!*karnëmélk* C llekkere, koele, I slanke, witte J' [*dorstlesser* :j| L_Jmi - H S Raad Terneuzen ernstig ongerust over havenontwikkeling Terneuzen krijgt christelijke scholengemeenschap HAVO-MAVO PROVINCIAAL NIEUWS FAVORITE 20senaritos 1.60 i^pl JtS «ah - ÉiÉs A - - WÈÊËÊÊmBÊ 1 Motie van de heer P. Huijbrecht Met ingang van I augustus 1968 k mm Vrijdag 28 juni 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina S JONGETJE OVERLEDEN ik- ra iinÉM «TOnr u 500 JAAR BRUINISSE Terneuzen Kleuters hadden feestmiddag Axel Prijzen Boomfeestdag 1968 Muziek- en drumbandsliow Hengelwedstrijd Jaarvergadering C.B.T.B. te Axel Ned. Herv. kerkkoor bestaat 25 jaar Doorstroming Axel junioren kampioen Schoondijke Dodelijk ongeval Sluiskil Reisclub „Sluiskil'' Goede start Zaamslag Schoolreis C.V.O. Judoclub opgericht DODE EN DRIE ERNSTIG GEWONDEN BIJ FRONTALE BOTSING UNIVERSITEIT BOGOTA BEZET Op bet terrein van de auto-im port autohandel aan de Gronin- gerweg in Eelderwolde is woens dagmiddag een vierjarig jongetje H. J. Bakker uit Groningen om het leven gekomen. Het kind, dat in gezelschap was van zijn pleeg vader, heeft een van de daar staande auto's geopend. Toen hij aan het contactsleuteltje draei- de, is de auto die in zijn eerste versnelling stond, gaan rijden. De wagen botste tegen een andere auto en de jongen raakte bekneld. Ernstig gewond werd hij naar een ziekenhuis gebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overle den. 1 V-in goedkope, echte liters en nog thuis bezorgd ook H A. JK !j Hoewel de agendapunten van de gisteravond gehouden open bare raadsvergadering geen en kele verrassing inhielden kwam deze toch nog onverwachts tij dens de rondvraag van de zijde van de heer P. Huijbrecht. Hij zei uit persberichten te hebben ver nomen dat de minister van ver keer en waterstaat, de heer Bak ker, tijdens een persconferentie bij zijn recente bezoek aan Zee land had gezegd dat de ontwik keling van de havens van Ter- neuzen moest worden gekoppeld aan de gemeentelijke herindeling. „Gisteren is ook gezegd", aldus de heer Huijbrecht, dat de ont wikkeling van het Vlissingse ha venplan-oost nog in 1968 zijn be slag zou krijgen. De heer Huij brecht zei zich hierover ernstig ongerust te maken en hij vroeg zich daarbij af welk verschil er kan bestaan tussen de haven plannen van Terneuzen en die van Vlissingen. Ook de uitspra ken van het provinciaal bestuur vond de heer Huijbrecht alles behalve gelukkig. Hij zei voorts van mening te zijn dat Terneu zen tegen de stroom in zwemt en voorts wat er van de plannen is terécht gekomen. Hij schetste in het kort de ont wikkeling en merkte hierbij op dat reeds in 1953 een rapport werd opgemaakt over de Ter- neuzense havenoutillage de be doeling van het Terneuzense ge meentebestuur om hieraan deel te nemen. In 1958 werd de overdracht van de rijkshavens aan de ge meente besproken en Terneuzen zou aan deze N.V. deelnemen. In 1962 kwam ir. Snijders, de toenmalige directeur van de Am sterdamse havens, een uiteenzet ting geven voor de raad over deze ontwikkeling. In 1963 werd beslo ten de spoorlijnen om te leggen en in december 1964 werd mede gedeeld dat het bestek voor de aanleg van de havens bijna ge reed was. Toen kwam er niets meer. De heer Huijbrecht wees op de motie dat door 't Gentse gemeen- tebestur werd ingediend omtrent de ongerustheid over het feit dat Gent niet van de kanaalverbre ding en van de nieuwe sluizen zou kunnen profiteren in ver band met de gerezen moeilijkhe den aan de tunnel te Zelzate. Hij besloot met op te merken dat Ter neuzen van het verbrede kanaal en de nieuwe sluis zou kunnen profiteren als de havenaccomo- datie hieraan zou zijn aangepast. Ook de heer De Meijer toonde ernstige ongerustheid. Toen het tractaat in 1958 tussen Ne derland en België gereed was, aldus de K.V.P.