PROVINCIAAL NIEUWS Gereformeerde oecumenische synode gesloten BEU RSOVERZICHT Marktberichten HFT WEER Na ruzie met opzet wandelaar doodgereden Wandeltocht „De Vliegende Hollander" bleef het hete hangijzer Terneuzen Axel Hansweert Kloosterzande Middelburg Oostburg Sas van Gent Sluis Vlissingen Zaamslag GEMEENTE TERNEUZEN Foto-artikelen Inspiratie Besluiten niet bindend Jongen bij het zwemmen verdronken Onderwijstentoonstelling Voor de verschillende scholen voor lager en voortgezet onder wijs zal een tentoonstelling wor den ingericht over de Europese gemeenschap. De opening van deze tentoonstelling die wordt ge houden in de openbare „Zonne- school" aan de Van Steenbergen laan, zal plaats vinden op vrij dag 30 augustus a.s. om 16.30 uur. ween voorrang verleend op berucht kruispunt Doordat de Duitser G. L. uit Sternwielen op het kruispunt nabij St. Annapolder geen voor rang verleende, veroorzaakte hij een aanrijding met A. M. uit Sas van Gent. Diens echtgenote, mevr. A. M.-B. werd aan het hoofd gewond en moest worden verbonden door dokter Hoving. De Duitser reed op de provin ciale weg TerneuzenAxel in de richting Terneuzen, toen op het moment dat hij het kruispunt be reikte, de auto, bestuurd door A. M. uit Sas van Gent, op de ande re rijweg naderde. Beide auto's liepen aanzienlijke schade op. Inbraken en poging tot brandstichting Vermoedelijk afgelopen nacht is in twee bij de nieuwe weg van de Axelse dam naar de Westsluis staande vrachtauto's een ruit ver nield en zijn twee autoradio's ont vreemd. Uit een dragline werden een kist en reserve-onderdelen ontvreemd. Van een auto die op de Schut- tershofweg stond werd met een steen een voorruit vernield, ter wijl men uit de achterbanden de lucht heeft laten ontsnappen. In een loods van de jachtwerf Vermeulen is vermoedelijk een poging tot brandstichting gedaan. Slangen van een zuurstofbrander zijn gedeeltelijk verbrand; even als het houtwerk boven de fles sen. De brand is kennelijk uit zichzelf gedoofd. Loterij ten bate van het instrumentenfonds De chr. fanfare „Hosanna" zal een loterij op touw zetten ten bate van het instrumentenfonds. Bij het laatste concours wist „Ho sanna" in haar afdeling een eer ste prijs te behalen. Dit heeft tot gevolg dat het volgende jaar in een hogere afdeling zal worden geblazen. Een deel van de instrumenten zal niet voldoen aan de eisen wel ke in deze zware afdeling worden gesteld. De prijs van de loten is op 1 gesteld. Om de verkoop te stimuleren zal de fanfare alle de len van Axel bezoeken en gelijk- tijdig de loten aanbieden. De ver koop start woensdag a.s. Record aantal deelnemers aan hengelwedstrijd De wedstrijd van de Axelse hengelsportvereniging „Geduld Overwint Alles" is in alle opzich ten een succes geworden. Het weer was ideaal, 313 hengelaars zaten om het viswater geschaard en de vangst was goed. Om twee uur werd het begin- sein gegeven en al spoedig wer den de eerste vissen op het droge gebracht. De controleurs hadden het druk met het meten noteren van de vis. Grote hoeveelheden voer verdwenen in het water en het succes bleef dan ook niet uit. De Aalster visser K. Roelandt presteerde het om in twee uur 126 ondermaatse vissen op het droge te brengen, waarmee hij de beker behaalde voor het grootste aantal gevangen vissen. Toch bleek dit aantal niet voldoende om het grootst aantal punten te verzame len. De eerste prijs viel ten deel aan het lid van de Gentse visclub „Neptunus", de heer J. van de Broucke die met 6930 punten ver brwen zijn rivalen uitstak. De dame die de beste nrestatie leverde, was mevr. A. Kellens van Snarta te Gent. die met 780 pun ten de 9e plaats bezette in de totaaluitslag. De best geplaatste Nederlander .was R. Audenaarde van „De Plat zak" uit Westdorpe, die 5e werd mt 1115 punten. Het eerstgeplaatste G.O.A.