Moskou dringt op naar het zuiden Radio en Televisie MAAR HET WITTE HUIS VIHDT DE VERKIEZINGEN BELANGRIJKER De rationalisatie van de Belgische staalindustrie DE JACHT OP DE DOCUMENTEN VrtJ<5tj*27 september 196S DE VBIJE ZEEUW Pagina 9 Oorlog met Israël Manchester United verloor in Buenos Aires West-Duitsland speelde gelijk tegen Frankrijk (1-1) Amerika ziet toe. Vechtpartijen in Boston Zuid-Slavië maakte Finland in met 9—1 Tweede 200.000 tonner voor Shell Marechaussee bewaakt Nederlandse Bank KLEUTER VERDRONKEN Ongerustheid in Genk Sterke groei van Britse export naar België VERKEERSONGEVAL VERNIELZUCHTIGE INBREKER Zoeklicht op Zeeland Van acht nieter hoog halkon gevallen Na de aardbeving in Mexico Nieuwe bepalingen voor Algerijnse olieuitvoer Acht mensen op straat doodgeslagen. HELMA PIT door Mr. Berjawit (Wordt vervolgd.) LANGS DE LIJN AJAX-NEURENBERG RECHTSTREEKS VIA RADIO r' De berichten van de „fronten" zijn de laatste dagen niet opwek kend. De regering van Tsjecha- Slowakije tracht nog steeds ver geefs de heren in het Kremlin tot terugtrekking van de buiten landse traepen te bewegen. Het lijkt er op dat de rode top op eens beseft, dat er nog andere en belangrijker strategische pun ten zijn, waar zich Russen kun nen nestelen. Voortekenen we zen er reeds op, dat een bezet ting van Roemenië werd voorbe reid. Waarschijnlijk door de waar schuwende taal van maarschalk Tito werden deze plannen uitge steld, maar dat hoefde niet tot af stel te leiden. Het bleek Moskou alleen, dat het veiliger zou zijn de kleine vloot in de Middelland se Zee te versterken, zodat deze de Joegoslagen zo nodig in de rug kan bedreigen. Bovendien kan hiermee ook Albanië, dat geheel Chinees is georiënteerd, in be dwang worden gehouden. Versterking van de eigen Mid- dellandse-Zeevloot heeft trou wens nog andere voordelen. De verhouding tussen Israël en de omringende Arabische landen en de daarmee verbonden staten als Algerije wordt met de dag meer gespannen. De regelmatige Invallen yan Arabische (voorna melijk Syrische, Jordaanse en Egyptische) terreurgroepen no- De Argentijnse voetbalclub „Estudiantes de la Plata" heeft woensdagavond in Buenos Aires met 10 gewonnen van de Britse ploeg „Manchester United", de houdster van de Europabeker. De ruststand was 10. Het eni ge doelpunt werd gemaakt door middenvoor Marcos Conigliaro. Het was de eerste wedstrijd van de tweekamp om het wereld kampioenschap tussen beide elf tallen. NOBBY STILES VAN HET VELD GESTUURD Manchester United is in het Bombonera-stadion aan een grote nederlaag ontkomen. De houders van de Europese beker voor landskampioen werden door de Argentijnen volkomen overklast, maar tot verbazing van de 70.000 toeschouwers niet overspeeld. Met een achterstand van 10 kunnen de Engelsen 16 oktober in Manchester de tweede wed strijd hoopvol beginnen. De vrees dat deze strijd de laatste zou worden, is niet be waarheid. De vier afgevaardig den van de FIFA, die naar Bue nos Aires waren gegaan, omdat de strijd om de wereldbeker elk jaar het karakter van een veld slag kreeg, zagen dat van de 22 spelers er slechts één zijn zelf beheersing verloor, n.l. de veel omstreden Nobby Stiles. Elf mi nuten vóór 't einde zorgde Stiles voor het enige incident. Na een zware overtreding aarzelde ar biter Hugo Sosa Miranda geen moment en Stiles, die reeds eer der een waarschuwing kreeg, verdween naar de kleedkamer. Stiles, door zijn robuuste op treden reeds vaak in moeilijk heden, hoort op een voetbalveld niet meer thuis; een