MISS HELEN heeft een knaap van een voetbalplaat Ét TMEEJ79 69 79 59 98 Bij de2Q00, voel je je thuis! Ronde - Miss verkiezing LUXE POST MARIE BISCUITS THEEZAKJES QC LIMONADE CAZEUSE APPELMOES puddingsaus 100 chewing fruit caramels z* 89 chocoladehagel 145 eierkoekjes 89 7 chocoladerepen 100 Nieuwe aardgasreserve ontdekt in Noordzeebodem Zambiaanse oppositiepartij verboden na moord Nieuw overkoepelend orgaan voor toeristenwerving in Nederland Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 15 aug, 1968 Kaartavond te Othene De n.v. Hago avondwerksters Boekhandel VAN DE SANDE nlaamkaartjeó Drukkerij Van de Sande Zaamslag Zaamslag door de eeuwen heen Drukkerij „De Schelde" A. J. van Aken Xi* mm !£7ë aanbiedingen min 10% Pakje Roodmerk rol doosje 95 nü 1/1 blik SOEPBALLETJES bij aankoop van f 5,- aan Sparartikelen 6 voetbalplakkers gratis wijncognac 395 bananenschuim zak 65 Limfa Sinas 2 flessen 99 daisy glacée zak 95 margarine-io% Gevonden voorwerpen Italiaan randde weggelopen meisje aan Poolse „blauwbaard" gearresteerd Stichtingsvorm Slagvaardiger Zuidafrikaanse studenten roerig Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader GELEIN DEN ENGELSMAN, betuigen wij onze oprech te dank. H. DEN ENGELSMAN- VAN DOEZELAAR Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen Terneuzen, 14 aug. 1968. Sint Annastraat 1 (Driewegen) Zaterdag 17 augustus a.s. aanvang 7 uur n.m. Het Comité OMLOOP ZEEUWS-VLAANDEREN kiest a.s. zaterdag 17 augustus in de Katholieke Kring te Oostburg Prachtige prijzen, o.a. een grote mand MISS HELEN COSMETICA. NA AFLOOP DANSEN MET HET BEKENDE BELGISCHE DANSORKEST BOB VERWILST - Aanvang 20.00 uur. Inschrijvingen en inlichtingen bij: P. BRUGGEMAN, Markt 22, Oost burg, telefoon 2760. S>^<SXS>SxS>«XSXS>«>«XSxSKS«SX5xS)'S><®<SX5xS>«xgxSKSXSXSXi®<S>«XS>^&«><S>«>«XS><®»S>® Verloren beige heren regenjas. Terug te bezor gen: Azaleastraat 20, Ter- neuzen. vraagt enige Goed loon en sociale voorzieningen. Werktijden van 17.3020.30 uur. Aanmelden bij de heer W. TOLLENAAR, Pijn boomstraat 48, Terneuzen. *»"®«>®«xs>®®<=>®<»<3>«xs>«xs>«xsx«xsxsxëx=><»<ë>«xsl Dit najaar verschijnt een unieke uitgave met vele bijzon heden uit de oude en moderne geschiedenis van Het werk is verlucht met talrijke foto's, heeft een om vang van ca. 120 pagina's op royaal formaat en is ge drukt op houtvrij wit papier. Met als titel door J. PLATTEEUW. Het betreft hier een bijzondere uitgave, met een be perkte oplage, met o.m. Het ontstaan van het dorp - De twaalfde eeuw tot de overstroming - De perioden 16501794, 1794 1900 en 1900 tot heden - De Ambachtsheerlijkheid - Het hospitaal van Zaamslag - Verder iets over schoolmeesters, geneesheren en dominees - Ook de molens van het dorp worden behandeld, enz. enz. Speciale foto's van het oude en het nienwe Zaam slag, o.a. de toren op de torenberg - Andijke als dorp. Een plattegrond van Zaamslag uit 1813, enz. Prijs ingenaaid f 6,90; gebonden in wit imitatieleer 8,90 Daar de oplage beperkt is, is spoedig bestellen gewenst. U kunt bestellen bij uw plaatselijke boekhandel of recht streeks aan de uitgever Brouwerijstraat 2 - Terneuzen f y Vs* Bij De Spar hangt hij klaar voor één kwartje maar. De plaat voor alle jonge voetballers en supporters. De beroemde Engelse topspeler Roger Hunt in aktie. In prachtige kleuren. En om het hele maal compleet te maken geeft De Spar kleurige