JUWELENROOF Antwerpen geeft de voorkeur aan de Westerschelde boven de Moerdijk Technische school Terneuzen 12-jarige jongen bij brand omgekomen Voor ons is sparen opeens een stuk aantrekkelijker... dank zij het Premie Spaarpian! PREMIE SPAARPLAN Mj Unice-verklaring over douane-unie van de E.E.G. Enorme drukte aan het strand Pagina S Terneuzen - AGENDA - Stormschade in Illinois Hart van Europa Drie Nederlanders in Frankrijk omgekomen Lid Ku Klux Klan gedood bij vuurgevecht Straatgevecht in ZUrich HELMA PIT 235 zoekgeraakte kinderen weer bij ouders terug Overstroming in Kwantoeng Maandag 1/dinsdag 2 juli 1968 DE VRIJE ZEEUW Tijdens het bezoek van het ge zelschap van de interparlemen taire Benéluxraad aan Vlissin- 'gén heeft de loco-burgemeester van Vlissingen, de heer Gillis sen Verschage, zaterdagochtend medegedeeld, dat het Vlissingse gemeentebestuur zich ongerust maakt over een eventuele vesti ging van een groot chemisch be drijf (Shell) aan de Moerdijk. Hij zei, dat dit bedrijf volgens publikaties grotere verlangens heeft dan met de huidige vaar wegen kunnen worden bevre digd, waardoor ook aan de Moer dijk een zeehavenindustrie van groot formaat tot ontwikkeling moet worden gebracht. De loco-burgemeester noemde drie bezwaren tegen deze vesti ging. Ten eerste het gevaar van verzilting, dat zou ontstaan als men die waterwegen sterk gaat verbreden en verdiepen, als men daar een nieuw kanaal gaat ma ken. Het is duidelijk, dat men niet een heel deltawerk gaat uit voeren om die verzilting tegen te gaan, om deze daarna te be vorderen door het 'aanleggen van een scheepvaartkanaal. In de tweede plaats uit een oog punt van ruimelijke ordening. Als men een dergelijk scheep vaartkanaal zou maken, ver scheurt men de ruimtelijke orde ning, geschetst in de nota ruim telijke ordening en de zeehaven nota. Dat zou natuurlijk inhou den het derde argument, dat men daar een kanaal zou moe ten aanleggen van enige hon derden miljoenen guldens en uiteraard niet alleen voor de Moerdijk. Men krijgt dan een uitwaaie ring van de Rotterdamse indus- Bevorderingen cursus 1967/1968 Algemeen eerste leerjaar: W. A. de Bokx, H. Bouman, H. W. Elve, A. L. de Kok, C. de Vin, C. de Zeeuw. J. G. de Block, A. J. M. Baart, H. Th. v. d. Hulst, J. B. de Krijger, W. J. Maas, A. G. B. Mar tens, W. F. Riemens, Q. J. v. Zee land, C. C. van Aken, M. L, Bau- wens, C. J. van de Berge, E. Blaauw, H. J. Blankers, C. Geel- hoedt, M. M. Goudzwaard, W. A. de Graaf, C. G. Kamerik, J. Ch. de hooft, J. A. Meijer, F. H, Mo- lewijk, J. H. Pladdet, J. P. Snap, C. W. Verdoorn, W. Tk v. d. Win- ckel, N. J. van Leeuwen, R. G. de Roode, J. P. Abrahamse, A. Appeldoorn, A. Dolk, J. Dooms, M. J. v. d. Ende, A. L. Goeseije, C: A. de Graaf, P. Jansen, J. C. Meijer. H M. A. Moens, L. Mole- wijk, J. C. Mulder, S. Kooijman, J. C. van Tatenhove, L, P. C. Pau wels. W. C. Verdoorn, H. J. van de Wege, J, L. Klaassen, F. H. van Tatenhove, allen te Terneuzen; J. A. W. Koster. A. A. de Putter, E. A. M. de Bart, E. J. Giele, A. L. Nevens, J. C. F. A. Vink, A. P. Dobbelaar, allen te Axel; E. R. G. Audenaerd, B. H. I. de Guch- teneire, F. IJ. M. Lammens, W. R. S. de Mul, P. A. A. van Voren, R. W. de Maillie, E. C. B. Aude naerd, P. B, A. Audenaerd, F. A. G. Lammens, allen te Westdorpe; M. L. Bode, D. Maas, H. C. A. de Meijer.'R.- R. Neijt, R. J, M. de 'Stliel R -A Vale, T. Velleman, J. W. Cl Heijboer, Th. P. v. d. "Winckel, F. A. M. van Dijk, J. E. Boelens, allen te Sas van Gent; J, P. A. J. Cousin, J. M. P, Egger- mont, F. A. Raas, W. J. Bakker, H. J. Strijdonk, Th. E. B. Vlees- kens A. j. van Es, allen te Sluis- kil; P. Th. M, Scherbeijn, H. C. Soulimans, R. J. Waebeke, allen te Hoofdplaat; J. Th. Ots ,te Kloosterzande; C. M. Smits, J. C. de Blaeij, F. J. de Bree, A. P. A. Deij. M. C. Francke, A. G. van de Velde, R. A. van de Vijver, L'. Klaassen, J. de Putter, allen te 'Hoek; A. C. van Doeselaar, C. 