PROVINCIAAL TVorgels piano's hi-fi installaties ntossel+ verstoofde SPOEDIG INSTELLING COMMISSIE ZEEHAVEN- OVERLEG DAJAN WAARSCHUWT EGYPTE Gemeenteraad van Zaamslag DE JACHT OP DE DOCUMENTEN Ook in Italië watersnood Harttransplantatie in Colorado Harttransplan tatiepatiënt overleden IMARMZUNPE PRUSSIAG PRIJZEN ALPJP LAGER: veel voomei iwiffloreiCTy sÉgvAAs49 PR5J SPERZIEBONEN APPELMOES SHERRY OP Pagina 2 Terneuzen Axel Breskens Middelburg Retranchement Sas van Gent Sluis £aamsi&g Boerderij afgebrand3 Grensincidenten HELMA St PIT Jordaanse beschieting van Israëlische stad Israël waarschuwt Jordanië Hoogwater MASSA VERKOOP GEENLUXE GEEN..BEZORGING GEEN.CREPiET CAPE BAPEWVS grote POOR MASSA INKOOP ^PIV.SIASWERK PERTONP DE VRIJE ZEEUW Woensdag 18 september 1968 Lezing over de Braakman Na afloop algemene vergade ring van de Personeelsvereniging Gemeente Terneuzen, welke op 24 september wordt gehouden, zal de heer Riemslag een lezing met dia's houden met als onderwerp: „De wilde flora en fauna in de Braakman". Wedstrijdprogramma van Schaakclub „Terneuzen" De plaatselijke schaakclub „Ter neuzen" hield haar traditionele jaarvergadering in „Café De Vriendschap". Er waren enkele bestuursmutaties en de gebruike- agendapunten werden afgehan deld. Op 21 september a.s. wordt in het M. T. S.-gebouw aan de In dustrieweg 18 (voormalige U. T. S.) alhier een jeugdschaakwed- strijd gespeeld tussen 15 spelers uit Gent en 15 uit Terneuzen, w.o. ook enkele genodigden van buiten deze plaats. Op 24 september a.s. speelt een formatie van de s. v. „Terneuzen" tegen een team van de oud-leden der vereniging in het clublokaal „Café De Vriendschap" In de maand december zal een open kampioenschap van Terneu zen verspeeld worden (5 ronden) voorts zal er een open snelschaak- kampioenschap van Terneuzen worden gehouden. Bij al deze wedstrijden zijn dus ook niet-le- den tot meespelen gerechtigd. Naast de gebruikelijke onderlin ge kompetitie op de clubavonden ■(dinsdags) en de clubkompetitie in de Zeeuwse bond zullen er di verse vriendschappelijke ontmoe tingen worden georganiseerd, o. m. in de maand januari 1969 tegen de sterke Gentse club „Jean Jau- rès". Omstreeks 19 december zal er i.v.m. de opening van de nieuwe zeesluis in Terneuzen een massa kamp gehouden worden tussen Gent en omstreken aan de ene zijde en Zeeland aan de andere zijde. Voorts zal de vereniging alles in het werk stellen om het vroeger zo florerende Kanaalzonetoernooi opnieuw van start te doen gaan. Hervormde Vrouwendienst Dezer dagen hield de hervorm de vrouwendienst haar openings bijeenkomst onder leiding van de presidente mevr. Verheul. Na het zingen van lied 1 uit de 102 ge zangenbundel ging de presidente vóór in gebed. Nadat zij enige bij bel gedeelten had gelezen werd overgegaan tot het bespreken van enige onderwerpen voor de eerstvolgende vergaderingen. Deze onderwerpen4 waren af komstig .uit de ideeënbus, waar ieder lid een verlangd onderwerp in mag deponeren. Het onderwerp van deze avond was uit het boekje „Klare wijn". In de oktober-vergadering zul len de Axelse dames te gast zijn bij de hervormde vrouwengroep uit Sas van Gent. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van gezang 89. Geslaagd Dezer dagen slaagde te Dor drecht voor het examen haarverf- specialist de heer Jaap van den Hout uit Axel. Auto gestolen Van het parkeerterrein aan de veerhaven is een personenauto gestolen welke eigendom is van de heer R. uit Westkapelle. De auto, eén Opel kapitein was niet 'op slot en bovendien was het .mogelijk zonder sleutels de auto te starten. Een 16-jarige in België wonende Duitser M. J. uit Oud Turnhout was de dader. Hij had echter een onfortuinlijke rit met de auto, daar hij in Oostburg tegen een gevel terecht kwam. Met een gebroken been is hij in het ziekenhuis te Oostburg opge nomen. De auto zowel als de wo ning werden beschadigd. Flessentrekkerij Door de rijkspolitie is de 43- jarige Duitser H. G. F. uit Halle aangehouden wegens flessentrek kerij. In een café had hij verterin gen gemaakt zonder te betalen. Ook in Goes had hij zich aan der gelijke praktijken schuldig ge maakt. Zowel door de rijkspolitie te Breskens als door de gemeen tepolitie te Goes is proces-verbaal opgemaakt. F. is voor de officier van Justitie te Middelburg geleid. De ontwikkeling van de tankervaart Volgens de heer D. Rodenburg, directeur van Shell-tankers n.v. zal het noodzakelijk worden om internationaal speciale routes vast te stellen voor de steeds gro ter wordende mammoettankers •van honderdduizenden tonnen. De heer Rodenburg, die sprak op een lunchbijeenkomst van de af deling Zeeland van de Neder landse maatschappij voor nijver heid en handel, zei dat het inves teren in grotefe mammoêttankers dan 210.000 ton, zoals Shell die momenteel heeft, pas interessant wordt bij aanmerkelijk grotere schepen dan 500.000 en 600.000 ton. De directeur van Shell-tan kers zei te verwachten, dat de technische problemen waarmee men momenteel zit voor de bouw van schepen boven 500.000 ton, wel opgelost zullen worden. De heer Rodenburg wees erop, dat het prijsverschil per ton ver scheepte olie bij grotere tankers steeds kleiner wordt. Terwijl voor de verscheping van olie van Koeweit naar Europa een 80.000- tonner 40 shilling per ton voor deel opleverde in vergelijking met een tanker van 20.000 ton, is dit voordeel bij verscheping in 'n schip van 210.000 ton ten opzichte van transport in een 80.000 ton ner nog slechts 6 shilling. De heer Rodenburg zag voor de toekomst nog geen limiet in de grootte van de tankers. Hij wees er op, dat een mammoettanker in de derti-. ger jaren 15.000 ton groot was, in de vijftiger jaren 80.000 ton en nu reeds 200.000 a 300.000 ton. Tegen boom gereden Maandagmorgen in alle vroeg te is de heer P. v. d. V. uit Retran chement met zijn auto tegen een boom in de bocht even voorbij het Sluisse Veer gereden. Nadat dokter G. de Meijer eerste hulp had verleend werd v. d. V. naar het ziekenhuis te Oostburg over gebracht. De auto werd zeer zwaar be schadigd. Auto's botsten Door het plotseling afremmen van de automobilist J. de N. uit Sas van Gent moest de achter hem rijdende personenauto be stuurd door P. de S., eveneens uit Sas van Gent, plotseling stoppen en voorkwam hierdoor een botsing. De achter De S. rij dende A. dp W. uit Moerbeke in België zag dit alles te laat en kon niet verhinderen dat hij ach terop vóór hem rijdende auto van De S. reed. Het gevolg was veel materiële schade, maar geen persoonlijk letsel. Het ongeluk gebeurde maandagmorgen op Rijksweg 61 kwart voor zeven, terwijl de auto's ter hoogte van Driekwart waren. Onderwijsten toonstelling Door de stichting Onderwijs tentoonstellingen te Den Haag wordt in onze gemeente een ten toonstelling georganiseerd met als onderwerp „De Europese Ge meenschap". De tentoonstelling zal worden gehouden in de open bare kleuterschool aan de Kerk hoflaan en opengesteld op dins dag 24 september a.s. Aanrander gegrepen Vorige week werd bij de rijks politie alhier