HNEIMEVMTI25 Tweede helft van mammoettanker „Melania" te water gelaten 1600 cc FIAT-AGENT BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Hartpatiëntje Maria Giannaris overleden f 8599,- Maandag 26 Dinsdag 27 augustus 1968 £>E VÉTJEZÉEEW DE WESTDUITSE LIGA FC Nürnberg verloor ook de tweede competitiewedstrijd DE ENGELSE LEAGUE Manchester United op eigen veld met 0—4 door Chelsea geklopt Manchester Utd kocht Morgan voor 90.000 AGENDA - Verkrachtingszaak achter gesloten deuren De nfenweTlftt 125 heeft 'n sportmacMne met boven liggende nokkenassen. Hoort in zo 'n auto nu wèl of niet een toerenteller? "Ja", zegt De Ene Richting. "Bij 'n sportmotor hoort 'n toerenteller. Om scherp te rijden. Om eruit te halen wat erin zit". "Nee", zegt De Andere Richting. "De nieuwe flat 125 blijft met al z'n extra's toch een typteobe gebrmkswagan. Zonder nnkken. Zonder schakelprohlemen: De mo tor heeft zoveel souplesse dat je echt geen toerenteller nodig hebt". Voor beide standpunten is wel iets te zeggen. Daarom wordt fde Fiat 125 mèt en zonder een toerenteller geleverd. Mèt een toerenteller voor 150 gulden meer. Want weet u, de nieuwe Fiat 125 is al zo scherp geprijsd! jPTAfri25,gekw«aw wrtttvsnïef ïaSr fit üfwéêen. Z3S>""'ag: Fa. A. DE KEIJZER&ZN Hulst: W. J. BLOCK Terneuzen: Autobedrijf A. DE KEIJZER &ZN Teruggave van Belgische bezittingen in Kongo Onder grote belangstelling maar zonder champagne is zater dagmorgen het tweede voor ste gedeelte van de maimmöet- tanker „Melania" bij de N.D.S.M. in Amsterdam te water gelaten. De champagne werd bewaard tot het moment, waarop de twee stukken zullen zijn aaneenge smeed en het schip echt een com pleet aeewaardig schip zal zijn geworden. De tewaterlating van het voor schip van de oliereus, gebouwd in opdracht van de Shell, ging perfect. Met een prachtige soe pele zwaai gehoorzaamde de ko los aan de gepresenteerde arakers en kwam midden op het IJ tot stilstand, klaar voor de zeven sleepboten die hem naar de af- bouwkade zouden slepen. Eind september moet het geheel klaar zijn voor de technische proef vaart, die als eindpunt het Por tugese dok aan de monding van de Taag heeft, waarin de N.D. S.M. met enkele andere Neder landse Scandinavische werven belang heeft en dat is ingericht voor het onderhoud van dit soort reuzen. Amsterdam, zal de „Me lania" nooit meer terugzien. Het passeren van de Hembrug en de sluizen van IJimtiden zal maar één keer kunnen gebeuren. Het lassen van beide delen is geen eenvoudige zaak, want deze heb ben niet alleen aan de scheeps wand, maar ook binnenin veel raakpunten, die op de centimeter nauwkeurig moeten sluiten. Op nieuw zullen de scheepsbouw kundige ingenieurs een schat van ervaring kunnen opdoen. Direct nadat het voorschip te water was gelaten, werden de eerste secties op de helling gelegd voor een tweede even grote reus, die voor de Noorse rederij P. G. Muller zal worden gebouwd. FC Nürnberg, tegenstander van Ajax in de eerste ronde van het toernooi om de Europse beker voor landskampioenen, heeft za terdag in de Westduitse Bundes- liga weer een nederlaag geleden. Op de Bieberberg in Offenbach verloor de ploeg van Max Merkel met 21 van debutant Kickers Offenbach. FC Nürnberg maak te een betere indruk dan 'n week tevoren, maar tegen de strijdlust en de inzet van de Kickers bleek de ploeg niet opgewassen. Beide doelpunten vielen door fouten van de doelverdedigers. Reeds in de vijfde minuut stelde Wabra de jonge Schönberger in staat met een kopbal te scoren. Max Merkel verving Wabra toen door Rynio, die echter niet vrijuit ging bij het tweede doelpunt van Kickers, dat Koch in de 81e minuut scoorde. Het tegenpunt kwam op naam van Küpers, die in de 75e minuut een vrije trap inschoot. Max Merkel