'Kaijser, A. j. de Ridder, W. M. Scheele, L. J. van Fraaijenhove, allen te Zaamslag; C. J. de Jonge en R. C. P. Vercruijsse. beiden te Biervliet; C. R. M. Rammeloo, F. M. I. Spuesens, L. Taalman, M. Verstelle, A. J. A. Babijn, allen te Philippine. Algemeen eerste leerjaar, afd. C-stroom: F. A. Kaan, J„ de Back, J. J. F. de Decker. I. A. Hamelink, J. J. M. Karremans, R. v. d. Klooster, H. C. de Koeijer, Th. J. Rietbroek, P. M. v, d. Wege, D. van Zuuren, allen te Terneuzen; A. F. v. d. Vijver, te Axel; J. I Beun en C. Corijn, beiden te Bier- vliet; I. A. M. de Bock en J. A. L. van Damme, beiden te Koe wacht; R. J. van Hecke en H. Vonk, beiden te Sluiskil; W. A. F. de Maat, J. L. Verduyn, J. Kaas, allen te Sas van Gent; J. A. Reijn- houdt. te Breskens; W. A. A. Thijs te Hulst; H. Vermue, te Oostburg; A. J. M. de Wever, te Schoondij- ke; K. D. van Drongelen, J. J. Pij- pelink, J, Klaassen, A. W. Vinke, allen te Hoek; A, A. van Leuven, te Vogelwaarde; A. J. M. Coppens, te Hoofdplaat. Afdeling brood/banketbakken: C. J. de Back. J. P. Dieleman, P. Goeseije, H. J. M. M. de Koning, J, P. Meijer, R. V. v. d. Meulen, J. G. Muilwijk, F. A. Salomon, allen te Terneuzen; R. L. P. Blaakman, te Hoofdplaat C. A. A. de Brouwer, A. de Putter, P. J. M. van Veen. J. C. v. d. Velde, al len te Sluiskil; M. Dieleman, A. A. de Ruijter beiden te Axel; Th. C. Dhuysserinck, J. Klaeijsen, A. A. •C„ de Regt, allen te Biervliet; J. C. Haak, te Zaamslag; W. Mul- dery. te Westdorpe. Afdeling schilderen: Th. L. Cal- le, D. F. Klaassen, R. M. A. de Poorter, R. K. Reijers. allen te Terneuzen; P. F. van Bellen, te Hengstdijk; F. P. I. Doolaege, te Westdorpe; J. van Dixhoorn en H. de Schepper, beiden te Axel; ,T. Th. de Krijger, te Biervliet; F. J. Remorie, te Vogelwaarde; B. E. Vermeire, te Sluiskil; J. R. Ha- merlinck, te Philippine. Afdeling timmeren: W. Bertossi, P. P. Donze. A. Hamelink, M. Jan- sen, J. P. de Jonge, A. Lansen, H. P. Maas, P. C. Meijler, R. Rie mens, P. J. Verhelst, R. G, Leeu- ■werke, allen te Terneuzen; W. L. Vink. te Axei; Ph. L. van Aalst, P. H. M. van Bree, W. E. Steijaert, P. Th. A. Vaal, allen te Sas van Gent; E. L. J. van Avermaete te Westdorpe; J. Boone, te Biervliet; J. M. de Braai en Ch. v. d. Wege, beidén te Zaamslag; H. M. J. Ele- geert, te Koewacht; P. J. J. Gel derland, J. A. A. Vonk, J. B. de Waal, allen te Sluiskil; C. J. den Hamer en A. Meeusen, beiden te Hoek; H, Vrielijnck, te Philip pine. Afdeling metselen: Ch. Ver- helst en R. Visser, beiden te Ter neuzen; W. G. R. van Limmen, te Philippine; F. J. Soffels, te Hoek; P. L. A. Visser, te Sluiskil. Afdeling metaalbewerken: J. J. Bosman, J. van Drongelen, N. A. Faas, A. C. Hamelink, J. J. Huijs- sen, J. A. van Rijsbergen, A. H. van Waes, J. J. de Weerdt. W. B. IJsebaert, F. W. de Bruine. J. Die leman, A. P. X. van Driel, V. v. d. Have, R. A. A. van Hoecke, D, J. Hofman, Ph. Jaeoby, W. J. Jan sen ,W. A. M. v. d. Peijl, C. J. Verschuren, J. J. van Wijck, J. Witsel, F. C. Dirken, A. v. Houcke, H. F. C. Koch, J. J. van Kolk, J. W. Kruijt, M. A. M. Martens. G. Meu- lenberg. J. S. Pasveer. P. J. v. d. Pijl. A. C. de Smidt, J. G. Wisse, J. F. van Zeeland, allen te Ter neuzen; F. de Marée, B. F. M. Lootens, H. C. B. Martens. C. B. M. Schelstraete, R. F. de Schep per. R. L, M. van Overmeeren; H. A. Schoonakker, J. M. Snoeijs, allen te Sluiskil; R