aangifte gedaan van schennis der eerbaarheid. Dezelf de middag werd ook melding ge maakt van diefstal van een hand tas met een niet onbelangrijk be drag. De tas werd later zonder geld teruggevonden. Een en an der was voor de politie aanleiding een speurtocht in te zetten, die maandagmorgen tot goed resul taat leidde. De dader had zich n.l. zondag weer in Sluis vertoond en maakte gebruik van de druk te tijdens een doortocht van oude auto's om een 5-tal minderjarige meisjes zijn oneerbare bedoelin gen kenibaar te maken. Op grond van een goed signalement ging de politie tot arresatie over, doch het duurde nog tot maandagoch tend voordat de verdachte, de 30- jarige W. G. W. uit Knokke, be kende, waarbij tevens bleek dat hij ook uit bovenvermeld tasje had gestolen. In overleg met de officier van justitie is hij voor lopig op vrije voeten gesteld. Verkeersmaquette voor gemeente De Vereniging voor Veilig Ver keer afdeling Zaamslag zal op 8 november a.s. een verkeersma quette overdragen aan het ge meentebestuur in het jeugdge- bouw De Poort. Aansluitend zal de afdeling in hetzelfde gebouw een tentoonstel ling organiseren waarover nade re medelingen zullen volgen. alle goede merken in één zaak Middelburg L.Delft 103-105 Tel 01180-7684 Ook in Den Haag Groningen Heerlen Om half negen maandagavond is brand uitgebroken in een grote boerderij staande aan de Reutu- merweg halverwege Tubbergen en Reutum (Ov.) in de gemeente Tubbergen. De boerderij brandde geheel af. Eigenaar van de boer derij is Akneloër ir. F. O. Gorter, pachter is de heer G. Gast. De boerderij dateerde van 1830 en is vorig jaar geheel gerestaureerd. Minister Bakker van verkeer en waterstaat heeft het parlement schriftelijk meegedeeld, dat hij op korte termijn een commissie zee- havenoverleg in het leven wil roe pen. De minister zet daarbij uit een hoe hij de commissie wil sa menstellen. Voor de havenbeheerders zullen in de commissie zitting hebben vertegenwoordigers van de ge meenten Amsterdam en Rotterdam, van de havenschappen Delfzijl, Vlissïngen-oost, Terneuzen (in op richting) en verder nog een ver tegenwoordiger van de overige havens. Namens het bedrijfsleven zullen zitting hebben vertegen woordigers van de kamers van koophandel en fabrieken voor Amsterdam en Rotterdam, de ha venbedrijven, de scheepvaart, de binnenscheepvaart, het wegver voer, het railvervoer, de zeeha venindustrie, de Nederlandse bond van vervoerpersoneel, de chr. be drijfsgroepen centrale en de Ned. katholieke bond van vervoerper soneel. Voor de rijksoverheid zullen zitting hebben vertegenwoordi gers van verkeer en waterstaat (rijkswaterstaat, verkeer en scheepvaart), economische za ken (industrie en handel) en volkshuisvesting en ruimtelijke ordening (rijksplanologische dienst). Over de kop In de bocht nabij het voormalig St. Josephipensionaat raakte de 23-jarige H. M. uit Sluis de macht over zijn auto kwijt, waardoor deze over de kop sloeg. De be stuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto werd totaal vernield. Na uitvoerige discussie besloot de gemeenteraad van Zaamslag met algemene stemmen tot het verlenen van een subsidie aan de sportvereniging „Zaamslag" en tot een principe-uitspraak in positieve zin voor de aanleg van een tennisveld met 2 banen. De heer Pladdet vond de con tributies die voor de verschillen de takken van sport door de ver eniging geheven worden erg laag. Hij had liever gezien' dat de leden van de secties zelf meer voor hun sportbeoefening zou den offeren. De heer