Rotterdamse havenarbeider de schedel ingeslagen Politie arresteert 38-jarige bakker Rode-kruis chartervliegtuig in Biafra verongelukt McCarthy wil in Parijs met Noordvietnamezen praten Dodelijke verkeers ongelukken tijdens het weekend Maandag 8/dinsétag 9 juli 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 Onbekende derde Toch neergeschoten? Geen politieke messteek Nog geen bekentenis Noodweerramp in Mexico Renault en Peugeot willen fabrieken bouwen in Chili Opstand in Milanese gevangenis Stierenvechtster ernstig gewond Een man woont in een huis. Zijn naam staat op de deur. Toch is er niemand die hem kent. De buren zien de man, zoals ze een lantaarnpaal zien. Of een prop papier op straat. Ze zien hem en ze zien hem niet... want mensen zijn meestal zo in zichzelf gekeerd, dat ze geen oog hebben voor een onopvallend medemens. Zo kan een man verdwijnen en niemand die het merkt. Zoals een p.rop papier weg waait van de straat en niemand die het merkt. De wereld is vol mensen tegen woordig. Maar dat is nog geen reden om ze onverschillig voorbij te gaan. Alle mensen zijn interessant. Daarin verschillen ze van proppen papier. Wie ogen heeft om naar andere mensen te kijken, beleeft de hele dag toneel. Komedies en tragedies. Kluchten en drama's. Doorlopende voor stelling. Gratis toegang. Het enige wat van u gevraagd wordt is üwrol met een beetje gevoel te spelen. Publikatie aangeboden door dit blad - in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. Vier Nederlanders omgekomen bij verkeersongeluk in Frankrijk Chinese stad met de grond gelijkgemaakt? China laat vissers vrij De Rotterdamse politie werd zondag voor de tweede maal dit weekeinde geconfronteerd met een ernstig geweldsmisdrijf. Dichtbij de straat waar de Marokkaan Mo hammed Ben Ahmed door messte ken oio het leven werd gebracht, is zondag een 54-jarige Rotterdam mer de schedel ingeslagen. Hij is met ernstig hersenletsel naar het Dljkzigtziekenhuis overgebracht, Zijn toestand was volgens de po litie zeer ernstig. Het slachtoffer werd gevonden in een huis aan de Hooglandstraat. Volgens de politie had de man zaterdagavond een aantal café's bezocht met de hoofdbewoner van het huis. Het slachtoffer zelf woonde daar niet. Hij huisde sinds enige tijd in eèn slooppand aan de Stoopweg in Rotterdam-noord1. Het slachtoffer zou de nacht van zater dag op zondag volgens afspraak doorbrengen in het huis aan de Hooglandstraat. Het slachtoffer is de 54-jarige havenarbeider Dirk Labrie, een we duwnaar. Hij werd zondagmorgen omstreeks tien uur gevonden in de woning van de 38-jarige bak ker H. Visscher. Volgens de re cherche werdi Labrie door de bak ker zelf gevonden, maar deze deed r In Genève is zaterdag bekend gemaakt, dat een super-constella- tion die het internationale Rode Kruis had gecharterd voor het vervoer van medicamenten in Biafra is verongelukt. Drie be manningsleden en de vrouw van de piloot zijn omgekomen. Het ongeluk was te wijten aan de slechte weersomstandigheden. Het internationale comité zal medicamenten voor Biafra per vliegtuig blijven sturen. De Nigriaanse autoriteiten, die maatregelen hebbben aangekon digd om een einde te maken aan vluchten zonder vergunning op Biafra, zouden de vliegtuigen van hét Rode Kruis ongemoeid héb ben gelaten. In Lissabon is vernomen, dat een constallation met tien en een halve ton medicijnen en le- lènsmiddelen, die door de wereld raad van kerken zou zijn gehuurd, zaterdag naar Biafra is vertrok ken. De super-constellation is zon dag in Biafra aangekomen met meer dan 10 ton levensmiddelen en medicamenten voor de nood lijdende bevolking, aldus is van Biafraanse zijde in Lissabon meegedeeld. Van genoemde zijde is verder gezegd, dat de maatschappij, die de vliegtuigen bezit waarmee vluchten op Biafra worden ge maakt, vermoedt dat federale Nigeriaanse troepen geschoten