PROVINCIAAL NIEUWS OE JUWELENROOF Meer dan 6 miljard! RAIFFEISENBAHK TERNEUZEN Voor de zondag Weekenddiensten KERKDIENSTEN DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Axel Breskens Groede Hulst Kortgene Kloosterzande Middelburg Wemeldinge Zaamslag HELMA FIT Zoutelande Zuidzande TOCH GAAN China annuleert contract Teraardebestelling Leo Kaijser Onder grote belangstelling werd vrijdagmiddag het stoffelijk overschot van Lodewijk Frans Kaijser, die maandag j.l. op tra gische wijze in het zwembad om het leven kwam, naar zijn laatste rustplaats gebracht. De aula van de algemene be graafplaats bleek te klein om de vele genodigden, vrienden, buren en belangstellenden een plaats te geven. Onder hen waren scholie ren van de chr. kweekschool uit Middelburg, waar Leo zijn studie bijna had voltooid. Voorts de di- rekteur met verschillende leraren en enkele spelers en bestuurs leden van de voetbalvereniging „Tern. Boys", waarvan Leo ak- tief lid was. Na het orgelspel van de heer L. J. de Visser sprak de direkteur der kweekschool over zijn leer ling, hoewel hij het moeilijk noemde iets over het tragische gebeuren te zeggen. Deze knaap, een „jonge bloem, in de knop ge broken", was tamelijk gesloten van karakter. Hij hield van ge dichten en van kunst. Het speet spreker, dat hij deze leerling on langs een teleurstelling had moe ten bereiden die hem pijn zal hébben gedaan, omdat het even tegenging met de studie. Met de vakantie, die juist was begonnen, hadden allen elkaar „adieu" ge wenst, wat nu een diepere be tekenis had gekregen, want a Dieu betekent „God bevolen" en gold nu vooral voor de ouders en de verloofde van Leo. Voorganger was ds. W. H. Gis pen, die een „blijde boodschap" als troostwoord richtte tot de ouders en de familie. Leo was nu als volwassene tot de Heer geroe pen, nadat hij als onvolwassene was gestorven. „Via de poort van het paradijs, dat het kerkhof heet, is Leo tot rijpheid gekomen en bij de Heer in het paradijs opgeno men". Na samenzang en zegenbede werd onder orgelspel de kist door medescholieren naar het graf ge dragen, waarna gelegenheid be stond de familie te condoleren. Beroepen De gereformeerde gemeenten te Terneuzen/Axel hebben een beroep utigebracht op ds. A. M. de Boer, kandidaat te Ridderkerk, die eveneens werd beroepen te Amsterdam, Rotterdam-Zuid en Sunnyside (U.S.A.). Wéér aanrijding op kruispunt St. Anne Gisteravond omstreeks 8 uur reed de Bergen op Zoomse arts P. J. J. met zijn auto van Zaamslag in de richting Sluiskil-brug. Uit de tegenovergestelde richting na. derde een auto, bestuurd door de heer A. G. d. P. C. uit Oud-Turn hout (B.) het kruispunt met de weg AxelTerneuzen. Zonder de heer J. voorrang te verlenen sloeg de heer d. P. G. linksaf, richting Terneuzen. Bij de botsing die volgde werden de vier inzittenden van de Belgisch auto gewond, van wie de bestuurder ernstig. Ook de heer J, die alleen in de auto zat, werd gewond. Met de ambulancewagens van het Juliana-ziekenhuis en de N.S.M. te Sluiskil werden de ge wonden naar het ziekenhuis ver voerd. Per ambulance-auto zijn de Belgen later op de avond naar het ziekenhuis in Turnhout ver voerd. Een takelwagen van de fa. J. Dees heeft de auto's, die total-loss waren, weggesleept. Het verkeer ter plaatse was een half uur gedeeltelijk gestremd. Jaarvergadering v. v. „Axel" Deze week hield de voetbalver eniging „Axel" haar 57e jaarver gadering. De voorzitter zei dat het voor bije jaar een goed jaar is geweest zowel organisatorisch als finan cieel. Wij kunnen zeggen dat de vereniging kerngezond is. Met spijt wees de voorzitter er op dat twee leden de vereniging hebben verlaten om prof te wor den. Wij zijn niet blij wanneer een speler het besluit neemt