-lid was C. M. Roose die met 525 pun ten 18e werd. Het best geplaatste jeugdlid was J. van de Broecke van Sparta, Gent. Deze behaalde 520 punten en werd 20e. Bij de korpsen legde de vereni ging Neptunus uit Gent beslag op de eerste plaats met een punten totaal van 8090, 2e Eendracht Aalst 3655 punten, 3e Sparta, Gent 2450 punten en Ons Recht, Geraardsbergen 4e met 1175 pun ten. Voor al deze vissers en clubs waren beker beschikbaar. De organisatie was weer uitste kend verzorgd en financieel mag de wedstrijd weer geslaagd heten. Het batig saldo zal de Axelse be- - jaarden ten goede komen. De drieduizend loten die er wa ren ter ondersteuning van deze wedstrijd, gingen vlot van de hand. DE UITSLAG WAS: 1. J. van de Broucke, Neptunus, Gent 6930 pnt; 2. J. de Schrijver, Eendracht, Aalst £270 pnt; 3. C. Blondeel, Gent 1440 pnt; 4. P. Caes, Sparta, Gent 1145 pnt; 5. R. Audenaarde, Platzak. Westdorpe 1115 pnt; 6. A, de Kegel, Leder- kerke 910 pnt; 7. M. de Meester, Vrije Vissers, Wacfttebeke"- 875 van Sluis Na een onderbreking van tien jaar heeft Sluik zijn jaarlijkse ronde terug. Het drukke verkeer in het centrum maakte het hou den van wielerevenementsen on mogelijk. Nu de nieuwe wijk is gereedgekomen, kan men een aardig parcours leggen. Er ver schenen nieuwelingen en adspi- ranten aan de start. Bij de nieu- pnt; 8. E. Meirijnck, Neptunus, Gent 790 pnt; 9. mevr. A. Kellens, Sparta, Gent 780 punt; 10. J. Bas- leer, Eendracht, Aalst 755 pnt; 11. S. Rosier, Kruibeke 680 pnt; 12. C. de Roere, Ons Recht, Geraards bergen 640 pnt; 13. K. Roelandt, Eendracht, Aalst 630 pnt; 14. M. Markx, Boom 610 pnt; 15. F. de Couter, Deurne 595 pnt; 18. C. M. Roose, Goa, Axel 525 pnt. Tanker op de Westerschelde vastgelopen en weer losgetrokken Zondagmiddag om half vier is de Liberiaanse tanker „Olympic Torch" (64.689 brt) met een volle lading ruwe olie van zee op weg naar Antwerpen op de Wester schelde ter hoogte van Baarland tijdens hoog water aan de grond gelopen. Er snelden 18 sleepboten te hulp, die de tanker maandag morgen vroeg weer vlottrokken. Het schip werd naar Vlissingen gesleept, waar vermoedelijk een deel van de lading in lichters zal worden gepompt. Baron Collot d'Escury en echtgenote bij verkeersongeval om het leven gekomen. Zaterdagmiddag om 5 uur zijn de 73-jarige baron H. A. A. Collot d'Escury uit Kloosterzande en zijn echtgenote, mevr, Collot-Wil- liamson Napier, in Frankrijk om het leven gekomen. Nabü het plaatsje Braban sur Meuse, 10 km ten noorden van Verdun, schijnt de heer Collot, die 's morgens per auto uit Klooster zande was vertrokken, in botsing te zijn gekomen met een zware vrachtauto. Hij was op slag dood. Zijn echtgenote overleed bij aan komst in een ziekenhuis te Ver dun. Hendrik Adolf André baron Collot d'Escury was in Zeeuws- Vlaanderen en in het bijzonder in het oostelijk gedeelte een beken de figuur, mede door de vele functies die hij gedurende tal van jaren in het openbare leven heeft bekleed. Hij was kamerheer buiten dienst van de koningin en vele jaren rentmeester van het kroon domein te Kloosterzande. De overledene was voorzitter van de raad van kommissarissen van de Z.V.T.M. Gedurende een groot aantal jaren was hij ook voorzit ter van de raad van bestuur van de