PROVINCIAAL NIEUWS Verder debai over wettelijk minimum loon uitgesteld tfoodwetien arbeidsvoorziening bij Tweede Kamer ingediend PRESIDENT VAN KONGO- BRAZZAVILLE AFGETREDEN Nederland versloeg Luxemburg mei 2-0 Veertig kamerleden in het buitenland TWEEDE KAMER Tersieuzon Aardenburg Axel Hansweert Hoek Oostburg Sluiskil Twae Hrltse motorcoureurs verongelukt Planten brengen gezelligheid in huis. Met hun Meuren. Hun vele, aparte vormen. Dus: een plantje hier. En een plantje daar. 't Staat leuk. ONTPLOFFING-EN IN TEL AVIV Minimumloon van f 135,- te laag Gevonden voorwerpen Terneuzen m Donderdag 5 sept. 1968 DE^VRIJE ZEEUW Pagina 3 Z.E.V.A.C. kaartleesrit De „Z.E.V.A.C." stelt a.s. vrij dag de liefhebbers van kaartlees- ritten weer in de gelegenheid, hier aan mee te doen. Men krijgt een vol half uur de gelegenheid om de route in te tekenen om vervolgens te zien voor welke verrassingen de „uitzetter" de deelnemers weer zet. Vergadering gemeenteraad In de zitting van de gemeente raad van Aardenburg kwam op nieuw dp cost-west verbinding in Zeeuws-Vlaanderen aan de orde. Dit geschiedde n.a.v. een binnen gekomen schrijven van het minis terie van verkeer en waterstaat, waar het gemeentebestuur het be droevende van deze verbinding aan de orde had gesteld. In vage termen werd daarin te kennen gegeven dat alleen aan de wensen kon worden tegemoetgekomen als de gemeente dan ook bereid was te participeren in de daaraan verbonden kosten. Wethouder E. Lansu vond deze afwijzing maar een trieste zaait. Hij meende dat een solidariteits- beroep gedaan diende te worden op de gemeentebesturen in de streek en bovendien waren er nog vele andere gemeenten aan te wijzen die met dezelfde moei lijkheden te kampen hebben. Vooral voor de schoolgaande jeugd zijn deze verbindingen slecht. De heer Lansu kreeg bijval van de raadsleden De Clercq en Van Bellegem. Wethouder Slager ging zelfs zó ver door te beweren dat er in wezen in 50 jaar niets was veranderd. De heer Lansu wenste een gesprek met andere gemeentebesturen, ook over an dere zaken, die elders weer moei lijk liggen. Daarop kwam hij in de rondvraag nog terug door te wijzen op een onvoldoende alar meringssysteem. Het college zal zich nader be raden over de wijze waarop een gesprek kan worden georgani seerd. Het streekplan kwam voorts aan de orde en hier had men nog al wat wensen. Zo wil men o.a. ten oosten van Bakkersdam, aan sluitend op het aangegeven na tuurgebied de mogelijkheid tot bescheiden recreatie, meer moge lijkheden voor de bouw van land huizen ten zuiden van de weg AardenburgSint Kruis, recrea tiemogelijkheden rond de Goods- vlietkreek en de kreken binnen de gemeenten verklaren tot na tuurgebied. Bij de rondvraag wees de heer Rosseel op de toenemende jeugd- baldadigheid. Zn zijn o.a. kerk- ruitep gesneuveld en hij vroeg hiervoor een beter politietoezicht. Intrede ds. A. Veefkind Zondag 1 september was het juist 13 maanden geleden, dat in Axel een afscheidsdienst plaats vond. Afgelopen zondag mocht de geref. kerk van Axel ds. A. Veefkind begroeten, die de opengevallen plaats komt ver vullen. De bevestiging had plaats in de morgendienst door de andere plaatselijke predikant, ds. A. kuiper. Voor de bevestiging bediende ds. Kuiper het Woord over „De ambtsdienst is een gave van de verheerlijkste Christus aan Zijn gemeente" naar aanleiding van Efeze 4 11 en 12. Hij wees daar bij op de gave en het doel der ambtsdienst. In de middagdienst deed ds. Veefkind intrede met als tekst Efeze 4 13, waarbij hij inhaak te op de bevestigingspreek. Deze tekstkeuze liet zien, aldus ds. Veefkind, dat beide predikanten werken aan het grote karwei, dat hun is opgedragen door de verherlijkte Christus. Beiden met verschillende gaven, maar met hetzelfde doel. Het grote kerkgebouw was eeer goed bezet. Er waren afge vaardigden van alle classisker- ken, waaronder alle classispre- dikanten. Ook B. en W. waren vertegenwoordigd, n.l. door bur gemeester Van Dijke, wethouder IJsebaert en gemeentesecretaris Van den Bosse. Na afloop sprak ds. Kuiper De hoofdinspecteur-korpschef van gemeentepolitie te Terneu- zen maakt bekend, dat de vol gende gevonden voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen: 2 sleutels aan hanger, P. C. de Visser, Bernhardstr. 