Bacteriën liggen op de loer HIT kreeg toch zijn zin AAN STRAND MINDER VERTOON VAN VROUWELIJK SCHOON Vader Bloei: Kietspyjama V erdrieteli jkheden Leef 'regel voor een gezonde slaap Voor jonge meisjes zijn er op het ogenblik leuke fietspyjama's in de han del, waarvan de broekspijpen hal verwege h.et dijbeen kunnen worden opgetrokken, zodat ér een luchtig strandensemble met shorts overblijft. Voor de tieners op de fiets is ook het safarip'ak met broekrok erg in trek. Wie modern wil zijn, gaat dus in pyjama op de fiets. Zou er nog een tijd komen dat de meisjes in mantel pak naar bed gaan? Onmogelijk lijkt het ons niet, want vaak kunnen we ons niet aan de indruk onttrekken dat „mode'" tegenwoordig alleen maar is „breken met BHe tradities". U kunt er zelf echter heel wat aan doen om te zorgen, dat de smerige bacteriën, waardoor deze vergifti ging wordt veroorzaakt geen vat op u kunnen krijgen. Het komt er bij de bestrijding van de voedselvergiftiging op neer, dat u met drie punten heel erg rekening moet houden: met hygiëne, koeling en verhitting. Om het besmettingsgevaar tot een minimum terug te brengen is een goede hygiëne onmisbaar. Dat wil o.m. zeggen, dat u altijd goed uw han den moet wassen (met zeep) na het gebruik van het toilet, goed handenwas sen voor u gaat koken of broodsnijden en voor u gaat eten. Er zijn nog tien tallen andere momenten waarop u uw handen goed moet reinigen, maar in het kort zouden we kunnen zeggen: zorg stééds voor schone handen. Wat de keuken betreft, aan de rei niging daarvan moet u op warme zo merdagen bijzondere aandacht beste den. Dat is een nare opgave, want met de warmte hebt u minder dan ooit zin in huishoudelijk werk. Maar toch moet het, wilt u uzelf en uw ge zin veel narigheid besparen. Het keu-, kengerei en het vaatwerk moeten steeds „brandschoon" zijn. En, o, ja, vergeet de vliegen niet. Geef hun geen kans het eten vooraf te „keuren", want zij spelen een gro te rol bij het verspreiden van de bac teriën. Zet uw eten dus steeds goed Onder: Dit badpak in zwart/wit met diepe V-hals doet sterk denken aan de badmode anno 1930. Hebt u ze ook al zien dragen, de streepjesbadpakken uit de dertiger jaren? Ik wel en ik heb eerlijk gé- zegd mijn ogen even uitgekeken. Het doet plotseling zo ouderwets aan. Maar meteen dacht ik, waarom ook niet? Het mini-gedoe begint langza merhand afgezaagd te worden. Al jaren achtereen heeft iedereen ge zegd dat het niet korter meer kon, maar toch werd het van korter mini en van mini macro. Toen was ieder een het er wel over eens, dat 't ein de was gekomen. Naar men zegt zouden zelfs de mannen er genoeg van krijgen en ofschoon mij dat ho gelijk zou verbazen, kun je nooit weten. Dat zou de oude stelregel onderstrepen, dat de bakkersleerling bij het begin van zijn carrière net zo veel gebakjes en zoetigheid mag eten als hij maar op kan. Des te vlugger gaat het hem tegenstaan. Dat zou ook wel eens betrekking kunnen hebben op het „bloot" aan het strand. In dit licht bezien is 't helemaal niet verwonderlijk, dat badpakken met diepe V-halzen, met langere broekspijpjes en smalle schouderbandjes weer in de mode Zijn gekomen. Wedden dat de man nen daar de eerste tijd meer oog voor zullen hebben dan voor de bi kini's? U weet dus wat u te doen staat als u naar het strand mocht gaan. Vader Heinrich Block uit Winsen in west-Duitsland was van jongs af aan wat je noemt een „echte man" geweest. Of dit nu juist een com pliment is, laten we in