Eerste Nederlandse Coöpera tieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent en van de melkfa briek „Kloosterzande". Eveneens gedurende een groot aantal jaren was de heer Collot bestuurslid van de Kamer van Koophandel voor Zeeuws-Vlaanderen, van de vereniging tot verbetering van het rundvee in Zeeland; van di verse verzekeringsmaatschappij en op het gebied van schade aan de landbouw; vertegenwoordiger van de K.N.A.C. en consul van de A.N.W.B. Duo-passagiere bij botsing gedood Op de provinciale weg in Dom burg zijn zaterdagavond om on geveer 8 uur twee bromfietsers met. elkaar in botsing gekomen. De duo-passagiere van een van hen, de 20-jarige Neeltje van Herman uit Middelburg, werd zo ernstig gewond, dat zij later m een ziekenhuis in Middelburg is overleden. Haar echtgenoot werd gewond en is opgenomen in het ziekenhuis te Middelburg. Raads ver gaderin g Woensdagavond komt de ge meenteraad van Oostburg bijeen. De geloofsbrieven van de nieu we raadsleden A. A. de Zwart en Iz Wage moeten worden onder zocht. Voorgesteld wordt de heer W J. Vermeulen te benoemen tot tijdelijk gymnastiekonderwijz st aan de openbare school. Een nieuwe verordening op de keur lonen moet worden vastgeste'd. In het algemeen zullen de keur lonen stijgen. Voor herstel van nooduitlaten van de Kroonwijk is een krediet van 3.650 nodig. Verkoop plaat tienermis De jongerenmisviering die in Sas van Gent grote bekendheid geniet, is volledig op de plaat gezet. Zondag j.l. na de missen in de r- k. kerk werden gramofoon- platen aan de kerkgangers te koop aangeboden. Aan de gezan gen en de muziek op de plaat die in Brussel is opgenomen, werd meegewerkt door het jongeren- kerkkoor uit Sas van Gent, het jongenskoor uit Debboutshoekm België, het orkest „The Blue De: vils" en de jonge organist Henn Vermast. Weer een wielerronde weinigen had Kees Priem, kam pioen van Zeeland, pech. In de laatste ronde kwam hij te vallen, zodat hij de koers niét kon uit rijden. De nieuwelingen reden een afstand van 65 km. De uitslag luidde: 1. R. Bakker, Haarlem: 2. P. Remjjn, Goes; 3. G. Woudenberg, Alkmaar; 4. W. Smeekens, Gilze; 5. I. Cooremans, Breda; 6. C. van Bostelen, Halsteren; 7. M. Dek- ner. Tuitjenhorn; 8. J. Huips, St. Kruis; 9. H. Verstnaete, Hoofd plaat; 10. J. van de Parel, Goes. Bij de adspiranten, die ruim 27 km moesten afleggen, was de uit- 1. C. van Bragt, Lage Zwaluwe; 2. J. Akkerman, Nieuw-Vosmeer; 3. Jac. van Dijk, Ulvenhout; 4. J. Hellemons, Halsteren; 5. N. Faas, Terneuzen; 6. P. Ossewaarde, 's Heer Hendriksfcinderen; 7. P. Maas, Oirschot; 8. J. Luisterberg, Nieuw-Vosmeer; 9. T. Huizen, Ellewoutsdijk. Belgische jongen verdronken Sinds zondagmiddag 4 uur wordt de 16-jarige Belgische Albert Martins vermist, nadat hij voor Vlissingen in zee was gegaan. Hij kon niet zwemmen en men vreest dat hij gevallen is en door de ebstroom is meegevoerd. De jongen is afkomstig uit Hollegne in de Ardennen. Hii logeerde met familie in Vlissingen. Weekend met aanrijdingen Zaterdagmorgen om ongeveer half negen reed een landbouw- tractor met aanhangwagen, be stuurd door de heer J. F. v. fi. uit Graauw en Langendam, over de Terneuzensestraat in de richting van Terneuzen. Ter hoogte van het bedrijf van de heer J. L. sloeg hij linksaf om een inrit op te rij den. Op dat moment werd hij in gehaald door een Belgische per sonenauto van de heer F- C. L. uit Berchem. Deze trachtte een aanrijding te voorkomen en reed daarbij enkele bermplankjej om ver. Met lichte materiële schade liep dit alles af. Zaterdagavond