Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! De 16e etappe bracht omwenteling in het algemeen klassement HET OOG VM SI VA Burgerlijke stand DE RONDE VAN FRANKRIJK GENET (Fr.) WON DE ZEVENTIENDE ETAPPE Vandaag de zwaarste rit van de tour BEURSOVERZICHT DE VTUJE ZEEUW Vijftien maanden gevangenisstraf wegens plegen abortus Vijf Jaar en t.b.r. geëist tegen textielarbeider De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Een ton schade bij brand in kindertehuis GEVAARLIJKE CHEMICALIËN Vercauteren uit Assenede won de kermiskoers voor amateurs te Philippine Akkermans won bij de adspiranten Duivensport Prijsvlucht uit Vilvoorde „De Reisduif' - Breskens Prijsvlucht uit St. Denis Prijsvlucht uit Clermont „Nog Sneller" - Breskens Oude duiven: DE 16e ETAPPE: DE 17e ETAPPE: Havenstaking in Le Havre Echtpaar verongelukt In Drente Paginal De rechtbank in Den Haag heeft de 30-jarige vrouw J. W. H. R. uit Den Haag veroordeeld tot een jaar en drie maanden ge vangenisstraf wegens het ple gen van abortus. De 22-jarige lasser G. S. D. uit Delft werd veroordeeld tot negen maanden wegens medeplichtigheid. Voor beide verdacthn wordt de tijd in voorarrest doorge bracht, afgetrokken. De lasser had enige tijd om-] gang gehad met een meisje in Delft, dat in het begin van dit jaar een baby verwachtte. Uit angst, vooral voor haar ouders, die bezwaren hadden tegen de jongeman, wendde het meisje alles aan om de zwangerschap te verstoren. Een eerste poging werd gedaan op 28 februari, maar deze had niet het gewens te resultaat. Daarom werd op 5 maart de poging herhaald. Het meisje had gezegd vijf maan den in verwachting te zijn, maar dit bleek zeven te zijn. Nog tijdens de behandeling door de vrouw werd het meisje onwel en tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleed ze. Later bleek dat door gebruik van de spuit lucht in de bloedbaan was gepompt, waardoor het hart van het slachtoffer stopte. Veertien dagen geleden had de officier van justitie tegen de vrouw twee jaar en zes maan den en tegen de lasser een jaar gevangenisstraf met aftrek ge- eist. ZAAMSLAG Geboorten: 5 juni. Mathieu, z. van G. van Geffen en M. Wens- veen, Hoek van de Dijk 13. 20 juni. Leunt je Pieternella en Wil lem Jan, d. en z. van F. Zegers en S. Dieleman, Veerstraat 12. 24 juni. Catharina Suzanna, d. van F. J. Risseeuw en M. Frelier, Spui 42. 30 juni. Janna Adriana, d. van L. W. de Zeeuw en W. T. de Blaeij, Polderstraat 16. Huwelijksaangiften: 5 juni. Michiel Hendrik van Gelderen (won. te Terneuzen), 22 j. en Janneke Geertruida de Vos, 21 j. 6 juni. Marinus Levinus de Blaeij (won. te Hoek), 22 j. en Lijntje den Deurwaarder, 22 j. 14 juni. Frederik Gelein Zegers, 22 j. en Jozina Suzanna de Jonge, 22 j.; Adriaan den Hamer, 25 j. en Marianne Marij ke Helene Blij - leven, 21 j. 21 juni. Jasper Cor nells Verplanke, 22 j. en Catha rina'Adriana Buijze, 22 j. 26 juni. Jan Martinus de Fouw (won. te Terneuzen), 21 j. en Cornelia Buijze, 22 j. Huwelijksvoltrekkingen: 14 juni. Daniël Adriaan Jacobus Diele man (won. te Axel), 23 j. en Catharing Geertrui Bakker, 19 j. 21 juni. Johannes Dees, 28 j. en Elizabeth Torn, 19 j.; Michiel Hendrik van Gelderen (won. te Terneuzen), 22 j. en Janneke Geertruida de Vos, 21 j. 27 juni. Adriaan den Hamer, 25 j. en Marianne Marijke Helene Blij- lèven, 21 j. 28 juni. Marinus Levinus de Blaeij (won. te Ter neuzen), 22 j. en Lijntje den Deurwaarder, 22 j. Overleden 2 juni. Willemina Maatje Bevelander, 66 j., echtg. van J. Lokerse. 