prof te worden, maar wij zullen onze me. dewerking hieraan niet onthou- Uit het jaarverslag bleek dat het ledental flink is gegroeid. De accomodatie is door de bouw van een kantine en nieuwe kleedloka len verbeterd. De bereikte resul taten van de verschillende elftal len waren zeer goed. De jeugd bereikte weer goede resultaten. Axel Al werd zonder één verliespunt kampioen. Ook B 1 werd kampioen evenals C 1 en C 2. Hulde werd in het jaarverslag gebracht aan trainer Van de Vel de, die deze successen mogelijk maakte. De aftredende bestuursleden, de heren J. Willemsen, P. Peeters en A. v. d. Velde,werden herkozen. In de vacature wegens het bedan ken van A. Dey, werd de heer Joh. Schelleman gekozen. Het af tredende lid van de elftalcommis sie de heer J. Dieleman Jzn werd herkozen. In de rondvraag werden enkele actuele vragen gesteld die tot te vredenheid werden beantwoord. Geslaagd Aan de technische hogeschool te Eindhoven slaagde voor 't pro. paedeutisch examen elektrotech nisch ingenieur, de heer H. de Wit te Axel Twee jongens aangehouden De rijkspolitie te Breskens heeft vrijdagochtend twee jongens, van 16 en 17 jaar, aangehouden en later op de dag op transport ge steld. Zij waren met de boot van Vlissingen naar Breskens gekomen en werden daar bij aankomst aan gehouden. De 16-jarige S. J. uit Amersfoort is enige maanden ge leden van huis weggelopen, de 17- jarige K. A. P. uit Amsterdam was voortvluchtig uit het verbeterings gesticht De Dreef te Wapenveld. Doctoraal examen Aan de technische hogeschool te Delft is geslaagd voor het doctoraal examen werktuigkun dig ingenieur de heer P. A. Oos terling te Groede. Adjudant Eekman naar Tholen De heer N. V. Eekman, adju dant en commandant der rijkspo litie te Hulst, is per 1 september 1968 benoemd tot commandant der rijkspolitie in het rayon Tho len. De opperwachtmeester, de heer C. Abrahamse, zal voorlopig wor den belast met de leiding van de rijkspolitie in het rayon Hulst. Doctoraal examen De heer H. P. A. Lockefeer te Hulst, slaagde te Nijmegen voor het tweede gedeelte van het doc toraal examen tandheelkunde. Geslaagd De heer J. M. E. A. Messagie te Hulst slaagde deze week aan de economische hogeschool te Rotterdam voor het propaedeu- tisch examen in de economische wetenschappen. Dodelijk verkeersongeval Vrijdagmorgen is in Kortgene een bejaarde fietser toen hij de provinciale weg overstak, aange reden door een personenauto. Hij was op slag dood. Het slachtoffer was de 74-jarige heer C. Vogelaar uit Kortgene. Twee wijkverpleegsters gewond Twee wijkverpleegsters, zuster M. en zuster H., zijn donderdag avond gewond bij een dubbele aanrijding op de Hulsterweg te Kloosterzande. Hun auto stond voorgesorteerd te wachten, toen de wagen van achter werd aan gereden door een truck die werd bestuurd door G. van D. uit Til burg. Daardoor kwam de auto van de zusters op het linker weg gedeelte terecht, waar hij nog maals werd geraakt, ditmaal door een uit de richting Perkpolder komende truck, bestuurd door J. K. uit Rotterdam. De artsen Buwalda en Ter Burg lieten de gewonde zusters over brengen naar het ziekenhuis te Hulst. Een van hen had bij de aanrijdingen een gebroken enkel en verwondingen in het gelaat opgelopen. Fusie tussen de „Zeeuwsche" en Iieka Nadat reeds enige tijd samen werking bestond tussen de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken en de N.V. Confectiefabriek Heka v/h H. J. van Heek, heb ben verdere onderhandelingen tot een fusie geleid door over neming van het gehele geplaat ste kapitaal van de Heka. De naam van de vennootschap zal worden gewijzigd in Ver enigde Nederlandse confectiebe drijven „Veneco", aldus een mededeling van de Zeeuwse con fectiefabrieken. Na