DE JACHT OP DE DOCUMENTEN SSuis houdt vast aan kritiek op streekplan West Zeeuws-Vlaanderen DE STICHTING WEG EN DE TWEEMILJOENSTE AUTO Voor de zondag KERKDIENSTEN Weekenddiensten Werkloosheid in augustus verminderd Burgerlijke stand Loon der bevolking Premier Pengel bedreigd Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 7 september 1968 Scholier in mist verongelukt NAJAARSBEURS vakbeurzen: RECLAME, INTER DECOR en TOELEVERING MEUBELINDUSTRIE VERLICHTINGSBEURS S70 Slachtoffer van kolendamp Vliegend voorwerp in Madrid HELMA PIT De regering zal met concrete plannen moeten komen die in een hoog tempo gerealiseerd kunnen worden en welke gericht zijn op het opheffen van de in stadscentra dreigende chaos, die een adequate oplossing bie den voor de situatie: 2.000.000 auto's voor 3.500.000 gezinnen. De motorisering gaat versneld verder. Dit is de conclusie van een commentaar, dat de stich ting weg geeft naar aanleiding van het feit, dat dezer dagen de tweemiljoenste auto in ons land op de weg komt. De snelle groei van ons auto park is een duidelijk bewijs, dat de Nederlander de voorkeur geeft aan een eigen vervoermid del. Het gebruik van de eigen „Ga heen, richt een altaar op voor de Here." 2 Samuël 24 18. Hier vinden wij een antwoord op de vraag of God barmhartig is. De droeve geschiedenis van Da vids zonde loopt uit op het altaar. Een altaar was als een tafel, heel primitief, van ruwe stenen, van aarde. Niet mooi, ODdat de mens niet in de verleiding zou komen om te denken: ik heb mijn altaar zo mooi gemaakt, de rest, het offer, doet er nu minder toe. Het komt juist op de rest aan. Want het altaar betekent: een heilige God en een schuldige mens. Neem dat woord „schuld" maar heel letterlijk. Schuld heb ben is een angstige gedachte, want zij moet betaald worden, dat is Gods recht, heilig recht. Gods barmhartigheid is niet als die van een vader, die zijn on deugend kind hard heeft gesla gen. En daarna, van de uitwer king geschrokken, de tranen weg- kust, stil maar, zo erg is het niet. God vindt het wel erg, van Da vid en van ons. Daarom moet Da vid dat altaar bouwen en daarop zijn bloedige offers leggen, want het is bloedige ernst: offers ter verzoening. Het Hebreeuwse woord voor verzoening betekent eigenliik besmeren en dus bedek ken. Door het offer moet de schuld bedekt worden. Telkens opnieuw, daarom staat ïsraëls geschiedenis vol altaren, nooit genoeg. Totdat het grote wereld altaar komt, waaron God zelf Zijn Offer left. ..Alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon «egeven heeft." Nu heeft ons altaar geen zin meer. ..want door één offerande heeft Hij voor altijd hen vol maakt. die geheiligd zijn." Daar om vinden wii Gods barmhartig heid alleen bij het altaar. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde."! auto is het middel om zijn leef ruimte, zijn actie-radius aan te passen aan de werk- en recrea- tievormen die de welvaart hem hebben gegeven. Deze twee miljoen auto's moe ten ook voor de overheid aan leiding zijn zich ten aanzien van de noodzakelijke verkeersvoor- zieningen op een meer realis tisch standpunt te stelen. De voorkeur van het publiek voor de auto is een gegeven, dat bij elk programma voor verkeers- voorzieningen als uitgangspunt zou moeten dienen. Dit geldt met name voor de grote steden, waar de „verkeersnood" door het toenemend autogebruik in verhouding het grootst is. Zo vervolgt de stichting. Op het ogenblik zijn de verkeersinten siteiten op onze autowegen met die rond enkele stedelijke gebieden buiten ons land reeds het hoogste in West-Euro pa. Intensiteiten van 30 tot 40 duizend motorvoertuigen per et maal zijn geen uitzonderingen meer, waarmede de maximum capaciteit van wegen met dub bele, gescheiden rijbaan wordt bereikt en herhaaldelijk over schreden. Het gevolg hiervan is verkeerscongesties op zomerse dagen, feestdagen en gedurende de weekeinden. Bij de instelling van het rijks wegenfonds in 1965 werd de fi nanciering van de bouw van nieuwe wegen gekoppeld aan de jaarlijkse toeneming van het aantal auto's. Hierdoor treedt een groei op die meer geld voor wegenaanleg beschikbaar doet