Vandaag verkiezing nieuw partijpresidium in Praag MUL Senator Muskie kandidaat voor vice-presidentschap Koninklijke gift voor hul»! aan Tsjechen Belgische sociale verzekeringen en Nederlanders saucijzebroodjas Dajan over incident bij SuezkaiEaal BERGING VAN OUD VLIEGTUIG UIT POOLIJS ZATERDAG 31 AUGUS TUS 1968 21e Jaargang No. 5275 Z'ekte Dubcek tegengesproken Verwarring Leuzen van de muren Westduitse troepen nog niet met weekefndeverlof Uitgaansverbod In Praag opgeheven Cernik vertelt Conservatief ontslagen Gebouwen door bezetters ontruimd Weer treinverkeer Tsjechoslowaken vragen asiel in Oostenrijk Minder tanks in Praag Uitgelokt Gevlucht Geen verrassing Humphrey zal vredesoverleg steunen Diepe haat Politieke vonnissen in Athene de Gasverwarming BANKOVERVAL IN UTRECHT Ota S«k gaat niet naar Praag terug BANKETBAKKERIJ HET WEER Weerbericht Hoogwater Zon- en Maanstanden FwmïU®8 aSonTMmenfc TERNEUZES DbectemMBooflaredacterpi 1. van 3e Sands actie- de-adres: Smidswal i Telefoon: 01150—2073 Gironmmner: 38150 Abonnementsprijs 8,— per kwartaal; per maand ƒ2,70. Losse nummers 13 cent DE VRIJE ZEEUW Uitgeefster N.V. v/h Firma P. 1- van de Sands te Temeuxen Advertentieprijs per mm 16; et.; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek „Kleine Advertenties" (geen handels advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel méér 22 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of „Adres Bureau van dit Blad" 20 cent verhoging. Inzending advertenties uiterlijk tot n.m. 2 uur. Voor het gecomb. maandag/dinsdag-nummer tot 10 uur voormiddag. Het centrale comité van de Tsjechoslowaakse communistische partij komt vandaag bijeen om een nieuw presidium te kiezen. De maatregel is bedoeld om de Russen tevreden te stellen. Partij leider Dubcek is verscheidene da gen bezig geweest zijn eigen pro gressieve aanhangers te manen voor de wil van het Kremlin te buigen. Nu, om Moskou openliik bliik te geven van zijn goede wil, heeft hij het oude centrale partij comité bijeepgeroepen; daarmee stilzwijgend te kennen gevend dat de recente zuivering van de partij leiding van conservatieven ongel dig was. De zuivering is vorige week uitgevoerd door een buiten gewoon partijcongres, dat in het geheim in een fabriek te Praag werd gehouden terwijl Dubcek en de andere leiders in Moskou onder handelden. Het koos een nieuw, geheel uit progressieven bestaand centraal comité een daad die door het Kremlin als onwettig werd beschouwd. Al enkele dagen zijn de afge vaardigden naar dat veertiende partijcongres in Praag achter ge sloten deuren bijeen, waarbij de mannen die in het Kremlin onder handelden hen ertoe proberen over te halen akkoord te gaan met de terugkeer van „harde" conser vatieven in de partijleiding. Alleen on die manier, zo betogen de lei ders, kunnen ze het gevaar ver- müden dat de Russen, buiten zich zelf door de hardnekkige weige ring tot medewerking van de Tsjechoslowaken, alle geduld ver liezen en de touwtjes zelf In han den nemen. Het bericht over de bijeenkomst van het centrale comité Is, Tiaar Reuter nader meldt, afkomstig uit gezaghebbende bron. Welingelich te communistische kringen zeiden vrijdagavond in Praag, dat de Russen erop staan dat minstens drie conservatieven In de partijs- leiding worden opgenomen. Het officiële Tsjechoslowaakse persbureau CTK, geciteerd door radio-Praag, heeft geruchten tegen gesproken volgens welke partij leider Dubcek gewond of ziek zou zijn. „Dubcek Is onafgebroken aan het werk en ontvangt talloze boodschappen en ook bloemen*», aldus de officiële mededeling. Kort tevoren had een correspon dent van de Oostenrijkse radio In Praag gemeld, dat Dubcek In een ziekenhuis was opgenomen, Vol gens andere berichten, die door radio-Wenen werden omgeroepen, stond hij in het ziekenhuis onder zware bewaking, mocht hij het ge bouw niet verlaten, en zou hij geen enkel contact hebben met de andere leden van hef presidium en het centrale comité. Minister neemt ontslag De minister van