-woordvoerder, hebben belanghebbenden een be zoek aan de minister gebracht waarin werd gewezen op de noodzaak van een dergelijke uit breiding; Als Terneuzen, de ka naalzone en Zeeuws-Vlaanderen van de uitgegeven 30 miljoen gulden (die nu reeds 50 miljoen zijn geworden) willen profiteren, zullen de haven moeten worden aangepast, zo werd de minister medegedeeld. Deze antwoordde hierop dat deze aanpassing tijdig sou plaats hebben. De heer Huijbrecht diende ver volgens een door hemzelf, de he ren De Meijer en Ollebek onder tekende motie in, waaraan later niet alleen de gehele raad, maar sok het college van B. en W. hun volledige goedkeuring hechtten. Hierin werd gezegd dat uit de iagbladen vernomen hebbende dat de minister van verkeer en waterstaat tijdens een op zijn be zoek aan Zeeland gehouden pers conferentie heeft medegedeeld dat de totstandkoming van een havenschap Terneuzen in samen hang met de gemeentelijke her- 'ndeling in Zeeuws-Vlaanderen worden bekeken, de raad van oordeel is dat: le Na het openstellen van de nieuwe sluitzen te Terneuzen de kanaalzone nagenoeg geen voor delen van deze verruiming zal genieten wegens het ontbreken van aan deze schaalvergroting aangepaste laad- en losplaatsen binnen de sluizen. 2a Wil de kanaalzone en daar door geheel Zeeuws-Vlaanderen möde profiteren van het door het Nederlandse volk geïnvesteerde kapitaal in de verruiming van het kanaal en de bouw van nieuwe schutsluizen, onverwijld dient te worden overgegaan tot verlening en verdieping van de Zuiderka- .Zwnnaarkhaven te Terneuzen, waarvoor de plannen al geruime tijd gereed liggen, verzoekt de minister van verkeer en waterstaat en de volksverte genwoordiging ernstig, vooruit lopende op de gemeentelijke her indeling en de totstandkoming van een havenschap, gelden be schikbaar te stellen waardoor onmiddellijk een aanvang kan worden gemaakt met de verrui ming van deze kanaalhavens. Verzoekt het college van bur gemeester en wethouders al dat gene te doen wat voor het berei ken van een spoedig resultaat dienstig kan zijn en deze motie ter kennis te brengen van de mi nister van verkeer en waterstaat en de staten generaal. GEEN MOEILIJKHEDEN De agenda leverde nagenoeg geen punten van discussie op. Bij de behandeling van het voorstel tot verkoop van perce len grond gelegen in het exploi tatieplan „Sluiskil" aan de wo ningbouwvereniging „Werk- mansbelang"voor het bouwen van 40 woningen, 8 bejaarden woningen en 16 autoboxen, drong de heer Moret op spoed aan. De voorzitter, burgemeester Aschoff, antwoordde hierop dat het college niets liever wenste dan zo spoedig mogelijk te begin nen. Voorstellen tot verkoop van percelen grond voor de bouw van woningen en van aankoop van huizen in Steenkamplaan en Ja- vastraat voor de verdere sane ring, werden goedgekeurd, even als de voorstellen tot het verle nen van medewerking aan diver se schoolbesturen voor het aan schaffen van leermiddelen. Ook de voorstellen tot begro tingswijzigingen werden zonder meer aangenomen. AFSCHEID De heren Huijbrecht, Van Nis pen en Dieelman werd ver zocht de geloofsbrieven van de heer W. van Alphen te onder zoeken, die de de heer De Meijer als lid van de raad in de K.V.P.