om ongeveer 8 uur botste een op het Plein ge parkeerde auto, die achteruit ging rijden en bestuurd werd door P. H. uit Zaamslag, tegen de bus van de Z.V.T.M., die bij de bushalte arriveerde. Beide voer tuigen werden licht beschadigd. Zondagmorgen om half tien kreeg de politie de derde aanrij ding gemeld. Het betrof een on geval op de Reuzenihoek op de kruising PolderstraatZaamslag- sedijk. Mej. G. v. D. uit de buurt schap Kwakkel, verleende als wielrijdster geen voorrang aan de Belgische autobestuurder J. W. N. uit Mechelen, die deze krui sing uit de richting Zaamslag na derde. Hierbij werd de wielrijd ster gewond en op advies van dokter Elenbaas, die de eerste hulp verleende, naar het Juliana- ziekenhuis te Terneuzen ver voerd. Schoolten toonstelling Europese Gemeenschap In één der lokalen van de chr. school in Reuzenhoek heeft de stichting Ned. Onderwijstentoon stellingen ditmaal „de Europese gemeenschap" geëxposeerd. De leerkrachten van de verschillen de scholen hebben van de heer Ammerlaan van bovengenoemde stichting een instructie ontvan gen, die door burgemeester J- de Pree werd verricht. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1171 slachtrunderen en 512 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4.85 —ƒ5.25. Ie kwal. ƒ4,25—f4,70, 2e kwal. 3,85—4,10. 3e kwal. 3,65—3,80; Varkens: le kwal. 2,362,40, 2e kwal. 2,33 2,36, 3e kwal. 2,222,33; Stieren ƒ4,30—ƒ4.90: Worstkoei- en 3,603,75; Slachtzeugen 1,75—1,85; Zware varkens ƒ2.03—ƒ2,12; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was als vorige week, de handel kahn en de prijzen iets minder; Varkens: aanvoer even groter, vlotte handel en hoger in prijs. ZELFDE WEERTYPE Een krachtig hogedrukgebied be heerst sinds enkele dagen het weer in west-Europa. Het strekt zich uit van noord-Scandinavië tot Schotland. Tussen dit hogedruk gebied en een gebied met lagere barometerstanden boven Spanje en Italië staat een noordoostelijke stroming, waarmee tijdens het weekend vrij warme en droge lucht werd aangevoerd. De tempe raturen liepen daarbij in het bin nenland op tot omstreeks 25 gra den: aan de kust tot 20 a 21 gra den. Zondag kwamen voornamelijk in de provincies Gelderland, Noord- Brabant en Limburg onweersbuien tot ontwikkeling. In de algemene luchtdrukverdeling komt ook dins dag «naar weinig verandering. Een noordoostelijke wind blijft vrij warme lucht aanvoeren, waar in naast flinke zonnige periode^ hier en daar ook regen- of, on weersbuien kunnen voorkomen. Een verkeersongeluk, dat zaterdagnacht in Nijmegen ge beurde en waarbij een 37-jarige man dodelijk werd verwond, blijkt met opzet te zijn veroor zaakt. Met twee vrienden in een auto rond/toerend zag een 24-jarige eleetramonteur uit Nijmegen in de Toaropstraat zijn vrouw lopen, die heim enige tijd geleden in de steeik had gelaten. Zij was in ge zelschap van haar vriend, een 20-jarige metselaar, alsmede van een 37-jarige kennis uit Groes- beek. De echtgenoot reed naar een café om daar twee kameraden op te halen. Met z'n vijven dachten ze het drietal wel een afstraffing te kunnen geven. Dit bleek ech ter niet mee te vallen. De metse laar greep een vuilnisemmer als verdedigingswapen en de Groes- beker trok een zakmes. Deze ges tes bleken voor het vijftal vol doende bedreiging om een en an der tot een woordenwisseling op straat te beperken. Nadat de echtgenoot met zijn vrienden was weggereden, draai de hij de auto en deed alsof hij op het drietal wilde inrijden. Vervolgens keerde hij zijn auto nogmaals en zwenkte