PROVINCIAAL NIEUWS Tweede Kamer behandelt minimumloon en vakantiebijslag Prussia© PRUSSIA© Worgels piano's -fi installaties mossel+ LUIERS Burgerlijke stand KANTONGERECHT TE TERNEUZEN ft 1^ GEEN KUNST l't IS ZELFS GEEN KUNST DSWEUBWVNSr BRAADKIPPEN CHIPS SHMR90 S0EPC0MPLET WITTE BROOP BRUIN BR00P HAVER MOMT export stagnatie 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 4 september Ï988 Terneuzen Axel Goes Hoek Sluis Krabbendijke Vlissingen Zaamslag Voor alle werknemers van 25 tot 65 jaar Tv-samenvatting Nederland- Luxemburg Amendementen De&lvissers lyiinimiimlijders Gebaseerd op de loonindex DUIVENSPORT Okker versloeg Barthes moeafö PAT IS OAC.HERMANS 'tSCHEEffVEEl! kSCHEELTTEVEEl! HST KOMTELKB gesneden CAPEDES Mmmm moujEwes „i zakjes ^Vanille iWIKER hee&ponei BAKMEEL* pondsrak kilo baal noigeiwffcbe PATENT BLOEM PANK14RE-PIEPVRJES 500 gram ZOUTE PINPA'S" pakkeb WELZKp pikkelsuitjes augurken VOORPEElVOORl/i: BOCKWÜRSTCHEN IOMETER ei-anbi roos^gitetlivrij voor'n krachtige soep DAC.HEMANS iteentoeraen-zVladê daal. Bergen op zooyyi Knaapje verdronken Gisteravond oma 7 uur is het 3- arig zoontje Roelof van de fami- .e Giethoorn uit Amsterdam, lig gende met het motorschip „Roe- lofje" aan de oostelijke kanaal- erim, tegenover de Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij, over boord gevallen en verdronken. Auto in de sloot Maandagavond omstreeks kwart over 5 reed M. H. uit Axel met zijn personenauto, komende uit de richting Terneuzen, over de provinciale weg Terneuzen Axel. Ter hoogte van Vaart- wijk wilde H. een vóór hem rijdende auto inhalen. Op het moment dat hij naar links uit week passeerde hem een Belgi sche personenauto, bestuurd door W. uit Antwerpen, waardoor een botsing ontstond. De auto van H. belandde op de kop in de rechts van de weg ge legen sloot. H. liep hoofdletsel op en kon na verbonden te zijn door dokter Schiltman naar huis wor den vervoerd. De auto van H. werd zwaar be schadigd; die van W. licht. Autobotsing In een van de talrijke bochten in de weg bij de Steenovens heeft zich dinsdagmorgen te 11.15 uur een botsing voorgedaan tussen twee personenauto's. Mevr. C. D.H. uit Zaamslag kwam in een bocht te slippen en botste op de uit tegenovergestelde richting komende auto bestuurd door H. R. B. uit Terneuzen. Beide auto's werden beschadigd; per- onlijk letsel deed zich niet voor. Druk met de bramenpluk Op Zuid-Beveland en in het bijzonder in Kapelle en omge ving is de bramenpluk in volle gang. De bramen worden ge teeld op ongeveer 300 bedrijven in dit gebied. Vorig jaar werd op de fruitveiling in Kapelle bijna de helft van de totale Neder landse bramenproduiktie aange voerd. De oogst blijft tot nu toe wat achter bij 1967 en verwacht wordt dat deze achterstand niet meer zal worden ingehaald. Toch waren er de vorige week dag- aanvoeren met 25 tot 30 ton bra men in Kapelle-Biezelinge. Een klein deel hiervan ging naar de binnenlandse markt voor verse consumptie. Daarvoor wer den dan prijzen betaald die He pen tot 2 per leg. Deze con sumptie-bramen worden aange voerd in d'oosjes met een netto inhoud van 250 gram. Het grootste deel van de aan voer gaat naar de industrie in binnen- en buitenland. Vorige week toonde vooral Zwitserland veel belangstelling voor de Ne derlandse industrie-bramen. Ook naar West-Duitsland vindt regel matig uitvoer plaats. De prijs is geleideHjk opge lopen. Eind vorige week werd rond 1,60 per kg betaald voor de industriebramen. Begin deze week lag de prijs rond 1,55 per kg. Bij gunstig weer zullen de aan voeren nog wel enige tijid van be tekenis blijven. Hoewel aulgustus meestal de belangrijkste aan- voermaand