komen zodat deze belangrijk kan worden versneld. Nochtans vraagt de stichting Weg zich af of tengevolge van de huidige organisatie van de betrokken overheidsdiensten van deze vergrote financiële moge lijkheden wel voldoende profijt kan worden getrokken. Ook de provincies zijn gehan dicapt in de financiering van het zo broodnodige wegennet. Zij zijn evenals de gemeenten aan gewezen op de leningen van de Bank voor Nederlandse Gemeen ten, en deze bank is gebonden aan het door de centrale over heid vastgestelde plafond. Het is een volstrekt onbevre digende situatie. Aldus de stich ting Weg in haar commentaar. In Musselkanaal is vrijdagmor gen om kwart over zeven tijdens een dichte mist de 17-jarige bromfietser H. J. Speeken uit Musselkanaal tegen een gepar keerde aanhanger gereden. De jongeman was vrijwel op slag dood. KON. NED. JAARBEURS UTRECHT ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1968 ROOMS-KATHOUEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Cünge: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H Willibrordkerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Zandstraat 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 8 SEPTEMBER 1968 NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver heul. Kapel „De Vurssche": 14.30 uur. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Keiling. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 10.45 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 15 uur Ds. H. W. Door- nink. Afscheid. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. .T. van Meeuwen. (10.45 uur H. Doop.) Hontenisse: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. H. J. Be geer. Hulst: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Nieuwvliet: Geen dienst. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. Retranchement: 9.30 uur Ds. W. C. Luuring. Schoondiike: 9.30 uur Ds. p. A. L. Brinkman. M.m.v. zondagsschool. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 9 en 10.30 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. A. Poelman. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 19 uur Ds. J. Scholten. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. IJzendijke: 11 uur Ds. G. F. H. Keiling, van Biervliet. Zaamslag: 10 uur Ds. P. J. Pen- nings, van Axel. Bevestiging Ds. A. T. Deinum; 14.30 uur Ds. A. T. Deinum. Intrede. Zuidzande: 9.30 uur Ds. J. v. d. Hoek. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. Maas kant. van Leiden. Sas van Gent: 16,30 uur Ds. W. H. Gispen. Jeugddienst. Terneuzen: Noordstraat: 10 en 16.30 uur Ds. L. Berger. Jeugd- zondag. Mozarthof: 9.30 uur Ds. W. H. Gispen. GFRF.F. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Veefkind. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. Ohmann, van Dokkum. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zaamslae: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. Zoutespui: 10 uur Leesdienst; 17 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILADELFIA" Terneuzen: Vlooswijkstraat 61: 10 uur Samenkomst: 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur en 19.30 uur Lte C. Jongejans en Kadet-lte. H. Wagtman. ROOMS-KATHOL1EKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Hulst: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis. Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H. Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrordkerk: 8 en 10.30 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9 en 11 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. DAGELIJKS 9-18 uur, op zondag 8 sept. 10-18 uur ook open op 16 en 17 sept. en 's avonds 9,10 en 11 sept; TERNEUZEN ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. J. Hoving, Oranje straat 25, tel. 2445. APOTHEEK: Weekeinddienst geopend: A. J. Klaassen, Noordstraat 54, telef. 2090. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Claeijssens, Jac. v. Lennepstr. 85, tel. 2607 (b.g.g. 008). TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 uur en zondag van 12 12.30 uur wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts G. A. M. Vermeulen, He rengracht 13 te Terneuzen, tel. 01150—2004. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154—274 (b.g.g. 008). AXEL Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter C. A. Schilman, Nieuwstraat 36, tel. 1777. DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cijsouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tel. 011581588. Eind augustus 1968 waren 45.900 mannen werkloos. Een maand tevoren waren 52,300 mannen zonder werk. Het aantal werkloze mannen liep in augus tus dus terug met 6.400. Aldus heeft het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid mede gedeeld. Eind augustus van het vorige jaar bedroeg het aantal werkloze mannen 55.400. Sedert dien is dit aantal dus verminderd met 9.500. Het aantal werkloze mannen was eind augustus j.l. gelijk aan 1,6 van de afhankelijke man nelijke beroepsbevolking. Aan het eind van augustus wa ren 8.000 vrouwen werkloos tegen 7.100 een maand tevoren en 7.300 een jaar tevoren. Vrijdag vonden de buren de 82-jarige alleenwonende weduw naar B. van Batenburg aan het Brouwersplein te Haarlem dood in zijn woning. Bij onderzoek bleek hij vermoedelijk woens dagavond aan kolendampvergif tiging te zijn overleden. Niet „landschappelijk agrarisch" maar „agrarisch achtergebleven" De gemeenteraad van Sluis houdt vast aan de kritiek op het ontwerp streekplan West Zeeuws- Vlaanderen. Reeds eerder had de raad hiertegen, bij de behande ling van het voorontwerp, ern stige bezwaren. Hieraan was slechts voor een klein deel tege moet gekomen en dat was voor het college van B. en W. aanlei ding een uitvoerige nota te rich ten tot de raadsleden. Zo was bij de recreatiebestemming al te zeer de nadruk gelegd op de kust. Zeer zeker heeft het bin nenland van West Zeeuws- Vlaanderen reële en grote re creatieve mogelijkheden. Graag zag men ook meer garanties dat de industriële ontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen niet al te zeer in westelijke richting zou doordringen. Ook is te weinig aansluiting gezocht met de aan grenzende gebieden van de Bel gische provincies Oost- en West- Vlaanderen. Dat hoogbouw een aantasting van bet landschappelijk schoon zou zijn werd door het college betwist. Verschillende gebieden werden als landschappelijk ag rarisch aangegeven, maar deze gebieden kunnen zonder meer als agrarisch achtergebleven worden beschouwd en zullen door de opgelegde bestemming eerder verpauperen dan verbe teren. Een ernstig bezwaar is het afsnijden van mogelijkheden om binnen de gemeente te bou wen i.v.m. het uitzicht op de oude stadswallen. De stichting Menno van Coehoorn, waarvan de gemeente lid is, zal zeker een aangepaste bebouwing garan deren hetgeen o.m. in Hulst is gebleken. Het gebied van de kleine Paspolder zag men graag als parkgebied aangewezen. De gemeenteraad werkte een lange agenda af. Aan de heer L. Tack te Cadzand werd grond ver kocht aan de Kalkboei voor 20 per vierkante meter. Het ge meentebestuur zal geen gebruik maken van het recht om het pand J. H. van Dakestraat 5 van mej. E. Vermeesch tegen taxa tiewaarde terug te kopen. Het Oecumenisch Vormingscentrum Hedenesse kreeg een bijdrage van 2 per verzorgingsdag en de heer C. Bukkens mag gebruik maken van één der lokaliteiten van de openbare lagere school voor bet geven van een midden standscursus. De raadhuiskelder werd van 28 maart tot en met 13 april verhuurd aan de Belgische kunstschilder P. Boelens voor 't houden van een expositie. Gemeentegrond mag gebruik worden voor het maken van toe gangswegen tot enige benzine stations, onder beding dat niet eerder mag worden begonnen voordat al overheidstoestem- mingen zijn verkregen. In prin cipe werd besloten tot de aan leg van een nieuw sportterrein in de Zuiddijkstraat. De techni sche dienst van de gemeente had daartoe enige ontwerpen ge maakt. Aan de ontwerplijst be schermde monumenten zullen enige percelen worden toege voegd maar ook zal worden voor gesteld enige af te voeren in verband met binnengakomen be zwaren van belanghebbenden. Deelgenomen zal worden aan de gemeenschappelijke regeling tot stichting van een centraal woon wagenkamp voor de streek. De raad