Frankrijk nam zijn tiende aioomproef DE JUWELENROOF In oktober de eerste Franse waterstofbom De huurprijzen en de B.T.W. Communistische aktiviteiten op Java, Borneo en Celebes In 1969 ruimte voor reële Iconsverhoging BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking elke tijd is tijd voor VAN NELLE thee Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 8/dinsdag 9 juli 1968 Vier miljard francs Boerderijbranden 800 arrestaties Suiker tegen tandbederf AFTERNOON BUILTJES Belegerde Australiër blijft de politie tarten Nuttig afvalwater N.V.V. 3300 kg kwikzilver gestolen ZUIVERE HUID Windhoos trof oostelijk deel van Overijssel HELMA PIT De ontploffing: van een kern wapen van middelbare sterkte, die Frankrijk zondagavond bo ven de lagune van Moeroeroa tot stand heeft gebracht, is de eerste van een nieuwe serie en de tiende die het land in totaal heeft veroorzaakt. De proef is in hoofdzaak genomen voor het justeren van meet- en waarne mingsinstrumenten die bij de volgende proeven zullen worden gebruikt. Er komen nog twee of drie ont ploffingen van geringere' sterk te, die bedoeld zijn voor het con troleren van de werking van reeds beproefde atoomwapens. Later komt een tweede serie, waarin de eerste atoomkop voor raketten zal worden beproefd. Met deze raketten moet de Fran se atoomonderzeeër „Le Redou- table" worden uitgerust. De Het tweede kamerlid drs J. van den Doel (P.v.d.A.) heeft de mi nister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening gevraagd of het juist is dat bewoners van de eerste 100 woningen van een com. plex van 1.000 met rijkssteun ge bouwde flats in Apeldoorn-Ze- venhuizen mede als gevolg van doorberekening van de belasting over de toegevoegde waarde meer huur moeten betalen dan hen aanvankelijk was gesuggereerd. Van gemeentewege was gesug gereerd dat de huur 160 a 170 gul den zou bedragen, doch thans is de voorlopige huur vastgesteld op 192,50 per maand. Deze ver hoging zou voor een bedrag van 7,50 te wijten zijn aan doorbe rekening van de B.T.W, in de huurprijzen, hoewel de regering heeft toegezegd de gevolgen van de B.T.W. voor met rijkssteun te bouwen woningen geheel te zul len compenseren door een ver hoogde subsidie. Drs Van den Doel vraagt mi nister Schut zijn invloed aan te wenden om de voorlopige huur prijs met 7,50 te verlagen, en informeert voorts of het waar is dat een ander deel van de veho- ging van ca 30 direct of indirect een gevolg is van het nieuwe sub sidiestelsel waarin de rentesubsi dies zijn vervangen door een stel sel van jaarlijkse bijdragen. Massale vechtpartij in Stein In allerijl moest zondagavond laat extra versterking van de rijkspolitie naar de Zuidlimburg se gemeente Stein worden ge zonden, omdat in 'n café in deze plaats na bij de gemeentelijke haven een ware veldslag was ontstaan. Tientallen Ambonnese jongelui waren naar dit café an nex danszaal gekomen, omdat daar een Ambonnees dansorkest optrad. Op een gegeven moment ontstond er onenigheid tussen een Ambonnese bezoeker en een ober. Dit werd de aanleiding voor een vechtpartij, waarbij het meubilair kort en klein werd geslagen. Grote materiële schade werd aangericht en tientallen perso nen werden gewond. Het café werd ruim een uur belegerd, tot dat de rijkspolitie van Stein ver scheen, die versterking" had ge kregen van manschappen van de omliggende groepen. Een