A. M. Col-' paert, E. K. P. Doolaege, H. A. A. Mussche, G. H. M. Marsé, B. P. Goethals, J. V. A. J. Neve, C. A. I. Ferket, S. M. M. Kieboom, J. C. Missu. P. E, Sarneel. allen te Sas van Gent; P. C. Bilterijst, te Hengstdijk; E. M. M. van Lent, te Westdorpe; A. C. J, de Ruijter en J. Ch. Verbefkmoes, beiden te Zaamslag; G. K. Tollenaar, J. P. Vergouwe, J. J. van Donderen, N. Sarfaty, allen te Hoek; E. P. B. Bracke te Biervliet: J. J. M. de Krijger en F. L. P. Taelman. bei den te Philippine; F. G. M. Sijne- sael. te Hoofdplaat; C. den Hamer en K. G. Tangelder, beiden te Axel; W. A. Jansen, te Breskens; E. A. M. de Poorter, te Vogel waarde. Afdeling elektrotechniek: A. van Dijkhuizen, J. B. Dooms, D. Geen- se, J. Meulenberg. J. J. Mole- graaf G. Neels. J. Rombout, G. F. A. Scheele, J. de Zeeuw, allen te Terneuzen; J. M. Bode. R. W. de Roo, A. J. Vermoet. E. J. Boelens, allen te Sas van Gent; P. L. A. Bracke, te Sluiskil; P. J. van Es en P. A. Kramer, beiden te Hoek. Afdeling autoherstellen: C. Me- chielsen, W. C, Oostdijk. M. C. Pouwels, allen te Terneuzen; G. A. de Cock, te Kuïtaart; E. R. J. Doens en P. A. de Meijer, beiden te Biervliet: W. van Itegem, te Hulst; J. J. A. Schelfaut en R. O. Schelfhout, beiden te Sluiskil; J. L. Tazelaar, te Hoek; C. Verlinde, te Zaamslag; A. L. de Waal te Os- senisse; L. E. J. Weemaes, te Kloosterzande; H. Verstrate, te Hoofdplaat. MAANDAG 1 JBLI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Het 25ste uur". DINSDAG 2 JULI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Het 25ste uur". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst. Het noorden van de Ameri kaanse staat Illinois is zaterdag getroffen door een zomerstorm, die in ongeveer een half uur voor drie miljoen dollar schade aanrichtte op het vliegveld van Rockford. Bij windstoten van 150 km per uur werden vlieg tuigen omver geworpen en ge bouwen zwaar beschadigd. trie naar het zuiden, omdat de nabijheid van een concentratie als Rotterdam voor industrieves tigingen zijn eigen aantrekke lijkheden heeft. Wij vrezen, dat Zeeland daardoor achteraan komt te liggen, dat zowel de ontwikkeling in Terneuzen als in Vlissingen-oost (Sloehaven) in ernstige mate zou worden ge schaad. De loco-burgemeester vond, dat er ondanks de zeehavennota, het zeehavenoverlegorgaan en de Benelux er een „moordende concurrentie" bestaat tussen de diverse overheden t.a.v. de aan leg van havenaccomodaties en industrievestigingen. Hij was van mening dat dit een onge wenste situatie teweeg kan bren gen in het „hart van Europa", wat de ruimtelijke ordening en de zo economisch mogelijke planning van industrie- en ha venactiviteiten betreft. Hij maak te van de gelegenheid gebruik om op de aanwezige Benelux- parlementariërs een dringend beroep te doen hun invloed na tionaal en internationaal aan te wensen om deze ongewenste si tuatie tegen te gaan. De Antwerpse schepen Dcl- waide deelde later mee, dat bij de keuze tussen Moerdijk en Westerschelde voor de vestiging van de Shell de voorkeur van Antwerpen uitgaat naar de Wes terschelde „waar ook Antwerpen aan ligt Een brand, die zaterdagnacht omstreeks twee uur uitbrak in het woongedeelte van een boer derij in Finsterwolde, bewoond door het gezin Knoop (man, vrouw en acht kinderen), heeft een slachtoffer geëist. De bewo ners die in de slaap door het vuur werden verrast, wisten zich op één na ternauwernood in veilig heid te stellen. Een jongen van 12 jaar kwam in de vlammen om. Het kind, dat boven sliep, werd later in de keuken gevonden bij zijn hond. De brandweer van Finsterwol de kon de boerderij niet meer redden. Deze brandde geheel