Ajax-Nümberg Olympische strijd om atletiekmedaiües Krachtmeting - U.SS.R. ENIGE DUEL TUSSEN STERKEN IN EERSTE RONDE VAN EUROPACUP Nederl. vereniging van suikerzieken wil nationaal diabetes-centrum in Bilthoven De affaire Sint Willebrord ENGELSMAN DAVIS MIKT OP 8,30 VERSPRINGEN Rijksuniversiteit Utrecht verwacht 2500 eerstejaars-studenten Vrijdag 16 augustus 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina gi „Langs de lijn" op zondag 18 aug. Peter Post won in Antwerpen Gimondi Italiaans kampioen Kinderhuis Rechtstreeks onder Mao De strijd waar met de meeste belangstelling naar wordt uitgezien In de eerste ronde om de Europacup Is die tussen Ajax en F.C. Niim berg. Evenals vorig seizoen toen Real Madrid de tegenstander was, heeft Ajax in de eerste ronde een topclub te bestrijden. Een club met een „wondertralner" aan het roer: Max Merkel. Zelden zal men een zo ongemakkelijk mens kunnen tegenkomen als Merkel, dat wil men bij 1860 Miinchen maar al te graag beamen. In Neurenberg weet men het ook wel, maar daar is men nog wat ver blind door het plotselinge succes, dat deze geweldige trainer en coach met het eerste elftal heeft bereikt. Het worden interessante duels tussen de Westduitse en Nederlandse kampioenen, die elk een volkomen verschillend speltype hanteren: Nürnberg keihard zwoegend en recht op het doel af, Ajax artistiek en fraai spelend, dat bij de Amsterdammers zover is geperfektioneerd, dat het ook nog grote resultaten afwerpt. Alle wedstrijden voor de eerste ronde om de Europacup voor landskampioenen en bekerwin naars worden op 18 september en 2 oktober gespeeld. Een goede maatregel van de Europese voet balunie, die daarmee het gerom mel tussen de clubs over de da tum en plaats, van de eerste wed strijd vooral, uit de weg heeft ge ruimd. STERK TEGEN ZWAK Enkele erkende Europese top clubs krijgen bepaald zwakke tegenstanders in de eerste ronde. Real Madrid ontmoet Olympia- kos Nicosia, de kampioen van Cy prus; Benfica zal aantreden tegen Valur Reykjavik uit IJsland, Manchester City tegen het Turkse Fehnerbahce, Manchester United (de bekerhouder) tegen het Ierse Waterford en A.C. Milan tegen Levski Sofia. Zo te zien gaan Real Madrid, Benfica en Manchester United een walk-over tegemoet met een reële kans op dubbele cijfers. A.C. Milan zal nog wel wat te stellen krijgen met het Bul gaarse Levski, want deze ploeg is op eigen terrein bepaald niet mis. Een andere gegadigde voor zeker de kwartfinales, het Schot se Celtic, moet het opnemen tegen het Hongaarse Ferencvaros met de prachtige middenvoor Florian Albert. Voorts krijgt de Joego slavische kampioen Rode Ster Belgrado het niet gemakkelijk tegen het harde en defensieve voetbal van de Oostduitse kam pioen Carl Zeiss Jena, het wat versterkte bedrijfsvoetbalteam van de beroemde optische in dustrie Carl Zeiss. GELIJKWAARDIGEN Een match waar ook weinig van te zeggen zal zijn is die tus sen de kampioenen van Frankrijk en Polen, resp. St. Etienne en Ruch. Zo groot als de voorsprong van St. Etienne in de Franse kom petitie was, zo klein was die van Ruch in Polen. Wij zijn benieuwd hoever de Russische kampioen Dynamo Kiew het zal brengen tegen F.C. Zürich. Vorig jaar schakelden de Russen verrassend het Schotse Celtic uit, maar even verrassend verloren zij de vol gende ronde van de Poolse club Gornik. Het zit er dik in, dat het Brus selse Anderlecht met de Neder landers Jan Mulder en Gerard Bergholtz de kampioen van Noord-Ierland Glentoran uit Bel fast zal overwinnen, al had het Portugese Benfica vorig seizoen de grootste moeite om de Ierse ploeg te wippen. De Portugezen kwamen thuis niet verder dan 00 en de return eindigde op 11; het doelpunt gescoord op verplaatsing bracht Benfica een ronde verder. Enkele zwakkere deelnemers komen ook tegen elkaar uit. Flo- riana