13 juni. Jacobus den Hamer, 55 j., echtg. van W. M. van de Velde. 24 juni. Louis de Pooter, 74 j., echtg. van J. J. van Langevelde. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden aisteren in totaal aange voerd 2705 dieren, zijnde 200 slachtrunderen; 591 gebruiksvee; 250 vette kalveren; 140 graskalve ren; 1136 nuchtere kalveren; 10 biggen; 8 paarden; 5 veulens; 323 schanen of lammeren; 37 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt; Slachtrunderen: extra kwal. ƒ4,85—f5,25, le kwal. ƒ4.20— ƒ4,65, 2e kwal. ƒ3,80—ƒ4,05, 3e kwal. 3,603,75; Vette kalve ren: le kwal. f 3,303,45, 2e kwal. 3,00—3,30, 3e kwal. 2,85 3,00; Stieren 4,20—4,75; Worstkoeien 3,60—3,75; alles per kg. Kalf- en melkkoeien 1125 1550; Vare koeien 9751250; Vaarzen 9501075; Pinken 625—775; Graskalveren 360— 525; Nuchtere kalveren 170 180; Schapen 90—120; Lam meren 100—135; alles per stuk. Overzicht: Slachtrunderen: aan voer ruimer, handel kalm met prij zen als maandag; Kalf- en melk koeien: iets ruimer aanvoer, rusti ge handel en niet hoger in prijs; Vare koeien: aanvoer tamelijk, handel lui en prijshoudend; Vaar zen en pinken: gewone aanvoer, handel stil met stabiele prijzen; Graskalveren: iets meer aanvoer, redelijke handel en onveranderd in prijs; Vette kalveren: aanvoer iets korter, handel williger en prijshoudend; Nuchtere kalveren: kleiner aanvoer, tamelijke handel prijzen stierkalveren hoger, vaar zen iets stijver; Schapen en lam meren; minder aanvoer, handel flauw, prijzen gedrukt. Vjjf jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering luidde de eis, die de officier van justitie bij de Zwolse rechtbank, mr P. J. Stig- ter, gisteren uitsprak tegen de 38- jarige textielarbeider Arend D. uit Dedemsvaart wegens zware mishandeling de dood ten gevolge hebbend. D. had de 15-jarige leerlinge van 'n huidhoudschool, Neltje de Haan, op 23 november met een baksteen tegen het hoofd geslagen. De volgende dag werd zij dood gevonden in het bieten- land in de buurtschap Oosterhuis (gem. Avereest), waar de mis daad was gepleegd. De klompen, die Neltje aanhad, werden later op enkele meters van het lichaam gevonden, maar uit de verklaringen van verdach te werd niet duidelijk of zij had getracht zich met behulp van de klompen te verweren. Dr J. Zel- denrust, patholoog-anatoom en gerechtelijk deskundige, die het lijk had onderzocht, verklaarde dat Neltje de Haan de verwon dingen had kunnen overleven als haar binnen redelijke tijd hulp had kunnen worden verleend. Haar dood was versneld door de kou, waaraan zij half ontkleed was blootgesteld. Dr J. G. Schnitzler, zenuwarts te De Bilt, die de verdachte had geobserveerd, achtte D. sterk ver minderd toerekeningsvatbaar. D. is sinds zijn jeugd epilepticus. 