CORN. BOYS EN IJZENDIJKE: VREES De Zeeuwse ploegen in de 4e klasse H Clinge: wachten op prestaties Biervliet en Sluiskiloptimisme H.V.V. denkt aan „vette" jaren Aanvulling nodig ZORGEN VOOR WALCHEREN Arsenaal te klein RENESSE HEEFT GEEN ARMSLAG len- SPORTNÜMWER „DE VRTJE ZEEUW" I.C.S. en Oostburg: hoop SAS VAN GENT In Corn. Boys-kringen is men niet zo heel erg gelukkig met de aanleg van nieuwe voetbalvelden. Niet dat men zo verguld is met het oude, vertrouwde terrein bij de stijfselfabriek en men zou heel graag een beter veld met een betere accommodatie hebben, maar niet zoals nu het geval gaat worden ettelijke kilometers buiten het centrum van Sas van Gent gelegen. Men vreest dat de toeschouwers de afstand te groot zullen vinden en als de prestaties van Corn. Boys niet op een hoger plan komen te liggen dan de laatste jaren het geval was, is die vrees zeker niet gerechtvaar digd. Wat de prestaties betreft is er wel een aanwijs baar excuus. Het vorige seizoen zijn er heel wat spelers door min of meer ernstige blessures voor kortere of langere tijd uitgeschakeld geweest. Het feit dat voor het eerste elftal niet minder dan 20 spelers zijn gebruikt spreekt hier boekdelen. Het is prettig dat C. van Bergen na een paar jaar verstek te hebben laten gaan weer van de partij wil zijn. Dat kan het gemis aan A. Vermeulen, A. de Wever (naar Schoondijke) en A. Timmers (die voor Ria W gaat spelen) enigszins goedmaken. De definitieve samenstelling van het eerste elftal zal niet zoveel verschillen van vorige jaren. Natuurlijk blijft F. Sarneel onder de lat. De achterhoede en midden linie zullen niet veel wijzigingen ondergaan. Voor de aanvalslinie komen enkele nieuwe spelers beschik baar: W. Wegman, en de junioren J. Obrle en W. Roe- giest. IJZENDIJKE IJzendijke heeft een bijzonder moeilijk seizoen achter de rug en het ziet er niet naar uit dat het in de komende competitie veel beter zal gaan. Vorig jaar bleef het degradatiespook de ploeg tot het einde toe achtervolgen en slechts op het nip pertje werd de dans ontsprongen. Nu trainer-speler William Debbaut die van Goes vla BCS naar IJ zendijke overkwam zijn oude club Goes weer heeft opgezocht, is hij voor IJzendijke uiteraard niet alleen als oefenmeester, maar ook als speler verloren. Daar staat weliswaar de aanwinst van J. den Hol lander tegenover, die van Schoondijke is overgeko men. Het groie gebrek bij IJzendijke schuilt kenne lijk in niet voldoende inzet. Men moet roeien met de riemen die men heeft en putten uit het spelersmatei riaal dat beschikbaar is. En dat is echt niet dik ge zaaid. Mogelijk zal Anton Hendrikse, ex-trainer van Breskens, die men bij IJzendijke nu gecontracteerd heeft, de Inzet wat weten op te voeren. Vast staat wel, dat men het elftal weer zal moeten rekruteren uit dezelfde spelers De samenstelling van de achterhoede en middenlinie baart weinig zoorgen; het is de aanvalslinie, waarover men nog niet is uitgesproken. Voor T. Vermeulen en J. de Martelaere is daar zeker plaats. Voorts komen in aanmerking H. Bailie en E. de Smit, die vorig sei zoen al enkele malen in het eerste elftal opereerden. Voor hen is er concurrentie van de A-junioren T. cn M. Groosman en A. de Houck. Al met al valt er bij zonder weinig optimisme te beluisteren bij de blauw- witten. CLINGE ,iGemakkelijk zal het zeker niet worden. Wij zijn ons er van bewust dat wij naar ver jonging van ons eerste elftal zul len moeten streven. We moeten daar wel onmiddellijk aan toevoe gen dat we zeker geen nieuwe schoenen zullen weggooien, voor