water PPt^ «SfAS&rAfiSB Vriendschappelijke wedstrijden TERNEUZEN-PAPENDRECHT 2-2 Tern. Boys- Corn Boys 5-0 Wielerploeg voor W.K. compleet BEURSOVERZICHT Maandag 12/dïnsdag 13 auugustus.l96S DE VRIJE ZEEUW Voorbij#*»# \aten tnan in jq. ieW\ V SeW.-Lrt ^>d°Pte |%BÖfna^« Fijenoord verslaat St. Etiënne met 2-0 Ajax won van Excelsior in Rotterdam met 6-1 FC Neurenberg versloeg Anderlecht met 5—1 DUIVENSPORT BALLONVAARDERS UIT ZEE OPGEPIKT Cor Jansen uit Waterlandkerkje ,open' schaakkampioen van Nederland Krant en televisie brengen dagelijks de dood in onze huiskamers. Andermans ongeluk is voor ons een lees- en kijk-consumptie. We riemen er oppervlakkig kennis van en gaan over tot de orde van de dag. We zijn er aan gewend geraakt, dat wij er toch niets aan kunnen doen. Maar op een dag gebeurt het voor onze ogen. Niet in woorden op papier of in beelden op de buis - maar echt. We horen hulpgeroep. We zien een mens in doodsnood.Dramatische werkelijkheid, maar hoevelen van ons kijken er naar als naar een film? Zijn wij zó afgestompt door drama's uit de tweede hand, dat het eenvoudig niet bij ons opkomt om iets te doen? Het lijkt er op. We kijken en wachten - als poppen van plastic. Tot er - goddank - één mens naar voren komt die voelt dat een mensenleven meer waard is dan een nat pak. Wij hopen, dat die mens zult zijn de eerste de beste keer dat een medemens hulp van u verwacht. Publikatie aangeboden door dit blad - in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. Lwcien A'nrcar Frans Mmp!oen op ds wen Fdcfy fVSerskx won in Varese Bas Maliepaard bij auto-ongeluk gewond Vierde arrestant in juwelendiefstal - V'ïf1;» d* g|f sj>ro*g U ette* Vef;„nhet waters het man keet Feijenoord heeft zondag voor 38.000 toeschouwers zijn eerste wedstrijd tegen de Franse kam pioen St. Etienne voor de inter nationale naeompetitie met 20 gewonnen. De Rotterdammers vielen van hét eerste fluitsignaal af sterk aan en bezorgden de Franse ver dediging met dieptepasses han den vol werk. Met het schieten had Feijenoord weinig succes, ook al doordat doelman Carnus zich uitstekend weerde. Feijenoord nam al in de eer ste minuut de leiding. Kindvall schoot 'hard op doel, Carnus stop te, maar sloeg de bal voor de voeten van de attente Van Ha- negern, die de geboden kans niet miste (10). De Fransen hadden niet de kracht om terug te komen. Zij speelden technisch knap, maar misten tempo en hielden de com binaties veel tekort. Zij kwamen niet verder dan een paar goed gerichte, maar te zachte schoten van Keita, Mitoraj en Berata. Ook Feijenoord kon niet over tuigen. Kindvall schoot te vaak en begreep Samardzics passes niet. Wery voelde Moulijn slecht aan. Hij speelde na rust als rechtsbuiten, hetgeen geen ver betering bracht. Wery bepaalde een minuut voor de rust uit een strafschop de eindstand op 20. Doelpuntenmakers: 12e min. 55e min. Nuninga Groot 01, 37e min. Nuninga 02, 55e min. Nuninga 03, 65e rnin. Jacobs 13, 68e min. Da- nielsson 14, 82e min. Haan 15, 86e min. Nuninga 16. Toeschouwers 8.000. Hoewel Excelsior zich heeft kunnen versterken met o.a. de ex-Feijenoorder Libregts en meerdere spelers uit de Delftse voetbalverkoop, begon het de strijd tegen Ajax met te veel schroom. Ondanks de bewegings vrijheid, die de landskampioenen kregen, viel hun spel niet mee, zelfs het gemis van Keizer en Cruyff in aanmerking genomen. Overigens handhaafde Ajax de sfeer van de vriendschappelijke wedstrijd consequent, zodat men het ware gezicht waarschijnlijk nog niet gezien heeft. Tenslotte produceerden de Amsterdam mers zes doelpunten. Het meren deel kwam voort uit Ihet afstraf fen van fouten van de wisselval lige doelman Geilman. In een wedstrijd voor de