der vechtersbazen werd aangehou den en ingesloten. De rest had de benen genomen, voordat de rijkspolitie ter pdaatse verscheen. sterkte van deze bommen is on geveer 500 kiloton, 30 maal die van Hirosjima. Tenslotte zal dan, vermoedelijk in oktober, de eer ste Franse waterstofbom tot ont ploffing komen met een sterkte van ongeveer duizend kiloton. Er zouden drie soorten zijn ont wikkeld, waarvan er waarschijn lijk slechts één zal worden be proefd, omdat de landen rond de Stille Zuidzee bezorgd zijn over het hervatten van de proeven. Japan, Nieuw-Zeeland en Peru hebben er tegen geprotesteerd. In Frankrijk zelf is „de bewe ging tegen atoomwapens" het er niet mee eens omdat de proeven „een zware last op de nationale begroting vormen". Frankrijk nam zijn eerste atoomproef op 1 februari 1960 te Reggane in de Sahara. Er volgden nog drie andere, waar na bij Ekker, eveneens in de Sa hara, dertig ondergrondse atoom- proeven werden genomen. Na het onafhankelijk worden van Algerije verplaatste Frank rijk zijn proefterrein naar de groep atollen op ongeveer 1200 km ten zuiden van Tahiti. In 1966 werden de proeven in de atmosfeer daar hervat. Van 2 juli tot 4 oktober van dat jaar werden zes bommen tot ontploffing gebracht, o.a. de bom waarmee de atoombommen werper mirage-4 wordt uitge rust en een bom voor ballistische raketten. Van 5 juni tot 3 juli vorig jaar werden drie proeven genomen, waarmee bepaalde berekeningen van natuurkundigen werden na gegaan. Het proefterrein in de Stille Zuidzee omvat twee eilanden, Moeroeroa en Fangataufa, onbe woonde koraal-atollen waarop de bommen tot ontploffing wor den gebracht, die omringd wor den door een serie waarnemings posten. Fangataufa ligt 40 km van Moeroeroa. Op het atol Hao is een internationaal vliegveld aangelegd. Voor uitrusting en onderhoud van het proefterrein zijn voor de periode van 1963 tot 1970 meer dan vier miljard Franse francs uitgetrokken. Een felle brand in een boer derij heeft vrijdagnacht twee gezinnen in Klarenbeek dakloos gemaakt. De brand ontstond ten gevolge van kortsluiting en werd ontdekt tijdens een verjaardags- visitie. Het uit vijf personen be staande gezin van de landbou wer H. van der Brink alsmede een uit twee personen bestaand inwonend gezin werden dakloos. De gehele inboedel ging verlo ren en alleen de muren van het gebouw bleven overeind. De brandweerkorpsen vah Kla renbeek, Beekbergen en Apel doorn stonden machteloos tegen over de vuurzee. Zaterdagmorgen is brand uit gebroken in een boerderij te Oudwoude bij Kollum (Fr.). De oorzaak is waarschijnlijk hooi- broei. Een grote hoeveelheid hooi, landbouwwerktuigen en de inboedel gingen in vlammen op. De boerderij was eigendom van mevrouw Rutgers barones van Haringsma thoe Slooten te Soest. Zij was tegen brand verzekerd. De hoofdkwartieren van het In donesische leger hebben buiten landse correspondenten verboden bepaalde gebieden in Indonesië te bezoeken, zo is zaterdag in Djakar ta vernomen. Tot deze gebieden behoren midden-Java, de oostkust van Java, Zuid-Celebes en West- Borneo. Generaal-majoor Soetowo Joe- wono beperkte zich er toe te zeg gen, dat vergunningen waren ge weigerd, omdat er niets te zien was in die gebieden. Volgens welingelichte kringen zou het verbod zijn opgelegd om de toenemende communistische activiteit op Java, Bomeo en Cele bes in te