het midden het hoeft in ieder geval niet per se iets onaangenaams te betekenen. Heinrich Block dan was in zijn vrije tijd altijd op het voetbalvald te vinden. Verder hield hij alleen maar van wilde spelletjes en van motoren met een knallende uitlaat. En toen hij trouwde - want, ja, dat doen echte mannen gelukkig altijd - was zijn innigste wens een zoon te krijgen. Natuurlijk een zoon, die een groot man zou worden binnen de doelpalen of de krijtlijnen. Toen sloeg het leven „hard" toe, - want zijn eerste spruit was een doch ter, die hij Diana noemde. En daar na kwamen er geen kindertjes meer. - Van een „familie-elftal" was dus geen sprake, zelfs niet van één doel man-zoon. Maar Heinrich bleek een echte „kerel" te zijn, want zoals het in de meeste gevallen gaat, zijn doch ter leed er niet onder dat ze geen zoon was, want vader zorgde er wel voor dat ze niets te kort kwam. Hij droeg haar weldra zo op handen, dat mevrouw Block wei eens vond dat het de spuigaten uitliep en dat zij zeif wel eens „buiten spel" kwam te staan. Toch maakte meneer Block ondanks zijn aandoenlijke liefde voor zijn doch ter tevens van de nood een deugd, want hij voedde Diana van de wieg af aan op in waardering voor het voet balspel. En dat zijn volharding met suc ces werd bekroond bleek onlangs dui delijk, toen zijn 16-jarige dochter slaag de voor het examen voor scheidsrech ter. Ze was zelfs nummer drie op de lijst van 47 kandidaten, terwijl de ove rige 46 kandidaten allemaal... oudere mannen waren. We nemen het vader Block niet kwalijk dat hij, toen hij hoorde wat zijn dochter had gepres teerd een waarderend gefluit liet ho ren. Er kunnen ons in het leven slagen treffen die ons verdriet brengen, dat we niet graag met verdrietelijkheid zouden aanduiden. Hier kunnen mede leven en troost welkom zijn, maar uiterste soberheid en bescheidenheid zijn geboden. "Werkelijk verdriet ver werken kost tijd en het is tenslotte iets dat we zélf moeten opbrengen. Heel anders staat het met die kleine ver drietelijkheden, die we zo makkelijk licht tillen als het die van anderen be treft. En inderdaad gaat het dan ook niet om zulke gewichtige dingen, maar jammer genoeg gaan sommigen er wel zo in op dat ze over niets anders meer kunnen praten óf denken. Misschien is er een woófd „verkeerd gevallen"dat helemaal niet zo kwaad bedoeld was. Een en al distinctie en vol gratie is deze chemisier van witte jersey-crylor. De gedistin geerde lijn van de japon wordt nog onder streept door de speelse onderbreking tn de taille, waar door het effect wordt gesor teerd dat de japon uit twee delen bestaat, Alleen een vrouw met grote innerlijk» beschaving zal haar gasten in zo'n beschaafd» maar tevens ongemeen smaakvolle rok ontvangen, Het kleding stuk is ge maakt van geel linnen- Tergal en aan de onderkant opgesierd met grote mar grieten. De ceintuur is een model van Het tobben erover roept echter weer andere kleine ergernissen op, die we eigenlijk al lang vergeten waren en zo gaan we de zaken hoe langer hoe som berder inzien. Onze eigen houding be gint ook te veranderen en minder on- Niet alleen onder hoogspanning werkende zakenlieden, maar ook vele vrouwen, zowel werkende- als huisvrouwen, grijpen tegenwoordig maar al te gemakke lijk en te vaak naar een pilletje of poeder om een lichte pijn of slapeloosheid te verdrijven. De spanningen, die hun werkzaamheden overdag meebrengen, worden niet voldoende afgereageerd en beletten het slachtoffer zich