langdurige schorsing zou de kleine „terrier" misschien tot andere gedachten torengen De vriendschappelijke inter landwedstrijd tussen Frankrijk en West-Duitsland is woensdag avond in Marseille in een gelijk spel geëindigd. De Duitsers konden voor 30.000 toteschouwers in 't Muni- cipalstadion te Marseille niet overtuigen. Vooral in de eerste helft was het spel teleurstellend. Na de pauze ging het wat beter, maar aantrekkelijk werd de wed strijd niet. De Duitse voorhoede was onmachtig tegen de Franse defensie. Dörfel, Gerd Miiller en Sigi Held slaagden er niet in ope ningen te vinden, die tot doel punten moesten leiden. Frankrijk nam in de 73e minuut een voor sprong, toen Bosquier raak schoot. Pas kort vóór tijd (in de 86e minuut) nivelleerde Overath het verschil uit een doelworste- ling. De Duitse spelers dachten 60 seconden vóór het eindsignaal zelfs óe winst binnen te halen, toen Gerhard Müller doelman Carnus passeerde, maar de Spaanse scheidsrechter Ortiz de Mendibil had afgefloten voor een overtreding. Een vergelijking met de in het voorjaar gespeelde wedstrijd tus sen beide !?nden, waarin Duits land met 51 triomfeerde, viel in alle opzichten nadelig voor de pupillen van Schön uit. pen de Israëliërs nu en dan ge voelig terug te slaan, als ze de daders zelf niet te pakken kun nen krijgen. Dan worden er com mando's over de grens gestuurd om een opleidingskamp van de terroristen te vernietigen. Bom menwerpers helpen daarbij een handje. En de Israëli's doen dat werk verbeten, dus grondig. Een direct gevolg is een nieuwe stroom vluchtelingen uit de grensgebieden naar Jordanië en Egypte. De steden langs het Suezkanaal lijken op dode ste den. Jordanië kan al de vluchte lingen niet meer voeden. Vrucht baar land of werk is er ook niet voor hen. Zo ontstaat een nieuwe categorie ontevredenen en on ruststokers. Het spftekt vanzelf, dat de Russen in de buurt willen zijn, als er opnieuw een oorlog uit breekt tussen de Arabische sta ten en Israël. Die oorlog lijkt niet ver, omdat er iets moet gebeuren en men niet kan voortgaan met incidentele gevechten. Moskou heeft zich derhalve verzekerd van een stem in het kapittel en van de benodigde vlootbases langs de kust van Sy rië en Egypte. De Russische vloot zal in geval van een openlijk con flict vermoedelijk trachten de kust van Israël te blokkeren om de aanvoer van wapens en grond stoffen te verhinderen. Nu wreekt zich het slappe bui tenlandse beleid van president Johnson, die niet duidelijk stel ling heeft willen nemen en Rus land momenteel zijn gang laat gaan rond de Middellandse Zee en op de Balkan. Verslapping van de aandacht op bepaald ter rein kan de tegenstander in staat stellen direct enkele stappen voorwaarts te doen. Met de Amerikaanse verkie zingen in het vooruitzicht is het aannemelijk, dat het Witte Huis voorlopig helemaal niets zal on dernemen uit voorzorg, dat de internationale toestand nog zal verslechteren en de resultaten van de verkiezingen er door zou den worden beïnvloed, tenzij de Russen een al te drastische stap zetten. Maar als 't „alleen maar" gaat om een bezetting van Roe menië of het hinderen van Is- raëls in- en uitvoer of machts vertoon in de Adriatische zee, opdat Tito zich nog eens twee maal bedenkt, dan zal Johnson niet thuis geven en de binnen landse politiek belangrijker vin den. De reeds in ons land gehoorde kreet, dat de gehele wereldbe volking zou moeten meestem men bij de verkiezing van een Amerikaans president, is lang niet zo vreemd In Boston