DE JACHT OP DE DOCUMENTEN C.R.M.-MINISTER: TE WEINIG PRIORITEIT VOOR SOCIALE PROJECTEN Minister Klompé terug uit New York Weekenddiensten N.V.V.-rapport beter pensioen? Fondsen stemmen in met wetsontwerp ziekenhuisbouw VIETC0NG FAMILIE HARTD0N0R IN KAAPSTAD WAARSCHUWT Voor de zondag PROTESTEERT TVorgels plasm's hi-fi installaties mossel+ versteege KERKDIENSTEN dan meer premie HELMA PIT DE VRIJE ZEEUW Hoog peil Jeugdige gluurder gepakt Pensioen op basis van premiepunten' Suggesties Eindloon NIET OUD OF NIEUW AGENDA - Vrijdagochtend is de minister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, mej. mr. M. A. M. Klompé, uit New York op Schiphol teruggekeerd. Minister Klompé heeft in New York een grote internationale conferentie van ministers, die verantwoordelijk zijn voor het maatschappelijk welzijn, bijge woond. Aan deze bijeenkomst, die tien dagen in beslag heeft genomen en die georganiseerd was door de economische en sociale raad van de Verenigde Naties, namen bijna 90 landen deel, waarvan er 70 werden voorgezeten door een minister of een staatssecretaris. Het was de eerste maal in de geschiede nis van de Ver. Naties dat zo'n conferentie is belegd. Voorlopig zal er echter geen tweede komen, zo deelde minister Klompé bij haar terugkomst mede. Aan het slot van de zeer leer zame bijeenkomst, waarover aan de E.C.O.S.O.C. rapport wordt uitgebracht, is besloten in de toekomst eerst regionale confe renties te houden en pas tot een nieuwe wereldconferentie te komen wanneer dit opportuun zal zijn. Over het algemeen is de ver gadering in' New York, waarvan het algemeen maatschappelijk welzijn het hoofdthema vormde, niet in politiek gekrakeel ont aard, maar geheel vrij is zij er ook met van gebleven. Mej. Klompé vertelde daarover het volgende: De Russische delegatieleider, die de sociale situatie in zijn land toelichtte, bracht niet zonder trots naar voren dat de Sovjet- Unie van niemand meer iets kon leren op dit gebied. Daar zijn alle sociale voorzieningen per fect geregeld. Er ontbrak er slechts één en wel die voor werkloosheidsuitkeringen aan gezien in de Sovjet-Unie geen werkloosheid bestaat. Dit wekte de wrevel op van de Australische minister van social welfare, die enkele scherpe aan vallen op „het Sovjet-paradijs" lanceerde. De Russen bleven van hun kant het antwoord niet schuldig en distilleerden uit de gemaakte opmerkingen dat de Australiër zich niet vrij kon plei ten van fascistische eigenschap pen. Maar over het algemeen had men de politiek weten te onder drukken en was er ernstig en met vrucht over verhoging van de sociale maatregelen gespro ken. De hulp die de Ver. Naties in dit opzicht kunnen bieden, bestaat al lang, maar het euvel werd gevoeld, dat nationaal ge zien de beslissing over de prio riteiten te veel uit valt naar de kant van economische en tech nische en niet naar seciale pro jecten. „Ik vond het van grote beteke nis, dat het hele sociale vraag stuk aan de orde is geweest en het heeft mij aangenaam verrast dat de debatten op een hoog peil hebben gestaan," aldus minister Klompé. Het vraagstuk was onderver deeld in vier thema's: nationale ontwikkeling, de verantwoorde lijkheid van de nationale rege- ARTS: TERNEUZEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Jiskoot, Markt 25, tel. 2303. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360 (b.g.g. 008). APOTHEEK: Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, telefoon 2060. TANDARTS: Op zaterdag van 10—10.30 uur en 1818.30 uur en zondag van 1212.30 uur wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts J. C. A. Neve, He- melstraat 12 te Sint Jansteen, tel. 01140—2084. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Vermeylen te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g. 008). AXEL Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 91155—1666. DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cijsouw, Stationsstraat 10 te Axel, tel: 01155—1488. ringen, het werven van vol doende mankracht en internatio nale samenwerking. Xn een rede die zij op de con ferentie uitsprak bepleitte mi nister Klompé de uitbreiding en versterking van de internatio nale samenwerking, omdat daar door een harmonische vooruit gang op sociaal en economisch gebied wordt gestimuleerd. „In Nederland", zo zei zij, „wordt gewerkt aan een wetgeving die de basis kan vormen voor de planning en de uitvoering van een sociaal en cultureel welzijns beleid op lokaal, regionaal en nationaal niveau. Daarbij wordt gestreefd naar zo groot moge lijke deelneming van de bevol king." Een geheel ontklede jongeman heeft donderdagavond laat in de omgeving van de Hilversumse Bosdrift nogal wat opschudding veroorzaakt. De 17-jarige J. P. uit Hilversum was naar de hei ge fietst en had zich daar in de bos jes geheel van zijn kleding ont daan, met de bedoeling vervol gens in tuinen in de buurt het naar bed gaan van vrouwen gade te slaan. Hij bleek dat in het re cente verleden al diverse malen gedaan te hebben. Zover is het donderdag echter niet gekomen. Een hond die door zijn baas, een Hilversumse hovenier, werd uit gelaten, begon in de omgeving van het bewuste bosje rond te snuffelen en vervolgens hard te blaffen. Tot zijn verbazing ont dekte de hovenier even later de naakte jongeman. Door het aan slaan van de hond ontstond een ware oploop van nieuwsgierigen, die er even later getuigen van waren hoe de jongeman weer in normaal kostuum bewaakt door de hovenier en zijn hond naar het politiebureau werd gebracht. Een en ander speelde zich kort voor middernacht af. (Vervolg van pag. 1) Wat betreft de spaarquote en de vraag binnen hoeveel tijd de premie tot het vereiste peil kan worden opgevoerd, suggereert het rapport te beginnen met een voor iedereen verplichte minimumpre mie van twee a drie procent en dit minimum binnen enkele jaren op te voeren tot vier a vijf procent voor de lage inkomenstrekkers en tot plm. tien procent voor de man aan de premieloongrens. Het be drijfsleven zelf kan hogere pre mies overeenkomen. In het rapport wordt voorts nog een reeks suggesties gedaan, De pensioenverzekeringsplich't. Hieronder moeten volgens het rapport ook de jeugdigen val len, Het premieniveau. Voorgesteld wordt een wettelijk minimum premieniveau vast te stellen, dat gedifferentieerd wordt naar de hoogte van het inko men. Relatie tussen premie en pen sioen. Voorgesteld wordt aan de deelnemers jaarlijks een aantal premiepunten toe te kennen, welk aantal afhankelijk is van de door hen betaalde premie. De prijs dezer premie- punten moet worden geïndex eerd aan de algemene inko mensontwikkeling. Hierdoor wordt bereikt dat de in de ver schillende jaren verkregen pun- tenaantallen met elkaar verge lijkbaar blijven. De pensioenen kunnen daardoor worden uitbe taald op basis van het aantal verzamelde premiepunten. De pensioenwaarde per punt moet eveneens worden geïndexeerd, waardoor waarde- en/of wel vaartsvastheid ontstaat. Arbeidsterrein pensioenfonds sen. Naast de voor iedereen verplichte regeling kunnen on dernemingen desgewenst hun eigen pensioenfondsen voort zetten. Deze zullen echter op eigen risico en op kapitaaldek kingsbasis moeten functione ren. Het door deze fondsen toe te kennen pensioen kan worden beschouwd als een „derde laag" in het pensioenstelsel. Algemeen burgerlijk pensioen fonds. Voorgesteld wordt aan hen die onder het a.b.p. vallen, dispensatie te verlenen van de voorgestelde pensioenverzeke- ringsplicht. Differentiatie van de pensioen gerechtigde leeftijd. Voorge steld wordt vervroegde pen sionering mogelijk te maken, doch