is, komt dit produkt tot laat in het najaar aan de vei ling. Uitvoer van appels is gering Op de Nederlandse fruitvei lingen blijkt in deze weken reeds duidelijk dat de appeloogst min der groot zal worden dan het vorig jaar. Op de fruitbedrijven is de James Greeve het belang rijkste zomerras. Sinds enkele weken is deze appel volop te koop maar van een bijzonder groot aanbod is nergens sprake. Dit is ook van invloed op de prijsvorming. Al naar gelang van de kwaliteit wordt voor de klas se I James Grieve tussen 25 en 40 cent per kg betaald met uit schieters tot rond 45 cent. Dat zijn geen geweldige prijzen voor de telers, maar ze liggen wel toch hoger dan vorig jaair. De afzet AXEL Huwelijks-aangiften: 6 aug. Jan van Langevelde, 26 j., en Geertuida M. de Pooter, 2\ j. 16 aug. Jacques R. Rossou, won. te St. Niklaas (B.), 19 j., en Ma rijke van den Berg, 21 j. 19 aug. Henk D. Hommers, won. te Ter neuzen, 23 j., en Almy M. Caes- sens, 20 j. 20 aug. Theodorus A. Dophemónt, won. te Vogelwaar de, 26 j., en Emelia M. J. Spon- selee, 19 j. 30 aug. Jan F. den Doelder, 21 j., en Jacomina M. Bolleman, 21 j.; Pieter J. Kam- bier, won. te Valkenisse, 24 j., en Levina A. Verhulst, 20 j. Huwelijksvoltrekkingen: 1 aug. Jan P. Pijpelink, 24 j., en Dini Beeld ens, 23 j. 9 aug. Leendert Venus, won. te Terneuzen, 19 j., en Cornelia M. Verpoorte, 17 j. 30 aug. Jacques R. Rossou, won. te St. Niklaas (B.), 19 j., en Ma rijke van den Berg, 21 j. Geboren: 25 aug. Grietje Al- bertje, d. van Willem Veenstra en Eitje A. BierUng, Van der Moerestr. 16a. 26 aug. Lamber- tus Gerrit, z. van Frans van Vliet en Maria 1. Wijnmaalen, Chopinstr, 15. moet in hoofdzaak plaats vinden op de binnenlandse markt. De uitvoer van Nederlandse appelen is tot nu toe bijzonder klein geweest en bleef beperkt tot West-Duitsland en België. Verwacht wordt dat dit ver andert wanneer straks de na jaarsrassen aan de veilingen gaan komen. Het eerste ras van betekenis na de James Grieve is de Cox's Orange Pippin. De aanvoer van deze appel kan deze week op gang komen. De oogst van Cox's Orange Pippin zal in de belangrijkste produktiegebied aanzienlijk la ger liggen dan vorig jaar. Dik wijls is er sprake van nauwelijks een halve produktie in-vergelij king met een normale situatie. Het ondereind van de appel- oogst gaat naar de fabrieken die er belangstelling voor tonen op een prijsniveau van 7—12 cent per kg, al naar gelang van de kwaliteit. Vrijdag 6 september raadsvergadering De gemeenteraad van Hoek zal op vrijdag 6 september a.s. om 19 uur in openbare vergadering bijeenkomen. In behandeling komen de vol gende agendapunten: voorstel tot -het benoemen van een leidster aan de openbare kleuterschool; beschikbaarstelling van een krediet van 6090 voor de aan schaf van materiaal voor de openbare kleuterschool; beschikbaarstellen van 'n kre diet van ƒ392 voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor de school op de Knol; voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van verlichting langs de provin ciale weg; aangaan van een gemeenschap pelijke regeling betreffende het regionaal woonwagencentrum; voorstel tot delegatie aan B en W van besluiten inzake het vast stellen van tijdelijke verkeers maatregelen; aanbieding gemeenterekeniiig 1966; begrotingswijziging. KREDIET VAN 10.000 VOOR VERLICHTING Reeds lang bestonden bij B en W plannen de provinciale weg van de Altenastraat tot de Lange- straat van een behoorlijke ver lichting te voorzien, maar het kostenvraagstuk speelde altijd een grote rol. Gezien de toe nemende bebouwing en het ver keer langs die weg is het college tot de conclusie gekomen dat ver der uitstel niet