De Visser hief een waarschuwende vinger op, toch vooral niet te veel te subsidiëren, teneinde de zelfwerkzaamheid der vereniging te stimuleren. De heer Florussen die eerder zeide bang te zijn dat de run van aanmeldingen die thans bij de sportvereniging gaande is, wellicht zou omslaan in een te rugloop, zeide overigens wel de organisatievorm te kunnen waar deren. Hij was verder van me ning dat het voor een vereni ging onmogelijk is zich staande te houden alleen door de contri buties. Het nieuwe gymnastiekgebouw waar de verschillende takken van sport door de Zaamslagse vereniging beoefend zullen wor den, werd j.l. maandag door de scholen in gebruik genomen. De officiële opening zal plaats vin den op 11 oktober. De sportver eniging telt het voor Zaamslag respectabele aantal van 27Ó leden. Burgemeester J. de Pree zeide dat B. en W. wat voorzichtig zijn geweest met het aanschaffen van materiaal voor verschillende tak ken van sport, aangezien het eer ste jaar zal worden beschouwd als een proefperiode waarin ver schillende secties hun bestaans recht zullen moeten bewijzen. Overigens zei hij zeer blij te zijn over de activiteit die de Zaamslagse bevolking bij het oprichten van de sportvereni ging heeft ontplooid. Het ont- werp-verordening voor het gym nastiekgebouw werd in deze ver gadering onveranderd vastge steld. De burgemeester wees zoals hij reeds deed bij het heien van de eerste paal voor het gebouw op het onbillijke van de korting die door de rijksoverheid op de bijdrage van een centraal gym nastiekgebouw wordt toegepast wanneer dat ten behoeve van de schoolgymnastiek minder dan 40 uur in gebruik is. Gelukkig heeft de minister van binnenlandse zaken thans een onderzoek toe gezegd. In het exploitatieschema was rekening gehouden met deze korting, waardoor er een tekort is, maar toch wilden B. en W. de huurtarieven voor de verenigin gen niet verhogen, dat zou de animo tot het gebruik afschrik ken en bovendien leiden tot aan vragen om meer subsidie. De heer Florussen vond de in structies voor de concierge en de schoonhoudster van het gym nastiekgebouw ruim, de geschat te tijdsduur van 5 uur per week voor eerstgenoemde funktiona- ris te laag en de bezoldigingen van beiden eveneens te laag. De voorzitter antwoordde hier op dat er van een concierge niet wordt verwacht dat hij dag en uur in het gebouw aanwezig is, als blijkt dat de beloning voor het schoonhouden van het ge bouw te laag is, zal beslist bij betaald worden. Overigens zal ook dit facet van het runnen van het lokaal na een jaar opnieuw worden bezien. De heer Florussen wilde schoon houdster en concierge door de raad laten benoemen, doch de andere raadsleden steunden hem hierin niet zodat B. en W. zelf de keuze zullen doen. Generaal Mosje Dajan, de Is raëlische minister van defensie, waarschuwde Egypte maandag dat het een fatale vergissing zou zijn Arabische strijdkrachten over het Suezkanaal te zenden in een poging de kwestie het midden oosten door middel van geweld te regelen. Naar aanleiding van geruchten volgens welke de Egyptenaren een nieuw offensief tegen Israël zouden beramen, zei Dajan op een bijeenkomst van zijn partij: „Ik hoop dat de Egyptenaren met de tanks en kanonnen die zij heb ben geen fatale vergissing zul len begaan. Het uitbreken van vijandelijkheden zou van Israë lische zijde gezien onwenselijk zijn maar voor de Egyptenaren zou het een tragedie zijn". Ook de bevelhebber van de strijdkrachten, generaal Barley, liet een waarschuwdend geluid horen. Hij