20 jaar geleden reeds had een arts, die hem had behandeld, gewaar schuwd dat de degenaratië van bepaalde karaktereigenschappen, die bij epileptici kan optreden, met het klimmen van de jaren sterker wordt en dat D. een ge vaar voor zijn omgeving vormde. De officier achtte zware mis handeling de dood ten gevolge hebbend bewezen. Onder invloed van zijn ziekte had D. eens een brand gesticht en eens iemand met een mes mishandeld. Voor het laatste kreeg hij vier maan den en werd hij tien maanden in een inrichting verpleegd. Na zijn vrijlating was er geen medische begeleiding. D. verborg zijn ziek te voor zijn vrouw en zelfs voor zijn huisarts. Op grond van de rapporten acht te mr Stigter het noodzakelijk D. (ADVERTENTIE) Vier middelen in één tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarax - helpen snel en... doen wonderen I Twee slaapzalen en een groot deel van een zolder van huize „Groenenstein" aan de Loosduin- seweg in Den Haag zijn maandag avond door brand verwoest. De brandweer schat de schade op een ton. Het kindertehuis was te gen brand verzekerd. Hoe de brand kon ontstaan, is nog een raadsel. De brand kon worden gelokaliseerd tot de vleu gel van de jongensafdeling van het gebouwencomplex. Een geluk noemde de directie van het tehuis het, dat de brand woedde op een afdeling, waar door de vakantie niemand aanwezig was. aan de maatschappij te onttrek ken. De verdediger, mr S. le Poole, achtte opzet tot zware mishande ling niet bewezen. Hij meende dat alleen van mishandeling kon worden gesproken. De straf moet overeenkomen met de mate, waarin men verdachte zijn daad kan verwijten, zo meende hij, en niet worden afgemeten naar 't af schuwelijke gevolg. Mr Le Poole vroeg een straf gelijk aan het voorarrest (7'A maand) en terbe schikkingstelling van de regering. Een motorenfabriek in het En gelse Coventry heeft een nieuwe straalmotor ontwikkeld die maar een lengte van 38 en een breedte van 27 cm heef*. De motor heeft bij 65000 omwentelingen 'n stuw kracht van 114 pounds. Volgens de fabriek zal het nu ook mogelijk zijn lichte sportvliegituigen van deze straalmotor te voorzien. Op de foto de mini-jet. Op een congres in Canada heb ben verscheidene geleerden ge wezen op het gevaar dat som mige chemicaliën kunnen teweeg brengen voor het nageslacht. Over het algemeen is men nog de mening toegedaan dat afwij kingen bij het nageslacht van mensen en dieren slechts wor den veroorzaakt door straling. Er zijn echter diverse chemische middelen aan te wijzen, die dit zelfde doen. Men waarschuwde ook tegen de luchtverontreini ging, die dezelfde gevolgen kan hebben als zij niet in de hand kan worden gehouden. Voor de derde kermiskoers te Philippine verscheen een sterk veld amateurs aan de start. De eindzege was voor de Belg Ver cauteren die in de sprint zijn medevluchter Breur uit Oude Tonge overtuigend klopte. Er was veel publiek dat van een boeiende strijd heeft kunnen genieten. De uitslag was: 1. P. Vercauteren 100 km in 2,29,05; 2. B. Breur; 3. op 15 sec. P. Vonck (St. Jansteen); 4. B. Solara (Den Bosch); 5. W. Dee- len (Nieuw-Lekkerland); 6. F. Ouwerkerk (Rotterdam)7. J. V. Steenis (Blokland); 8. C. Leunis (Amsterdam); 9. G. van Dongen (Made); 12. P. Ros (Rotterdam). De adspiranten hadden heel wat minder strijd te zien gege ven. De nationale kampioen won de spurt van een gesloten pelo ton. Uitslag; 1. J. Akkermans te Nieuw-Vossemeer 25 km in 41 min. 12 sec.; 2. J. Spronkman (Elsloo); 3. W. Hellemans (Hal steren) 4. A. Hopmans (Bergen op Zoom); 5. J. Luijsterburg (Nieuw-Vossemeer); 6. J. Leijten (Chaam); 7. J. van Dijk (Ul- venhout); 8. P. Maas (Oirschot); 9. P. Ossewaarde (Goes); 10. N. Faas (Terneuzen). Jonge duiven: Snelheid eerste duif: 1428 m.; snelheid laatste prijswinnende duif: 975 m. 1. 