op zodanige wijze dat het uitbetaalde pensioen evenredig lager is. Teneinde toch tot een behoorlijk pensioen te komen, dient dan van de zgn. slijtende beroepen het premieniveau ho ger te worden gelegd. Een en ander moet de verantwoorde lijkheid van partijen in het be drijfsleven zijn. De relatie met het eindloon. Wanneer de pensioenen afhan kelijk worden gemaakt van het aantal verzamelde premiepun ten, zal voor hen die relatief veel promotie hebben gemaakt, het pensioen tamelijk laag uit vallen in vergelijking met het eindloon. Om hieraan tegemoet te komen kunnen partijen in het bedrijfsleven back-service- regelingen overeenkomen, zo dat ten behoeve van de betrok kenen bij het fonds extra pre miepunten kunnen worden in gekocht. Inhoud en financiering van deze regelingen beschou wen de samenstellers van het rapport als een zaak van hef bedrijfsleven. Aanvullende pensioenrechten voor reeds bejaarde niet-deel- nemers. Teneinde op korte ter mijn de pensioensituatie te ver beteren van hen die niet of in onvoldoende mate deel hebben kunnen nemen aan de voorge stelde voorziening, wordt voor gesteld hun bijzondere uitke ringen te doen. Deze bijzondere uitkeringen kunnen lager wor den naar gelang het mensen betreft van een latere geboorte jaargang en die daardoor meer deelnemersjaren hebben. Deze bijzondere uitkeringen worden gefinancierd uit de opgebrach te premies en kunnen worden betaald via de raden van ar beid, die toch al met de a.o.w.- administratie zijn belast. Deze aanvullende rechten kunnen een aflopend karakter hebben. De samenstellers van het rapport zijn zich bewust dat realisering van hun ideeën een aantal over- gangsproblemen doet ontstaan. Vooral is van belang hoe bestaan de pensioenrechten in het nieuwe stelsel kunnen worden ingebouwd. Twee politiemannen, bewapend met machinepistolen, bewaken hier de „/croon van de Andes", 'n gouden sieraad met 453 emeral- den ter waarde van 18 miljoen gulden. Het kostbare voorwerp staat op een tentoonstelling in Frankfort. 24 goudsmeden werk ten in de 16de eeuw gedurende 6 jaar aan de kroon. In ziekenfondskringen is het donderdag ingediende wetsont werp ziekenhuisbouw met be langstelling en ook wel met in stemming ontvangen, zo hebben wij desgevraagd van de zieken fondsorganisaties vernomen. De ziekenfondsen, die al geruime tiid bezorgd zijn over de snelle stijging van de kosten van zie- kenhuisverpleging, juichen het toe dat de regering wil streven naar een meer doelmatige op bouw van het ziekenhuiswezen. Te verwachten is dan ook dat ihet gemeenschappelijk overleg ziekenfondsorganisaties (G.O.Z.) het wetsontwerp grondig zal be studeren en niet zal nalaten sug gesties naar voren te brengen, zo werd medegedeeld. Als eerste indruk gaf men te kennen, dat de plannen van staatssecretaris Kruisinga in de goede richting gaan, maar dat het van de verdere uitwerking zal afhangen of inderdaad con crete resultaten te verwachten zijn. In dit verband is men van oordeel dat de ziekenfondsen niet alleen in het centrale ad viesorgaan, maar ook bij de voorbereiding van de provinciale plannen een ruime mate van in spraak dienen te hebben. De ziekenfondsen, die voor ongeveer driekwart de kosten van de ziekenhuizen financieren, hopen dat het wetsontwerp zie kenhuisbouw binnen afzienbare tijd zal worden gevolgd door een echte ziekenhuiswet, die ook garanties zal geven voor een doelmatig gebruik van de kost bare apparatuur in de zieken huizen. „Gelijk aan een heer des huizes, die uit zijn voor raad oude en nieuwe din gen te voorschijn brengt." Matt'heus 13 52 Deze uitspraak van Jezus staat aan het slot van het hoofdstuk met de bekende gelijkenissen. De discipelen verzekeren, dat zij het onderwijs van Jezus ver staan hebben. Als dat zo is, zullen zij er hun winst mee moeten