PROVINCIAAL NIEUWS WorgeSs piano's Verdeeldheid in Navo-kringen Raketten op Da Nang Har!, long en nieren van één donor overgeplant mossel «eretssaje Blok flatgebouwen de lacht in BEURS0VERZICHT VERKEERSDODEN VAN HET AFGELOPEN WEEKEND üarkfiienehien Eis de ori; Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen -Anjers zKd er nu volop. Profiteer ervan. Vooral nu de prijs zo meevalt. Neem die fijne kleuren mee naar huis. £n verras er uw kennissen mee. Zweedse hulp voor Biafra Aardenburg Axel Sluis hi-fl installaties VROUW IN KEUKEN VERBRAND Zes doden bij verkeersongeluk in Italië Zaamslag - AGENDA - GEMEENTE TERNEUZEN Maandag 2/dinsdag 3 september 1908 Openstelling weg dam oostelijke kanaalarm— binnenvaartsluis De hoofdingenieur van het bouwbureau „Werken kanaal van Terneuzen" van de Eijkswater staat maakt bekend, dat: 1. de weg tussen de dam door de oostelijke kanaalarm en het binnenhoofd van de bin nenvaartsluis te Ternèuzen op 3 september 1968 voor het openbaar verkeer wordt open gesteld; 2. de genoemde weg wordt aan gewezen als voorrangsweg; 3.' het ter plaatse verboden is voertuigen te parkeren; 4. op een gedeelte van de ge noemde weg een snelheids beperking van 50 km per u,ur geldt en voor het overige ge deelte een snelheidsbeperking van 70 km per uur; 5. het langs de genoemde weg aanwezige pad wordt aange wezen als verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers; 6. de bovengenoemde verkeers maatregelen ter plaatse door borden zijn aangeduid. 25-jarig dienstjubileum De heer J. J- van Buyten werd met ingang van 1 september 1943 Anjers brengen sfeer! De Zweedse regering zal nog een miljoen kronen ongeveer 725.000 gulden beschikbaar stellen voor hulp aan de burger bevolking van Biafra. Tot nu toe heeft Zweden reeds twee mil joen kronen voor deze hulp ge geven. In kringen rond de Navo In Brussel is zondag meegedeeld dat Griekenland en Turkije aandrin gen op versterking op korte ter mijn van de Navo-verdediging in hun land om zo beter de gevolgen van een eventuele inval van de Russen in Roemenië het hoofd te kunnen bieden. De leden van de Navo zijn verdeeld over de kwestie van de strategie in verband met de toestand die in oost-Europa is ontstaan na de invasie van Tsje- cho-Slowakije, zo zei men in Brus sel. De permanente leden van de Navo zijn zaterdag in Brussel voor de achtste keer na deze invasie bijeen geweest. Verscheidene af gevaardigden, die van de V. S., Belgie, Engeland en Canada inbe grepen, menen dat een hergroepe ring van de Navo-strijdkrachten op het ogenblik prematuur is. Zij zou den het op een politiek van af wachten. Na de bijeenkomst van zaterdag zei men in kringen rondl de Navo dat een eventueel besluit over een tactische hergroepering van de Navo-troepen binnen de komende drie weken genomen zal worden. Voor het eerst heeft de vietcong maandagochtend de stad Da Nang met raketten bestookt. Tien bur gers verloren het leven en 50 men sen, ook meest burgers, werden gewond. Zeker 13 van de 25 afgevuurde raketten ontploften in dichtbevolk te wijken. Zes vielen op de Ameri kaanse marinebasis, maar de scha de is volgens een Amerikaanse militaire woordvoerder gering. De vietcong beschoot het bestuurs gebouw en het politiebureau. Vier politiemannen liepen verwondin gen op. aangesteld als incasseerder- meteropnemer voor de gemeente Vogelwaarde van de N.V. Water leiding Maatschappij „Zeeuwsch- Vlaanderen". De heer Van Buyten, die zich reeds spoedig had doen kennen als een ijverig en betrouwbaar medewerker, werd met ingang van 1 januari 1946 overgeplaatst naar Oostburg en belast met de meteropname, incasso en aquisi- tie in geheel West Zeeuws-Vlaan deren. Thans is hij werkzaam op de afdeling verbruiksadministra- tie op het hoofdkantoor. Heden werd door de heer Van Buyten het dienstjubileum ge vierd. 