uit Malta, dat het afgelopen seizoen door NAC bij de beker- wianun twee keer ward versla gen, moet het opnemen tegen Reipas Lahti uit Finland. De Griekse kampioen A.E.K. uit Athene heeft een redelijke kans om de tweede ronde te bereiken tegen Jeunesse d'Esch uit Luxem burg. ONGUNSTIGE LOTING Nu willen we nog even terug komen op de komende strijd tus sen Ajax en Nürnberg. Direkt na de loting verklaarde Max Merkel al, dat hij zich een heel wat gun stiger loting voor de eerste ronde had kunnen voorstellen. Bij Ajax had men overigens dezelfde mening. Ongetwijfeld zijn beide ploegen aan elkaar gewaagd. En dat maakt de strijd des te interes santer. Bij Ajax is men dankbaar voor het besluit van de KNVB-compe- titieleider Thijs Janssen, die onze landskampioen heeft toegestaan de wedstrijden, die op de zondag vóór de Europese duels voor de competitie moeten worden ge speeld, later af te werken. Daar door hebben de Amsterdammers de gelegenheid zich tijdig op de belangrijke wedstrijden te gaan concentreren. AANVAL Zo weinig als de coach van de Amsterdammers Rinus Michels zegt, zoveel laat Max Merkel van zich horen. Ondanks dat hij een makkelijker tegenstander voor de eerste ronde prettiger had ge vonden is hfj vol vertrouwen. Eén van zijn steunpilaren voor de aanval is de oud-PSV'er Cebinac, die in het afgelopen seizoen vele openingen in de vijandelijke de fensies wist te maken, waar de aanvalsspitsen Strehl en Brungs (die inmiddels naar het Berlijnse Hertha B.S.C. is verkocht) doel punten uit maakten. Maar ook international Volkert is een groot gevaar in de Neurembergse aan val. Naast Volkeft beschikt Nürn berg nog over de internationals Ludwig Müller (verdediger in het centrum) en de van Bayern München gekochte Küppers voor het middenveld. Overigens heeft Strehl ook vier interlands achter zijn naam staan, evenals verdedi ger Wenauer. Cebinac speelde 21 keer in het Joegoslavische natio nale team. OPSTELLING Evenals Ajax pleegt Nürnberg het 4-2-4 systeem te spelen, maar dat geldt vooral als de ploeg aanvallend wil spelen. Toen de Duitsers in het midden van het seizoen met een inzinking hadden te kampen, liet Merkel ze met succes opereren in een soort 1-3-3-3 opstelling, waarmee zeer veel gelijke spelen werden ge boekt. In het doel van Neurenberg staat de bijna 33-jarige Roland Wabra. Da verdediging wordt ge vormd door Leupold (26), Popp (28), Wenauer (29) en Ludwig Müller (27), De bezetting van het middenveld wordt toevertrouwd aan Heinz Müller (25) en Küp pers (29). Voor de voorhoede zijn Cebinac (28) en Volkert (23) de vleugelspelers en in het centrum opereert Strehl (30) naast één van de nieuwelingen, die dit sei zoen zijn aangekocht: Beer, Nüs- sing, Homann of Lehr, die allen van een amateurclub afkomstig zijn. JONGE RESERVES Met het vertrek van Brungs lijkt de voorhoede wat verzwakt, maar deze 32-jarige speler wordt vervangen door een veel jongere in de gemiddeld toch vrij oude ploeg. Merkel beschikt ruim schoots over jonge spelers, die eventueel een minder goed in vorm zijnde man uit de basis- ploeg kunnen vervangen. Voor het middenveld zijn dat Rigotti (van Bayern München gekocht) en Zaczyk (van Karls- ruher S.C.) en voor de verdedi ging Czernotzki (van Borussia Neunkirchen) en Theis (van T.U. S. Hellenhahn). Doelman Wabra heeft concurrentie gekregen van de goede keeper Rynio (van Karlsruher S.C.) en Pradt (van Germania Wiesbaden). Max Merkel is nu twee jaar trainer bij Nürnberg en in die twee jaar heeft hij er de zweep over gelegd. Hij eist alles van zijn spelers. Een speler, die naar zijn inzicht zich niet volkomen geeft in een wedstrijd komt niet in aan merking voor een premie. Hij redeneert, dat op den duur alleen succes wordt betaald en dat de spelers daar keihard voor moeten werken. Van show houdt hij