verantwoord is. De kosten van het aanbrengen van lichtmasten e.d. bedraagt ƒ35.000,—. Gedeputeerde staten zijn be reid als bijdrage in het gehele verlichtingsplan de aanlegkosten en de gekapitaliseerde exploi tatie en onderhoudskosten een bedrag van 24.971,33 ineens uit te keren. Dit betekent dat de gemeente voor de aanleg 10.000,zal moeten bijdragen. De jaarlijkse kosten van de verlichting zullen hierdoor niet onbelangrijk stijgen, maar B en W zijn van mening dat een ver antwoorde en doelmatige verlich ting van de provinciale weg nood zakelijk is. Het college stelt voor een krediet van 10.000 beschik baar te stellen. „Willen is Kunnen" heeft nieuwe leiding De plaatselijke gymnastiekver eniging „Willen is Kunnen" heeft het laatste jaar te kampen gehad met gebrek aan deskun dige leiding, waardoor het les schema niet geheel kon worden afgewerkt en waardoor ook van een optreden naar buiten niets is terecht gekomen. Men heeft nu een bevoegde leiding kunnen aantrekken in de persoon van de heer J. Henry uit Aardenburg, leraar M.O. gymnastiek, waar door de lessen a.s. donderdag in het parochiehuis weer een aan vang kunnen nemen. Ook kan nu worden deelgenomen aan de jeugdgymnastiekdag in de Braak- Jeugddag Zaterdag wordt in de Braak man een jeugddag georganiseerd, waaraan kan worden deelgeno men door kinderen van 7 tot 12 jaar die aangesloten zijn bij een gymnastiekvereniging in West Zeeuws-Vlaanderen. De dag zal worden 'gevuld met sport en spel en het wedstrijdelement zal zeer zeker niet ontbreken. Dode en gewonden bij botsing Gistermiddag is op rijksweg 58 nabij Krabbendijke een per sonenauto met grote snelheid tegen een vrachtauto met aan hangwagen gebotst. Eén der in zittenden van de personenauto, een vrouw, kwam daarbij om het leven, terwijl de bestuurder en drie andere passagiers zware verwondingen opliepen. Zij zijn in het ziekenhuis „Bergzicht" in Goes opgenomen. De bestuurder van de Belgi sche vrachtauto met aanhanger moest remmen voor een vóór hem rijdende tractor met aan hangwagen, en kwam daarbij dwars over de weg te staan, met gevolg dat de personenauto er tegenop vloog. Het slachtoffer van de aanrij ding blijkt de 23-jarige me vrouw De HoogKeijzer te zijn, echtgenote van de bestuurder van de personenauto, de heer C. de Hoog (30) uit Zwijndrecht. Verder zaten in de verongeluk te personenwagen de vader van de bestuurder, de 55-jarige J. de Hoog uit Rotterdam en de boekhouder D. Mallekoote uit Krabbendijke met echtgenote. De vier inzittenden zijn allen ernstig gewond. De landbouwtractor werd be stuurd door de heer P. H. van Weverswijk uit Krabbendijke, de Belgische vrachtwagen door de 42-jarige L. N. Ploegaert uit Adegem. Oorzaak van het onge val is volgens de politie ver moedelijk dat de remmen van de vrachtwagen blokkeerden. Het verkeer op rijksweg 58 heeft als gevolg van het ongeval ruim 3 kwartier geheel stilgelegen. Sloehaven krijgt nieuwe los- en laadkade De minister van verkeer en wa terstaat heeft het voorlopig be stuur van het Havenschap Vlis singen in oprichting medegedeeld, dat hij instemt met de bouw van een openbare los- en laadkade ter lengte van ongeveer 300 meter in het noordwestelijk gedeelte van de Sloehaven op de in de loop van dit jaar opgespoten terreinen. Hij heeft er geen bezwaar tegen dat in afwachting van een beslissing omtrent het verlenen van een in- fra-structuursubsidie in de kos ten met de werken wordt begon nen. In overleg met zijn ambtgenoot van financiën heeft de minister besloten de kosten van de aanleg, die op ongeveer 13 miljoen gul den worden geraamd, bij wijze van voorschot aan het toekomsti ge havenschap ten laste van