PROVINCIAAL NIEUWS DINGEMANSE Rotterdamse bakker bekent Artiilerieduel aan het Suez-kanaal James Earl Ray opnieuw voor de rechter Weer bloedbad in Kanton Boeing-747 vlnchtnibootser besteld drie miljoen dollar DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Breskens Cadzand Goes Hulst Arnemuiden 50 viste mijn op Kloosterzande Philippine Schoondijke Sluiskil IJzendijke Zaamslag Communisten in Djakarta gearresteerd Vlissingen Verenigde Staten schenken Indonesië deel van lening tVoênsctag 10' jüli 19ü5 EINDEXAMEN ZEEUWS TECHNISCH INSTITUUT Voor het diploma weg- en waterbouwkunde slaagden aan 't Zeeuws technisch instituut (Z.T.I.) te Goes de heren R. I. Wieland, J. Naeije en P. Klaassen te Terneuzen en H. Verschelling te Breskens. Bevorderd werden naar het vierde studiejaar: J. J. de Vriend te Walsoorden, J. A. de Visser te Oostburg, J. P. de Maat te Graauw, F. J. d'Hondt te Hulst, L. A. van Geertruy te Lamswaarde en F. Goethaert te Westdorpe. Naar het derde leerjaar zijn be vorderd: J. C. Hamelink te Ter- neuzen, Th. J. Schuren te Bosch- ■kapelle en A. de Gronkel te Koe wacht. Propaedeutisch examen Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het examen propaedeutisch werktuigkundig in genieur de heer J. P. Mast; voor het examen propaedeutisch elek trotechnisch ingenieur de heer P. R. Callo, beiden te Terneuzen. Jaarvergadering voetbalvereniging De jaarvergadering van de voetbalvereniging „Terneuzen" die telken jare om deze tijd wordt gehouden was ditmaal druk bezocht. De aftredende bestuursleden de heren W. Riemens en L. Dob- beleir stelden zich niet herkies baar-. In hun plaats werden ge kozen de heren H. Bos en H. Balk. De heer W. Riemens die meer dan veertig jaar deel heeft uit gemaakt van het bestuur, werd benoemd tot erelid. Uit waar dering voor zijn verdienstelijk werk werd hem een reis naar Italië aangeboden. Zijn verdiensen werden reeds eerder beloond door de toeken ning van de zilveren medaille, behorend bij de orde van Oran- je-Nassau. De spelers Piet Wissel en Fr. van der Peijl, die beiden meer dan 350 keer de kleuren van de club hebben verdedigd, zagen zich aan een huldiging onder worpen. De voorzitter, de heer M. C. van der Linde, oefende in zijn openingswoord kritiek uit op de samenstelling van het Zeeuwse elftal. De voorzitter achtte het ook niet juist dat er in Zeeland geen centrale training bestaat. De verlichting van het oefenveld zal worden vernieuwd. Het financieel verslag bracht tot uiting dat de vereniging een goed seizoen achter de rug heeft. Met voldoening werd gewezen op de steun die „Terneuzen" van verschillende kanten ten deel is gevallen. --- Orgelconcert Piet van Egmond Gisteravond gaf de bekende Amsterdamse organist Piet van Egmond een concert in de gro te kerk alhier. De wekelijkse orgelbespelingen voor de radio en zijn jaarlijkse uitvoering van de Mattheus Passion in Aarden burg met het Amsterdams ora torium koor zullen ongetwijfeld van invloed zijn geweest op het bezoek, want een talrijk publiek vulde de kerk. Op zijn bekende wiize bespeel de Piet van Egmond het orgel en het was een avond die op hoog peil stond. Er werden wer ken uitgevoerd van John Stan ley, Handel, Loeillet, Cléram- bault, Mendelssohn-Bartholdy, Max Reger en Gabr. Verschrae- gen, de organist van de St. Bavo kerk in Gent. Vooral deze twee laatste nummers, de Toccata van Reger en de Partita over het Veni Creator Spiritus werden meesterlijk vertolkt. Met een improvisatie van hemzelf over Psalm 138 werd het concert be sloten en een hartelijk applaus bewees dat de aanwezigen van zijn spel genoten hadden. Het is te hopen dat de com missie die deze concerten in de grote kerk verzorgt, ook in dit .seizoen nog enige bekende or ganisten zal weten aan te trek ken; wij zijn in_ Terneuzen op dit gebied niet zó erg verwend! Eén opmerking nog: bij