Optimistische prognose voor Amerikaanse economie Tweejarig meisje De deur naar nieuwe groei staat wagenwijd open Politierechter te Middelburg in Den Haag BEURSOVERZICHT DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Tekorten Ooed nieuws STUDENTEN BETOGINGEN IN ZUID-AMERIKA BRAND OP BRITSE VRACHTBOOT IN ATLANTISCHE OCEAAN GEWONDEN BIJ VUURWERK Geweldige mogelijkheden Vrijspraak dodelijk ongeluk Braakman Ongenode gasten Protest van Italiaanse boeren Gestolen partij zilver terecht CUBAANSE JONGEN UIT ZEE OPGEPIKT - AGENDA - Minister Schut over voortijdige huurverhoging Belg mag een jaar niet in Nederland rijden Oudste ziekenhuis van Nederland vernieuwd BRITSE ECONOMISCHE MAATREGELEN DOELTREFFEND EGYPTENAREN MOETEN MEER LOONBELASTING BETALEN Uitbreiding Amerikaanse bases in Zuid-Korea Longcomplicatie bij Blaiberg Ernstige droogte in Chili Gesprek vakbonden- minister over mammoetdokken Dertig auto's beschadigd door ballastblokken Vier verdachten roofoverval Heiloo aangehouden Saterdag 6 juli 196S* Volgens vice-president Richard P. Blanchard van American Ex press Company en de overzeese dochtermaatschappij American Express International Banking Corporation is, naar hij hoopte, de tijd aan het rijpen voor het uitwerken van een ingrijpende revisie van het internationale monetaire systeem. Op doorreis van Frankfort, waar hij een nieuw bankgebouw opende van de American Ex press Banking, verklaarde hij vrijdagmiddag op Schiphol, dat het Amerikaanse bedrijfsleven weliswaar de druk van een des inflatie begint te gevoelen, maar dat daaruit in de zomer van 1969 een niet-inflatoir evenwicht kan resulteren, dat de deur naar nieuwe groei wagenwijd open zet. „De Amerikaanse economie zal in de komende vijf jaren een opmerkelijke groei vertonen", zo voorspelde hij. De moeilijkheden met de in ternationale betalingssysteem ziin nog lang niet van de baan. „Er wordt nog steeds gedacht aan revaluatie van het goud of aan vrij fluctuerende wisselkoer sen. Nog steeds komt het voor, dat leidende valuta met elkaar 'uit de pas gaan lopen, terwijl de mogelijkheden om de krediet- stroom en handelsvoorwaarden aan te passen aan het huidige systeem van vaste wisselkoer sen, ontoereikend zijn". Daarom hoopte hij, dat er tijd zal wor den gevonden voor het uitwer ken van een efficiente revisie van het internationale monetai re systeem. Sinds de herfst van het vorig jaar zijn de defensie-uitgaven in verband met de oorlog in Viet nam voortdurend gestegen, ter wijl het particuliere bedrijfsle ven aan zijn eigen opmars be gon, terend op een budget-tekort dat per jaar een bedrag van 20 miljard dollar overtrof. „Deze tekorten hebben de vermoeide markten tot nieuwe expansie ge dwongen en vervolgens ernstige inflatie teweeggebracht", zo ver volgde de heer Blanchard. „Nu is eindelijk de nieuwe belasting wet aangenomen, die een einde aan de tekorten zal maken, ter wijl de rii'onetaire maatregelen nog ettelijke maanden streng zullen blijven". Het bedrijfsleven zal de uit werking van desinflatie gaan voelen. Uit een internationaal oogpunt bezien noemde de heer Blanchard dit goed nieuws. Het dualistische goudsysteem zal geen aanzienlijke Amerikaanse Circa twintigduizend studen ten hebben donderdag in Rio de Janeiro betoogd tegen de rege ring van maarschalk Costa e Sil- va. Op spandoeken werd „om verwerping van de militaire dic tatuur en vernietiging van de financier, het Noordamerikaanse imperialisme" bepleit. De de monstratie werd openlijk ge steund door brede kringen van de Braziliaanse oppositie. In de Argentijnse stad La Pla ta heeft de politie donderdag avond met traangas, waterka- nonen en honden studenten ver dreven uit de door hen bezette faculteit der rechtsgeleerdheid. Volgens ooggetuigen werden bij na 600 studenten door de politie met bussen en trucks wegge voerd. Aan beide kanten zijn gewonden