hebben op een vliegtuig van de maatschappij, dat verleden week in Biafra verongelukte. Aanvan kelijk was uit Genève, de zetel vgn het rode kruiscomité, dat het bewuste vliegtuig had ge huurd voor het overbrengen van medicamenten naar Biafra, ge meld dat het toestel bij slecht weer ongeveer anderhalve kilo meter van een Biafraans lan dingsterrein was neergestort. Van Biafraanse zijde in Lissa bon is gezegd, dat de vliegtuif- verhuurmaatschappij vermoedt, dat het toestel door Nigeriaanse actie kan zijn neergehaald, om dat vliegtuigen die naar Biafra vliegen, zonder uitzondering zou den worden beschoten door de federale strijdkrachten. De minister van vervoèr en verbindingen in Zambia, Solo- món Kalóeloe, is met een més- steek in een ziekenhuis opgeno men. De identiteit van de aan valler kon uit veiligheidsover- wegingèn niet worden bekend gemaakt, zo is meegedeeld. Het betrof geen politiek incident. pas enkele uren later aangifte. De bakker heeft verteld dat hij zaterdagavond met het slachtoffer en met een onbekende derde in de buurt een aantal café's heeft be zocht. Het drietal kwam zondag nacht tegen twee uur in het huis aan de Hooglandstraat aan, waar de bakker direct is gaan slapen in de achterkamer. De onbekende der de en de havenarbeider bleven in de voorkamer van het huis, al thans volgens de verklaringen van de bakker. Toen de laatste zon dagmorgen de hevig bloedende Labrie in de voorkamer vond, was de onbekende derde verdwenen. Een deel van de assistentiegroeo die sinds zaterdagmo-gen op zoek is naar de dader van de moord op de Marokkaanse gastarbeider Ah med, is ook ingeschakeld bij de speuraktie naar de onbekende der de in de zaak „Hooglandstraat". Bij het onderzoek werden de pa thaloog-anatoom dr. J. Zeldenrust en dr. J. Witte van het gerechte lijk laboratorium in Den Haag in geschakeld. De Rotterdamse recherche meen de zondagavond voldoende aanwij zingen te hebben om da bakker H. V. in verband met het misdrijf aan de Hooglandstraat in verze kerde bewaring te stellen. Naar verluidt heeft de bakker geen bekentenis afgelegd. Volgens de politie is de arrestatie van V. het resultaat van het buurtonder zoek, dat de special" assitentie- groep van de recherche in deze zaak heeft verricht. Het slachtoffer heeft zondagmiddag een spoedope ratie ondergaan. Zijn toestand was nog steeds zeer ernstig. De mededinger naar de demo cratische kandidatuur voor het Amerikaanse presidentschap se nator Eugene McCarthy heeft zondag in een televisie-vraagge sprek erop aangedrongen, dat de V. S. zich bereid verklaren een nieuwe regering in Zuid-Viet- nam te aanvaarden teneinde te trachten de Vietnam-onderhan- delingen in Parijs vooruit te hel pen. In antwoord op een vraag zei McCarthy geen voorstander te zijn van eenzijdige terugtrek king der Amerikaanse troepen uit Vietnam. McCarthy zei voorts nog niet definitief te hebben besloten naar Parijs te gaan. Hij zou het niet doen als hij dacht, dat dit bezoek storend zou werken. Hij dacht aan een gesprek met de Noordivietnamese onderhande laars om te zien of hun niet-of- ficiële standpunt gelijk is aan hun officiële. De andere democratische me dedinger, vice-president Hubert Humphrey, heeft zondag gezegd te menen, dat de Vietnam-be- sprekingen in Parijs zullen lei den tot een politieke regeling van het conflict. Humphrey zegt bereid te zijn, zich achter McCarthy te scha ren, als de laatste de democrati sche kandidaat zou worden. McCarthy heeft tot dusver niet gezegd, zich in het omgekeerde geval achter Humphrey te zul len scharen. Humphrey zegt verder een po litieke regeling te wensen, die de belangen van miljoenen Zuid- vietnamezen zou beschermen. Hij meent dat dit mogelijk is. De Mexicaanse grensstad Ciu- dad Juarez is vrijdag en zaterdag door noodweer geteisterd. Vier mensen zijn om het leven geko men en ongeveer vijftig gewond. 