een volgend concert kan de commis sie er wellicht op toezien dat de stoelen die vóór in de kerk staan" niet meer worden gebruikt zo als nu; doordat deze werden om gedraaid en dus op het orgel waren gericht, was dit voor de genen die in de banken zaten erg hinderlijk, omdat men nu precies de gehele avond in de gezichten keek van hen die op deze stoelen hadden plaats ge nomen! Geslaagd Te Utrecht behaalde de heer P. Verschuren alhier het vakdi ploma naaimachinekennis. Oplichter gearresteerd Op verzoek van de rijkspoli tie te Beek en Donk heeft de rijkspolitie te Axel de 46-jarige G. J. L., zonder vaste woon- of verblijfplaats, gearresteerd als verdacht van vele gevallen van oplichting. De oplichtingen werden ge- nleegd in Zuid-Limburg, Noord- Brabant en naar gebleken is ook in Zeeuws-Vlaanderen. De in Hengelo geboren L. leg de contacten met horecabedrij ven en campings enz. waarbij hij toezeggingen deed voor toeris tenbezoek. Hij liet zich daarvoor royaal betalen. Het bleef echter bij toezeggingen, want in de praktijk had hij geen enkele toerist te bieden. In de loop van bijna een half jaar heeft hij op die manier een bedrag van ruim 30.000 buitgemaakt. Op de dag van zijn arrestatie was hij in het huwelijk getreden met een Maastrichtse weduwe, die hem de laatste tijd vergezel de. De arrestatie geschiedde in een Axelse bungalow die L. voor zijn bruiloft had gehuurd. Het feest was volop aan de gang toen de politie verscheen. Aanbesteding Het „Axeler Ambacht" heeft aanbesteed de verbetering van ongeveer 1680 meter van de Armen- en Liniedijk. Hoogste in schrijver was de firma Leenhouts te Sluis met 149.000 (slakken) en ƒ155.000 (zand en grint). De laagste inschrijving kwam bin nen van de firma Van den Hemel te Biervliet met resp. 131.150 en 133.000. Verder werd aanbesteed de verbetering van een weggedeelte van ongeveer 2785 meter van de Smidschorreweg. Hier was de hoogste inschrijving van de firma Leenhouts voornoemd met ƒ215.000 en ƒ239.000. De laagste inschrijver was de firma gebr. Geldof te Serooskerke voor resp. 163.500 en 171.800. Er kwamen in totaal twintig inschrijvingen binnen. Propaedeutisch examen Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het examen propaedeutisch civiel-ingenieur de heer P. de Koning te Breskens. Diefstal Uit een geparkeerde auto op de oude Veerhaven werden een kof ferschrijfmachine en 9 flessen wijn gestolen. De auto was niet afgesloten, waardoor er gemak kelijk toegang was. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Visserijvereniging bestaat 50 jaar De visserij vereniging „Ons Be lang" te Breskens zal op 17 augus tus a.s. haar 50-jarig bestaan vie ren. 's Morgens zal er een reünie zijn van de Zeeuwse vereniging „Zevibel", terwijl op het schip dat de hoogste gemiddelde prijs voor garnalen heeft gemaakt, de wim pel zal worden gehesen. De jaarlijkse feestelijke rond vaart met vissersschepen zal dit jaar een uur duren. Met het Urker mannenkoor zijn nog onderhan delingen gaande om naar Bres kens te komen. Er zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen de vis sers van Breskens en Arnemui- den en in de cantine van de vis mijn is er een receptie. De muziekvereniging „Uit bet Volk voor het Volk" zal een tap toe geven, waarna de dag zal worden besloten met een vuur werk op de vissershaven. Voor de visliefhebbers zal op 17, 18 en 19 augustus het visres taurant geopend zijn. Vismaaltij d met verkiezing „miss tourist" Op 26 juli ral in Breskens „miss tourist" worden gekozen tijdens een grote vismaaltijd. Ongeveer 600 personen kun nen aan deze maaltijd deelne men. De maaltijd zal bestaan uit een garnalensalade, gebakken tong met brood en een consump tie. De maaltijd word muzikaal omlijst, terwijl een bal 't geheel zal besluiten. Het feest zal du ren tot 2 uur in de nacht en wordt gehouden in de bedrijfs ruimte van de C.A.V. De menukaarten zullen 'or den verkocht bij de V.V.V.