gevallen. Het 8844 ton metende Britse vrachtschip „Tactician" verkeerde vrijdag op de Atlantische Oceaan in nood. Er was brand uitgebroken in de machinekamer. De Ameri kaanse kustwacht ving donderdag nacht om half drie een s.o.s. op van het schip, dat zich 600 km ten noordwesten van de Azoren be vond. Drie schepen, waaronder het Italiaanse passagiersschip Raf- faella, zetten koers naar de Tacti cian. In de loop van de dag seinde het schip dat de brand was geblust. Door de hitte was echter het ge vaar voor een explosie nog niet geweken. Geen van de beman ningsleden werd gewond. In de stad Longview in de Ame rikaanse staat Washington zijn donderdagavond 75 personen ge wond door het instorten van een houten brug tijdens een vuurwerk op het feest van de Amerikaanse onafhankelijkheid. De brug lag over een vijver in het stadspark. Zii was te zwaar belader betalingstekorten kunnen door staan. Restricties in het Ameri kaanse beleid waren noodzake lijk om tijd te winnen voor het zoeken naar een oplossing van de oorlog in Vietnam en de daaruit voortvloeiende economi sche gevolgen. daaronder zullen lijden, hoe lang de restricties van kracht moeten blijven en wat er daarna zal ge beuren. Het is duidelijk dat het woningbezit, meubilair, auto's en andere duurzame goederen kwetsbaar zijn. Zij zijn gevoelig voor veranderingen in de rente voet en voor belastingverhoging. De kapitaalgoederenmarkt zal la gere winsten afwerpen en in de economische groei vertraging on dervinden". De heer Blanchard vroeg zich af, of een overschakeling van in flatie naar recessie onvermijde lijk is. Hij meende dit te moeten „In de Ver. Staten draait het om de vraag welke markten betwijfelen. „Monetaire beper kingen kunnen worden verzacht. Al kampt het Amerikaanse be drijfsleven aan de oppervlakte met enige tegenwind, vlak daar onder liggen geweldige nieuwe mogelijkheden gereed. De arbeidsmarkt groeit jaar lijks met bijna twee procent en de beschikbare industriële capa citeit breidt zich snel uit. Daar om verwacht ik tegen de zomer van 1969 een niet-inflatoir even wicht, waaruit een hernieuwde groei kan voortkomen. Da.arbij ga ik er van uit, dat tegen die tijd de uitgaven voor de oorlog in Vietnam zijn verminderd", al dus Blanchard. Vol optimisme verklaarde hij dat, wanneer eenmaal een sta bilisatie is bereikt, de Ameri kaanse economie een gezonde toekomst tegemoetgaat. „De instabiliteit van de afge lopen jaren is niet veroorzaakt door de constructie van het Amerikaanse bedrijfsleven", zo besloot hij, „maar de inconse quentie tussen ons militaire en ons economische beleid". Voor de Middelburgse politie rechter stond donderdag terecht de 22-iariae chauffeur L. de P. uit Sluiskil. Hij werd ervan beschul digd een ernstig auto-ongeluk te hebben veroorzaakt, dat aan een Haagse dame het leven had ge kost en waarbij de bestuurder van een personenauto, J. B. uit Den Haar. ernstige verwondingen had opgelopen. De vrachtautochauffeur De P. reed met een zandauto door de Braakman en zou volgens de ten lastelegging naar links de Span- jaardweg zijn ingeslagen zonder op het achteropkomende verkeer te letten. De officier van justitie, mr. Le- bret, achtte De P. schuldig. Deze zou te veel risico hebben genomen en er zich geen rekenschap van hebben gegeven, dat op de bewuste weg de auto's met grote snelheid rijden. Hij eiste een week gevan genisstraf en twaalf maanden ont zegging, waarvan zes voorwaarde lijk, met een proeftijd van twee jaar. De verdachte ontkende. Hij was er voor zichzelf van overtuigd dat Achttien Amerikaanse deser teurs zijn donderdag ongemerkt verschenen op een tuinfeest in Stockholm, dat gegeven werd door de Amerikaanse ambassa deur William Heath ter gelegen heid van onafhankelijkheidsdag (4 juli). Toen „The Star-Spang led Banner" werd gespeeld, ble ven de achttien demonstratief zit ten en nadat Heath een