dat we nieuwe hebben. Het zal er dus wel op uitdraaien dat rond de overgebleven kern van oude ge trouwen een aantal veelbelovende jongeren zullen worden gegroe peerd". Dit is de verwachting van de heer R. van Craenenbroek, be stuurslid van Clinge, die zich ove rigens in hoofdzaak met jeugdza ken bezighoudt. Hij weet dat G. de Bakker, die nog steeds de training verzorgt, maar bij wie de jaren gaan mee tellen, er best voor zou voelen om zijn plaats in het elftal aan een jongere af te staan, als deze er maar rijp voor is. In elk geval zul len enkele aderlatingen moeten worden opgevangen. De gebroe ders F. en M. Vlassenrood, vaste krachten voor Clinge's eerste elftal zijn namelijk teruggekeerd naar HVV '24 en ook A. van de Bunder ook al een vaste „prik" gaat zijn geluk daar beproeven. Trainingsijver is er wel, een be hoorlijke accommodatie (met ver lichting) ook en het wachten is dus alleen maar op de prestaties. Wie daarvoor uiteindelijk voor zullen moeten zorgen is nog enigszins in nevelen gehuld. Eddie Boogaert is wel weer de vaste man onder de lat, ondanks het feit dat F. Ferket, de goede reserve-doelman van HVV '24, is overgekomen en ook A. Ras nog op de nominatie staat voor doelverdediger. Voor het ove rige verkeert bijna alles nog in een experimenteel stadium. Oefenwed strijden hebben reeds enige zaken duidelijke gemaakt, maar helemaal de juiste formatie heeft men nog niet. Men is zeer benieuwd wat de Clingese ploeg deze competitie gaat presteren. BIERVLIET Voor secretaris/aanvoerder (een welhaast unieke combinatie) I. C. Lijbaart, 25 jaar en sinds één jaar penvoerder van het roodgehemde Biervliet, is er geen reden tot pessimisme. Er zijn immers geen mutaties in het elftal te verwachten en het vorige seizoen voerde de Biervlietploeg steeds de boventoon. Het heeft er overigens nog wel even duis ter uitgezien, omdat naburige Belgische clubs hun oog al min of meer hadden laten vallen op Wim de Regt en Frits Lijbaart, maar gelukkig voor Biervliet ging de koop niet door en deze twee steunpilaren zullen dus weer deel uitmaken van het elftal Aanwinsten zijn er overigens ook niet en het ziet er dus wel naar uit dat het elftal, dat trainer Walra ven uit Terneuzen in het veld zal brengen niet veel zal afwijken van de samenstelling, waarin vorig jaar succesvol werd gevoetbald. Het weer beschik baar zijn van goalgetter E. Boekhout, die wegens een opgelopen teenbreuk vele wedstrijden heeft moeten missen, betekent in ieder geval wel een groot plus punt. Toch wordt het zoetjesaan wel tijd om naar verjonging uit te zien, want zowel Piet van de Bos sche als Willy Versluys zijn de dertig al gepasseerd en hoe geroutineerd en sterk deze twee voetballers ook spelen enige jongere spelers zoiiden het tempo wat óp kunnen voeren. Voor de spelers van de selectiegroep zijn er echt wel enkele concurrenten. Met name R. Goossens, R. Boerjan die overigens vorig seizoen al ettelijke malen uitkwam en ook junior C. de Ruysscher doen ook een goede gooi naar een vaste plaats in het hoogste team van Biervliet. Dit zijn prettige berich ten, die doen verwachten, dat Biervliet ook in de komende competitie een hartig woordje gaat mee spreken SLUISKIL Secretaris A. van Hijfte, 28 jajr en al vanaf zijn „kinderjaren" bezig de jeugd van Sluis kil met de voetbalvereniging vertrouwd te maken, is er vast van overtuigd, dat Sluiskil vorig seizoen be neden zijn stand heeft geleefd. Hij hoopt en ver wacht dat het komende seizoen een betere plaats kan worden bereikt en zijn gedachten gaan daarbij uit naar een veilig plekje in de middenmoot. Helaas kunnen (en konden) de oefenwedstrijden nog niet op het prachtige nieuwe terreinencomplex met zijn uitstekende accommodatie worden gespeeld, maar als de competitie van start gaat zal dit wel het geval zijn en dat betekent een geweldige verbetering. Er zijn in het eerste elftal overigens nogal wat ver anderingen te verwachten. J. Lipjes, die nog wel eens een doelpuntje voor zijn rekening nam, is naar Zuid- Afrika vertrokken, terwijl J. 