- fractie zal opvolgen. De heer De Meijer sprak een kort afscheidswoord waarin hij mededeelde dat zijn benoeming tot voorzitter van de vereniging havenbelangen hiervan de oor zaak was. De heer De Meijer zei te menen dat het raadslidmaatschap en zijn nieuwe functie niet ver enigbaar waren omdat „haven- belangen" die een zeer omvang rijke taak op het gebied van scheepvaart, industrie enz. heeft, ongetwijfeld met de gemeente Terneuzen zal moeten onderhan delen. „Hoewel ik gedurende de bijna 10 jaren (8 jaar als wet houder en bijna 2 jaar als lid van de raad) op de meest prettige wijze met u allen heb mogen sa menwerken, en wij in grote lij nen zeer eensgezind zijn wat be treft de toekomst van Terneu zen, zou in de uitvoering van de plannen wel eens verschil van mening kunnen ontstaan", aldus de heer De Meijer. Burgemeester Aschoff had niet alleen zeer veel waardering voor het thans scheidende raadslid die met een geheel persoonlijke stijl de belangen van zijn geboorte stad op voortreffelijke wijze heeft behartigd, maar in het algemeen ook voor de familie De Meijer, die reeds in het verleden een vooraanstaande plaats op ge meentelijk en kerkelijk gebied heeft ingenomen. Bruinisse en zijn ruim 2,300 in woners zullen van 17 tot en met 20 juli a.s. in een ware feestroes- verkeren. Het dorP viert dan zijn 500-jarig bestaan en ter gelegen heid hiervan zullen de inwoners zich in 15e eeuwse klederdracht door de feestelijk versierde stra ten bewegen. Na een herdenkingsdienst in de Nederlandse hervormde kerk op dinsdagavond 16 juli, zullen woensdag om acht uur 's morgens herauten te paard onder klok gelui het begin van de feestelijk heden aankondigen. De „Bruse" feestvierders zullen het verdere deel van die dag en ook de volgende drie dagen volop gelegenheid hebben het bart op te halen aan een kinderaubade, feestelijke ontvangsten, sport wedstrijden, puzzelritten, optre den van bekende radio- en t.v.- artiesten, volkszang en dans muziek, een beatavond die tot aan vrijwel'het ochtendgloren toe zal duren, taptoes enz. enz. Een der hoogtepunten van het feest zal ongetwijfeld zijn de opening, op vrijdag 19 juli, van het mosselseizoen, dat voor Brui nisse van zo groot belang is. De mosselkoningin, die per helicop ter aan de haven zal worden af gezet, zal officieel door het ge meentebestuur worden ontvan gen en later op de dag, onder be geleiding van een tamboer- en pijpercorps, een voettocht door de straten maken, om vervolgens aan te zitten aan 'n Breugeliaan- se mosselmaaltijd met de beman ning van de mosselvloot. Tevoren zullen dan echter pl.m. 60 schepen reeds een vlootschouw hebben gehouden. De feestelijkheden zullen pas een einde nemen als op zaterdag avond de gloed van het laatste stukje vuurwerk, waarmede het feestprogramma wordt besloten, tegen de donkere avondhemel verdwenen zal zijn. In de hal van de herv. kleuter school aan de Wagnerhof was het gistermiddag feest voor ruim 150 kleuters van alle chr. kleuterscho len in Terneuzen die naar de ,a- gere school overgaan. De hal van de school was voor deze gelegenheid versierd en kin derliedjes klonken in de school lokalen. Het hoogtepunt was het optre den van de bekende goochelaar Ali Ben Lux met spannend pop penkastspel en eveneens veel goo cheltrucs. Het was begrijpelijk voor de kleuters, maar evenzeer voor de leidsters die om de vreugde van de kinderen meegenoten, een pret tige middag. Na afloop kregen allen boven dien nog een tractatie mee naar huis. Naar aanleiding van de op 3 april j.l. gehouden boomfeestdag had het gemeentebestuur van Axel in samenwerking met Staatsbosbeheer voor de deel nemende leerlingen van de hoog. ste klassen der lagere scholen een tekenwedstrijd uitgeschreven. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt: le prijzen Rinus Dieleman, openb. school; Ria Buy ze, chr. nat. school; Jos Langerak, r.k. lagere school; Jaap de Pooter, bijz. school Spui, 2e prijzen Els Dobbelaar, openb. school; Kees Kayzer, chr. nat. school; Marlies Boeding, r.k. lagere school; Pieter Paulusse, bijz. school Spui. De prijzen, bestaande uit boe- kenbonnen, zijn inmiddels aan de leerlingen uitgereikt. De Axelse muziek- en drum bandkorpsen zullen zaterdag avond op de markt een show ver zorgen. Deze show wordt gepresen teerd ter afsluiting van de mid dagwandeltochten van het rode kruis en ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. prins Bernhard. De show begint om kwart over negen 's avonds. Zaterdag 6 juli a.s. organiseert de hengelsportvereniging „G.O. A." te Axel een hengelwedstrijd op de leiding. De wedstrijd wel ke gehouden wordt van 7.30 tot 10 uur is de eerste die meetelt voor het kampioenschap der ver eniging. Tevens heeft de vereniging de organisatie op zich genomen van de selectiewedstrijden op zoet water. Naast de gebruikelijke wedstrijd wordt er dit jaar ook een wedstrijd op maatse vis ge houden. Deze selectiewedstrijd voor de provincie Zeeland zal op zaterdag 10 augustus worden ge houden. De gewestelijke afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen van de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft dezer dagen onder voorzitterschap van de heer P. van Hoeve uit Axel in „Het Centrum" te Axel haar jaarvergadering gehouden. De goed bezochte vergadering werd geopend met het lezen van Matthëus 5 vers 1316, waarna de voorzitter voorging in gebed. In z'n openingswoord gaf de heer Van Hoeve te kennen dat er thans bij het bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. serieuze plan nen bestaan om nauw te gaan samenwerken met C.B.T.B.-Hol- land-Brabant. Overigens was de samenwer- kingsgedachte er reeds lange tijd, doch het gelukte steeds niet om hieraan konkreet gestalte te geven. Thans zijn de christelijke organisaties in een stadium ge komen, waaruit toch wel gecon stateerd mag worden, dat het niet is uitgesloten, dat de plannen om tot een nauwe vorm van samenwerking te ko men, uiteindelijk zullen uitmon den in 'n fusie tussen C.B.T.B.- Holland en de Zeeuwse C.B.T.B. tot de C.B.T.B.-West-Nederland. Wanneer deze plannen kunnen wonden verwezenlijkt, bewaren beide organisaties in ieder geval hun zelfstandigheid. Als doelstelling schetste de voorzitter hierbij echter: een deskundig en gespecialiseerd ap paraat voor de individuele dienst verlening. Voorts merkte spre ker nog op dat de Zeeuwse C.B. T.B. haar 50-jarig bestaan on langs vierde en dat de C.B.T.B. Oost Zeeuws-Vlaanderen een zelfde jubileum hoopt te herden ken in deze herfst. Mej. J. A. Stukje uit Middel burg, huishoudelijk voorzitster van de C.B.T.B., gaf na de be handeling van de reglementaire agenda-punten een toelichting over haar werk. Na de pauze werd in een open gesprek het rapport over verze keringen en testamentaire be schikkingen voor de agrarische ondernemer behandeld. Dit ge beurde in het bijzijn van de heer W. de Wolf uit Kloetinge, econo misch sociaal voorlichter der Zeeuwse C.B.T.B. Ter