inderdaad het trottoir op. Hij raakte de 37- jarige Groesbeekse kennis, die bij het groepje behoorde. De man werd zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse overleed. De automobilist deed aanvan kelijk bij de politie aangifte van bedreiging door drie wandelaars. In de loop van de nacht kwam het ware verhaal eruit. Hij is ingeslo ten op verdenking van doodslag. Aanbrengen voetgangersoversteekplaats Burgemeester en wethouders van Terneuzen; overwegende, dat in verband met de uitvoering van werk zaamheden bij de voormalige Axelsebrug een smalle verkeers- doorgang op de Axelsestraat is ontstaan, waarvan door het ver keer intensief gebruik zal wor den gemaakt; dat deze straat de belangrijk ste toegang is tot de binnenstad, ook voor voetgangers; dat het gewenst is nabij de voormalige Axelsebrug en voor het Rijks kantorengebouw een voetgangersovers teekpl aats aan te brengen; dat de Axelsestraat in beheer en onderhoud is bij de gemeente Terneuzen en deze plaats is ge legen binnen de bebouwde kom van de gemeente Terneuzen; gelet op het besluit van de ge meenteraad van 27 april 1967, krachtens artikel 132 van het Reglement verkeersregels en verkeertekens, waarbij aan hun college is gedelegeerd de be voegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen mede gelet op het bepaalde in het Reglement verkeersregels en verkeerstekens besluiten: I. aan te brengen een voetgan gersoversteekplaats in de Axelsestraat tegenover het Rijkskantorengebouw op de scheiding van de kadastrale percelen sectie C nrs. 5325 en 5323, haaks op de weg ge meten; II. de onder I vermelde voet gangersoversteekplaats aan de weggebruikers kenbaar te maken conform het gestelde in artikel 124 van de be schikking van de Minister van Verkeer en Waterstaat van 29 december 1966, nr. 76727; III. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te deden aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelbur; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Mid delburg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., Koninklijke Nederlandse Automobiel Club, Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, allen te 's-Gravenhage: Kantonrechter neuzen; te Ter- e. Officier van Justitie, afd. Kantongerechtzaken te Middelburg; f. Arronriissements-Recht- bank te Middelburg: g. Officier van Justitie bij de Arrondissement* - Rechtbank te Middelburg. Terneuzen, 23 augustus 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Boekhandel VAN DE SANDE Meer dan 400 wandelaars heb ben zaterdag deelgenomen aan de „Vliegende Hollander"-wandel- tocht, die het wandelcomité te Terneuzen, onder auspiciën van de Zeeuwse wandelbond, organi seerde. Er werd gewandeld in groepsverband en individueel over afstanden van 5,10, 15, 25 en 40 km. Aan de 5 km-tocht namen o.m. vijf groepen deel, waarvoor drie prijzen beschikbaar waren. De uitslag luidde 1. „Oranje Nassau", Zaamslag, 674 pnt; 2. „Kabouters II, Terneuzen, 648 pnt; 3. Open bare school, Oostburg, 644 pnt. Aan de 10 km-wandeling werd door acht groepen deelgenomen. Hiervan luidde de uitslag: 1. „Zwaluwen", Clinge, 677 pnt; 2. Openbare school, Oostburg, 673 pnt. Voor de 15 km-tocht was slechts één groep. „D.W.T." uit Westdor pe. De 25 en 40 km-tocht, voor de laatste waren 18 liefhebbers, wer den individueel gelopen. De start was voor de 40 km- tocht 's morgens om tien uur op het Zuidersportveld; voor de an dere tochten 's middags om 2 uur. Aan de 5 km-tocht werd buiten mededinging deelgenomen door de drumband van de „Harmonie Terneuzen" en het majoretten- peleton. Er waren geen uitvallers. In de slotzitting van de gere formeerde oecumenische synode laaide het debat over het rassen vraagstuk nog even op, toen prof. dr. D. C. Mulder uit Am sterdam hij de vaststelling van de acte voorstelde uit te spreken, dat de synode de uitspraak van de synode van Potchefstroom (Transvaal) 1958 niet langer voor haar rekening neemt, waar deze handelt over de eenheid van het menselijk geslacht en de radicale verhoudingen. Prof. Mulder stelde voor dat de synode ter wile van de dui delijkheid de eerste bijbelse overweging omtrent radicale verhoudingen door een andere zou vervangen, die inhoudt dat de menselijke eenheid en ver bondenheid van beslissende be tekenis is in de intermenselijke verhoudingen. Verschillende sprekers uit Zuid- Afrika maakten hiertegen be zwaar. Het bleek dat de gerefor meerde kerken in Nederland te gen deze uitspraak 'n bezwaar schrift hadden ingediend maar dat dit in de rassencommissie niet eens gelezen was, zodat het door de synode ook niet kon worden behandeld. Daarover was ds. J. H. Velema uit Apel doorn niet goed te spreken. Hij vond dat bezwaarschriften die op legale wijze bij de synode ko men, ook behoren te worden be handeld. De synode verwierp het voorstel-Mulder met meer derheid van stemmen. ten en onderwijzers en steun te verlenen aan het christelijk lec- tuurfonds. De secretaris dr. P. L. Schro- tenboer te Grand-Rapids (V. S.) rapporteerde over de aansluiting van enkele kleurlingen-kerken in Rhodesia en Zambia. De syno de zal studiecommissies in het leven roepen voor het vraagstuk „ambt en schrift", de sabbat (het zondagsvraagstuk) en 'n perma nente ding. commissie voor de een- Zij besloot dat de volgende ge reformeerde oecumenische syno de in 1972 in Australië zal wor den gehouden. In zijn slotrede gewaagde de voorzitter van een ontmoeting van vertegenwoordi gers van kerken van zes contin genten en wees hij er op, dat de besluiten van de synode niet bin dend zijn. De synode is slechts een kristallisatie van wat er leeft in de kerken. Ds. P. Visser, gereformeerd predikant te Til burg, heeft namens de synode woorden van dank gesproken tot de voorzitter voor zijn leiding. Daarna kwam aan de orde het rapport inzake „Schrift en inspi ratie". Na een uitvoerige discus sie besloot men dat voor dit vraagstuk geen studiecommissie komen zal. Prof. dr. J. L. Koole uit Kampen pleitte voor een goe de communicatie tussen de theo logen. De bij de synode aangesloten kerken zullen zich met 't vraag stuk nader bezighouden en dé resultaten van hun studie onder ling uitwisselen. Van een perma nente commissie die representa tief zal zijn voor alle uitgevers maatschappijen wat betreft ge reformeerde theologische lec tuur, wilde de synode niet we ten. Voor het werk op het ter rein van de lectuurverspreiding door de Nederduits-gereformeer- de kerken in Zuid-Afrika sprak zij haar waardering uit. Inzake zendingslectuur deed men en kele suggesties voor de vaste zendingscommissie. Er zal een catalogus van alle zendingsuit gaven verschijnen. Ook zal wor den overwogen een boekenreeks uit te geven ten dienste van theologische studenten, predikan- WEER EEN FUSIE OP KOMST Voordat de beurshandel van daag officieel een aanvang nam, kon men op het mededelingen bord vernemen, dat vandaag op verzoek van het beursbestuur geen notering zou wotrden opge maakt in Amstel Brouwerij en Heinekens. Dit in verband met een zeer binnenkort te verwach ten bericht. De beurs keek bij het lezen