Mei ianks kunnen de Russen de klok niet terugzetten Radio en Televisie HET OOG VAIV SIVA Utrechtse politie betaalde verkeers boetes terug BURGERLIJKE STAND Loo;) der bevolking DE VBTOgKMPW „Waarheden" van bovenaf worden niet meer aanvaard GEHEEL GEZIN GEWOND IN ZIEKENHUIS „Ons uranium het veiligst onder de grond" Philips en Pye krijgen milfoenen- opdracht van Chileense politie Overval op sigaren handelaarster in Delft Maaoéa^JS y Dfrödag 27 afgpfccw 1968 Pa^iaT Vrijwel de gehele wereld heeft de Russische bezetting van Tsje- eho-Slowakije veroordeeld; een enorm verlies aan goodwill en prestige voor het Kremlin. Dat kan Brezjnev en Kosygin niet koud laten, want ze hebben ja renlang hard gewerkt om de U.S.S.R. een reputatie van rede lijkheid en betrouwbaarheid te geven. En niet zonder succes. Maar nu ligt in één klap alles in juin. Dat wisten de Russische lei ders van tevoren, want het zijn geen dwazen. Maar waarom aan vaarden ze dit verlies liever dan de Praagse heren hun gang te la ten gaan? De grootste angst der Russen waren niet de Tsjechische her vormingen, ook al waren die niet erg welkom. Er worden zoveel wegen bewandeld om tot het communistische staatsideaal te geraken, dat nog een weg erbij niet zo erg kon zijn- Als men het precies neemt, zijn Brezjnev en Kosygin, net als vóór hen Chroesjtsjov, zelf her vormers, wier daden Stalin zou den doen tollen in zijn graf. Maar al die gevallen van hervorming ook al neemt men de uiteen- lopendste: China, Joego-Slavië, Cuba hebben gemeen dat niet werd getornd aan de leidende rol van de partij. Dat moet een grondregel zijn, want de partij is de enige belichaming van de historische waarheden, die in het marxisme-Ieninisme zijn vervat, een monopolie waaraan van bui tenaf door geen andere partijen mag worden geknaagd. UITHOLLING De Russen, Oostduitsers, Bulga ren, Hongaren en Polen hebben gevreesd dat juist dit in Tsjecho- Slowakije wél zou gaan gebeuren; vandaar in hun Warschause brandbrief de eis dat in elk geval de censuur weer moest worden ingesteld. Al zijn over stichting van niet- communistisohe partijen in Tsje chische bladen wel woorden ge vallen, Dubcek heeft zich daar nimmer vóór verklaard. Dat kon hij ook niet, want aan zijn com munisme kan niet worden ge twijfeld. Maar anders dan hij vreesden de vijf van Warschau dat het geheel vrij laten van de pers, radio en T.V. hetzelfde re sultaat zou hebben: een uithol ling van het monopolie van de communistische partij. ONMISBAAR De kern van het probleem ligt in de basis van alle autoritaire systemen, niet alleen communis tische: ze oefenen gezag uit waai- door ze rechtvaardiging putten uit een hogere „waarheid." In een democratisch systeem is het staatsgezag (om als voorbeeld de grondwet der V. S. te citeren, die dat het duidelijkst stelt) ontleend aan de instemming der geregeer- den die daarvoor een verzoening moeten bewerkstelligen van de verschillende inzichten die in de natie leven. In dat tweede systeem heeft vrij ge-uite kritiek en vrij toege stane organisatie een onmisbare taak. Zonder dit wordt staatsge zag onmogelijk. Het eerste sys teem daarentegen kan die vrije meningsuiting en -vorming niet gedogen zonder vroeg of laat in de knoop te komen met de heilige waarheid die uitgangspunt dient te zijn. Wie vergelijkingen wil trekken, kan een dergelijk pro bleem ontwaren in de rooms-ka- tholieke kerk, waar eveneens een liberalisering botst tegen het autoritair principe, dat de waar heid niet van onderaf wordt ge vormd, maar van boven af wordt opgelegd. KRITIEK IS NODIG Dat is het grote probleem voor het communisme, hoe het zich een liberalisatiestreven kan permitte