Slotzitting Wereldraad Kerken in kathedraal van Uppsala HET OOG VAN SIVA Radio en Televisie HOOFDPUNTEN NIGERIA, VIETNAM EN MIDDEN-OOSTEN Beroep op regeringen en kerken BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Half miljoen kampeerders in Nederland DE VRIJE "'ZEEUW Pagina 7 Bombardementen stopzetten Truck gekanteld bij Zevenbergen Verkeerschaos in Zuid-Duitsland Willy Brandt tegen legeroefeningen in Zusd-DuitsSand Nog meer militairen naar West-I rian Soanningen Boerderijbrand in Uden Brand in Groningse boerderij jtraaflfïftg zz/rnnï<Tag~zö juui968 De laatste dag van de assemblee van de wereldraad van kerken In Uppsala is voor een groot deel besteed aan politieke onderwerpen, zoals de oorlog tussen Nigeria en Blafra, Vietnam en het midden oosten. De bijeenkomst werd besloten met een speciale kerkdienst in de kathedraal van Uppsala. De assemblee heeft na soms emotionele discussies een resolutie over de kwestie-Nlgerla aangenomen, waarin wordt gezegd dat de wereldraad geen partij wil kiezen in het conflict, maar er bij de partijen op aandringt de vijandelijkheden te beëindigen, de vredesonderhande lingen te hervatten en naar passende oplossingen te zoeken. De wereld raad vraagt alle regeringen in de wereld mee te werken aan vrede en verzoening in het conflict en zich van elke actie te onthouden die de oorlog kan laten voortduren. Prof. dr. H. Berkhof uit Leiden toonde zioh in een gesprek met het ANP niet pessimistisch over de resolutie. Het gaat er niet om of er meer in had kunnen staan, maar of met die" "motie kan worden ge werkt. De Nigerianen hebben zich erachter gesteld. Een speciale dele gatie van de wereldraad, bestaan de uit een gedelegeerde uit Inia, één uit Kenia en een staflid van de raad, is naar Nitmey in Niger ver trokken, waar verdere besprekin gen zullen worden gevoerd. In een resolutie over Vietnam zegt de assemblee, dat het ver schrikkelijke lijden van het Viet namese volk zo snel mogelijk moet worden beëindigd. De Ameikaanse zegd, heel wat wijzer van gewor den. Ik hoop dat de kracht van hun marcheren er niet te veel door zal verminderen", aldus prof. Berk hof. Door onbekende oorzaak is zaterdagmorgen omstreeks zes uur op rijksweg 16 bij Zevenber gen een truck (zonder oplegger) met een snelheid van ongeveer honderd km per uur de berm aan de rechterzijde van de weg inge reden en gekanteld. De bestuur der, de 19-jarige C- J. M. Verklij uit Willeskop, overleed ter plaat se. Op de grote autowegen in .Zuid-,Duitsland heerste dit week einde een chaotische drukte. De autobanen konden de verkeers stroom uit Sleeswijk-Holstein, Hessen en Neder-Saksen, waar de vakanties nu pas goed zijn be gonnen, 'niet aan. Kilometers lange files en talrijke aanrijdin gen wargn daarvan het gevolg. Het ergst was de toestand zater dag op de weg Neurenberg München. De grootste ongelukken ge beurden echter in het veel min der drukke noorden. In Burg- dorf kwamen twee auto's uit Hannöver zondagmorgen frontaal met elkaar in botsing, waarbij vijf doden en een zwaar gewonde vielen. In Wunstdorf werden drie mensen gedood en twee levens gevaarlijk gewond, toen h/m sluto tegen een boom reed. Bij de vliegbasis Guetersloh reed zater dagnacht een automobilist in op een groepje Engelse wandelaars waarbij een dode viel en drie mensen zwaar gewond werden. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Willy Brandt, heeft zich zaterdag in antwoord op een brief van de fractievoorzitter der sociaal-de mocraten in het Westduitse par lement, uitgesproken tegen de plannen om in september in Zuid-Duitsland oefeningen van het leger te houden. Hij zei dat deze oefeningen, die al eerder waren vastgesteld nu niet gelegen komen. De Jractievoorzitter, Helmut Schmidt, had in verband met de ant wikkelingen in Tsjecho-Slo- wakije bedenkingen geuit tegen de oefeningen in de buurt van ïsjecho-Slowakije. Hij zond met het oog hierop brieven aan Brandt, minister van defensie Schroder en bondskanselier Kie- singer. Schröder heeft gezegd dat een besluit ten aanzien van de manoeuvres tot de competentie van de „organisatoren" behoort. Indonesië gaat voort de militaire sterkte in West-Irian op te voeren, zo bleek vrijdag uit persberichten in Djakarta. Volgens deze berich ten is enkele dagèn geleden een gevechtseenheid van de génie ter sterkte van een compagnie uit Soe- rabaja vertrokken om zich te voe gen bij het 508e en het 515e leger- bataljon, die reeds eerder naar West-Irian zijn vertrokken. Vermoed wordt 'dat deze troe penverplaatsingen ten doel hebben met het oog op^ de komende volks stemming, die moet uitmaken of West-Irian al dan niet Indonesisch wil blijven, eventuele gewelddadig heden te voorkomen. Eerder deze week werd gemeld dat Indonesi sche strijdkrachten in de omgeving van Manokwari een groep bewo ners van West-Irian hadden uitge schakeld, die behoorde tot de militante beweging „vrij Papoea". bombardementen en alle gebruik van massavemietigingsmiddelen behoren te worden stopgezet. Aan alle partijen wordt gevraagd hun militaire activiteit te staken. Een eerste prioriteit is thans het welslagen van de onderhandelingen in Parijs, aldus de resolutie, waar in alle partijen wordt gevraagd zich gedurende die onderhandelin gen te onthouden van het opbou wen van hun militaire macht. Bei de partijen zullen voor de vrede in Vietnam risico's moeten nemen. Een politieke oplossing kan niet door militaire overwinningen wor den bereikt, maar hangt af van de keus van het Vietnamese volk zelf, zo zegt de resolutie. De ker ken worden opgeroepen alle krach ten in te spannen voor de treffende hulp op grote schaal na het beëin digen van de oorlog. De resolutie over Vietnam werd met 20 stemmen tegen en 30 ont houdingen aangenomen. Twee Amerikaanse afgevaardigden had den gezegd, dat zij liever een krachtiger resolutie tegen het Ame rikaanse optreden hadden gezien. Dr. Robert Mcafee Brown (48), hoogleraar in.de theologie aan de Stanforduniversiteit in Californië, zei dat Amerika de zwaarste ver antwoordelijkheid draagt voor de verschrikkingen in Vietnam, niet alleen omdat de Amerikanen de meeste schade heben aangericht, maar vooral omdat zij daar de sterkste macht zijn. De resolutie zal aan beide partijen in Parijs worden aangeboden, alsmede aan de verenigde naties en de verder bij de oorlog betrokken regeringen. Over de resolutie inzake het midden-oosten ontstonden «Dannin- gen in de assemblee. De Libanese afgevaardigde A. Laham verzette zich fel tegen een passage, waarin kritiek werd gelevérd on het feit dat onderhandelingen tussen Israël en de Arabische staten maar steeds niet op gang komen. De voorgestelde passage is er niet ingekomen. De wereldraad zegt in zijn resolutie dieD bezorgd te zijn, omdat de dreigende situa tie in het midden-oosten geen teke nen van ontspanning vertoont, de resoluties van de ver. naties niet worden uitgevoerd, de territoriale grenzen niet worden gerespecteerd en een nieuwe bewapeningswed- loon te begonnen. Prof. dr. Berkhof gaf enkele per soonlijke eind'ndrukken over deze vierde assemblee. „Het is te veel gezegd als ik zou stellen, dat deze assemblee