500 huizen zijn ingestort en dui zenden bewoners dakloos. De schade wordt op 50 miljoen peso geraamd. DEN HAAG: Ter vervanging van het vliegend potentieel aan boord van de eerstdaags af te danken „Karei Doorman" zal de M.L.D. de beschikking krijgen over het lange-af standspatrouillevliegtuig van het type Brequet Atlantic". Het kabinet besloot dezer dagen negen van deze toestellen aan te schaffen. De „Brequet" werd in Frankrijk ontwikkeld, maar kan het best als een Atlantisch pro- dukt worden beschouwd. Renault en Peugeot hebben in beginsel besloten fabrieken in Chili te vestigen. Volgens een ontwerp-overeenkomst Renault een assemblagebedrijf en Peu geot een fabriek van onderdelen. De Ohileens-Franse besprekin gen in de Chileense ambassade in Parijs zullen worden voortge zet teneinde te trachten een Frans regeringskrediet voor de plannen te krijgen, zo is meege deeld. Vijftien man, die een „misluk te" opstand in een Milanese ge vangenis hebben geleid, zijn zon dag naar andere gevangenissen overgebracht. Rond 800 gevangenen die her vormingen van het strafrecht eisen, wilden zaterdagavond niet naar hun cellen terugkeren en raakten handgemeen met de po litie. 33 politiemannen en min stens vier gevangenen zouden bij de vechtpartij lichte verwondin gen hebben opgelopen. Nadat de politie versterking had gekregen, werden de gevangenen naar hun cellen gedreven. Antonita Linares is zondag tij dens een stierengevecht in Ma drid ernstig gewond door een jonge stier, die haar paard omver wierp en haar rechterbeen door stak. Zij ligt nu in een ziekenhuis. j.' JËf*Us*fv 1 J35 JB «Écvccr Jj| Vier Nederlanders behoren tot de acht slachtoffers, die zater dagmorgen op slag werden ge dood bij een rampzalig verkeers ongeluk in La Capelle, departe ment Aisne. op de autoweg Pa rijsBrussel. Bovendien werden nog vier anderen, onder wie een Nederlandse jongen, ernstig ge wond. De Nederlandse slachtoffers waren een echtpaar, hun 14-ja- rige dochter en een mede in hun auto zittende jongen van 17 jaar. Een 20-jarige zoon werd in het ziekenhuis te Fourmies opgeno men. De andere slachtoffers waren twee Spanjaarden en een Spaan se meisjes-tweeling van 17 jaar. Twee andere Spanjaarden wer den ernstig gewond, evenals een vrouw van onbekende nationa liteit, die uit haar auto werd ge slingerd. Volgens het onderzeek zou de Nederlandse personenauto, waar in het echtpaar, hun dochter en zoon en een andere jongen wa ren gezeten, tijdens een verkeer de inhaalmanoeuvre in 'n bocht in botsing zijn gekomen met een vrachtauto met aanhangwagen. De vrachtauto maakte na de bot sing een slag in de rondte, waar bij de aanhangwagen losraakte. Deze laatste botste vervolgens tegen twee andere personen auto's, waarvan één uit Duits land met zes Spaanse passagiers. De identificatie der slachtof fers was zeer moeilijk. Zij moes ten uit de verwrongen wrakstuk ken van de auto's worden ge zaagd. Tijdens deze werkzaam heden werd het verkeer op deze drukbereden route geheel stil gelegd. De bestuurder van de (Belgi sche) vrachtauto bleef onge deerd. De Nederlandse slachtoffers zijn de 53-jarige heer W. Was- sinck, zijn 48-jarige echtgenote en hun 14-jarig dochtertje Mar- jolaine, benevens de 17-jarige Jean van der Meyden Bart, al ien uit Amsterdam. Gewond werd de 20-jarige Michel Was- sinck. De stad Koenming in zuidwest- Ohina is volgens een pro-natio nalistisch blad in Hongkong hij hevige gevechten tussen militai ren en burgers op 2 juni bijna met de grond gelijkgemaakt. Een reiziger uit China had het bericht over de strijd gelezen in een pamflet van de rode gardee te Kanton. De gevechten waren, zo wordt gemeld, uitgebroken bij een fa briek tussen gewapende groepen arbeiders en militairen. Daarna ontspon zich een vuurgevecht tussen troepenversterkingen en burgers, die gesteund werden door rode gardisten. De