ren zonder er in zijn fundamente le wezen aan kapot te gaan. Het ongeluk is dat de tijd niet mee werkt aan het in stand houden van de oude autoritaire structuur alweer een parallei met de rooms-katholieke kerk). Toen Chroesjtsjov op het twin tigste partijcongres de misdaden van Stalin breed ging uitmeten, was dat het leveren van een be wijs dat om dergelijke misstan den te voorkomen er een methode moest komen om door kritiek het gezag uit te dagen; hoe anders kon men een tweede Stalin on mogelijk maken? Wat Croesjtsjov feitelijk deed, was wijzen op de noodzaak van een oppositie, maar een oppositie betekent tevens her einde van een monopolie van de communistische partij. Het een is niet met het ander te rijmen. MONDDOOD Hier wreekt zich dat het com munistische autoritaire stelsel niet, zoals de gebrekkigst functio nerende democratie wél heeft, be schikt over enige ingebouwde veiligheidskleppen waardoor de gezagsstructuur gehandhaafd kan blijven bij iedere wisseling van ideeën. D« communistische staten heb ben jarenlang de mogelijkheid gehad om interne kritiek mond dood te maken. Intussen zijn ze door de technische en weten schappelijke ontwikkeling naties geworden, waarin het werk van velen is geworden, zich af te vra gen op allerlei terreinen, of wat altijd aanvaard is als juist, wel juist is. DENKERS ~De mannen die In laboratoria hun wetenschappelijke ontdek kingen doen door dingen anders aan te pakken dan altijd gebrui kelijk was geweest, de mannen die bij produktieprocessen de technische vooruitgang bereiken door af te wijken van het oude, die mannen zijn ook de vertegen woordigers van een geestesver- houding waarin het niet meer wordt aanvaard, dat de politieke waarheid zonder mogelijkheid om er anders over te denken van bovenaf wordt aangericht. Het is daarom niet verwonder lijk dat juist in een industrieel, technisch en wetenschappelijk sterk ontwikkeld communistisch land als Tsjeoho-Slowakije de be hoefte aan de mogelijkheid an ders te denken het sterkst wordt gevoeld. De angst van de Russen wordt ook verklaarbaar, als men ziet naar de experimenten die tot dusver zijn gedaan met een libe ralisatie binnen het communis tisch systeem. Polen bijvoorbeeld is enige tijd het liberaalste land van het oostblok geweest onder leiding van dezelfde Gomoelka, die nu weer de krachtige hand van de partij stevig laat drukken op alles wat anders zou durven denken. HET ENIGE OPTIMISME Joego-Slavië, hoezeer ook vrije- uitingen toelatend dan de meeste communistische landen, levert evenmin een geslaagd beeld van De wachtcommandant van de surveillancedienst van de politie in Utrecht heeft zaterdag het woord van een befaamde Franse advocaat toegepast: „de gratie is ook een vorm van gerechtigheid". Wat zelden gebeurt in een poli tiebureau was zaterdag en vrij dag in het hoofdbureau te zien: mensen die met een glimlach de kamer van de afdeling betaling transactiegelden verlieten. De politie besloot namelijk tot te rugbetaling van transactiegelden aan zestien automobilisten, die hun auto's hadden geparkeerd in de Briigittenstraat en de Nieuwe Kamp, waar anders steeds vrije lijk geparkeerd mocht worden. Vrijdag echter zijn daar verbods borden geplaatst in verband met werkzaamheden. Een agent constateerde dat zestien automobilisten over de schreef waren gegaan. Hij schreef dan ook zestien bekeuringen uit bij gebrek aan waarschuwings- formiuiliertjes, die meestal op de eerste dag van de instelling van een wachtverbod onder de rui tenwissers worden gestoken. Teruggekeerd op het hoofd bureau bracht hij verslag uit van zijn bevindingen en zei dat hij de gang van zaken niet „fijn" vond. Inmiddels