<=Tlutticfe wenken Zaterdag 6 juli 1968 VAKANTIENUMMER - DE VRIJE ZEEUW Pagina 11 Wie een buitenlandse vakantiereis per auto gaat maken begint natuurlijk met de „papieren" voorbereidingen. Wie zich op het laatste ogenblik tot de A.N.W.B. of de K.N.A.C. wendt voor het in orde brengen van de auto papieren, loopt de kans niet meer op tijd te kunnen wor den geholpen. Deze instellingen hebben het in de zomer maanden extra druk en wie te laat komt, kan daar veel schade van ondervinden. Zorg daarom komende week al voor uw route-beschrijving en een reis- en kredietbrief. GOEDE REIS. Wanneer U tóch bij de verkeersbond binnenstapt, vraagt u dan gelijk alle inlichtingen over evt. noodzakelijke pas poort, visa en deviezenvergunning onderweg en maakt U tevens van de gelegenheid gebruik om uw kaartenvoor- raad aan te vullen. Goede kaarten vormen een onmisbaar bezit, niet alleen gedurende de reis, maar ook vóór het vertrek, bij het kiezen van de snelste of mooiste route. Deze voorbereidingen moeten met zorg en aandacht ge schieden. Bedenk, dat het uw welverdiende vakantie is en dat er dus niet het uiterste van u en uw passagiers mag worden gevergd. Kies de dagtrajecten niet te lang, hoogstens 200 a 250 km per dag. Vooral wanneer U onderweg nog eens wilt uit stappen of wanneer er kinderen meegaan moet er bijzon dere aandacht aan dit punt worden besteed. Natuurlijk is er geen bezwaar tegen, eens een dag een grotere afstand af te leggen, maar van echt uitrusten is dan niet veel sprake meer. De vakantie begint tenslotte bij het dicht trekken van de huisdeur en ook op reis naar het einddoel valt er genoeg te zien en te genieten. Zorg ervoor goed uitgerust op reis te gaan. Natuurlijk, u bent moe en u hebt daarom vakantie nodig, maar dit neemt niet weg, datu daarom niet eens een paar avonden voor het vertrek vroeg naar bed kunt gaan. Laat u dat aardige televisie-programma maar eens voor wat het is en neem de kans waar om eens wat uit te slapen. Dit is belangrijker dan menigeen vermoedt en alleen een uit gerust mens kan voor de volle 100 van zijn vakantie ge nieten. AUTO REÏSKLAAR? Vanzelfsprekend vergeet u bij de voorbereidingen de auto niet. Raadzaam is het deze vóór de aanvang van de vakan tie door de garagehouder geheel reisklaar te laten maken, d.w.z. grondig controleren, olie verversen en doorsmeren en eventueel bepaalde zwakke plekken herstellen. Een pak met de meest voorkomende reserve-onderdelen, een sleepkabel, enig gereedschap en een goede crick behoren tot de vaste uitrusting van de goede autotoerist. Probeer van tevoren eens of de crick ook werkelijk werkt (daar ontbreekt wel eens wat aan) en stelt u zich eens op de hoogte van de werkwijze bij het verwisselen van een wiel. Het behoeft geen betoog, dat een lekke band direct moet worden gerepareerd, wacht u hiermee te lang en raakt er onverhoopt nog een band defect, dan is Leiden in last. Aanbeveling verdient het voorts, één of twee blikken olie van het merk dat u altijd gebruikt mee te nemen. Het ge bruik van een andere olie kan risico's inhouden. Voor een grote reis verdient het ook aanbeveling een blikje remolie in te pakken. Het vraagstuk, wat er aan bagage zal worden meegeno men, vormt een hoofdstuk op zichzelf. Meestal neemt men veel te veel mee en dat geeft alleen maar overlast. Uiteindelijk dient u zelf te beslissen, wat noodzakelijk is en hoe dit het beste kan worden ingepakt. Een stukje zeep en een handdoek buiten de koffer, b.v. in het handschoenenkastje, kunnen uitstekende diensten bewijzen, evenals een viscose spons om af en toe de ruiten schoon te maken. Ook een klein verbanddoosje mag niet ontbreken. Aspirine, norit e.d. neemt u in de koffer mee, maar wondpleister, een stukje verbandgaas e.d. moeten in de auto of in een weekendtas voor het grijpen liggen. Voor de kinderen onderweg: plakplaatjes of raadselboe ken. Er zijn nog talloze andere tips te geven. Het reizen per auto is een vorm van vakantiebesteding, die men moet leren en dat kan niet uit een boekje of een serie krante artikelen. Door ervaring wordt men ook hierbij wijs en de dingen die u misschien dit jaar anders had willen hebben, kunt u bij een volgende reis aanpassen aan de wensen, VAKANTIE auto 'i

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 11