PROVINCIAAL NIEUWS 100 GULDEN PRISMA RIHA OP DE DOCUMENTEN mossel* DINGEMANSE Marktberiehien Beursoverzicht Binnen 15 tellen klaar: DE VRIJE ZEEUW Maandag 9/dinsdag 10 september 1068 Terneuzen Breskens Eede Hansweert Hoek Sluiskil Vogelwaarde Zaamslag Met „Amphirol" over de Westerschelde klankrijk de beste HELMA PIT nc lArUT Pagina 2 yoghurt Umonada airoop vla-flip En nog door do melkman thuisbezorgd ookl ATTRAKTIES KERMIS Op de zaterdag a.s. beginnende kermis kregen de volgende attrak- ties en kramen een standplaats: autoscooter, J, F. de Voer, Apel doorn; draaimolen, G. A. du Pont, Bergen op Zoom; Babysport, J. van de Weijer, Simpelveld; mini- cars, J. P. H. Coolen, Swartbroek; fotoscbiettent, E. Schimmelpen- ninck, Bergen op Zoom; pyramide sport, P. J. Verwijk, Bergen op Zoom; bulldozer schuifspel, F. H Dauphin, Dordrecht; holly cranes F. H. Dauphin, Dordrecht; balco- rotor, F. H. Dauphin, Dordrecht; klokkenspel, J. F. Sipkema, Haar lem; afrikashow, F, M. de Nijs, Apeldoorn; typhoon, A. Brante naar, Apeldoorn; „la Bastella", A. v. d. Veen, Purmerend; lucht- schommel, H. J. v. dl Zande, Hal steren; Golfbaan, P. Witte, Bergen op Zoom; gebakwagen, L. C. Pias mans, Eindhoven; suiker-nougat- wagen, J. TheunsFranken, Hoo gerheide; suikerspin, J. Terpstra, Haarlem; visverkoop, Gebr. Otten, Gemert; friteskraam, A. A. Krijger, Terneuzen. TANKER VAN 100.000 TON OP DE REDE VAN TERNEUZEN Zondagmiddag is op de rede van Terneuzen de Deenise olietan ker „Elisabeth Maerst" voor an ker gegaan. De tanker, die van Zeebrugge kwam, zal in Terneu zen een lading nafta innemen. Deze nafta wordt met lichters uit de Texaco-raffinaderjj bij Gent aangevoerd en is bestemd voor de Perzische Golf. INBRAAK In de nacht van zaterdag op zondag is in een gebouw op het sportveld ingebroken. Onbeken den hebben met een vlaggestok een bovenraam van het consump- tiegedeelte geforceerd en zijn hierdoor naar binneniggeaan. Er worden frisdranken, snoep en 'bier vermist. Door het wegnemen van enkele sluiftdragen van een luik heeft men ongestoord het gebouw kunnen verlaten. De rijkspolitie heeft met de technische recherche de zaak in onderzoek. EERSTE PAAL GESLAGEN Voor het te bouwen bejaarden- pensiontehuis is zonder enig of ficieel vertoon de eerste paal ge slagen. Dit tehuis dat een depen dance van Rozenoord (Sluis) is, zal over ongeveer anderhalf jaar gereed zijn. De bouwkosten be dragen ongeveer twee miljoen gulden en heeft plaats voor 80 bedden. TRAKTOR VERLEENDE GEEN VOORRANG Op de rijksweg nabij het grens- kantoor is een Belgische perso nenauto met een traktor in bot sing gekomen. De traktor, be stuurd door W. uit Eede, kwam uit het dorp en verleende bij het oversteken van de rijksweg geen voorrang aan de personenauto, die zwaar beschadigd werd. BEEN GEBROKEN Tijdens de wielerwedstrijd voor beroepsrenners is de Belgische coureur Marcel Miaes door fiets- breuk gevallen. Hierbij liep hij een bovenbéenlbreuk op. Per am bulance is hij naar een ziekenhuis in België vervoerd. SCHIP AAN DE GROND In het Nauw van Bath is maan dagmorgen omstreeks kwart over zes het 11.900 ton metende Zweedse schip „Atlantic Span" aan de grond gelopen. De Atlantic Span zit zeer hoog vast. Volgens een binnenloods is de mogelijkheid tot breken niet uitgesloten. Het schip is aan de grond gelopen door de dichte mist.. De Atlantic Span is volge