zijn woensdagavond negers en politiemannen slaags geraakt. De negers, die een bijeenkomst hadden bezocht van aanhangers van de „zwarte macht", trokken plunderend door de straten van een wijk. Vooral winkels, waarvan de rui ten werden ingeslagen, moesten het ontgelden. Toen de politie ingreep, werd ze onthaald op een regen van flessen en stenen. Circa twaalf mensen, onder wie enkele politiemannen, moesten naar het ziekenhuis worden ge bracht. Al een week lang heerst er spanning bij de negerstudenten van de stad, die toestemming wil len hebben om op de universiteit kleren naar Afrikaanse snit te dragen. Het Zuidslavische voetbalelf tal is in de voorronden van het toernooi om 't wereldkampioen schap woensdag in Belgrado op overweldigende wijze van start gegaan. Met een monsterscore van 91 is het arme Finland dui delijk gemaakt, dat er voor dit land geen plaats is aan de top van groep zes. Bij de rust was de stand 20 voor Zuid-Slavië. De stand in groep 6 is nu: Zuid-Slavië 1 1 0 0 2 9—1 België 1 1 0 0 2 21 Finland 2 0 0 2 0 211 Spanje 0 0 0 0 0 00 Op de werf Ishikawajima te Yokohama (Japan) is de daar gebouwde Shell supertanker „Metula" van 207.000 brt. over gedragen aan Shell tankers. De adjunct-directeur van Shell tan kers G. den Bakker nam 't schip van de werf over. Vorige week al was de „Metula" gedoopt door mevr. M. H. Nierop Blees, echt genote van ir. R. H. van Nierop, coödinator exploratie en produc tie van de Bataafse Internatio nale Petroleum Mij. N.V. De „Metula", Shell's tweede tweehonderdduizend tons tanker, heeft donderdag onder comman do van kapitein B. van Bon de werf verlaten voor haar eerste reis naar de Perzische Golf. De supertanker heeft een lengte van 325 meter, een breedte van 47 meter en een diepgang van 16 meter. Het schip is uitgerust met een turbine-installatie die een vermogen van 28.000 pk. kan ontwikkelingen. De dienstsnel- heid van de „Metula" bedraagt ongeveer 16 mijl per uur. De taak van het korps mare chaussee is uitgebreid tot bewa king van de Nederlandse Bank, aldus 'blijkt uit een besluit van de ministers van justitie, defen sie en binnenlandse zaken. Het besluit zal binnenkort in het staatsblad worden gepubliceerd. In het Wilhelminakanaal te Til burg is Woensdagmiddag niet ver van de ouderlijke woning de 3- jarige Felix Kiliaan spelend te water geraakt en verdronken. Het knaapje was slechts in gezel schap van een even oud vriendje. Na enkele uren zoeken kon het lijkje van het kind worden ge borgen. De Vlaamse pers heeft donder dagochtend scherp gereageerd op berichten, volgens welke het Belgische overlegcomité voor de staalindustrie geneigd zou zijn een plan voor de bouw van een staalgieterij te Genk in Belgisch Limburg af te wijzen, doch plan nen voor een soortgelijk project in de streek van Seraing (Luik) goed te keuren. De stichting van een gieterij te Genk wordt van essentieel be lang geacht voor de N.V. Alle- gheny-Longdoz, een gemengde Amerikaans-Belgische onderne- De Britse uitvoer naar België is in de eerste zeven maanden van dit jaar met 26 procent toe genomen, zo blijkt uit de ge gevens van de Britse en de Bel gische kamers van koophandel. De devaluatie van het pond heeft daarbij een rol gespeeld, maar de commerciële diensten van de Britse ambassade in Brussel menen, dat de toeneming vooral ook is toe te schrijven aan het succes van een Britse week, die vorig jaar september in de Bel gische hoofdstad is gehouden en waarvoor de medewerking van 2.000 winkeliers was verkregen. Zo is