Troepen van het oostblok trekken Tsjecho-Slowakije binnen Film" van de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije DE JACHT OP DE DOCUMENTEN Nieuwe koers verdedigd Ingedamd Geen verzet Doden en gewonden Passief verzet „Droeve ochtend" Al 25 slachtoffers? Geen openbaar vervoer Waar is Dubcek De A.N.W.B. en de gebeurtenissen in Tsj.-Slowakije HELMA PIT Fftgfna S DE VKIJE ZEEUW Donderdag Z2 augustus Mercedes van Hitier verkocht rr X Overdekt zwembac in vier dagen gebouwd f 400 boete voor overtreding cadeaustelsel BELGISCHE VRACHTWAGEN ONTPLOFT (Vervolg van pag. 1) Het Tsjechoslowaakse partij- presidium bestreed alle beschul digingen en verzekerde dat het nieuwe „actieprogram" zou wor den uitgevoerd. Met kracht werd de nieuwe koers verdedigd. Ten slotte verklaarden de leiders In Praag zich bereid tot bilaterale besprekingen met hun opponen ten. Een uitnodiging uit Rusland om in Moskou, Kiev of Lwow bilate rale besprkingen te komen voeren, werd door Praag afgewezen, ook al omdat de Sowjet-Unie haar strijdkrachten niet volgens af spraak had teruggetrokken. Ten slotte begonnen op 29 juli in Cier- na op 5 ten van de Russische grens de met spanning fegemoetgeziene onderhandelingen Na vier dagen werd bekend ge maakt, dat „de delegaties hadden besloten zich tot de centrale co- mité's van die communistische par tijen van Bulgarije, Hongarije, de Duitse democratische republiek en Polen te richten met het voorstel een bijeenkomst te houden". Deze vond op 3 augustus plaats in Bra tislava, de hoofdplaats van Slowa kije. In het slotcommuniqué werd ge steld, dat de communistische fan- den het recht hebben, hun politiek op eigen omstandigheden af te stemmen, mits de leidende rol van de communistische partij gehand haafd blijft. Het onafhankelijk heidsstreven van Praag werd in gedamd door de eis van een ver sterking van de politieke en mili taire samenwerking in het pact van Warschau en een uitbreiding van de economische relaties bin nen de Comecon. Na Bratislava kwam de Oost- duitse staats- en partijleider UI- bricht, de felste criticus van de machthebbers in Praag, nog eens praten maar uit hetgeen hij na af loop van het overleg zei, bleek dat bij zijn wantrouwen geenszins had verloren. Er zijn geen tekenen van geor ganiseerd verzet. Uit de houding van de bezetters blijkt ook, dat zij opdracht hebben bloedvergieten zoveel mogelijk te vermijden. In Praag liepen duizend jonge ren langzaam achter een Tsjeohi- sche vlag, die gedrenkt was in het bloed van een gesneuvelde. Van het paleis van president Svoboda woei nog steeds zijn vlag. De nationale vergadering is bij een geweest. Er is een resolutie aangenomen, waarin het vertrek van de bezettingstroepen wordt geëist en opnieuw een beroep op het volk wordt gedaan rustig te blijven. Woensdagavond vloog bij het gebouw van radio-Praag een vrachtauto met munitie in de lucht tijdens schermutselingen. Dertig mensen werden gewénd. Een dozijn andere voertuigen raakte in brand. Russische tanks en pantserwa gens omsingelden het gebouw van het Tsjechoslowaakse cen trale partijcomité. Uit de ramen van 't gebonw. waarbinnen zich enkele honderden jonge Tsjechen bevonden, werd geschoten. De Tsjechen waren 's ochtends het gebouw binnengemarcheerd onder het uitroepen van „weg met de Russen". Een stroom van Iljoesjin-bom- menwerpers vloog over Praag. Duizenden gealarmeerde Tsje chen trokken met vlaggen naar het gebouw van het centrale co mité. Een Russische tank stelde zich voor de ingang op met het kanon op het gebouw gericht. Toen de menigte steeds groter werd, vuurden de militairen waarschuwingsschoten af. De be togers bleven evenwel „vrij heid" en „waar is Dubcek" roe pen. Even later klonk het gera tel van automatische wapens en zocht iedereen dekking, zo meld de de correspondent van Reuter Een Duitser die onbekend wenst te blijven, heeft een van de „paradepaard'j