't Gilde en H. Sutter- land hun g^Jjik respectievelijk bij Hoek en Terneu- zense Boys gaan proberen. Daar staat gelukkig ook wat aanwas tegenover. R. Claes, die in Atoom Boys heeft gespeeld, vond de weg terug, terwijl zich L. Steenpaal van het Roosendaalse BSC, J. Sanders van Terneuzen en C. Maas van Terneuzense Boys nu bij Sluiskil als lid hebben aangemeld. Of zij een plaats in het eerste elftal zullen krijgen, moet worden af gewacht. De oefenwedstrijden, veelal tegen Belgi sche grensclubs, kunnen hier licht verschaffen. Voor Sluiskil is het te hopen, dat de bespiegelingen van de heer Van Hijfte de juiste zijn. Veel voetbal supporters zijn zeer benieuwd naar de prestaties van de Sluiskilse ploeg, die op de fraaie terreinen inspi ratie kan opdoen. Het slechte veld kan nu niet meer de oorzaak zijn van minder goede prestaties. Het is aan het Sluiskilse elftal om de verwachtingen van de „buitenwacht" waar te maken. Hansw. VLISSINGEN - Het is bijzon der jammer, dat Walcheren een aderlating heeft moeten ondergaan doordat Keerssemeeckers en Kleinjan overschrijving hebben gevraagd en gekregen naar „grote broer" Vlissingen, terwijl daar naast Vael ook niet meer beschik baar is, omdat hij verhuisd is. Na het vertrek van oefenmeester Wim Struiwigh naar Groningen heep: men nu de heer De Vriend uit Aardenburg als trainer aangetrok ken en het zal hem niet meevallen de juiste formatie te vinden. Het verlies van vier uitstekende spe lers is natuurlijk een zware klap voor een elftal, dat goed was in gespeeld. Het maakt de zaak voor een trainer en zeker als deze „nieuw" is wel bijzonder moei lijk. Vorig jaar werd bijzonder wis selvallig gespeeld en kans op een kampioenschap zit er ook voor de komende competitie vrij zeker niet in voor de Vlissingers. Men staat nu allereerst voor de taak om uit het overgebleven spelersmateriaal de juiste formatie te vinden. Hier voor blijven dit keer naast doel man A. Kats nog beschikbaar: Belfroid, Van de Broek, J. van de Broek, Van Duin, Ebert, Elshout, Koole, Leijdekker, Linnenbank, Bielok, Van Oosterhout, De Rid der, Van 't Westende, Dirksen en mogelijk zijn J. en A. Menhere weer beschikbaar. In hoeverre dan nog de nieuwe aanwinsten de spelers Van de Broek en Creel, die beiden van Vlissingen zijn overgekomen in aanmerking komen voor 'n plaats te in het hoogste elftal, zal in de komende oefenwedstrijden moeten blijken. De toekomst voor de Wal- cherse formatie is dus niet zo roos kleurig. Men denkt zich wel te kunnen handhaven, maar dan met vrij veel moeite. Hoe de doorstro ming van de A-junioren zal zijn is nog niet te zeggen. Of van de kant versterking zal komen, is nog een grote vraag. Met enige angst ziet men toch wél de start van de competitie tegemoet OOSTBURG Ook Oostburg heeft een bijzonder zwaar seizoen achter de rug. Gevraagd naar z'n prognose voor de nieuwe competitie, meent de nu 31-jarige heer R. van Pamelen sedert zeven jaar bestuurslid toch echt wel met wat meer vertrouwen in de toekomst kan worden geblikt. „Voor degradatie ben