's Morgens waren namens raad van commissarissen en direktie en namens het personeel enige fraaie bloemstukken bezorgd. De jubilaris en zijn echtgenote werden in de lpop van de morgen gefeliciteerd door de heer'J. Mijs, president-commissaris, dB heer ir, P. Stoter, wnd.-direkteur, mevr. Stoter, mr. M. Pek, hoofd personeelszaken, en de heren Bot, Van Damme en Nuytinck namens het personeel. De wnd.-direkteur dankte de heer Van Buyten voor het vele werk door hem voor de maat schappij verricht, waarna hij hem het gouden insigne opspeldde en de gebruikelijke gratifikatie overhandigde. In het dankwoord werd onder meer aandacht besteed aan de moeilijke taak vaii de lieer Van Buyten direkt in het begin van zijn dienstverband, waar hij zijn kaak moest vervullen in het door de oorlog zwaar getroffen West Zeeuws-Vlaanderen. Gedurende zijn: dienstperiode kwam in zijn rayon een nagenoeg 100 aan- sluitpercentage tot stand. Abonné's hébben over 't werk van-de heer Van Buyen nooit ge klaagd. Dit is een mooie beloning voor een incasseerder. Namens het personeel werd door de heer Nuytinck 'n cadeau aangeboden. In de namiddag werd in lunch room Pouwer te Oostburg een receptie gehouden voor kollega's en vrienden, waarvan door velen gehruik werd" gemaakt. Publiciteit voor evenementen De culturele adviesraad wil een programma-overzicht samenstellen van alle voor bet publiek toegan kelijke evenementen die zich in de maanden september en oktober af spelen op het gebied van het ver enigingsleven, de cultuur, de sport, tentoonstellingen etc. Het overzicht wordt gedrukt in 17.000 exemplaren op gewoon pak papier. De titel „pak-papiertje" heeft een dubbele betékenis omdat de mensen geacht worden dit pa piertje regelmatig in de hand te nemen. Het „pak-papiertje" zal huis aan 818 huis verspreid worden in Axel, KS Terneuzen, Sas van Gent, Biervliet, Hoek, Philippine, Westdorpe, Zuid- dorpe, Sluiskil en Zaamslag. Orgelconcert J, J. v. d. Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft, zal de serie orgelconcerten van dit jaar in de Grote Kerk besluiten met een concert op donderdag 5 sept. a.s. De voorgaande concerten, die werden gegeven door S. C. Jan sen; A. J. Keizer; A. de Klerk; P. van Egmond en W. H. Zwart, zijn, gezien de belangstelling en de waardering door bet publiek, ongetwijfeld een groot succes ge weest. Ook J. v. d. Berg is deze belangstelling zeer zeker waard. Hij besluit zijn mooie programma met een Fantasie, trio en fuga over Psalm 150. Het concert be gint om 20 uur. Vierde kanaalzonetournooi Het vierde kanaalzonetournooi voor bedrijfselftallen zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 14 september a.s. Er wordt aan deelgenomen door HaVee, Vla- co, Meterfabriek, v. d. Poel, MOC '65 en R.WS. De 3 eerstgenoemden zijn in gedeeld in poule A; het tweede trio in poule B. De wedstrijden duren 2 x 20 minuten zonder rust. De finale wordt gespeeld om 15.30 uur, waardoor het tournooi tijdig wordt beëindigd voor de genen, die belangstellen in de aankomst van de Omloop van Zeuws-Vlaanderen. Gemeenteraad komt bijeen Dinsdagavond komt de gemeen teraad van Aardenburg bijeen. Een groot aantal subsidieverzoeken is binnengekomen. Binnengekomen is een ontwerpliist van beschermde monumenten. Het plaatsen van ge houwen en/of terreinen op deze lijst kan voor de eigenaren grote konsekwenties hebben en daarom wil het college eerst liever al deze problemen bestuderen en later de zaak In de raad bespreken. Aangeschaft moeten worden een nieuwe sneeuwploeg, een zand- strooier en een puttenschepper. Ook is er een bespreking over 't binnengekomen ontwerp streek plan West Zeeuws-Vlaanderen. Het collége heeft tegen dit streekplan wel enige bezwaren. In het