sprake kwamen hier drie hoofdvragen t.w. arbeidsongeschiktheidsverze kering, verzekering tegen finan ciële gevolgen van overlijden en de ouderlijke boedelverdeling. Aan het eind spraken de leden hun waardering uit over dit bij zonder interessant onderwerp. Tijdens het huishoudelijk ge deelte van de vergadering werd door de penningmeester, de heer P. de Koeijer uit Zaamslag, me degedeeld dat het financieel re sultaat over 1967 een positief saldo te zien gaf. Tot lid van de financiële commissie werd in de plaats van de heer H. de Jonge uit Sluiskil benoemd de heer A. G. Dees uit Axel. In het bestuur werd de heer Joh. de Putter uit Axel, die periodiek aftredend was, voor de nieuwe zittings periode met grote meerderheid van stemmen herbenoemd. Secretaris de heer L. Huyssen uit Terneuzen, eveneens aan de beurt van aftreden, doch niet herkiesbaar, wordt opgevolgd door de heer W. van Hoeve uit Terneuzen. Voorzitter Van Hoe ve sprak hierbij een dankwoord tot de heer Huyssen voor het vele werk dat hij 15 jaar lang als bestuurslid, waarvan 10 jaar als secretaris, voor de afdeling heeft verricht. Als blijk van waardering werd het scheidende bestuurslid een cadeau aange boden. De heer Huyssen besloot de bijeenkomst met dankgebed. Dit jaar viert het Ned. herv. kerkkoor haar 25-jarig bestaan. Werd op de oprichtingsdatum 24 maart in de jaarvergadering hieraan op sobere wijze aandacht besteed, geheel anders was dit enkele dagen geleden, toen men de leden met hun echtgenoten een feestavond aanbood. Een gezellige maaltijd, afgewisseld met zang en muziek, aan de feestelijk gedekte tafels, verhoogde de feestvreugde. Ook het succes van enkele weken geleden op 't Avro-Koorfestival, waarbij het koor 350 punten en promotie naar een hogere afde ling behaalde, was aan de feest vreugde niet vreemd. De dirigent Jan Smies, die 25 jaar onafgebroken het koor leid de, mocht vele gelukwensen in ontvangst nemen, waarvan som- De besturen van de Vereniging voor Christelijk M. en V.H.O. voor Zeeland en van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Terneuzen zijn overeengekomen een stichting in het leven te roepen voor een scholengemeenschap HAVOMAVO in Zeeuws-Vlaanderen. Deze scholengemeenschap zal met de atheneum-dependence aan de Mozarthof een onderwijskundige eenheid vormen. Door dit samengaan zal de nieuwbouw die gepland is in het uit breidingsplan Zeldenrust en waarin de gehele scholengemeenschap zal worden ondergebracht, bespoedigd worden, omdat de christelijke ulo school te Terneuzen in een zeer oud gebouw aan de Grenulaan huist. Het is duidelijk dat het uit financieel oogpunt beter is één nieuw ge bouw voor de scholengemeenschap te stichten dan twee afzonderlijke. De nieuwe christelijke scholengemeenschap te Terneuzen gaat in per 1 augustus a.s. en is in Zeeland de eerste. Voordelen van de scholenge meenschap is dat deze de moge lijkheid biedt de horizontale door stroming beter tot zijn recht te doen komen waarbij de leerlingen o.a dezelfde ieraren krijgen. Door deze doorstroming kan een leerling makkelijker dan voorheen overstappen van het ene school type naar het andere. mige vergezeld gingen van een stoffelijk bewijs van waardering. Zo kreeg hij o.m. van de kerk voogdij een gouden horloge met inscriptie aangeboden. De examenklas van de land- bouwhuishoudschool, onder lei ding van de directrice, had het opdienen van het diner voor haar rekening genomen. Alles was keurig verzorgd. Een warm applaus van de gasten onder