de uitvoer van Britse zui- velprodukten, o.a. kaas, met 82 procent gestegen en die van ta- caksartikelen met 29 procent. Ook de Britse meubel-, kleding1- en textielindustrie boekten aan zienlijke vooruitgang in België. De handel tussen België en Groot-Brittannië bereikt thans een jaarcijfer van 410 miljoen pond tegen 320 miljoen een jaar geleden. De 79-jarige mevr. A. van de Weijer uit Gemert is woensdag avond bij een verkeersongeval in haar woonplaats om het leven gekomen. Zij passeerde op haar fiets een voor de stopstreep stil staande personenauto en reed de voorrangskruising Oudestraat Bisonstraat op. Zij werd geschept door een personenauto en over leed ter plaatse. ming, die sedert 1961 roestvrij staal produceert en 440 man in dienst heeft. Het nationaal overlegcomité van de staalindustrie, dat dateert uit de tijd vooraleer in het Vlaamse land een staalindustrie bestond en dat vertegenwoordi gers van Franstalige werkgevers en werknemers omvat, zou de voorkeur geven aan een nieuwe staalgieterij van Cockerill-Oug- ree in het kader van een rationa lisatie van de Waalse staalin dustrie. Verscheidene Vlaamse kranten protesteerden donderdag bij voorbaat tegen een rationalisatie van de Waalse industrie ten kos te van de werkgelegenheid in Belgisch Limburg dat met de ge volgen van mijnsluitingen te kampen heeft. Het Belgische ministercomité voor economische en sociale co ördinatie heeft woensdagmiddag, onder leiding van premier Eys- kens, in beginsel besloten over heidssteun te verlenen aan een program voor economische ratio nalisatie en concentratie van de Belgische staalnijverheid. Aan het overleg werd deelgenomen door de voorzitter van het over legcomité voor de staalindustrie, Oleffe. Er is met name gesproken over de samenwerkingsplannen van de Waalse ondernemingen Cockerill-Ougree-Providence en Esperanc-Longdoz. Volgens „Het Laatste Nieuws" worden in 't ka der van deze samenwerkings plannen nieuwe investeringen voorzien van 15 miljard frank (ruim een miljard gulden), waar van tien procent ten laste van de overheid zou komen in de vorm van toelagen ter dekking van leningen. De Waalwijkse politie heeft de man gearresteerd die zich in de afgelopen drie weken driemaal toegang verschafte tot fabrieken in Waalwijk en er enorme ravage aanrichtte uit woede omdat hij niets van zijn gading kon vinden, had J. van H. (18 jaar) tweemaal brandblussers in machines en an dere voorraden geleegd en een maal twee brandslangen omhoog gericht, opengezet, waarna hij er vandoor was gegaan. In totaal richtte hij voor onge veer 7000 schade aan. Van H. viel door de mand, toen hij op bureau werd verhoord over een fietsendiefstal. Hij vertelde toen ook nog zijn andere daden, die hij naar zijn zeggen in dronken- manswoede had begaan. TELEVISIEPROGRAMMA'S Heden, vrijdag 27 september. NEDERLAND I: 11.00—11.50 Schooltelevisie; 18.50 Barend de beer; STER: 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; STER: 19.03 Reclame; 19.06 Puntje.puntje. pun tje: progr. voor tieners; STER: 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; STER: 20.16 Reclame; 20.20 Ach ter het nieuws; 20.50 In kleur: Kermis der ijdelheid, verfilmde Engelse comedie; 21.35 Mies en scène; 22.35 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Barend de beer; STER: 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 Weekjour- naal met titels voor slechthoren den; 19.25 Open oogprogr. over vrijetijdsbesteding; 20.00 Journaal; STER: 20.16 Reclame; 20.20 In kleur: Openluchtcircus; 20.50 Volk in opstand (I): docu mentaire over de 80-jarige oor log; 21.30 Radboudzondag 1968; 21.35 In kleur: Bonanza, tv-wes- tern; 22.25 Journaal. BELGIE (Ned. uitz.): 18.25 Schooltelevisie; 18.55 Voor de kleuters; 19.00 Katholieke gods dienstige uitzending; 19.30 Pro gramma-overzicht; 19.50 Neder landse taalwenken; 19.55 Medede lingen en weerbericht; 20.00 Jour naal; 20.25 Ik was Schlemiel, tv- spel; 21.45 Nieuws; 21.55—23.25 Eurovisie: voetbal: Estudiantes de la PlataManchester United. ZATERDAG 28 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Pianorecital: 7.30 Nieuws; 7.32 Act.; 7.45 Klassieke orkestwer ken; 8.00 Nieuws; 8.11 Te Deum Laudamus: gewijde muziek; 8.30 Nieuws; 8.32 Voor de huisvrouw; 9.53 Waterstanden; 9.40 Verzoek programma van klass. en semi- klassieke muziek; 10.25 Weens filharmonisch ork.; 10.55 Kunst kroniek; 11.00 Nws; 11.02 Neem een bijbel voor uw rekening, lezing; 11.15 Klassieke kamer muziek; 11.55 Med.; 12.00 Lichte pianomuziek; 12.14 Marktberich ten; 12.16 Overheidsvoorlichting: Werk en welzijn. Een uitzending van het ministerie van sociale1 zaken en volksgezondheid; 12.26 Med. voor land- en tuinbouw; 12.0 Nieuws; 12.41 Act.; 12.50 Zonder grenzen, 'n rubriek over missie en zending; 1.00 De basis voor een goed huwelijk, vraag gesprek; 1.15 Verzoekplatenpro- gramma voor de militairen; 14.00 P.M.: een weekblad met veel plaatjes (16.0016.02 Nieuws); 16.0 Wat het oor niet kent. etnische muziek; 17.00 HIRO- Magazine: presentatie en infor matie; 17.10 Fluoridering en tandbederf, verslag; 17.30 Every body happy!: tienershow; 18.20 Uitslag Kanjer Koning Kompe titie 1968; 18.30 Nieuws; 18.46 Act.; 19.05 Musicerende dilettan ten: Mannenkoor; 19.30 Sjook: programma voor de twintigers; 20.00 Verzoekplatenprogramma; 21.30 Operette-aria's; 22.00 Cur- Het N.R.U.-programma „Zoek licht op Nederland" op maandag 30 september (15.3017.20 uur, Hilversum I) zal wat het eerste halfuur betreft gewijd zijn aan de provincie Zeeland. Daarbij ko men de volgende onderwerpen aan de orde: de industriële ont wikkeling van Vlissingen; de memoires van de oud-burgemees ter van Veere; de Westerschelde een der gevaarlijkste rivieren van Europa; jeugdproblemen in Zeeland en een gesprek met de burgemeester van Graauw over Baalhoek. De driejarige Eddy Wethly is woensdag te Blerick toen hij zich te ver over de balustrade van zijn ouderlijke woning boog, van het acht meter hoge balkon gevallen en op het voor de woning ge legen trottoir terecht gekomen. De jongen is later in het zieken huis te Venlo aan de opgelopen verwondingen overleden. Zeker twaalf mensen zijn om het leven gekomen en honderden dakloos geworden als gevolg van de aardbeving, die woensdagoch tend vroeg de Mexicaanse staat Chiapas bij de grens met Guate mala heeft getroffen, zo heeft de politie uit het betrokken gebied gemeld. De beving die 26 seconden aan hield, had een sterkte van 6,5 op de twaalfpuntsschaal van Rich ter. Er volgden twee meter hoge vloedgolven die op verscheidene plaatsen de langs de kust lopende inter-Amerikaanse verkeersweg vernielden. De zwaarste schade werd aan gericht in het dorpje Acapetahua waar de meeste huizen met de grond gelijk werden gemaakt en tien mensen om het leven kwa men. Ook in de stad Juatimoc werden vele huizen verwoest. Daar viel één dode. De meeste telefoon- en telegraafverbindin gen zijn verbroken. Men vreest dat het aantal slachtoffers groter zal blijken te zijn, als het con tact met afgelegen plaatsen zal zijn