gebied van Bakkersdam wil men een ge deelte aangewezen zien als recrea tieterrein. Alle kreken binnen de gemeentegrenzen zouden moeten worden aangewezen tot bescher mend natuurgebied Prot. chr. raadsfractie wendt zich tot B. en W. n.a.v. wateroverlast De prot. chr. raadsfraktie van Axel heeft aan het college van B. en W. het volgende schrijven gericht: Ondergetekenden, leden van de samenwerkende prot. chr. raads- fraktie1^ in de raad van Axel, wenden zich tot u met de bedoe ling- hierdoor uitdruking te ge ven aan het gevoel van onbeha gen oyer de steeds voortdurende wateroverlast, waaronder een deel v'öh ónze bevolking lijdt. Bij de stortbui op 28 augustus j.l. was deze overlast zó groot dat de benedenverdiepingen van veel huizê'n onder water stonden, waardpor mede door inspoelend vuil, deze voor enige tijd onbe woonbaar waren en aan de be woners schade werd berokkend. Aangezien dit euvel zich her haaldelijk voordoet en mede ge zien de hoge rioolbelasting, die ook door de slachtoffers moet worden betaald, tevens in aan merking nemend dat bij de be handeling van de reconstructie van de Zuidsingel met annex 'n nieuwe aansluiting aan de Afval waterleiding is gezegd dat ge noemd euvel daardoor niet ge heel verholpen zal zijn, doch hierin wel een sterke verbete ring zal worden verkregen, wil len we uw college de volgende vragen stellen: 1. is uw college genegen een on derzoek te doen instellen, resp. een plan te doen maken, waardoor deze overlast voor de toekomst wordt opgehe ven? 2. is uw college bereid om de schade die de bewoners op 28 augustus hebben geleden te doen opnemen en deze schade geheel of gedeeltelijk te ver goeden? 3. is uw college niet van oordeel dat, zolang de waterafvoer niet voldoende geregeld is, -diegenen die daardoor regel matig schade en ongemak hebbed, niet de volle rioolbe lasting moeten betalen, doch recht hebben op een vermin- ring, daar zij slechts ten dele van het rioolstelsel profi teren? Wat vraag 1 betreft -zij nog op gemerkt dat door de heer De Waard indertijd over deze kwes tie in de raad vragen zijn ge steld, waarop van de zijde van uw collegé is geantwoord dat een afdoende regeling in onderzoek was. Klaarblijkelijk is dit' onder zoek niet afgemaakt. Hoogachtend, w.g. M. 't GILDE J. BOUMAN A. DE WAARD P. DEKKER D. J. OGGEL Clubkampioenschap Gedulcl Overwint Alles Zaterdag is door de hengel- sportvereniging „Geduld Over wint Alles" op de ijsbaanvijver de tweede wedstrijd gehouden voor het clubkampioenschap, waaraan door ruim 50 leden werd deelge nomen. De vangst was zeer ma tig en slechts zes hengelaars wis ten vis op het droge te brengen. De overige beschikbare prijzen werden bij loting toegekend. Winnaar van deze tweede wed strijd was M. de Buyck met 65 punten, maar de titel van club kampioen viel ten deel aan J- Bassleer, die deze maal niets ving maar in de eerste wedstrijd 1005 punten behaalde en ook nu niet werd voorbij gestreefd. De twee de plaats was voor M. de Buyck, 870 pnt.; derde werd P. Bassleer, 525 pnt. De uitslag van tweede wedstrijd was als volgt: 1. M. de Buyck, 65 pnt.; 2. A. de Kort, 55 pnt.; 3. J. de Schrijver, 55 pnt.; 4. Ch. Sijs, 50 pnt. en 5. P. Kalle, 15 pnt. Auto geslipt Vrijdagavond omstreeks half ne gen is de zoveelste auto in de ge vaarlijke bocht in de Zuidsingel geslipt en uit de bocht geraakt. De auto bleef op zijn kop in de berm hangen, vlak voor het water van de grote kreek. De bestuurder A. N. B. uit Sluiskil kwam er met de schrik af. De auto werd zwaar be schadigd. jpjng Auto geslipt Zaterdag te 17 uur heeft zich te Spui een botsing voorgedaan tus sen twee personenauto's. Toen C. W. uit Zaamslag, komende uit de richting Terneuzen, de Sparkstraat wilde inrijden werd hij In de flank aangereden door de achterop komende