dammen. In tal van artikelen in de pers werd melding gemaakt van desertie in Oost-Java, terwijl de militaire autoriteiten verklaarden, dat de toestand aldaar veilig is en dat men de situatie onder controle heeft. In midden- en oost-Java neemt de communistische activiteit toe. De communisten op Java hebben hun hoofdkwartieren in het zuide lijk deel van het gebied van Blitar. Volgens Indonesische krante-arti- kelen houdt een aantal gevluchte leiders, Oloan Hoetapa, Soerach- man en brigade-generaal Soerhard- jo, zich daar verborgen. Antara In Australië heeft men ontdekt, dat in natuurlijke suiker een stof te vinden is die tandbederf uitste kend zou kunnen tegengaan, indien deze stof, calciumsucrosefosfaat, niet zou verdwijnen bij het raffi neren. Het komt ook in enkele an dere voedingsstoffen voor. Toege voegd aan voedsel voor dieren blijkt het zelfs tachtig procent van het bederf tegen te gaan. heeft zaterdag een rapport gepu bliceerd van een officier van de militaire politie op Java. Daarin staat, dat het gebied van Solo is gezuiverd van communistische ele menten. In enkele dagen tijd zijn 800 communisten gearresteerd en talrijke documenten in beslag ge nomen. TWEE DODEN EN EEN ZWAARGEWONDE Bij een botsing in Utrecht zijn zaterdagmorgen de 19-jarige A. Liebrecht en de 12-jarige Theo Melkert uit Utrecht op slag ge dood, terwijl de heer B. Walder- veen uit Bilthoven zware ver wondingen opliep. Hun auto, be stuurd door de heer Liebrecht, reed een voorrangsweg op en werd daar eerst aangereden door een personenauto en vervolgens door een vrachtwagen. De auto vloog op een lichtmast en raakte toen een boom en nog een licht mast. Het huis buiten Sydney, waar zich al zeven dagen 'n zwaarge wapende man verschanst houdt, dreigend zijn jonge vrouw en haar zoontje van drie maanden dood te schieten, als de politie iets tegen hem onderneemt, baadde zaterdagnacht in het licht van schijnwerpers, nadat binnen de stroom was uitgevallen en de schutter had gedreigd dat er „iets ergs" zou gebeuren, als dat niet werd hersteld. Een recher cheur stelde hem gerust met de mededeling, dat de politie nipt verantwoordelijk was voor dé storing en schijnwerpers zou la ten aanrukken. Het huis is omsingeld door hon derd politiemannen, die niet in aktie durven komen. De 23-jari- ge man, Wallace Mellish, mocht tijdens de belegering zelfs in het huwelijk treden met de door hem gegijzelde vriendin, kreeg de be lofte dat men alle aanklachten tegen hem zou laten vallen en dwong de politie een automatisch geweer met munitie, een radio toestel, maaltijden en luiers en talkpoeder voor de baby af. Er is een storm van kritiek op gestoken over het optreden van de politie, dat als een „farce" wordt betiteld. Kranten hebben het ontslag geëist van hoofdcom missaris Norman Allan. Ten zuiden van Tel Aviv in Israël ligt die plaats Holon, waar van het afvalwater niet naar zee vloeit, zoals gebruikelijk ij. Men gebruikt dit water namelijk om er droge woestijngebieden langs de Middellandse Zee mee te bevloeien. De zo vruchtbaar gemaakte grond levert dezelfde kwaliteit produkten op als elders in Israël. Het Nederlands verbond van vakverenigingen meent, dat er in 1969 niet alleen maar ruimte zal zijn voor compensatie van de ster ke kostenstijgingen. De mogelijk heden zijn duidelijk groter, zo zegt het N.V.V. in zijn blad „De Vakbe