es" van Adolf Hitler, een mercedes-cabriolet van 7,7 liter, voor de som van 190.000 imark gekocht om te ver hinderen dat het „historische voertuig" naar de Verenigde Sta ten wordt verkocht. Enkele weken geleiden werd 'n gepantserde Mercedes voor 200.000 mark vrkocht aan een Amerikaan. in Praag. Inmiddels stroomden nog steeds tanks de stad binnen. Taxi's en andere voertuigen raasden vroeg rond met groot licht en loeiende claxons om de bevolking te waarschuwen. Rus sische militairen met automati sche wapens hadden posities in genomen bij het gebouw van de radio-omroep. De zender kwam een uur nadat de uitzending was onderbroken weer in de lucht. „Ga naar uw werk.... Pleeg passief verzet... Wij zijn niet in staat de grenzen te verdedi gen. Zeg de militairen die u ont moet, dat alles rustig was voor dat zijn binnentrokken. Hecht geen geloof aan berichten uit andere bronnen. Dit is de enig waarachtige stem van Tsjecho- Slowakije", aldus de radio. De radio zei de uitzendingen zolang mogelijk te zullen voort zetten. „Wij staan achter de wet tige regering. Laat u niet provo ceren en vergiet geen bloed. We gaan door een van de pijnlijkste momenten sinds de oorlog. Op slechts tweehonderd meter af stand is een illegaal station aan het zenden. Geloof het niet. Zij noemen zich radio-Vltava (Mol- dau) en zenden in s'lecht Tsje chisch en Siowaaks uit. Luister niet naar hen", aldus de omroe per. De hierop volgende muziek van Smetana werd onderbroken met de mededeling: „U luistert nog steeds naar de stem van vrij Praag. Het station dat u sinds januari de waarheid heeft laten horen". „We smeken u kalm te blij ven. Radio-Praag is de laatste stem van het bewind van Dub cek en het parlement van Smrkovsky. Dit is een droeve ochtend". Om 7.36 uur zei een omroeper: „Wij zijn nog steeds hier. Als u het volkslied hoort, weet u dat alles voorbij is". Het volkslied klonk een mi nuut later. Russische troepen hebben het vuur geopend op Tsjechoslo waakse betogers, die zich voor het gebouw van radio-Praag be vonden. Bij het hotel Esplanade, 800 meter van het radiogebouw, klonk kort na 7.30 uur machine^ geweervuur. Voorbijgangers zochten dekking in de hal van het hotel. Meer meldirigen over schiet partijen kwamen binnen van mensen die op weg waren naar hun werk in het centrum van Praag. De radio-omroepers onderbra ken elkaar en alles duidde erop dat zij trachtten hun laatste woorden te uiten, voordat de be- zettingsgroepen binnendrongen. Om 7.35 zeiden omroepers met van ontroering overslaande stem men: „Wij horen een vreselijk ge luid...." Voor het radiogebouw verniel de een Russische tank de ruiten van een tram. Op het Wenceslausplein, het centrum van Praag, jouwden me nigten Russische miiltairen uit en beklommen zelfs de tanks om de bemanningen aan te raden het land te verlaten. De Russen rea geerden niet en stonden klaar blijkelijk onder strenge instruc tie geen bloed te vergieten. Radio-Plzen meldde om tien voor één 's middags dat „de be zetting al 25 mensenlevens had gekost". „Wij doen een beroep op u de orde te handhaven om te voorkomen dat er nog meer mensen om het leven komen", al dus het radiostation. Twaalf gewonden werden naar een ziekenhuis in het cenitruim van Praag gebracht. Ook in an dere ziekenhuizen liggen gewon den. Een Russische tank heeft een 27-jarige man doodgereden. Twee huizen naast het gebouw van radio-Praag stonden in brand. In de hal van het gebouw lagen gewonden. In Praag lag het openbaar ver voer dat door trams en autobus sen wordt verzorgd, geheel stil, Er is ook geen benzine meer te krijgen, daar de bezettingstroe pen zich van de onderneming „Benzina" meester hebben ge maakt. In de hoofdstad zijn ongeveer 20 autobussen en tien tramwagens vernield. Russische troepen hebben het hoofdstation en het centraal sta tion van Praag bezet. Er kunnen geen treinen over de Smichov- brug rijden. Binnenkomende