streepte dan ook het bedankje van de ceremoniemeester. In september of oktober hoopt het kerkkoor het jubileum-jaar af te sluiten met een jubileum concert in de Ned. hervormde kerk, waar een gedeelte van het 221 nummers bevattende reper toire ten gehore zal worden ge bracht. Na het winnen van drie tour- nooien (Corn Boys, Axel en Terneuzense Boys) is Axel Cl ook kampioen in hun afdeling geworden. Voor het echter zo ver was moest er nog een be slissingswedstrijd worden ge speeld te Hoek tegen Philippine. Ondanks dat het voortdurend regende speelde Axel Cl een goede wedstrijd en overspeelde Philippine volkomen. Uitslag 4 0. (doelpunten van A. Deij, E. Laheijne en C. Tangelder (2 x). Op de Sasputsestraat te Schoondijke is gistermiddag om streeks drie uur de 16-jarige A. P. H. M. Lamers uit Batenburg (Gld) dodelijk verongelukt. L. was als leerling van de mid delbare landbouwschool uit Oss op een éénweekse cursus bedie ning landbouwwerktuigen aan de landbouwschool te Schoondijke. Vier leerlingen reden elk met een landbouwtractor over de Sasputsestraat toen de achterste van de vier al slingerend over de weg rijdend in de berm van de weg terechtkwam. Tengevolge hiervan kantelde de tractor, die in de sloot belandde. Lamers raakte onder de trek ker. Dokter Van Hof verleende de eerste hulp en liet het slachtof fer naar het ziekenhuis te Oost burg overbrengen, alwaar hij bij aankomst bleek te zijn overle den. Dezer dagen organiseerde de reisclub „Sluiskil" o.l.v. de heer A. Breepoel haar jaarlijkse uit stapje. Om zes uur 's morgens vertrok het reisgezelschap uit Sluiskil naar het einddoel Zuid- Limburg. De tocht er naar toe ging via Gent, Brussel, Namen en het Maasdal naar Maastricht. Daar werd om het middaguur ge dineerd. Vanuit deze fraaie stad werd een prachtige tocht door hetIddburgae heuvelland ge» De leerlingen van de brugklas sen kunnen aan het eind van het brugjaar bevorderd worden tot zo wel 2 MAVO, 2 HAVO of 2 Athe neum. Verdere voordelen zijn dat de onderwijsmethodes gelijk zijn en dat er geen touwtrekkerij om leerlingen meer zal plaatshebben. De uitwisseling van leraren zal beter tot haar recht komen, er zul len ook gemeenschappelijke le raarsvergaderingen komen, zeker voor de brugklas. „De scholengemeenschap is een onderwijsvorm die als een padde stoel uit de grond schiet", aldus de heer A. van Dijk, conrector van de christelijke atheneum-depen dence aan de Mozarthof, uit wiens mond en uit die van de heer M. Luteijn, hoofd van de christelijke ulo-school aan de Grenulaan, wij al deze inlichtingen optekenden tijdens een persconferentie waar ook de secretaris de heer A. de Ruiter te Terneuzen informaties verschafte. De dependence in Terneuzen van het christelijk lyceum te Goes is wel aangeslagen. In september 1966 werdi gestart met 40 leerlin gen, thans staan 120 leerlingen voor de brugklas genoteerd. Voor de gemeenschap is dit aantal 330; die komen behalve uit Terneuzen, uit Axel, Zaamslag, Sas van Gent, Sluiskil, Stoppeldijk en Biervliet, Aan de Mozarthof zijn momen teel 6 lokalen doch in augustus be gint een uitbreiding met nog eens 6, waarvan 9 theorie en 3 vak lokalen. De school aan de Grenu laan bezit 8 theorie- en 2 vakloka len. De organisatorische vorm werd gevonden doordat de besturen van de beide deelnemende verenigingen uit hun midden elk drie leden aan wezen om in het bestuur van de stichting zitting te hebben. Drie anderen zijn bereid gevonden om het bestuur voltallig te maken. Het