bevredigend was", aldus prof. Berkhof, „maar er is veel meer uitgekomen dan ik had ge dacht." De wereldraad staat voor twee grote conflictsituaties, zo on derstreepte prof. Berkhof. „Het gaat ten eerste om de werkelijke beleving van het christelijk geloof, zowel in theologisch opzicht als wat het christen-zijn betekent voor de problemen waarmee wij op deze wereld te maken hebben. Die tweede conflictsituatie be treft de vraag of de diep ingrijpen de sociale, economische en politie ke problemen op revolutionaire wijze moeten worden opgelost of langs de weg van de geleidelijke ontwikkeling". De drie vorige assemblees droe gen het stempel van opbouw van de oecumenische wereldbeweging. In 1948 was in Amsterdam het romantische begin van de wereld raad. In 1954 tijdens de assemblee in Evanston werd de opbouw be dreigd door de koude oorlog, maar in 1961 in New Delhi werd de oecumenische beweging princi pieel bevestigd door de toetreding van de oosters-orthodoxe kerken, de toenadering tot de r.k. kerk en de verdere contacten met jonge landen. „Nu zijn we met dde grote broederschap op mars gegaan en dat schept enorme problemen om de zaak bij elkaar te houden". Over de Inbreng van de jeugd- delegatie in de assemblee was prof. Berkhof zeer te soreken. .,De jongeren hebben niet alleen kritiek geuit, maar ook meegestudeerd en -gewerkt meer dan menlee gede legeerde. Nu de jeugddelegatie deze hele assemblee heeft meege maakt, begrijpen ze ons ook beter. Ze hebben gemerkt dat zij in hun eigen delegatie eveneens com promissen moesten sluiten om de ook in hun kring afwijkende onvat- tingen bij elkaar te brengen. Daar zijn zij, ze hebben het mij zelf ge- TERNEUZEN Geboren. 10 juli: Edzio Hen drik Carmine, z. van Carmine Lauri en Antoinetta C. Cornelis- sens, Kastanjelaan 140; Jozias Pieter Frangois, z. van Pieter J. Geelhoedt en Adriana de Jonge, won. te Zaamslag, Terneuzense- straat 21. 11 juli: Frederik, z. van Jan C. Bakker en Magdalena Bakker, won. te Axel, Oudeweg 14. 12 juli Linda Pieternella Mar- garetha, d. van Jan K. Willem- sen en Geertrüij F. Verhage, won. te Axel, Mozartstraat 42; Tony Herman Erna, z. van Jan C. Braeke en Erna A. Ongenae, won. te Biervliet, Elisabethpolder 11; Pieter, z. van David de Jonge en Catharina Scheele, won. te Zaam slag, Reuzenhoeksedijk 9. 13 juli: Davy, z. van Franciscus E. Duys- serinck etl Christina E. M. Ba- bijn, won. te Sas van Gent, Vrij- str'aat 9; Bianea Catharina Janna, d. van Johannes H. Luitwieler en Jacomina Pladdet, Beatrixstraat 43. 14 juli: Gêrdina, d. van Wil helmus L. Hebing en Jacoba van den Bosch, Pijnboomstraat 90; Leendert Cornelis, z. van Willem Roelse en Sara Vergouwe, won. te Axel, Hlulsterseweg 2. 15 juli: Silvie Alexia, d. van Johannes Janse en Johanna J. de Loof, won. te Axel, Irenestraat 40. 16 juli: Petra Carolien, d. van Levinus Dieleman en Adriana Hamelink, won. te Axel, Olivierstraat 3; Ro bin, z. van Dominicus J. A. de Waele en Emma E. A. de Smit, Zuidlandstraat 99; Renata Julien Jenny Fredérik, d. van Marcel J. L. M. Coppieters en Suzanna F. van der Hooft, won. te Zaam slag, Brugstraat 8. 17 juli: Ma- rinus Willem, z. van Pieter van Langevelde en Cornelia A. de Bruijne, Cörellistraat 27. Huwelijksaangiften. 11 juli: Arnold E. M. Cortvriendt 23 jr jm., won. te Sas van Gent en He lena M. Kindt 19 jr jd., Canis- vlietstraat 12 (Sluiskil). 16 juli: Arnoldus B. G. Heesbeen 31 jr jm., won. te Gilze Rije en Rosalia M. Harms 22 jr jd., Axelsestraat 42. Huwelijksvoltrekkingen. 