strijd had zich over de hele stad ver spreid, waarbij arbeiders links en rechts brand stichtten. Over het aantal slachtoffers werd niets meegedeeld. China heeft zaterdag 47 vis sers uit Hongkong vrijgelaten die vorige week met hun boten wa ren opgebracht. Acht personen worden nog vastgehouden. Mo gelijk zullen ze terecht moeten staan op beschuldiging van hulp verlening aan vluchtelingen, het niet betalen van door China ge heven belastingen en het weg blijven van studie-bijeenkomsten over de gedachten van Mao tse- Toeng. De vissers zijn afkomstig uit een dorpje op het vasteland. Ze waren met hun sampans door communistische jonken onder escorte van een kanonneerboot uit Britse wateren gesleept. Eén van de vrijgelatenen vertelde dat ze tijdens hun gevangen schap van de vroege ochtend tot de avond hadden moeten mee helpen met het herbouwen van door overstromingen verwoeste huizen en elke avond Mao-lezin- gen moesten bijwonen. AUTO TEGEN BOOM Twee doden Zaterdagnacht omstreeks één uur is in Tegelen een personen auto van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. De 20-jarige bestuurder A. Sloesen uit Tege len werd bij deze botsing op slag gedood. De naast hem zittende 29-jarige H. van Eijk, eveneens uit Tegelen, werd zó zwaar ge wond, dat hij op weg naar het zie kenhuis is overleden. De auto werd totaal vernield. Kettingbotsing te Heiloo Op rijksweg 9 (Haarlem-Alk maar-Den Helder) ter hoogte van Heiloo heeft zich zondagnacht tegen twaalf uur een kettingbot sing voorgedaan, waarbij zes a zeven auto's waren betrokken. Volgens de eerste berichten had den vijf personen verwondingen opgelopen. Allen zijn overge bracht naar een ziekenhuis in Alkmaar. De kettingbotsing heeft zich voorgedaan op een deel van deze rijksweg, waar reparatie werkzaamheden worden uitge voerd. Het verkeer werd omge leid via de Kanaalweg in Hei loo. TWEE DODEN Zondagavond zijn op de Nistel- rodeseweg te Heesch (N.-B.) twee personen bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Een brom fietsbestuurder, de 18-jarige M. Kleynbeld uit Heesch, met als duopassagier de 17-jarige J. van Buul uit Oss, wilde linksaf de Wyststraat inslaan op het mo ment, dat uit de richting Heesch een personenauto naderde. De bestuurder van de personenauto kon de bromfietser niet ontwij ken. De duo-passagier is ter plaatse overleden, de bromfiet ser werd ernstig gewond overge bracht naar het ziekenhuis in Oss, waar hij na aankomst is over leden. De bestuurder van de per sonenauto, de 22-jarige P. van V. uit Nistelrode, werd eveneens ernstig gewond. Hij ligt in het ziekenhuis te Veghel. ECHTPAAR OMGEKOMEN De heer S. Nieuwhof (43) uit Maarssen en zijn vrouw A. Nieuwhofde Groot (39) zijn in het akademisch ziekenhuis in Utrecht overleden, nadat zij zon dagmiddag zwaar gewond wer den bij een ongeluk op de Ein- steindreef in Utrecht. Het echt paar laat twee kinderen achter. De heer Nieuwhof reed met zijn auto van de Carnegiedreef de Einsteindreef (een voorrangs- weg) op en kwam daar in bot sing met een andere personenwa gen. De drie inzittenden daarvan, de 27-jarige uivoerder J. van 't Klooster uit Utrecht, zijn 61-jari- ge schoonvader B. Kevelan uit Harderwijk en zijn 3-jarige zoon Jan werden licht gewond. OP SLAG GEDOOD Zaterdagnacht is op de krui sing Badhuisweg-Nieuwe Duin weg in Den Haag een verkeers ongeluk gebeurd, dat aan de 24- jarige kantoorbediende Clara V. M. de Wilde het leven heeft ge kost. Het ongeluk gebeurde doordat de 22-jarige student J. G. S. S. uit Amsterdam, die met zijn auto op de Badhuisweg linksaf wilde slaan, de doorgang niet vrij liet en tegen een auto botste, bestuurd door de 24-jarige kapper R. L. uit Den Haag. Mej. De Wilde, die bij de Amsterdamse student in de auto zat, was op slag dood. Beide auto's werden totaal vernield. t

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5