goedkeuring van een sta tutenwijziging zal 't maatschap pelijk kapitaal worden ver hoogd. Het gehele geplaatste aandelenkapitaal van de Heka ad nom. 820.000 zal door de „Veneco" worden overgenomen, voor welke overneming aan de aandeelhouders van de Heka nom. 1.530.000 uit te geven aan delen „Veneco" ter beschikking zullen worden gesteld. De sa menwerking tussen de twee vennootschappen heeft reeds vruchten afgeworpen. In de eer ste vier maanden van 1968 liet het zich voor de „Zeeuwsche" zeer moeilijk aanzien, maar mede als gevolg van de samen werking is het bedrijf deze pe riode praktisch zonder verlies doorgekomen. Thans zijn alle bedrijven goed van orders voor zien. Ondanks de scherpe prij zen wordt voor alle bedrijven een beter resultaat verwacht dan In 1967. Belgische palingdieven op de Oosterschelde De laatste maanden werden de palingvissers op de Ooster schelde regelmatig de dupe van „sportvissers", die de fuiken van de beroepsvissers leeg stalen. Het was moeilijk deze „sport vissers" op heterdaad te betrap pen, daar zij meestal van speed boten gebruik maakten. De pa lingvissers beschikten niet o-ver snelle vaartuigen. Twee Belgen zijn nu echter tegen de lamp gelopen, mogelijk door een defect aan hun motor sloep. De 30-jarige E. G„ in ge zelschap van de 28-jarige mej. M. B„ beiden uit Antwerpen, werd door een van de vissers betrapt bij het leeghalen van de fuiken van de gebr. Withagen uit Bergen op Zoom. De paling visser wist hen te verrassen, hun boot op sleeptouw te nemen en de twee Belgen over te geven aan de visserijpolitie te Wemel dinge, die met een vaartuig in de buurt toezicht hield. Tegen het tweetal werd proces-verbaal opgemaakt. De boot met buiten boordmotor werd in beslag ge nomen en in Wemeldinge aan de ketting gelegd. Bij de gebr. Withagen en de visser S. Schot uit Tholen zijn resp. 28 en 63 fuiken leegge haald, gestolen of vernield (iede. re fuik heeft een waarde van ƒ23). Donderdagmiddag was vis ser J. Withagen op weg naar zijn fuiken, toen hij op grote afstand een speedboot zag met drie man nen die fuiken leeghaalden. Hij naderde heel zacht, maar op een afstand van 30 meter kregen zij hem in de gaten en namen de vlucht in de richting van het eiland Tholen. Daar deed de heer Withagen aangifte van de dief stallen. Uitreiking diploma's brandweer Donderdagavond vond de uit reiking plaats van de diploma's aan 13 leden van de vrijwillige brandweer, die aan een cursus van 20 lessen hadden deelgeno men. De instructie werd gege ven door de heer Vesseur, com mandant van de Dow-brand- weer. De commandapt van Zaam- slags brandweerkorps, de heer L. W. Hamelink, kon het volledige college van B. en W. verwelko- door B. J. WITHUIS 58) Pit voelde zich minder prettig dan zijn zorgeloze glimlach zou doen vermoeden. Hij deed een laatste haal aan z'n sigaret en drukte het peukje in de asbak uit. Het bracht hem drie stappen ver der het vertrek in. „Geen grapjes" waarschuwde meneer links. „Tegen de muur broer en de handjes netjes over elkaar." De detective glimlachte. „We schieten slecht op," her opende hij het gesprek. „Kan ik het adres van Slimme Sjaak krij_ gen of niet?" De middelste glim lachte. „Wat denk je nu eigenlijk Pit?" „Ik denk," zei Pit en ditmaal was het speelse uit zijn stem ver dwenen. ,,ik denk dat jullie een stel stommelingen zijn, die zich tegen elkaar laten opjagen als twee honden, en dat er een derde is. die hard met het been weg loopt. Zo en zeg daar maar eens iets op. Jullie mogen dan alle drie braafjes naar mij kijken met grote revolvers in de hand. Maar 't zou heel wat verstandiger zijn als jullie elkaar eens aankeken, ofde niet aanwezige ere leden." Pit had de indruk een bres te hebben geslagen in de