niet. VEELEISEND Met zijn enorme veeleisendheid heeft Merkel grote successen en teleurstellingen beleefd. Bij zijn vorige clubs is het enkele keren voorgekomen, dat na enkele sei zoenen van grote successen een terugslag kwam, omdat door het opjagen van Merkel de spelers geestelijk en lichamelijk te zwaar belast waren geweest. En dat is nu juist het grote verschil in aan pak tussen Merkel en Michels. De Amsterdammer laat de Ajax-spelers meer vrijheid en ontspanning, omdat hij hetzelfde doel nastreeft als Merkel. Michels redeneert dat de spelers hun rust nodig hebben, ook als er veel van hen wordt verlangd. Dat zijn methode succes heeft bewijst wel het drievoudige landskampioen schap van Ajax in de afgelopen drie seizoenen. Juist het artistieke voetbal van Ajax wordt door de Duitsers zo gevreesd. Op eigen terrein zijn Ajax en Nürnberg in de Europa cupwedstrijden nog nooit versla- Woensdagavond speelde Ajax in Amsterdam een roedstrijd tegen de Spaanse club Atletico Madrid. De Amsterdammers wannen deze ontmoeting met 20. gen, hoewel de Duitsers daarin heel wat minder ervaring hebben dan de Amsterdammers. Maar zij zijn er zich van bewust, dat de plotselinge gave combinaties van Ajax voor elke verdediging ge vaarlijk zijn. Een systeem met konsekwente mandekking lijkt daarentegen het enige wapen, maar winnen doe je daarmee niet gauw. Al met al geven yve Ajax een reële kans om de eerste zware hindernis in de nieuwe Europese bekercompetitie met goed gevolg te nemen. Het is nu aan Ajax te bewijzen dat de prachtige wed strijden tegen Liverpool en Real Madrid geen uitschieters waren. HET VOETBALSEIZOEN BEGINT Bij het aanbreken van het voetbalseizoen '68/'69 zal het N.R.U.-sportprogramma „Langs de Lijn" op zondag 18 augustus (14.3017.00 uur via Hilversum II en 18.0518.30 via Hilversum I) voor een belangrijk deel in het teken staan van de voetbalsport. Er zal verslag worden gedaan van de wedstrijden MVV Feijenoord, Go AheadAjax, AZ '67—Holland Sport, ADO— Volendam, SpartaNEC, NAC Fortuna/Sittardia en GVAV DOS. Voorts de toto-uitslagen, honk- balnieuws, het nationaal tennis kampioenschap in Scheveningen en de atletiek-ontmoeting Neder landPolen in Uden. Peter Post, deze week op het laatste moment toegevoegd aan de Nederlandse ploeg, die over enkele weken zal deelnemen aan de wereldkampioenschappen op de weg in Italië, heeft donderdag in België de Antwerpse pijl ge wonnen. De Amstelvener was 20 km vóór het einde met de Til- burger Cees Zoontjes uit het peloton weggesprongen. In de eindsprint gaf Post zijn vlucht- makker geen kans. De Belg Yvo Verbist werd op 25 seconden der de. De uitslag luidt: 1. Peter Post (Ned.), 185 km in 4.45.00 2. Cees Zoontjes (Ned.) z.t. 3. Yvo Verbist (B.) op 25 sec. 4. Emile Lambrechts (B.) z.t. 5. Henk Nijdam (Ned.) op 30 sec. 6. De Roo (Ned.) z.t. 9. Huub Harings (Ned.) z.t. 10. Jan Harings (Ned.) z.t. Op het circuit van Imola waar over enkele weken Europa's sterkste wielerprofs elkaar de wereldtitel zullen 'betwisten, is de 25-jarige Felice Gimondi Ita liaans kampioen op de weg ge worden. Gimondi, die de Italiaan se bond vorige week had laten weten, dat hij zich waarschijnlijk voor de strijd om de wereldtitel zou terugtrekken omdat hij zich niet in vorm voelde, sprong 60 km De Nederlandse vereniging van suikerzieken (N.V.S.) die momen teel 27.500 leden telt. is van plan zo mogeliik in de direkte nabij heid van haar kinderhuis in Bilt hoven een nationaal diabetes centrum te stichten. Hoewel de opzet nog moet worden uitge werkt. wordt ""dach* aan een srootte van 200 a 300 bedden. Naar schatting zal met de realise ring een investering van twaalf zestien miljoen gulden gemoeid zijn. Het architectenbureau Wouda N.V. in Utrecht heeft een maquet te vervaardigd, dte aangeeft hoe het centrum zou kunnen worden