stelde zich garant voor een geldlening aan te gaan door de stichting „Rozenoord" voor de bouw en verbetering van de be staande inrichting te Sluis. Het college van B. en W. stelde voor om het risicopercentage op 5 te stellen en een voorstel van de heer Van Hal om dit op 2 te houden werd aangenomen met de stemmen van de heren Wage, De Milliano en Van Hal vóór. Om de werkzaamheden aan de Stenen Beer niet te stagneren werd het bestaande crediet met 20.000 verhoogd. Voor de om loop van West Zeeuws-Vlaande ren werd ƒ25 gegeven. In Madrid hebben duizenden mensen donderdagavond ge durende twee uur een niet-ge- identificeerd vliegend, voorwerp gezien, dat een zeer helder licht uitstraalde. Het ovale toestel daalde en steeg en veranderde voortdurend van richting. Nieuwsgierigen groepten samen en automobilisten hielden stil. Enkele verkeersopstoppingen HOEK Geboren: 7 aug. Pauwline Jan- ne, d. van Jozias Koster en Pau lina P. de Jonge, Nieuwstr. 3. 13 aug. Michiel Geleijn, z. van Cornelis M. de Pooter en Caro lina M. van Doeselaar. 14 aug. Manuela Stephanie Antje, d. van Izaak G. Pleijte en Marianne M. E. Meertens (geb. te Terneuzen), Narcisstr. 28; Johannes Maria Petrus en Hyppolitus Thea Fran- ciscus, zoons van Hyppolitus A. J. van de Vijver en Elza G. M. de Winne, K 1. 20 aug. Pieter Francois, z. van Krijn G. van der Hoofd en Maatje E. Haak, (geboren te Terneuzen), B 44. Huwelijksvoltrekingen: 2 aug. Pieter F. Pijpelink, 26 j„ en Tan- neke 't Gilde; Uieter de Visser, 23 j., en Levina M. de Smet, 23 j. Overleden: 14 aug. Willemina C. de Bree, 95 j., wedn. van Dirk Doeselaar. HOEK Ingekomen: P. de Visser, Mo lendijk 35, van Terneuzen; D. E. Tollenaar en gezin, C 59, van Terneuzen; D. de Wolff en ge zin, D 12, van Curasao (N.-A.); A. Scheele, Nieuwstr. 1, van Oostburg; S. G. Adema en gezin, Julianastr. 36, van Vlissingen; P. A. M. van de Griend en ge zin, Azaleastr. 17, van Terneu zen. Vertrokken: J. Th. M. de Win ne, K 6, naar Terneuzen; C, Traes, Julianastr. 28. naar Goes; P. C. M. Sarfatij, B 76, naar Den Haag; L. H. M. Gonese, K 5, naar Oudenbosch; E. M. A. C. Hame link, Rozenlaan 9, naar Hulst. door Mr. Berjawit 37) „Hij komt bij", meldde de directeur, die de wacht bij de politieagent had betrokken. Hij steunde het hoofd van de be- wustloze. Deze deed de ogen langzaam open en keek verbaasd om zich heen. „Zo Van Steenberg," deed Kra mer joviaal. „Wat hebben ze dan met jou uitgehaald?" „Daar moet ik eventjes over nadenken" antwoordde de aan gesprokene. Het was een nog jongeman, met een pienter uiter lijk, oordeelde Pit. „Ik geloof, dat ik een klap op m'n kop heb gekregen", zei hij aarzelend. „Dat dacht de dokter ook", hielp de inspecteur. „Vertel het eens als je kunt". „Wel ik liep dus wacht, daar bij die achteruitgang. Ik denk dat tegen één uur liep toen ik plotseling achter me in de strui ken iets hoorde. Ik draaide me om en zag vaag een figuur. Maar toen kreeg ik al een tik. Dat is eigenlijk alles wat ik er van weet. Behalve, dat ik nu hoofdpijn heb." „Was de aanvaller een man of een vrouw", vroeg Pit. „Ik denk een man", zei de agent „En heb je verder niets ge hoord. Ook niet in de verte, zoiets als een wegrijdende auto bijvoorbeeld." „Nee, niets meer. Het eerst wat ik me weer herinner is, dat ik hier op de divan wakker ben geworden." „in elk geval is het duide lijk, dat iemand het hotel heeft willen verlaten, koste wat het kost", zei inspecteur Kramer. „En die iemand kon dan wel eens gevolgd zijn door mijn as sistenten", concludeerde Pit langzaam. „Ja natuurlijk", zei Kramer. „Nu u dat zegt, dat autootje van uw vriend, dat kleine rode wa gentje, is ook verdwenen. Ik ge loof, dat we ons dan niet zoveel zorgen behoeven te maken." „Inderdaad niet", glimlachte Pit. „Ais ze een spoor hebben en ze slagen er in de dader van deze aanslag", hij wees op de gewonde agent, „in de vingers te krijgen, dan kunnen we die vent uitwringen tot hij niets meer weet' te vertellen. En dan konden we de kluwen op grond van die gegevens wel eens hele maal afrollen." „Wat kunnen we zelf doen," vroeg inspecteur Kramer, die door het perspectief van een ar restant