doen. Want 'n discipel van het Koninkrijk der hemelen moet zijn als een „heer des huizes", een gastheer, die een voorraad in huis heeft, om daar mee zijn gasten te voeden. Hij zet de deur van zijn provisiekamer open en er komen oude èn nieuwe dingen te voorschijn. Niet oude of nieuwe dingen. Wat hebt u het liefste, het oude? Van het nieuwe moet u niets hebben, al wat nieuw is, is uit de boze? Een nieuwe bijbelvertaling is uit de boze, de oude is alleen maar goed. Er zijn zelfs mensen die een Bijbel, met gotische letters ge drukt, voor de enig-ware houden. Nieuwe vormen in de eredienst, nieuwe inzichten in de waarheid, deugt allemaal niets van. Het evangelie was éénmaal een gloeiende lavastroom, die zich onweerstaanbaar voortbewoog,' maar de lava is afgekoeld en ver steend; er is geen beweging meer: in te krijgen. Soms is deze hou ding te billijken, bij mensen, die heel oud werden en in een beslo ten wereldje leefden. Dikwijls is het niets anders dan conservatis me en een goed deel daarvan be staat uit onchristelijke vrees. Of alleen het nieuwe, het allernieuwste? Alsof de kerk een modemagazijn is, met de aller laatste snufjes. Ernst zit hier in elk geval niet achter. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") alle goede merken In één zaak Middelburg L.Delft 103-105 Tel. 01180-7684 Ook In Den Haag Groningen Heerlen ZATERDAG 14 SEPTEMBER Terneuzen Showroom Garage Zegers, Haarman weg 19, van 1022 uur: Vrachtwagenshow. Luxor-Theater, 8 uur: „An- gelique, markiezin der enge len". ZONDAG 15 SEPTEMBER Terneuzen Showroom Garage Zegers, Haarmanweg 19, van 1022 uur: Vrachtwagenshow. Luxor-Theater, 2.30 en 8 u.: „Angelique, markiezin der en gelen"; 5 uur: „Angelique, de weg naar Versailles". MAANDAG 16 SEPTEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Angelique, de weg naar Versailles." DINSDAG 17 SEPTEMER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Angelique, de weg naar Versailles". De familie van de 38-jarige negerin, die vorige week in het Groote-Schuurziekenhuis in Kaapstad fungeerde als hartdo- nor bij de derde harttransplanta tie onder leiding van dr. Barnard, heeft geweigerd het lijk voor de teraardebestelling te aanvaarden zolang het hart van de overledene ■ontbreekt. Dit meldde vrijdag het Zuidafrikaanse blad „Rand Daily Mail". De negerin werd vorige week vrijdag met een hersenbloeding in het ziekenhuis opgenomen, waar men tot de conclusie kwam da-t haar leven niet te redden was. Hoewel de identiteit van de vrouw niet kon worden vastge steld besloot de direkteur van het ziekenhuis, dr. Burger, het hart voor een transplantatie te gebruiken. Deze werd verricht op een mijnwerker, die een ern stige hartziekte had en wiens toestand op het ogenblik uit stekend is. Toen men deze week de ver moedelijke identiteit van de vrouw had achterhaald, zijn fa milieleden voor identificatie op geroepen. Zij bevestigden dat het stoffelijk overschot dat van de 38-jarige Evelyn Jacobs was. Een neef van de overledene, Benjamin Tsindi, verklaarde tegenover de „Aand Daidy Mail" dat de familie overweegt een ad vocaat in de arm te nemen. „Een lijk zonder hart is niet kompleet. Hoe kan een ziekenhuis een or gaan nemen terwijl de ouders nog niet eens weten dat de patiënt dood is", zei hij. Volgens Tsindi door Mr. Berjawit 42) Er viel een stilte. De hardhan dige gevolgtrekking van Pit ver raste, ondanks het voorafgaande. „Er kan inderdaad tijd en ge legenheid voor... eh... een moord zijn geweest," antwoordde de Zwollenaar zacht, doch zonder onzekerheid in zijn stem. „Er is ook gelegenheid geweest voor overleg hé," ging Pit hardop verder. „Je bedoelt onderling," preci seerde Helma. „Ja, ook dat. Tijdens de pauze in elk geval; en daartussen door ook nog wel af en toe." „Dat wil dus zonder meer zeg