inter nationale naeompetitie heeft F.C. Nürenberg zaterdag op eigen terrein met 51 gewonnen van Anderlecht. Bij de rust stonden de Duitsers, die in de eerste ron de van de strijd om de Europa cup tegen Ajax uitkomen, met 20 voor. VLUCHTEN UIT CLERMONT „Nog Sneller", Breskens. Vlucht met 363 jonge duiven. Snelheid eerste duif 1057 m., laat ste prijswinnende duif 889 m. 1. A. Hamelynck; 2. J. Buijze; 3. J. v. d. Broecke; 4. en 8. Note- baart; 5. W. Bruinooge; 6. B. Neve; 7. Joostenbrugge; 9. en 10. M. de Beu. Oude duiven: 24, snelheid eer ste duif 1053 m., laatste prijswin nende duif 946 m. 1. E. Bijckaert; 2. I. Riteco; 3. en 4. J. Oostenbrugge; 5. M. Lèurgans; 6. J. Maas; 7. en 8. J. Quaars. PRIJSVLUCHT VANUIT MOESCRON „De Eendracht", Terneuzen. Oude duiven: Snelheid eerste duif 1Ó27.7 m.; laatste prijswin nende duif 833.5 m. 1. en 4. J. v. d. Graaf; 2. A. Bril; 3. J. S. de Smidt; 5. P. Pladdet; 6. J. Geelhoedt; 7. Meijer/v. d. Berge; 8. P. .F Harms; 9. C. J. Stoffels; 10. M. A. de Roo. Jonge duiven: Snelheid eerste duif 1006.3 m., snelheid laatste prijswinnende duif 720.9 m. 1. Gebr. Buijze; 2. J. A. de Smidt; 3. Meijer/v. d. Berge; 4. A. Vantricht; 5. M. A. de Roo; 6. P. F. Harms; 7. G. van Houdt; 8. H. F. Koch en Zn; 9. A. Bril; 10. A. J. Faas. Twee Canadese acteurs, die met hun ballon in zee waren ge stort bij een poging de Atlanti sche Oceaan over te steken, zijn zondag opgepikt door een kust- wachtkotter die hen naar de havenstad Halifax brengt, De ballonvaarders, Mare Win ters en Jerry Kostur, stegen zaterdag op maar na 20 uur raak ten zij te water. De ballon, die ongeveer 20.000 dollar gekost heeft ia verloren gegaan tiotterdamse aanval op het doel van St. Etienne met Kindvall (m.) en Samardsic (r.). Onder ideale weersomstandig heden hebben Terneuzen en Papen- drecht een aantrekkelijk partijtje voetbal gespeeld. Terneuzen is met goed opgezette combinaties doorlopend in de aanval geweest, maar het ontbrak de thuisclub in de eerste plaats aan een afronder, daar Lauret zwaar werd gedekt. Daarbij opereerde men te dikwijls met te weinig spelers in de voor hoede, terwijl de Papendrechtse doelman in een schitterende vorm verkeerde, anders was de rust stand zeker 41 in het voordeel van Terneuzen geweest. Voor Piet 't Gilde was het 'n zeer ongelukkige middag. Na ongeveer een half uur spelen kwam hij in botsing met een tegenstander en moest, vermoe delijk met een gebroken enkel, naar het Juliana ziekenhuis worden overgebracht. De jeug dige J. Geelhoedt nam zijn plaats in. Nadat beide ploegen het terrein hadden verkend brak de snelle Pa pendrechtse linksbuiten door, gaf een lage voorzet die de jeugdige doelman Boers goed wegstompte, waardoor de bal bij Deii kwam. Deze zond de bal over alles heen naar Lauret, die hard in de linker bovenhoek schoot. Men juichte reeds voor een doelpunt, maar de vuist van de Papendrechtse doel man werkte de bal nog tot corner. Ook een mooi schot van P. Geel hoedt werkte hij schitterend cor ner. Even later kopte P. Geelhoedt bij een corner het leder in, maar de lat bracht redding. Er waren 23 minuten gespeeld toen Dooms met een schitterend doelpunt zijn club de leiding bezorgde (10). Er waren nog drie minuten te spe len in de eerste helft toen Papen- drechts beste speler Ten Oever de stand op gelijke voet bracht (1-1). Papendrecht zette na de thee direct twee gevaarlijke aanvallen op. Eerst wist doelman Boers met behulp van de paal te redden, daarna was het Van Hulle die de bal uit het doel werkte. Het spel ging lange tijd op en neer tot dat in de 23e minuut Deii doorbrak en van de zijlijn een voorzet gaf naar De Zeeuwse kampioen Cor Jansen uit Waterlandkerkje heeft zaterdag in