waren ook enkele te lefoontjes binnengekomen van buurtbewoners, die anders nooit in parkeerperikelen verzeild raakten. Op het hoofdbureau werd be sloten da bekeuringen die voor een deel reeds betaald waren te „seponeren". Een deel van de verkeerszondaars maakte een blije tocht naar het bureau. De snelle betalers werden door de politie via het kenteken van hun auto opgespoord en op de hoog te gesteld van de „terugkeer van de afgeschreven tientjes". een communistisch systeem dat voor de handhaving van het par tijprimaat kan afzien van alle be perkingen der •meningsvrijheid. De Russen plus Gomulka en Ulbricht als felsten hebben waarschijnlijk wel gelijk, dat Dubcek ondanks zijn goede wil om het te voorkomen, bezig was door vrijheden toe te staan, het graf te graven voor de communis tische partij. En dus ook bezig was het toch al geslonken com munistische blok verder te ver zwakken. Vandaar hun ingrijpen. Met tanks hebben ze voorlopig in Praag de klok teruggezet. Het enige optimisme dat de Tsjechen nog kan bezielen, is dat het dus ver nog nooit iemand is gelukt met tanks de tijd tegen te hou den! Op de rijksweg te Sittard is zaterdagmiddag een personen auto, bestuurd door de 43-jarige P. J. van Nistendaal uit Helden, tegen een lichtmast gereden. De bestuurder en zijn echtgenote liepen hoofdwonden en een in gedrukte borstkas op en werden in ernstige toestand overgebracht naar het ziekenhuis in Sittard. Ook de drie dochtertjes van het echtpaar, resp. 11, 9 en 5 jaar, liepen zodanige verwondingen op dat zij overgebracht moesten worden naar het ziekenhuis. Mijnwerkers van de uranium- mijnen nabij Taihovo in Tsjecho- Slowakije staakten zaterdag al drie dagen om tegen de bezetting van him land te protesteren. „Ons uranium is het veiligst onder de grond", aldus de stakers. De Sowjet-Unie heeft het al leenrecht voor het Tsjeohoslo- waakse uraniumerts. TERNEUZEN Geboren: 14 aug. Manon Ma- riëtte Silvana, d. van Robert R. de Wit en Silvana A. L. Bellotto, won. te Sas van Gent, Flankstr. 7; Manuela Stephanie Antje, d. van Izaak G. Pleijte en Marianne M. E. Meertens, won. te Hoek, Narcisstr. 28. 15 aug. Noud August Alphons, z. van Robert F. Marquinie en Theresia B. van Avermaete, won. te Sas van Gent, Europalaan 3; Michael, z. van Jur- jen Scharmga en Maatje M. Ste- ketee, Wilgenplantsoen 53. 16 aug. Bartholomews Simon Maria, z. van Augustinus H. A. Dohmen en Margaretha A. G. Schraven, Bellamystr. 55; Sammy, z. van Willem de Ridder en Janna G. Verstraten, won. te Zaamslag, Val 4; Carolina Jeanette, d. van Jacobus C. van Driel en Geeske Hoogeveen, won. te Axel, Julia- nastr. 70; Erwin, z. van Cyrillus A. A. de Deijn en Ivonne S. Wij- na, won. te Axel, Sikorskistr. 10; Cornelis Levinus, z. van Levinus H. C. Meeusen en Cornelia J. van de Xelde, Hobbemastr. 24; Luc Remi Maria, z. van Hector J. M. Coone en Lilian L. M. Wijnacker, won. te Koewacht, Eikenlaan 36; Linda, d. van Johan Vermeersen, en Marijke R. Ploegaert, won. te Sas van Gent, Prinsenkade 27. 17 aug. Adriana Neeltje, d. van Wil lem Barentsen en Dina S .de Bokx, Esdoornlaan 27. 18 aug. Be- nedicte Simons Peter Marie, d. van Pierre J. G. M. Michielsèn en Marie E. Verbiest, won. te Zaam slag, Val 11; Sonja Janna Pieter- nella, d. van Pieter Jan de Jonge en Cornelia A. J. de Ruijsscher, Bellamystr. 17; Silvia Frangoise, d. van Gerard Liplijn en Jeannet- te F. de Smidt, Jozinastr. 7. 19 aug. Lucienne, d. van Hendrik P. Groot en Dirkje Harteveld, won. te Sas van Gent, 't Lage Sas 12; Petrus Johannes Franciscus, z. van Leonardus A. J. Kerckhaert en Cornelia F. Cöp, won. te West- dorpe. Graaf Jansdij'k B 9. 