weging". Er is voor volgend jaar zeker ruimte voor wezenlijke ver beteringen van de Inkomenspositie der werknemers. In het eerste kwartaal van 1968 lag de gemiddelde dagproduktie (exclusief de bouw) elf procent hoger dan in de overeenkomstige periode van vorig jaar. Het aantal werknemers in de industrie daalde met drie procent, zodat de produk- tiestijging per werknemer vijftien procent bedroeg. In de nijverheid was deze stiising elf procent. Het centraal planbureau voorspelde voor 1968 een stijging van de ge middelde dagproduktie met 6,5 procent. Aangezien het eerste kwartaal volgens het N.V.V. door gaans een betrouwbare graadme ter is voor het hele jaar, ziet het ernaar uit dat de produktiviteits- stijging bijna het dubbele zal zijn van hetgeen het G.P.B. heef voor speld. Hieruit, volgt, aldus het N.V.V., dat ondanks beweringen van het tegendeel de concurrentiepositie van ons land goed blijft. De lonen stijgen dit jaar weliswaar naar het zich laat aanzien met één procent meer dan de voorziene 5,2 procent, maar de loonkosten per eenheid produkt in die industriële sector zullen door de sterke produktivi- teitsverhoging dalen. Het N.V.V. stelt, dat er vorig Jaar door de sterke produktivi- teitsstijging al een herverdeling van het nationale inkomen heeft plaatsgevonden ten nadele van de loontrekkers. Deze tendens zal vol gens het verbond ook in 1968 door zetten, aangezien de winsten ster ker zullen stijgen dan de Ionen. Uit een loods aan de binnen haven in Rotterdam blijken 77 cilinders met in totaal 3.300 kg kwik te zijn gestolen. Het kwik zilver vertegenwoordigt 'n waar de van 150.000. De cilinders ver dwenen uit een gemeentelijke loods, die in gebruik is bij een Rotterdams transportbedrijf. De diefstal werd volgens de politie begin vorige week gepleegd, maar de aangifte van de vermis sing van de 77 cilinders werd pas zaterdag gedaan. PUROL en PUROL-poeder TERNEUZEN Geboren: 26 juni: Chantal Ge- rarda Marie, d. van Leo A. Fer- ket en Theodora I. L. D'Hert, won. te Zuiddorpe, St. Marcus- str. 15. 27 juni: Titia d. van Ja cob D. van Drongelen en Helge de Meijer, Wagnerhof 68: Adam Aren, z. van Rogier C. Wissel en Arentje L. Jelier, won. te Goe dereede, Mr. Iman Coustr. 58, Stellendam. 28 juni: Martin, z. van Egbertus J. van Doorn en Els van Hal, Fr. Lisztstr. 39. 29 Juni: Sandra, d. van Arnold Broekhoven en Johanna A. Die- leman, Rozenstr. 186. 30 juni: Patrick Edwin, z. van Erwin H. van Opdorp en Francina S. Pij- pelink, Rozenstr. 166; Barbara Catharina Maria, d. van Corne lls J. M. Jonk en Catharina A. M. Plantaz, won. te Sas v. Gent, Annoijstr. 6; Janna Adriana, d. van Levinus W. de Zeeuw en Wilhelmina T. de Biaeij, won. te Zaamslag, Polderstr. 16; Victor Leyinus Maria, z. van Johannes Berkelaar en Elisabeth van Oos ten, won. te Sas van Gent, Vas- systr. 6; Julio Alejandro, z. van Otero C. Arce en Maria E. J. Hamelink, Breitnerstraat 15. 1 juli. Adriaan Jozias, z. van Ka- rel P. de Koeijer en Fijgtje A. 't Gilde, won. te Hoek, B 32; Hermanus, z. van Jan de Putter en Leentje C. van Dixhoorn, won. te Axel, Pouckendijk 4; Éveri- nus Karei, z. van Klaas E. van Klinken en Catharina C. van Dixhoorn, J. Haydnstr. 12. 2 juli: Henk-Jan, z. van Jan J. Bakker en Jenny A. Pauw, Wilgenplant soen 14; Claudia Magdalena An na, d. van Fredrikes A. H. Vis ser en Magdalena C. Vantricht, le De Feijterstr. 