de be groting van het departement van verkeer en waterstaat te financie ren voor zo ver deze kosten niet zullen worden gedekt door sub sidies in het kader van de ver betering van de economische in- fra-structuur. In het onrendabele gedeelte van de aanlegkosten heeft het provinciaal bestuur van Zeeland de minister van econo mische zaken een bijdrage van 6 miljoen gulden gevraagd. Het project betreft de eerste fase van een kade. die 750 meter lang moet worden. Overigens heeft in de"Sloehaven Hoechst-Vlissingen N.V. reeds een eigen los- en laad kade van 196 meter lengte. Korfbalwedstrij den Zaterdag werden te Zaamslag de eerste wedstrijden in de com petitie gespeeld door de afdeling korfbal van de Zaamslagse sport vereniging. Het betrof eerst een ontmoe ting tussen de pupillen van Luc- tor uit Terneuzen en de pupil len van Zaamslag. Deze laatsten hebben het eerste punt weten binnen te halen door Luctor een gelijk spel af te dwingen. Het enthousiasme waarmee deze jeugdige spelers en speel- stertjes het spel aanpakten, geeft goede moed dat in de toekomst met Zaamslag rekening zal kun nen worden gehouden. De schotvaardigheid was nog onvoldoende, hoewel Joop Ver- brugge dicht bij 'n treffer kwam, toen de bal op de rand van de korf caramboleerde. De eindstand 00 gaf de juis te verhouding tussen de partijen aan. Togo II uit Goes was de tegen stander voor de senioren. Tegen deze vrij sterke ploeg werd goed partij geleverd. De eerste aan val van Zaamslag was goed op dreef en driemaal schoot J. Ha melink in de korf, maar op won derlijke wijze draaiden ze er stuk voor stuk uit. Togo kreeg voor rust maar enkele kansen, maar deze werden benut. Rust stand 20. Na de rust was Zaamslag nog geen geslagen ploeg, maar ge brek aan routine verhinderde doelpunten. Togo wist door nog tweemaal te scoren, de eind stand op 4—0 te 'brengen. Dat er animo voor de afdehng korfbal bestaat, blijkt wel daar uit, dat door nieuwe aanmeldin gen nu ook een adspiranten- twaalftal voor de competitie is aangemeld. Verlichting kleedlokaal Het kleedlokaal bij het sport veld was nog steeds niet voor zien van verlichting. Door de medewerking van vele voetbal lers en korfballers zal de aan sluiting op het electrisoh net nu spoedig een feit zijn. De kabel vanuit de Polderstraat is daar toe reeds ingegraven. Waar de training voor voetbal en korfbal opnieuw en naar we hopen serieus wordt aan gepakt, hoeft men nu niet meer in een donker kleedlokaal zijn spulletjes te zoeken. Het ligt bovendien in de be doeling om vanuit dit lokaal op een nieuw te creëren oefenveld verlichting aan te brengen. De N. T. S. zendt hedenavond om 22.45 uur op Nederland I een samenvatting uit van de interland voetbalwedstrijd! Luxemburg Nederland, die in het Feijenoord stadion te Rotterdam wordt ge speeld. De Tweede Kamer heeft dins dag het wetsontwerp inzake vast stelling van het minimuminkomen en een minimum-vakantiebijslag behandeld. Het wettelijk minimumloon, dat door minister Roolvink van sociale zaken op 3 juli j.l. vooruit lopend op de parlementaire behan deling tot 135,per week werd opgetrokken, zal in begin sel voor alle personen tussen 25 en 65 jaar gelden, voorzover zij krachtens arbeidsovereenkomst werkzaam zijn. Daarnaast bestaat de mogelijk heid dat de werkingssfeer wordt uitgebreid tot categorieën per sonen, die in maatschappelijk op zicht met werknemers krachtens arbeidsovereenkomst gelijk te stel len zijn. Het wetsontwerp voorziet in een jaarlijkse aanpassing van het niveau van het minimumloon, eveneens met ingang van 1 juli. Ee i tussentijdse aanpassing, voor uitlopend op de jaarlijkse herzie ning, is mogelijk maar hiertoe