e" 's veranW° Schoolbenodigdheden De Raiffeisenbank is goed voor uw geld.. Uw salaris bilvoorbccid. f—- ISRAVHBMMK BOEKHANDELVAN DESANDE AMERIKA BEPERKT DE INVOER VAN GOEDKOPE KAAS UIT EUROPA Europa-satelliet 2 okt. van start Amerikaanse negeratleten willen aftreden van Avery Brundage Luxor Theater - Temeuzen en zo lékker! Verse groente, kruirhtge%0fQ§$i>e\en èn... smakelijk vlees. Juist, vergeet vlees nobil/watirvlees bevat volop volwaardige eiwitten, dè bouwstoffen voor het menselijk lichaam Plus vitaminen-B. Plus mineralen. Plus ijzer! Ja, als u rekent wat vlees u allemaal geeft, is het helemaal niet duur. Bovendien, u blijft er slank bij. Want vlees en vleeswaren hebben een hoge verzadigingswaarde, zodat verder minder hoeft te eten om toch voldaan,van tafel op te staan. Gezond idee... dagelijks 2S^<< 'n 9oede portie vlees! Juist contracten gesloten Dossiers van dienstplichtigen verbrand SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Als u dat voortaan via de Raiffeisenbank laat uitbetalen, dan loopt u geen risico's door brand, verlies of diefstal. De bank beheert uw geld. De bank houdt een boekhouding voor u bij - gratis. De bank betaalt en ontvangt in - uw opdracht. En... u krijgt 31/2% rente over het saldo van uw privé- rekening. U kunt dan bovendien gemakkelijk sparen. U kunt altijd bij ons terecht voor deskundige adviezen voor al uw financiële aangelegenheden. Pagina 6 DE VKIJE ZEEUW Donderdag 26 september i§68 NSUR080 Noordstraat 57 - Temeuzen - Tel. 2073 President Johnson heeft gisteren op aanbeveling van de minister van landbouw de invoer van goedkope kaas, voornamelijk uit Europa, voor de rest van dit jaar en voor het volgende jaar drastisch beperkt. Dit jaar mag nog maar 3,8 miljoen kilo kaas worden in gevoerd en in afwachting van aanbevelingen van de Ame rikaanse tariefcommissie is een voorlopig invoerquotum van 12,8 miljoen kilo voor 1969 vastgesteld. De Ameri kaanse kaasinvoer bedroeg in 1967 22,8 en in de eerste zeven maanden van dit jaar 26 miljoen kilo. Minister van landbouw Orville Freeman heeft de vrees uitgesproken dat zonder rem de kaasinvoer in enkele maanden een volume van 30 miljoen kilo zou kunnen bereiken. De belangrijkste kaasexporteurs naar Amerika zijn Nederland, Denemarken, West-Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, Noorwegen en Finland. Volgens Reuter geldt de invoerbeperking voor soorten als Edammer, Goudse, Emmenthaler en Gruyère en ook smeltkaas, smeerkaas e.d. Nederland voerde vorig jaar 1600 ton goudse en edam mer uit naar de Ver. Staten, weinig minder dan het con tingent dat ons voor dat jaar was toegestaan. Nederlands totale kaasexport in 1967 bedroeg ruim 130.000 ton. Onze uitvoer van verwerkte kaas naar de V.S. was in 1967 nog bescheidener dan die van gewone kaas: 33 ton smelt- en smeerkaas en 8 ton vette korstloze kaas. Maar juist dit jaar zijn tussen Nederlandse exporteurs en Ame rikaanse importeurs contracten gesloten voor belangrijke hoeveelheden smeltkaas. Met hulp van eht Amerikaanse bureau voor ruimte vaart gaat in Californië op 2 oktober de wetenschappe lijke Europa-satelliet Esro-1 van start. Het ingewikkelde, 84 kg wegende ruimteschip is door de tien landen van de Europese organisatie voor ruimte-onderzoek (Esro) ge zamenlijk ontworpen en gebouwd. Het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart stelt de viertraps scout-raket ter beschikking. Esro-1 moet metingen in de polaire ionosfeer verrich ten. De geleerden hopen meer te weten te komen over het noorderlicht en over de sterkte en de invalshoek van stra lingsdeeltjes boven de Noordeuropese gebieden. Minstens zes maanden moet de satelliet om de aarde draaien. De omloophoogte zal tussen de 1500 en 275 km liggen. Esro-1 is de derde kunstmaan van de Esro. Tot dusver is één lancering met succes verlopen. Veertien mensen, onder wie vijf r-k. priesters, zijn dins dag te Milwaukee in de Amerikaanse staat Wisconsin ge arresteerd, nadat zij daar het bureau voor het oproepen van dienstplichtigen hadden bestormd en dossiers hadden weggehaald en verbrand. Zij waren kort voor het sluitingsuur het bureau binnen gedrongen en namen dossiers mee met de namen en ante cedenten van Amerikanen die voor militaire dienst zullen worden opgeroepen. Zij gingen naar een park waar zij de dossiers in brand staken. Toen het vuuur hoog oplaaide, begonnen de veertien liederen te zingen. Zij bleven zin gen tot de politie kwam en hen arresteerde. „Het is noodzakelijk dat Avery Brundage aftreedt als voorzitter van het internationaal olympisch comité", zo hebben de 21 negeratleten en hun trainer Stan Wright dinsdagavond in een communiqué bekend gemaakt na een gesprek in hun trainingskamp South Lake Tahoe. Stan Wright vertelde: De atleten zijn geschokt door een verklaring, die de heer Brundage dinsdag heeft afgelegd voor de Amerikaanse televisie. Daarin zei de voorzitter van het IOC, dat iedere sportman die moeilijkheden tijdens de spelen veroorzaakt, naar huis gestuurd moet worden. Dit is, zo vervolgde Stan Wright, een provocatie. Brundage wil zich gewoon niet herinneren, dat wij een- stemmig hebben besloten de olympische spelen niet te j boycotten. Van zijn kant verklaarde de heer Brundage, na op de hoogte te zijn gesteld van de inhoud van het communiqué van de atleten: „Ik heb geen enkele bedreiging geuit. Ik j heb alleen het eerste beginsel van de olympische ge- i daehte, dat iedere discriminatie wegens ras, geloof of poli- j tiek uitsluit, nog eens onder de aandacht willen brengen." j Hij voegde hieraan toe: „De spelen mogen niet gebruikt worden als achtergrond voor politieke manifestaties of i protest-acties". CB-68W Gezien de grote lengte van de film is er zon dagmiddag slechts één voorstelling en heeft het filmverhuurkantoor de prijzen verhoogd. Alle leeftijden. DONDERDAG 26 SEPTEMBER t/m DINSDAG 1 OKTOBER Aanvang 8 uur ZONDAGMIDDAG Aanvang 3 uur

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 6