20 aug. Jan Willem, z. van Joze Doorns en Ewalda J. Boers, Rozenstr. 164; Pieter Frangois, z. van Krijn G. van der Hoofd en Maatje E. Haak, won. te Hoek, Lovenpolder B 44; Sylvia Emelia Jozina, d. van Eduardus P. Burm en Rosalia J. F. van Driessen, Alvarezlaan 133. 21 aug. Bianca Rosalinde, d. van Cornelis Fossen en Theodora M. Elderhorst, Wagnerhof 22; Wen dy, d. van Frangois P. de Coene en Josephina J. A. Hopstaken, won. te Sas van Gent, Westdam 83; Olaf, z. van Frangois P. de Coene en Josephina J. A. Hopsta ken, won. te Sas van Gent, West- dam 83. Huwelijksaangiften: 15 aug. Johannes L. den Beer, 21 j., jm., won. te Axel en Pieternella M. Kaijser, 19 j., jd. 16 aug. Jacobus de Bruijne, 21 j., jm. en Lucie R. J. Pieters, 19 j„ jd. 19 aug. Willy J. Bracke, 22 j., jm., won. te Clin- ge en Marianne J. S. de Bakker, 22 j„ jd. Huwelijksvoltrekkingen: Geen. Overleden: 15 aug. Desire Frey- ser, 84 j., geh. gew., won. te Sas van Gent. 17 aug. Catharina Bujjze, 71 j., echtg. v. F. Maas, won. te Zaamslag. 20 aug. Jaco bus D- Meertens, 79 j., echtg. van A. de Kubber, Émmalaan 1. TERNEUZEN In de periode van 15 tot 22 aug. hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. R. G. Vervaet, Breitnerstr. 8, van Vlissingen; A. A. Obma, Bea- trixstr. 27, van Den Haag; D. van Steenberghe, Nw Kerkstr. 17, van Oostburg; S. Kopmels, L. Kerk str. 8, van Vlissingen; J. M. Dui- ninck, v. Steenibergenlaan 25A, van Aardenburg; K. D. Enthoven, Beethovenhof 48, van Delft- E. C. Lauret, Bachlaan 158, van Breda; J. Kleine, S. Streuvelsstr. 31, van Hoogeveen; H. L. Wissel-Breman, Rozenstr. 140, van Lekkerland; C. M. Venus-Verpoorte, Kastanje laan 80, van Axel; J. P. Pijpelink, Chopinlaan 29, van Axel; J. C. den Braber, Rozenstr. 2, van St. Philipsland; M. A. A. J. Speelman, H. Heijermansstr. 91, van Krui- ningen; J. A. de Kuijper, Mr. F. J. Haarmanweg 40, van Kloetinge; B. I. G. M. Daelman, Nw. Kerkstr. 17, van Westdorpe; W. V. J. Brands, Spoorstr. 56, van Lede (België); W. House-Zijlstra, Beet hovenhof 140, van Den Haag; J. A. van der Slikke, Spoorstr. 60, van Den Haag; I. Meeusen-de Haan, Chopinlaan 33, van Dor drecht; J. H. de Heus, Mascagni- str. 9, van Papendreoht; P. Schout, Axelsestr. 106, van Vlis singen. In dezelfde periode zijn ver trokken: A. C. Wiegand Bruss, Bredero- str. 4, naar IJsselstein; E. F. H. Boussen, Nw. Kerkstr. 17, naar IJzendijke; P. G. Schmeets, Nw. Kerkstr. 17, naar Kerkrade; G. R. Leeuwerke, Consciencestr. 2, naar Rotterdam; J. A P. Diele- man, Rembrandtlaan 21, naar Wageningen; W. J. M. M. Brooij- mans, Fr. Hendrikstr. 3, naar Breda; L. Kegge, Oostkant 3. naar Willemstad; K. S. Pladdet, Van Cantfortstr. 2, naar Delfzijl; D. v. Vlierden, Alvarezlaan 75, naar Vlissingen; J. C. de Crom, Nw. Kerkstr. 17, naar Oosterhout; M. T. S. M. Ghuijs, J. Boschstr. 35, naar Rijsbergen; J. P. J. Hamann, Noordstraat 71, naar Dongen; A. M. J. Bleyenberg, Spoorstr. 65, naar Oudenbosch; E. F. van den Bergen, v. Steenbergenlaan 61, naar Oostende (B.); E. M. E. C. van Hecke, Oostkade 25, naar Etten-Leur; M. H. Padmos, Ko- ninginnelaan 16, naar Den Haag; A. M. C. Roegiers, Zuidlandstr. 56, naar Culemborg; M. F. A. J. Hagenaar, G. Gezellestr. 5, naar Den Haag; J. Imandt, Scheldeka- de 17, naar Kerkrade; E. M. van Brakel, J. v. Lennepstr. 6, naar Waalre; L. J. L. Willemsen, Pijn- boomstr. 52, naar Etten-Leur; J. P. M. de Ridder, Vinkenstr. 35, naar Westdorpe; H. J. Zinger, Zwaluwstr. 6, naar Tilburg; J. v. Alten, Pijnboomstr. 64, naar Bre da; W. den Hollander, P. de Hooghstr. 33, near Oostburg; J. H. Bolling, v. d. Waalstr. 