zal wel een bijzondere aanleiding die nen te zijn. In het ontwerp is tevens een voorstel opgenomen tot regeling van de vakantiebijslag. In de op zet van het wetsontwerp kent deze arbeidsvoorwaarde een begren zing naar boven en naar beneden. In beginsel is het niveau op 6 pro cent van het loon gesteld, maar de werkgever is op grond van de in het ontwerp vervatte regeling niet verplicht om meer dan 6 procent van het tweevoud van het mini mumloonniveau uit te keren. Op jaarbasis betekent dit een plafond van 842,40. Afgezien van dit pla fond mag aan de werknemer mits dit bij c. a. o. of publiekrech telijke regeling is vastgelegd minder dan 6 procent van zijn loon als vakantiebijslag worden toege kend, met dien verstande dat de bijslag nooit mag dalen beneden een bedrag ter hoogte van 6 pro cent van het voor de werknemer geldende minimumloon. Er is een aantal amendementen op het wetsontwerp ingediend. Zo is van P. v. d. A.-zijde met steun van radicalen en pacifisten de wens naar voren gebracht om in het wetsontwerp de mogelijkheid te openen tot een structurele ver hoging van het minimumloon, na dat de S. E. R. hierover om advies zal zijn gevraagd. Voorts wil men van genoemde zijde en D'66 de leeftijdsgrens verlaagd zien van 25 tot 23 jaar. Als eerste spreker toonde mr. Van Lier (P. v. d. A.) zich verheugd over de indiening van het wets ontwerp. Hij sprak echter zijn te leurstelling uit over het loslaten van de koppeling tussen minimum loon en algemene welvaartsont wikkeling. „Dit is een stap terug. Wij vragen koppeling van het mi nimumloon aan de loonindex, dus aan de algemene welvaartsontwik keling". De heer Maenen (K.V.P.) zei als ideaal te zien de aanpassing van minimumloon conform de loon index. Dan wordt voorkomen dat bij een sterke stijging van de wel vaart de laagst betaalden een ach terstand krijgen. Hij onderkende anderzijds de argumenten, zoals loondifferentiatie en de kosten stijging bij invoering van de wet, die hem er van weerhouden nu al dit ideaal r.ls eis te stellen. De heer Maenen gaf minister Rool vink in overweging tijdig aan de S. E. R. advies te vragen over het aanpassingsmechanisme, waarbij de opgedane ervaring sinds de in voering van de wet in de beschou wing kan worden betrokken. Hij ondersteunde de verzoeken die zijn gedaan om bepaalde cate gorieën buiten de werkingssfeer van de wet te houden, zoals de deelvissers en groepen als de krantenbezorgers. De K.V.P.-afge- vaardigde bepleitte de verplich ting tot verruiming van de vakan tiebijslag tot de groep van werk nemers, waarvoor lonen en ar beidsvoorwaarden bij kontrakt worden geregeld, door de grens van de verplichtingen te verleggen naar ruim 20.000. „Dit wetsont werp schept minimumgaranties die in de toekomst verder verbeterd moeten worden. Er bestaat bij de invoering een zekere terughoudendheid, al be houden wij ons het recht voor op grond van de ervaringen in de na bije toekomst de verdere verbete ringen na te streven, die ons doel dienen", zo besloot de heer Mae nen. De anti-revolutionaire afgevaar digde mej. J. van Leeuwen deelde mee dat haar fractie voor bepaalde punten in het wetsontwerp grote waardering heeft. Niet op alle punten is het ontwerp echter met instemming begroet. Zo denkt men in de A.R.P.-fractie nog verschil lend over het hoofdvraagpunt: de indexering. De toepassing van de gemengde indexering doet de cate gorie laagstbetaalden achterblij ven. „De minimumlijders wordt 'n deel van de welvaartsstijging ont houden". Mej. Van Leeuwen zei dat de gemengde index pas voor de A.R.