vertelde na afloop dat zijn ploeg te veel in de breed te speelde. „In het middenveld deed Küpers te weinig. Ik heb echter geen betere verdedigers. Offenbach was steeds in bewe ging en kreeg door het vroege doelpunt een groot overwicht." Een brand in het stadion van Nottingham heeft zaterdag de strijd in de eerste divisie van de Engelse league beïnvloed. Leeds Untid, in vier wedstrijden nog on geslagen, zag bij de stand 11 de wedstrijd tegen Nottingham Fo rest afgebroken, toen in de kleed ruimte onder één van de tribu nes een korte maar hevige brand uitbrak en de toeschouwers in paniek het stadion uitrenden. Als door een wonder eiste de brand, die met grote rookontwikkeling gepaard ging, geen slachtoffers. De 35.000 toeschouwers konden allen veilig het terrein verlaten. Arsenal kon hierdoor met Leeds in punten gelijk komen. De Lon- dense ploeg versloeg met 21 het pas gepromoveerde Ipsiwich. Manchester Utd verloor verras send met 40 van Chelsea op eigen terrein. Sheffield Wednes day versloeg Tottenham Hotspur met 21 en bezet hierdoor met Liverpool en West Ham Utd met 7 punten de 3de plaats. De Spurs hebben in de drie thuiswedstrij- dn van dit seizoen slechts 1 punt veroverd. Manchester United, de houder van de Europese beker voor landskampioenen, heeft zaterdag de Schotse international Willy Morgan van Burnley overgeno men voor 90.000 pond sterling. Matt Busby, de manager van Manchester Utd, heeft met Mor gan voor het eerst sedert achttien maanden weer een nieuwe speler gecontracteerd. DINSDAG 27 AUGUSTUS Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Mooi Maar slecht". Lokaal „Bethel", 7.30 üur: Evangelisatiesamenkomst. Zuidersportpark, 6.15 uur: Terneuzense BoysZelzaete. DONDERDAG 29 AUGUSTUS Terneuzen: Patronaatsgebouw, Korte Keir'kstrat, 2 uur en 6.30 uur: Grote textielr en meubel veiling. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft vrijdag tegen vier jongelui vrijheids straffen geëist, omdat zij op 21 fe bruari de 16-jarige Judith V. uit Delft gezamenlijk hadden ver kracht. Mr E. A. J. Hillen eiste tegen de 20-jarige Rudi S. drie maanden gevangenisstraf. Twee maanden geleden werd deze jon gen reeds veroordeeld tot een jaar, omdat hij ook bij andere ver krachtingen was betrokken ge weest. Tegen de 19-jarige M. A. M., de 19-jarige U. W. S., een broer van de eerste verdachte, en de 26-ja- rige R- G. W., eiste de officier een jaar met aftrek. Over veertien dagen doet de rechtbank uitspraak. In tegenstelling met de rechts zitting van 2!s> maand geleden, toen dezelfde en andere jongelui terechtstonden voor een massale verkrachting, werd de zaak nu met gesloten deuren behandeld. Rechtbankpresident prof. mr. W. F. C. van Hattufn wildé de getui gen niet in 't openbaar verhoren. De zitting werd niet heropend. Ook requisitoir en pleidooien wa ren niet openbaar. of het dilemma van de lenteler 4 cft, 1066 «iv t txmritggnA» nflUmiauw, 66 A MÖkm-, 4 t*hi)fremmert«lgpfP' wissers met geheugen, gesloten koelsysteem, settflenkenae ventilator, geen emoe», met rembekraeMfger, extra brede banden, wisselstroomgenerator, 2-traps caroura- punten, slaapbanken met micro-afstelling, 4-deurs, kaartleeslampje, continue regelbare hmi m ii—ltl ïï-fff lmVn' f/nn wwwnRSflrift. luiten- hete luchtrorwarmhic. Compleet f SfüM.- flakan bekleding) f Plein 29, Telefoon 01153—468 v. Maelstedeweg 4, Telefoon 011402058 Verl. v. Steenbergenlaan 25, Telefoon 011504564 SAS VAN GENT Geboren: 5 juli: Petrus J. Pot ters, Rozenlaan 1. 6 juli: Corne lia A. C. Giesen, van Milstr. 9; Patrick O. C. van Hoecke, Ju lianastr. 6. 4. Jeanine de Reu, Burg. Hoefnagelsstr. 14. 13 juli: Davy Duyssérinck, Vrijstr. 9. 14 juli: Daniny P. M- de Caluwé, Firensstr. 8. 18 juli: Josua R. Goethals, Poelstr. 