laden met containers. Zelfs op 't dek staan deze tweehoog op el kaar. Het schip was onderweg van New York naar Antwerpen. Eige naar is de rederij A/B Transatlan tic te Gotenburg in Zweden. Maandagmiddag wordt een poging ondernomen de „Atlantic Span" los te trekken (om half vijf is het hoog water). Het schip ligt zeer hoog op de kust. Het voor schip ligt helemaal droog. Op dit moment bevinden zich tien sleepboten bij de „Atlantic Span". Die zullen zeker allemaal nodig zijn bij het trekken aan bet o GEMEENTERAAD Mej. J. Dees te Biervliet werd tijdens de gemeenteraadsverga dering van Hoek met algemene stemmen tot leidster aan de openbare kleuterschool benoemd. Met deze benoeming werd tevens de noodzakelijkheid geschapen van een tweede klasselokaal. De raad bestemde hiervoor tijdelijk het gymnastieklokaal van de openbare school. Men is hiervoor oen nieuw aan het bouwen en dat zal waarschijnlijk binnen en kele weken in gebruik worden genomen, De plannen voor een nieuv/e 2-klassige kleuterschool vorde ren snel en de verwachting is dat spoedig met de bouw ervan zal begonnen worden. De nood behuizing voor de kleuters moet natuurlijk wel enigszins geoutil leerd worden. De raad stelde hiervoor dan ook con amore een bedrag van 6000 beschikbaar. Loco-burgemeester Van der Peijl sprak de optimistische ver wachting uit dat de nieuwe school volgend jaar klaar zou zijn. De raadsleden verleenden eveneens een krediet van 10.000 gulden voor de aanleg van een normale verlichting die de duis ternis op het gedeelte Altena- straatLangestraat van de pro vinciale weg zal opheffen. De kosten hiervoor zijn natuurlijk veel hoger, ongeveer f 35.000 doch de provincie zal hiervan 25.000 op tafel leggen. De jaar lijkse 'kosten van verlichting voor de gemeente zullen hierdoor niet onbelangrijk stijgen, maar, aldus de heer Haak, „gezien de vele ongelukken die er op dit weg gedeelte plaatsvonden juich ik het plan ten zeerste toe. „De ove rige raadsleden dachten nave nant over dit voorstel. Er komt in Zeeuws- Vlaanderen een regionaal woonwagenkamp met utiliteitsvoorzieningen zoals de nieuwe woonwagenwet die voorschrijft. De raadsleden hechtten una niem hun goedkeuring aan de ontwerp-gemeenschappelijke re geling die door G. S. werd opge steld en aan de deelneming van de gemeente Hoek. Bij de rondvraag informeerde de heer De Putter naar de op knapbeurt waaraan de openbare school zijn inziens en ook naar het inzicht van de loco-burge meester heel hard toe is. „We moeten een plan maken en dit zo snel mogelijk zien te finan cieren" was diens laatste woord over deze kwestie. AFSCHEID GEMEENTESECRETARIS Gemeentesecretaris C. Bernard en zijn echtgenote hebben vrij dagavond na de raadsvergade ring afscheid genomen van de gemeenteraad. De heer Bernard kwam per 1 april 1967 in dienst van de gemeente Hoek. Zijn prestaties en ambities zag hij dezer dagen gehonoreerd met de benoeming ingaande op 16 september aanstaande als bur gemeester van de gemeente Kan tens in Groningen. Voor deze ge legenheid was de tafel waaraan de raadsleden zaten met bloe men versierd, vanzelfsprekend werd bevr. Bernard een ruiker geoffreerd en kreeg het echtpaar van de raad als geschenk een luchtfoto van de gemeente Hoek. Loco-burgemeester J. van der Peijl die de honneurs waarnam bestempelde 'het verblijf van de familie Bernard te Hoek als een „mini-tijd", doch u hebt gelijk dat u een promotiekans aan grijpt. De heer Van der Peijl verheelde niet dat ook dit ver trek weer een lacune betekent voor de bestuurlijke 'bezetting van de gemeente Hoek. „Met de slepende procedure van de her indeling boven ons hoofd, voe len wij ons zo langzamerhand als een ter dood veroordeelde bij wie alle attributen uit zijn cel worden gehaald". De 'heer Bernard zelde in zijn dankwoord zich in geen ge val gelijk te willen stellen met een attribuut uit een dodencel, doch benadrukte wel de prettige samenwerking met de raad en het college van B. en W.: de ver gaderingen waren plezierig en openhartig. Zich persoonlijk tot de heer Van der Peijl richtende uitte hij aan diens adres zijn bijzondere waardering voor diens werkwij ze, „al waren wij het inderdaad zoals u opmerkte niet altijd met elkaar eens". De raad wenste hij toe tijdens de zelfstandige periode die Hoek nog rest alle besluiten te kunnen nemen die in het belang van de gemeente zijn. Uit de afscheidsreceptie die op de raadszitting volgde bleek, ge zien- het grote aantal personen dat het echtpaar Bernard ge lukwenste hoezeer de secretaris reeds in zijn korte dienstperiode in de gemeenschap van Hoek was opgenomen. AANRIJDING Zaterdagmorgen om even over elf had op rijksweg 61 een aan rijding plaats die gelukkig goed is afgelopen. De 7-jarige R. Gie- len stak, nadat een auto die uit de richting Terneuzen kwam was gepasseerd, vanaf de dijk Koe- gorspolder rijksweg 61 over, maar bemerkte daarbij niet dat van de zijde van Sas van Gent een auto naderde, bestuurd door dokter N. J. S. uit Oostburg, Het jongetje werd door deze auto gegrepen en een eind wegge slingerd. Hij moest met slechts een wonde aan de arm in het St. Elisabethziekenhuis te Sluis kil worden opgenomen. JONGETJE DOOR AUTO GEDOOD Zondagmiddag is het 3-jarige zoorutj e Edwin van de familie Van der Meijden in de gemeente Vo gelwaarde door een personenauto aangereden. Het kind' stak plot seling bij Stoppeldijk-Veer de provinciale weg Terhole-Zaam- slag over. De bestuur van de per sonenauto, de heeir P. J. Ph. uit Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,' per persoon per Jaar, Spaarvormen (avtte combinaren): levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewljzen effectenbewlfzen garantlekredletafiosslngen Nadere Inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Ralffelsenbanken, Postkantoren. Banken, Bqrgatellings- fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan, Postbus 51, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. TcroeuEen, kon het jongetje niet meer ontwijken. Het Wind over leed op de plaats vwn het omgeval. r BEVESTIGING EN INTREDE Ds. A. T. DEINUM Zondag was het voor de her vormde gemeente te Zaamslag een blijde dag. De vacature, ont staan door het vertrek van ds. Ph. M. Becht naar Terheijde aan Zee op 31 juli 1966, werd ver vuld door de komst van ds. A. T. Deinum uit Coevorden. In de morgendienst vond de bevestiging plaats door de con sulent ds. P. J. Pennlngs te Axel. Deze had tot tekstgedeelte voor de bevestiging gekozen Marcus 10 vers 35 tot 45, waarbij hij de gemeente vooral bepaalde bij het ambt der verzoening. 