2 en 3. J. Versprille; 4, 5, 6 en 9. E. Pieters; 7 en 10. J. v. d. Lijke; 8. H. Schautteet, „De Rèizduif' - Breskens Oude duiven: Snelheid eerste duif: 1257 m.; snelheid laatste prijswinnende duif; 1172 m. 1, 3 en 5. C. Klaasse; 2,4 en 8. J. v. d. Lijke; 6. F. Scheele; 7. H. de Smidt; 9. J. Deunink, Snelheid eerste duif 1301 m; snelheid laatste prijswinnende duif 1245 m. 1. en 2. O. de Vriend, Aarden burg; 3. en 8. Jac. Quaars, Bres kens; 4. A. Vermeulen, Breskens; 5. J. Faas, Breskens; 6. J. v. Gijs, Breskens; 7. M. Krijger, Oostburg; 9. J. de Meester, Breskens; 10, J. v. Ommen, Sluis. Jonge duiven: Snelheid eerste duif: 1302 m.; snelheid laatste prijswinnende duif: 1164 m. 1. H. Schelstraete, Breskens; 2. J. Klaaijsen, Breskens; 3. W. Stan- daert. Aardenburg; 4. W. Bruijn- ooge, Breskens; 5. L. v. d. Wege, Breskens; 6. J. Kools, Cadzand; 7. M. Krijger, Oostburg; 8. B. Neve, Breskens; 9. T. Smallegange, Breskens; 10. J. Wisse, Breskens. De 16e etappe door het Franse centraal massief van Albi naar Aurillac heeft maandag een grote omwenteling gebracht in de Ronde van Frankrijk. De Belg George van den Berghe, die elf etappen het gele leiderstricot had gedragen en zondag nog onder de aanval van Pingeon overeind was gebleven, raakte zijn leidende po sitie kwijt aan de 29-jarig» Duit ser Wolfshohl, die met de Italiaan Bitossi met een voorsprong van ruim 1 minuut op een negen man sterke volgersgroep in Aurillac aankwam. In de eindsprint was de Italiaan, die een geweldige sprong in 't algemene klassement maak te en nu de derde plaats bezet met ruim 1 miuut achterstand op Wolfshohl, Voor Nederland, dat nog vier man in de strijd heeft, verliep de zware rit niet slecht. Jan Janssen maakte deel uit van de elf ren ners, die met grote voorsprong in Aurillac aankwamen. De Ossen- dreehter bezet nu on 2.21 min. de zevende plaats. Voor de Fransen was het een trieste dag. Pingeon, die de 15e etappe gewonnen had, voelde de inspanning van die rit nog, waar door hij geen tegenstand kon bie den. Poulidor, die zondag een val maakte en pas maandag kort vóór de start besloot toch te vertrek ken, speelde ook geen rol van be tekenis. Beroofd van elke illusie eindigden Poulidor en Pingeon op de 28e en 29e plaats met bijna 9 minuten achterstand op Bitossi. Frankrijk kon toen zijn hoop een op een Franse tourwinnaar laten varen. Frankrijk dat in de afgelopen dagen enkele harde klappen moest incasseren in de tour heeft dinsdag in de lVe etappe een kleine troostprijs gekregen in de overwinning van Jea-Pierre Ge net. Genet die in het begin van de ronde een halve dag de gele trui heeft gedragen, maar daarna af zakte naar een kansloze plaats in het algemeen klassement, kreeg met zijn landgenoot Chappe en de Zwitser Spuhler, beiden even eens zeer laag geplaatst, dinsdag snel de zegen van de karavaan die zich met de zware etappe naar Grenoble in het vooruitzicht niet al te zeer wenste in te spannen. Het drietal ontsnapte na 45 km en kon een ruime voorsprong op bouwen, die aan de finish bijna 12 minuten bedroeg. Er deden zich uiteraard in het algemene klassement geen grote verschuivingen voor. Wolfshohl behield de gele trui en Janssen bleef op 2.21 van de leider. Raymond Poulidor, die zondag een ernstige val maakte, vertrok dinsdag niet meer. De Engelsman Metcalfe was de enige coureur die in deze etappe de strijd staakte. De uitslag van de 17e etappe is: 1. Genet (Fr) 