8; halsdoek, mevr. Bikker, Breitnerstr. 16; sleutel. Van Vught, Hondiusstr. 21: kinderschop, W. Timmerman, Steenkamplaan 94; bruine porte monnee met naam E. Meijer, C. de Zwarte. Marisstr. 5; zwarte herenparaplu, bakker v. d. Linde, Axelsestr hangertje van oorbel, De Rijk, Rozenstr. 23;doublé arm band, F. van Hecke, Leliestr. 11: blauwe gummi-regencape 2 riemen, Êocms, Kerkhoflaan 66; kinderportemonneetje (Zeeuws ■foerlnnetje), J. Mast, Schutters- roiweg 10: bankbiljet, mevrouw ar.ren, v. Waalsstr. 9; passer- ocg. merk ^endex", mevr. Ha rsman, Axelsestr. 113; zilveren "i-.nchetkhoop (boerenknoop), mevr. Sohiive. Vondelstr, l-5{ da- zijn collega toe, zowel als domi- né van Axel als collega. Daarna was het woord aan ds. v. d. Wielen van Zoutespui, die namens de classiskerken sprak. Ds. Veefkind sprak tot slot nog enige woorden van dank, waarna gezongen werd Ps. 150 1. Belgische binnenvaarttanker zinkende Op de Westerschelde, ter hoogte van Walsoorden, verkeerde woens dag de Belgische binnenvaarttan ker „Pionier 9" in zinkende toe stand'. Het schip is geladen met 860 ton zware stookolie. De „Pionier 9" kon nog tijdig door twee sleepboten uit Terneu- zen aan de grond worden gezet. De tanker was in aanvaring ge komen met het zusterschip „Pio nier 1", dat slechts lichte averij opliep. De „Pionier 9" (schipper W. de Wit) was van Rotterdam op weg naar Wanse, in België. Leidster openbare kleuterschool Het college van b. en w. heeft sollicitanten opgeroepen voor de betrekking van leidster aan de openbare kleuterschool en op de voordracht geplaatst mej. Dees. Nummer twee op de voordracht is mej. Dieleman. Zwemmend redden Zaterdag 31 augustus werden in het zwembad van het recrea tiegebied Braakman de proeven afgelegd voor het behalen van de diverse jeugdbrevetten en diploma's van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelin gen. Als officials waren aanwe zig de heren G. de Rooy en A. van Eek. Voor het jeugdbrevet 1 slaag den: C. de Krijger, H. Lij baart, J. Kostense, H. Neve, allen uit Biervliet: P. Dieleman, E. van Tatenhove, G. J. Oudshoorn, al len uit Hoek; M. Verjaal, G. van Hoeve, H. Bruggeman, J. Brug- geman, C. van Craenenbroeck, P. Haers, allen uit Philippine; H. de Dobbelaere, M. de Dobbe- laere, beiden uit IJzendijke. Voor het jeugdbrevet 2 slaag den: M. Vercruysse, R. Vercruys- se. F. v. d. Hemel, allen uit Bier vliet; C. Vandenbulcke uit Gul- legem (B.). Voor het jeugdbrevet 3 slaag de: A. Weeda uit Biervliet. Voor het diploma A is ge slaagd: F. Dieleman te Philip pine. Bijeenkomst postzegelclub In hotel „Du Commerce" vond de maandelijkse bijeenkomst plaats van de postzegelclub „Het Land van Cadzand". Er was deze keer niet de ge bruikelijke veiling, zodat men zich bepaalde tot het aanschaffen van nieuwe emissies en onderlin ge transacties. De volgende bij eenkomst werd vastgesteld op 7 oktober. Internationaal zeehengelconcours Zondag 8 september a.s. wordt door de zeehengelsportclub „Sluiskil" het inmiddels traditio neel geworden internationaal zee hengelconcours georganiseerd. Men verwacht, gezien de goede reputatie die dit zeehengelcon cours bij zowel binnen- als bui tenlandse hengelaars heeft, een zeer grote opkomst. De wedstrijd begint om 13 uur en duurt tot 16 uur en wordt gehouden in het Scheldewater, nabbij de waterto ren te Terneuzen. Er zijn vele prachtige prijzen ter beschikking, w.o. een koelkast als hoofdprijs, enkele mini-fietsen, een elektri sche boorset enz. Alle formalitei ten alsmede prijsuitreiking ge schieden in café Dallinga. Aardgas Reeds enige tijd is men tin Sluis kil-west bezig met de aanleg van meshorloge, merk „Exacta", J. v. d. Vaart, Beethovenhof 30; tas met materiaal (schroevendraaier enz.), Van den Ouden, Noordstr. 