eensge zindheid yan het driemanschap, maar voor hij er gebruik van kon maken door het doen van verdere onthullingen, sneed de middelste, die kennelijk de hardste zenuwen had, hem de pas af. „Je vertelt mooie verhaaltjes. Pit, maar we geloven er niet veel van. Maar zelfs als je gelijk zou hebben dan zou jij aan dit spel letje nog niet meedoen. Dat is toch duidelijk hé?" Hij wachtte even en zei toen hard en venijnig: „Eveh duidelijk kan het ie zijn, dat je vanavond je tanden niet meer hoeft te poetsen. We doppen onze eigen boontjes wel, zonder jou. Je moest ze maar eens goed in de hoogte steken, ja die hand jes." Pit keek hem strak aan. „Nog een ogenblik," zei hij en stak een nieuwe sigaret op. „Die twee minuten kunnen er toch nog wel af hé? Je kunt moeilijk bezig blijven met iedereen dood te schieten. Zeker niet, omdat ze weten dat ik hier ben. Dat trekt kwaad volk aan, weet je. De poli tie en zo bedoel ik, maar. „Waarom heb je die niet Mee gebracht," vroeg de middelste, min of meer sarcastisch. „Je weet nog niet wat ik heb meegebracht," antwoordde de detective, de sigaret half achter z'n rug houdend, „Je moest het men, alsmede verschillende col lega-brandweerlieden uit Vogel waarde en Hulst, die gelijktijdig aan deze cursus hadden deelge nomen. Twee brandweerlieden kregen een bijzondere onder scheiding met bijbehorende oor konde uit handen van burge meester J. de Pree. Dit waren M. J. de Footer voor 25 jaren dienst en C. den Hamer voor 12% jaar. De burgemeester was trots op het brandweerkorps, dat zo bü de tijd blijft en hij hoopte dat de nieuwe brandweerauto nog dit jaar kan worden afge leverd. Na de officiële plechtigheid bleven de brandweerlieden met hun dames een poosje gezellig bijeen, terwijl de heer M. Schoenmaker uit Terneuzen de aanwezigen vergastte op ver schillende verhalen, waarin de Vlaamse volkshumor de hoofd rol speelde. De geslaagden zijn: voor 2e klas brandwacht de heren P. Wilhelm, A. C. Lensen, J. van Fraijenhove, C. Goossen, F. Meeusen, H. van Geffen, Abr. Bakker, A. den Hamer en J. Muller Jr. Voor le klas brandwacht: de heren G. J. de Zeeuw, I. M. C. de Jonge, C. M. de Vos en J. Muller Sr. Sportvereniging Zaamslag van start Ongeveer 65 leden en enkele belangstellenden waren op 4 juli 1968 ter vergadering voor de oprichting van de definitieve sportvereniging. De voorzitter van het actiecomité, de heer F. Dieleman, gaf vooraf 'n uiteen zetting van de vorming van de secties korfbal, gymnastiek, vol leybal, tafeltennis, tennis en judo. Hij constateerde, dat door de activiteiten van de sectiebe- sturen het aantal werkende le den is gestegen. Naar verwacht wordt zal deze stijging zich voortzetten, wanneer in de gym nastiekzaal of op de terreinen trainingsmogelijkheid is ont staan. Het ontwerp statuten, en huis houdelijk reglement werd vast gesteld. De naam van deze ver eniging is „Sportvereniging Zaamslag". In het huishoudelijk reglement werd een aanvullende bepaling opgenomen, dat reductie op de contributie kan worden toege past, r wanneer meerdere leden uit één gezin lid van de sport vereniging worden. De verkiezing van het bestuur verliep vlot, evenals de functie verdeling. Het is nu als volgt samengesteld: F. Dieleman, voorzitter; M. Stegeman, secre taris; C. Goossen, penningmees ter en de commissarissen J. van Fraeijenhove voor korfbal; me vrouw De Haas voor gymnas tiek; G. Oele voor volleybal, M. P. de Lange vóór tafeltennis; E. G. Wildeboer voor tennis en L. de Putter voor judo. Tegen de tijd, dat het zwembad gereed komt, zal ook de sectie zwem men worden opgericht en een commissaris in het bestuur wor den opgenomen. De voorzitters van de verschil- sohillende secties gaven een kort overzicht van de