uit. De inboedel ging totaal verloren. De inboedel was niet tegen brandschade verzekerd. De boer derij, die eigendom was van de heer T. E. Bontkes uit Weimeer (Duitsland), was wel verzekerd. Drie Nederlandse toeristen zijn zondag bij Mandelieu op de auto weg Esterel-Cote d'Azur bij Can nes bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hun wagen (een Daf) sloeg door onbekende oor zaak enige malen over de kop, waarbij de vier inzittenden uit de wagen werden geslingerd. Drie van hen, het echtpaar D. B. Derk- sen uit Leiden en mevr. J. Derk- sen uit Oosterbeek, verloren het leven. De heer J. Derksen werd ernstig gewond. In Meridian, in de Amerikaan se staat Mississippi, zijn een vrouw en een man, beide lid van de Ku Klux Klan, resp. gedood en ernstig gewond tijdens een vuur gevecht met de politie, dat ont stond nadat het tweetal had ge probeerd het huis van een Joodse zakenman op te blazen. Een po litieman werd levensgevaarlijk gewond. Volgens de politie zijn 29 sta ven dynamiet gevonden bij het huis van de zakenman, die kort geleden een beloning van 10.000 dollar uitloofde voor degene die de daders van een bomaanslag op een synagoge in Meridian wist te pakken te krijgen. Voetganger verongelukt Een 70-jarige voetganger J. E. Broens uit Groningen is zater dagavond aan de Eendrachtskade Noordzijde te Groningen bij het oversteken op een voetgangers oversteekplaats aangereden door een landbouwtraktor met daar achter twee aanhangwagens met melkbussen (bestuurd door de 17-jarige J. G. Het slachtoffer werd overreden door het rechter- achterwiel van de traktor en meegesleurd. Hij is ter plaatse overleden. Honderden demonstrerende jongeren zijn zaterdagavond in Zürich met de politie slaags ge raakt, aldus het Zwitserse pers bureau S.D.A. De jeugd wilde een gebouw bij het stationsplein, het „Globus-provisorium", bezetten, waartegen de politie optrad. Er werden velen gewond. Zondag ochtend lagen nog 30 gewonden in het ziekenhuis. Een kind dat in een ziekenauto werd vervoerd stierf doordat de wagen door de menigte werd opgehouden en het ziekenhuis niet kon bereiken. Er zijn verscheidene arrestaties verricht. ZURICH: Zaterdagnacht is het in Zürich tot ernstige botsingen ge komen tussen politie en een groep van ongeveer 1000 demonstran ten die een gebouw wilden bezet ten. Op de foto de politie met wa terstralen in de weer in een po ging de orde te herstellen. We sparen. En hoeMijn man en ik doen mee aan het Premie Spaar pian en kopen nu jaarlijks samen voor 500 gulden spaarbewijzen. Straks krijgen we dat bedrag terug mèt de rente en... daar boven op dan elk jaar nog eens 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! Reken maar dat we met dat geld direct weer verder sparen... Misschien is het Premie Spaarpian ook iets voor it. Even een briefkaartje aan Premie Spaarpian, Postbus 51Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (spaar- en effectenbewijzen, levensverzekeringen, hypo theekaflossingen,spaarkasinschrijvingen, garantiekredietatlossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen. Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarpian vertellen. Basis voor persoonlek bezit De Unice. de unie van indus triefederaties in de Europese ge meenschap, heeft ter gelegen heid van het ingaan van de douanu-unie van de E.E.G. een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat de datum van 1 juli geen werkelijke betekenis zou hebben als hij niet in het beginpunt van een nieuwe zou zijn. Het is dringend noodzakelijk, aldus de Unict om, zoals voor zien in het verdrag, op verschil lende gebieden een gemeen schappelijk beleid tot stand te