's Middags vond de intrede plaats. Hiervoor was een groot aantal genodigden mede aanwe zig. Wé zagen de meeste predi kanten uit de Ring Terneuzen, afgevaardigden van de geref. kerk en chr. geref. kerk te Zaamslag, het voltallige college van B. en W. en de gemeente secretaris, een grote afvaardi ging van de hervormde gemeen te te Coevorden, die met een bus waren gekomen, en verschil lende familieleden van de nieu we predikant. Nadat ouderling-kerkvoogd P. de Leeuw de gemeente en de ge nodigden had verwelkomd, leid- d- ds. Deinum zijn eerste dienst. Hij koos daarbij als uitgangs punt Handelingen 4 35. In zijn prediking onderstreepte de pre dikant de noodzaak, dat de kerk haar gétuigenis in deze wereld moet laten horen en dat zij dat alleen zal kunnen doen door de kracht des Geestes. Na het afsluiten van de dienst gaf de consulent aan diverse sprekers gelegenheid het woord tot ds. Deinum te richten. Ouderling J. Dees sprak na mens de gehele gemeente. Hij bracht eerst dank aan de ring- predikanten en predikanten van elders, die hun medewerking hadden verleend in de vakature- tijd. Bijzonder had hij daar bij de consulent op het oog, die steeds voor Zaamslag had klaar gestaan. Hij zegde de nieuwe predikant de steun toe van de kerkeraadsleden, eh wenste hem een gezegende ambtsperiode in Zaamslag toe. Hij verzocht de gemeente Ds. Deinum toe te zingen „U zeegne God, Hij steil' U tot een zegen." Namens de classis IJzendijke en de Ring Terneuzen werd bij ontstentenis van de praeses van het breed moderamen ds. J. Ver heul uit Axel nu bet woord ge voerd door ds. P. A. van der Vlugt uit Terneuzen. Hij verwel komde de nieuwe predikant in de kring der collega's en hoopte dat Ds. Deinum zich spoedig onder hen zou thuis voelen. Burgemeester J. de Pree be groette ds. Deinum namens de burgerlijke gemeente. Hij sprak de wens uit, dat ds. Deinum zich spoedig zou inwerken in Zaam- slae vooral ook op het terrein waar burgerlijke gemeente en de verschillende kerken samenwer ken in de Stichting Bejaarden zorg. Als afgevaardigde van de eref. kerkeraad richtte de heer Kurvink het woord tot de nieuwe predikant. Hij veront schuldigde de geref. predikant ds. C. Zwaan, die wegens-uitste- digheid de dienst niet kon mee maken. Hij hoopte, dat ds. Dei num het op gang zijnde gesprek tussen beide 'kerkeraden mede zou willen voortzetten en wenste hem veel zegen in zijn arbeid. Namens de hervormde ge meente Coevorden sprak de heer A. C. Polman. Hij vertolkte zijn spijt, dat ds. Deinum Coevorden had verlaten, maar verwachtte dat deze predikant ook in Zaam slag een goed werkterrein zou vinden. Ds. W. C. Luuring uit Cadzand sprak als vriend, omdat hij vroe ger met ds. Deinum in dezelfde PRISMA BS&MCM SS® 1) 100% waterdicht - inoabloo shookproof- onbreekbare veer - plat model - edelstaal 125.- V P>v—PRISMA dameshorloge ff jïL 2) incabloo shockproof - 100% waterdicht Ss .-Jt» dufi óók bestand tegen (nat) huishoudelijk werk 99.. JUWELÏER-HORLOGER - AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN - TELEFOON 337S Ring had gestaan. Hij bracht ook de beste wensen van de pre dikanten uit West Zeêuws- Vlaanderen over. De consulent besloot de rij dei- sprekers. Hij was blij nu van zijn taak in deze gemeente ontheven te zijn en wenste het gezin van ds. Deinum toe, dat ze zich spoe dig metterwoon in Zaamslag zul len kunnen vestigen. Nadat ds. Deinum de sprekers had beantwoord, richtte hij zich nog tot de gemeenteleden. Hij hoopte in een goed samenspel de gemeente te mogen dienen. Door gebrek aan accommodatie het verenigingsgebouw wordt her bouwd zag hij geen gelegen heid allen informeel te ontvan gen en daarom besloot hij samen met zijn vrouw alle gemeente leden met een handdruk te groeten. De gemeentezang werd in deze dienst opgeluisterd door trom petbegeleiding van de heer G. Lensen. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1155 slachtrunderen en 485 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,85 5,25, le kwal. 4,254,70, 2e kwal. f 3.85f 4,10, 3e kwal. 3,60ƒ3,75; Varkens: le kwal. ƒ2,37—ƒ2,42, 2e kwal. ƒ2,34— 2,37, 3e kwal. ƒ2,26—ƒ2,34; Stieren 4,304,90; Worstkoeien 3,553,70; Slachtzeugen 1,75 1,90; Zware varkens 2,00 2,10; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was iets korter, de handel redelijk en even stijver in prijs; Varkens: iets meer aanvoer, vlotte handel en hoger in prijs. In nauwelijks drie uur voer de heer J. de Bakker, de uitvin der van de „Amphirol", met „zijn opmerkelijk vervoermid del" van Terneuzen naar Paal (Graauw). Een jaar of vijf ge leden ontketende de heer De Bakker, die een machinefabriek in Hulst heeft, niets minder dan een (wereld)sensatie toen hij zijn jarenlang gekoesterde droom een voertuig dat zowel in de modder, op 't water, als op har de grond kon voortbewegen werkelijkheid deed worden. In het voorjaar van 1963 kwam hij er mee in de openbaarheid, maar ook in de, door hem op dat ogenblik, niet-gewenste pu bliciteit. Landen in Zuid-Ameri- ka en Afrika toonden hun be langstelling en kwamen de heer De Bakker opzoeken. Zelfs in Duitse, Japanse en Amerikaanse kranten verschenen er uitgebrei de artikelen over de amphirol. Het voertuig heeft een lengte van 5,60 meter en is 3 meter breed. Het wordt op rollen voort bewogen en gedreven door twee V.W.-motoren van 1600 cc. Het kan 2500 kg vervoeren en be reikt op een modderige bodem een snelheid van 12 km, in het water 810 km en op vaste grond 30 km. Nu, na ruim 5 ja ren neemt de heer De Bakker er nog steeds proeven mee om steeds weer verbeteringeen aan te brengen, teneinde zekerheid te hebben dat het onder alle om standigheden aan de hoogste eisen beantwoordt. „Ook o.a, in Japan heeft men getracht de amphirol na te maken, maar be halve enkele andere tekortko mingen kan het Japanse exem plaar een helling van slechts 6 graden nemen, deze klimt tegen een helling van 45 graden op", aldus de heer De Bakker, „Plaatsen die noch te voet, noch met enig ander vervoer middel te bereiken zijn, kan ik wel bereiken". De „Amphirol" in de haven van Terneuzen. Als exclusief dealervandeRlha orgels,, nodigen wij u uit de geweldige Riha orgelkollektie fe komen beluisteren. Het fff Ha orgel waar elke muziekliefheb ber verrukt over blijft! Vanaf 1.995,-Cincl. bank en nagalm)* alle goede merken In één zeek Middelburg L.Delft 103-105 Tel. 01180-7M4 Ook In Oen Haag Groningen Heerlen door Mr. Berjawit 38) Zeist was snel bereikt. Onder weg had Henk, die zich tamelijk snel bij de werkwijze van het De tective-Bureau Pit scheen aan te passen, weinig gezegd. Hij wekte de indruk van plan te zijn bij zijn tochtgenoten achter te zullen blij ven als het er op aan zou komen. Blijkbaar had de houding van Hei- ma, haar rechtuit-zijn en haar van zelfsprekende bereidheid risico's te nemen, hem moed gegeven. „Wat doen we", vroeg Tim, die het gaspedaal wel erg ver inge drukt had gehouden, terzijde