-kan- toren in Zeeuws-Vlaanderen voor de prijs van 8. De maaltijd begint om 6 uur en duurt tot 11 uur, terwijl om ongeveer half tien „miss tourist" zal worden gekozen. Aan deze verkiezing kunnen deelnemen meisjes van 18 tot 22 jaar, onge acht hun nationaliteit. Zij kun nen zich opgeven tot 24 juli hij de V.V.V. te Breskens. 's Middags is er eerst een voor selectie, waarna acht meisjes 's avonds in de finale meedin gen. Voor de prijswinnaars zijn er bekers en een sjerp beschik baar. De vis voor de maaltijd wordt beschikbaar gesteld door de vis sers en de vishandelaren van Breskens en de vissers van Urk. Het bal wordt verzorgd door „The Rythm Kings" uit Bres kens. Het geheel komt in de plaats van de jaarlijkse visserijfeesten, die dit jaar niet kunnen worden verwezenlijkt. Modevakschool Aan de modevakschool Ensaid te Breda slaagden voor coupeuse de dames M, Riteco te Breskens, R. Faas en J. van Voorenberghe te IJzendijke. Voor costumière slaagde mevr. A. StrooQuaars te Breskens en voor tailleuse mej. S. Vermeulen te Breskens. Al deze kandidaten werden te Breskens opgeleid. Aanvoer vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 30 juni t/m 6 juli aangevoerd: 4329 kg exportgarnalen; 164 kg pellerjjgarnalen; 906 kg schar; 6340 kg schol; 17.263 kg tong; 1251 kg tarbot; 167 kg griet; 530 kg gul; 138 kg wijting; 12 kg tongschar; 697 kg tong; 18 kg makreel; 574 kg haai; 821 kg poon; 29 kg kommer aal; 114 kg onverkochte bot; 84 kg onverkochte schar: 62 kg onver kochte gul; 1778 kg onverkochte schol. Kettingbotsing Op het kruispunt Potjes zijn drie personenauto's in een ket tingbotsing met elkaar in aan raking gekomen. De auto's die van Zuidzande kwamen, moesten voor het kruis punt stoppen. De auto, bestuurd door H. E. M. M. uit IJzendijke, die als laatste kwam aangereden, kon niet tijdig stoppen en botste op no. 2 die op zijn beurt op no. 1 botste. Er was veel materiële schade. Rode bessenpluk in volle gang Op Zuid-Beveland is de rode bessenpluk op het ogenblik in vol le gang. Vorige week is dat be gonnen. Toen hadden de veilingen in Goes en Kapelle-Biezelinge dagaanvoeren van 50 ton van dit produk. Een deel ging naar de binnenlandse markt voor verse consumptie. Daarvoor werden prijzen betaald die liepen tot 1 per kg. Deze consumptiebessen worden aangeboden in kratjes met een netto inhoud van 2 kg en ook wei in doosjes met een in houd van 250 gram. De bessen in doosjes liepen tot 1,50 per kg. Een belangrijk deel van het aanbod, zeker 75 gaat naar de fabrieken in binnen, en buiten land. Deze betaalden eind vorige week prijzen die lagen tussen 0,60 en 0,65 per kg. Maandag was 't aanbod gering. Toen werd rond 0,64 per kg betaald. Het afgelopen weekeinde heeft het produkt geleden van de zwa re regenval. Vooral op percelen waar men wat achter was met de pluk. is grote schade ontstaan. De prijsonwikkeling van rode bessen is voor de telers een te leurstelling. Het vorig jaar was de oogst in Zeeland groter dan dit jaar en de prijs lag toen voor de industrie en consumptiebessen ruim 50 hoger dan die van dit seizoen tot op heden. Bromfietser dodelijk verongelukt Maandag is in het ziekenhuis te Hulst aan zijn verwondingen over leden de 19-jarige bromfietser C. P. uit Hulst, die 's nachts onder Het vissersvaartuig de Arne muiden 50 heeft maandagnacht een mijn uit de Noordzee opge vist. Een bomdemonteerploeg van de marine uit Den Helder is dinsdagmorgen uit de Scheve- ningse haven naar de enkele hon derden meters uit de kust van Scheveningen voor ander liggen de vissersboot gevaren en heeft het projectiel onschadelijk ge maakt. Met de onderdelen aan boord liep de Arnemuiden 50 rond elf uur de haven binnen, waar de marinemannen de spul len meenamen om ze te vernieti gen. Kuitaart een ernstige