brengen, zodat de voorwaarden van een integrale gemeenschap pelijke markt worden gecreëerd, die een harmonische economi sche en sociale expansie moge lijk maken. De ontwikkeling toont aan, dat het noodzakelijk is de samen hang in de gemeenschap te ver sterken, als men met succes het hoofd wil bieden aan de grote veranderingen waaraan de maat schappij onderhevig is. Daarom is het nodig dat de regeringen van de lid-staten zich opnieuw inspannen en zich vast beraden op weg begeven naar een verenigd Europa. De Unice meent, dat met het oog hierop en ook wegens de door B. J. WITHUIS 54) „Misschien", overwoog de kroegbaas. „Misschien. D'r zit wel wat in met wat u zegt. Ik wist trouwens helemaal niet, dat hij Lange Henk die centen had ge geven. Van die brand heeft trou wens geen van de jongens iets be grepen." „Hoe bedoel je dat", haakte de inspekteur in. ,,'fc Is allemaal zo raar", zei de man, die blijkbaar z'n stugge af weer had opgegeven. „Eerst die moord op Jopie. Toen die brand en toen Lelijke Govert. D'r is in één keer alles aan de hand, ter wijl het maandenlang rustig is geweest. Ik kan d'r met m'n pet niet bij." Helma keek naar de inspek teur. Die reageerde niet, maar er kende in stilte dat de kroegbaas de spijker op de kop sloeg. Waar kwam het allemaal zo plotseling vandaan? Hij had het gevoel dat in deze vraag de sleutel tot de oplossing lag. Hij geloofde niet, dat het enkele gesprek tussen Helma en Jopie tot deze lawine van gebeurtenissen had geleid. „Door wie is Lelijke Govert eigenlijk vermoord?" vroeg hij plotseling rechtstreeks. ,,'k Weet het niet. U hebt er Van Balem voor in 't hok. 'k Ben d'r niet zeker van. Da's geen jon gen om iemand dood te schieten." Hij wreef vermoeid langs z'n kin. „Je moest maar een borreltje gaan drinken in de Music-Bar", zei de inspekteur plotseling. „We komen nog wel bij je voor een verklaring." „Kan ik gaan?" vroeg de man, even verrast als Helma. „Ja, maar onder één voorwaar de. Je zegt geen woord over wat hier is gesproken. Je gebruikt geen telefoon en Hij pau zeerde. „Als je toch de verkeerde kant op kijkt, dan krijg je de vol le laag. Dat is dan medeplichtig heid, moord en weet ik veel. Denk erom. We kunnen je een hele waslijst tweede klas aan smeren en die zal er grif in gaan. Daarover hoeven we onder elkaar niet te kibbelen. Maar ik wil je een kans geven." „Mag ik de stad uit", vroeg de kroegbaas gretig. „Waarom en waarheen?" „Twee dagen naar IJmuiden, naar een ouwe kennis. Nee, beste mensen, die weten van niks. Ik ga wel eens met hem op de pier vis sen. En dan ben ik effetjes buiten schot." „Ik laat je er met een wagen heenbrengen", besloot de inspek teur onmiddellijk. „En je houd je bij je vissies, anders ga je voor de haaien." De man knikte. Helma knab belde op haar ballpoint. Ze be greep van deze wending weinig. Was het een verstandig besluit? Speelde Jackie te hoog spel, of verkeerde hij echt in een positie die manoeuvreren nodig maakte? Ze moest erkennen, dat achteraf bekeken, de schuld van de kroeg baas niet zo groot leek. Of er moest nog meer achter zitten. Van de moorden scheen hij werkelijk weinig te weten. Ze besloot haar oordeel op te schorten. Na het vertrek van de verlof - houder wreef de inspekteur zich in de handen. „Ziezo, dat zal wel werken." Helma keek hem vra gend aan. „Of hij is bang gewor den en gaat werkelijk vissen, dan zou dat een bijdrage tot het be wijs van z'n onschuld kunnen zijn, tenminste van de aktieve kant. ervan bekeken." „Wat bedoelt u met aktieve kant?" „Rechtstreekse medeplichtig heid; lid van de bende zogezegd. In welke mate dan ook. Of hij weet alleen, beroepshalve zullen we maar