12 juli: Jan A. van Wijck 22 jr jm., Joh. Vermeerstraat 25 en Elizabeth Vaders 21 jr jd-., Koninginnelaan 2; Jacobus Sol 20 jr jm., won. te Hoek en Cornelia A. Buijze 21 jr jd., Axelsestraat 218; Herman A. C. Odijk 23 jr jm., Mauritsstraat 35 en Magdalena C. van Over- beeke 24 jr jd., van Steenbergen laan 25a; Bernardus J. P. Mar tens 22 jr jm„ J.Vermeerstraat 30 en Maria J. M. van de Winckel 22 jr jd., Irenestraat 18; Johan nes N. van den Berg 33 jr jm., won. te Middelburg en Ina A. Stoffels 20 jr jd., da Costastraat 11. 18 juli Hendrik van der Vaart 21 jr jm., Beethovenhof 30 en Su sanna A. Overdulve 18 jr jd., Ro zenstraat 37; Rein de Lijzer 21 jr jm., Populierenstraat 9 en Wilhelmina van Gent 19 jr jd., Tholensstraat 17. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor twee is in Uden (N.- B.) een grote boerderij door brand verwoest. De brand is ont staan na loodgieterswerkzaam heden aan een waterleiding in de stal. De schade die gedeelte lijk door verzekering zal worden gedekt, was nog niet te ramen. De achter de woning staande var- kensschuur kon behouden blij ven. In de aan de woning staan de stal kwamen 25 varkens om. Voorts gingen verloren de auto van de eigenaar, een gedeelte van het huisraad en een diepvriesin stallatie. In de woning woonde een oude man met zijn ongehuw de zoon. Alleen de zoon was thuis. De vader is bij één van zijn kinderen in Canada. Overleden. 11 juli: Levinus de Blaeij 88 jr geh. gew., won. te Zaamslag. 12 juli: Oswald G. J. Kerckhaert 68 jr geh. gew., won. te Westdorpe. 13 juli Frangois Dieleman 75 jr e:v. M. van de Vreugde, J. van Stolbergstraat 47; Frangois M. de Pooter 85 jr geh. gew., won. te Zaamslag. TERNEUZEN In de periode van 12 tot en met 18 juli-zijn de volgende personen in deze gemeente ingekomen. A. G. de LaterLeijnse, Cho- pinlaan 43 van Vlissingen; P. E. van der ValkLous, Debussyhof 15 van Oudelande; J. Ramondt, CoegorsstraaT 2 van Ede; A. J. Schoe, Koninginnelaan 17 van Goes; F. Wielemakér, Pijnboom straat 82 van Vlissingen; M. J. E. A. Beyltjensv, d. Vyver, Eiken straat 72 van 'Doel(B.)A. G. Luimes, Bachlaan 182 van Zei- hem; C. Riemens, Margrietstraat 29 van Utrecht; J-. van den Bos, Zandstraat 7 van Amsterdam; J. J. Nieuwenhuis, Pijnboomstraat 39 van Kerkrade; W. N. Leunis, D. Visserstraat 29 van Dordrecht; W. A. van BeekColet, Grenu- laan 16 van Amsterdam; A. G. van den Brink, B. Zweerslaan 25 van Sas van Gent; J. M. Dekker, Nieuwediepstraat 46 van Best; C. A. Huisman, Tuinstraat 20 van Den Helder; J. P. Mikkers, Nieuwe Kerkstraat 24 van Breda; F. J. van Vlem, Narcisstraat 5 van Borgerhout (B.j; J. H. Wiele- makerv. d. Linden, Pijnboom straat 82 van Arnhem; P. Schou tenvan den Berg, G. Gezelle- straat 8 van Gorinchem; J. J. M. Kemper, Noordstraat" 68 van Breda; M. L. de Blaey, Chopin- laan 13 van Hoek; E. C. Oggel, Bachlaan 179 van Hoek; H. J. P. F. Roth, B. Zweerslaan 10 van Wesseling (Did); J. van Doese laar, Bachlaan 174 van Hoek; D. Sileon, N. J. Hartestraat 2 van Roterdam; J. van de Ree, Hobbe- mastraat 4 van Hoek; F. G. Ze- gers, Chopinlaan 19 van Zaam slag; A. A. de Zeeuw, Axelse straat 72 van Vleuten-de Meern; A. J. PattiSt, Korenbloemstraat 2 van Vlissingen;-F. M. Entres, Alvarezlaan 111 van Rotterdam; C. J. R. Dobbeleir—Vonck, Cho pinlaan 11 van Axél;*J. L. Com mandeur, O. Bolwerk 6 van Axel; A. BosSlachter, Alvarezlaan 83 van Termunten; P. J. M. Stan- daert, Westkolkstraat 8 van Huij- bergen; J. J. Ronayne, Bellamy- straat 125 van Amsterdam; G. J. Aberson, Breitnerstraat 145 van Steenwijk; A. Boone, Chopinlaan 21 van Borssele; V. Basa, Fr. Lisztstraat 