7, naar Utrecht. DINSDAG 27 AUGUSTUS 1968 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Ste reo: Lichte grammofoonmuziek; 7.54 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal; 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek (8.30 De groenteman); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Documentaire Lvun. de 60ste verjaardag van president Johnson; 9.35 Waterstanden; 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renais sance (opn.): oude koorwerken: 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00 Nieuws); 11.55 Beursberichten; 12.00 Stereo: Komt vrienden in het ronde: programma rondom het volkslied; 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.29 Over heidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw; 12.39 Sportrevue; 13.00 Nieuws; 13.11 Radiojournaal; 13.30 De lichte muze belicht: Ita liaanse successen van de laatste 15 jaar; 14.35 Prix Italia; moderne muziek (oDn.); 15.00 Stereo: Frag menten uit Don Pasquale, opera van Donizetti (gr.): 16.00 Nieuws; 16.02 Stereo: Residentie-orkest en solisten: moderne muziek; 17.00 De zingende bougie: platenpro- gramma voor automobilisten; 17.55 SOS-berichten; 18.00 Nieuws; 18.16 Radiojournaal; 18.30 Stereo: Lich te orkestmuziek met zangsoliste; 19.00 Komsl komsa: cabaretpro gramma; 19.30 Nieuws; 19.35 Re portage wereldkampioenschappen wieldennen te Rome; 19.40 Varië teitenkabinet: gevarieerd program ma; 20.40 De Citadel, hoorspel; 21.20 Zing met ons mee: geva rieerd liedjesDrogramma; 21.45 Uit ben je...! radioverslag van de rea liteit; 22.30 Nieuws; 22.40 Radio journaal met o.a. reportage we reldkampioenschapoen wielrennen te Rome; 22.55 Het muziekleven in Nederland van vóór 1940. mu zikale lezing; 23.5524.00 Nws. Philips' teleoommunicatie-in- dustrie en Pye Telecommunica tions, een lid van de groep die bekend staat onder de naam Pye of Cambridge, die zoals bekend sinds de overneming in eind '66 geassocieerd is met het Philips- concern, hebben een opdracht van ruim 11,3 miljoen guldens verkregen voor de levering van heit complete radio-telefonienet- werk van de Chileense politie. Deze opdracht is één van de grootsten die in Latijns-Amerika in de mobiele telecommunicatie sector ooit is gegeven en werd ondanks sterke concurrentie uit de gehele wereld verkregen, zo deelt Philips telecommunicatie- industrie mee. De apparatuur zal gemeen schappelijk worden geprodu ceerd, geïnstalleerd en onder houden door Philips en Pye. Er is tevens voorzien in de oplei ding van Chileense elektronici in zowel Cambridge als in Ne derland. De Delftse politie zoekt een ongeveer dertigjarige man, die zaterdagavond aan de Oostsingel in Delft een 61-jarigë sigaren handelaarster 'heeft aangevallen. De vrouw liep verwondingen op aan het gelaat, toen de man haar door een glazen tussendeur van haar woning duwde. Ze moest in het ziekenhuis worden behandeld. Op het gegil van de vrouw, die uit argwaan de deur van haar winkel had laten openstaan, sloeg de over valler op de vlucht. Hij werd achtervolgd door omwonenden, maar deze raakten ihem kwijt. De onbekende man had bij de vrouw, die met haar moeder sa menwoont, aangebeld met het verzoek of ze 'hem ondanks het feit dat de winkel al gesloten was, nog wat sigaren wilde ver kopen, die hij cadeau moest ge ven. Aanvankelijk weigerde de vrouw, maar even later stemde ze toe. Eenmaal in de winkel, viel de man haar aan. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van hem. 76. Met zijn laatste krachten trekt de stervende grootvizier zich aan de ballustrade overeind. Een onheilspellend vuur straalt uit zijn ogen en nauwelijks hoor baar prevelt hij: „Ge hebt. ge wonnen vreemdeling, doch ge.... zult het nimmer meer kunnen, vertellen sterf hond!" Met alle kracht die hem rest slingert hij de dolk naar beneden en stort dan met een laatste snik achterover. Met dodelijke zekerheid suist het wa pen op Aram toe het is een kwestie van seconden. Doch één is er die het wapen gezien heeft. Met een onmenselijke schereuw werpt Sylvester zich voor zijn be schermer en vangt de dolk in zijn eigen borst op. Langzaam glijdt hij op de grand Hevig ge schrokken knielt Aram bij hem neer en tracht zjjn hoofd te steu nen doch met een vage beweging weert Sylvester hem af. „We staan quite!" fluistert hij. „Het offer is gebracht! De vloek, de vloek van Siva heeft mij ach terhaald vaarwel!" Dan valt zijn hoofd opzij. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Ste reo: Seml-klassieke muziek (gr.); 7.30 Niéuws; 7.32 Actualiteiten; 7.45 Stereo: Balletmuziek (gr.); 8.00 Nieuws; 8.11 Oude gewijde muziek (gr.); 8.30 Nieuws; 8.32 Toeringclub: vakantietips; 8.45 Lichte grammofoonmuziek; 9.30 Filharmonisch orkest van New York (gr.): hedendaagse muziek; 10.00 Theologische etherleergang; 10.35 Stereo: Moderne kamermu ziek (opn.); 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de zieken; 11.55 SOS-berich ten; 12.00 Van twaalf tot twee; gevarieerd programma (12.22 Wij van het land1; 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar...); 14.05 Stereo: Mu- siësta: licht gevarieerd muziekpro gramma (opn.); 14.30 Pizzicato: muzikaal middagmagazine (16.00 Nieuws); 17.00 Overheidsvoorlich ting: In de rubriek Suriname en de Nederlandse Antillen spreekt de heer F. J. van Wel over Piar, de grote generaal; 17.10 Voor de kin deren; 18.00 Stereo: Metropole orkest en solist: amusementsmu ziek; 18.30 Nieuws; 18.46 Actua liteiten; 19.05 Van je buren moet je 't hebben: licht programma; 20.00 Moderne kamermuziek van Nederlandse componisten (opn.); 20.45 Promenade-orkest en zang solist: populair klassieke muziek; 21.25 De dienstweigeraar, hoor spel; 22.30 Nieuws; 22.40 Overwe ging; 22.45 Gewijde muziek; 23.00 Vergezichten: klankbeeld over Griekenland; 23.30 Stereo: Lichte grammofoonmuziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Plaatjes voor de pep: licht platenprogramma (10.00 Nieuws); 11.00 Nieuws; 11.03 Pow-pow: licht platenprogramma; 12.00 Nws; 12.03 Zorro-tienerprogramma; 13.00 Nieuws; 13.03 Ekspres: gega- rieerd platenprogramima (14.00 Nieuws); 15.00 Nieuws; 15.03 Er - jee - em - drie; 16.00 Nieuws; 16.03 18.00 Mix: licht platenprogram ma (17.00 Nieuws). BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, pro gramma-overzicht en SOS-berich ten voor de schippers; 12.48 Lich te muziek; 12.55 Buitenlandse persoverzicht; 13.00 Nieuws en weerbericht; 13.20 Tafelmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Gevarieerd muziek (15.00 Nieuws); 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; -16-09 Pro gramma voor oudere luisteraars; 17.00 Nieuws, weerbericht en me dedelingen; 17.15 Gevarieerde mu ziek; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportuitsla- gen; 18.30 Franse les; 18.32 Gram mofoonmuziek; 18.35 Tips voor het verkeer; 18.40 Licjhtë muziek; 18.52 Taalwenken; 18.55 Lichte muziek; 19.00 Nieuws én weerbericht; 19.30 Amusementsmuziek; 20.00 Geva rieerd programma (20.45 Boekbe spreking); Tussen 20.00 en 20.30 Reportage wielrennen; 21.00 Sym fonische muziek; 22.00 Nieuws en berichten; Tussen 22.00 en 22.30 Reportage wielrennen; 22.15 22.30 Lichte muziek. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I 13.00—13.30 Amerikaanse (verkiezingen; 18.50 Barend de Beer; 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 Reclame; 19.06 In kleur: De Monkees, tv- feuilleton; 19.30 In kleur: De vlie gende Non, tv-feuilleton; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Re clame; 20.20 AVRO's televizier; 20.50 Gala - show; amusements programma; 21.25 20 juni 1960: filmreportage bokswedstrijd; 21.45 Ballet-festival III: beroemde dan sen - beroemde Pas de Deux; 22.20 De Gulden Snede, film; 22.50 22.55 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Barend die Beer; 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 De Verrekijker, in ternationaal jeugdjournaal; 19.15 Van gewest tot gewest; 19.35 Wij Europeanen, filmreportage over Duitsland; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 In kleur: Dubbel spion: kidnappers en waterpokken, tv-ft'lm; 21.10 In kleur: En toch werkt het!, documentaire film over d'e Amerikaanse verkiezingen; 22.00 Amerikaanse verkiezingen; 22.1522.20 Journaal. BELGIE (Ned. uitz.): 18.55 Zand mannetje; 19.00 Tienerklanken; 19.30 Reportage Amerikaanse ver kiezingen; 20.00 Journaal; 20.25 Van de brandkast in de hangkast, blijspel; 22.20 Kunstkroniek; 22.55 Eurovisie: reportage wielerwed strijden in Rome; 23.40 Nieuws. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1968 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina); 7.54 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Actualiteiten; 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek (8.30 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw); 9.00 Stereo: Klassieke muziek (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 School radio; 10.00 Lichte grammofoon muziek; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Stereo; Oude koor werken (gr.); 12.00 Stereo: Praags radio symfonie-orkest en radio kinderkoor: moderne muziek (gr.); 12.21 Voor het platteland; 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw; 12.29 Promenade-orkest en solisten: populair klassieke muziek (opn.); 13.00 Nieuws; 13.11 Actua liteiten; 13.25 Stereo: Klassieke dansen (gr.); 13.45 Gesproken por tret; 14.00 Way-cut, programma voor de jeugd; 15.00 Fluit, piano; viool en piano: oude en modern» kamermuziek (opn.); 16.00 Nieuws; 16.02 Operette-fragmenten (gr.); 16.45 Stereo: VARA'» popshow} 17.20 Katrijn en de Q-stralen, hoorspel; 17.55 SOS-berichteitt 18.00 Nieuws; 18.16 Actualiteiten; 18.30 Stereo: Kinderkoor met pla no; 18.55 Stereo: Tango-runüba- orkest en zangsolisten; 19.30 Nws; 19.35 Buitenlands weekoverzicht; 19.45 Licht instrumentaal trto^ 20.15 Spreekt u maar...; prijsbe$»j len naar de studio; 20.45 VARA»; mu-zi-ka-lei-dos-coop: gevarieerd muziekprogramma; 21.15 Jacob van Lennep, literair klankbeeld^ 21.45 Zigeuner-orkest (gr.); 21JÜJ Stereo: Licht instrumentaal em semble (opn.); 22.15 Stereo: Ne» derlandse chansons; 22.30 Nieuwe» 22.40 SOSiberichten; 22.45 Actua liteiten; 22.55 Stereo: Moderne muziek (gr.); 23.20 Radio jazzme» gazine; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuw»}. 7.10 Het levende woord; 7.15 Ste*j reo: Klassieke grammofoonmuziek} 7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten;' 7.45 Populair-klassieke muziek (gr.); 8.00 Nieuws; 8.11 Op sleep»' tros: programma voor automoM» listen; 9.15 Stereo: Amusement»» muziek (gr.); 9.45 Voor die kleir» ters; 10.00 Moderne kamermuziek (gr.; 10.30 Voor de vrouw; 11.00 Nieuws; 11.02 Discogram: muzi kaal wedstrijdprogramma; 11.50 Actualiteiten; 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd programma (12.22 Wij van het land; 12.26 Medede lingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar...); 14.00 Ste reo; Radio filharmonisch orkest en solist: klassieke muziek (opn.); 14.45 Stereo: Over de band: geva- rieerd muziekprogramma (opn.); 16.00 