voetbalplakkers. Emblemen van alle ere-divisieclubs. Om op die plaat te plakken. Of op de fiets. Of de auto. Plakken vanzelf. Op alles. Wat ze kosten? Niets. U krijgt ze gratis bij de boodschappen. Hieronder ziet u bij welke. Zo viert De Spar de start van de voetbalcompetitie. Want De Spar doet graag iets voor attente moeders. En haar supporters natuurlijk. rarvjc r\uwuincir\ 76 nü 2 gezinsflessen nu 74 nü 2 blikjes 124 nü fles superieur bij 4 pakjes gratis chocoladereep van 25 IMMIMHINHIHMMmW 2 flesjes luxe ■10°; -10% puur 159 nü ■10% zak 500 gram melk 175 nüi60 -10% zak melk, puur of 6 nootrepen ■10% Ktlll/H TERNEUZEN De hoofdinspecteur-korpschef van de gemeentepolitie te Terneu zen maakt bekend, dat de volgende voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen. Groen kinderjack, Bergman, J. Haydnstr. 27; cirkelzaag, 7. Mi- chielsen, Kiaassenstr. 6; bruine boodschappentas, regenjas en sjaaltje, Brederodestr. 3; nieuwe rood-witte step, mevr. Slager, Bre derodestr. 3; gebloemde dames paraplu, A. Pladdet, Dr. Buijzestr. 18; paar zwarte sokken, J. Diele- man, Esdoornlaan 3; 2 bankbiljet ten, Sonora. Noordstr.; contactsleu tel nr. F 9067, Verlinde, Havenstr. 8; bruin hondje met zwarte hals band, L. de Kuiper, Ferd. Bolstr. 19; rode portemonnee met inh., A. Maas, Populierenstr. 11; grijze regenbroek, P. Witte, Dijkstr. 62; Hugenotenspeldje, W. v. d. Gies- sen, le Oude Heeselaan 4, Nijme gen, a/b m.s. Willem; rood-wit kinderfietsje, Bakker, S. Streuvels- str. 5; tafelkleed, Acaciastr. 11; bruine suede damesDortemonnee met inh., In 't Hout, De Genestet- sitr. 6; grijze damesparaplu en zwart boodschappentasje, v. d. Linde, Axelsestr. 18; plastic net met badgoed, H. Moelker, S. Streu- velsstr. 19; 2 autosleutels Italia, F. Hamelink, Goudenregenstr. 12; paar oude handschoenen. Kaijzer, Oostkolkstr. 2; zwart-rood geblok te fietstas, Acke, Dijkstr. 6; zwart hondje met witte pootjes en rood halsbandje, v. d. Waalsstr. 16; blauwe regenbroek, Dieleman, Zee dijk 33, Axel; autokrik en gummi broek, W. Kayzer, Hogendijk 28; zonnebril met groene glazen, G. de Weerdt, Donze Visserstr. 104; geel met zilver hondenriem, P. M. Lu- casse, Kazernestr. 8a; bankbiljet, Jiskoot, Markt; gouden damesring met inscriptie „MV-ML 24-9-60, Veerman, Industrieweg 12: groene paraplu, café Neutraal, Nieuwstr. 17; sigarettenaansteker, merk Pon- pel, P. Pijpelink, Javastr. 34; brui ne hond met gele halsband, v. d. Ploeg, B. Sweerslaan; ring met 2 huissleutels, De Feijter, Kortingin- ne'.aan 21; portemonnee met inh., S. Hamelink, Nieuwediepstr. 13; leren voetbal, Ringhout, Leliestr. 17; zwembroek met badhanddoek, mevr. Zegers, Mr. Haarmanweg 19; tas, Brandsma, Burg. Geillstr. 18; licht beige herenjack, Manhave, Nieuwstr. 30; gele plastic regen broek, Van Damme, Axelsestr. 175; bankbiljet, J. Doorns, Westkolk- str. 4; bankbiljet, mevr. De Lijzer, Tulpstr. 3; zwarte paraplu, v. d. Dries, Irenestr. 22; overall, Th. van Kouteren, Axelsestr. 9; rode step, A. Kolijn, Schoollaan 20; dubbeltje, A. Ottjes, Azaleastr. 12; bruine damesregenjas, mevr. De Doeldier, Acaciastr. 4; portemon nee, Thoiens, H. Heijiermanstr. 23; fototoestel merk Coonit, K. Molen graaf, Oostkant 10; kartonnen pak waspoeder (Persil), O. Ghuys, J. Boschstr. 35; bril met oranje-brom montuur, A. Verstraten, Larixstr. 88; gele regenbroek, L. C. van Fraayenhove, Riemensstr. 