15 van Rhoon; N. C. Dekkers, N. J. Hartestraat 2 van Rotterdam; J. Timmer, Fr. Hals laan 28 van Zaandam; P. van dei- Vlerk, Amer'ooomstraat 70 van Zaandam; R. C. J. Pierar, G. Ge- zellestraat 6 van Rotterdam; D. van Straten, J. v. Lennepstraat 55 van Apeldoorn; A. J. van der Veeke, Bilderdijk 21 van Dongen. In dezelfde periode zijn de vol gende personen uit deze gemeen te vertrokken. J. C. Koelman, Kastanjelaan 80 naar Oosterhout; J. Flipse, sa lonwagen Industrieweg naar Groede; P. J. Poot, Beukenstraat 14 naar Zaltbommel; J. Verzijden, Axelsestraat 101 naar Rotterdam; C. A. SolBuijze, Axelsestraat 218 naar Hoek; B. J. P. Martens, Joh. Vermeerstraat 30 naar Axel; M. J. M. Martensvan de Win ckel, Irenestraat 18 naar Axel; I. A. van den BergStoffels, da- Costastraat 11 naar Middelburg; L. D. van Turnhout, Oleander straat 32 naar'Tilburg; R. Balk, Vergaertstraat 26 naar Haarlem; A. K. de Vries. P 17 naar Velsen; J. J. Visser, iepenlaan 48 naar Maasbracht; R. M. J. van Veen, Nieuwe Kerkstraat 18 naar Koe wacht. DINSDAG 23 JULI 1968 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Lichte grammofoonmuziek; 7.54 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Ra diojournaal; 8.20 Lichte grammo foonmuziek; (8.30—8.33 De groenteman-; 8.50 Morgenwij- ling; 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NRU-programma; 9.35 Waterstanden; 9.40 Muziek uit de middeleeuwen en Renais sance; 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitaminen; (11.00 11.02 Nws; 11.02—11.32 R.V.U.: Buitenland is binnenwereld, door Fons Hermans, directeur volks universiteit Carmel); 11.55 Beursberichten; 12.00 Klankju welen; 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.29 Uitzen ding voor de landbouw; 12.39 Sportrevue; 13.00 Nieuws; 13.11 Radiojournaal; 13.30 De lichte Muze belicht: dansorkesten in de dertiger jaren; 14.25 Moderne muziek; 15.00 Klassieke opera fragmenten; 16.00 Nieuws; 16.02 Eerste Biennale Belgische ka mermuziek: moderne muziek; 17.00 De zingende bougie; 17.55 SOS-berichten; 18.00 Nws; 18.16 Radiojournaal; 18.30 Dansorkest met zangsolisten; 18.55. Trefpunt: Levén met chemie, klankbeeld; 19.30 Nieuws; 19.35 Gevarieerd programma; 20.45 Zeil in .zicht,, hoorspel; 21.20 Beatrix Fees't- oord: licht gevarieerd program ma; 21.55 Promenade-orkest: ro mantische muziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Radiojournaal; 22.55 Neder landse muziek in. de komende veertien dagen; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuwe; 7.10 Het levende woord;. 7.15 Op het ogenblik kamperen er on geveer een half miljoen men sen in ons land. Het aanhou dende regenweer is voor hen geen reden geweest hun va kantie af te breken en naar huis terug te keren. Aan de Noordzeekust werden de weersomstandigheden beter voor de kampeerders. 45 pro cent heeft zich hier gevestigd. In de overige vakantiestreken in het land is de bezetting meer gespreid. Rond de Friese meren, het Pa terswolder meer en het Zuid- laarder meer, waar 4 procent van de kampeerders zich heb" ben geconcentreerd zijn 60 pro cent van de kampeerterreinen volledig bezet en 33 procent heeft niet veel plaats meer. Aan de IJsselmeerkust en in de Noordoostpolder verblijft mo menteel 7 procent, die 50 pro cent van de campings helemaal b-zetten. In Gelderland rond Apeldoorn op de Veluwe en-langs de Overijsselse Vecht heeft 5 pro cent de tenten opgeslagen. Hier staan 60 procent van de kam peerterreinen vol en 34 procent kan nog maar weinig kam peerders opnemen. Limburg heeft ongeveer 4 pro cent van het aantal