PROVINCIAAL NIEUWS De Spaarbanken in dit gebied werken samen om u meer service te geven! Een spaar- girorekening bijvoorbeeld. Donderdag 26 september 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Terneuzen Axel Breskens Bosch kapel Ie Hengstdijk Hulst ftffliddelhurg Stoppeldijk Sluiskil Sluis Sas van Gent Vlissingen - AGENDA - 'n publicatie van de BONDSSPAARBANKEN, SAMENWERKEND IN HET DELTAGEBIED Met deze betalingsrekening kunt u bij een van de 15 spaarbanken in het Delta-gebied gegarandeerde spaar bank-cheques krijgen met een spaarbankpas. Elke cheque is tot maximaal 50,— gegarandeerd. U kunt deze cheque voor alle doeleinden gebruikenoveral in Nederland. En zonder dat de spaarbanken daar ook maar iets voor rekenen. Ook automatische overschrijvingen zoals bijvoorbeeld huur, verzekering, enz., kunnen via een betalingsreke ning worden verricht. Van elke mutatie ontvangt u een handig dagafschrift thuis. Met een betaiingsrekening hebt u weinig contant geld meer in huis nodig: het staat rente-gevend op de Spaarbankelk moment van de dag tot uw beschikking! Meer dan 200 kantoren van de Spaarbanken in het Delta-gebied staan klaar om u alie gewenste informatie te geven. De Spaarbank te Rotterdam Spaarbank Anno 1820 Schiedam Spaarbank Vlaardingen Nutsspaarbank Maassluis Spaarbank te Dordrecht De Spaarbank te Gorinchem Nutsspaarbank Alblasserdam Spaarbank te Delft Nutsspaarbank te Tholen Vlissingsche Nutsspaarbank Nutsspaarbank te Middelburg Nutsspaarbank Middelharnis- Sommelsdijk Nutsspaarbank Zierikzee Nutsspaarbank Gouda Leidse Spaarbank „Bereisde Roel" zag Terneuzen De A.V.K.O. zendt vanmiddag van 5 uur tot vijf vóór zes over Hilversum II het programma „Be reisde Roel zag op zijn tochten uit, dat ditmaal gewijd zal zijn aan Terneuzen. Behalve muziek wordt een indruk gegeven van wat er zich zoal afspeelt in Ter neuzen. St. Willibrorduskerk wordt gesloten Aan de katholieken van Ter neuzen is dezer dagen medege deeld dat de toestand van de St. Willebrorduskerk zó slechts is, dat het gebruik ervan binnenkort zal moeten worden stopgezet. Rijkswaterstaat zal over drie we ken het kerkbestuur nauwkeuri ger over de situatie kunnen in lichten. Van dan af zal de kerk worden gesloten en zullen de kerkdiensten in de hervormde kerk in de Noordstraat worden gehouden. Er zijn plannen om in de omge ving van ds huidige kerk een nieuwe te bouwen, die plaats biedt aan 200 personen. Dit ge bouw zal evenwel ook voor ande re doeleinden worden gebruikt. Toen de kanaalWerken enkele jaren geleden goed en wel opgang waren, ontstond ten gevolge van de grondbemalingen ernstige schade door verzakkingen en scheuren, zodat toen reeds uitge breide voorzieningen aan de kerk en Dastorie dienden te worden ge troffen. Artsenexamen Aan de r.k. universiteit te Nij megen is geslaagd voor het art senexamen onze stadgenoot de heer H. Nijsten. Aanbesteding Het architectenbureau Rothui zen en 't Hooft-uit Goes heeft na mens mevr. Nijzink-de Roos te Goes in restaurant „Monopole" al hier de bouw van een bedrijfsge bouw te Terneuzen. Er kwamen veertien inschrij vingen binnen. De laagste in- schrijver was het aannemersbe drijf Hamelink te Terneuzen voor J 127.600,Hoogste inschrijver ■was het aannemersbedrijf P. J. de Voogelaar te Biervliet voor 181.900,—. De gunning is aangehouden. Drumconcours in Brasschaet Het tamboer- en pijperkorps „Irene" heeft de derde prijs be haald op het internationale drum- tfanöconcours dat te Brasschaet (bjj Antwerpen) werd gehouden. De Terneuzense vereniging ont ving een zilveren medaille en een diploma. Dit concours, waaraan ongeveer dertig korpsen uit Bel gië en Nederland deelnamen, werd gehouden onder