52. 24 juli: Nathalie Johary, Beneluxstr. 123; Roeland A. W. I. Persijn, Singel- str. 15. 10. Mare Troost, Bene luxstr, 7. Overleden: Gozanna H. de Vriend, 78 j. echtg, van A. He rn elsoet; Wilheknina Dietvorst, 70 j., echtg van R. A. Lippens; Albert J. Vercauteren, 61 j., echtg. van M. L. Verstraete; Leontine de Pestel, 74 j., echtg. van F. J. van Acker. Huwelijks-voltr.: Willy J. E. Stijaert en Résia L. M. van den Neste; Tony L. A. de Backer, won. te Zelzate (B.) en Ria A. van Acker; Francqui P. C. van Laesre, won. te Zelzate (B.) en Antoinette J. G. J. Verbuyt. Huwelijksaangiften: Robrecht L. M. Stormens en Bernadette M. L. de Clecq, won. te Malde- gem (B.); Modest O. J. van Ach- te, won. te Zelzate (B.) en Jean- nine E. Uijtdewilligen; Michel C. A. van Geetsum en Maria H. Broeckaert; Aloisius Mahu en Geertruida R. E. M. Boënne. sas van gent Ingekomen: F. J. M. Colsen, Plataanstr. 4, van Tilburg: R. L. M. Stormens, Beneluxstr. 47, van Eeklo (B.)E. A. de Roo e.v. Hemelsoet en gezin, Julianastr. 3, van Tielt (B.); J. J. J. Gelton, Fortstr., van Bek; A. C. P. Kwist- Coumans e.v. Gelton en gezin, Farstr., van Beek; A. C. P. Kwist- hout, Julianastr. 26, van Oost stellingwerf; M. C. A. van Geet sum, Julianastr. 46, van Woens- drecht; P. A. ten Haken en ge zin, Nico Uyt den Bogaardstr. 3, van Rijsbergen; M. Kruijs Voor- berge, Poelstr. 50, van Hoede- kenskerke; A. Mahu, Beneluxstr. 15, van Graauw c.a.; M. S. A. Rodrigo e.v. Gaffurini, Schul- penpad 4, van Hulst; E. R. Bres- sac, Joostenstr. 22, van Antwer pen (B.)F. van den Akerboom, Beneluxstr. 50, van Antwerpen (B.); R. E. Caudron, Poeldijk 24, van Frankrijk. Vertrokken: H. de Betue e.v. Van der Hagen, Irenestr. 5a, naar V.S.A.; F. L. Dezutter en gezin, Beneluxstr. 9, naair Deur- ne (B.); M. M. van Houselt en gezin, Beneluxstr. 62, naar Al- 'blasserdam; E. J. J. de Block, Westkade 31, naar Terneuzen; P. P. J. den Boer, Stationsstr. 12, naar Vlissingen; U. Bardella en gezin, Prinsekade 15, naar Wach- tebeke (B.)W. Inghels en ge zin, Westdam 43, naar Terneu zen; C. P. Smits en gezin, Van Milistr. 11, naar Hontenisse; A. J. G. J. Verbuyt e.v. Van Laere, Oostkade 21, naar Zelzate (B.); R. A. van Acker e.v. De Backer, Stationsstr. 19, naar Zelzate (B.); J. L. Verbeek en gezin, Be neluxstr. 60, naar Enschede; J. De vijfjarige Maria Giannaris, die 19 augustus in Houston (Texas) het hart kreeg van een elfjarige jongen, is de afgelopen nacht onverwacht overleden. Artsen zeiden dat het nieuwe hart van Maria plotseling stil was blij ven staan en dat pogingen om het weer op gang te brengen had den gefaald. Zij was de 32e harttransplan tatiepatiënt in de wereld. B. de Caluwé en gezin, Juliana str. 52, naai- Maassluis; M. C. Peeters e.v. Pleunis, Beneluxstr. 18, naar St. Jansteen; T. A. M. Marsé en gezin, Nico Uyt den Bogaardstr. 3, naar Roosendaal; T.- L. M. Marsé, Nico Uyt den Bogaardstr. 3, naar St. Jansteen; A. G. van den Brink en gezin, Vrijstr. 11, naar Terneuzen. De minister van buitenlandse zaken van Kongo-Kinsjasa, Jus tin Bom'boko, heeft in Brussel verklaard dat de Belgische bezit tingen die in 1960 in Kongo zijn geblokkeerd, binnenkort zullen worden teruggegeven aan de voormalige eigenaars, mogelijk al binnen enige dagen. De bezittin gen werden in 1960 geblokkeerd even voor Kongo onafhankelijk werd. Minister Bom'boko maakte het besluit van de Kongolese re gering bekend na de onderteke ning van een samenwerkings overeenkomst tussen België en Kongo. Voor België werd de overeenkomst ondertekend door minister van ontwikkeling Ray mond Scheyven, die als Kongo lese mihister van economische zaken in 1960 het besluit nain de bezittingen te blokkeren.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5