auto bestuurd door R. C. uit Moerbeke (B.). Er was geen persoonlijk letsel, maar de auto's werden zwaar beschadigd. Marktdiefstal Zaterdag heeft de rijkspolitie een Belgische marktbezoeker kun nen aanhouden die van een der stalletjes 'n truitje had ontvreemd. Carillonconcerten Woensdagmiddag en -avond geeft prof. Ehrem Delmotte uit Oostende voor de laatste keer in het seizoen 1968 een beiaardcon cert. Dit zal deze keer bestaan uit de meestbekende bel canto melo dieën en een groot aantal volks liederen. In het methodistische ziekenhuis In Houston/Texas zijn zaterdag het hart, een long en de nieren van een gestorven vrouw overge plant op vier mannelijke patiënten. De toestand van de vier ontvan gers zou bevredigend zijn. Ongeveer zestig artsen, ver pleegsters en bijkomend personeel hebben meegewerkt aan deze vier voudige transplantatie van orga nen' van -één donor. De donor is een 20-jarige ge huwde vrouw,, een zekere Nelva Lou Hernandez, die overleden is tengevolge van een schotwond in haar hoofd. Ook de hoornvliezen van de overledene zijn verwijderd en in een „ogenbank" gedeponeerd. Zaterdag werd in Pittsburg/ Pennsylvania de derde harttrans plantatie binnen 24 uur in Noord- Amerika verricht. Up de foto: links dr. Michael de Bakey, hoofd van de medische teams, tijdens de persconferentie. Rechts de donor, meur. Nelva Hernandez (20) die overleed aan de gevolgen van een schotwond. alle goede merken In één zaak Middelburg L.Delft 103-105 Tel. 01180-7584 Ook In Den Haag Groningen Heerlen Een blok etagewoningen in Gary (Indiana) is zaterdag door een hevige ontploffing met de grond gelijk gemaakt. Volgens de eerste gegevens zijn er zeven doden en 13 vermisten. Het is nog de vraag of de ont ploffing is veroorzaakt door een gaslek of door dynamiet of een bom. De explosie jzebeurde in een café in het blok, waarvan dè ver gunning zes weken geleden werd ingetrokken nadat "er ongeregeld heden in het café. waren voor gevallen. hi het ziekenhuis te Roosendaal is zaterdag de 35-jarige mevr. A. C. SebregtsBierbooms, gehuwd en moeder van een kind, door ern stige brandwonden overleden. Donderdagmorgen om halfzeven.' toen de vrouw alleen in de keu ken van haar woning in Oud- Gastel aan het werk was, raakte zij door nog onopgehelderde oor zaak bij het gastoestel in brand. Haar man, die nog te bed lag, werd door haar gillen gealarmeerd, rende naar de keuken en bluste het vuur met water. De vrouw had derde graads verbrandingen en werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis gebracht. Zon der bij kennis t.e zijn gekomen is zij daar overleden. INTERNATIONALS NAUWELIJKS PRIJSHOUDEND Beursplein 5 heeft maandag de nieuwe beursweek bij de opening moeten inzetten met een nauwe lijks prijshoudende stemming voor de internationale waarden. AKU begon 40 cent lager op 88,10, Philips gaf een dubbeltje prijs op 141 en Kon. Olie 20 cent op 181. Unilever echter steeg een kleinigheid tot 130,40. Hoogovens werd iets hoger geadviseerd op 114,50. Be handel in deze fondsen had weinig te betekenen. Het publiek gaf eerder een stukje af. Van de arbitrage' ging internatio naal vrijwel niets uit. Er waren geeri stimulansen aanwezig die tot hogere koersen aanleiding gaven. Wallstreet sloot vrijdag iets hoger doch voor de Nederlandse fondsen wat gemakkelijker. De Newyorkse beurs blijft vandaag, wegens labour-day, gesloten. Ook Londen was dicht. Dit alles heeft er toe bijgedragen dat de handel in de internationale waarden op het Damrak minimaal was. De. cultures waren gemakke lijker. De scheepvaartsector zette kalm doch goed prijshoudend in. Later werd de handel in deze sec tor ruimer speciaal door lokale speculatieve vraag. Hierdoor werd de stemming vast. Vooral Van Ni.evelt was zeer vast met 'n koerswinst van ca. 9 punten op 148. Kon. Boot ging ruim twee punten omhoog. Van de staats fondsenwaren de 7 pct.