Enschede het „open" schaakkampioenschap gewonnen. Jansen, die evenveel punten be haalde als de Nijmegenaar Mar cus, werd als eerste geplaatst, omdat zijn tegenstanders gemid deld hoger in het eindklassement eindigden dan die van Marcus. De eindstand was: 1. Jansen 5'/s pt.; 2. Marcus 5% pt.; 3. Bra- nick, De Graaff, Hoogendoorn, Schneiders. Smit en Willemsen 3'A pt.; 9. De Groot 3 pt.; 10. Ver- holt en Rost van Tonningen 214 pt.; 12 drs Etmans 2 pt Dooms die een effectvol schot losliet dat de Papendrechtse doel man met een fraaie sprong corner werkte. Hierna kwam Terneuzen tweemaal goed weg toen doelman Boers bij een boogbal al geslagen was en de lat- redding bracht. In de 26e minuut schoot de linksbin nen van Papendrecht tegen de paal, maar dit was slechts uitstel want in de 30e minuuf liet Ten Oever een mooi staaltje voetbal zien dat hij afrondde met een schitterend doelpunt (12). Ter neuzen gaf zich niet gewonnen. Van der Hooft zette enkele analen zeer goed door, maar op het laat ste moment bracht een Papen- drechts been op de doellijn red ding. In de 42 minuut moest Pa pendrecht een corner op rechts toestaan. Deij gaf een tikje naar J. Geelhoedt, die een afgemeten voorzet gaf, welke door Verhage werd ingekopt (22). De Tern. Boys hebben j.l. zaterdag hun oefenprogramma voortgezet, na nederlagen in voorgaande wedstrijden tegen Arnemuiden en Breskens, beide met 32. Deze middag waren de rollen omgekeerd en werd met 50 van Corn Boys gewonnen. De Boys die de gehele wedstrijd het beste van het spel hadden, wisten dit in de eerste helft slechts in één doelpunt uit te drukken, doordat hun voorhoede vele mooie kansen om zeep bracht en goed werk van de Sasse doelman doelpunten voor kwamen. Na de thee tapten de Boys uit een ander vaatje en met mooie combinaties wist men de score op te voeren. De strijd was 20 minuten oud toen Simons doorbrak, de bal over de uitlopende Sasse doel man lepelde, maar het leder vloog net naast het lege doel. Frits Bakker deed het in de 28e minuut beter door zich handig vrij te maken en zijn-diagonale schot vloog via de onderkant van de lat in het doel (1—0). De tweede helft was amper 2 minuten oud toen linksbuiten Roose naar binnen was ge zwenkt, zijn tegenstander om speelde en toen beheerst scoor de (20). In de 9e minuut maakte Jonkman dankbaar ge bruik van een misser in de Corn Boys-verdediging (30). Corn Boys probeerde terug te slaan, maar zij zagen hun pogingen verijdeld toen in de 28e minuut Sutterland een Corn Boys-aan val afsloeg, de bal prachtig op bracht en op maat doorgaf naar Dieleman; diens dieptepass kwam bij Frits Bakker die raak schoot (40). In de laatste minuut lan ceerden de Boys weer zo'n com binatie tussen Jonkman en Bak ker. Dieleman ving het leder op en bracht de eindstand op 50. De nieuwe Boys-aanwinsten Die leman en Sutterland speelden een goede partij. Zaterdag ontvangen de Boys Urmondia uit Limburg (vierde klasser). Hierin speelt Borgt die vroeger uitkwam voor Axel, A.Z.V.V. en Terneuzen. De wegploeg van de profs voor de werldkampioenschappen, die op 1 september op het circuit van Imola in Italië worden gehouden, is compleet. Naast Jan Janssen, Eddy Beugels, Evert Dolman, Arie den Hartog, Harm Ottenbros en Rini Wagtmans heeft de sportcom- missie aangewezen Peter Post, Jan Harings, Wim Schepers en Harry Steevens. De reserves zijn Cees Zoontjes en Gerard Vianen. Voorts heeft de sportcommissie voor de profstayerij ingeschreven Piet de Wit. Piet van der Lans en Jaap Oudkerk. In de achtervolging bij de be roepsrenners zal ons land worden vertegenwoordigd door Leo Duvn- dam en Gert Bongers. Voor het eerst sinds vele jaren zal ons land niet vertegenwoordigd zijn bij