hersteld. Het epicentrum van de aard beving lag op 720 km ten zuid oosten van de stad Mexico. Naar uit betrouwbare oliekrin gen in Algiers is vernomen, zijn in Algerije nieuwe bepalingen van kracht geworden, dig inhou den dat olie niet tegen lagere prijzen dan een bepaalde nog steeds niet vastgestelde prijs mag worden uitgevoerd. Aan oliemaatschappijen die exporteren naar andere landen dan Frankrijk of heruitvoeren uit Frankrijk, is meegedeeld dat geen vergunnig zal worden ge geven voor de uitvoer van olie tegen een te laag geachte prijs. Tot dusver hebben Algerijnse autoriteiten nog geen commen taar gegeven op uit Parijs ont vangen berichten, volgens welke de uitvoer van olie naar die lan den reeds voor onbepaalde tijd is stopgezet. President Julius Nyerere van Tanzania heeft een parlements lid en een rechter laten arres teren in verband met het feit, dat een menigte op straat acht mensen heeft doodgeslagen. Een woordvoerder van de regering heeft meegedeeld dat in deze zaak nog 62 mensen wor den vastgehouden. Het incident deed zich dinsdag voor tijdens het opsporen van veedieven in de plaats Nzega. Het parlementslid moest zich wegens de gewelddaad voor de rechtbank verantwoorden, maar de rechter die nu is aangehou den, sprak hem vrij. 51) Inmiddels keerde inspecteur Kramer terug en werd van het jongste besluit op de hoogte ge steld. Hij aanvaardde de mede deling zonder commentaar. „Een van de telefoonlijnen werkt weer," meldde hij. „We kunnen dus direct naar Utrecht bellen. Wilt u dat doen?" vroeg hij Tim. „Wel ja," zei de journalist. „Ik ben uitstekend in de rol van rijksbemiddelaar." Hij verliet het vertrek en begaf zich naar de zit kamer van Pit, waar het bruik bare toestel stond. Tot zijn verrassing bevond de detective zich op het politie bureau en kwam direct aan de lijn. „Zo, ouwe dievenvanger," be gon Tim, „Hoe staat het leven. Ik kom u de gelukkige mededeling doen, dat het leven doorgaat zo als dit door ons was uitgestippeld. U wordt dus niet aan de dijk ge zet." „Inderdaad. Luister nou even. De inspecteur heeft beslist, dat de telefoon wordt onderzocht. Er is geen tegenspraak meer op ge volgd; dat jij nu de affaire niet mevrouw Van Zanten laat door gaan en „Die is nooit gestopt," lachte Pit. „De politie hier heeft alles laten doordraaien. Ze hoorden namelijk van de tweede aanslag en zijn, onafhankelijk van ons, 't routiewerk blijven afhandelen." „Is er iets uitgekomen?" „Ja, ik weet alles van dat her dersuurtje af. Buitengewoon in teressant moet ik zeggen, buiten gewoon." „Krijg je de zaak rond Pit?" vroeg Tim. „Ik heb namelijk nog al tamelijk met meneer de chef gerobbedoesd. Voor mijn prestige is het echt nodig, dat je om negen uur de grote man gaat spelen." Pit lachte. „Reken er maar op, hoewel hij aarzelde even, „Hoewel ik nog geen schijn van bewijs heb. Dat hangt van Am sterdam af, onder andere van je vriend op de krant en van de telefoontjes die ik verwacht. Ik kom overigens direct terug. Laat maar koffie zetten, een grote pot vol, want we zijn met z'n vieren." Tim zat aan een klein tafeltje: naast hem een politie-stenograaf. Hij narn het beeld scherp in zich op. Dit was een finalesituatie waar de lezers van zouden smul len. Aan de lange tafel zat Pit, met lijnen om de mond, onge schoren, maar met die verbeten, klaarwakkere blik in de ogen, die de journalist van vorige gelegen heden kende. Hoewel de detec tive hem had toevertrouwd te weinig troeven te hebben, spitste Tim zich op een ontknoping, die hij in