auspiciën van de federatie van katholieke muziekmaatschappijen en het Belgische ministerie van volks ontwikkeling. Dit was de eerste keer dat de Belgische federatie 'n dergelijk evenement organiseer de. Het is de bedoeling hiervan een jaarlijks weerkerende tradi tie te maken. Telegram aan prinselijk paar De vereniging van burgemees ters en secretarissen in Oost Zeeuws-Vlaanderen, in vergade ring bijeen te Axel, heeft het prinselijk paar gisteren een ge lukstelegram gezonden ter gele genheid van de geboorte van het prinsenkind. Het telegram was ondertekend door burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent als voorzitter en de heer A. J. van Pagee te Terneuzen, secre taris. Gouden huwelijksfeest Vandaag viert het echtpaar VerhelstDieleman zijn gouden huwelijksfeest. Het was op 26 september 1918 dat de heer 'Willem Verhelst, ge boren 21 juni 1897, en Tannetje Dieleman, geboren 23 december 1897, te Axel in huwelijk traden. Beiden zijn nog zeer vitaal. Uit dit huwelijk werden drie zoons en één dochter géboren, die allen zijn gehuwd. Uit deze huwelijken zijn dertien klein kinderen voortgekomen, die reeds negen achterkleinkinderen hebben. De heer Verhelst heeft behou dens kleine tussenpozen in de landbouw zijn brood voor zijn gezin verdiend. De heer Verhelst was mede oprichter van de voetbalvereni ging Axel op 23 juni 1911. Van zijn jeugd af is hij een bekende konijnenfokker en hij heeft hier mee goede resultaten weten te behalen. Enkele jaren geleden mocht hij van de Nederl. bond van konijnenverenigingen het zilveren ere-insigne in ontvangst nemen. Het gouden bruidspaar is thans woonachtig in de Byloquestraat. maar deze feestdag zal worden gevierd in de zaal van café „De Witte Leeuw" in de Molenstraat, waar het vandaag stellig niet aan belangstelling zal ontbreken. Van 19 tot 20 uur is er een receptie. A'bsidsongeval Bij het slopen van bunkers op het Spuiplein heeft een ongeval plaatsgevonden. De arbeider I. v. d. V. uit Breskens is vermoe delijk over steenresten gestrui keld en met zijn rechtervoet on der de rupsbanden van een hy draulische kraan terechtgeko men. Op advies van dokter Os- sewaarde is hij, zwaar gewond, naar het ziekenhuis in Oostburg vervoerd. Inbraak opgehelderd De inbraak welke in de nacht van 7 op 8 september in de kan tine van het sportveld werd ge pleegd is opgehelderd. Men heeft twee jongelui uit Ridderkerk kunnen aanhouden. Het zijn de 17-jarige v. d. B. en de even oude M. Ook hadden zij deelge nomen aan een gewapende roof overval in Roosendaal op een alleenstaande winkelierster. Zij zijn ingesloten in het politiebu reau te Ridderkerk. Gecompliceerde aanrijding Op hst kruispunt Buitenlust zijn drie personenauto's met el kaar in botsing gekomen, toen zij uit de richting Schoondijke naar de veerhaven reden. De eerste auto, bestuurd door IJ. H. C. uit Knokke, was links van de weg gaan rijden om naar Groede af te slaan. De derde auto, be stuurd door A. H. uit Goes, heeft vermoedelijk de eerste auto niet gezien of te laat opgemerkt. De tweede auto, bestuurd door P. J. N. uit Znidzande, draaide zijn stuur om teneinde een aanrij ding te voorkomen. Hierdoor be gon hij te slippen en belandde uiteindelijk in de sloot. Veel materiële schade was het gevolg. Been gebroken Op de Hoofdplaatse weg is de bromfietser K. uit Vlissingen aangereden door een uit de rich ting Breskens komende perso nenauto. K. was een andere bromfietser behulpzaam bij het zoeken van zijn bril, die hij ver loren had. Dokter Ossewaarde die eerste hulp verleende, liet K. met een gebroken been naar het ziekenhuis te Oostburg over brengen. Nieuw plan voor oeververdediging In augustus hebben enkele