activiteiten bij elke tak van sport en lang zamerhand krijgt de organisatie een duidelijk gestalte. Voorzitter Dieleman dankte de leden van het comité van voor bereiding voor het vele werk en hij prees de medewerking, die van de zijde van het ge meentebestuur was ondervon den. Hij adviseerde de sectie- besturen op korte termijn be grotingen op te stellen, opdat het bestuur een duidelijk over zicht kan opstellen om bij de ge meente de subsidieaanvraag te ondersteunen. Als lid van het actiecomité dankte de heer P. de Leeuw de voorzitter voor zijn initiatieven en doorzettingsvermogen, waar door het mogelijk was in korte tijd een omvangrijke organisa tie op te bouwen. Hij wenste het bestuur succes en hoopte dat nu de mogelijkheden aanwezig zijn, deze sportvereniging een bindend element in de dorpsgemeenschap zal worden. Op een vraag uit de vergade ring antwoordde de voorzitter, dat de werving van donateurs aan de gang is en dat dit dona teurschap geldt voor alle takken. Kledingmagazijn Van Westen had op deze bijeenkomst een grote variatie van sportkleding geëxposeerd. Propaedeutisch examen Aan de Nederlandse economi sche hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het propaedeu tisch examen in de economische wetenschappen de heer C. N. den Hamer te Zaamslag. Duits jongetje verdronken Vrijdagmiddag is bij het spelen in zee met een opblaasbaar bootje het 9 jaar oude Duitse jongetje Emiel Urrich, uit Bochelt, ver dronken. Zijn ranke bootje werd met een oostenwind zeewaarts gedreven, tot het jongetje eraf viel. Alle reddingspogingen faal den. Het lijkje is nog niet gevon den. -1 Beroep aangenomen Ds. J. v. d. Hoek, thans hulp predikant te Leiderdorp, heeft het beroep aangenomen, dat op hem was uitgebracht door de 6.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim zes miljard gul den. Ook U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de de spaarbank met volledige bankservice TERNEUZEN - WALSTRAAT 7 AXEL SLUISKIL HOEK Noordstraat 6 Ir. C. Lelyplein 12 Julianastraat 13 eens weten," vervolgde hij, enkele seconden winnend. Toen maakte bij plotseling een zij sprong. In de kamer kwamen drie zevenklappers tot ontplof fing. Het asbakje, dat Pit tegen de lamp smeet, was raak. Hij dook daarna in een hoek en had in een oogwenk een revolver in z'n hanl den. Het effect van de actie was een beeld van totale verwarming. Er klonken een paar schoten door de kamer, maar ze waren nauwelijks op Pit gericht. De detective ver plaatste zich enkele meters. Het was net OP tijd. De deur werd van buiten opengerukt, een lichtstraal viel van de gang naar binnen en in die lichtstraal stormde een kerel naar binnen. Hij had pech. Hij liep recht tegen een ver dwaalde kogel op, gaf 'n schreeuw van pijn en sloeg tegen de grond. De drie van achter de tafel vlogen de kamer uit. Pit zond ze enkele kogels en zijn beste wensen na. Hij sloot de deur achter hen, met die merkwaardige zelfbeheersing, die hem zo dodelijk gevaarlijk maakte. Hij knielde in het halve donker bij de gewonde neer. Blijkbaar had de man een vlees wond in de schouder. „Luister goed," zei Pit, „Luis ter. Ik ben Pit, van het Detective Bureau. Ik sleep je er door bij de politie, de zaak is toch afgelopen. Maar zeg me waar Slimme Sjaak zit?" De man kreunde en poogde zich op te richten. „Luister," zei Pit en legde al de overredingskracht in zijn stem waarover hij nog beschikte. „Luister goed. Ik zorg, dat je er zonder kleerscheuren af komt, maar geef me het adres van Slimme Sjaak. Je moet vlug zijn, want de politie is al onderweg." Hij kreeg het. „Bedankt makker," zei Pit, „Ik denk aan je." De politiewagen-sirenes gilden inmiddels door de vallende avond. Pit stond met de revolver in de hand