trei nen reiden met verder dan de voorsteden. De internationale treinen uit Berlijn, Warschau en Boedapest zijn woensdagochtend niet Tsjecho-Slowakije binnen gekomen. In de bezette stations werd het Tsjechoslowaakse spoorwegpersoneel verhinderd te werken. Volgens Ceteka zijn partijleider Dubcek, de voorzitter van de na tionale vergadering Smrkovsky, het lid van het partijpresidium Spacek en het lid van het cen trale partijcomité Kriegel met een pantservoertuig naar onbekende bestemming gebracht. Zij bevon den zich in het gebouw van het centrale partijcomité in Praag. Het Tsjechische persbureau had dit van betrouwbare ooggetuigen vernomen. dinsdagavond in en om Tsjecho-Slowakije is ge- als volgt samenvatten: 20.31 uw: Van welingelichte zijde in Moskou wordt maandag in de Russische hoofdstad een „buiten- van het centrale comité van de Sowjetrussische partij geopend is. Het partijbestuur zou „nieuwe maatregelen met betrekking tot Tsjecho-Slowakije Wat er sinds beurd, laat zich Dinsdagavond meegedeeld dat gewone zitting communistische en belangrijke" overwegen. Woensdagmorgen 2.48 uur: Uit Washington wordt gemeld dat Sowjetrussische troepen dinsdagnacht Tsjecho-Slowakije zijn bin nengerukt. President Johnson heeft de Amerikaanse veiligheids raad bijeengeroepen. Woensdagmorgen 3.22 uur: Radio-Praag meldt (fat Russische, Poolse, Oostduitse, Bulgaarse en Hongaarse troepen, dinsdag om 23.00 uur plaatselijke tijd de Tsjechoslowaakse grens zijn overge trokken. „Deze beweging, aldus radio-Praag, deed zich voor zonder dat de president van de Tsjechoslowaakse republiek, de voorzitter van het parlement, de premier en de eerste secretaris van de Tsjechoslowaakse communistische partij er van tevoren van in kennis zijn gesteld". Het radiostation vraagt de bevolking haar kalmte te bewaren en zich niet te verzetten tegen de buitenlandse troepen. Ons leger, onze veiligheidsstrijdkrachten en onze militie hebben geen bevel gekregen het land te verdedigen, aldus radio- Praag. Het partijpresidium acht deze daad in strijd met de funda mentele beginselen die ten grondslag liggen aan de betrekkingen tussen de socialistische landen en meent dat die daad ook een schen ding is van de principes van het internationale recht. Woensdag 4.22 uur: Radio-Praag maakt bekend dat de troepen van vijf socialistische landen volgens het Tsjechoslowaakse minis terie van defensie, van alle kanten Tsjec'hoslthvakije binnenrukken. Woensdag 4.26 uur: Radio-Praag: Onafgebroken geronk van vlieg tuigmotoren boven Praag. Op het militaire vliegveld van de stad liet men weten dat dit geronk is van Tsjechoslowaakse toesteilen. Woensdag 4.36 uur: Uit Washington wordt gemeld dat president Johnson na afloop van de bijeenkomst van de nationale veilig heidsraad minister van buitenlandse zaken Rusk opdracht heeft gegeven vandaag nog de Sowjetrussische ambassadeur in de V. S. te ontbieden. De ambassadeur had Johnson zelf in kennis gesteld van de gebeurtenissen in Tsjecho-Slowakije. De Verenigde Naties laten weten diat de veiligheidsraad waarschijnlijk niet op zeer korte termijn bijeen zal kunnen komen. Secretaris-generaal Thant van de V. N. zou donderdag voor een officieel bezoek naar Praag gaan. In Londen wordt bekendgemaakt dat premier Wilson van Enge land besloten heeft zijn vakantie af te breken en naar Londen te gaan. Tass noch radio-Moskou hebben tot dusver iets gezegd over de toestand in Tsjecho-Slowakije. 4.55 uur: Het presidium van het centrale comité van de Tsjecho slowaakse communistische partij is onafgebroken in zitting, aldus radio-Praag. De regering en het parlement zijn bijeengeroepen. 4.59 uur: Radio-Praag meldt dat Praag en de rest van de Tsjecho slowaakse republiek door eenheden van de landen van de Verdrags organisatie van Warschau zijn bezet. De uitzendingen van radio- Praag worden plotseling onderbroken. 