de lucht voelde zitten. Naast de detective zat inspecteur Kramer, die in zelfvertrouwen scheen te groeien naarmate de toestand gecompliceerder Werd. Een Utrechtse politie-officier had aan de andere zijde van Pit plaatsgenomen; daarnaast een vertegenwoordiger van het par ket. In het huis wist Tim nog enkele vakmensen aan het werk. Het hotel en de tuin werden uit gekamd naar het vuurwapen; overal werd naar vingerafdruk ken gespeurd. In de kamer van mevrouw Van Zanten zat politie bewaking, er op speciaal verzoek van Pit gestationeerd. De journa list vroeg zich af of deze maat regel tegen haar was genomen of ter bescherming. Van de echt genote van de directeur had hij vernomen, dat ze nog steeds niet reageerde en apatisch voor zich uit lag te staren of huilbuien had. „Gaat uw gang," hoorde Tim de chef tegen Pit zeggen. De journalist realiseerde zich, dat hij de snreker bijna had ver geten bij de inventarisatie, en dat terwijl hij voor de betrokkene enkele pittige volzinnetjes dacht te kunnen reserveren. „Mijne ''eren," b^gon Pit. „Het is uitermate moeilijk op dit ogen blik een overzicht te geven. Er zal namelijk een tegenspraak in zitten. Enerzijds neem ik aan binnen enkele uren deze mis daden te hebben opgelost, ander zijds zou ik nog niet kunnen zeg gen op welke wijze we motieven en bewijzen moeten verkrijgen. In tegenstelling tot de min of meer gewone gang van zaken is voor mij de moordenaar geen on bekende factor; wel het motief, de achtergrond. Ik heb hierover enkele vermoedens, vele zelfs, doch de bewijzen ontbreken. En, hoe ontmoedigend dit ook klinkt, ik geloof niet dat ze uit het rou tine-onderzoek zullen komen. Ik bedoel, dat ik niet veronderstel het wapen in handen te zullen krijgen althans niet zodanig, dat er bewijs uit is te halen evenmin geloof ik, dat het onder zoek naar vingerafdrukken veel zal opleveren. Ik denk, dat we de bekentenis kunnen los krijgen als de verhoren een aantal leem ten in onze kennis hebben aange vuld en als bepaalde nasporingen die ik in Amsterdam, Assen en Uitgeest heb laten verrichten waarvan ik de uitkomsten nog niet weet resultaten opleve ren." „U acht het niet mogelijk de moordenaar te overrompelen met een beschuldiging, om daarna uw ontbrekende kennis door het ver hoor van de beklaagde te verkrij gen?" vroeg de Utrechtse politie man. „Nee, dat lijkt me niet," zei Pit voorzichtig. „Hij zal uiteraard ontkennen." sief, een programma dat schuin tegen de dingen aankijkt; 22.30 Nieuws; 22.40 Med.; 22.42 Over weging; 22.45 Goalmuzi kaal sportprogramma met com mentaren en gekruide nieuw tjes;; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws en ochtendgym.; 7.20 Soc. strijd lied; 7.23 Lichte gram.; 7.54 Deze dag; 8.00 Nieuws. Aanslui tend: Van de voorpagina; 8.15 Gevar. programma (9.359.40 Waterstanden); 10.30 Over boe ken en schrijvers; 10.45 Draai- orgelmuziek; 11.00 Nws; 11.02 Amsterdamse Politiekapel; 11.25 Afrikaanse kroniek; 11.45 Salon orkest; 12.10. Een nieuw geluid: jonge artiesten; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.29 Actueel sportnieuws; 13.00 Nieuws; 13.11 VARA-Varia; 13.15 Tijd voor teenagers; 14.00 Uitlaat program ma voor twintigers; 14.40 Radio Jazz Magazine; 15.00 Tot beter begrip: cursus muziekluisteren (15.2015.40 Meer over minder, lezing); 16.00 Nieuws; 16.02 Vre- desweek: gesprek met vertegen woordigers van kerkelijke vre desbewegingen; 16.30 Opera aria's; 17.25 Radioweekjournaal; 17.55 Med.; 18.00 Nieuws; 18.16 Commentaar op 't nieuws; 18.22 