voorlopig dagelijks bestuur bestaat uit de heren L. Cnossen, burge meester van Krabbendiike, voor zitter; A. de Ruiter, Terneuzen, secretaris; A. den Ouden, Terneu zen, penningmeester, en ds. L. Ber ger te Terneuzen, algemeen ad junct. De dagelijkse leiding van de nieuwe scholengemeenschap zal berusten bij de heer A. van Dijk en de heer M. Luteijn. maakt, waarbij de Mergelland- route werd gevolgd. Op deze route komen vele ma len drielandenpunten voor, waar bij men van weidse vergezichten kan genieten. In Valkenburg werd een bezoek gebracht aan de gemeentegrot, werd een maan- reis gemaakt, en werd veelvuldig gebruik gemaakt van de kabel baan. De terugtocht leidde via Vaals naar Bobhejaansland, waar werd genoten van een show, waarhij o.a. de bekende t.v.-con- fereneier Jan Theys optrad. Om streeks middernacht arriveerde men in Sluiskil. De klassen 3, 4, 5 en 6 van de school voor C.V.O. maakten dit jaar hun reis naar Dinant. De heenreis werd gemaakt langs Brussel. In Dinant werd een be zoek gebracht aan de grot „La Merveilleuse", waarna een boot tocht op de Maas werd gemaakt. Vervolgens werd de Citadel met het kabelspoor bestegen en wer den de kinderen daar rondgeleid. De terugreis voerde langs Leuven en Mechelen. Kinderen en onder wijzend personeel kunnen op een goed geslaagde reis terugzien. Het actiecomité sportvereni ging Zaamslag belegde voorlopig de laatste bijeenkomst om secties op te richten. Het ging nu om de zesde sectie n.l, judo. Ook hier was goede belangstelling voor. Zowel volwassenen, die deze sport willen gaan beoefenen in Zaamslag als de ouders van kin deren, die waren opgegeven, toonden hun belangstelling. Na behandeling van ontwerp statu ten en huishoudelijk reglement werd overgegaan tot verkiezing van het sectiebestuur. Dit wei-d als volgt samengesteld: P. de Jonge. Driewegen, voorzitter, P. den Hamer, secr. en F. Buijze, penn. Namens de ouders zal mevr. CapponScheele als adviserend lid deel uitmaken van dit sectie- bestuur. Op de voordracht voor commissaris werden geplaatst 1L Koekkoek en L. de Putter. Het sectiebestuur zal onderzoeken op welke wijze de club de beschik king zal kunnen krijgen over een judomat. Deze is n.l. niet inbe grepen in de inventaris van het nieuwe gymnastieklokaal. Het bestuur wil verder trachten op korte termijn een demonstratie avond van judo in Zaamslag te houden. Het aantal leden van deze groep bedraagt momenteel 32. Op donderdag 4 juli des avetnds acht uur zullen alle leden van de diverse secties uitgenodigd wor den in De Poort om dan gezamen lijk de sportvereniging een defi nitief bestuur te geven met één commissaris voor elke tak van sport. Organisatorisch is dan de zaak rond. Het actiecomité heeft door deze opzet de basis gelegd voor alle activiteiten, die in het toe komstige gymnastieklokaal en aangrenzende terreinen kunnen worden ontplooid. Voor het defi nitieve bestuur blijft de taak om het enthousiasme, waarmee al deze voorbereidingen zijn aange pakt, vast te houden en de voor gestelde plannen te realiseren. Op de oude Veerseweg in Oos terhout zijn woensdagavond twee personenauto's frontaal tegen elkaar gebotst. Daarbij is de 52- jarige mevrouw Van Kakerken Dijkers om het leven gekomen en liepen drie inzittenden van de wagens ernstige verwondingen op. De vrije universiteit van Bogota (Colombia) is door merendeels uiterst linkse studenten bezet Zij eisen hervormingen en het ont slag van de rector.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3