toespraak was begonnen, schreeuwden zij „Amerika moet weg uit Viet nam". Daarop greep de politie in, die acht deserteurs na een kort ge vecht overmeesterde. De andere tien waren inmiddels uit de tuin gevlucht. Zeven deserteurs wor den door de politie vastgehouden. Ongeveer 30.000 boeren, tot di verse linkse organisaties beho rend, zijn vrijdag naar Rome ge komen om te protesteren tegen het landbouwbeleid van de rege ring en schorsing te eisen van de akkoorden van Brussel over de gemeenschappelijke landbouw markt, op grond waarvan zij vre zen te worden uitgebuit. De Belgische politie is er snel in geslaagd de 500 kg zuiver zil ver terug te vinden, die in het afgelopen weekeinde bij de Ge- vaert-Agfafabriek te Mortsel (Antwerpen) werd ontvreemd. Maandag reeds had men er in Brussel lucht van gekregen, dat bij een bepaalde bank in de hoofdstad een partij zilver in be waring was gegeven. Identifica tie van die partij was vrij een voudig, aangezien het zilver nog in de oorspronkelijke Gevaert- zakken zat. Het verdere onderzoek leidde tot een viertal arrestaties, onder wie de man die het zilver zou hebben besteld nog voor het ge stolen was. Een 16-jarige Cubaanse jongen die vier dagen lang in een bin nenband van een auto onder een brandende zon op de Caribische zee had rondgedobberd, is in de Venezolaanse stad Puerto Ordaz aangekomen. Hij is op 70 mijl van Cuba door een Liberiaanse tank boot uit zee opgepikt. De jongen heeft tegen verslag gevers gezegd dat hij naar Miami wil en dat hij uit Cuba is wegge gaan, omdat hij van vijf uur 's morgens tot na het invallen van de schemering suikerriet moest kappen. hij geen schuld had aan het onge luk. „Als ik mij schuldig voelde, zou ik geen nacht kunnen slapen", zo voerde hij aan. Hij had bijtijds richting aangegeven en voorgesor teerd en er was op dat moment geen tegemoetkomend verkeer. Op het laatste ogenblik naderde er een personenauto, die hij niet meer kon ontwijken. De raadsman mr. F. W. Adriaan- se was van mening dat de bestuur der van de personenauto een Erofe fout had gemaakt. Bij de recon structie van de aanrijding was niet gebleken dat zijn cliënt verkeerd had gehandeld. Hij vroeg vrij spraak. De politierechter, mr. P. van Empel, vroeg zich af, of De P. niet beter had gedaan even te wachten om te zien wat de Haag se auto van plan was. Hij achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak de Sluiskillenaar vrij. HEDEN: Axel: ,,'t Trefpunt", Singelweg 63, 2 uur: Vergadering van de algemene vergadering van het waterschap Axeler Ambacht. VRIJDAG 5 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De getemde feeks". ZATERDAG 6 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De getemde feeks". ZONDAG 7 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur „De getemde feeks". MAANDAG 8 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De getemde feeks". DINSDAG 9 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De getemde feeks". Hotel „Rotterdam", 14.30 uur: Jaarlijkse algemene ver gadering van aandeelhouders der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. N.V. Indien een verhuurder reeds voordat het wetsontwerp dat voorziet in de facultatieve huur verhoging van 4 procent, tot wet was verheven, het initiatief tot een huurverhoging had genomen, kan hem dit moeilijk worden toe gerekend, aldus heeft de minister van volkshuisvesting, ir. W. F. Schut, in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid drs. J. van den Doel (p.v.d.a.) verklaard. Ook bij vorige gelegenheden is verhuurders nooit het recht ont zegd om vooruit te lopen op aan gekondigde huurverhogingen en er is volgens de minister geen reden waarom zij dit nu niet zou den hebben mogen doen. Drs. Van den Doel had de mi nister o.m. gevraagd of hij van mening was dat huuradviescom missies, wanneer zij beslissen over een verzoek