van deze mededeling wat verrast op. Amstel Brouwerij steeg de vorige week ca. 70 pun ten tot 490, terwijl Heinekens 40 ounten omhoog ging tot 770. De beurs verwachtte nabeurs ver dere mededelingen. De internationale waarden stel den bij de ODening teleur, ver geleken met het hoogste niveau van de voorbeurshandel. AKU opende 30 cent hoger op 89.40, Kon. Olie was 1 dubbeltje beter op 182.10. Philips gaf met een eerste verhandeling op 142.80 tien cent prijs, Unilever daalde 40 cent tot 133.50. De hoogste koers van AKU gedurende de voorbeurs was 89.70, Philips 143.30, Unilever 135 en Kon. Olie op 182.80. Later kwamen er wat lokale koopopdrachten voor de inter nationale waarden. Hierdoor steeg Philips tot 143, Unilevea- kwam op 134, Kon. Olie op 182.70 en AKU op 89.80. De han del in al deze fondsen verliep kalm. Hoogovens werd lager ge adviseerd. Dat Wallstreet vrijdag aan de vaste kant sloot, behalve voor de computer-aandelen die er la ger noteerden, kwam er in Am sterdam niet al te best uit. Ge zien de toestand in Tsjecho-Slo- waikije moet worden opgemerkt dat Beursplein 5 zich heel goed houdt. De cultures liggen de laatste dagen in elf belangstelling. Am sterdam Rubber verbeterde bijna 2 punten tot 5914.terwijl HVA 4 punten omhoog ging tot 109%. Ook voor de scheepvaartwaar den blijft de publieke belang stelling aanhouden. Kon. Boot liep op van 114 tot 116% (111%). Ook de overige aandelen in deze sector konden z'cb verbeteren. De staatsfondsenmarkt was over een breed front aan de vaste kant. In de tweede periode stegen R.V.S. en Vlismar ieder 10 pun ten. Fokker was 7 punten hoger niet aan te komen en Reinveld 6 punten. Ned, Ford verhoogde de winst van 5 tot 10 punten. Lijempf ging 5 punten omhoog. Veel verandering kwam er in de internationale waarden niet meetr voor. Kon. Olie zakte in tot 182.20 en AKU tot 89.40. Phi lips verliet de markt op 142.70 en Unilever op 134. Hoogovens daalde ƒ1,80 en KLM ƒ4. De belangstelling voor de scheep vaartwaarden bleef aanhouden waardoor deze fondsen vrijwel op het hoogste punt van de dag sloten. In de eerste periode waren vijf tot tien punten hoger: Rammens, Delta, Smit Nümegen, Ned. Ford, Ghem. Maarden, Ned. Kabel, Technische Unie, HoÜL. Beton, Meteoor, Sohokbeton en Vette- winikel. Erdal steeg 15 en Neder- horst 11% punt. Kiene was zeer vast met een koerswinst van 45 punten. Bols steeg 9, Deli- Maatschappij 1,70 en Van der Grinten 2,80. Zeven Provinciën was 20 punten hoger niet aan te komen terwijl de biedkoers van Inventum 10 punten hoger werd gesteld op 185. Van der Giessen was 7 punten hoger niet te krij gen. Mosa daalde 7 punten en Billiton-2 2. In het Urandumkanaal tegen over de Mason-haven in het in dustriegebied Lageweide in Utrecht is gisteren om half vier de 16-jarige scholier C. L. van der Maas uit Utrecht verdronken. De jongeman was met zijn 25- jarige broer en een 16-jarige vriend gaan vissen in het kanaal. Omstreeks half vier besloten de jongens naar de overkant te zwemmen. Toen de jongens ds oever bijna hadden bereikt kwam het slachtoffer in moeilijkheden. Aanvankelijk wist zijn vriend hem nog boven water te houden. Voordat zijn broer hem kon hel pen, verdween de scholier in de diepte. De politie heeft geruime tijd tevergeefs met een sleepdrëg en een vaartuig van de gemeen telijke havendienst naar het slachtoffer gezocht. Duikers van het duikerteam ..Nautilus" heb ben het stoffelijk overschot van de jongen omstreeks kwart over zes geborgen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3