zei dat Israël militair thans sterker is dan vóór de zes daagse oorlog van vorig jaar. Een 20-jarige Israëlische offi cier is maandag gesneuveld bij een botsing met Jordaanse troe pen in het noordelijke deel van het dal van de Jordaan. Drie Is raëlische militairen werden ge wond, aldus een Israëlische mili taire woordvoerder. Volgens hem waren de Jordaniërs met schieten begonnen. Het vuurgevecht duurde ruim een uur. In de Israëlische plaats Beit sen gerwond door Jordaanse gra naten toen Israëlische en Jor- Sjean zijn maandagavond 8 men- daanse artillerie elkaar over de Jordaan beschoten. Ook op an dere plaatsen langs de Jordaan werden vuurgevechten geleverd. De gemeentelijke subsidie aan de sportvereniging zal bestaan uit een bijdrage van 25 procent van de netto loonkosten plus so ciale lasten voor elke gediplo meerde leider en een tegemoet koming in de kadervorming van jeugd- en sportleiders tot 75 van de cursusgelden en de ge maakte reiskosten. De aanleg van een tennisbaan vond niet onverdeeld een goed onthaal. De heer De Visser vond de „generale herziening" waar vol gens hem de straten in de ge meente Zamslag aan toe zijn be horen tot de noodzakelijke ge meentelijke huishouding, van pleinen en straten maakt ieder een gebruik, van sportaccomo- datie niet, hij wilde dan ook we ten of het eerste niet achterge steld werd bij het tweede. De voorzitter was het met deze zienswijze beslist oneens: demo gelijkheid scheppen tot sportbe oefening is wel degelijk een taak der gemeente. Ook de heer Verlinde was van mening dat ook de tennissport moest kunnen rekenen op steun der gemeente. Tenslotte verenigde de raad zich in principe met de aanleg van het tennisveld. Het bestuur van de sportvereniging ontving reeds veertig aanmeldingen voor de beoefening van deze tak van sport. De raad van bestuur Afvalwa terleiding Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren-oost heeft zich uitgespro ken voor wijziging van de ge meenschappelijke regeling in de zin dat per 1 januari '69 de kos tenverdeling naar rato van het aantal inwoners zal plaats vin den. Burgemeester De Pree ant woordde op een vraag van de heer Florussen dat de nieuws brandweer-auto ongeveer 46.000 gulden zal kosten. Het is een juweel van een wagen, zei hij, uitgerust met de nieuwste vin dingen, er is o.a. een tank inge bouwd. door Mr. Berjawit 44) „We hebben een verzuim be gaan," zei de detective. „We heb ben namelijk totaal over bet hoofd gezien, dat de gasten, onder wie zich de moordenaar moet bevinden, vrij uit telefo nisch contact met de buiten wereld kunnen hebben gehad en nog kunnen hebben. Tot gister avond tien uur zullen de gesprek ken over de centrale zijn gelopen, maar nadien in het geheel niet meer. Ik heb sterk het vermoe den,, dat er van deze mogelijkheid gebruik is gemaakt. Kunnen we nu onmiddellijk nagaan wie er heeft gebeld, gedurende hoe lang en met welke plaatsen en met welk nummer? Vooral het laat ste is belangrijk." „We kunnen het ten dele con troleren." luidde het antwoord. „De automatische tellers in de centrale geven per nummer, per kamertoestelnummer dus, de kosten aan. Maar we zullen ex perts of medewerking van de P.T.T. nodig hebben om verdere gegevens te kunnen krijgen. En „Dat maar direct," zei Pit. „Meneer de inspecteur, kunt u dat in orde brengen. Want er zal we] een sterke arm nodig zijn, als de P.T.T. het al niet als schending van vrijheid van de burgers be schouwt." „Ik zal m'n best doen," beloof de de politieman krachtig. De koplampen van het autootje van Tim smeten hun lichtkegels over de stille wegen. Pit zat naast hem; zwijgend, verbeten. Achter in had Helma plaats genomen. Ze overwoog, dat het blijkbaar de zoveelste maal was, dat ze ge drieën de finale inleidden; steeds in de sloturen tegen de tijd, tegen het horloge en de nooit te onder schatten intelligentie van de mis dadigers opvechtend. „Een race met de dood,".