1e keus panty-nylons zijn voordeliger in de Hema. 375 hema] 1 De echte OLYMPISCHE mouwemblemen gratis B.T.W. betekent een verbetering voor het bedrijfsleven -rimm CHOCOMDEHAOEL petit beurre aq koffiemelk 1qq pils 229 drop p 89 i parijse wafels BURGERLIJKE STAND In de toekomst minder inkomsten maar meer omzetbelasting 17 chocolade repen 1 nn 2 rollen eierbeschuit 75 doperwten 1 doe meer met minder geld in de tomatensoep osnüiS fles Gaiansac 198 panty nylons 245 Do«tfei?3ag"3 oktober 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina S Ook deze herfst blijven de rokken kort. Draag panty-nylons: in de Hema gegarandeerd 1e keus. Alle maten, kleuren en soorten nu volop voorradig en extra voordelig. Normaal 2.50, nu 2 voor Zwaardere administratie Juiste prijsvaststelling Schoten van politie konden inbrekers niet stoppen Harmonisering - J ejjenomen voormPa%L jÊgËÉ Meme mannen Moet unhL, zak 500 gram chocoladehage! melk 175 nü155 puur 159 nü pak 79nüWV 1/1 fles "hotelkwaliteit" 205 nüAVv 6 flesjes 252 (rift! Hl W 10 rolletjes rood of wit f bij f5.- aan Sparhoodschappen gratis Olympiade mouwembleem I melk/puur of 6 nootrepen A V w TURKSE ARBEIDER VERONGELUKT Josselyne maillots voor baby's, kleuters en kinderen. Wol-mous se, krimpvrij, verstelbaar elastiek. In 5 gezellige tinten. Maat 74: tot en met maat 128: 6.75. Top-Hit panty-nylons, 20 denier, kristal, met versterkte hiel en ingezet kruisje. Josselyne panty-nylons, met fan- tasie-breisel (haekellook). Keuze uit 2 dessins en diverse kleuren. Met ingezet kruisje en versterkte hiel, A-l f— V r* I /N 1-1 T" h 1 87 VESTIGINGEN De vervanging per 1 Januari a.s. van het huidige stelsel van heffing van omzetbelasting door het systeem van belasting over de toege voegde waarde betekent naar de mening van de staatssecretaris van financiën, dr. F. H. M. Grapperhaus, in verscheiden opzichten een be langrijke verbetering voor het bedrijfsleven. De staatssecretaris heeft dit gisteren gezegd in een bijeen komst die de federatie van de katholieke en protestants-chris telijke werkgeversverbonden had belegd in Utrecht. Voor deze bij eenkomst bleek een zo grote be langstelling te bestaan, dat de schouwburgzaal moest worden gehuurd. Enerzijds komt er door de B.T.W. een belangrijke verbete ring, maar aan de andere kant is de overgang naar dat stelsel een verzwaring door de admini stratieve eisen. Het welslagen van de overgang, de meest ingrijpende wijziging van ons belastingstelsel na de tweede wereldoorlog, zal afhan gen van de Nederlandse onder nemer, aldus de staatssecreta ris. Hij vertrouwt er op dat het bedrijfsleven zich in grote meer derheid zijn verantwoordelijk heden bij het invoeren van het nieuwe systeem bewust zal zijn en deze uit welbegrepen eigen belang zal willen aanvaarden. Hij herinnerde er aan dat de B.T.W. belastingvrijdom voor in vesteringen en voorraden met zich mee brengt, volledige neu traliteit ten opzichte van de bin nenlandse concurrentieverihou- dingen en ten aanzien van inte gratie en specialisatie en volledi ge neutraliteit voor wat de con currentie met het buitenland be treft. De verzwaring van de admini stratieve eisen geldt met name voor de kleinere ondernemers, omdat de heffing van de nieuwe omzetbelasting in belangrijke mate door de ondernemers ge schiedt. De taak van de fiscus beperkt zich in hoofdzaak tot hét controleren of alles goed loopt en tot het bijstaan van de ondernemers door ze in de ma tera» Spr. dacht daarbij ook aan de prijsvaststelling. Er worden gro te verantwoordelijkheden op de schouders van de ondernemers gelegd. De prijs moet van een nieuwe basis af worden vastge- Na een wilde achtervolging door Den Haag, Wassenaar en Leiden, waarbij de politie een aantal malen (mis)schoot op de banden van de achtervolgde auto, zijn dinsdagnacht in Leiden twee mannen aangehouden, die betrokken waren geweest bij een inbraak in een benzinestation in Den Haag. De Haagse politie werd door omwonenden gewaarschuwd, dat er in het benzinestation werd ingebroken. Toen de politie met twee wagens arriveerde, reden de inbrekers weg in de richting Wassenaar. De politie zette de aohtervolging in en stelde de po litie van Wassenaar en Leiden op de hoogte. Even buiten Was senaar kon de politie de auto van de inbrekers klem rijden, maar het enige resultaat was, dat de politieauto werd geramd en on klaar raakte en de inbrekers doorreden. Alvorens de politie wagens de auto tenslotte in een doodlopende straat in Leiden met succes konden klemrijden, hadden de Haagse