aan Helma. „Eerst maar in een matig vaar tje langs de flat rijden. Het geval zal wel ergens in een nieuwe buurt liggen. Die straatnaam klonk me zo modern in de oren. We zullen wel een blokje kunnen rilden; dan weten we ook of er aan de achter zijde misschien ontsnappingsmoge lijkheden zijn". Het flatje bevond zich inderdaad in een nieuwbouw wijk, De aanleg was hypermodern, met nogal veel buitentrappen. In het midden van het blok lag een gazon met struikgewas, dat van vier zijdon vrijelijk viel te berei ken. „Luchtiger dan een gevangepis", zei Tim. „Te luchtig", vond Helma. „Er was tussen twee haakjes aan de voorzijde geen licht te bekennen. Hij kan de gordijnen hebben dicht getrokken, maar die moeten dan wel heel donker zijn. Er scheen geen streepje door." „Laten we maar uitstappen", stelde de journalist voor. „Als jullie tweeën nu de achterzijde nemen dan wandel ik eens naar boven. Wel gemakkelijk dit open luchttrappenhuis. Ik kom voor de deur van de etage zonder dat iemand het behoeft te weten". Helma knikte. Ze blikte even terzijde naar de Zwollenaar, die echter op z'n gemak naast haar scheen te wandelen. Hij keek des ondanks scherp uit, constateerde Helma terloops; bovendien bewoog hij zich vrijwel geruisloos. „Voor een amateur niet gek", dacht ze. Tim had ondertussen de tweede etage bereikt. Het naambordje klopte. In de gang brandde geen licht. Hiji drukte op de bel. Als er zou worden open gedaan kon hij altijd nog zeggen, dat hij zich had vergist. Tenzij... In een flits schoot het door z'n gedachten, dat hij een blunder beging. Stel je voor, dat de deur door een gast uit het hotel zou worden open gedaan? Hij vloog de stenen trap op naar de derde etage. Öe voorzorg bleek overbodig te zijn geweest. De deur bleef gesloten. Tim hield rekening met een truc en wachtte enkele minuten. Er vertoonde zich nie mand'. Snel, doch geruisloos, daal de hij de trappen af. Hij nam het huis van de overzijde van de straat, gedekt door enkele strui ken, zorgvuldig op. De gordijnen waren open zag hij. Het had er steeds meer de schijn van, dat de man, die de telefoon had' bediend, geen vaste bewoner was geweest. Op het forse bellen had hij anders beslist we! open gedaan. Tim dacht over de situatie na en be sloot Helma te consulteren. Hij trof de beide partners in de ach tertuin aan. „Niemand thuis?", vroeg Helma zacht. „Geen sterveling", antwoordde de journalist. „Ik ga opbellen. Ik heb ginds op de hoek een cel ge zien. Als jij dan even de voordeur in het oog houdt, Helma dat kan nogal eenvoudig van de over zijde van de straat en Henk blijft hier, dan moeten we de vent, als hij er nog is, in elk geval zien. Bovendien weten we, dat hij' tele foontjes aanneemt". „Dat weten we niet zeker", zei Henk. „Hij kan uit zichzelf bellen". „Inderdaad. Maar laten we het een te, verwaarlozen factor noe men", zei Tim. Een minuut later ratelde in het flatje de telefoon. Henk kon het doordringende geluid in de tuin horen. Een eventuele slaper zou er beslist door worden gewekt, overwoog hij. Tim hield de hoorn in spanning tegen het oor. Hij liet de bel enkele minuten over gaan. Er werd niet opgenomen. „Dus te laat", bedacht hij spij tig. Hij voegde zich weer bij Hel ma. Henk kwam langzaam aan wandelen. Hij vertelde de bel dui delijk te hebben gehoord. „We hebben dus een overbodig ritje gemaakt", constateerde