-glimlachte ze stil, wetende dat Pit en Tim derge lijke sentimentaliteiten zouden weghonen. Het doel van de plot selinge rit was haar niet duide lijk. Dé inspecteur en Henk wa ren in het hotel achtergebleven, omdat ze inmiddels beneden de verbijsterende ontdekking had den gedaan, dat de telefooncen trale was vernield! Pit had gevloekt, een zeld zaamheid, die haar heel duidelijk had gemaakt, dat hij zich schul dig achtte aan een nalatigheid. Het had haar tevens doen besef fen hoe wakker deze misdadigers moesten zijn. Immers, Tim had nog de krant gebeld, daarna had de inspecteur die huiszoeking aan de orde gesteld en de nasporin gen naar de gangen van me- vrouwu Van Zanten. Er was ten hoogste een half uur „o nee minder" realiseerde ze zich gelegenheid geweest dit stoute stukje uit te halen. De bedrijver van het kwaad moest hebben vastgesteld, dat er niet werd ge beld op het ogenblik, dat hij z'n gang ging. Bovendien had hij het tamelijk geluidloos gedaan, „ken nelijk vakwerk" had de directeur gezegd. De detective had met ge agiteerde nadruk aan inspecteur Kramer gevraagd haast te zetten achter de onderzoekingen. Bovendien had hij versterkte waakzaamheid binnenshuis ge vraagd, omdat zoveel brutaliteit ook zoveel nervositeit dacht Helma er bij nog wel eens geen einde kon 'hebben. De zich nog steeds in de tuin bevindende poli tieman was daarom ook naar bin nen gedirigeerd. Hij moest min of meer de ronde doen. Waarom Pit onder deze omstandigheden nog steedg niet ingreep was Hel ma overigens een raadsel. De Zwollenaar was in hun zitkamer gebleven, om, in geval van nood, direct hulp te kunnen verlenen. „En nu?" vroeg Tim, toen ze een kruispunt naderden. „Naar Amsterdam," instrueer de Pit, „naar je krant." „Naar mijn krant?" vroeg Tim verbaasd. „Ja, ik wil weten of jullie een archief hebben van bijvoorbeeld 1945 af tot nu toe." „Natuurlijk hebben we dat," zei de journalist. „Dan wil ik weten of er ©en vent bij jullie is met een stalen geheugen, die me kan inlichten over wat de laatste 13 jaar in al die kranten heeft gestaan." „O, zulke lui hebben we bij bosjes," schamperde Tim, „maar waar wil je eigenlijk precies heen?" „Ik denk," zei Pit voorzichtig, „ik denk, dat de wortels van deze affaire in het na-oorlogse ver leden liggen, althans in hoofd zaak. Ik hoop, na een gesprek met iemand van jullie documentatie- afdeling, met de kerels die dus alles lezen en rubriceren en laten opbergen, houvast te krijgen voor m'n vermoedens. Ik „In welke richting zoek je?" vroeg Helma aarzelend. „In de richting van berichten, personalia of documenten, die ons uitsluitsel zouden kunnen geven," luidde het vage ant woord. „In de richting van berichten, personalia of documenten, die oris uitsluitsel zouden kunnen geven," luidde het vage ant woord. „Ja, maar zei Tim. „Ik begrijp niet hoe en wat je wilt vragen. Wat wil je lezen of laten naslaan. Hoe heb je een aankno pingspunt. Hoe (Wordt vervolgd.) Maandagavond zijn een Israë lische officier en tien burgers om het leven gekomen door Jordaan se beschietingen. De stad Beisan is volgens een Israëlische bekend making voor