Nieuws; 16.02 Voor de jeugd; 17.00 Stereo: Volksmuziek uit de Arabische en Zuidamerikaanse wereld; 17.15 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek; 17.50 Overheids voorlichting: Zeker is zeker, infor maties over onze sociale verzeke ringen; 18.00 Klassieke en semi- klassieke gewiide muziek; 18.30 Nieuws en weerpraatje; 18.46 Actualiteiten; 19.00 Weg wezen...; toeristische kroniek; 19.30 Sir Henry Wood promenadeconcerten; BBC-symfonie-orkest en solist: klassieke en semi-klassieke mu ziek (ot>n.) (in de pauze: 20.05 Grammofoonmuziek en reportage wereldkampioenschap wielrennen te Rome); 21.40 Portret van de dichter-zanger Georges Brassens; 22.05 Spiegel van België: een pro gramma in samenwerking met de BRT; 22.20 Filmmuziek (gr.ï; 22.30 Nieuws; 22.40 Stereo: X, een snrong in het duister; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM III; 9.00 Nieuws; 9.02 Zing, zing, zing: lichte vokale muziekjes; 10.00 Nieuws; 10.03 Mengelmuze: nieuwe langspeelpla ten: 10.30 Ramblers radioreprises; 11.00 Nieuws: 11.03 Muziek-lezen: het laatste internationale nieuws op het gebied van de lichte muziek (12.00 Nieuws); 13.00 Nieuws; 13.03 Radiojournaal: 13.06 Zet 'm op. vrolivk platenprogramma: 14.00 Nieuws; 14.03 Muziek-boetiek: mu ziekprogramma met prominente Nederlandse artiesten; 15.00 Nws; 15.03 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplf tennrogramma: 16.00 Nieuws: 16.0318 00 Superclean dreammachine (17.00 Nieuws; 17.02 Radiojournaal). BRUSSEL (Ned. uitz.); 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, pro gramma-overzicht en SOS-berich ten voor de schippers; 12.48 Lichte muziek; 12.55 Buitenlands pers overzicht: 13.00 Nieuws, weerbe richt en beursberichten: 13.20 Ta felmuziek; 14.00 Nieuws: 14.03 Ge varieerd muziek (15 00 Nieuws); 15.15 Voor de kinderen; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Lichte muziek; 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen: 17.15 Voor de jeugd: 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Lekenmoraal en -filosofie: Tussen 18.50 en 22.15 Reportage wielren nen; 18.50 Lichte muziek; 18.57 Taalwenken; 19.00 Nieuws en weerbericht: 19.30 Filmmuziek; 20.00 Operettemuziek: 21.38 Dans muziek; 22.0022.15 Nieuws en berichten. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I: 13.00—13.30 Amerikaanse verkiezingen; 17.00 17.35 Pipo de clown; 18.50 Barend de Beer; 18.56 Reclame: 19.00 Journaal; 19.03 Reclame; 19.06 In kleur: De Bosbrigadiers. tv-feuille ton voor de jeugd; 19.31 Persoon lijk: orogramma rond Hubert Hora tio Humphrey. vice-Dresident van de U.S.A.; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 Uitzending stichting Socutera; 20.25 Haopy Thieves, speelfilm; 21.50 Wereldkampioenschappen wielrennen voor professionals; 22.20 Journaal; 22.25—22.45 Ame rikaanse verkiezingen NEDERLAND II: 18.50 Barend de Beer; 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 Coronationstreet, tv-feuilleton; 19.51 In kleur: Dans- miniat.uren: Tsjechische volksdan sen; 20.00 Journaal; 20.16 R"da me; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Maar wat doe je als het Kersf is? tv-eenakter uit de serie Half Hour Story; 21.10 Als ik vie>- dromeda rissen had... film van r.hris Mar ker: I. Het Slot.; 21.55 Kerkorgel concert.; klassieke muziek; 22.10 22.15 Journaal. BELGIE (N-"i uitz.): 18.45 Zand mannetje; 18 50 Voor de jeugd; 19.25 Reportage Amerikaanse ver-* '"'ez'ngen; 19.55 Weerbericht} 20.00 Journaal; 20.25 Tv-recht» bank: 21.45 Concertgebouworkest} 22.10 Gastprogramma; 22.40 Euro» visie: reportage wielrennen int Rome; 23.40 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 7