binnenlandse zaken, Josef Pavel, neeft zijn ont slag ingediend, zo is vrijdag van welingelichte zijde in Praag ver nomen. Het is nog niet bekend wie zijn opvolger is. Verwarring, onzekerheid en wan hoop bepaalden vrijdag de sfeer in Tsjecho-SIowakije. Van de gewone man tot in de leiding van regering en partij weet niemand meer pre cies wat er gaande Is. Er bestaan nog altijd twee cen trale comité's van de communisti sche partij en op straat versche nen vrijdag maar liefst drie ver schillende partijbladen onder de- zelde naam: Rude Pravo. De offi ciële krant stelde zich voor als „centraal orgaan van de commu nistische partij van Tsjecho-SIo wakije", niet als voorheen als or gaan van het centrale comité. Van de beide illegale Rude Pravo's schijnt er een naar het nieuwe officiële orgaan vermoedt In de Oostduitse stad Dresden vervaar digt te worden. De 114 leden van het nieuwe pas vorige week tijdens de bezet ting op een buitengewoon partij congres gekozen centrale comité hebben van hun presidium het verzoek gekregen, hun functie niet te aanvaarden, wat praktisch neer komt op zelfontbinding van het hoogste partij-orgaan. Verscheide ne vooraanstaande politici ziin spoorloos, zoals de voorzitter van ds Ts.iechoische rmriontie raad Cestmir Cisar, en de presidium leden Josef Spacek en Ejrantisek Kriegel. Enkelen van hen zouden zijn ondergedoken. Intussen zijn nieuwe 'eenheden van de bezettingsmacht in Tsje cho-SIowakije aangekomen. Daar onder zou zich een groot aantal in de Sowjet-Unie opgeleide Tsje choslowaken bevinden, die „va kante" posten moeten innemen. Speciale correspondenten uit het westen zullen mogelijk Tsjecho- SIowakije al op korte termijn moe ten verlaten. Gevreesd wordt dat ook de geaccrediteerde correspon denten uitgewezen zullen worden, of minstens hun werk ernstig be moeilijkt zullen zien. De Slowaakse nationale raad heeft vrijdag op een bijeenkomst, waaraan 65 van zijn 90 leden deelnamen, de bezettingstroepen gevraagd de gebouwen van pers, radio en televisie te ontruimen. Dit is gemeld door radio-Donau, die zegt nog steeds uit te zenden vanuit een geheime studio. Het radiostation riep van ziin kant de bevolking op, aanplakbiljetten en leuzen van de muren in de steden te verwijderen om het vertrek van de buitenlandse legers te bespoe digen. Het hoofdpostkantoor van Bratislava is volgens radio-Donau door de bezettingsmacht vrijgege ven. Op last van het gemeentebe stuur van die stad zullen patrouil les van drie man steeds be staande uit een politieagent, een militair en een lid van de arbei- dersmilitie moeten zorgdragen voor handhaving van de orde en bescherming van particulier eigen dom. Peking verwijt de Tsjechoslo waakse leiders met het in Moskou gesloten compromis de bevolking van hun land te hebben verraden. Een woordvoerder van het West duitse ministerie van defensie heeft vrijdag in Bonn meegedeeld dat de Westduitse militairen ook dit weekeinde niet met verlof mo gen in verband met de bezetting van Tsjecho-SIowakije. Radio-Praag heeft bekendge maakt, dat in de Tsjechoslowaak se hoofdstad het uitgaansverbod is opgeheven. De bevelhebber van de bezettingstroepen had de Tsjecho slowaakse regering donderdag dit besluit op de hoogte gesteld, j De Tsjechoslowaakse regering heeft de bevolking opgeroepen de [opheffing van het verbod niet als 'aanleiding te gebruiken tot provo caties. Zij heeft de bedrijven ver- zooht hun nachtarbeid te hervat ten. Bovendien is aan de grens posten opdracht gegeven, alle zich in het buitenland bevindende Tsjechoslowaken in de gelegen heid te stellen naar hun land terug te keren, aldus radio-Praag. De eerste nacht zonder uit gaansverbod verliep over het alge meen rustig. Tegen middernacht waren de straten vrijwel geheel verlaten. Op het Wenceslausplein probeerde een Russische patrouil lewagen met 20 militairen tever geefs een groepje Tsjechoslowaak se studenten door intimidatie te verdrijven. De studenten hebben ■het ruiterstandbeeld dat zich daar