van verhuur ders om gunstig over de huurver hoging te adviseren, hierbij mede dienden te overwegen of de ver huurder reeds vóór de parlemen taire goedkeuring van het wets ontwerp een brief over deze kwestie aan de huurders had ge schreven. Het staat de commis sies in beginsel vrij om met aller lei mogelyke omstandigheden rekening te houden, aldus minis ter Schut De Haagse politie heeft de 29- jarige huisschilder J. H. B. ge arresteerd, die wordt verdacht van mishandeling van een twee jarig meisje Irene. De moeder van het kind, de 24-jarige B. B., is eveneens aangehouden, omdat zij Irene dikwijls in hulpeloze toe stand onder de hoede van de huisschilder heeft achtergelaten. Het meisje is opgenomen in een ziekenhuis. Zij zit letterlijk van boven tot onder vol blauwe plek ken. Bovendien is het gewricht tussen rechterarm en schouder gebroken. De huisschilder en de moeder kenden elkaar een half jaar. Als de vrouw 's avonds ging „wer ken", paste de man op Irene. Vol gens de moeder had het kind de laatste maanden overal blauwe plekken. „Vorige week dinsdag", aldus de moeder, „ging ik weer weg. Toen paste de man weer op, maar toen ik om een uur of drie 's nachts thuiskwam, lag het kind in haar bed te huilen. Volgens zijn gewoonte was de man al weg. Hij vertrok altijd om een uur of twaalf". De dag daarna is de moeder met haar kind naar het zieken huis gegaan onder aandrang van buren. Irene werd opgenomen, haar moeder werd gearresteerd. Volgens de politie bekommert de vrouw zich nauwelijks om haar kind. De schilder heeft zichzelf gemeld. De man is een bekende van de politie (wegens vermo- gensdelikten en een straatroof). Hij ontkent de mishandeling. De Belgische direkteur J. T. uit Ixelles mag op grond van een vonnis van de Dordtse politie rechter een jaar lang niet in Nederland rijden. Als stok achter de deur staan 14 dagen voorwaar delijke gevangenisstraf. Boven dien krijgt hij een boete van 250 te betalen. De direkteur was onwel aan de kant van de weg aangetroffen. Hij bleek zich aan rijden onder invloed te hebben schuldig ge maakt. Het alcohol-promillage bedroeg 2,40, volgens de officier van justitie „krankzinnig hoog". Toch vertelde de Belg de politie rechter dat hij, naar hij zich kon herinneren, niet meer dan een borrel en een glas bier had ge dronken. Hij weet zijn benevelde situatie aan het gebruik van een bepaald geneesmiddel. Noch de officier, noch de rechter hechtten waarde aan dit verweer. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft vrijdag middag in Delft de officiële ope ning verricht van het nieuwe complex van het oude en nieuwe gasthuis, het oudste ziekenhuis van Nederland. De staatssecreta ris die memoreerde dat uit een pauselijke bul van 1252 blijkt, dat dit ziekenhuis toen al in Delft was gevestigd, huldigde de vorige direkteur-geneesheer, dr. J. C. J. Burkens voor zijn belangrijk aan deel bij de totstandkoming van de nieuwbouw. Het Delftse gasthuis verhuisde van de oude binnenstad naar de Westlandseweg, waar door het ook beter kan beant woorden aan zijn funktie van streekcentrum. De Britse minister van finan ciën, Roy Jenkins, heeft donder dagavond in het lagerhuis ver klaard dat de „harde" begroting van maart, die onder meer 932 miljoen pond sterling extra aan belasting opleverde, aan haar doel begint te beantwoorden. De uitgaven van de consumenten dalen zoals was verwacht, zo zei hij. De minister verwacht dat de invloed van de begrotingsmaat regelen op de Britse economie in de komende maanden duidelij ker zal worden. Hij zei verder dat de Britse export duidelijk in opgaande lijn is en dat bemoedi gend grote bestellingen binnen komen voor schepen, textiel en auto's. De Britse invoer in zijns inziens nog te groot. De Egyptenaren zullen meer loonbelasting en meer voor hun pakje sigaretten gaan betalen om het grote tekort op de Egyptische begroting