gebouwd. In Nederland zijn naar schattin» '27.000 suikerzieken in behandeling. Aangezien de vereniging de kos ten van het centrum onmogelijk zelf kan dragen, verwacht men dat de rijksoverheid die zich ten opzichte van de plannen posi tief heeft opgesteld steun zal verlenen. Om te bereiken dat de vereniging voor een zo groot mo gelijk deel van het kapitaal zal zorgen, streeft de N.V.S. er naar het ledental op te voeren tot 50.000. Men gelooft dit ledental in 1972 te kunnen bereiken. Het hoofdbe stuur verwacht uiteindelijk voor een bedrag van 350.000 gulden in de bouw van het nationale cen trum te kunnen deelnemen. Dit be drag zal echter nog niet voldoende vóór het einde weg uit het pelo ton, dat nauwelijks reageerde. De slanke Italiaan had dan ook geen moeite zijn snel verkregen voor sprong steeds verder uit te bou wen en op de eindstreep had hij een voorsprong van 5 minuten en 10 seconden op Taccone, Bitossi en Dancelli, die in deze volgorde over de finish gingen. Motta, die als de grootste favo riet voor de Italiaanse wegtitel gold, moest door een knieblessure de strijd staken. Gimondi reed de 264 km in 6 uur en 57 minuten. zijn om de aankoop van de grond te realiseren. De vereniging heeft voorts uit gewerkte plannen voor de bouw van een tweede paviljoen voor sui kerzieke kinderen op het terrein van het door de N.V.S. beheerde kinderhuis „Bosch en Duin" in Huis ter Heide. De realisering van dit projekt wacht op de instem ming van het ministerie van socia le zaken en volksgezondheid en van de ziekenfondsraad, zodat de exploitatie wordt verzekerd. In 1967 werd hier het eerste pavil joen geopend voor tien kinderen, die er met het oog op hun gezond heidstoestand verscheidene maan den of enige jaren moeten blijven. Het paviljoen is niet meer toerei kend om in de behoefte te voor zien. Het kinderhuis zelf dat plaats biedt aan 36 kinderen, is ingericht voor wisselende groepen die onge veer zes weken blijven. De rechtbank in Breda heeft donderdag vonnis gewezen in de zaken tegen vier jongelui uit Sint Willebrord in verband met de rellen in dit dorp OP 20 en 21 april. De uitspraken varieerden van vrijspraak tot een week o{ twee weken waarvan een week voorwaardelijk. De eisen luid den veertien dagen geleden tien tot zes weken, waarvan een deel voorwaardelijk. Bij onmiddellij ke uitspraak werd toen een van de verftechten veroordeeld tot een geldboete en een voorwaar delijke gevangenisstraf. Eerder hebben tien verdachten in deze zaak terecht gestaan voor een speciaal voor dit doel gevormde strafkamer van de Bredase rechtbank. Deze snelle berech ting vond toen plaats op last van de minister van justitie. Wegen* het gooien met stenen naar de politie en in enkele gevallen ook mishandeling van rijkspolitie mannen, werden straffen ge geven variërend van vier weken tot vier maanden gevangenis straf, deels voorwaardelijk. De twee grote wereldmachten in vrijwel alle opzichten, de Ver enigde Staten en de U.S.S.R., zullen ook tijdens de olympische spelen in Mexico wel weer het grootste aantal medailles weghalen. De atletiek, moeder aller sporten, zal weer een strijd te zien geven tussen Amerikanen en Russen, want juist de atletiek vormt het cen trale punt van de vierjaarlijkse krachtmeting. Zowel de Russen als de Amerikanen hebben enige grote troeven, zowel bij de dames als de heren. Overigens zouden de Amerikanen niet zo succesrijk zijn als natie, als zij de geweldige neger-hardlopers voor de korte en middenafstanden niet bezaten. AMERIKANEN SUPERIEUR Sinds 1952 bij de spelen in Hel sinki doen de Russen weer mee en we hebben eens opgeteld hoe de verhouding is tussen de Ame rikanen en Russen wat betreft de behaalde medailles. Bij de heren blijken de Amerikanen een enorme superioriteit te hebben: 50 gouden, 32 zilveren en 19 