ik nu hele maal niet bang", zegt de heer Van Pamelen. „Vooral defensief zit onze ploeg naar mijn mening goed in elk aar en als we nu de produktiviteit nog wat op kunnen voeren dan zal 't Seker stukken beter gaan dan vorig jaar". Toen ging in het begin alles naar wens, maar later vooral door de felle eindsprint van buurman Aar denburg moesten er zeer veel de- gradatiezorgen overwonnen worden. Als men er weet te slagen 't voor hoedeprobleem op te lossen zal 't ze ker stukkerl beter gaan dan vorig jaar. Onder leiding van de kundige trainer J. Franken is men nu de basis aan 't leggen voor de definitie ve samenstelling van de ploeg. Aan de hand van de resultaten tijdens de oefenwedstrijden zal het juiste elf tal uit de bus moeten komen. De plaats in de doelmond baart geen enkele zorg voor de optimisti schere Oostburg-mensen- P. Versluis is daar opnieuw de vaste man en men heeft bovendien nog de beschikking over twee zeer goed bruikbare reser ve doelverdedigersMinnaert en van Hee. Voor de achterste vier zijn er enkele kandidaten. J. Verplanke, A. Tas, R. van Pamelen, K. van Weel- den, P. van de Bekke en mogelijk ook nog F. Delnad komen in aan merking. Uit de overige spelers van de selectiegroep zal de voorhoede en middenlinie geformeerd moeten war den. Er heerst tussen deze voetballers een gezonde rivaliteit, die tot opvoe ring van het enthousiasme en pres tatie kunnen leiden. Bij de gese lecteerden wordt wel J- de Visser gemist, die wegens studieredenen zich niet meer beschikbaar kon stel- Samenvattend kan men rut het be toog van secretaris Van Pamelen op maken, dat Oostburg in de komen de competitie zeker niet tot de de gradatiekandidaten gerekend wil worden en dat het van de schotvaar digheid van de voorhoede zal afhan gen, hoever men aan het einde van het seizoen van de fatale plaats is weggebleven- SOUBURG Het Souburgse RCS, voor de oorlog een van de toonaan gevende clubs in Zeeland, kan zijn juiste draai nog steeds niet vinden en de deur naar de derde klas valt steevast ieder jaar juist voor het ein de van de competitie voor de neuzen van de Souburgers dicht. Ieder sei zoen starten de roodhemden weer min of meer als kampioenspreten dent nummer een, maar even zovele malen blijft promotie naar de derde klas uit. Er heeft nu een trainers wisseling plaatsgevonden. De heer H. Versluijs neemt de plaats in van A. van Riel- De heer Versluijs, gedurende een lange reeks van jaren vaste doelver dediger van Middelburg en die op het gebied van de jeugdleiding in de hoofdstedelijke vereniging zijn spo ren ruimschoots heeft verdiend, zal nu moeten proberen om RCS naar een hogere klas te voeren. Dat luk te hem vorig jaar wel met de afde- lingsdub Veere, maar het staat na tuurlijk te bezien of hij zijn eerste jaar bij RCS ai met succes zal weten te bekronen. Er zijn wat mutaties in het eerste elftal te verwachten, omdat de talent volle J. van de Velde overschrijving naar Vlissingen heeft gekregen. Bo vendien is Bram van Overbeke naar elders vertrokken en dus niet meer beschikbaar voor de ploeg. Het is nu nog maar de vraag of de van Zeeland Sport overgekomen J. Meulmeester en de Jong Ambon-speler Sapia vol doende compensatie kunnen vor men om de ploeg op sterkte te hou den. Veel zal afhangen van de condi tie en het lijkt dat er voor Henk Versluijs nog wel wat werk aan de winkel zal zijn Op een enkele uitzondering na, suk kelt RCS door de jaren heen met een chronisch gebrek aan goede keepers. Nu zijn hiervoor T. Louwerse en J- Dijkhuizen beschikbaar. Afgaande op de