voor 1968/1969 te hel pen dekken. Het tekort, ontstaan door de sluiting van het Suezkanaal en de mindere inkomsten uit het toe risme, bedraagt circa 1,2 miljard gulden. Voor de strijdkrachten is nog nooit zoveel uitgetrokken ais op de jongste begroting. Het bedrag is echter niet bekendgemaakt. PORTE ER COLE: Prins Wülem- Alexander heeft z'n eigen schom~ meltje gekregen; voor hem een dubbel vakantiefeest. De Verenigde Staten bouwen op het ogenblik in Zuid-Korea nieuwe luchtmachtbases en brei den hun bestaande militaire in stellingen daar uit zonder er veel ruchtbaarheid aan te geven, zo is vrijdag in Seoel vernomen. Rede nen hiervoor zouden zjjn een mo gelijke opheffing van hun bases in Japan en de „militaire provo caties van Noord-Korea na het opbrengen van het verkennings schip „Pueblo" in januari. Enkele landingsbanen op be staande bases worden verlengd om de nieuwste typen jachtbom menwerpers te kunnen ontvan gen en er zou ook rekening mee worden gehouden, dat een aantal achtmotorige B-52 bommenwer pers mogelijk uit Guam en Thai land naar Zuidkoreaanse bases wordt overgebracht. Er zijn besprekingen met de Zuidkoreaanse regering aan de gang over nieuwe terreinen. Hier voor zijn de onderminister van defensie Thomas Morris en gene raal John Ryan, bevelhebber van de Amerikaanse luchtvloot in de Stille Oceaan, naar de Zuidko reaanse hoofdstad gekomen. De Zuidafrikaanse harttrans plantatiepatiënt dr. Philip Blai berg lijdt aan een longcomplica tie, zo is in het Groote Schuur- ziekenhuis in Kaapstad meege deeld. De 59-jarige Blaiberg, die op 2 januari een nieuw hart ontving, werd op 1 juni in het ziekenhuis opgenomen, een dag nadat hij na een controlebezoek van zeven dagen daaruit was ontslagen. Op 11 juni werd meegedeeld dat hij aan een ernstige levercomplica tie leed. In een officieel bulletin van het ziekenhuis werd meegedeeld, dat de patiënt zich enigszins heeft hersteld van de leveraandoening, maar dat de behandelende artsen zich bezorgd maken over een la ter geconstateerde longcompli catie. De ergste droogte in 120 jaar bedreigt de voedsel-, water- en elektriciteitsvoorziening van meer dan de helft van Chili's negen miljoen inwoners. In acht maanden tijds zijn ruim 150.000 schapen omgekomen en 300.000 km2 eens vruchtbaar bouwland verschraald. De centrale provin cies Valparaiso en Acomcagua en de noordelijke provincie Coquim- bo zijn tot rampgebied verklaard. Minister van landbouw Trivelli heeft gezegd dat de droogte, als ze nog lang aanhoudt, ergere ge volgen kan hebben dan een aard beving. De nationale economie heeft nog niet ernstig te lijden gehad van de droogte, daar in de voor naamste graan- en veeteeltgsbie- I den in het zuiden van het land normale regenval voorkomt, De vakbonden in de metaalnij verheid hebben gisteren op hun verzoek een gesprek gevoerd met minister De Block. De bonden hebben uiting gegeven aan hun on gerustheid over de gang van za ken rond de dokprojecten. Ze zijn bang, dat er op korte termijn twee mammoetdokken tot stand zullen komen in het Nieuwe Waterweg gebied, hetgeen volgens hen onder de huidige omstandigheden econo misch niet gerechtvaardigd is en daardoor tot scherpe concurrentie aanleiding zou kunnen geven. Dit zou gevaarlijk zijn voor de werk gelegenheid. De minister heeft de bonden van zijn kant verzekerd, dat het aspect van de werkgelegenheid bij zijn overwegingen steeds een be langrijke rol heeft gespeeld en zal blijven spelen. Dertig auto's hebben in de nacht van donderdag op vrijdag min of meer ernstige materiële schade opgelopen aan banden, velgen, uitlaten en carters, nadat een onbekende vrachtauto of dragline op de rijksweg Amster dam-Utrecht enkele tientallen ijzeren ballastblokken had verlo ren. Niemand werd gewond. De blokken kwamen omstreeks mid dernacht tussen Ouder Amstel en Breukelen op het wegdek terecht. Vier