bronzen medailles tegenover de afgevaardigden van de Sowjet- Unie 10 gouden, 14 zilveren en 17 bronzen. De rijksuniversiteit in Utrecht verwacht dat zich 2500 eerste jaarsstudenten voor het komen de studiejaar zullen inschrijven. Onder hen zullen zich waar schijnlijk ruim 350 eerstejaars medecijnen bevinden. Hoe de meerderheid van de studenten zich over de faculteiten zal ver spreiden, wordt pas na de in schrijving (van 26 t/m 30 augus tus) bekend In het voorbije stu diejaar telde de Utrechtse „al ma mater" ruim 13.000 studen ten. De jaarlijkse „omzet" van de Utrechtse universiteit bedroeg vorig jaar 184 miljoen gulden, dat is 34 miljoen gulden meer dan in het jaar ervoor. Het bud get van de Utrechtse universi teit, toen nog „illustere school" geheten, bedroeg in het eerste jaar van haar bestaan (1634) 5700 gulden. De uitbreiding van het univer- siteitscomplex „De Uithof" vindt gestage voortgang. Dit jaar is begonnen aan de bouw van een tweede transitorium een ge bouw van. 22 bouwlagen (85 metem boofi) dat over een jaar gereed moet zijn. Dit gebouw gaat huisvesting bieden aan een aantal „Alpha"-instituten voor wie een direkte oplossing van de huisvestingsnood in de binnen stad is geboden. Ook is in aan bouw het gebouw waarin het prfe-klinische gedeelte van het tandheelkundig instituut zal worden ondergebracht. In „De Uithof" zullen mettertijd alle universitaire instellingen zijn verenigd. Ze zijn nu nog ver deeld over ruim 120 panden in Utrecht. Radio-Peking heeft woensdag avond gemeld, dat de strategisch belangrijke, aan Birma en Laos en Vietnam grenzende provincie Yoennan onder rechtstreeks maoïstisch bestuur is gesteld. Op het ogenblik zijn Tibet. Sinkiang, Foekien en Kwangsi de enige van de 29 bestuursgebieden die nog niet onder rechtstreeks maoïstisch bestuur staan. Bij de dames ligt de verhouding andersom, vooral omdat de Rus sinnen op de technische nummers een overmacht hebben, die door de Amerikanen op de loopnum- mers niet wordt gecompenseerd. Hier behaalden de Russen sinds 1952: 13 gouden, 8 zilveren en 14 bronzen plakken en de Ameri kanen 7 gouden, 3 zilveren en 2 bronzen. Er zullen in Mexico geweldige prestaties moeten worden gele verd om in de prijzen te vallen. Enkele van de onderdelen van het atletiekprogramma waarop de prestaties de laatste jaren met sprongen vooruit gaan, zijn het hoog- en verspringen, het kogel- slingeren, het discuswerpen, ko gelstoten, polsstokhoogspringen, de marathon, 400 meter horden, de 10.000 meter en de 100 meter. HET HOOGSPRINGEN Het hoogspringen wordt een felle strijd tussen de Amerikanen en de Russen. De Russische kam pioen Valeri Skwortsow verwacht dat voor de prijzen zal moeten worden gesprongen over een hoogte van 2,20 a 2,25 meter, dus ongeveer zo hoog als de boven lat van een voetbaldoel. Voor de Russen is het een han dicap, dat hun fenomeen Valeri Brumel vorig jaar een ernstig verkeersongeluk overkwam, waardoor hij wellicht nooit meer aan wedstrijdsport zal kunnen doen. Deze winnaar van het zil ver in Rome (2,16 meter) en goud in Tokio (2,18 meter) wist door zijn enorme wilskracht haast al tijd de Amerikeanse matadors te verslaan. De Russische favorieten zijn nu Skwortsow en Walentin Gawrillow, die tot nu toe als bes te prestaties 2,19 en. 2,17 meter achter hun naam hebben staan. Zij bereiden zich er op voor nu ruimschoots boven de 2,20 meter te moeten springen. Tegenover deze Russen staan de Amerikaanse kanshebbers John Thomas, in Rome derde met 2,14 meter en in Tokio tweede met 2,18 meter, en John Rambo die in Tokio derde was met 2,16 me ter. Beiden hebben al boven de 2,20 meter gesprongen. Toch zijn de Zweden Nielsson en Dalgren en de Fransman Madjoebeau, die twee jaar geleden Europees kam pioen werd, mannetjesputters waar terdege rekening mee moet worden