„Open dag" politie trok zeer vele belangstellenden H OPTIEK VMF VERHOOGT BOD OP MB! VERLICHTINGSBEURS S'70 l\l AU AARSBEURS vakbeurzen: RECLAME, INTER DECOR en TOELEVERING MEUBELINDUSfRIË Maandag 9/dfasckg 10 september 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina ft Dodelijk ongeval Politie legt beslag op grote hoeveelheid sterke drank Extra waardering voor Zaamsiag Geslaagde dressuur Politie-burgerij Spontane medewerking Honderden bezoekers Aandacht tekort De prijswinnaars Te zwaar bevonden „Gezond verstand moet nu zegevieren DAGELIJKS 9t18 uur, op zondag 8 sept. 10-18 uur ook opèn op 16 én 17 sépt. én 's avonds 9,10 te'n 11 sept. KON. NED. JAARBEURS UTRECHT In de Zuidlimburgse gemeente Stein is zondagmiddag de 23- jarige motorrijder F. J. Koumans in botsing gekomen met een autobus. De man werd daarbij op slag gedood. Zijn op de duo ge zeten echtgenote, de eveneens 23- jarige M. C.H. werd zwaar ge wond. Zij is opgenomen in het Geleense ziekenhuis. Twee Utrechtse agenten van de afdeling bijzondere wetten hebben beslag gelegd op 2500 flessen sterke drank (jenever, cognac, wodka, whisky, likeuren en rum), ter waarde van ruim 17.000. P. de Koster, 82 str.p.; 11. A. M. v. d. Brande, 82 str.p.; 12. C. de Putter, 84 str.p.; 13. A. J. Ves- seur, 87 str.p.; 14. W. F. Dekker 87 str.p.; 15. K. Kolijn, 87 str.p. De eerste dames was mevrouw De Feijter met 154 str.p. Tijdens het lange en door zeer velen met aandacht beluisterde concert door „De Volharding" uit Zaamsiag op de kiosk naast het politiebureau werd van tijd tot tijd een korte pauze gehou den in café „Kolkzicht". Daar maakte op zeker ogenblik de heer Baart, de voorzitter van de politiesportvereniging van de gelegenheid gebruik om in de dirigent, de heer Jan Meijers, „De Volharding" te huldigen door hem eveneens een lang speelplaat van „Hermandad" aan te bieden. (Adv.) Politiehondendemonstratie op het Zuider sportpark. Vele honderden hebben zater dag genoten van het aantrekke lijke programma dat de Terneu- zense gemeentepolitie, in samen werking met de rijkspolitie, dis- trikt Middelburg en de politie te water distrikt Vlaardingen, had samengesteld om „de burgers" te tonen welke rol de hedendaagse politie speelt in het maatschap pelijke leven. Organisatrice van dit evene ment was de Politie Sportvereni ging, die zich had weten te ver zekeren van de medewerking van talrijke instanties, verenigingen en particulieren. ,s Morgens om half elf waren reeds honderden, onder wie heel veel jeugd, op het hoofdsport veld van het Zuidersportpark om met belangstelling de verrich tingen te volgen van de speur hond van opperwachtmeester Van de Vrede uit Zaamsiag en van de aanvals- en verdedigings honden van de opperwachtmees ters Middeljans uit Koewacht, Verstraeten uit Clinge, De Beule uit Stoppeldijk en de agent van de Terneuzense gemeentepolitie, de heer André. Tijdens de ontvangst van de besturen van de medewerkende verenigingen door het college van burgemeester en wethouders in de raadszaal van het gemeen tehuis, zei burgemeester Aschoff er zeer veel prijs op te stellen dat de Terneuzense gemeentepo litie, ter gelegenheid van het on langs in gebruik genomen nieu we politiebureau aan de Rose- gracht, deze dag „open dag" voor het publiek heeft willen organiseren. Veel waadering bleek burgemeester Aschoff te hebben voor de politiesportver eniging, die zich de medewerking van een groot aantal verenigin gen en instanties en particulie ren had weten te verzekeren om deze dag te doen slagen. In het bijzonder heette burgemeester Aschoff welkom de besturen van de politieharmonie uit Rotterdam „Hermandad", van de „Harmo nie Terneuzen", „De Volharding" uit Zaamsiag en de Z.E.V.A.C. De burgemeester bracht ook dank aan de verkeersgroep Middel burg en de rijkspolitie te water Vlaardingen voor hun Burgemeester Aschoff achtte het uitermate nuttig dat de po litie door deze „open dag" de verhouding met de burgerbevol king nog wil verbeteren en voor al de burger te laten zien welke plaats de politie in het huidige maatschapelijke bestel inneemt. „In feite komt het er op neer, aldus burgemeester Aschoff, „dat de afstand tussen politie en bur gerij niet zo