kampeer ders opgenomen, waarvan de helft langs de Maas kampeert. In deze provincie zijn 54 pro cent van de campings volge boekt. In de boerderij van de heer C. Kuipers aan de Friesestraatweg te Aduard heeft zaterdagnacht brand gewoed. Het vuur ontstond omstreeks twee uur in de aange bouwde schuur en verbreidde zich razendsnel in de daar opge slagen tweeduizend pakbeiphooi. De Groninger brandweer, wist te voorkomen dat het woongedeel te in vlammen opging. De bewo ners bleven ongedeerd. Naar de oorzaak wordt een onderzoek in gesteld. Gedacht wordt aan hooi- broei. De heer Kuipers is tegen brand verzekerd. klassieke balletmuziek; 7.30 Nws; 7.32 Aktualiteiten; 7.45 Klassieke muziek; 8.00 Nieuws; 8.11 Gewij de muziek; 8.30 Nieuws; 8.32 Touringclub: vakanti etips; 8.45 Lichte grammofoonmuziek; 9.30 Amusementsmuziek; 10.00 Theo logische etherleergang; 10.35 Mo derne muziek; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de zieken; 11.55 Mededelin gen; 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd programma; (12.22 Wij van het land; 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw.; 12.30 Nieuws; 12.41 Aktualiteiten; 13.00 Raden maar 14.05 Licht gevarieerd muziekprogramma; 14.30 Pizzicato: muzikaal mid dag-magazine (16.00 Nieuws); 17.00 Het dagelijks leven in de Nederlandse Antillen; 17.10 Voor de kinderen; 18.00 Koorzang met pianobegeleiding; 18.30 Nieuws; 18.46 Aktualiteiten; 19.05 Verslag I.B.M.-schaaktoernooi te Amster- dag; 19.08 -Van je buren moet je 't hebben: licht programma; 20.00 Klassieke en moderne muziek; 21.00 Ontwikkeling is de nieuwe naam van de vrede: gesprek over het ontwikkelingswerk in Afrika; 21.15 Operamuziek; 21.35. Klas sieke muziek; 22.30 Niéuws; 22.40 Overweging; 22.45 De zingende kerk: gewijde koorzang; "23.00 Vergezichten: klankbeeld over Wenen; 23.30 Lichte grammo foonmuziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Licht platenprogramma; (10.00 Nieuws); 11.00 Nieuws; II.03 Licht platenprogramma; 12.00 Nieuws; 12.03 Programma voor de tieners; 13.00 Nieuws; 13.03 Gevarieerd platenprogram ma; (14.00 Nieuws); 15.00 Nws; 15.03 Er - Jee - Em - Drie; 16.00 Nieuws; 16.0318.00 Licht pla tenprogramma; (17.00 Nieuws). BRUSSEL (Ned. uitz.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weerbericht, mededelingen, programma-overzicht en SOS- berichten voor de schippers; 12.48 Lichte muziek; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws, weerbericht en beursberichten; 13.20 Tafelmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Gevarieerd muziekpro gramma; (15.00 Nieuws); 16.00 Nieuws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Voor oudere luisteraars; 17.00 Niews, weerbericht en me dedelingen; 17.15 Amusements muziek; 18.00 Nieuws; 18.03 Top- hits; 18.28 Paardesportuitslagen; 18.30 Franse les; 18.32 Grammo foonmuziek; 18.45 Sportkroniek; 18.52 Taalwenken; 18.55. Gratn- mofoonmuziek; 19.00 Niéuws en weerbericht; 19.30 Muziek uit Roemenië; 19.45 Syndicale kro niek; 19.55 Grammofoonmuziek; 20.00 Convert; (In de pauze boek bespreking); 22.0022.15 Niei/ws en berichten. Televisieprogramma'» - NEDERLAND I: 18.50 Barend de Beer; 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 Reclame; 19.06 De avonturen van Cristobal, t.v.- feuilleton voor de jeugd; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 Sabato Sera, showprogramma; 21.10 De wre kers, t.v.