over te geven aan de slaap. En al spoedig verkeren ze in de ban van de fatale kring loop: door onvoldoende nachtrust kunnen ze de spanningen overdag steeds minder aan en door de vergrote spanningen slapen ze steeds slechter en slechter. In plaats van de soms gevaarlijke en bijna altijd schadelijke slaapmiddelen nemen kan men betèr eens een onschadelijke, natuurlijke methode toepassen om te zorgen voor een onontbeerlijke en voldoende nachtrust. Probeert u het eens met de volgende leefregel, die in negen van de tien gevallen succes heeft en gegarandeerd onschadelijk is: Houd tenminste één uur voordat u naar bed gaat op met werken; Besteed de helft van die tijd om een wandeling te maken; Besteed de overige dertig minuten aan het nemen van een lauw bad of een lauwe douche; Voltooi deze kuur met een glas wijn, een glas anijsmelk, warme melk met honing of alleen maar warme melk. Vooropgesteld dat u deze voorbereiding tot een gezonde, slaap met volle over gave volbrengt, dan kunt u er zeker van zijn, dat "deze dagsluiting u" fysiek tot rust heeft gebracht. Het gevolg daarvan zal zijn, dat de kuur wordt afgerond met een weldadige slaap, soader slaaptabletten. Desbruères. gedwongen te worden, zodat de we derzijdse houding hoe.langer hoe moei lijker en meer gespannen wordt. Soms is onze ergernis juist op onszelf ge richt en dan zijn we evenzeer geneigd doodgewone gebeurtenissen op te bla zen tot zaken die in staat zijn ons een halve nacht uit de slaap te houden. We kunnen bv. een aankoop gedaan héb ben die ons achteraf tegenvalt. Na tuurlijk kan dit wel eens jammer zijn, maar in de regel zijn we na heel korte tijd aan het nieuwe gewend en kunnen we er in de beste vrede mee leven. Is het dan niet jammer dat we er goede levensdagen om verknoeid hebbenHet kan ook zijn dat we verplichtingen hebben, die ons niet erg bevallendat we bezoek aangekondigd krijgen dat ons niet erg gelegen komt. En zo kun nen er duizend van die kleine tegen vallers zijn, waardoor we ons uit het veld kunnen laten slaan, waarmee we onze omgeving kunnen bezwaren en waardoor we ons goede humeur op de vlucht kunnen laten slaan. Gelukkig kan het ook anders, kunnen we de klei ne verdrietelijkheden met wat meer opgewektheid tegemoet gaan en ze ne men voor wat ze zijn. We kunnen moeilijk verwachten dat we precies in een kringetje van louter volmaakt heid zouden leven. Wat meer oog voor, al het goede dat op onze weg komt, wat meer inzicht wat werkelijk leed, betekent, wat meer vertrouwen in dé. goede zijden van onze medemensen kart ons voor heel wat narigheid behoeden Rechts: Bikini in "Bennudastijl met sportief stoere knoopslui- ting. (Nylfrancë) Iedereen weet het zo langzamer hand wel dat de akelige „zomerdiar- ree", ook wel „buikgriep" genoemd in negen van de tien gevallen niets met griep of kouvatten te maken heeft. Die nare ziekte, die u van enkele van de toch al zo weinige mooie zomerse dagen kan beroven en in korte tijd tot een slap en lam lendig vod kan maken, is in werke lijkheid een voedselvergiftiging. afgedekt weg; alleen ma» „open en bloot" op plaatsen, waar de vliegen beslist geen tóegang hebben, zoals bijv. in de ijskast. Wees verder kieskeurig ten aanzien van de zaak waar u uw levensmiddelen koopt. Winkelt u graag op de markt, koop daar dan alleen artikelen die goed verpakt zijn. —O— Onder: Ook deze bikini is mo dieus. De kleuren zijn blauw en wit. (Nylfrancë)

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 7