val had ge maakt. De jongeman werd bewus teloos en zwaar gewond aange troffen en naar het St. Liduina- ziekenhuis overgebracht. Kandidaatsexamen De heer J. F. M. Voet te Kloos terzande slaagde aan de techni sche hogeschool te Eindhoven voor het kandidaatsexamen scheikundige technologie. Examen Nederlands M.O. Te Utrecht slaagde deze week voor het examen Nederlands m.o. akte A de heer E. Rammeloo te Philippine. Universitair examen Aan de katholieke hogeschool te Tilburg slaagde voor het kandi daatsexamen sociale wetenschap pen mej. M. A. C. van Waes te Schoondijke. Zeehengelwedstrijd Zondag hield de zeehengel- sportclub „Sluiskil" haar derde en tevens jubileumwedstrijd van dit seizoen, waaraan door 140 hengelaars werd deelgehomen. In verband met bet jubileum ontving iedere deelnemer een lederen sleutelhouder. De ere voorzitter van de clulb, ir. V. Gema, feliciteerde na afloop de vereniging met het 10-jarig be staan en reikte daarna de prij zen uit. De uitslag luidde: 1. M. de Buck, 547 punten; 2. A. Jacsone, 320 pt; 3. A. de Winne, 208 Dt; 4. L. Desutter, 205 pt; 5. A. Vla- minck, 205 pt; 6. J. Harms, 205 pt; 7. H. Bakker, 175 pt; 8. F. van den Berge, 172 pt; 9. J. aas, 170 pt; 10. C. Dees, 165 pt. JUWELIER-HORLOGER - AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN - TELEFOON 3373 Jeugdkamp Onder leiding van de katholie ke jeugdraad gingen vorige week 27 jongens en meisjes per fiets naar het Brabantse Achtmaal om daar een jeugdkamp te hou den. In verband met het wissel vallige weer kon het geplande programma slechts gedeeltelijk doorgaan. De meisjes logeerden op een kampeerboerderij en de jongens kampeerden in tenten. Al met al kan men terugzien op een geslaagd kamp. Ronde van Sluiskil Zaterdag a.s. om half drie valt het startschot voor de wielerron de van Sluiskil voor amateurs over ca. 100 kilometer. Nagenoeg alle Zeeuwse amateurs zullen aan het criterium deelnemen. Hieronder bevinden zich de vol ledige Irico-Nöble ploeg, waarhij Peter Vonck, Waldy van Cam- pen, Giudo Paridaens en de Zwitserse gastrenner Ernest Gui- dalidael en de Clarijs-ploeg met o.a. de Zeeuwse kampioen Wim de Wilde en de winnaar van vo rig jaar Peter Kisner. Start en finish van de ronde van Sluiskil zijn in de Middenstraat. Aanrijding Op het kruispunt Tivoli te IJzendijke zijn twee personen auto's met elkaar in botsing ge komen. Een auto, bestuurd door C. de V. uit IJzendijke, kwam van Veldzicht en was voor de kruising gestopt, alvorens de voorrangsweg op te rijden, waar R. V. uit Terneuzen uit de rich ting Biervliet kwam aangereden. De V. reed de voorrangsweg op, waar een aanrijding ont stond. Verschillende inzittenden van beide auto's liepen verwondin gen op aan het gelaat, terwijl een meisje beenletsel opliep. Dokter Lockef eer uit IJzen dijke verleende eerste hulp. Propaedeutisch examen Aan de technische hogeschool te Eindhoven is geslaagd voor het propaedeutisch examen schei kundige technologie de heer P. J. J. de Meijer te Zaamslag. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het examen propaedeutisch scheikundig inge nieur de heer P. J. Lokerse te Zaamslag. De Rotterdamse recherche heeft dinsdagavond, een van de twee ernstige geweldmisdrijven, die het afgelopen weekeinde in de Rotterdamse buurt Zwaanshals zijn gepleegd, weten op te lossen. Na langdurige verhoren bekende de 38-jarige bakker H. V., dat hij in de nacht van zaterdag op zon dag de 55-jarige Rotterdamse ha venarbeider Dirk Labrie met een hakmes de schedel heeft ingesla gen. De bakker pleegde het misdrijf in z'n huis aan de Hooglandstraat. De recherche had sinds hij met het misdrijf werd geconfronteerd al ernstige verdenkingen tegen V. Volgens de politie kwam V. tot de bekentenis, toen hij begreep dat het grote aantal tegenstrijdi ge verklaringen in zijn verhalen over het gebeurde hem