5.14 uur: Tsjechoslowaakse grenswachten delen hun Oostenrijkse collega's mee dat de grens gesloten is. 5.27 uur: Tass meldt dat Tsjechoslowaakse partij- en regerings leiders de Sowjet-Unie en andere verbonden staten verzocht heb ben het broederlijke Tsjechoslowaakse volk te hulp te komen, militaire steun inbegrepen. In het door Tass verspreide communiqué wordt verder gezegd dat Russische eenheden en die van andere socialistische landen op 21 augustus Tsjecho-Slowakije zijn binnengerukt. Zij zullen dit land verlaten zodra de verworvenheden van het socialisme en de veiligheid van de socialistische landen niet meer bedreigd wor den. Het aan ddt optreden ten grondslag liggende gemeenschappe lijke standpunt van de socialistische landen, aldus het communiqué, is vastgelegd in de verklaring van Bratislava. De bedreiging van bet socialistische bewind in Tsjecho-Slowakije vormt ook een be dreiging van de fundamenten van de vrede in Europa, zo be sluit het communiqué. 7.09 uur: Radio-Praag meldt dat het presidium van de nationale vergadering bijeen is geroepen. 7.18 uur: Uit Bonn wordt gemeld dat zes Russische tanks stel lingen hebben betrokken op Tsjechoslowaaks gebied bij de grens post Schirning in Beieren. 7.22 uur: Het Roemeense persbureau „Agerpress" deelt mee dat het centrale comité van de Roemeense communistische partij en de Roemeense regering zijn bijeengeroepen om de toestand te be spreken, ontstaan door het binnendringen in Tsjecho-Slowakije van buitenlandse troepen. *7.23 uur: Poolse troepen zijn door de stad Trutnes in Bohemen getrokken. De secretaris van het centrale comité van het district maant de bevolking kalm te blijven en betuigt de steun van het comité aan Dubcek. 7.25 uur: Radio-Praag meldt dat het gebouw van het centrale comité in Praag nu volledig is omsingeld door Russische tanks. 7.25 uur: Russische en Hongaarse troepen hebben de stad Kosice in Oost-Slowakije bezet. Het presidium van het centrale comité in dit gebied zegt dat dit al dinsdagavond is gebeurd. Het presi dium betuigt zijn steun aan Dubcek. 7.35 uur: Russische eenheden zijn de buitenwijken van Praag binnengerukt. Radio-Praag blijft de bevolking verzoeken slechts passieve tegenstand te bieden. 7.45 uur: Om 7.25 uur, zo meldt radio-Praag, is er geschoten' op het gebouw van radio-Praag. 7.48 uur: Het bestuur van de Italiaanse communistische partij besluit bijeen te komen. 7.52 uur: Radio-Praag, zo meldt Ceteka, heeft haar uitzending om 7.35 uur stopgezet. De Tsjechoslowaakse televisie maakt be kend dat Russische militairen het gebouw van radio-Praag zijn bin nengedrongen. Om 7.45 urn- hadden de Russen opnieuw geschoten voor het radiostation. De menigte voor het gebouw was wegge rend. 7.57 uur: Om 7.50 uur is het gebouw van de televisie door Rus sische eenheden bezet. - 8.05 uur: Het presidium van het Tsjechoslowaakse parlement heeft de leiders van de communistische partijen en parlementen van de vijf landen die aan de bezetting van Tsjecho-Slowakije deel nemen, verzocht onmiddellijk het bevel tot terugtrekking van de troepen te geven. 8.19 uur: De spanning voor het gebouw van radio-Praag neemt toe. Russische soldaten schieten in de lucht. De mensen voor het gebouw schreeuwen: „Gestapo" en „Leve Dubcek". 9.20 uur: Radio-Plzen noemt zich „Het laatste vrije radiostation" van Tsjecho-Slowakije. 11.00 uur: Het Tsjechslowaakse persbureau Ceteka meldt dat minstens tien ziekenwagens bij het Praagse radiostation zijn aan gekomen. Voor het gebouw staat een Russische tank in brand. 11.25 uur: Ceteka deelt mee dat het schieten in het centrum van Praag heviger is geworden. De kantoren van het blad „Rude Pravo" waren bezet. 11.30 uur: Russische troepen openen het vuur in een Praagse straat. Een jongeman wordt in de rug getroffen. 12.50 uur: Radio-Plzen meldt dat de bezetting al 25 mensenlevens heeft geëist. 