36; plastic tas met inh., Ververs, Noordstr. 10; zilveren damesring met rood steentje, J. H. v. Leem- putte, Axelsestr. 141; zilveren Hugonotenkruis en gouden ket ting met kruis, Consultatiebu reau, v. Steenbergenlaan; beurs je met inh., Van Wijck, Johan Vermeerstr. 25; verzekeringsbe wijs bromfiets, P. Moes, Iepen laan 7. Aan het bureau van politie, Rosegraoht 15, bevinden zich de volgende gevonden voorwerpen: Blauwe plastic map met autopa pieren, parapluhoes, 1 fles Thal lium, rode kinderportemonnee, belichtingsmeter merk Sixtomat, zwarte sportbroek en rood-zwar- te handdoek, zilveren manchet knoop, notitieboekje, bruine le ren portemonnee zonder inh. en zwart leren handtasje met inhoud. het aardgasbuizennet. Sluiskil oost is eind 1967 reeds op aardgas aangesloten. Woningbouw Dg twaalf ratio-woningen voor bejaarden, welke nabij Stroodor- pe staan, naderen hun voltooiing. De huizen staan nu onder de kap en zullen begin 1969 worden op geleverd. Binnenkort zal worden gestart met de bouw van een 12- tal premiewoningen in de onmid dellijke nabijheid van voornoem de bejaardenwoningen. De funde ringen voor deze woningen zijn reeds gestort. Uniformenfonds fanfare De actie om voor de sinds kort weer bloeiende fanfare „Sluiskil" uniformen aan te schaffen heeft een goede start gehad. Op een rondschrijven dat door de vereni ging aan de plaatselijke midden stand werd gericht om financiële steun werd positief gereageerd. Tot op heden kwam de toezegging voor ruim vijftienhonderd gulden binnen; ongetwijfeld reeds een enorme stap in de goede richting. Benodigd zijn gelden voor een 20- tal uniformen. In de komende tijd wil men via allerlei acties de rest van de gelden bij elkaar zien te krijgen. Hierbij zal een beroep worden gedaan op de plaatselijke bevolking. President Massamba Debat van Kongo-Brazzaville, die sinds de onlusten van eind vorige week in zijn paleis onder arrest heeft gestaan, is woensdag afgetreden. Dit heeft de voorzitter van de .nationale raad voor de revolutie, kapitein Marien Ngouabi, meege deeld. De voorlopige regering van kapitein Raoul Alfred zal het land blijven besturen. Eerder had kapitein Ngouabi, die tevens opperbevelhebber van het leger is, en als „de sterke man" in Kongo-Brazzaville wordt beschouwd, een verbod uitge vaardigd tegen de nationale revo lutionaire beweging, de enige po litieke partij in het land, de jeugdbond van die party en het Kongolese vakverbond. Vorige week kwamen circa 300 leden van de uiterst links genoemde jeugd bond, die opgeleid zouden zijn door Cubaanse instructeurs, in opstand tegen het 3000 man ster ke leger. De rebellie werd neer geslagen na felle gevechten, waarbij 300 doden en gewonden vielen. President Debat zou zater dag geboeid naar het militaire hoofdkwartier zijn gevoerd, en de dag daarop zijn teruggebracht naar zijn paleis, dat onder zware bewaking werd gesteld. Alle com munique's die sindsdien door de radio zijn omgeroepen waren af komstig van de legerleiding. De legerleiders zeggen dat de president de milietante jeugd- weging tegen hen heeft opgezet om te proberen, de macht te her winnen die hij vorige maand door een militaire staatsgreep was kwijtgeraakt. Massamba Debat was bij die coup afgezet, maar een dag later in zijn functie hersteld, zij het met zeer beperkte be voegdheden. Het hoogste gezag berust bij de „nationale raad voor de revolutie". In een met 50.000 