bevindt, gemaakt tot een monu ment voor vier jeugdige slacht offers van de bezetting. Elders in de stad klonken enige verspreide geweerschoten. Premier Oldrich Cernik van Tsjecho-SIowakije heeft, naar van Tsjechische zijde wordt vernomen, vrijdag op een privé-bijeenkomst met regeringsfunctionarissen ge zegd dat de commandanten van de Russische bezettingsstrijdkrach ten hadden gedreigd het land „zo nodig met bruut geweld" te zullen overmeesteren. Toen -men Cernik op d!e bijeen- van leden van partij en regering: „Niemand kan die nu garanderen. Ik ben niet zeker van mijn eigen veiligheid". Nadat Cernik en anderen door de bezetter waren gearresteerd, hadden zij niets meer over de toe stand in Tsjecho-SIowakije verno men. Dat er mensen waren ge dood hoorden zij pas toen zij uit Moskou in Praag terugkeerden. Cernik zei dat de reis naar Mos kou lang had geduurd. Zij leidde over Warschau. Voor het laatste traject waren de Tsjechen letter lijk in een vliegtuig gegooid. Cernik en partijleider Dubcek hadden hun best gedaan bij elkaar te blijven toen de Russen trachtten hen te scheiden. In Moskou zelf waren de Tsiechen niet hardhan dig behandeld. President Svoboda heeft volgens het aan premier Cernik toege schreven verslag bij de Moskouse onderhandelingen grote moed ge toond. Door ziin houding had hij het land voor een ramn bewaard Op zeker ogenblik tijdens die on derhandelingen zeiden de Russen dat zij het iand zouden vernietigen als dat nodig was. Beide partijen stonden toen op, maar de Russi sche partijsecretaris Brezjnev had de onderhandelingen weer op gang gekregen. Op een ander moment had Svo boda gezegd dat hij een eind aan ziin leven zou maken als er geen akkoord zou worden bereikt dat zijn land enige zelfstandigheid zou laten. Hij uitte dit dreigement toen de Russen vastbesloten schenen een protectoraat van Tsjecho-SIo wakije te maken. Opnieuw kwam toen Brezjnev tussenbeide om het gesprek gaande te houden. Premier Cernik zei op de bij eenkomst volgens Tsjechoslowaak se journalisten dat hij voor ziin veiligheid vreest. Hij vindt dat de knapste koppen zo snel mogelijk ■het land moeten trachten te ver laten. De Russen hadden een lijst opgesteld met duizenden hamen van mensen die moesten worden gedeporteerd. Partijleider Dubcek is volgens het verslag aan het eind van zijn krachten en de afgelopen dagen herhaaldelijk flauwgevallen. Een van die keren had hij een wond aan het voorhoofd opgelopen. Antonin Kapek, toegevoegd lid van het presidium van het centrale comité van de Tsjechoslowaakse communistische partij en direc teur-generaal van de CKD-fabrie- ken, het belangrijkste industriële complex in het gebied van Praag, is vrijdag van deze functies ont heven. Radio-Praag heeft dit mee gedeeld. De laatste maanden was hij in de liberale pers herhaaldelijk aangevallen omdat hii de methodes van het „Novotny-tiidperk" hand haafde. Gezegd wordt dat hij vrij willig is heengegaan. Zijn vertrek schijnt te bevestigen dat uit de partijleiding die personen worden verwijderd die zich tijdens de eer ste dagen van de bezetting hebben gecompromitteerd. Radio-Bohemen meldt dat het gebouw van het centrale partij comité in Praag door de bezetters aan de Tsjechen is overgedragen. Het wordt nu door Tsjechische politie bewaakt. Radio-Praag bericht dat het ge bouw van radio-Bmo door de be zetters is vrijgegeven. De stremming van het wagon lading- en stukgoedverkeer naar Tsjecho-SIowakije en verder via de Oostduits-Tsjechische en Pools Tsjechische grensovergangen is opgeheven, zo heeft de Nederland se spoorwegen vernomen. Ook het treinverkeer via de Tsjechisoh- Hongaarse grensovergangen is niet langr gestremd, met uitzonde ring van de grensplaats Komarno- Komaron. Deze overgang is nog tot nader ordier voor al het wagon lading- en stukgoedverkeer geslo ten. In de afgelopen week hebben 347 Tsjechoslowaken -asiel in Oos tenrijk gevraagd, zo Is van officië- Noordstraat 107 - Tel. 01150-4255 TERNEUZEN Een vijftig tot zestig tanks zijn