5, Zaam slag; zwarte zonnebril, v. d. Vaart, Beethovenhof 30. Aan het bureau van politie, Ro- segracht 15, bevinden zich de vol gende gevonden voorwerpen. Tabaksdoos met sigaretten, kin- dertasje met portemonnee met inh., herenbril, halsketting, brood zaag, huissleutel 204, bruine porte monnee, 2 sleutels van fietsslot, 3 dollarbiljetten, groene step, gerui te pet, bruine zonnebril, speelgoed- beer, sleutel, badhanddoek zwembroek, bruine knipportemon- nee met inh., blauw kindiervestje, knipportemonnee, zilveren oorbel, bruin-creime kinderschoentje, 3 sleutels, vakantiebonnen (schil ders) ter waarde van 56,96, kin- dersohoentje, zakagenda, over hemd in papieren zak van Visser- Koole, blauw-witte kinderfiets, zwarte herenportemonnee met inh. In de nacht van maandag op j dinsdag is in Sittard een 13-jarig meisje uit Heerlen, dat van huis was weggelopen, aangerand door de 27-jarige ongehuwde Italiaan P., die in Sittard woont. P. had het meisje in Heerlen ontmoet en meegenomen naar Sittard met de belofte dat het kind bij zjjn zus ter kon overnachten. In de afge legen buurtschap de Kolleberg heeft hij het meisje aangerand. Dinsdag is het meisje op eigen gelegenheid naar huis terugge keerd. Haar vader heeft de po litie gewaarschuwd, die dinsdag avond de dader heeft kunnen aanhouden. P. heeft een bekente nis afgelegd. Hij wordt vandaag overgebracht naar Maastricht waar hij aan de officier van justi tie zal worden voorgeleid. I De Poolse politie heeft in War schau de chauffeur bij de reini gingsdienst Stanislaw Modzelewski gearresteerd, die ervan wordt ver dacht in de afgelopen 16 jaar negen vrouwen te hebben ver moord. Tussen 1952 en eind 1953 wer den in Lodz vier vrouwen onder gelijke omstandigheden vernfoord aangetroffen en in 1955 en 1956 nog eens drie. Modzelewski verhuisde later naar Warschau, waar hij werd aangehouden toen daar twee vrou wen od dezelfde wijze werden vermoord. Volgens het blad Sztandar Mlo- dytsj wachit Modzelewski in Lodiz op zijn berechting. GROENLAND: Het Deense ko ninklijke paar heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan 't meest noordelijke deel van Denemar ken: Groenland. Tijdens hun be zoek aan een school verraste het paar alle aanwezigen door in de fleurige Groenlandse nationale dracht te verschijnen, een gebaar dat op hoge prijs werd gesteld. De Phillips Exploration-groep heeft woensdag meegedeeld dat zij in het Britse deel van de Noordzee een nieuwe aardgas reserve heeft aangeboord. De put bevindt zich op ongeveer 20 mijl uit de kust hij Norfolk. Bij eerste produktieproeven kwam ,sweet'- gas tevoorschijn in een tempo van 26 miljoen kubieke voet per dag. Het is de derde ontdekking van de groep in het haar toege wezen deel van de Noordzee. Onder „sweet"-gas wordt aard gas met een laag zwavelgehalte verstaan. Het kan in tegenstel ling tot gas met een hoog zwavel gehalte, dat eerst zwavelvrij moet worden gemaakt, bijna di- rekt worden verwerkt. De regering van Zambia heêft woensdag de oppositionele „ver enigde partij" verboden, omdat de aktiviteit van deze groepering een bedreiging voor de openbare orde zou zijn. Dinsdag werd een funktionaris van de regerende „verenigde nationale onafhanke lijkheidspartij" door een gewa pende bende vermoord. President Kenneth Kaoende zei gisteren in een speciale radio uitzending: „Ik heb besloten dat de verenigde partij een onwettige gemeenschap is. Dat betekent dat de