raadsleden b. en w. verzocht een onderhoud aan te vragen met ge deputeerde staten inzake de door de rijkswaterstaat te maken oeververdediging. Begin septem ber hebben G. S. het Breskense college ontvangen. Medegedeeld werd dat de prov. waterstaat reeds kontakt met rijkswater staat had opgenomen en dat een geheel nieuwe tekening was ge maakt. Dit plan houdt de volgen de verbeteringen in: 1. Langs de huizenrij komt een breed trottoir te liggen; 2. Tegen het trottoir komt een parkeer- strook; 3. Naast de parkeerstrook komt een dubbele rijbaan; 4. Aangrenzende aan de rijbaan worden voor het parkeren van auto's „insteekhavens" aange legd. Deze verbeteringen komen in belangrijke mate tegemoet aan de bezwaren en verlangens van het comité Spuiplein. Voorts ligt het in de bedoeling het bietenvervoer over gemeen tewegen te leiden, hetgeen van de gemeente grote financiële of fers zal vergen. Een en ander zal nog met de bietencorporaties moeten worden besproken. De door b. en w. gedane sug gestie om het Molenwater t.z.t. te dempen en de vrijkomende grond te bestemmen als parkeer gelegenheid, zal nog een punt van bespreking uitmaken met het „Vrije van Sluis". Rijkswaterstaat zal tegelijker tijd met de uitvoering van de werken de Scheldekade door trekken om aansluiting te krijgen op de nu reeds in uitvoering zijn de weg van Nummer Een naar de havens. Nieuwe huisvesting voor K.W.J. De leden van de plaatselijke K.W.J.-afdeling hebben in het parochiehuis door een interne verbouwing de beschikking ge kregen over een prachtig club lokaal. De K.W.J.'ers hebben hun nieuwe home zelf verbouwd en ingericht. De heer O. Vosveld, maatschappelijk werker te Vo gelwaarde, die de opening ver richtte, zag in deze zelfwerk zaamheid weer een bewijs, dat de jeugd nog wel degelijk idealen kent. Hij feliciteerde bestuur en leden met dit resultaat van vele maanden hard werken. Sport in gymnastiekzaal Nu Hengstdijk over een nieuw gymnastieklokaal kan beschik ken, wordt deze fraaie accommo datie ook gebruikt voor het be oefenen van zaalsporten. Een volleybalclub met 25 leden traint wekelijks onder leiding van de heer J. Everaert uit Hulst. Op andere avonden komen de leden van de dames- en herengym nastiekclub aan bod. Kantoor rijksontvanger verdwijnt Bij beschikking van het mini sterie van financiën zal het ont vangkantoor van de rijksbelastin gen te Huist met ingang -an 1 november 1968 worden opgehe ven. De gemeenten die onder de ontvanger van Hulst ressorteer den, worden toegevoegd aan het ontvangkantoor te Terneuzen. Dat betreft de gemeenten Hulst, St. Jansteen, Hontenisse, Vogel waarde, Clinge, Graauw en Koe wacht. Eervol ontslag als rechter Met ingang van 1 april 1969 is op zijn verzoek aan mr. C. E. Coester eervol ontslag verleend uit zijn ambt van rechter in de arrondissementsrechtbank te Middelburg. Jongerenmis Zaterdag 28 september zal voor de eerste keer in de parochiekerk van Stoppeldijk een kerkdienst voor jongeren worden gehouden. De eucharistieviering, die om 7 uur 's avonds begint, wordt ge leid door pastoor C. Backx. De gezangen, voor het grootste ge deelte uit de bekende „Emmaus- mis", zullen worden gezongen door een voor deze gelegenheid geformeerd jongerenkoor onder leiding van de heer O. Vosveld. Het orkest „The Everly Stars" onder leiding van de heer Th. de Kindt zorgt voor de muzikale be geleiding. Biljardwedstrijden De biljartvereniging S.B.C. te Sluiskil organiseerde in café- Dallinga vóórwedstrijden voor het kampioenschap 3e klas kader 38/2. De slotpartijen volgen in het komende weekend. De stand luidt momenteel (de cijfers betekenen resp. pnt.,' car., h.ser. en alg. gem.): R. Claijssen (K.O.T.), 6, 750, 