hij. „Integendeel", zei Helma. „We hebben nu de zekerheid, dat er iemand opzettelijk in de flat heeft vertoefd. Bovendien is ons be kend, dat een ander hiermee op de hoogte is geweest". „Niet zeker", zei Tim. „Hij kan hebben gebeld". „Hoe dan ook, Pit zal met deze informatie zeker tevreden zijn", merkte Helma verder op. „Het is niet onwaarschijnlijk, dat iemand uit het hotel hier is geweest. Dat kan betekenen, dat Pit een nieuw bewijs heeft voor z'n stelling, dat de eerde belangrijk is". „Waarschijnlijk heb je gelijk", zei Tim. „Hoewel het ergens een beetje veronderstellen blijft". „Ja, het is geen bewijs bijvoor beeld", zei Henk voorzichtig, „voor de medeplichtigheid aan diefstal of moord van Agaatje. Maar hoe dan ook, het is vreemd en dus een aanwijzing." „Inderdaad", zei Helma. „Ik heb zo het gevoel, dat het verstandig zou zijn Pit te bellen. Dat verhoor van mevrouw Van Zanten zal on dertussen wel zijn afgelopen. Ki zal zich wel het hoofd breken ovef onze verblijfplaats". „Kunnen we niet even gemak kelijk terugrijden?", vroeg Henk. „Nee, dat verliest een kwartier", besliste Tim. „Bovendien, het kon wel eens nut hebben hier eventjes in de buurt te blijven. Zeker weten we namelijk nog steeds niet of d« flat leeg is. Die vent kan ook we! een poosje wachten tot de kir veilig is". (Wordt vervolgd') WEER NIEUW BOD OP WILTON-FIJENOORD Vóór de beurshandel vandaag een aanvang nam, werd er groot nieuws bekend gemaakt. Dit in de vorm van een geemenschappelijk bod door Ver, Machinefabrieken en Rijn-Schelde op Wilton-Fije- noord kan worden verkregen 250 aandeel Rijn-Schelde, pius 250 aandeel V.M.F., plus 500 7>/8 pet. obligatie Rijn-Schelde en ƒ500 7Va pet. obligatie V.M.E., alsmede 250 in contanten. Had deze overeenstemming een week eerder plaatsgevonden dan waren miljoenen guldens voor de V.M.F. en Rijn-Schelde gespaard geble ven. Immers, als gevolg van de strijd om de aandelen Wilton- Fijenoord door deze concerns, zijn de gedane biedingen steeds ver hoogd en scherper gesteld. Op verzoek van het beursbestuur werd vandaag in ai deze fondsen geen notering opgemaakt. Van de internationale waarden waren vooral Kon. Olie en Philips aan de vaste kant. Dit door lokale vraag en kooporders voor buiten landse rekening. Kon. Olie opende op 186.50. tegen vrijdag als slot- prijs 184,90. Philips deed 145,70 (144,80). AKU en Unilever deden het wat kalmer aan op resp. 92,50 (92,10) en 133 (132,50). Hoog ovens werd op 117 (onv. geadvi seerd. De handel in de internatio nale waarden was alleen bij da opening levendig. Later werd het een stuk kalmer. Beursplein 5 ondervond een goede stimulans, van Wallstreet, alwaar vrijdag de beursweek werd besloten met hogere koer sen. Van de Nederlandse fondsen waren vooral Kon. Olie en Philips er gevraagd, doch KLM iets lager. Van de cultures was Amster dam Rubber zwak op 60%, HVA onveranderd op 105%. De scheep vaartsector ontmoette hernieuw de vraag waardoor Van Nievelt bijna 2 punten steeg tot 131%. Scheepvaart Unie verbeterde an derhalf en Holland-Amerika Lijn een kwart punt. De staatsfond- senmarkt gaf wederom meren deels hogere koersen te zien. Hiermede werd de opgaande lijn '•i deze sector van de vorige week verder doorgetrokken. Er valt een tendens tot een lichte rentedaling te constateren, aldus de tam.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2