toeschouwers gevuld Feijenoord-stadion te Rot terdam heeft het Nederlands elf tal gisteravond in de voorronden voor het wereldkampioenschap voetbal 1970 met 20 van Lu xemburg gewonnen. Bij de rust leidde Nederland met 10 door een van de rand van het strafschopgebied gemaakt doelpunt van Wim Jansen in de 22e minuut. Na de hervatting scoorde Wim van Hanegem met een konbal uit een voorzet van Coen Moulijn in de 70e minuut het tweede Neder landse doelpunt. Wij komen in ons volgend num mer nader op deze wedstrijd te rug. Tijdens motor-wedstrijden om de grote prijs van het eiland Man voor amateurs, die dinsdag in Douglas is gehouden, zijn twee Britse coureurs verongelukt. De 29-jarige WeJsman Roeer Per- rier liep bij een val dodelijke ver wondingen op. Even later botste de 22-jarige Engelsman Peter Ray met zijn motor tegen een muur. Hij overleed op weg naar een ziekenhuis aan zijn verwon dingen. LEEUWARDEN: Ürins Bernhard heeft dinsdag de Prins Berhard- school voor christelijk basis- onderwhs geopend. De school is gelegen in de zgn. „verzetswijk". waar de straten namen drageri van ingezetenen, die een rol speelden in het verzet en daar bij hun leven offerden. In éen van de leslokalen heeft de prins een bijzondere les bqgewoond, gewijd aan de bezetting en het verzet. Ert 't geeft uw kamer een persoonlijk tintje. Bij de tweede kamer is een wetsontwerp ingediend dat be oogt de regering, in geval van oorlogsdreiging of oorlog, byzon- dere bevoegdheden te geven op het gebied van de arbeidsvoor ziening. De regering dient volgens de wet bevoegd te zijn om het be ëindigen en het aangaan van arbeidsverhoudingen te beper ken, werknemers op hun verzoek in een bepaalde werkkring on misbaar te verklaren, mannen zowel als vrouwen tot het ver richten van niet-militaire werk zaamheden te verplichten „burgerdienstplicht" en wet telijke beprekingen, o.m. ten aan zien van de arbeidsduur en de veiligheid in en buiten de onder nemingen op te heffen. Het ontwerp komt in de plaats van 'n eerdere noodwet arbeids voorziening, die op 24 februari 1965 door de tweede kamer werd aanvaard, maar op 21 juni 1966 door de eerste kamer werd ver worpen. Een bepaling volgens welke, indien het algemeen be lang dit vereist, bij algemene maatregel van bestuur kan wor den bepaald dat burgerdienst plichtigen ook buiten Nederland kunnen worden tewerkgesteld, bood naar het inzicht van een meerderheid der eerste kamer leden een bezetter de wettelijke mogelijkheid Nederlanders in het buitenland te werk te stellen. In het nieuwe ontwertp komt deze bepaling niet voor. Premier De Jong, de minister van sociale zaken en volksgezondheid B. Roolvink en de ministers van justitie prof. mr. C. H. F. Polak zeggen in hun memorie van toe lichting er op te vertrouwen, dat, in de weinige gevallen dat te werkstelling in bet buitenland gewenst is, hiervoor vrijwilligers kunnen worden gevonden. Doel van de wet is. aldus de toelichting, het beschikbare ar- Op eenstemmige aanbeveling van de vaste commissie voor sociale zaken heeft de tweede kamer gistermiddag besloten om, na het antwoord van de minister van sociale zaken en volksge zondheid op de opmerkingen van kamerleden over het wetsont werp minimum loon, de verdere behandeling uit te stellen tot de week van 24 september. De commissie achtte verdere behandeling ongewenst, nu on geveer veertig kamerleden door verblijf in het buitenland de ver gaderingen niet kunnen bij wonen. beidspotentieel zoveel mogelijk op basis van vrijwilligheid daar heen te leiden waar er met het oog op de oorlogseconomie de meeste behoefte aan bestaat. Het In de centrale busremise in Tel Aviv hebben zich woensdag drie ontploffingen voorgedaan. Vermoedt wordt, dat de ont ploffingen het werk zijn van Arabische verzetslieden. Nader is gemeld, dat er één dode