partij verboden is en heeft op gehouden te bestaan". Kaoende zei dat leden van de partij be trokken waren geweest bij akti- viteiten, die een bedreiging vor men van de openbare orde en vei ligheid en dat de chaos het doel van de partij was geweest. De enige oppositiepartij die overblijft, is het „Afrikaanse na tionale congres". Deze partij werd reeds opgericht, voordat het land onafhankelijk werd. Een nieuw orgaan gaat zich bezig houden met de werving van toeristen. De algemene Nederland se vereniging voor vreemdelingen verkeer (anw) zal dit deel van haar taak neerleggen. Woensdag middag is op een buitengewone algemene ledenvergadering in het Scheveningse Kurhaus dit besluit bij acclamatie genomen. Het nieuwe orgaan zal de wer vende activiteiten in binnen- en buitenland, waarbii inbegrepen de exploitatie van de zeven hoofd kantoren in het buitenland, over nemen. Verwacht wordt dat de nieuwe organisatie, die de vorm van een stichting of een N.V. krijgt, een slagvaardiger beleid zal voeren dan de A.N.V.V. mogelijk was. De A.N.V.V. blijft bestaan. Zij wordt het overkoepelend orgaan voor de plaatselijke en regionale V.V.V.'s en zii zal die ondersteu nen en begeleiden. We verlaten de verenigingsvorm, omdat die te veel ballast heeft, verklaarde op een persconferentie de voorzitter van de A.N.V.V., prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen (oud-minister van economische zaken). Een meerderheid van het algemeen bestuur voelt volgens hem het meest voor de stichtings vorm, een kleine minderheid is voor een N.V. geporteerd. Prof. Gelissen acht het niet uit gesloten, dat een deel van het per soneelsbestand van de A.N.V.V. zal moeten afvloeien. Hij neemt aan dat de nieuw te stichten orga nisatie veel van deze mensen kan overnemen. Staatssecretaris drs. L. J. M. van Son van economische zaken wordt van het besluit op de hoogte gesteld. De bewindsman is nauw bii de plannen betrokken. De propaganda die de plaatse lijke en regionale V.V.V.'s in het buitenland voeren, blijft bestaan. Een volledige centralisatie in dit opzicht is niet te verwachten, zo meent het algemeen bestuur van de A.N.V.V. Uit de toeristische poli tiek is onze staatskundige struc tuur met de autonomie van de se- meenten en (dus) de plaatselijke V.V.V.'s niet weg te denken. De algemene Nederlandse ver eniging voor vreemdelingenverkeer bestaat sinds 1915 in de huidige vorm als vereniging. De resultaten die zij heeft geboekt, ziin volgens het bestuur niet onaardig. Er zijn echter betere mogelijk door het voeren van een slagvaardiger be leid. De zeven buitenlandse hoofd kantoren die ook door de nieuwe organisatie geëxploiteerd zullen worden, zijn gevestigd in Stock holm, Keulen, Zurich, Londen, Parijs, New York en Brussel. De eerste zit-in-demonstratie van Zuidafrikaanse studenten is woensdag in Kaapstad begonnen. Rond 300 studenten drongen onder het zingen van „wij zullen over winnen" de gebouwen van de uni versiteit binnen. Zij willen daar blijven tot het bestuur van de universiteit eveneens protest aan tekent tegen het besluit van de overheid de negersocioloog Archie Mafeje die als nummer één op de lijst van kandidaten stond voor de functie van lector in de sociolo gie, van de universiteit te weren. De autoriteiten hebben laten we ten dat de benoeming van Mafeje in strijd zou zijn met de traditie.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4