7.02.33 met bonificatie 7.02.13 2. Chappe (Fr.) 7.02.35 met bonificatie 7.02.25 3. Spuhler (Zrw.) 7.03.00 met bonificatie 7.02.55 4. Raymond (Fr.) 7.14.36 5. DeVlaeminck (B.) 7.14.51 6. Het gehele peloton 7.15.28 Na de zevende etappe is het al gemene klassement: 1. Wolfshohl (Did) 109.28.21 2. San Miguel (Sp.) op 50 sec. 3. Bitossi (It.) 1.17 4. Van Springel (B.) 2.09 5. Bracke (B.) -2.10 6. Gandarias (Sp.) 2.18 7. Janssen (Ned.) 2.21 8. Gomez del Moral (Sp.) 3.08 9. Colombo (It.) 3.59 10. Godefroot (B.) 4.10 11. v. d. Berghe (B.) 4.25 12. Aimar (F.) 4.48 13. Vicentini (It.) 4.49 14. Schiavon (It.) 5.59 15. Passuello (It.) 7.51 16. Pingeon (Fr.) 8.26 17. Pmtens (B.) 8.38 18. Lopez Caril (Sp.) 9.34 19. Houbrechts (B.) 9.40 20. Bellone (Fr.) 10.02 32. Den Hartog (N.) 26.45 49. Beugels (Ned.) 47.29 63. Dolman (Ned.) 1.08.39 Het algemeen puntenklassement is: 1. Godefroot (B.) 205 pnt; 2. Bitossi (It.) 193 pnt; 3. Janssen (Ned.) 162 pnt. De Zwitser Spuhler kreeg de prijs voor de strijdlustigste ren ner. Het havenverkeer in Le H«vra werd dinsdagochtend ontwricht door een staking die onder de sleepbootbemanningen is uitge broken. De stakers zijn het met, eens met personeelsvermindering waartoe de directie heeft 'beslo ten wegens de financiële verlie zen door de gebeurtenissen in mei. Een van de getroffen sche pen is het Amerikaanse passa giersschip „United States", dat dinsdagochtend naar Southamp ton zou vertrekken. Ook het Nederlandse passa giersschip „Rotterdam" van da H.A.L., dat dinsdagochtend d« haven was binnengevaren, kor niet meer vertrekken. Maandagavond omstreeks elf uur zijn in Odoornerveen (ge meente Odoorn) de 63-jarige heer H. Heins en zijn 60-jarige vrouw A. Heins-Alberts bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Door onbekende oorzaak z(jn ze met hun auto in een bocht tegen een boom gebotst, waarna de auto in het langs de weg lo pende kanaal terechtkwam. Het ongeluk werd ontdekt door de landbouwer K. Beuker. Deze was juist naar bed gegaan, toen hij een harde klap hoorde. Buiten gekomen zag hij ongeveer hon derd meter van zijn boerderij een boom, waarvan de schors was be schadigd. In het kanaal naast de weg zag hij nog juist de linnen kap van een auto verdwijnen. Hij sprong er op, maar de auto zonk zó snel, dat hij er niet meer in slaagde de inzittenden te herei ken, Later heeft hij met behulp van de politie van Odoorn het echtpaar, dat afkomstig was uit Schoonoord, uit de auto kunnen halen. De levensgeesten bleken toen reeds te zijn geweken. INTERNATIONALS GEMAKKELIJKER Door gebrek aan stimulerend bedrijfsnieuws hebben de ver koopopdrachten gisteren bij de opening licht de overhand gehad. Hierdoor was de stemming voor de internationale waarden ge makkelijker. Kon. Olie echter kon zich goed handhaven op 179,50. De overige hoofdfondsen lagen allen beneden het voorgaande slot- niveau. AKU was aan de flauwe kant met een opening op 88,50 doch kon zich later herstellen tot 88,90 (89,70). Philips daalde 40 cent tot 142,60. waarna nog 142,40 werd gedaan. Unilever was 4 dub beltjes lager op 138. Hoogovens werd een halve gulden lager ge adviseerd op 118,50. De handel in de hoofdfondsen had weinig te betekenen. De vakanties laten zich hier goed gelden. Ook van arbitragezijde was de animo ge ring. Van Wallstreet ging vrijwel geen stimulans uit. De markt al daar sloot