gisternacht door de bezettings macht uit Praag teruggetrokken. Nog honderd zijn er naar schatting achtergebleven. De meeste zijn te zien in de wi)k waar zich de Rus sische ambassade bevindt. Het ge bouw zelf is door twaalf tanks af geschermd. Groepjes van twee tot drie tanks bewaken de waterlei dingcentrale, een Russische school, de televisiezender in Strahov, am bassades van andere landen van het Warschaupact en de Noord- koreaanse ambassade. Kranten kantoren, gebouwen van radio en televisie, de militaire academie, de academie van wetenschappen en drukkerijen staan onder bewaking van Russische infanteristen. Op verscheidene open terreinen en in parken zijn pog Russische eenheden gelegerd. Russische pa trouilles ziet men echter steeds minder. Vóór het station huizen circa vijfhonderd soldaten in een tentenkamp, waarbij verscho len in het groen een twintigtal tanks en talrijke andere wagens staan opgesteld. De Westduitse regering heeft vrijdag haar woordvoerder laten verklaren, dat de Sowjet-Unie diplomatieke pogingen om de in vasie in Tsjecho-SIowakije te mo tiveren met het argument dat Tsjechoslowaakse leiders om in terventie hadden gevraagd, heeft opgegeven. In plaats hiervan con centreert het Kremlin zich nu steeds meer op beschuldigingen dat West-Duitsland de invasie zou hebben uitglokt. Bonn heeft ech ter een politiek van strikte niet- inmenging gevolgd, zo verklaarde de woordvoerder. Vrijdag is de plaatsvervangend hoofdredacteur van het Tsjecho slowaakse literaire tijdschrift „Literami Listy" Ludivik Veseley, naar West-Duitsland gevlucht. Het aantal sinds de bezetting van Tsjecho-SIowakije naar Oos tenrijk uitgeweken politieke vluch telingen bedraagt nu ongeveer 500. De democratische partijcon ventie in Chicago heeft zich ak koord verklaard met de keuze van de 54-jarige senator Edmund Muskie uit Maine als de demo cratische kandidaat voor het vice- presidentschap. Vice-president Humphrey, die de dag tevoren gekozen was als democratisch kandidaat voor het president schap, had senator Muskie voor gedragen. Bij de stemming kreeg sena tor Muskie 1894 stemmen. Daar op werd hij bij acclamatie ge kozen verklaard. De senator is rooms-katholiek. Als reserve-ma rine-officier diende hij in de tweede wereldoorlog. De verkiezing van senator Muskie kwam niet als een ver rassing. De afvaardiging uit Wis consin, die vrijwel geheel op de hand was van de „vredeskandi daat" Eugene McCarthy, had eer der voorgesteld een jonge neger, de leider van de „loyalistische" delegatie uit Georgia, Julian Bond, als kandidaat voor het vice-presidentschap aan te wij zen. Bond had de vorige dag op zeer welsprekende wijze de kan didatuur van McCarthy bepleit. Hij kon echter niet voor de kan didatuur in aanmerking komen, omdat hij pas 28 jaar is en de leeftijdsgrens voor het presi dentschap en vice-presidentschap 35 jaar is. In de rede waarin hij zijn kan didatuur aanvaardde, verklaarde vice-president Humphrey, dat hij alles in het werk zal stellen om het vredesoverleg met Noord- Vietnam in Parijs te steunen. Hij kondigde aan dat hij, als hü in november tot president zou worden gekozen, de les dat men „de politiek van morgen niet moet beperken door de politiek van gisteren", zou toepassen op Vietnam en op alle andere pun ten van de Amerikaanse politiek. Voorts pleitte hij voor herstel van de eendracht in de partij over de kwestie-Vietnam. Goed keuring of afkeuring van het Amerikaanse optreden in Viet nam zou op zichzelf niet kunnen leiden tot vrede, aldus de demo cratische kandidaat voor het pre sidentschap. In november komen Humphrey en Muskie te staan tegenover Nixon en gouverneur Spiro Ag- new. Een krijgsraad in Athene heeft donderdagavond vier personen tot gevangenisstraffen variërend van 2% tot 5 jaar veroordeeld, omdat zij lid zouden zijn geweest van het „patriottische front", een organisatie die een einde zou willen maken aan het huidige bewind. De zwaarste straf kreeg Nicholas Panorgios, die bij ver stek tot 5 jaar