25; Pieter Ja cob, z. van Pieter J. F. de Jonge en Janna M. M. Willemsen, won. te Axel, Hulsterseweg 51; Abra ham Isaac, z. van Abraham Sehil- leman en Marie Geensen, won. te Biervliet, Weststr. 26. 3 juli: Judith Catharina Louisa, d. van Lodewijk H. Perdaan en Catha rina J. A. Dieleman, Middenstr. 90 (Sluiskil). Na uren van mooi weer werd het oostelijk deel van Overijssel, met name de gemeenten Dene kamp en het tot Losser behoren de dorp Beuningen, zaterdagmid dag omstreeks drie uur door een korte windhoos getroffen, die ge paard ging met onweer. De schade was het grootst in Beuningen, waar ongeveer hon derd bomen werden ontworteld. Zes kassen van een kwekerij konden de kracht van de wind niet doorstaan en werden volko men in elkaar gedrukt. Van zes boerderijen werden de dakpan nen weggeblazen, terwijl twee andere boerderijen in de om geving door vallende bomen wer den beschadigd. In Denekamp trof de windhoos de kern van het dorp, maar hier viel de schade over het algemeen erg mee. Zij beperkte zich tot glasschade, afgewaaide dakpan nen en enkele ontwortelde bo men, terwijl enkele auto's schade opliepen door de rondvliegende glasscherven en dakpannen. Persoonlijke ongelukken heb ben zich niet voorgedaan. door B. J. WITHUIS 59. Pit stormde naar buiten. Hij liep tegen Tim aan. „Goddank zuchtte de journalist. „Ben je nog heel. is er..." „Kom mee", zei de detective. „Vlug in die wagen. We hebben nog meer te doen". Hij haalde zwijgend de schouders op. De wagen startte. Pit gaf een adres in Landsmeer op. „En nou most je me toch eens vertellen waarom deze hele geschiedenis nodig was", begon de journalist. „Hadden we dat hu's niet even gemakkelijk kunnen omsingelen en..." „En drie arrestaties verrichten, of Vier", vulde Pit aan. „En dan nog net zo ver zijn als drie dagen geleden. Het gaat om moordenaars en juwelen. Ik denk dat ik beide vang. Maar dan op mijn manier". Hij spiak gedurende de rit niet meer. Tim stak hem een sigaret toe. Hij nam de detective van ter zijde op. Er liepen vermoeide lijnen langs z'n kin; maar het gebrek aan slaap en de opwindende gebeurte nissen schenen op zijn conditie en besluitvaardigheid weinig invloed te hebben; eerder nog het tegen deel. Op verzoek van Pit stopte de auto enkele honderden meters van een nogal afgelegen woning, even buiten het dorp. „Heb je een revolver bij je?" vroeg hij de agent-chauffeur. Deze knikte. „Als we over een kwartier niet terug zijn", zei Pit, „sla dan alarm en rook dat gindse huis grondig uit. Maar 't zal wel niet nodig zijn". Hij stapte met Tim uit. Tim voelde in zijn rechterjaszak 't koude staal van de revolver, die hem langzaam aan vertrouwd werd. De journa list was bang en schaamde zich er voor. Hij vroeg zich af hoe het toch kwam dat Pit elke situatie zo onbekommerd tegemoet trad, elk risico roekeloos en rechtuit aan vaardde, terwijl anderen Z'n gedachten werden door Pit onderbroken. „Luister", zei de de tective. „Ik bel aan. Jij neemt de achterdeur. Als er iemand weg wil lopen schiet je eerst, dan praat je. Denk «fr om, dit is heilige ernst. Anders kom je zelf niet aan pra ten toe vrees ik". Hij verliet de journalist en nam het paadje naar de voordeur. Hij drukte op de bel. Er werd opengedaan door... Slim me Sjaak. Met verbijstering staar de de man Pit aan; zijn verrassing duurde misschien vijf