63, 7.35; Pr. Freijzer (S.B.C.4, 500, 41, 7.93; T. Verlinde (A.B.C.), 4, 742, 48, 6.18; A. van Eenennaam (Concordia), 2, 452, 45, 7.66; C. Penneman (A.B.C.), 0, 629, 58, 6.29; J.Leeraert (De Kroon), 0, 488, 28, 5. Winterprogramma plattelandsvrouwen De afdeling Sluis van de Ned. bond van plattelandsvrouwen gaat volgende week met het nieu we winterprogramma in zee. De dames zullen op 3 oktober in res taurant „Wilhelmina" het nieuwe programma met elkaar bespre ken. Gepland is o.m. een excur sie naar de hotelvakschool in Brugge. Als er voldoende be langstelling is, kan worden deel genomen aan een literatuurcur sus van de heer P. Boeren uit Oostburg. Het huishoudelijke ge deelte zal worden afgewisseld met een demonstratie naai- en breimachines. Reis ouden van dagen De bejaarden uit Sluis hebben hun jaarlijkse reis weer gehad. Met een viertal bussen werd een tocht naar Antwerpen en omge ving gemaakt. Onderweg werd een maaltijd aangeboden. In Ant werpen werd o.m. een tocht ge maakt door de havens van de stad. In Sluis werd het gezelschap in de avonduren op de Beesten markt verwelkomd door de mu ziekvereniging „Apollo". Burgemeester Van Hootegem, die de reis meemaakte, bracht alle milde gevers die de reis mogelijk hadden gemaakt, dank en was bracht ook dank aan de heren J. verheugd over de prettige sfeer, die onderweg had geheerst. Hij P. J. Wage en A. van Beijster- veldt, resp. voorzitter en secre taris van het organiserend comi té, voor de voorbereidende werk zaamheden. Drs. P. A. Neeteson verlaat Sas van Gent Wij vernemen, dat de heer drs. P. A. Neeteson, algemeen direk- teur van de glasfabriek en van de n.v. Zuid-Chemie, per 1 jan. 1969 Sas van Gent zal verlaten in verband met het aanvaarden van een andere funktie in West- Duitsland. De heer Neeteson treedt in dienst van het Saint Go- bainconcern (Fr.). Hij wordt di- rekteur van de onder dit concern ressorterende glasfabrieken in West-Duitsland. Het zou in de bedoeling -liggen dat de heer Neeteson direkteur blijft van de Zuid-Chemie. Protest van D 66 tegen gift van Hoechst De afdeling Noord- en Midden- Zeeland van D'66 heeft in een open brief aan de gemeenteraad van Vlissingen geschreven, het accepteren van een schenking van 250.000 van Hoechst Vlis singen n.v., bestemd voor de bouw van een zwembad, in strijd te achten met de goede democra tische spelregels. D'66 schrijft zich met recht te kunnen afvra gen, of de overheid bereid en in staat is aan grote bedrijven en industrieën het nodige tegenspel te leveren ter behartiging van de belangen van de burgers. Volgens D'66 ondergraaft men door accep tering van de gift het vertrouwen van de burgerij in de gemeente lijke overheid, die in velerlei op zicht de belangen van de burgers zal moeten verdedigen tegenover de grote industrieën. D'66 heeft MEXICO CITY: In de Olympi sche stad gaan de gevechten tus sen studenten en de politie in volle hevigheid voort. Op de foto zoeken politie-agenten dekking voor het vuur van sluipschutters, terwijl een van de studenten met zn armen omhoog naar een po litiewagen loopt. DONDERDAG 26 SEPTEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „De tien geboden". VRIJDAG 27 SEPTEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „De tien geboden". ZATERDAG 28 SEPTEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 8 uur: „De tien geboden". Otliene7.30 uur: Prijskaar ten. ZONDAG 29 SEPTEMBER Terneuzen Luxor-Theater, 3 en 8 uur „De tien geboden". de open brief geschreven naar aanleiding van het voorstel van b. en w. van Vlissingen aan de gemeenteraad om de gift van Hoechst Vlissingen met dank te aanvaarden.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3