werd veroordeeld. De overige drie kregen 2% jaar, terwijl een vijfde beklaagde een voorwaardelijke straf van 2% jaar tegen zich hoorde uitspre ken. H. M. de koningin en Z. K. H. de prins der Nederlanden hebben een gift gedaan aan het comité hulp voor Tsjechen in Neder land. Een begrip voor Erkend Gasfitter Vlooswijkstraat 79 TERNEUZEN Een ongeveer 40-jarige man heeft vrijdagavond een overval gepleegd op het filiaal van de Raiffeisenbank aan de Lijnbaan in Utrecht. Hij dwong de 21-jari- ge Sonja Heijerman, die alleen in het kantoor was, onder bedrei ging met een pistool hem geld te geven. De man stapte om vijf vóór acht binnen, vijf minuten vóór dg sluiting van de bank, die vrij dagsavonds langer open is dan anders. Hij had een grote papie ren zak bij zich, richtte 'n pistool op mej. Heijerman en fluisterde: „Ik wil geld hebben." De kassière deed een greep in de la en gaf hem volgens haar eigen schat ting ongeveer f 10.000 in cou pures van 100. De man liet de zak liggen, propte de bankbiljet ten in zijn zak en verdween. In de Belgische wetgeving is onlangs een wijziging tot stand gekomen, die van belang kan zijn voor personen, die in Nederland in dienstbetrekking zijn maar die daarnaast in België een functie vervullen, aldus deelt het voor lichtingscentrum sociale verzeke ringen mede. Te denken valt bij voorbeeld aan directeuren van Nederlandse n.v.'s, die een man daat bekleden in een Belgische dochter- of zusteronderneming. Tot heden waren deze en met hen gelijk te stellen personen niet in de gelegenheid vrijstelling van de Belgische sociale verzekering te verkrijgen. Door invoering in België van een „sociaal statuut der zelfstandigen" is daarin wij ziging gekomen. In veel gevallen behoeven dergelijke functionaris sen niet langer premie voor de Emile Zatopek, de bekende Tsiechoslowaakse sportman, heeft vriidag in Praag gezead dat de in vasie de liefde van zijn land voor de Russen heeft veranderd in „diepe haat, die misschien wel duizend Jaar zal duren". De 46- jarige kolonel, die een vraagge sprek met journalisten van de televisie had, zei dat de Russen als barbaren hebben gehandeld door ziin land binnen te trekken in het jaar van de rechten van de mens en van de olympische spelen. Hij zou nu graag zien dat de Rus sen aan deze spelen meededen. „De helden van ons land zullen worden toegejuioht terwijl de Russen het stadion uitgejouwd zouden wor den". Vice-premier Ota Sik van Tsje cho-SIowakije, de man die verant woordelijk is voor het nieuwe economische program in ziin land, zal pas naar Praag terugkeren als de samenstelling van de nieuwe regering en het centrale comité van de communistische partit be- kend is. Dit is vriidag van diplo- matieke zijde in Belgrado meepe- i d'=eld waar Ota Sik zou verblij- i ven. Professor Sik, zo zei men, is op het ogenblik een van de voor naamste doelwitten van de aan vallen van de Russen. Men vreest dat hij ontvoerd zal worden als hij nu naar zijn land terugkeert. Gisteren heeft er in de Russische Prawda nog een felle kritiek ge staan op de persoon en het op treden van Ota Sik. Sik en zijn kameraden, aldus het blad, intri- Warme TERNEUZEN De Israëlische minister van defensie, Mosje Dajan, heeft don derdagavond verklaard dat Israë! zijn conclusies moet trekken uit de stelling van Egypte, dat dit land niet verantwoordelijk was voor de hinderlaag op de ooste lijke oever van het Suezkanaal, waarin maandag j.l. twee Israëli sche militairen om het leven kwamen en een derde werd ont voerd. De minister zei dit tot lui tenant-generaal Odd Bull, de lei der van de V.N.