is. 49 mensen werden ge wond, van wie zestien ernstig. Een bom was bij de ingang van een biscoop en vlak bij de busremise ontploft. Twee andere bommen ontploften bij een bus die naar Beersjeba in de Negeb- woestijn zou vertrekken. Tien Arabieren zijn in zieken huizen opgenomen nadat zij door jongelui in de straten van Tel Aviv waren mishandeld. Een Israëlische soldaat, die de Ara bieren tegen de woedende me nigte wilde beschermen, werd eveneens gewond naar een zie kenhuis gebracht. Voor 't hoofd bureau van politie in Jaffa, waar ongeveer vijftig verdachte Ara bieren worden ondervraagd, be vindt zich eveneens een groep jongelui. Patrouilles van de po litie in Jaffra trekken door de stad om samenscholingen van jongeren die op „Arabieren- jacht" zijn uiteen te drijven. De bevolking is woensdag na de aanslag met drie bommen, waar bij een dode is gevallen en 72 mensen, van wie 22 ernstig, zijn gewond. Uit Cairo werd woensdagavond een communiqué verspreid door het Palestynse bevrydingsfront, draagt voor personen tussen 25 en 65 jaar, te koppelen aan de loonstijging. De communist W. F. H. van het Schip noemde een minimumloon van 135 gulden per week te laag. Hij bepleitte aanpassing met be dragen in plaats van procenten, en toekenning van het minimum loon aan gehuwden en kostwin ners beneden de 23 jaar. Drs. H. Wiebenga (p.s.p.) meende dat als gevolg van de ge mengde indexering de groei van het minimumloon zal achterblij ven bij de stijging van het alge mene loonpeil, en verklaarde de amendementen Van Lier, om de groei van het minimumloon te koppelen aan de loonstijging en de minimumleeftijd te verlagen tot 23 jaar te zullen steunen. Hij bepleitte de vorming van een „minimumlonenfonds", door het bedrqfsleven, ten behoeve van ondernemingen die economisch niet in staat z;jn het minimum loon te bepalen. Indien het amen dement Van Lier betreffende de indexering niet wordt aangeno men zal de p.s.p. waarschijnlijk tegen het ontwero stemmen. Ir. C. N. van Dis (s.g.p.) ver klaarde dat de sociaal-economi sche raad moet onderzoeken of de loonstijging als maatstaf moet worden genomen voor aanpas sing van het minimumloon. Ook hij sprak zich uit voor verlaging ontwerp houdt tevens de moge lijkheid in, grote verschuivingen in vraag en aanbod van arbeids krachten als gevolg van een ver anderde aanwending van grond stoffen en produktiemiddelen op te vangen. Vrijwilligheid en handhaving van sociale verworvenheden zul len daarbij zo lang mogelijk moe ten worden nagestreefd. „Waar hier aller vrijheid in het geding is, zal het in uiterste noodzaak onvermijdelijk en gerechtvaar digd zijn individuele vrijheden tijdelijk terug te dringen", aldus de memorie van toelichting. Over de burgerdienstplicht zegt de memorie dat invoering als een uiterste mogelijkheid moet worden gezien. Slechts wanneer het niet mogelijk is op minder ingrijpende wijze in de perso neelsbehoeften van de diensten en bedrijven die van belang zijn voor de oorlogseconomie te voor zien zal er toe worden overge gaan. Behalve de noodwet arbeids voorziening is een noodwet ge neeskunde ingediend, die de re gering bevoegdheden geeft om in oorlogstijd praktisch alle artsen, tandartsen en apothekers zo doel treffend mogelijk in te zetten. waarin gezegd wordt dat het verantwoordelijk is voor de ont- oloffingen die zich woensdag in Tel Aviv hebben voorgedaan. Deze verzetsorganisatie heeft volgens eigen verklaring op 23 juli de Israëlische Boeing ge kaapt. In liet communiqué wordt verder gezegd dat de aanslagen mede een antwoord vormen „op de onderdrukkingsmaatregelen van de Israëlische bezettings troepen in de Arabische sector van Jeruzalem", en „tevens een waarschuwing zijn voor diezelf de troepen voor het geval zij re presaillemaatregelen tegen Ara bische burgers nemen" van de minimumleeftijd van 25 jaar. Mr. H. C. J. M. Kronenhui-g (b.p.