in de donkere kamer te luis teren. Hij hoorde gestommel op de trap en enkele krakende deu ren. Toen harde bevelen. Hij waagde het de kamerdeur iets te openen. Twee agenten kwamen de trap op. „Hallo jongens," zei de detec tive laconiek. „Mijn naam is Pit." „Wat doet u hier?" vroeg één van hen. „Een beetje politie-agentje spelen. Maar ik moet er nu van door. Doe de groeten aan de in specteur. Ik zie hem straks." „Ja maar," sputterde een van de agenten tegen, „je kunt. „Toe nou," zei Pit achteloos. „Je weet waar ik mee bezig ben. Er is haast bij." Hij stapte langs de man heen de trap af. In de gang heerste enige verwarring. Pit zag tot z'n genoegen dat één van de drie revolverhelden tegen de muur stond. „En de andere twee?" vroeg hij. „Zitten we achterna," lichtte 'n jonge rechercheur hem in. „Die krijgen we te pakken." „Prachtig," zei Pit, „Kan ik een wagen van je lenen?" De aange sprokene aarzelde. „Geef me maar een agent als chauffeur mee," drong de detec tive aan. „Er is werkelijk haast bij. Anders moet ik op een taxi wachten. De inspecteur zal je er een pluimpje voor geven." „Nou, accoord." zei de man. (Wordt vervolgd.) hervormde gemeente te Zuid zande. De heer Van den Hoek, die 56 jaar oud is, wordt de opvolger van mej. ds. H. B. de Neeling, die thans predikante is te Hulst en Hontenisse. Hij zal vermoedelijk op 1 september zijn intrede doen in de hervormde kerk te Zuid zande. ZIEKTEVERZEKERING VOOR AMBTENAREN De regering is niet voornemens de indiening van een wetsont werp te bevorderen, volgens het welk ambtenaren met een salaris van minder dan 13.200 gulden evenals werknemers in het be drijfsleven onder de verplichte ziekenfondsverzekering worden gebracht. Een dergelijke regeling, aldus de staatssecretaris van binnen landse zaken, mr. C. van Veen, in antwoord op vragen van het tweede kamer-lid N. Verlaan (BP) zou op het punt van sociale voorzieningen een ongewenste splitsing in het ambtenarencorps teweegbrengen en de eenheid in de rechtspositie doorbreken. „Gaat dan henen, maakt al de volkeren tot mijn discipe len." Mattheus 28 19 Maar als wij niet begeerd wor den, waarom gaan wij dan? Er is een spreekwoord dat ons waar schuwt: „Aangeboden diensten zijn zelden aangenaam." Wij gaan, omdat wij hier een voudig geen keus hebben. Hij die meer is dan vader Jakob heeft het bevel gegeven om te gaan. Bij het afscheid op de Olijfberg wijst Jezus' hand met een mach tig gebaar naar de verte, naar ,.al de volken". Wanneer de discipe len ongehoorzaam waren geweest aan dat bevel, waarvan zij de draagwijdte nog niet beseften, was het christendom niet veel meer dan een joodse secte gewor den. Het kan alleen maar leven en sterk zijn in universeel ver band. Een kerk die ongehoorzaam is en haar zendingstaak vergeet, tekent haar eigen doodvonnis. In de brief aan de gemeente van Ephese (Openbaringen 2 1 7) staat de waarschuwing: „be keer u, maar zo niet, ik zal uw kandelaar van zijn plaats nemen." Dat was geen ij del dreigement. De gewaarschuwde gemeente be. staat niet meer, evenmin als de andere klein-aziatische gemeen ten. Wij hebben geen abonnement op het evangelie. Als wij, ondanks alles, gaan is dat in dankbare ge hoorzaamheid aan de Heer en in verlangen naar zijn toekomst, wanneer alle broeders waarlijk broeders zullen zijn. (Uit: Hij sprak en ik hoorde.) China heeft een contract met de Brits-Duitse onderneming Vickers-Zimmer Ltd voor de bouw van een chemische fabriek geannuleerd, zo meldt het pers bureau „Nieuw China". Het personeel van de onderne ming heeft tien dagen tijd gekre gen om het land te verlaten. Het wordt ondeskundig genoemd en er zouden zelfs spionnen onder zijn. Van Vickers-Zimmer wordt een schadeloosstelling van 650.000 pond sterling geëist. TERNEUZEN ARTS: Van zaterdagmorgen S uur tot zondagnacht 12 uur wordt de pratijk der artsen waargenomen door dokter C. van Herk, Bella- mystr. 