-organisatie voor toezicht op de naleving van het bestand in het midden-oosten, die tevergeefs op zijn verzoek in Cairo de onmiddellijke vrijlating van de ontvoerde Israëlische mi litair had gevraagd. Valdemar Lauritsen, president van Greenlandair, de met S.A.S. geassocieerde luchtvaartmaat schappij, heeft vrijdagochtend bekendgemaakt, dat zijn maat schappij met een van haar drie Sikorsky S-61N helicopters zal proberen een éénmotorig vlieg tuig te lichten dat 40 jaar ge leden 90 km zuid-zuidwest van Sondre Stroemfjord een nood landing maakte. Dit éénmotorige Amerikaanse Stinson-vliegtuig maakte toen een pioniersvlucht langs de grote cirkelroute van Rockford, Illinois naar Stockholm. Een dag na ver trek uit Rockford verdwaalde het toestel en moest wegens brand stofgebrek een noodlanding ma ken. De piloot, Bert R. J. Hassell, en zijn navigator, Parker J. Cra mer, werden na een twee weken durende tocht over het eeuwige ijs gered. Hassell, gewezen kolo nel van de Amerikaanse lucht macht, zal, ofschoon hij ernstig ziek in het ziekenhuis ligt, deze spectaculaire berging nauwlet tend volgen. Het vliegtuig zal waarschijnlijk aan de V. S. wor den teruggegeven om in Rock- Belgische verzekering te betalen. (Ter informatie: Nadere in lichtingen kunnen worden ver kregen bij het bureau voor Bel gische zaken, de sociale verzeke ring betreffende, Markendaalse- weg 35 in Breda). ZUIDWESTELIJKE WIND Het K.N.M.I. deelt mede: Een lagedrukgebied, waarvan het centrum boven Duitsland ligt, veroorzaakte vrijdag in zijn om geving regen en onweersbuien. In deze regengebieden was het vrij dagmiddag niet warmer dan om streeks 15 graden, maar waar de zon doorbrak werd 20 tot 23 gra den bereikt. In Italië en op de Balkan was het evenals in Oost- Europa warm weer met zomerse temperaturen. Een depressie, die ten zuiden van IJsland ligt, verplaatst zich inmiddels in de richting van Schotland. De fronten ervan dringen langzaam over de Britse eilanden op naar het vasteland. Hierdoor gaat vandaag de wind matig en aan de kust later moge lijk krachtig uit het zuidwesten waaien en neemt later op de dag de kans op regen toe. De tempe raturen zullen dezelfde zijn als vrijdag of iets lager worden. medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Enkele opklaringen In de ochtend hier en daar mist. Overigens enkele opklaringen en waarschijnlijk vóór de avond geen regen. Zwakke tot matige wind, krimpend naar zuidwest. Dezelfde temperaturen als giste ren of iets lagere. ZATERDAG 31 AUGUSTUS komst vroeg naar de veiligheid le zijde in Wenen bekendgemaakt. geren op het ogenblik in Belgradoford of het Smithsonian-instituut tegen het Tsjechoslowaakse volk. tworden behouden. Het toestel werd indertijd spe ciaal voor deze 6.720 km lange vlucht gebouwd. De tweede week van september is volgens de heer Lauritsen het meest ideale tijd stip om de machine te bergen, daar dan het daglicht, de weers gesteldheid en de toestand van het ijs van dien aard zijn dat de machine geheel ijsvrij is en in een net door de helicopter kan wor den opgetrokken. Via hetzelfde trajekt als dat waar de vliegers indertijd 14 dagen over deden, zal het toestel nu in 30 minuten in Sandre Stroemfjord zijn. Pas' enige jaren geleden heeft men de juiste positie van het toe stel kunnen vaststellen, maar voordat de maatschappij de ster ke helicopters had, die met hun straalmotoren tot vier ton kun nen heffen, was er geen sprake van enige berging. Inspaktie door een kleine Deen se helicopter heeft uitgewezen dat de motor en de romp van het vliegtuig intakt zijn, alleen is de bovenlaag van de machine ver gaan en werd de staart bij de noodlanding beschadigd. De in houd van de machine is door de poolkou geconserveerd. Volgens de heer Lauritsen kan het toestel aeheel worden eerestaiureeai, - - v.m. n.m. Cadzand 6.05 6.41 Breskens 6.30 7.06 Terneuzen 7.06 7.42 Hansweert 7.45 8.21 Walsoorden 7.49 8.25 ZONDAG 1 SEPTEMBER v.m. n.m. Cadzand 7.15 7.59 Breskens 7.40 8.24 Terneuzen 8.16 9.00 Hansweert 8.55 9.39 Walsoorden 8.59 9.43 MAANDAG 2 SEPTEMBER Cadzand Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.45 9.10 9.46 10.25 10.29 n.m. 9.34 9.59 10.35 11.14 11.18 ZON MAAN aug. 31 op onder op ondeg 5.50 7.29 3.50 10.23 Sept. 17.03 23.23 1 5.52 1927 2 5.53 19.25 17.56 3 5.55 19.23 18.31 0.39 4 5.56 19.20 18.54 2.6$ 5 5.58. 19.18

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 1