-leningen aan de vaste kant. De Vereenigde Glasfabrieken kondigt de uitgifte aan van 6.900.000' 7 converteerbare obligaties, tegen 100 procent. Vier claims geven recht op één obli- Zes personen uit een gezin zijn zondagavond om 't leven gekomen bij een verkeersongeluk op de autoweg Pompei-Napels. De auto waarin zij zaten slipte met een snelheid van 150 km per uur, sloeg over de kop en spietste zich aan de vangrail. Intrede Ds A. T. Deinum Ds. A. T. Deinum te Coevorden zal zondag 8 september 1968 in trede doen als predikant bij de hervormde gemeente van Zaam slag, waar hij de vakature van ds. Ph. M. Becht komt vervullen, die op 31 juli 1966 vertrok naar Terheijden aan Zee. De consulent ds. P. J. Pennings van Axel zal ds. Deinum in de morgendienst bevestigen. De in trede vindt plaats in de middag- dienst om half drie. Ds. Andries Taeke Deinum werd in 1920 te Koudum geboren. Hij studeerde aan de rijksuniver siteit te Groningen en werd in 1947 door het prov. kerkbestuur van Noord-Holland toegelaten tot de evangeliebediening in de Ited. herv. kerk. Hij was eerst hulp predikant in Den Ham en Frans- sum (Groningen) en werd op 25 april 1948 bevestigd als predikant bij de herv. gemeente te Oost Vlieland in de classis Franeker, welke standplaats hij op 28 sept. 1952 verwisselde met Coevorden in de classis Bmmen. In Coevor den was ds. Deinum verscheidene jaren leraar godsdienstonder wijs aan de rijkskweekschool en leraar Hebreeuws en Grieks aan de gymnasiale afdeling van het Daar een nieuwe pastorie in Coevorder Lyceum, aanbouw is. die naar verwachting omstrec' - -d 1968 klaar zal zijn, zal ds. Dc iv m tijdelijk in Ter neuzen wonen. FIETSER VERONGELUKT Bij een ongeluk in de gemeente Helden is zaterdagavond een 36- jarige inwoner van deze plaats, J. G. van der Lee, om het leven gekomen. Hij fietste op de Maas- breeseweg. Toen hij deze weg wilde oversteken werd hij ge grepen door een 'hem achterop komende auto. Hij was op slag dood. BOTSING BIJ OPRIT Bij een autobotsing op de Gees- terweg te Uitgeest, nabij de oprit naar rijksweg 9, is zaterdagavond de 20-jarige mej. I. de Wit uit Wormer om het leven gekomen. Haar verloofde, de eveneens 20- jarige F. Westerhoven uit Wor- merveer, werd ernstig gewond naar een ziekenhuis in Alkmaar overgebracht. Het vermoeden be staat dat de botsing is ontstaan doordat de bestuurder van de an dere auto, die de oprit naar de rijksweg wilde inrijden, - geen voorrang verleende. De bestuur der van deze auto, een inwoner van Alkmaar, kreeg een lichte hersenschudding. Beide auto's werden totaal vernield. KIND ONDER MOTORCARRIER In het academisch ziekenhuis in Groningen is zaterdag de 3-jarige Marianne Westerbaan uit Sappe nneer overleden als gevolg van een verkeersongeval. Het kindje kwam bij 't spelen in haar woon plaats onder het achterwiel van een motorcarrier terecht. DRIEJARIG JONGETJE DOOR AUTO GEGREPEN Op de Zui'dlaarderweg in An- nen is zondagavond dé bijna drie jarige Geert Groenhof om het leven gekomen, doordat hij voor de ouderlijke woning van achter een geparkeerde auto plotseling de rijweg op liep. Het jongetje werd gegrepen door' een juist pas serende personenauto. DERTIENJARIG MEISJE VERONGELUKT Zaterdagavond is de 13-jarige Hannde van Meeren uit Eindho ven, die op haar fiets een voor alle verkeer gesloten doorsteek van de Dn-ze Lieve Vrouwestraat aldaar wilde oversteken, door een personenauto gegrepen. In de loop van de nacht van zaterdag op zondag is het meisje in het Diaconessenhuis van Eindhoven overleden. MAANDAG 3 SEPTEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Mary Poppins". DINSDAG 3 SEPTEMBER TerneuzenLuxor-Theater, 8 uur: „Mary Poppins". Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter al gemene kennis, dat in verband met de uitvoering van werken de kruising SchoolwegGrenu- laan-oprit naar de Schependijk is aangewezen als voorrangs kruising, met dien verstande, dat het verkeer op de Grenulaan- oprit naar de Schependijk voor rang heeft op het verkeer vanaf de Schoolweg. Deze maatregelen zijn van kracht vanaf heden, gedurende ongeveer twee maanden, of zo veel korter of langer als in ver band met de uit te voeren wer ken nodig mocht blijken te zijn. Terneuzen, 2 september 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. gatie van f 500. Conversie ls mogelijk van 1 januari 1969 t/m 31 december 1973 tot de koers van 120 procent. Gedurende het verdere beurs- verloop zakten de koersén van de internationale waarden wat in waardoor deze fondsen vrijwel op het laagste punt van de dag sloten bij kalme handel. Zo kwam AKU op 87,70, Philips 140,50, Uni lever 130,40 en Koh. Olie op 180,40. In de scheepvaartsector kwam het voor Van Nievelf tot een uit slaande brand. Veel vraag van lokale zijde alsmede voor buiten landse rekening deden de prijs voor dit fonds zeer hoog oplopen en wel tot 161. Winstnemingen waren de oorzaak dat gesloten werd op ca. 155, tegen vrijdag als slotprijs 139. In de eerste periode wisselden de koerswinsten zich met koers verliezen af. Aandelen Chamotte Unie gingen 5 punten omhoog en de preferente aandelen van deze maatschappij 10 punten. Amev steeg 15, Zeven Provinciën 20, Utr. Asphalt 7, Ind. Mij. Zutphen 10 en Netam 6 punten. Alb. Heijn steeg 3,50. Elsevier» was-5 gul den hoger niet aan tehkomen. Hero was 7 punten hogerj^L^e krijgen. Er vonden ook énkele koersreacties plaats na de recente forse koersstijgingen. Zo daalde Vettewinkel 20 punten en de 6% pet. converteerbare obligaties Vettewinkel vijftien punten. Nat. Nederlanden gaf 16 punten prijs. Varossieau was 9 punten lager niet af te komen. Holl. Melksui ker en Amstel Brouwerij daalden ieder 7 punten. Hoeks Machines, R.V.S., Kloos en Chem. Naarden gingen ieder 5 punten omlaag. Calvé en Nederhorst daalden ieder acht punten. Smits kleding was 5 punten lager laten. Norit gaf 2 gulden prijs. In de tweede periode ging Deli Mij. 1,90 omhoog en Naeff 6 punten. Gist-Brocade^ gaf 5 en Heineken 9 punten prijs. - Daggeld verder verhoogd Het tarief van daggeld (call money) werd heden met een vol procent verhoogd tot 4% pet. in gevolge een verdere verkrapping van de geldmarkt door belasting betalingen en afnemen van schatkistpapier. Het tarief was oip 29 augustus reeds verhoogd van 2Vz tot 3Vi pet. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1214 slachtrunderen en 453 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,80 5,20, le kwal. 4,20—4,65, 2e kwal. ƒ3,80—ƒ4,05, 3e kwal. ƒ3,60—ƒ3,75; Varkens; le kwal. ƒ2,32—ƒ2,36, 2e kwal. ƒ2,29— 2,32, 3e kwal. f 2,18—f 2,29; Stieren 4,304,85; Worstkoeien ƒ3,55ƒ3,70; Slachtvarkens 1,75 1,85; Zware varkens 1,95 2,05. De aanvoer van slachtrunderen was iets ruimer, de handel kalm en even lager in prijs; Varkens: kor ter aanvoer, kalme handel, afloop traag en lager in prijs. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 3555 mm 10 11; Bintje 40 mm opw. 11 ƒ13; Bintje 55 mm opw. ƒ13; Eigenheimers 40 mm opw. 14. Zandaardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opw. 8. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 40 mm opw. 11; Bintje 45 mm opw. ƒ11,50; Bin tje 55 mm opw. 12,50. Andere blanke rassen van- de kleigrond: 45 mm opw, 11, Voerijaardappelen- 4. Stemming: Binnenlahd en ex port rustig. Prijzen berekend per 100 kg en. op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelé* op. wa gon, schip of auto. j\

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2