13.28 uur: Volgens Ceteka wordt Dubcek in het gebouw van het centrale comité vastgehouden. door Mr. Berjawit 25) „Dat lijkt me ook", stemde één der assistenten met hem in. „Die moord is vers en duidelijk. Het tijdstip staat vast; er waren vrij wel geen gasten in het hotel; ik bedoel tovallige passanten of le veranciers of zo. Het gaat dus vermoedelijk om de hotelgasten en het personeel." „Laten we niet te hardop den ken," waarschuwde Pit. „Ik ben het er volkomen mee eens dat we deze weg moeten bewandelen en dat we kans op resultaten heb ben. Maar die diefstal blijft voor mijn gevoel een vreemd element." „Daarom," meende de inspec teur, „uit de moord lossen we die diefstal ook op." „Wel, laten we het hopen", zei Pit. „Nog één vraag, hoe staat het met mevrouw Van Zanten?" „Die is nog niet gevonden", zei de inspecteur. „Dat is wel een beetje eigenaardig. De laatste bus kwam om kwart over twaalf langs. Ze had er dus moeten zijn. De direkteur zou me waarschu wen als ze binnenkwam. Ze zal dus nu wel een taxi nemen. Mis schien heeft ze zich verlaat door een sohouwburgvoorstelling of iets van die aard." „In welke stad?" vroeg Pit. „Nu, dat zal wél Utrecht zijn geweest; misschien Hilversum. Maar ze heeft de bus genomen richting Utrecht." „U hebt haar toch laten omroe pen", vroeg één van de assisten ten. „Ja, door de radio; maar nog niet in de amusementsgelegenhe den. Zó dringend leek het me nu ook weer niet. Ik heb er trouwens geen seconde aan gedacht, dat ze vannacht vrijwillig weg zou blij ven. Ik geloof het nog niet erg. De direkteur heeft trouwens ook de indruk dat ze zal terugkomen. Er gaan 's avonds wel vaker gasten weg." „Wat gaat u verder doen?" vroeg Pit. „Ik wil eerst het land maar eens inlichten", zei de inspecteur, „om het zo uit te drukken. Dat wil zeggen een feitelijk rapport op maken, de rapporten laten uit werken, de burgemeester op de hoogte stellen, en dat soort din gen meer. Morgenvroeg hoop ik precies te weten welke gegevens nadere uitwerking behoeven." Hij keek Pit aan. ,,'t Klinkt mis schien een beetje langzaam, maar ik zie niet hoe ik het, met deze paar man, sneller moet doen." „Nee, 't is moeilijk", erkende deze. „Hoe staat het met liet on derzoek naar de revolver en naar de papieren?" „Ze zijn nog niet gevonden", zei de inspecteur. „Maar er mag geen mens het hotel uit. Boven dien heb ik een paar man in de buurt bij de hand. Als iemand wil verdwijnen, wordt hij aangehou den. Als de zaak hier nog is en dat lijkt me niet zo heel on waarschijnlijk dan vinden we die vroeg of laat." „Over laat gesproken," zei Pit, die zijn mening over de werkwij ze van de politie voor zich hield, „hoe vroeg denkt u morgen weer hier te zijn?" „Tegen half negen, als er ten minste geen bijzondere meldin gen binnenkomen. Bij daglicht kunnen we de zaak grondig uit kammen." „Nog een laatste vraag," zei Pit. „Wat hebben de voorlopige ver horen van de gasten opgeleverd? Ik bedoel vooral aan alibi's:'' „Weinig. Die cercle van Helma was voltallig en heeft tot over negenen vergaderd geloof ik Daar zijn we dus, wat de moord betreft, vanaf. En de anderen waren alle- maaj op hun kamer, of net in de gang, of zo. U kent dat wel." „Inderdaad", beaamde de de tective. „Enfin, ik zie dat mor genvroeg wel. Ik zaï zorgen, dat Helma de rapporten van och tend-, avond- en extra-vergade ring in tweevoud uittikt". verliet het vertrek met een ontevreden gevoel. Had hij ver zuimd de politie in te lichten? Of was het beter, gezien de ge varen die een suggestie zouden kunnen oproepen, voorlopig het onderzoek alleen voort te zetten? Liepen er nog meer mensen in het hotel rond, die mogelijk het slachtoffer zouden kunnen wor den van de moordenaar? Was met de dood van Van Zanten de urgentie voor de moordenaar ten einde? De detective haalde de schou ders op en begaf zioh naar de ge meenschappelijke zitkamer. Hij meende een werkwijze te kennen die hem spoedig tot actie zou kun nen