politiemannen geprobeerd met een aantal scho ten op de banden de wagen van de inbrekers tot stoppen te dwin gen. De bestuurder van de auto. de steld, n.I. inkoopprijs en verwer kingskosten verminderd met de nieuwe omzetbelasting, die ge heel aftrekbaar is. De staatssecretaris zei nog eens met nadruk dat de prijzen op 1 januari niet met twaalf of vier procent omhoog moeten. In de laatste tijd wordt hier en daar toch de indruk gewekt dat dit wèl het geval zou zijn. Dit soort onjuiste „voorlichting" is niet alleen strijdig met het consu mentenbelang, maar evenzeer met het belang der betreffende ondernemers. Zij zetten de con sument aan tot vervroegde aan kopen, d.w.z. vóór 1 januari, op grond van een argument dat voor die consument onjuist is. De staatssecretaris herinnerde er aan dat de E.E.G. tot een ge meenschappelijk systeem van omzetbelasting voor de zes lan den der gemeenschap heeft be sloten. Door het harmoniseren van het systeem is de basis ge legd voor een toekomstig gelijk maken van de tarieven van de omzetbelasting. Die harmonisering der tarie ven roept nog vele en moeilijke complicaties op. Het zal dan ook nodig zijn dat de tarieven dei- directe belastingen, vooral de in- komtesn- en loonbelasting, naar elkaar toegroeien. Voor ons land zou dat betekenen een verlaging van de inkomstenbelasting en 'n verhoging van de omzetbelas ting. Een tweede moeilijkheid bij het harmoniseren der tarieven is dat de nationale wetgever een niet te veronachtzamen deel van zijn bevoegdheid uit handen geeft. Staatssecretaris Grapper haus wilde niet op voorhand zeg gen dat hij dit onaanvaardbaar acht, maar hij is wel van me ning, dat dan van Nederlandse zijde de totstandkoming van een echt Europees parlement met supra-nationale bevoegdheden als een absolute voorwaarde moet worden gesteld. 22-jarige drukker P. van H. uit Sassenheim, wist te ontkomen. Zijn maats, de 31-jarige zeeman B. N. en de 27-jarige automon teur M. R. B., beiden eveneens uit Sassenheim, konden worden ingerekend. Gisteren werd ook Van H. aangehouden. De drie mannen zijn goede bekenden van de politie. De buit van hun in braak in het benzinestation werd in de auto teruggevonden. Voor uw jonge Olympische supporters. Om op hun moi supporters. Om op hun mouw te dragen. Net als onze Nederlandse deelnemers aan de spelen in Mexico. Die dragen precies hetzelfde embleem op hun blauwe blazefê. U krijgt het gratis bij uw bood schappen. Doe mee aan de Spar margarine-wedstrijd. 1 Prijzen: 3 maal f1000,- 3 maal f500" ^honderden wijnpakkettenj kaal een wedstrijd-1 kaart in de winkel. 100 nul# V -10% ■io% i 1/1 blik Toen woensdagmorgen de 67- jarige Turkse arbeider A. Moe- stapha, wonende in Tilburg, ko mende pit de richting Berkel Eenschot met zijn bromfiets op het kruispunt Bosscheweg in zijn woonplaats door een rood ver keerslicht reed, kwam hij in bot sing met een over de ringbaan rijdende personenauto. De Turk werd tegen het wegdek geslin gerd en dusdanig gewond, dat hij in de loop van de dag in een z'eken'nuis ove-'eel. Het slacht offer laat in Tilburg een vrouw en vier kinderen achter. AXEL Huwelijks-aangiften: 10 sept. Frederik Bakker, 24 j. en Johan na J. C. van Driel, 23 j. 16 sept. Marinus A. Smalheer, won. te 's-Gravenhage, 30 j. en Neeltje Mieras, 30 j. 17 sept. Herman G. v. Steenberge, won. te Philippine, 19 j. en Yvonne M. Verhoeven, 20 j. 20 sept. Petrus W. Kaan, 22 j. en Simonne M. van de Veire, won. te Assenede (B.)21 j. Huwelijksvoltrekkingen: 3 sept. Frans van Kampen, 32 j. en Jo- zina P. Vreeke, 25 j. 6 sept. Leen- dert A. van Dixhoorn, won. te Hontenisse, 30 j. en Cornelia de Kraker, 23 j. 13 sept. Jan van Langevelde, 26 j. en Geertruida M. de Pooter, 21 j. 20 sept. Theo- dorus A. Dophemont, won. te Vogelwaarde, 26 j. en Emelia M. J. Sponselee, 19 j.; Jan F. de Doelder, 21 j. en Jacomina M. Bolleman, 21 j.; Pieter J. Kam- bier, won. te Valkenisse, 24 j. en Levina A. Verhelst, 20 j. Geboren: 5 sept. Karin Cyn thia Linda, d. van Gerardus P, BLACKPOOL: Premier Harold Wilson ontvangt staande een ovatie van zijn regeringscollega's na zijn toespraak tot de Labour Party Conference. Maas en Jeannine M. van Bam- bost, Crijnssenstr. 15. 18 sept. Dion, z. van Johan J. Beuzen- berg en Elisabeth J. M. Verhage, Van Gistellelaan 108. 26 sept. Marjan, d. van Abraham Bran- des en Catharina P. de Jonge, Pr. Hendrikstr. 49. 27 sept. Ro nald Francois, z. van Karei G. Siecker en Cornelia C. de Fejj- ter, Mozartstr. 40

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3