gen," zei de detective, „dat de alibi's van de leden van de cercle op het tijdstip van de moord waardeloos zijn." Tim keek zijn vriend met be wondering aan. Helma knikte. De inspecteur luisterde geconcen treerd. „We gaan verder," zei Pit. „Na die derde zitting laten we de inhoud van de bespreking maar even overslaan belden jullie naar Zeist. Uiteraard hebben jullie er onderling over gespro ken, ook al om tot het besluit van het autoritje te komen. Hadden jullie toen de indruk, dat de leden van de cercle stuk voor stuk in bed lagen? Zo de gevoels indruk bedoel ik." Henk dacht na voor hij aarze lend antwoord gaf. „Ik weet het eigenlijk zelf niet. Agaatje zei tegen het einde van de zitting, trouwens ook in de vooravond al een keer, dat ze moe was. En het was ook wel zichtbaar, dat de moord indruk op haar had ge maakt. Als u het mij morgen vroeg had gevraagd, zou ik heb ben gezegd, dat ze naar bed was gegaan. Maar zeker weet ik het niet. Wel, dat Helma haar later slapende in haar kamer aantrof, en „Wat zeg jeonderbrak Pit. „Hoe en waarom heb je. Helma vertelde, dat ze, toen 't flatje „in gesprek" bleek te zijn geweest, onmiddellijk had gecon troleerd of de oude dame wei op haar kamer was. „Knap gedaan," complimen teerde Pit, „maar laten we ver der gaan." „Wel, dat meisje uit Soest wil de nog wel eventjes een avond wandeling maken met die Am sterdammer," ging Henk verder. „Maar ik geloof niet, dat ze ver zijn gekomen. Ze stuitten achter in de tuin op de politie en kwa men toen weer binnen. Ik heb zo het idee, dat ik gehoord heb, dat ze elkaar goeden nacht wensten. „En het echtpaar Domburg?" vroeg de detective. „Dat deed des echtpaars," zei Helma schamper. „Ze verzamel den breikous en krant en gingen langzaam, gedegen, de trap op." „Naar bed?" vroeg inspecteur Kramer. „Kennelijk," antwoordde de Zwollenaar. „Ze hadden tijdens de derde zitting al gezegd, dat hun vakantie op deze manier toch wel een beetje vermoeiend werd voor mensen op hun leeftijd en meer van dat soort opmerkin gen." ,,'t Komt er op neer," vatte Pit de opmerkingen samen, „dat we niets zeker weten, met uitzonde ring van het feit, dat Agaatje sliep. Tenminste, ze heeft door snurken die indruk op Helma ge maakt." „Ja, dat is inderdaad alles," antwoordde Helma. „We weten evenmin," begon de detective, „of de geheimzinnige bezoeker van dat flatje z'n doel heeft bereikt, zoals we straks al zeiden. We weten zelfs niet waar om hij er heen is gegaan. Het lijkt me, dat hij papieren of geld zocht, de twee elementen die ons bekend zijn en die met de dood van de heer Van Zanten samen hangen. Ik zou u willen aanraden te overwegen," richtte hij zich tot inspecteur Kramer, „huiszoeking te doen en dat nog vannacht." „Pfft," floot de politieman. „Daar moet ik de hele machinerie voor in beweging brengen, en Hij pauzeerde even nadenkend. „Zou het geen slapende honden wakker maken denkt u. Ik be doel, we moeten de eigenaresse, althans de bewoonster, dus me vrouw Clerebaan tot Balkoor op de hoogte stellen, enzovoort, en zovoort. Dat heeft nogal wat voe ten in de aarde." Ik zou er, in het belang van de arrestatie van de moordenaar, zei Pit, „prijs op stellen als ik voor morgenvroeg negen uur zeker zou weten of er inderdaad iets is verborgen. Op dat tijdstip denk ik dat de ontknoping nabij is." „Over zes uur dus," rekende inspecteur Kramer uit. „Inderdaad," zei Pit. „Ik heb nog een argument voor snelheid. Het flatje is de gehele nacht on bewaakt. Er kan dus best een tweede poging worden gedaan. Dan heb ik een tweede verzoek We moeten kunnen nagaan hoe laat mevrouw Van Zanten in Utrecht is aangekomen. De hotel directeur is in het bezit van haar paspoort, dat wil dus zeggen haar pasfoto. We zouden kunnen pro beren via de controleurs van de stationsuitgangen, of