Melodieën-expres; 18.45 Moder ne orkestmuziek; 19.00 Nieuws; 19.35 Artistieke staalkaart; 20.15 Metropole orkest; 20.45 De naald in de hooiberg, hoorspel; 22.10 Enkele grepen uit het festival van Vlaanderen 1968; 22.30 Nws; 22.40 Med.; 22.45 Lichte oude gram.; 23.10 Gevar. platenpro- gramma; 23.55 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nws; 9.02 Gevar. progr. (10.00 en 11.00 Nws); 12.00 Nieuws; 12.03 Klein chanson; 13.00 Nieuws; 13.03 Nieuws; 13.03 Licht instrumen taal sextet; 13.30 Zuidzee-sere- nade; 14.00 Nws; 14.03 T(w)ie- nerama; 15.00 Nws; 15.03 Lichte gram.; 15.30 Country and wes tern music; 16.00 Nieuws; 16.03 Act.; 16.07 Lichte muziekprogr.; 17.00 Nieuws; 17.0218.00 Hier en nu: wekelijkse sportshow met lichte grammofoonmuziek. BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Gevar. muziekpro gramma (12.40 Weerber., med,. progr.-overz. en s.o.s.-.berichten voor de schippers); 12.55 Buiten lands persoverzicht; 13.00 Nws en weerber.; 14.00 Nieuws. Tus sen 14.00 en 16.30 Gevar. progr.; 15.00 Nieuws; 15.03 Gevar. pro gramma (17.00 en 18.00 Nieuws;; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Franse les (herh.); 18.32 Lichte muziek; 18.45 Sport; 18.52 Taai- wenken (herh.); 18.55 Gram.; 19.00 Nws, weerbericht en act.; 19.40 Lichte muziek; 22.00 Nws en berichten; 22.15 Dansmuziek; 23.40 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 9.30—11.00 Te- leac; 16.00 Journaal; 16.02 Rick de Kikker, tv-feuilleton voor de jeugd; 16.17 Poppentheater Frank Koo- man; 16.40 Rin-Tin-Tin; 17.05 17.30 The Munsters, tv-feuilleton; 18.50 Barend de Beer; 18.56 Re clame; 19.00 Journaal; 19.03 Re clame; 19.07 Voyage to the bot tom of the sea, tv-feuilleton; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Re clame; 20.20 Programma-overzicht; 20.23 Enrico Macias Tour: muzi kaal showprogramma; 21.15 In kleur: De dief van Washington, tv-feuilleton uit de serie: It takes a thief; 22.3022.35 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Barend de Beer; 18.56 Reclame; 19.00 Jour naal; 19.03 Pick up: platenpro- gramma; 19.35 Tweekamp, studen ten-quiz; 20.00 Journaal; 20.16 Re clame; 20.20 Mysterie rond' Ellen Bowen, tv-feuilleton (in kleur); 21.55 God-dank: jeugdappèl inter nationale vredesweek; 22.15 Evan gelie; 22.2022.25 Journaal. BELGISCHE TV (Ned. uitz.): 14.45 EurovisieAutorennen: 24 uur races van Le Mans; 15.30 Documentaire; 16.15 Volksuni versiteit; 18.1018.25 Eurovisie: Autorennen: 24 uur races van Le Mans; 18.50 Voor de kleuters; 18.55 Ja zuster, nee zuster, feuil leton; 19.25 Filmreportage; 19.54 Culturele actualiteiten; 19.52 Franse taalwenken; 20.00 Jour naal; 20.25 Amusementsprogr.; 21.40 Echo; 22.10 Mannix, politie- feuiïleton; 23.00 Journaal. (NRU zondag 29 september) In het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" op zondag 29 september (14.3017.00 uur via Hilversum I en 18.1018.30 uur via Hilversum II) wordt verslag gedaan van de voetbalwedstrij den NEC—PSV, FC Twente—Go Ahead, FeijenoordGVAV, Hol land SportSparta en HVC— SVV; voorts het Nederlands kampioenschap biljarten ere klasse 47/2 in Heer; de draverijen Nederland—België op Duindigt; handbal- en korfbalnieuws. (NRU woensdag 2 oktober) Het verslag van da voetbal wedstrijd AjaxNeurenberg op woensdag 2 oktober wordt door de NRU rechtstreeks via Hilver sum I uitgezonden uit het Olym pisch stadion te Amsterdam (20.00—22.05 uur). Verslag gevers: Wim Hoogendoorn en Theo Koomen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 9