de profsprinters. De sportcommissie heeft daaren tegen wel besloten alsnog Keetie Hage (St. Maartensdijk! uit te la ten komen bij de achtervolging voor dames. Luciën Aimar heeft zondag in Aubenas het Frans kampioenschap op de weg voor professionals ver overd. Met Roger Pingeon had Aimar een voorsprong van bijna zes minuten op ziin naaste con currenten na de wedstrijd over 268 kilometer. De uitslag is: 1. Lucien Aimar 267.968 km in 7 uur 53 min. en 35 sec.; 2. Pin ron; op 5 min. 43 sec. 3. Perin op 5 min. 43 sec.; 4. Bel- Ione op 5.53: 5. Pouhdor on 6.33; 6. Bassiere; 7. Dumon*: 8. Cchappe op 8.10; 9. Izier; 10. Zimmerman. Na de strijd om het Franse weg- kampioensohap zijn acht renners gecontroleerd op het gebruik van verboden stimulerend» mid^len. Het achttal bestond uit de eerste drie in het kampioenschap Aimar, Pingeon en Perin en de door het lot aangewezen renners Bellone, Theilleire, Vidament, Zimmerman en Bayssier. Na het kampioenschap heeft Marcel Bidot twaalf renners aan gewezen, die in aanmerking ko men voor 't wereldkampioenschap op de weg in Imola. Pas na Parijs -Luxemburg, van 22 tot 25 augus tus, zal de definitieve keuze wor den bekend gemaakt. De geselec teerden zijn: Lucien Aimar, Jacq. Anquetil, Andiré Bassiere, Gilbert Bellone, Raymond Delisle; Jean Jourden, Michel Perin, Roger Pin geon, Raymond Poulidor en José Samyn. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Het Damrak is vandaag de nieuwe beursweek begonnen met een licht verdeelde stemming bij de opening voor de internationale waarden. Hierbij was AKU 40 cent lager op 91,20 door wat lokale verkooporders. Later her stelde AKU zich tot 91,50. Philips kon zich aanvankelijk zeer goed handhaven op 142,80, tegen vrij dag als gemiddelde slotprijs van de laatste tape op 142,60. Wat winstnemingen deden de prijs voor Philips daarna teruglopen tot 142,50. Unilever gaf met een eerste verhandeling op 140 geen verandering te zien. Verkoop orders van lokale zijde brachten voor Unilever een flauwe stem ming op 138,80. Kon. Olie ont moette kooplust, zij het op kleine schaal, waardoor dit fonds 80 ct. hoger opende op 179,50, om daar na nog verder uit te lopen tot 179,80. Hoogovens werd op 117,50 (onv.) geadviseerd. De handel in de internationale waarden had niet veel te betekenen, jn Uni- De Belg Eddy Merckx heeft zaterdag in Varese een interna tionale wielerwedstrij, „de drie valleien" van Varese over 250 km gewonnen. De wereldkam pioen zegevierde in 6 uur en 26 minuten. De Italianen Michele Dancelli en Giani Motta bezet ten met een achterstand van 1 min. en 25 sec. de tweede en derde plaats. De uitslag was: 1. Merckx (Belg.) 250 km in 6 u. en 26 min.; 2. Dancelli (It.) op 1.25; 3. Motta (It.) z.t.; 4. Basso (It.) op 3.30; 5. v. d. Bos sche (Belg.) z.t.; 6. Zandegu (It.) z.t. De Nederlandse wielrenner Bas Maliepaard is zaterdag ernstig ge wond geraakt bij een auto-ongeluk in de Belgische plaats Moorsele. Op een kruispunt bij Moorsle re- den twee autos op elkaar in. De 'Nederlandse- professional, die, op 1 weg was naar een wielerwedstrijdi in Kortrijk, werd ernstig gewond. Hij werd in een plaatselijk zieken huis opgenomen. lever ging nog het meest om. De arbitrage kon internationaal praktisch niet tot zaken komen omdat de activiteiten op de bui tenlandse beurzen, evenals in Amsterdam, ver te zoeken waren. Van Wallstreet ging geen 'enkele stimulans uit. De markt aldaar sloot vrijdag rond het voorgaande slotniveau. De om zetten waren gering door gebrek aan bedrijfsnieuws. De Neder landse fondsen sloten in New York licht verdeeld met geringe koersafwijkingen. Van de cultures verbeterde Amsterdam Rubber bijna 1 punt tot 54%, doch moest HVA iets prijsgeven op 98%. In de scheep vaartsector ontmoette H.A.L. enige vraag waardoor dit fonds 1% punt steeg tot 75, De overige scheepvaartaandelen schommel den rond de slotkoersen van vrij dag. De staatsfondsenmarkt was over een breed front in hei-stel, na de terugval op vrijdag, toen de nieuwe 6% pet. lening van de Bank voor Nederlandsche Ge meenten werd aangekondigd. Op de incourante markt ter beurze is de laatste twee beurs- dagen ruim gehandeld in de V.A.T.