maandag goed prijs houdend met afnemende handel. De Nederlandse fondsen konden zich in New York merendeels iets verbeteren doch dit kwam er gis- 47) Langzaam sjokken de reu- zendieren door de wildernis; al les verpletterend en vernielend wat hen in de weg komt. Vast omklemt Arams hand de korte speer, die hij voor het vertrek gekregen heeft, met de raad vooral niet te vroeg te werpen en tussen de ogen te richten. Ge spannen tuurt de jonge ridder voor zich uit, doch het ogenblik is nog niet gekomen. De mahoets sturen hun dieren naar een open plek in het bos en daar brengen zij met een schelle kreet de dikhuiden tot staan. Vanuit de verte dringt het geschreeuw van de drijvers tot hen door. Langzaam komt het naderbij. Hebben zij de tijger reeds opgeschrikt? Een ogenblik dwalen Arams gedachten af. Waar zou Sylves ter zich bevinden? Zou de onge lukkige kerel weten, welk lot hem wacht? Dan komt het kreu pelhout aan de rand van de open ruimte plotseling heftig in be weging. De takken breken en met een machtig gegrom ver schijnt de tijger eensklaps in het gezicht. teren in Amsterdam niet uit. Mor gen blijft Wallstreet weer, zoals bekend, gesloten. Dit droeg er tevens toe bij dat men het in Am sterdam gisteren kalmpjes aan deed. Van de cultures gaf Am sterdam Rubber een half punt prijs op 50%. In de scheepvaart sector opende Holl. Amerika Lijn punt lager op 70% om zich later te herstellen tot 71%. Vooi Kon. Boot bestond enige belang stelling. Van de staatsfondsen waren de 7 pet. leningen aan d« vaste kant. De zeer uitvoerig gepubliceer de volledige fusie tussen de Ver Machinefabrieken met Wilton- Fijenoord-Bronswerk werd tet beurze druk besproken. Het ge volg van deze fusie is dat er weei een mooi fonds van de beurs gaa verdwijnen. Men vraagt zich oj 't Damrak af waar dit heen moe want er zullen nog we] meei fusies komen. Het aantal nleuwa fondsen dat cp de beurs komt is lang niet in overeenstemming tot het aantal fondsen dat de beurs, als gevolg van fusies, gaat ver laten. In het verdere beursverloop moesten de meeste internationale waarden weer enig terrein prijs geven. Vooral in Philips kwam aanbod los waardoor dit fonds de markt verliet op het laagste punt van de dag met een notering van 142. Unilever zakte in tot 138,20 en Kon. Olie tot 179,20. AKU kwam op 88,80. Hoogovens was 'n gulden lager. In de le periode steeg Mahez 1T punten tot 394 en V.R.G. Papier 7 punten tot 395. Dit als gevolg van de aangekondigde fusie. V.M.F. was een punt lager op 162 doch Wilton-Fijenoord-Brons- werk ging vier punten omhoog, Vijf punten stegen Ned. Ford en Chem. Naarden. Holl. Beton ging 7, en Amev 14 punten omhoog. Alb. Heijn steeg ƒ2, Drie Hoef ijzers 3,20 en Elsevier 4. Utr. Asphalt lag wederom vast in da markt met een koersstijging van 7 punten. Dit als gevolg van bui tenlandse vraag in een zeer dunne markt. Bijenkorf Beheer moest 10 punten prijsgeven en Simon da Wit 6 punten. Zeven punten lager waren Buttinger, Kloos en Vette- winkel. Nutricia daalde 6, Neder, horst 5, Calvé 9 en Fokker 13 pun ten. Kluwer ging twee gulden omlaag. In de 2de periode verhoogde Mahez de koerswinst tot 20 pun ten (17). Utr. Asphalt deed het zelfde en kwam van 7 op 15 pun ten koerswinst. Bührmann ging 6 punten omlaag, terwijl Billiton II ƒ1.20 moest prijsgeven V

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5