-feuilleton; 22.00 Honger in Amerika, documentaire film reportage; 22.5022.55 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Barend de Beer; 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 Reclame; 19.15 Van gewest tot gewest; 19.35 Wij Europeanen, filmreportage over Bulgarije; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 In kleur: Dubbel spion: Tikkie, jij Sent 'm!, t.v.- film; 21.10 Berliner Philharmoni- ker o.l.v. Herbert van Karajan: Symfonie nr. 5 van Dworsjak; 22.1522.20 Journaal. BELGIE (Ned. uitz.): 18.55 Zandmannetje; 19.00 Tienerklan ken; 19.30 Tekenfilmpje; 19.37 Het hoogland van Toscanië (Ter- re alte di Toscana): documentair programma; 19.55 Mededelingen 20.00 Nieuws; 20.25 De recht vaardigen: toneelspel; 22.00 Ver geet niet te lezen: literair pro gramma; 22.35 Nieuws. WOENSDAG 24 JULI 1968 HILVERSUM I: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte gram mofoonmuziek; (7.307.35 Van de voorpagina); 7.54 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Actualiteiten; 8.20 Lichte grammofoonmuziek; (8.30 8.35 Van alle markten thuis, praat; je voor de huisvrouw); 9.00 Klas sieke grammofoonmuz.; 9.35 Wa- 51. Als Aram bijkomt staart hij in het gelaat van prinses Indra, die bij hem geknield ligt en zijn slapen bet met een vochtige doek. Daarboven ziet hij de gezichten van de keizer en dat van Tarai. „Ge hebt hem gedood!" fluis tert de prinses hem toe. „Ge zijt een held! Langzaam komt Aram overeind. Op een paar passen af stand ligt het levenloze lichaam van de tijger. Enige drijvers ma ken reeds aanstalten, het dier weg te dragen. Dan komt de keizer op hem toe, met uitgestoken hand. „Ge hebt het leven gered van keizer Saladin! En dat, ter wijl gij gisteren nog mijn gevan gene waart en ik U had kunnen doden! Ik weet, dat deze helden daad niet te belonen is, maar toch wil ik U mijn dankbaarheid to nen!" „Het was niets bijzonders, wat ik deed", weert Aram af, doch de keizer vervolgt: „Ge moogt één enkele wens doen, doch hoe deze ook luiden zal, ik beloof U, dat zij vervuld zal wor den. Spreek slechts!" terstanden; 9.40 Lichte grammo foonmuziek; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Nieuws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 Hoogtepunten uit de opera Die lustigen Weiber von Windsor, Nicolaï; 12.21 Voor het platteland; 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw; 12.29 Walsorkest; 13.00 Nieuws; 13.11 Actualiteiten; 13.25 Orgelconcert; lichte muz.; 13.45 Gesproken por tret; 14.00 Way-Out, programma voor de jeugd; 14.45 lUSY-Kamp 1968, wereldjeugdfestival van vo- calistische jongeren-organisatie in Vierhouten; 15.00 Moderne muziek voor 2 piano's; 15.20 Klarinetkwar tet van België; moderne muziek; 15.30 Viool en piano: klassieke en moderne muziek; 16.00 Nieuws; 16.02 Sociëteit Zestig minuten voor boven de zestig; 17.02 Oude liedjes; 17.20 De streken van het model, hoorspel; 17.55 S.O.S.-be- richten; 18.00 Nieuws; 18.16 Actu aliteiten; 18.30 Licht vocaal en in strumentaal ensemble en zangso list; 18.55 Vara's Popshow; 19.30 Nieuws; 19.35 Buitenlands week overzicht; 19.45 Promenade-orkest: klassieke en moderne muziek; 20.15 Spreekt U maar...!, wedstrijdpro gramma; 20.45 Country en Wes tern muziek; 21.05 Op de praat stoel: interview; 21.30 Programma rond Simon Carmiggelt; 22.15 Franse chansons; 22.30 Nieuws; 22.40 S.O.S.