seconden. Het was voor Pit genoeg. Hij sloeg keihard met z'n revolver naar het hoofd van de man en raakte goed. Nog een klap. Toen ving hij Slim me Sjaak bewusteloos op. Met al z'n zenuwen gespannen luisterde de detective. Het huis scheen helemaal leeg. „Zoals ik vermoed de", mompelde Pit. Hij floot een bekende melodie en riep Tim. De journalist kwam snel aan lopen en zag de bewusteloze „Wie is dat nu weer?" stotterde hij. „Dat is onze vriend Slimme Sjaak" lach te Pit. „Dat is de oplossing van de nachtmerrie. We gaan een praatje met hem maken op mijn kantoor; dan de juwelen halen en..." „Wat zeg je", schreeuwde Tim. „De zaak is over een uurtje afgelopen", zei de detective. Tim hoorde een dodelijk vermoeide klank in z'n stem. „Pak hem even bij z'n benen. We zullen hem de auto in dragen. Och, nee, roeo de chauffeur even. Da's eenvoudiger. Hé. ik word moe", ergerde hij zich over de vergissing. Een kwartier later reden ze op de Nieuwe Zijds. De agent, die hard had gereden, had geen vragen gesteld. Bij Pit's kantoor aange komen merkte hij echter op: Hoort U eens meneer. Allés goed en wel, maar vindt U niet, dat we naar het hoofdbureau moeten?" Pit keek hem glimlachend aan. „Je hebt in principe misschien gelijk", erkende hij. „Maar", hij pauzeerde even, „maar soms is er een uitzon dering. En dat is nu het geval. Rij maar naar het hoofdbureau en vraag de inspecteur of hij me over een kwartiertje wil bellen. Of nog beter, ik zal hem zelf bellen. Over een kwartier. Dat beloof ik je plechtig. Ik beloof je bovendien en je moet me op m'n woord ge loven, dat je rechtstreeks zult wor den geprezen voor je medewerking aan de oplossing van twee moor den en de juwelendiefstal in Noord". „Maar de inspecteur..." „Die zal je in dit speciale geval gelijk- geven", zei Pit met klem. „Ik houd me wel zo heel erg aan het paadje van de voorschriften en dat neemt de Inspecteur me af en toe wel eens kwalijk, maar ik lieg nooit. Nou...?" „Accoord", zei de man, tegen wil en dank onder de indruk van Pit's betoog. Ze droegen de bewus teloze Slimme Sjaak de smalle trap op en zetten hem in een leun stoel, tegenover Pit's zitplaats aan het bureau. De man had zich nog niet bewogen. „Je heht bem be hoorlijk geraakt", zei Tim. „Nogal" bevestigde Pit onverschillig. En tot de agent, die aarzelend in de deur opening stond: „van harte bedankt hoor. En ik bel over een kwartier de inspecteur wel". De man ging met een bezwaard gemoed de trap af. (Wordt vervolgd.) Huwelijksaangiften: 1 juli: Frangois Roose, 20 j„ jm., en Adriana D. Hofman, 20 j„ jd. 2 juli: Jacob I. den Dekker, 22 j„ jm., won. te Oostburg, en Sa ra J. Faas, 18 j., jd. 3 juli: Hen drik van der Vaart, 21 j. jm., en Susanna A. Overdulve, 18 j„ jd. Huwelijksvoltrekkingen: 28 ju ni: Anthonij P. Roose, 21 j„ jm,, won. te Axel, en Maria C. van Aalst, 21 j., jd. Overleden: 26 juni: Hendrik A. Harte, 89 j., geh. gew. 30 juni: Jan Govert de Bree, 69 j„ echtg. van M. Griguttis. 1 juli: David C. Riddering, 60 j„ echtg. van H. Dhondt; Lodewijk F. Kaijser, 20 j., ongeh. 2 juli Pieter van dei- Hooft, 82 j., echtg. van M. S. van Puyenbroeck; Jacobus de Jonge, 69 j., echt. van E. P. Faas;. Julma M. Talboom, 82 j., echtg. van P. de Bakker, won. te West- dorpe. TERNEUZEN In de week van 27 juni tot 4 juli hebben zich in deze gemeen te gevestigd: A. A. J. Simons, Axelsestr. 