het eerst sinds vele maanden beschoten. Acht'grana ten sloegen in het bewoonde ge deelte van de stad in. Israëlische artillerie heeft dins dagochtend Jordaanse stellingen rondom Irbith beschoten. Volgens een Israëlische militaire woord voerder waren Jordaanse batte rijen, die Beisan beschoten, het doelwit. Ook in het gebied van de Allen- by-brug is dinsdagmorgen vroeg, volgens een Israëlische bekend making, een Jordaans-Israëlisch artillerieduel geleverd van meer dan twee uur. De Israëlische radio heeft dins dagmorgen de Jordaanse bevol king ernstig gewaarschuwd in verband met het Jordaanse artil- leriebbmbardement op maandag van de plaats Beit Sjean. De Jor daanse bevolking, aldus de Israë lische radio, moet goed beseffen dat elke aanval op burgerlijke doelen ih Israël een heftige reac tie van onze kant zal uitlokken die tot verwoestingen en trage dies in Jordanië zal leiden. Inmiddels is de Israëlische ar tillerie dinsdagmorgen begonnen met de beschieting van het Jor daanse gebied, waar de Jordaanse artillerie staat die Beit Sjean heeft gebombardeerd. Een mili taire woordvoerder in Amman deelde mee dat de Israëliërs dins dagmorgen het vuur geopend hebben op de plaats Irbid. Drie mensen liepen verwondingen op en twee huizen werden bescha digd. Ook Italië heeft te lijden van de gevolgen van buitengewone atmosferische omstandigheden, die in sommige delen van Europa heersen. In het noorden van Italië heb ben orkanen en overvloedige re gen grote schade veroorzaakt. Overlopende rivieren hebben talrijke gebieden blank gezet, vooral in de omgeving van Trente, Opperadige, in Emilië en in Li- gurië. Auto's konden niet verder en de inzittenden moesten door brandweerlieden bevrijd worden. Bruggen hebben het begeven. De spoorwegverbindingen tussen Italië en Oostenrijk zijn onder broken. Het treinverkeer is om geleid over Zuid-Slavië en is deels door bussen overgenomen. De zuidelijke gebieden van Italië worden geteisterd door de Sirocco, een zuidoostelijke, uit Afrika afkomstige wind. In talrijke delen van Zuid- Italië en Rome regent het water en zand. Chirurgen van de universiteit i van Colorado hebben zondagoch- l tend een harttransplantatie ver richt. De toestand van de patiënt was maandagmiddag „bevredi gend". Men wilde de naam van I de donor noch die van de persoon J die het hart ontving bekendma ken. WOENSDAG 18 SEPTEMBER v.m n.m. Breskens 10.44 11.22 Terneuzen 11.20 11.58 Hansweert 11.54 12.32 Walsoorden 12.03 12.41 DONDERDAG 19 SEPTEMBER v.m n.m. Breskens 11.50 11.54 Terneuzen 12.26 12.30 Hansweert 1.00 1.04 Walsoorden 1.09 U3 6EENZEGELTJES liberlolïk literblik haip m WITTC BONEN (vi -tomabenjbus AMONTILIAPO ZOETE AOO mmwulyo ibvrucloben geief ji^vixiclnfcên LANGE ffa VIN66RS W IN DE PRUSSIAN ftPER TUBE mvpzBi KOPwSpHÖTELS. aardeMerKdrpOKeléi n pGisbel ofMddjZÏlvsrmrd Het twee maanden oude meisje Defbra Ann Lee, dat zondagavond in het St. Lucasziekenhuis in Houston het hart en de longen van een pasgeborene kreeg, is twaalf uur na de operatie over leden. Iemand van het ziekenhuis zei, dat het meisje sinds haar geboor te er slecht aan toe was. Ze woog veel te weinig en moest bij het ademhalen geholpen worden. De meeste tijd was ze bewusteloos. De overgeplante organen waren van een baby die een dag na de geboorte door hersenbeschadiging was overleden. KDPtSCHöra^s vneb bloem mofciep g VRIES-VERB-VIEES SAG. HERMANS vemen op zoem I%(3e-Stö0itoeraen- Vlfeinqeri-Axel-ier reuzen

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2