weinig uitzicht boden op een mogelijk heid voor onschuldig gehouden te worden. Volgens de laatste berichten is de toestand van het slachtoffer nog steeds zeer ernstig. VLISSINGEN: Hoechst-Vlissin- gen N.V. heeft van het Duitse moederbedrijf officieel 'n krediet gekregen van 65,2 miljoen Duit se marken voor de bouw van een tweede fosforfabriek in het Sloe gebied. De eerste fosforfabriek (luchtfoto) is in mei met de pro- cluktie begonnen. Wanneer prins Bernhard 13 sept. Hoechst-VHs- singen officieel zal openen, zullen de staalconstructies voor de tweede jabriekseenheid waar schijnlijk réeds overeind staan. Bij een operatie tegen de on dergrondse communistische be weging in Djakarta zijn in de loop van juni 23 actieve leden van deze beweging gearresteerd en 83 wapens in beslag genomen, zo is dinsdag in de Indonesische hoofdstad bekendgemaakt. De gearesteerde communisten zullen terecht moeten staan. Angkatan Bersendjata, het blad van de Indonesische strijdkrach ten, meldde dnisdag dat de com munisten proberen de moham medaanse en christelijke organi- sateis in midden-Java te infiltre ren. Om hun doel te bereiken trachten de communisten de be sturen en leden van deze gods dienstige organisaties om te ko pen, aldus het blad. Hoechst gaat produktie in het Sloe verdubbelen Hoechst-Vlissingen heeft van 't Duitse moederbedrijf Farbwerke Hoechst A.G. officieel een krediet gekregen van 65,2 miljoen mark voor de bouw van een tweede fosforfabriek in het Sloegebied. Zoals bekend is de eerste fosfor fabriek van Hoechst in mei j.l. met de produktie gestart. Wan neer prins Bernhard op 13 sep tember a.s. Hoechst officieel zal openen, zullen de eerste staal constructies voor de tweede fabriek waarschijnlijk reeds over eind staan. Met de bouw van deze fabriek zal op 1 september wor den begonnen. Hoechst hoopt de nieuwe fabriek in november 1969 gereed te hebben. Dit is bijna een half jaar eerder dan aanvankelijk het plan was. Volgens de oor spronkelijke plannen van Hoechst zou de fabriek in april 1970 gereed moeten komen. De produktie van fosfor, fosfor- zuur en natriumtripolyfosfaat (een grondstof voor de wasmid- lelenindustrie) bij Hoechst zal na '<et gereedkomen van de tweede '•jbriek worden verdubbeld. Dit deelde de heer H. Friedrich, directeur van Hoechst-Vlissingen op een persconferentie mee. De heer Friedrich sprak berich ten tegen dat de plannen van Hoechst zouden worden door kruist bij een eventuele aanleg van zeehavenindustrieterreinen bij Moerdijk. Wel is het voor Hoechst van belang, dat de in dustrialisatie in het Sloegebied doorgaat, opdat er o.a. een grote elektrische centrale in Zeeland kan worden bijgebouwd. Hier door zou de energie voor Hoechst goedkoper kunnen worden. Wan neer Hoechst in de toekomst in 't Sloegebied ook een petrochemi sche bedrijf zou beginnen, zouden de grondstoffen voorlopig van elders moeten worden aange voerd. Pas na verkrijging van deze petrochemische industrie zal er voor Hoechst vraag naar een raffinaderij in het Sloegebied kunnen ontstaan, zo deelde de heer Friedrich mee. Wat Hoechst in het Sloegebied tot stand zal brengen, hangt af van de voordelen die dit gebied zal hebben voor de chemische in dustrie om hier te bouwen. Na het gereedkomen van de tweede fabriek van Hoechst zal de grond- stóffenaanvoer stijgen van momenteel 350.000 ton per jaar tot 700.000 ton per jaar. Hoechst hoopt de produktie te kunnen laten stijgen tot 60.000 ton fosfor, 70.000 ton zuren en 120.000 ton natriumtripolyfosfaat per jaar. Het aantal personeelsleden zal stijgen van 330 tot 430 man. Egyntische troepen hefcb" maandagmiddag met automat i sche wapens en artillerie over het Suez-kanaal geschoten op Is raëlische militairen die hêt vuur beantwoordden, zo heeft een woordvoerder van het Israëlische leger meegedeeld. Eerder op de dag was een Israëlische