- fractie aanvaardbaar zal zijn, als minister Roolvink nadrukkelijk verklaart dat hij dit wetsontwerp niet als een stuk blijvende wet geving ziet en de hele materie met spoed opnieuw onder de loep zal nemen. «lle goede merken In éón zaak Middelburg L.Delft 103*105 Tel. 01180-7684 Ook In Den Haag Groningen Heerlen De heer H. Kikkert (C.H.U.) gaf, na zijn waardering voor de snelle indiening te hebben geuit, als zijn mening te kennen dat het wets ontwerp zich, op het punt van de leeftijdsgrens, moet aansluiten op de in het bedrijfsleven gegroeide praktijk: een groot aantal c.a.o.'s kent een volwassen leeftijd van 23 jaar of jonger. Bezwaren opperde hij tegen de werktijdsbepaling van 45 uur of 9 uur per dag. Er zijn al veel bedrijfstakken met kortere werktijden dan 45 uur per week en men zou kunnen hebben vol staan met een uitdrukking als „ge bruikelijke werktijden". Ook de heer Kikkert zei het wenselijk te achten dat de maat schapsvissers buiten de werkings sfeer van de wet worden gelaten. De heer Kikkert zei dat de C.H.U.- fractie groter moeilijkheden had gehad met de gekozen methode van indexering. De heer Kikkert zei dat zijn fractie het systeem, gebaseerd op de loonindex, zal kiezen. Hij wilde van minister Roolvink graag ver nemen, welke zwaarwegende be zwaren hij tegen dit systeem naar voren kan brengen. Mr. J. G. Rietkerk (V.V.D.) waarschuwde er voor met de wet op dit moment niet te ver te gaan. Wat de leeftijdsgrens betreft zal een verlaging wel eens invloed kunnen hebben op de naastliggen de schalen. „We moeten het eco nomisch waar kunnen maken", zo vond deze liberale afgevaardigde. Drs P. J. Janssen (groep-Aarden) merkte op dat 't wetsontwerp naar zijn smaak te veel doortrokken is van de vrees tot verstoring van het economisch evenwicht. Hij toonde zich teleurgesteld over de voorgestelde wijze van indexering, die z.i. de laagstbetaalden doet achterblijven. Drs E. Nypels ID'66) wilde de leeftijdsgrens bij de start zo laag mogelijk stellen. Verdere verlaging op den duur tot 21 jaar zou dan eventueel later plaats kunnen vinden bij algemene maatregel van bestuur. Een dergelijke verlaging zal uiteraard niet moeten worden ingevoerd zonder dat de S. E. R. hierover is geraadpleegd. De heer P. Jongeling (G. P. V.) vreesde diat de economisch zwak- sten achterop zullen komen als het gemengde aanpassingssysteem wordt toegepast. Hij drong dan ook aan op koppeling aan de re gelingslonen. De kamer zal het debat vandaag voortzetten. Daarna zal de rege- j ring antwoorden. PRIJSVLUCHT UIT ORLEANS. „Recht voor Allen" - Sluis Snelheid eerste duif 960 m; snelheid laatste prijswinnende duif 660 m. 1, 2 en 3. J. van de Plasse; 4. P. Groosman; 5. M. Baert. Tom Okker heeft dinsdag slechts twee games nodig gehad om de maandagavond afgebro ken partij voor de zestiende fi nales van de kampioenschappen van Forest Hills tegen de Fran se prof Pièrre Barthes in winst om te zetten. De partij was we gens een regenbui afgebroken bij de stand 1311, 62 en 5 5. In enkele minuten maakte Okker er dinsdag 75 van. KIND VERDRONKEN Dinsdagmorgen is uit de Hol landse IJssel in Haastrecht het stoffelijk overschot van het 5-ja- rig zoontje van de familie Van Dam opgehaald. Maandagmorgen was het kind op zijn fietsje langs het jaagipad naar school gegaan. Onderweg moet het kind, zonder dat iemand dit zag, te water zijn geraakt. Toen de jongen werd vermist heeft de rijkspolitie met speur honden de plaats gevonden, waar hij in het water moest zijn terecht gekomen. Daar werd inderdaad het fietsje van het kind gevonden. De politie is direct met dreggen begonnen, welke taak later werd overgenomen door de vrijwillige brandweer van Haastrecht. Deze vond het kind dinsdagmorgen. Zitting van 3 september 1968. Voor