-berichten; 22.45 Actu aliteiten; 22.55 Moderne en klas sieke kamermuziek; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Het levende woord; 7.15 Klassieke grammofoonmuziek; 7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.45 Klassieke dansen; 8.00 Nws; 8.11 Op sleep tros: programma voor automobi listen; (8.30 Actualiteiten); 9.15 Heel toevallig: klankbeeld over de geschiedenis van het buskruit; 9.45 Voor de kleuters; 10.00 Populair klassieke muziek; 10.30 Voor de vrouw; 11.00 Nieuws; 11.02 Luis ter uitèn thuis...: verzoekpro gramma voor de militairen; 11.50 Actualiteiten; 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd progr.; (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar.14.00 Lichte gram mofoonmuziek; 15.00 In '(j zilver: programma voor oudere luiste raars; 16.00 Nieuws; 16.02 Voor de jeugd; 17.00 Meisjeskoor; 17.15 Lichte grammofoonmuziek; 17.50 Overheidsvoorlichting: Hoe gaan we? Een programma over verkeer, vervoer en vooruitzien; 18.00 Veel gevraagde gewijde muziek; 18.30 Nieuws en weerpraatje; 18.46 Ac tualiteiten; 19.00 Verslag I.B.M. Schaaktoernooi te Amsterdam; 19.05 Weg wezen...!: vakantie magazine; 19.30 Sir Henry Wood Promenade Concerten; 22.05 Spie gel van België:, een programma in samenwerking met de B.R.T.; 22.20 Licht orkest; 22.30 Nieuws; 22.40 X, een sprong in het duister; 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM III: 9.00 Nieuws; 9.02 Lichte vokale muziek; 10.00 Nieuws; 10.03 Mengelmuze: nieu we langspeelplaten; 10.30 Ramblers Radio Reprises; 11.00 Nws; 11.03 Muziek - lezen: het laatste inter nationale nieuws op het gebied van de lichte muziek; (12.00 Nieuws); 13.00 Nieuws; 13.03 Radiojournaal; 13.06 Zet 'm anders op!: vrolijk platenprogramma; 14.00 Nieuws; 14.03 Muziek-Boetiek: muziekpro gramma met prominente Neder landse artiesten; 15.00 Nieuws; 15.03 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogr.; 16.00 Nws.; 16.0318.00 Superclean dream- machine; (17.00 Nieuws); 17.02— 17.05 Radiojournaal). BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muziek; 12.40 Weer bericht; 12.48 Grammofoonmuz.; 12.55 Buitenlands persoverzicht; 13.00 Nieuws; 13.20 Tafelmuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Gevarieerd muziekprogramma; (15.00 Nws); 15.15 Voor de kinderen; 16.00 Nws.; 16.03 Beursberichten; 16.09 Lichte muziek; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor die jeugd; 18.00 Nieuws; 18.03 Tophits; 18.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.50 Sportkroniek; 18.57 Taalwenken; 19.00 Nieuws en weerbericht; 19.30 Lichte Noorse muziek; 20.00 Operettemuziek; 21.17 Amusementsmuziek; 22.00 Nieuws en berichten T elevisieprogramma's NEDERLAND I: 17.00 Voor de kinderen; 18.50 Barend de Beer; 18.56 Reclame; 19.00 Journaal; 19.03 Reclame; 19.06 In kleur: De Bosbrigadiers, TV-feuilleton voor de jeugd; 19.31 Persoonlijk; Ken nismaking met Keizer Haile Se lassie; 20.00 Journaal; 20.16 Re clame; 20.20 Uitzending Stichting Socutera; 20.25 Road to Hong Kong (geef ze de ruimte), speel film; 21.55 In kleur: De Galapagos eilanden, documentaire film; 22.20 22.25 Journaal. NEDERLAND II: 18.50 Barend de Beer; 18.56 Reclame; 19.00 Jour naal; 19.03 De avonturen van Poly en de zwarte diamant, TV-feuille ton voor de jeugd; 19.30 Raad voor de kunst, een programma over cul tuurbeleid in Nederland; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; Cinema: Eerst de bananenschil... dan de democratie. Programma over film en humor (dl. 1). 21.00 Onaantast baar..., TV-feuilleton; 21.50 Upp sala, berichtgeving over de we reldraad van Kerken; 22.0522.10 Journaal. BELGIE (VI.): 18.55 Zandmanne tje; 19.00 Voor de kleuters; 19.20 Televisum: jeugdtelevisie; 19.55 Weerbericht; 20.00 Nieuws; 20.25 Etentje uit, etentje thuis; culinair programma; 20.55 Bogart-retrb- spectieve: TV-serie; 22.40 Nieuws

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 7