nieuwe energie scheen te hebben gekregen. „Er is nogal wat aan de hand lijkt me; vol doende om een actie-program op te stellen". „Ik weet het niet," aarzelde Pit. „Mevrouw Van Zanten is buiten bereik; drie man zitten waarschijnlijk achter één ont snapte aan. Als we wat willen doen, dan zouden we appèl on der de gasten moeten houden. Dan weten we meteen wie er ontbreekt." „Moet dat beslist?" zuchtte de disecteur. „Het lijkt me niet," onder steunde de politieman hem. „Deze opschuddig duurt nu ai uren achtereen. En we komen er vanzelf achter wie de ont brekende is". „Hoe?" vroeg Pit. „Nou, via uw assistenten. Ik zou liever willen wachten tot we van hen bericht hebben ontvan gen." „Zoals u wilt," zei Pit, niet geheel overtuigd. „Misschien verschillen onze methoden een beetje", lachte hij. „Ik zou nooit zo veel consideratie vertonen, als het ging om de arrestatie van een moordenaar. Maar we kunnen eerst een kop koffie drinken en de zaak eens even rustig bepraten. We hebben nog al wat gegevens uit te wisse len, hoewel ik u nu natuurlijk niet over de derde zitting van de cercle kan inlichten." „Accoord," zei de inspecteur. „Van slapen komt voorlopig toch niets." „Wat wilde u mij vragen me neer Pit", wendde de hoteldirec trice zich tot de detective. „Wel, het klinkt nogal een voudig, maar misschien is het dat niet. Ik ben van mening, dat mevrouw Van Zanten veel weet. Als we haar een langdurig ver hoor zouden kunnen afnemen en als ze oprecht alles zou ver tellen wat zij van de diverse zaken afweet, dan zouden we vermoedelijk de zaak kunnen oprollen". „Ja, maar", wierp de inspec teur tegen. „U hebt net gehoord wat de dokter heeft verteld. We zullen in elk geval tot morgen vroeg moeten wachten. En er is toch een goede kans, dat we via uw assistenten de oplossing kun nen bespoedigen?" „Inderdaad", zei Pit, „maar ik wilde ook geen verhoor voor stellen. Wat ik mevrouw wilde vragen, is een oogje op mevrouw Van Zanten te houden. U kunt min of meer vrij haar kamers betreden; u kunt ook met de verpleegster spreken. Dat wil zeggen, dat u misschien het ge sprek op de diefstal en de moord zoudt kunnen brengen. En mo gelijk bezorgt u ons een gegeven, dat ons gelegenheid biedt er ver der op door te werken." „Ik begrijp wat u bedoelt," zei de directrice. „Ik zal mijn best doen, zonder", dit in de richting van inspecteur Kramer, die zor gelijk keek, „zonder haar lastig te vallen." „Wel, ik weet officieel van niets," ontweek de politieman een rechtstreeks antwoord. „U hebt allen de instructie van de dokter gehoord en die is bin dend". „Ongetwijfeld", zei Pit, en boog in de richting van de directrice, die glimlachte. (Wordt vervolgd.) ROTTERDAM: Een politieman op post voor het Hiltonhotel, na dat drie Surinamers zijn verwij derd, die premier Pengel (rechts) wilden spreken. De drie maak ten deel uit van een groepje Su rinaamse studenten en arbei ders, die voor de ingang van het hotel hun ontevredenheid over het beleid van de premier tot uitdrukking brachten. De Rotterdamse politie heeft drie in Nederland verblijvende Surinamers uit het Hilton-hotel in de Maasstad moeten verwijde ren. De drie wilden de Surinaam se premier Pengel, die donderdag zijn intrek nam in het Rótterdam- se Hiltonhotel, te spreken vraigen. De hotelddrektie belde echter de politie met het verzoek de jonge lui te verwijderen. Ehkale agen ten zetten het drietal erven later buiten de hoteldeur. De drie maakten deel int van een groepje Surinaamse studen ten en arbeiders, dat kort nadat premier Pengel zijn Hilton-suite had betrokken voor de deur van het hotel met spandoeken hun ontevredenheid over het beleid van de premier tot uitdrukking brachten. De studenten eisten o.a. direkte onafhankelijkheid van hun land, maatregelen ter ver betering van de economische si tuatie en beperking van dure bui tenlandse reizen door Surinaam se leiders. De Rotterdamse politie heelt zich genoodzaakt gezien bij het Hilton-hotel een agent op post te zetten, omdat de demonstrerende Surinamers dreigden nogmaals te zullen proberen het hotel bin nen te komen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2