opstelling van vorig jaar mag verwacht worden dat J, van Rossum, J. Bouma en Paul en Kobus de Kra ker de achterste vier zullen gaan vormen. J. Karreman en J. Meul meester zijn goed voor de halflinie, terwijl voor de voorhoede dan nog beschikbaar blijven L. Vader, J. Wan- jon, A. van Ruiten, J. Sapia, A. van de Berge en mogelijk nog de A-ju nior D- Schinkel. Het zal overigens voor trainer Ver sluijs een zware opgave worden, om dat hij de RCS'ers vrijwel nog niet aan 't werk heeft gezien. Koewacht-speler Rietjens KOEWACHT De mannen uit Koe wacht, die vorig jaar al moeite had den om zich te handhaven in de vierde klas, hebben ernstige zorgen. Eén van de steunpilaren, H. de Gronckel is naar Noord-Brabant ver trokken en aangezien F. Rietjens mogelijk zijn voorkeur uit zal laten gaan naar het hanteren van de scheidsrechtersfluit en spelregel boekje in plaats van het maken van doelpunten, ziet het er niet zo best uit, omdat er bovendien een chro nisch gebrek aan goede vervangers is. Het arsenaal, waaruit men in Koewacht kan putten, is nu eenmaal te klein. Men heeft bovendien nog andere zorgen in Koewacht. De plannen voor een nieuwe speelgelegenheid zijn er weliswaar een nieuw sportveld waarnaar men reikhalzend uitziet maar de financiële middelen schijnen te ontbreken. Het is voor deze vierde klas club te hopen, dat binnen niet al te lange tijd met de aanleg van het sportveldencomplex kan worden begonnen (de grond is al aangekocht) en dat men daarop nog als vierde klasser zal kunnen spelen. Maar dat dit een moeilijke zaak zal wor den staat nu al vast F- Buijs is namelijk flink gebles seerd geweest en het is nog maar de vraag of hij kan spelen. Dat geldt ook voor A. de Block, die al sinds begin maart uitgeschakeld is van wege een vrij ernstige blessure. In hoeverre Ton de Gronckel en de broers André en Tonnie Buys een kansje zullen krijgen is nog niet te zeggen. De toekomst zal het uitwij zen. HULST Ondanks de diepe val, die HVV '24 in enkele jaren maak- l te, zijn de onderlinge verhoudin gen in het bestuur en tusen de spe lers goed gebleven. Onder de ener gieke leiding van Honoré Neefs zelf ook eens een vermaard HVV- er, die semi-prof werd gaat men zeker niet bij de pakken neerzitten. Integendeel. Met nieu we moed wordt de strijd aange bonden om het verloren gegane terrein op zo kort mogelijke ter mijn te herwinnen. Een plaatsje bij de bovenste drie zit er wel in naar het oordeel van de nog steeds geblesseerde Benny Hoefnagels, die echter goede hoop heeft er het komende seizoen weer „bij" te zijn. Na de gebroeders Hoefnagels, ook G. Hoefnagels verwisselde destijds het Clinge- shirt voor dat van HVV, komen er weer enkele spelers van Clinge de blauwgele gelederen versterken. Het zijn A. van de Bunder en de gebroeders M. en F. Vlassenrood. Bovendien maakt ook ex-Koe- wacht-speler M. van de Broecke nu deel uit van de HVV-selectie. Volgens Benny Hoefnagels moet het met dit spélersmateriaal mo gelijk zijn een behoorlijke plaats te bereiken. Wanneer alle spelers tijdig en volledig van hun blessures her steld zijn HVV is wat dit betreft de laatste jaren wel erg ongeluk kig geweest dan moet het mo gelijk zijn om na de magere jaren van na 1964 nu weer aan de „vet te" te gaan denken. Aan goede wil bij bestuur en spelers van HVV '24 zal het daarbij zeker niet ont breken en op grond daarvan wordt verwacht dat de Hulsterse forma tie, die nog steeds een grote naam heeft, een rol van betekenis zal gaan spelen in de vierde klas. Er staan heel wat streekderby's op het