32, van Dordrecht; J. G. van Gel- derende Vos, C'hopinlaan 3, van Zaamslag; P. M. Maas, Fr. Hals laan 30, van Halsteren; N. H. M. van den Bulck, H. Heijermans- str. 57, van Vogelwaarde; C. H, de Ruiter, Bellamystr. 6, van Sas van Gent; L. P. M. Martens, Abeelstr. 7, van Breda; R. G. G. Meeusen, Middenstr. 72, van Axel; H. E. M. Boerbooms, Kers- str. 9, van Middelburg; R. A. v. d. Veldevan Hoecke, Dokweg 25, van Zuiddorpe; T. S. B. de Zoete, Vergaertstr. 50, van West- dorpe; G. A. M. J. de Zoetede Smet, Vergaertstr. 50, van Wach- tebeke B.); M. P. Beyltjens, Eikenstr. 72, van Kalloo (B.); F. H. BonoGandia, Breitner- str. 97, van Venissieux (Fr.); L. A. C. M. RiemensVerhelst, A. Dekenstr. 1, van St. Jansteen; F. H. J. M. Knegtel, Dennenstr. 4, van Bergen op Zoom; J. Scheele, van Steenbergenlaan 25a., van Axel; A. J. W. Vermeulen-Huls- hof, Wilhelminaplantsoen 7, van Leeuwarden; R. A. J. Engler, Rozenstr. 156, van Gent fB.); M, Boksic, Kastanjelaan 134, van Antwerpen (B.); J. Veltman, Beethovenhof 46, van Phaffhau- sen (Zw.); M. van de Velde, Dokweg 25, van Axel; J. J. de Waal, Rossinistr. 18, van Honte- nisse; W. A. Soeten, Heren gracht 13, van Vlissingen; E. A. J. Tonnedijk, Beethovenstr. 38, van Eindhoven; L. C. de Raat, Mascagnistr. 19, van Spijkenisse; M. H. Krombeen, Iepenl. 48, van Heemstede; W. I. Bedet-Vendel- bosch, Chopinlaan 39, van Den Haag; S. C. den Deurwaarder, Chopinlaan 9, van Zaamslag; R.. L. le Blanc, v. d. Waalsstr. 2, van Den Haag; T. Postma, Mascagni str. 1, van Heerenveen; M. de Baar, Lindenlaan 2, van Eindho ven en S. J. Riemens, Donze- Visserstr. 13, van Hilversum. In dezelfde periode zijn ver trokken: K. O. P. Dietz, Linden- laan 15, naar Axel; A. R. H. M. v. d. BrandenJacobs, Veldstr. 2, naar Westdorpe; M. A. Jonk- heijmLaffetoer, A. Dekenstr. 1, naar Hontenisse; B. Timmer, Verdistr. 1, naar Geel B.); J. A. Spruit, Brahmslaan 16, naar Geel (B.); T. J. van Waes, N. J. Har- testr. 3, naar Zaamslag; N. H. Leunis, Donze-Visserstr. 29 a/b, naar Dordrecht; C. ten Kate Lubbinge, Tuinstr. 9, naar Zwol le; M. Fieret, Oudelandseweg 40, naar Morovia (Liberia)G. van Messel, Beethovenhof 48, naar Zürich (Zw.); A. I. Ollebek Dieleman, Verdistr. 17, naar Axel; L. J. Vasseur, G. Gezelle- str. 6, naar Oosterhout; C. W. de Blécourt, Tuinstr. 9, naar Spij kenisse; H. P. Naujoks, Donze- Visserstr. 61, naar Delfzijl; S. E. Euson, van Steenbergenlaan 25a, naar 's-Gravenhage; L. W. Eh-. rencron, Eikenstr. 38, naar Am sterdam; M. J. L. van Diermen, Begoniastr. 5, naar Rheden; R. M. L. Marek, Nieuwe Kerkstr. 17, naar Ertvelde (B.); L. J. van Waardenberg, Marijkestr. 14, naar Stekene (B.); F. G. Borao Gorostiaga, Breitnerstr. 155, naar Bilbao (Sp.); H. A. van der Plas, Oudelandseweg 37, naar Breda; A. M. van de Water, Breitner str. 30, naar Hoek; H. van Leeu wen, Breitnerstr. 8, naar Hoek;-, N. H. Paulusse, Grenulaan 52, naar Ellewoutsdijk; A. Rosink, Dr. Buijzestr. 12, naar Rotter dam; M. C. Moggré-van Fraaij- en'hoven, Scheldekade 60, naar Driebergen Rijsenfourg; M. den Hollander, Stationsweg 66, naar Rotterdam; J. P. Verburg, Hob- bemastr. 4, naar Vlissingen; M. J. Willemse, van Steenbergen laan 25a, naar Middelburg; H. J. Hogenhout, Begoniastraat 13, naar Vlaardingen, en J. C. E. Wijffels, N. Kerkstr. 17, naar IJzendyke.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 1