jongemannen, die worden verdacht betrokken te zijn ge weest bij de gewapende roof overval op de boerenleenbank in Heiloo, zijn donderdagnacht in Amsterdam gearresteerd. Hun aanhouding in de buurt „De Pijp" geschiedde door recher cheurs van de districtsrecherche van de rijkspolitie te Alkmaar in samenwerking met' recher cheurs van de Amsterdamse cen trale recherche. De mannen, die tussen de 20 en 25 jaar oud zijn, werden voor verhoor overge bracht naar het hoofdbureau van politie. Aanvankelijk werden negen mannen aangehouden, van wie er vijf na verhoor weer zijn vrij gelaten. Bij de overval op de kassier in de nacht van dinsdag op woensdag j.l. namen drie gemas kerde en gewapende mannen 18.000 gulden mee. De vier mannen, allen Neder landers, konden na een tip wor den aangehouden in een leeg staand huis in de Govert Flinck- straat. Zij zijn alle vier bekenden van de poltiie. In de loop van de dag zijn zij overgebracht naar Heiloo, waar zij worden verhoord en waar het routine-onderzoek, waaronder confrontatie met de kassier van de boerenleenbank zou plaatsvinden. De politie heeft nog een aantal tips binnengekregen, waarvan het natrekken enkele weken werk zal vergen. Bij de overval hadden de daders praktisch geen sporen achtergelaten. Er was al leen een voetafdruk van een van de mannen gevonden. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD De internationale waarden hebben vrijdag de beursweek af gesloten met een licht verdeelde stemming bij de opening. Opval lend was dat AKU de vaste ten dentie van de voorgaande beurs- dagen doortrok tot 90 (89,20). Aanhoudende lokale vraag als mede kooporders voor Westduitse rekening deden de koers van AKU verder stijgen tot 90,80. Dit verhoogde koersniveau lokte ver kooporders uit, waardoor de koers inzakte tot 90,30. Vooral beginbeurs ging er in de AKU- hoek veel om. Kon. Olie kon de vaste stem ming niet handhaven. Als eerste transactie werd een koers ge noteerd op 176,90 (178,60). De eerste boring van de „N.A.M.", waarin de Kon. Shell-groep voor 50 pet. deelneemt, in het Neder landse deel van het continenale plat heeft negatief resultaat op geleverd. Mogelijk dat het Dam rak hierdoor tot winstnemingen in de oliehoek is overgegaan. Her nieuwde vraag deed de prijs later weer oplopen tot 177,60. Philips was veertig cent lager op 147. Unilever kon zich hand haven op 140,10. Wallstreet bleef donderdag en vrijdag gesloten. Hierdoor was de handel in de in ternationale waarden gering, be halve dan voor AKU. De cultures waren licht ver deeld. waarbij Amsterdam Rub ber het koersverlies van donder dag kon inhalen op 52%. HVA was een fractie lager op 102%. De scheepvaartsector gaf weinig ver andering te zien. Kon. Boot open de iets gemakkelijker, maar kon dit later omzetten in een klein koersvoordeel. Van de staatsfond- senmarkt waren de 7 pet. lenin gen onveranderd, terwijl de ove rige leningen koersverbeteringen te zien gaven. Aanhoudende ruime vraag deed de koers van AKU nog ver der oplopen tot 91,20 hetgeen de hoogste koers van de dag was. Philips verliet de markt op 146,80. Unilever liep iets terug tot 139,50 en Kon. Olie tot 177,20. KLM ver beterde twee gulden. Vergeleken met de slotprijs van de vorige week was AKU deze beursweek zeer vast. Kon, Olie vast. Philips en Unilever goed prijshoudend, Hoogovens iets ge makkelijker en KLM weinig ver anderd. In de le periode waren vijf tot tien punten hoger: Mahez, Gist- Broc., Key en Kramer Bühr- mann, de Kondor, Bank Onr. Zaken, Houthandel Jongeneel, Heineken en R.V.S. Lyempf lag gevraagd in de markt op de ge stegen winst over hej afgelopen boekjaar. Amev was 9 punten hoger niet aan te komen. Elsevier daalde vijf gulden Kluwer en Norit ieder ƒ1,50, Calvé was 10, Nederhorst 5 punten lager laten, Holec 7 en Metaverpa 6 punten lager

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3