programma en verschillende clubs zijn er op gebrand om van HVV te winnen. Daarom zal het voor HVV moeilijk worden HANSWEERT In het elftal van Hansweertse Boys, dat vorig jaar min of meer buiten-verwachting zo goed voor de dag is gekomen,' zijn naar de mening van voorzitter J. Boon, weinig mutaties te verwach ten. Op grond daarvan meent hij een gematigd optimistisch geluid te mo gen laten horen. Het enige verlies dat werd geleden is het vertrek van R. Verbrugge naar Goes. Men zal dit bij Hansweertse Boys nu door een speler uit eigen kweek op moe ten vangen, want er is geen aanwas Gebrek aan goede reserves is er wel, maar dat geldt volgens de heer Boon voor iedere kleinere voetbal vereniging. Bovendien is door de op richting van een nieuwe voetbalver- nigimg in Schore wat jeugdig materi aal aan de neus van Hansweertse Boys voorbij gegaan- Bepaald pessimistisch is de hee» Boon echter niet. De vorig jaar be reikte plaats op de ranglijst (vierde)! mocht er best zijn en er is dus eigenlijk geen enkele reden om te' veronderstellen dat het nu veel min der zal gaan. W. Weststrate zal dsy plaats onder de lat weer gaan in^,' nemen, maar wie zich verder uit de' selectiegroep van (tot nu toe) twaalfi man een vaste plaats zal weten teS veroveren staat nog niet vast. He# is noodzakelijk dat deze ploeg aan vulling krijgt van enige A-junioren.' J. van Eyekeren zal dit seizoen de' functie van trainer niet meer waar nemen. Wel blijft hij beschikbaar1 als speler. Hansweertse Boys zit ook; nog mef een moeilijkheid van enige eerste elftalspelers die in militaire dienst zitten Honoré Neefs: HVV '24 gaat niet bij de pakken neerzitten. RENESSE Voor de mannen uit de Westhoek gaat het weer een zeer zwaar seizoen worden. Daarvan is men in Westerschou- wen wel overtuigd. Zes jaar ge leden moest Renesse de weg terug naar de afdeling Zeeland afleggen, na jaren gesukkeld te hebben in de vierde klas van de KNVB. Nu heeft men opnieuw een titel be haald zij het na een beslissings wedstrijd met concurrent en buur man DFS uit Burg Haamstede. Maar toch blijkt steeds dat men te weinig armslag heeft. Zolang men in Renesse het elftal com pleet weet te houden, loopt het al lemaal nog wel los. De moeilijkhe den komen pas als vervanging op de een of andere manier noodza kelijk wordt. Dan gaat het meestal mis. Het reserve-materiaal moet geput worden uit het tweede elf tal, omdat men geen elftal van A- junioren bezit. Het tweede team is nu weliswaar ook kampioen ge worden, maar de speélkracht van de reserves ligt toch beduidend lager dan, van fret eerste team. Dit is duidelijk geworden, toen men vervanging uit het reserve team had. Men zal het in Renesse nu ook wel weer moeten hebben van het elftal, waarmee vorig jaar werd gespeeld met mogelijk enkele klei ne veranderingen of verschuivin gen, afhankelijk van het al dan niet beschikbaar zijn van alle man kracht. In het doel zien we na tuurlijk M. Everaers weer terug, die door zijn goede spel kandidaat was voor het Zeeuwse afdelings team. Achterhoede en middenlinie zullen worden gevormd uit de spe lers Van de Vaete/Van Burg, Ver boom, Jonker en Géleijnse, terwijl de voorhoede zal bestaan uit C. Bakker, Dezuijen, Ragas, Goossens en Van de Vet. Als reserves blij ven dan nog beschikbaar Boersma en Simons. Toch heeft men in Renesse goe de hoop op behoud van het vierde klasserschap. Met wat geluk en de gewaardeerde hulp van vrouwe Fortuna én weinig blessures, zal men een eind komen; zo redeneert men.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 17