zeggen, zo het een en ander. Dan is hij een goede ge tuige. Met een paar maandjes voorwaardelijk hebben we hem dan voorlopig wel in een hoekje zitten. En nu onze Henk uit Alk maar maar eens. Of wacht, eerst even informeren of er nieuws is." Hij belde Zandstra, die hem mededeelde, dat het met de ge wonden in Schoonhoven net zo was als een paar uur voordien en dat de Belg nog niet was opge spoord. Jackie deelde hem mede, dat Pit, met Tim op de achter grond, op het oorlogspad zou gaan. „Vertel het de jongens maar een beetje", adviseerde de in spekteur. „Wie weet heeft het nog nut. En laat die Van Balem even boven brengen, wil je?" Geboeid, tussen de gebruike lijke twee bewakers, werd de man binnengeleid. Jackie liet hem staan. Hij begon het verhoor op vlakke, neutrale toon met het opnemen van de personalia. De man, die er groezelig uitzag, ant- woorde kortaf doch correct. Hel ma trachtte zich voor te stellen hoe je je moest voelen als je een verhoor onderging; ze kwam er niet geheel uit. „Vertel eens", zei de inspek teur, „waar was je eergister avond, laten we zeggen van kwart over acht tot kwart over negen. En zo precies mogelijk." „In de bioscoop." „Welke? Wat voor film?" „De Uitkijk. Whiskey Galore." „Alleen?" „Ja." „Nog kennissen gezien?" „Nee." „Hm, niet zo best hé? En waar was je gisteravond? Zo tussen half zeven en half tien?" „Ik heb in een broodjeswinkel wat gegeten. Zo tegen een uur of zeven „Waar?" „Op de Nieuwendijk; voor 90 cent. U weet wel." De inspekteur knikte. „Ver der?" (Wordt vervolgd.) verantwoordelijkheid van Euro pa in de wereld de gemeenschap geroepen zal zijn zich uit te brei den. De industrie acht voor zich zelf, maar vooral ook voor de regeringen en de politici het ogenblik gekomen om het Euro pese ideaal opnieuw met kracht naar voren te brengen en de beslissingen te nemen die nodig zijn. Zij vertrouwt erop, dat de gemeenschapsgeest voortaan het politieke optreden van de rege ringen sterker zal inspireren, opdat het werk waarvan het moielijkste deel ongetwijfeld nog moet worden verricht, kan wor den voortgezet. De eerste zonovergoten dag van de (grote) vakantie van mil joenen heeft menigten naar het strand in Scheveningen gelokt. Rond het middaguur was de drukte het grootst, een prettige bijkomstigheid was het, dat het eb was. Daardoor konden ook nog tienduizenden zich 'n plaats je veroveren op het juist droog gevallen gebied. De drukte leverde voor de strandbrigade van de Haagse po litie extra moeilijkheden op. Er waren niet minder dan 235 kin deren zoek. Ze konden allen aan hun ouders worden teruggege ven. Ook de EHBO posten had den handen vol werk: alleen n het Scheveningse strand werden 173 patiënten behandeld. De politie verrichtte twee red dingen. De tienjarige Y. Valen- tijn uit Velp was ter hoogte van de vuurtoren in levensgevaar gekomen. Hij kon op het nipper tje tijdig in de speedboat van de politie worden gehesen. De 15-jarige Corry Schouten uit Rotterdam was de zwem kunst onvoldoende meester, toen zij bij de seinpostduin in een muistroom raakte. Zij kon door drie politiemannen bewusteloos worden opgedoken. Mond-op- mond-ademing en een snelle rit naar het ziekenhuis droegen er toe bij, dat zü zo vlug opknapte dat zij nog zondag naar huis kon worden gebracht. In de provincie Kwangtoeng in hét zuiden van China hebben zich volgens reizigers ernstige over stromingen voorgedaan, waar door een half miljoen mensen van huis en haard zijn verdreven. In de hoofdstad van de provincie, Kanton, is het verkeer verlamd. De treinen naar het noorden van China kunnen niet meer rijden.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3