groot behoeft te zijn. Velen zien de politie vaak als de bestraffer van het kwaad, (hetgeen van tijd tot tijd nodig is), maar de politie is er zeker ook om de goedwilligen zoveel mogelijk te beschermen". „Hoewel ik de volgende opmer king met opzet tot het laatste heb bewaard, is zij toch niet minder belangrijk", zo zei de burgemeester verder en daarmee bedoelde hij de belangrijke me dewerking die de (hoofdinspek- teur-korpschef, de heer Hubregt- se op zo'n sympathieke wijze aan de organisatie van deze dag heeft willen geven. Hoofdagent H. Baart, voorzit ter van de Terneuzense politie sportvereniging, dankte allen die op enige wijze hadden mede gewerkt om deze dag te doen slagen. „Zonder deze medewer king waren wij er nooit geko men", aldus de heer Baart, of schoon het er later, wel op leek alsof hij overal te gelijk was. Hoofdagant J. Roza van de Rot terdamse „Hermandad" dankte voor de hartelijke ontvangst. In februari, toen deze politieharmo nie een halve eeuw bestond, werd een langspeelplaat van het gezelschap gemaakt. Hiervan overhandigde de heer Roza een exemplaar aan de burgemeester, de voorzitter van de politiesport vereniging en de voorzitter en de dirigent van de „Harmonie Terneuzen". Om twaalf uur werd het poli tiebureau open gesteld voor het publiek. Vele honderden hebben van deze uitnodiging gebruik ge maakt en de Terneuzense ge meentepolitie wist op sommige ogenblikken niet hoe zij ieder te woord moesten staan. De Terneu- zenaars hebben wel blijk van be langstelling gegeven voor de wijze waarop een modern politie korps tegenwoordig werkt. Dat de gemeentepolitie zich inder daad kan verheugen over de sym pathie van velen, bleek 's avonds maar al te duidelijk door dc fraaie bloemstukken die ter ge legenheid van deze feestdag wa ren toegezonden. Van deze ge legenheid werd ook door de ver eniging voor Veilig Verkeer ge bruik gemaakt om in de kantine een kleine, maar aantrekkelijke tentoonstelling in te richten, waarvoor eveneens de nod.ge be langstelling bestond Behalve het gebouw kregen ook de politie-auto's en de drie boten van de rijkspolitie te water, die aan het Schuttershof lagen afgemeerd, meer dan gewone be langstelling. In de namiddag wist men bijna niet waaraan men zijn aandacht eerst zou schenken. Het politie- Een overzicht van de skelterkam pioenschappen op de markt. Oriëntatierit! 1. T. van Tiggelen, 13 str.p.; 2. H. Houg, 45 str.p.; 3. A. van Luytenburg, 61 str.p.; 4. A. Faas, 68 str.p.; 5. Klok, 71 str.p.; 6. De Bruijn, 74 str.p.; 7. E. W. Reco, 75 str.p.; 8. A. Bastiaansen, 80 str.p.; 9. D. Houg, 81 str.p.; 10. Gediplomeerd opticien Gediplomeerd kontaktlenzenspecialist bureau, het concert door „De Volharding" uit Zaamsiag, de skelterwedstrijden op de markt, de oriëntatierit, waaraan rond 120 auto's deelnamen? Overal zag men honderden nieuwsgierigen. „Hermandad" en de „Harmonie Terneuzen" maakten een rond wandeling door de gemeente en trokken veel belangstelling. Natuurlijk op de eerste plaats de Rotterdamse gasten die tijdens de muzikale wandeling met be zoek aan de bejaardentehuizen en ziekenhuis werkelijk prach tige muziek ten gehore brachten. Om half acht begon de grote taptoe en show op de markt, waaraan zowel door „Herman dad". als door de „Harmonie Terneuzen" met beide drum bands en de Terneuzense majo rettes werd deelgenomen. Ook voor deze voorstelling bestond 'n overweldigende belangstelling en in niet geringe mate van de zijde van bezoekers van buiten Ter neuzen. Tot slot van deze wel geslaagde dag, die bovendien door een zeldzaam mooi weer werd begunstigd, reikte burge meester Aschoff om ongeveer negen uur in de kantine van het politiebureau de prijzen uit voor de skelterwedstrijden en de oriëntatierit. J De ploeg van het christelijke lyceum te Terneuzen kan zich kampioen Terneuzen 1968 noe men. Op de tweede plaats bet Petrus Hondius Lyceum en op de derde plaats de r.k. u.l.o.-schooi te Terneuzen. De muzikale rondgang door de gemeente door de politieharmo nie „Hermandad" uit Rotterdam. Dat de direktrice ran het bejaar dentehuis „De Blide" tijdens de rustpauze van het Rotterdamse muziekkorps aldaar niet alleen Als U naar 'n feestje gaat, draagt U dan een party, montuur met ontspiegelde glazen. Beelqschoon, Me vrouw! Komt U eens kij ken naar onze kollektie? Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01140—2327 Op de Beatrix-luchthaven op Aruba is men getuige geweest van ongewoon bezoek. Een pa tiënt uit het San Pedro-hospi- taal arriveerde per ambulance en werd tot verbazing van de omstanders in 't stationsgebouw op een van de grote weegscha len geplaatst. Na het wegen ver trok de ziekenauto weer met de patiënt. Bij informatie bleek, dat het ziekenhuis weegschalen heeft, die maximaal 140 kg aan geven, hetgeen voor de patiënt niet toereikend was. De weeg schaal voor de luchtvaart, die voor het knellende probleem uitkomst bood, wees precies 333 pond aan. Uiteraard waren er voorzorgsmaatregelen getroffen, opdat de patiënt geen nadelige gevolgen zou ondervinden van het ritje. De raad van bestuur van VMF (Stork-Werkspoor) deelt in een zaterdagavond uitgegeven com muniqué mede, dat het bod door haar op 22 augustus 1968 uitge bracht op de aandelen WFB is verhoogd. Het aanbod luidt thans als volgt: 1000 aandelen WFB kunnen omgeruild worden tegen: 500 aandelen VMF en 1000 7% pro cent obligaties VMF en 250 in contanten. Over 1968 wordt 12 procent dividend gegarandeerd. Houders van niet-royeerbare certificaten WFB kunnen op overeenkomstige voorwaarden hun certificaten omruilen tegen niet-royeerbare certificaten VM F. 1000 onverteerbare obliga ties WFB kunnen omgeruild wor den tegen 7-300 aandelen VMF en 500 7% procent obligaties VMF en 100 in contanten. De waarde van het nieuwe VMF-bod ligt dus hoger dan dat van de RijnSchelde. De VMF stelt de omwisseling niet afhankelijk van het aantal der aangeboden stukken. De reeds gedane omwisselingsaccep taties worden beschouwd als val lende onder dit hogere bod. De een goede gastvrouw was, blijkt op deze foto, waar zij zonder schroom één der bombardons „bespeelde". sluiting van de aanmeldingster mijn blijft gehandhaafd op 12 september a.s. Aan de houders van alle thans uitstaande aandelen VMF zal een 5 procent bonus worden uit gekeerd. Het besluit tot fusie van VMF en WFB is door beide raden van bestuur genomen na een uitvoe rige studie te hebben gemaakt van de mogelijkheden, welke een samengaan van beide onderne mingen zouden bieden. Gezien de gunstige uitkomst van deze studie werd het bod gedaan. Het onverwachte bod van de Rijn-Schelde aan de aan deelhouders WFB dat zonder overleg werd uitgebracht, heeft in het destijds ingenomen stand punt inzake de wenselijk geach te samenwerking tussen VMF en WFB geen wijziging gebracht. Wel zal contact worden gezocht met de raad van bestuur van de RijnSchelde om na te gaan of een zodanige taakverdeling en/of hergroepering tot stand kan wor den gebracht, dat voor de mari tieme belangen van alle betrok ken partijen de beste organisa tie-structuur kan worden ver kregen, aldus het communiqé. „De nieuwste ontwikkeling in de WiltonFijenoord-zaak is na tuurlijk een verrassing maar het is duidelijk dat men bij de VMF na het verhoogde bod van RijnSchelde donderdag j.l. niet met de armen over elkaar is gaan zitten. Het gezond ver stand zal nu moeten gaan zege vieren", aldus het eerste com mentaar van de heer C. van Dijk voorzitter van de christelijke metaal bedrijfsbond (CMB). „Onze bond heeft vrijdag reeds haar ernstige verontrusting uit gesproken over de manier van handelen in deze kwestie", aldus de heer Van Dijk, „en het nieu we bod maakt de zaak er niet beter op. Wat ons raakt is het feit dat de werknemers bü- 'c hele gang van zaken op geen en kele manier betrokken z weest. Wie uiteindelijk beslist waar Wilton-Fijenoord terecht komt, zijn de aandeelhouders", en zij zullen volgens de heer Van Dijk, daarbij vermoedelijk de fi nanciële aspecten hoger aanslaan als de sociale. Uit de verklaring van zater dagavond bespeurde de heer Van Dijk een lichtpunt. „Ik krijg de indruk dat de VMF nu contact zal gaan opnemen met Rijn Sohelde om te zoeken naar een organisatiestructuur zodat een vorm van samenwerking moge lijk zal zijn. Indien dit zo is kun nen wij er alleen maar blij mee zijn", aldus de voorzitter van de CMB

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3