voeren. En, overwoog hij, waarschijnlijk was het toch ver standig Tim en Helma van zijn vermoedens op de hoogte te bren gen, tenministe De gelegenheid direkt van wal te steken, werd hem door Tim ontnomen. De journalist, die nog steeds alleen in de kamer zat, deelde mede, dat hij alle gege vens van de leden van de cercle had gecontroleerd. „Die Zwollenaar en dat meis je uit Soest kloppen ook," vertel de hij, „tenminste, voor zover dat per telefoon valt te controleren. Alleen die oude dame, die door Helma Agaatje wordt genoemd, is moeilijk thuis te brengen. Ik zou er de krant aan moeten zetten. Het enige concrete aanknopings punt dat ik hier ter beschikking heb, is dat telefoonnummer van dat flatje in Zeist, Maar dat gaf geen gehoor. Het ligt trouwens voor de hand, dat er niemand zal zijn." (Wordt vervolgd.) PRAAG: Russische bezettings troepen met tanks in de straten van Praag. Op grond van mededelingen van een functionaris van de A.N. W.B. in Wenen raadt deze orga nisatie aan, reizen naar landen bij het conflict rond Tsjecho-Slowa kije zijn betrokken, voorlopig uit te stellen, tenminste wanneer er geen dringende reden is er wél heen te gaan. Mocht men op enigerlei wijze contact hebben met landgenoten in Tsjecho-Slo wakije, dan adviseert de A.N.W. B. hun aan te raden zo spoedig mogelijk dit land te verlaten, maar dit niet individueel te doen, maar zich aan te sluiten bij. de groepen die met Russische bege leiding de grens overgaan. De A.N.W.B.-functionaris he^ft namelijk meegedeeld dat buiten landers, die zich op het ogenblik in Tsjecho-Slowakije bevinden, in groepen en met'Russische be geleiding over de grens gaan, het geen met name rond Brno ge schiedt. De grens tussen Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije is op_ het ogen blik nog open voor verkeer in beide richtingen. Dit geldt even eens voor de grens tussen Hon garije en Oostenrijk bij Hegye- shalom. Nederlanders die zich in Roemenië bevinden, raadt de A.N. W.B. aan hun terugreis te maken via Zuid-Slavië, daar de wegen in Hongarije door intensief mili tair verkeer grote vertraging op leveren. In Oost-Engeland is in vier da gen een overdekt zwembad van 30 x 50 meter gebouwd, dat 25 minder kost dan een vergelijk baar gebouw. Het gebouw be staat uit hyperbolische en para bolische eenheden, die met elkaar worden verbonden en daarna aan de betonnen fundering bevestigd. Het is gemaakt van met glasvezel versterkt polyester, een materiaal dat vele voordelen biedt zoals lichtheid, weerbestendigheid, eenvoud van constructie, besten digheid tegen de chlooratmosfeer in het bad en lage onderhoudskos ten. Een andere factor ten gunste van dit materiaal was de conditie van de grond op de bouwplaats, dié normaal aanzienlijk diepe funderingen zou hebben vereist. Voor dit gebouw was slechts een diepte van 60 centimeter nodig. De economische politierechter in Haarlem heeft de uitgeverij „De Spaamestad" te Haarlem veroordeeld tot een boete van 400 wegens overtreding van de wet op het cadeaustelsel. De uitgeverij had z.g. teken- trols, potloden voorzien van een trolpoppetje, cadeau gegeven aan nieuwe abonnees op het meisjes blad „Tina". „De SpaarnestacV' had begin van dit jaar 16000 tc- kentrolpotlod'en verspreid. De officier van justitie was van mening dat het hier een branche vreemd artikel betrof en eiste een boete van 500. In Lievin, in -het Noordfranse departement Pas de Calais zijn woensdag drie personen om het leven gekomen en een dertigtal met vergiftigingsverschijnselen in het ziekenhuis opgenomen, doordat een Belgische vrachtwa gen met ammoniak ontplofte, toen hij voor een stikstoffabriek zou worden gelost. De Belgische chauffeur was op slag dood. De twee andere slachtoffers overle den later aan hun verwondingen. De oorzaak van het ongeluk if niet bekend. M i» k iMIBIII I II»: dl.'mm

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2