gehouden, omdat zij in staat zijn 2,15 a 2,20 meter te springen. NIEUW WERELDRECORD 7 Nadat Jesse Owens in Berlijn in 1936 voor het eerst verder dan 8 meter sprong (8,06 meter), heeft lang geduurd alvorens het regelmaat werd, dat bij de olym pische spelen boven de 8 meter moest worden gesprongen om in de prijzen te vallen. Het olym pisch record werd in 1960 geves tigd door de Amerikaan Ralph Boston met 8,12 meter, maar Bos ton is zo jong niet meer, evenals de Russische troef Igor Ter-Owa- nesjan (30), die al enkele jaren sukkelt met een blessure aan zijn linkerhiel, maar niettemin dit jaar al 8,16 meter heeft gehaald en mede-wereldrecordhouder is. Boston kwam kort geleden nog iets verder, namelijk 8,18 meter. De tweede Amerikaanse troef is de jonge (19-jarige) Bob Bi- mon, die vorig jaar opeens naar voren kwam en nu regelmatig verder dan 8,10 meter springt. De omstandigheden in Mexico in aanmerking genomen acht Ter- uwanesjan (derde in Rome en Tokio) de mogelijkheid groot, dat daar in oktober een nieuw we reldrecord zal worden gevestigd, hoewel de enerverende sfeer van de spelen dat op dit nummer nog vrijwel nooit mogelijk heeft ge maakt. In elk geval zullen pres taties van 8,20 a 8,25 meter zeker nodig zijn. De Engelse olympische kam pioen Lynn Davis loopt echter ook met grootse plannen rond en hij mikt zelfs nog wat verder dan de Rus, namelijk omstreeks 8,30 me ter. En dan te bedenken, dat Da- vis voor zijn goud in Tokio ge noeg had aan 8,07 meter. KOGELSLINGEREN Een minder populair atletiek- nummer is het kogelslingeren. Het zijn geen rank gebouwde, snel lopende en van sterk ont wikkelde beenspieren voorziene mannen, die dit krachtnummer beoefenen. Het komt dan ook vrij vaak voor, dat kogelslingeraars of kogelstoters goede gewicht- heffers zijn, zoals onze landge noot Piet v. d. Kruk, die als ge- wichtheffer de olympische li miet ruim heeft gehaald en nu ook probeert als kogelstoter naar de spelen te mogen. Bij het ko- gelslingeren staat de atleet in een cirkel van 2,5 m middellijn en zwaait hij de 7,257 kg zware ko gel enkele keren boven zijn hoofd alvorens hij hem zover mogelijk wegslingert. Het gaat hierbij om kracht en snelbeid. In Tokio leverde de Rus Ro- muald Klim met 69,74 m de bes te prestatie, maar in Mexico krijgt hij zware concurrentie van de 23- jarige Duitser Uwe Beyer, die in Tokio brons won en intussen veel sterker is geworden. Klim is mis schien wel de beste, maar niet de sterkste Rus, die in Mexico met de kogel gaat spelen. Wolodja Triboenski en Anatoli Tsjoepla- kow presteren bij de training in het gewichtheffen beduidend meer, maar op het atletiekveld is hij hen de baas. Klim meent, dat prestaties zullen moeten wor den geleverd, die omstreeks de wereldrecordprestaties liggen, hetgeen inhoudt dat zo'n 73 a 74 meter zal moeten worden gewor pen. DE 75-METERGRENS v Klim wil trachten de grens van 75 meter te bereiken. Hij acht de Duitser Beyer zijn grootste con current, die dit jaar al over de 72 meter heeft geslingerd. Minder angst heeft hij voor de Hongaar Gyula Zsivotsky, die zowel in Rome als Tokio de zilveren me daille won, maar die hij tot nu toe altijd heeft verslagen. En dan na tuurlijk de Amerikanen, die ook enkele mannetjesputters voor het kogelsiingeren klaar hebben staan, maar niet tot de hoogste wereldtop op dit nummer schij nen te kunnen reiken. We hebben nu de meningen van drie favoriete Russen gele zen. Nu maar afwachten wat zij ervan terecht brengen in oktober. Dat het hun niet mee zal vallen om te bereiken waarvan zij dro men, is zeker en dat vooral de Amerikanen flink van leer zul len trekken in het voor hen zo nabij gelegen Mexico, waar zij door veel landgenoten zullen worden aangemoedigd, mag als vaststaand worden aangenomen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5