-aandelen (Volks Aan delen Trust). Door speculatieve vraag steeg de koers van deze aandelen van 6 tot 9. Indertijd werden genoemde aandelen ter beurze (incourant) geïntrodu ceerd i.v.m. te verwachten R.E.M.-uitzendingen vanuit de Noordzee. De prijs bedroeg toen 20 per aandeel. De belangstel ling was van dien aard dat de prijs snel opliep tot boven de f 30. Toen echter bleek dat de uitzen dingen niet door gingen volgde een sterke terugslag op de koers van deze aandelen. Heineken was in de 2e periode 7 punten hoger niet aan te komen. De winst van Drie Hoef ijzers steeg van 5 tot 8 gulden, ofwel 40 punten. Maintz kwam van 240 bieden op 250 bieden, tegen 233 als laatst-gedane note ring. Ned. Kabel daalde vijf en Gist-Brocades 11 punten. De markt kreeg later een ver deeld karakter. Philips zakte ver der in tot 142,10 doch Kon. Olie steeg tot 180. AKU verliet de markt op 91,50 en Unilever oP 138,80. In de eerste periode waren vijf punten hoger Emba en Texo- print. Delta ging 5% punt om hoog en Techn. Unie 8 punten. Maintz was 7 punten hoger en Hero Conserven 8 punten hoger niet aan te komen. Drie Hoef ijzers lag vast in de markt rmet een koerswinst van 5 gulden. V.N.U. steeg ƒ2,80. Nederhorst was 8 punten in herstel, terwijl Naeff tien punten verbeterde. Alb. Heijn ging 3,50 en Bols 1.50 omlaag. Simon de Wit daal- De Utrechtse politie heeft van ochtend een vierde man aange- hoden, die ervan wordt verdacht een aandeel te hebben gehad in de diefstal van circa 1000 gou den ringen ter waarde van onge veer 120.000 uit de juweliers zaak Yan Dijk aan de Steenweg in Utrecht in de nacht van 4 op 5 agustus j.l. Het is de 19-jarige Utrechtse kok H., die van zijn bed werd gelicht en ter beschik king is gesteld van de recherche. De overige verdachten in deze ringendiefstal zijn de 28-jarige B„ de 25-jarige K., (beiden wer den twee maanden geleden uit het Utrechtse huis van bewaring ontslagen), en de 21-jarige ver tegenwoordiger S. uit De Bilt. Het onderzoek wordt nog voort gezet. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden vandaag aangevoerd 1134 slachtrunderen en 542 varkens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 4,80 ƒ5,20, le kwal. ƒ4,20ƒ4.65, 2e kwal. 3,804,05, 3e kwal. 3,603,75; Varkens: le kwal. ƒ2,24—ƒ2,28, 2e kwal. 2,22— ƒ2,24, 3e kwal. f2,11—ƒ2,21; Stieren 4,304,85; Worstkoei en 3,60—3,75; Slachtzeugen 1,621,72; Zware varkens ƒ1,90ƒ2,00; alles per kg. De aanvoer van slachtrunderen was iets minder, de handel vlot en ruim prijshoudend; Varkens: aan voer iets korter, vlotte handel en iets lager in prijs, enkele prima's boven notering. de 7, Bensdorp 5, Amev 6 punten. Porceleyne Fles en Chem. Naar- den gaven ieder 8 punten prijs. Aandelen Havenwerken werden 3 punten lager verhandeld op 92. Bredero Ver. Bedrijven was 10 punten lager niet af te komen. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, luiden: Londen Niew York Montreal Parijs Brussel Frankfort Stockholm Zürich Milaan Kopenhagen n^o Wenen Lissabon Madrid (gr. coup.) 8.64—8.74 3.60—3.64 3.35—3.40 64.50—67.50 7.03—7.11 89.80—90.30 69.5070.5a 83.90—84.4» 57.50—59.5» 47.4048.7» 50.20—51.201 14.0014.10; 12.65—12.8» *5.15—5.3» A

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3