-groep Harmsen) verklaarde dat zijn groep geen behoefte had aan deze wet, die hy een voor beeld van dirigisme en „een slag in het gezicht van het bedrqfs- leven" noemde. ADVIES VAN S.E.R. De minister van sociale zaken en volksgezondheid B. Roolvink, zegde de kamer toe binnen niet al te lange tijd een verzoek aan de sociaal-economische raad te zullen richten om advies over de indexeringsk'westie uit te bren gen. Vóór dat de wet drie jaar in werking zou zijn geweest, zou de S.E.R. haar advies hebben kunnen voltooid en zou een definitieve keuze kunnen worden gedaan tussen aanpassing van het mini mumloon op basis van de loon- en prijsstijging of op basis van uit sluitend loonstijging. De thans gedane keuze van een gemengde index is niet zo absoluut als die welke door de socialistische afge vaardigde mr Th. J. A. M. van Lier wordt voorgestaan, die aan passing over het minimumloon op basis van de loonindex wenst. Minister Roolvink zei daarom het hiertoe strekkende amende ment van mr Van Lier te moeten ontraden. Op het eerste gezicht valt, voor al gevoelsmatig, veel te zeggen voor aanpassing op basis van de loonindex, aldus minister Rool vink. Men moet er echter reke ning mee houden, dat verdere dif ferentiatie van de lonen waar schijnlijk is. Sprekende over de mogelijk heid van dispensatie, verklaarde minister Roolvink, dat in de aan- vangsperiode van de wet een rea listisch dispensatiebeleid moet worden gevoerd. Het verlenen van dispensatie dient in het alge meen per afzonderlijke onder neming te worden overwogen. Het is voorshands niet de bedoe ling dispensatie voor een gehele bedrijfstak te verlenen. De wet op de minimumlonen zal negen a tien weken na publi- katie in het staatsblad in werking treden. Bij een dergelijke termijn heeft het bedrijfsleven de ge legenheid om een verzoek om dispensatie in te dienen, over welk verzoek op zeer korte ter- miin zal worden beslist. De kwestie van de maximum- en minimumleeftijden, die in het wetsontwerp worden genoemd, zal ook in de adviesaanvrage aan de S.E.R. worden aangevoerd, zo zeede minister Roolvink toe. Minister Roolvink verklaarde zich bereid een amendement van mr. Van Lier de Stichting van de Arbeid advies te vragen over al gemene maatregelen van be stuur, over te nemen. De amendementen van mr. Van Lier en drs. E. Nypels (D '66), die beogen de werking van de wet te verruimen door verlaging van de minimumleef tijd en 't oonemen van alle kost winners onder de wet, moest de minister, gezien de adviesaan vrage aan de S.E.R.. ontraden. De minister zei d.« voorkeur te geven aan een amendement van de k.v.p.-afgevaardigde J. H. J. Mae- nen, dat beoogt de grens voor vakantietoeslag oo 21.000 gulden oer jnar te stellen hoven een amendement van mr. Van Lier, dat deze grens oo 28.000 gulden laat staan. De limiet van 21.000 nulden komt vrijwel overeen met de premiesrens van de sociale verzekering. Een amendement van dn a.r.- afgevaardigde mej. J. van Leeu wen, dat beoogt, maatschansv's- sers buiten de werking van de wet. te laten vallen, werd door de minister overgenomen. Minis ter Roolvink gaf toe. dat de wet voor deze bevolkingsgroep geen enkele betekenis heeft. Afge vaardigden van vrijwel alle par tijen hadden er op aangedrongen de maatschaosi'issers buiten de wet tp laten vallen. Oo 24 september wordt de be handeling van het wetsontwerp minimumloon en minimum- vakantiebyslag voortgezet. 804 Dinsdag hadden talrijke spre kers bedenkingen geopperd tegen het voornemen van de re gering, om de groei van het mini mumloon te koppelen aan de helft van de loon- en prijsstijging samen, de „gemengde index". De oppositie wenste het minimum loon, dat thans f 135 per week be-

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3