bij de bus chauffeurs of op de taxistand plaatsen, of hoe dan ook, te weten te komen of iemand kan beweren haar buiten het station te hebben gezien, misschien zelfs op weg naar Zeist." „Naar Zeist," herhaalde Helma verbluft. „Dat is met een auto gemakke lijk binnen het uur te doen," glimlachte Pit. (Wordt vervolgd.) zal de familie teruggave van het hart eisen. Hij merkte voorts op, dat hij zaterdag en zondag enkele malen bij het ziekenhuis had ge- informeerd of daar een patiënt met de naam Jacobs was opge nomen. Men had dit steeds ont kend. Een arts, die vrijdag bij de negerin was ontboden toen zij het bewustzijn had verloren, heeft volgens het blad verklaard dat hij haar naam aan de opname- afdeling van het ziekenhuis had doorgegeven. De geheime zender van het Zuidvietnamese bevrijdingsfront (waarvan de vietcong de strijd krachten vormt) heeft vrijdag de bevolking van centraal Sai gon herhaalde malen opgeroe pen het gebied zo spoedig moge lijk te verlaten. Een reden werd niet door de radio genoemd maar de Amerikaanse inlichtingen dienst heeft de afgelopen tijd ge waarschuwd dat een lang voor bereide aanval op de Zuidviet.- namese hoofdstad op til is. Eerdere waarschuwingen door de vietcong-zender zijn niet altijd door aanvallen gevolgd. ZATERDAG 14 SEPTEMBER '68 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H Willibrordkerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.'5 uur H. Mis. Zandstraat 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 15 SEPTEMBER 1968 NED. HERV. KERK Aaxdenburg: 10.30 uur Ds. H. Faber. Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling. Breskens: 9.30 uur Ds. A. J. M. Hulsbergen, em. pred. te Kapelle. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. H. Avondmaal. Hontenisse: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. H. J. Be geer. Hulst: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Philippine: 9 uur Eerw. Heer Iz. Verduyn, van Breskens. Retranchement: 10.45 uur Ds. W. C. Luring. Sas van Gent: 10.30 Eerw. Hêer Iz. Verduyn, van Breskens. Buurthuis „St. Albert": 19.30 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil. Welkomstdienst. Schoöndijke: 9.30 uur Eerw. Heer C. Dronkers, van Vlissingen. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. Scholten; 14.30 uur Ds. J. A. Poelman. Bevestiging Ds. E. J. Rietveld en Ds. E. J. Rietveld. Intrede. Waterlandkerkjê: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 11 uur Ds. H. J. Be geer, van Hoofdplaat. Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. A. T. Deinum; 14.30 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. v. d. Hoek. I GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. M. de Kluis, van IJmuiden. Sas van Gent: 11 uur Ned. herv. dienst. Terneuzen: Noordstraat: 10 en 16.30 uur Ds. A. W. Bol, van Urk. Mozarthof: 9 uur Ds. W. H. Gis pen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper Hoek: 10 uur Leesdienst; 16.30 uur Ds. J. v. dl Wielen, van Zoutespui. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zaamslag: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst, Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FÏLADELFIA" Terneuzen: Vlooswijkstraat 61: 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur en 19.30 uur Lte C. Jongejans en Kadet-lte. H. Wagtman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Hulst: 8, 10. 11.30 en 19 uur H. Mis. Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H. Mis. PhilipDine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrordkerk: 8 en 10.30 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9 en 11 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mi», Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis» 4

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2