soldaat gedood door Egyptisch vuur over het Suez-kanaal. Beide inciden ten vonden plaats ten noorden van Port Tewfik. Radio Cairo meldde later dat Egyptische strijdkrachten vijf Is raëlische tanks hebben verwoest en een groot aantal Israëlische militairen gedood of gewond. Eén Egyptische soldaat en enkele burgers waren hij het vuurge vecht gewond geraakt. Ongeveer 25 huizen zijn ver nield en 39 burgers gewond, zo Is uit gezaghebbende kringen ver nomen. Er zouden niet alleen vijf Israëlische tanks maar ook zes observatieposten zijn vernield Een munitie-opslagplaats zou in brand zijn geschoten James Earl Ray, de vermoede lijke moordenaar van ds. Martin Luther King, is dinsdag voor de Londense rechter van instructie in Bow Street verschenen op be schuldiging van gebruik van een vals paspoort en het zonder toe stemming in bezit hebben van een pistool en munitie. De rechter, Frank Milton, die vorige week Ray's uitlevering aan de Amerikaanse justitie had be volen, gaf in de één minuut du rende zitting bevel Ray's voor lopige hechtenis met een week te verlengen. Volgens juridische deskundigen zal Ray, als zijn beroep tegen het uitleveringsvonnïs wordt toege wezen, in elk geval terecht moe ten staan op de gisteren tegen hem ingebrachte beschuldigingen. De in Hongkong verschijnende „China Mail" meldt dat er in Kanton een aantal Chinese *>lda- ten zijn gedood, die in een hin derlaag waren gevallen, gelegd door de groepering van rode gar disten die zich „oostenwind" noemt. Hoeveel er om het leven zijn gekomen, is niet bekend. Het blad had een en ander gehoord van iemand die pas twee weken in China was geweest. In Kanton is de afgelopen tijd gevochten tussen twee elkaar bestrijdende groepen rode gardisten. De ene groep heet „rode vlag" en de an dere „oostenwind". Bij deze vechtpartijen zouden vele jonge mensen om het leven zijn geko men. China Mail zegt dat de „rode vlag"-gardisten na het neer schieten van de soldaten van het volksleger die gepoogd hadden zich buiten de strijd tussen de twee groepen te houden, een tegenaanval op de gardisten van „oostenwind" deden. Bij deze aanval zouden vele leden van „oostenwind" om het leven zijn gekomen. De K.L.M., de S.A.S. en Swiss air hebben bij het Canadese con cern C.A.E. (Canadian Avation Electronics) een gezamenlijke bestelling gedaan voor één Boe ing-747 vluchtnabootser, die me dio 1970 op Schiphol zal worden afgeleverd. De drie maatschap pijen hadden reeds eerder beslo ten de door hun bestelde 747- straalvliegtuigen te standaardi seren en nauw samen te werken voor wat betreft de training van het benodigde vliegend perso neel. De vluchtnabootser, die rond drie miljoen dollar gaat kos ten, wordt vervaardigd in de fa briek van electronische appara tuur van C.A.E. te Montreal. Geheel in overeenstemming met het vliegtuig waarvoor de C.A.E.-traLner opleidt, stelt ook deze vluchtnabootser zijn DC-8 en DC-9 voorgangers qua afme tingen volledig in de schaduw. Het huidige trainingscentrum van de K.L.M. biedt onvoldoende ruimte om de nieuwe aanwinst te huisvesten. Daarom zal er op de luchthaven een tweede vlieg- trainingscentrum worden ge bouwd. De ruimte, waarin de nieuwe vluchtnabootser wordt -'eïnstalleerd, krijgt een vloerop pervlak van 14 maal 14 meter en een plafondhoogte van 10 meter. De Verenigde Staten schenken Indonesië 50 miljoen dollar van 't bedrag van 110 miljoen dollar, dat zij dit jaar voor hulp aan dit land ter beschikking hebben ge steld, zo heeft minister van bui tenlandse zaken Adam Malik maandag gezegd. De minister had dit vernomen in een onderhoud met de Ameri kaanse ambassadeur, Marshall Green. Deze had ook verklaard dat zijn regering bereid is de voedselhulp aan Indonesië, die op het ogenblik een waarde van 5 miljoen dollar heeft, uit te brei den.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3