117, tel. 4000. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit. Gele Kruis: zr. E. C. Vogelaar, v. Steenbergenlaan 67, tel. 3360 (b.g.g. 008). APOTHEEK: Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 u. en zondag van 12 12.30 u. wordt de praktijk dei- tandartsen waargenomen door tandarts A. W. C. M. van Ravels, Stationsweg 14 te Hulst, tel. 01140 —2205. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Vermeijlen te Terneuzen, telefoon 011503829 (b.g.g, 008). AXEL Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, tel. 1666. TANDARTS: Weekeinddienst tandarts A. W. C. M. van Ravels (zie verder on der Terneuzen). DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 108, te Zaam slag, tel. 01153—366, ZATERDAG 6 JULI 1968 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Temeuzen: H. Wilübrordkerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 7 JULI 1968 NED. HERV. KERK Aardenburg 10.30 Ds. H. Faber. Axel: 8.45 uur Ds. J. Verheul; 10.30 uur Ds. J. Verheul. H. Doop. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. Eppinga. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. 18.30 uur Recreatiedienst geza menlijke kerken. Cadzand: 9.30 uur Ds. G. Samson, van Rotterdam-Feijenoord; 19.30 uur Ds. A. M. Middag, van Knokke. Groede: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis, van Amsterdam. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. H. J. Begeer. Hontenisse: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hulst: 9 uur mej. Ds. H. B. de Neeling. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. W. A. Dekker, em. pred. Breskens. Oostburg: 9.30 uur Ds. Ph. Kroes, van Waalwijk. Retranchement: 10.15 uur Ds. W. C. Luurlng. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. H. Avondmaal. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. terval, van Hedenesse. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 10.15 uur Wika R. J. Was- Terneuzen: Grote Kerk: 9 uur Ds. J. Scholten. H. Doop. Goede Herderkerk: 10.30 uur Ds. J. Scholten; 19 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling, van Hontenisse. Waterlandkerkje: 11 uur Ds. W. B. Bergsma. Zaamslag: 10.30 uur Ds. H. J. Ruis, van Sluiskil; 14.30 uur Eerw. Heer M. Allewijn, van Middel burg. Zuidzande: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Kand. J. Blokland, van Antwerpen. Sas van Gent: 19 uur Ds. L. Ber ger. Terneuzen: Noordstraat: 10 uur Ds. L. Berger; 16.30 uur Ds. C. W. Plooy, van Putten, Mozarthof: 9.30 uur Ds. C. W. Plooy, van Putten. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 uur Leesdienst; 16.30 uur Ds. K. D. van Dijk, van Terneu zen. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. J. de Feijter, van Sappenneer. Zaamslag: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. H. Avondmaal. Zoutespui: 10 en 14.30 uur Ds. J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. Hoek: 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen: 10 en 15 uur Lees dienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILAPELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 uur en 19.39 uur Lte Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Huist: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H. Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H, Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. Wilübrordkerk: 8 en 10.30 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9, 11 en 17 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. i V

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2