het kantongerecht moest als eerste gisterenmorgen te rechtstaan de heer C. de B. te Terneuzen. Hij zou op 17 mei met zijn personenauto vanaf de uitrijstrook van de nieuwe draai brug te Sluiskil een auto aange reden hebben die vóór hem reed. De zaak was een vorige maal aangehouden voor het horen van getuigen. Die waren er dan nu ook, twee Terneuzense hoofd agenten van politie die verklaar den dat de achterbumper van B's auto beschadigd was. Ze wa ren na het ongeluk ter plaatse verschenen. B. betoogde met klem dat niet de achterbumper, dooh de voorbumper van zijn wagen door een hem achterop komende auto werd afgerukt. De bestuurder van deze wa gen, G. L. uit Kloetinge beves tigde dat het inderdaad de voor bumper was, die beschadigd werd, doch ontkende dat hij ach ter De B. zou hebben gereden, het was net andersom, zei L., hij reed vóór De B. toen deze met de veorbumper van zijn wagen in de achterbumper van L's auto „pikte". Hoe dit ook zei, De B. werd veroordeeld tot 60 boete. Offi cier van justitie mr. H. Spreij had 75 geëist. Een zaak die eveneens veel tijd in beslag nam door het ho ren van getuigen was die tegen de heer B. v. V. te Terneuzen die op onvoorzichtige wijze op 15 juni op de rijksweg te Sluis kil zou hebben afgeslagen naar de Sasdijk. Het gevolg was een botsing met een hem achterop komende auto. De twee getui gen waren a décharge. Officier en kantonrechter mr. C. J. M. van Hees achtten het bewijs van de overtreding des alniettemin geleverd en na een eis van 75 volgde een veroor deling tot ƒ50 'boete De heer K. de C. te Schelf (B.), die werd vertegenwoordigd door mir. H. Tichelman, had over de Kanaalkade te Axel te hard gereden. De eis luidde 100 boe te, de veroordeling kwam op 80 te staan. De heer R. G. S. te Oostburg zou op de provinciale weg Hoek Terhole ter hoogte van de dub bele rijweg in de St. Annapolder eerst hebben ingehaald en toen plotseling heel hard hebben ge remd, waardoor een botsing met een hem achteropkomende wa gen plaatsvond. S. was letterlijk en figurlijk op de verkeerde weg en de officier vond dat hij ver der had moeten rijden tot een zijweg en dan daar had moeten keren. Eis en boete 75 en 60. „Een tamelijk oud beestje" kwalificeerde mr. Van Hees de bromfiets van J. van D. te Ter neuzen. Doch hij kon er wél hard mee rijden, nagenoeg 60 km per uur en dat, terwijl de politie een onvoldoende funktio- nerende rem constateerde. De boete bedroeg, na de eis van ƒ25 van de officier ƒ20, maar de bromfiets werd over eenkomstig verbeurd verklaard. W. J. V. te Terneuzen moest terechtstaan omdat hü het Rij tijdenbesluit zou hebben over schreden. HU had de politie geen werkboekje kunnen tonen toen hij met een vrachtauto door IJzendijke reed. De zaak was echter niet zo 'bar en boos als ze er uitzag: V. was zelfstandige en reed in een personenbusje, waarin hij echter wel zijn com merciële waar vervoerde. Ter rechtzitting zwaaide hij echter al met de ontheffing die hij bereids na zijn bekeuring had aangevraagd en direct van de Arbeidsinspectie had gekregen. Mr. Spreij hield het ervoor da'. V. wel met een vrachtwagen ge reden had en eiste ƒ20 boete. MBT EÉN ARTIKEL I 'b(50EDKCÖPSTTE Z'JN MET 20 ARTIKELEN I 'böOEDKDÖPST TE ZUN MET ALLE ARTIKELEN 'LSOEPKCDFSTTCZWN gesneden 'TC0AAB0TCK -—-OF >ndsiook. f9006kWI |+12506I?AM DEVENTER ÜAM fÜT V^K^.stuKs GROTE FLACON De kantonrechter wilde formee: vonnissen, ƒ5, „maar dan ooi geen cent minder". J. C. V. te Axel had met zijn j "iuto over de Nieuwedijk te hard gereden. De eis van mr. Sprey was niet mals. 100 boete, doch 1 de kantonrechter halveerde deze.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2