Koningin opent nieuwe DAF-personenautofabriek in Born DE JUWELENROOF UITREIKING VAN GETUIGSCHRIFTEN AAN LAGERE TECHNISCHE SCHOOL TERNEUZEN EINDLES EN UITREIKING GETUIGSCHRIFTEN BIJ DE LANDB0UWHUISH0UDSCH00L „DE LEEUWTJES" Vorstin schenkt de haar aangeboden auto aan Limburgse Rode Kruis PINGEMANSE snel.fantastisch bruin met HELMA PIT Pagina 2 DE VRIJE ZEEUVI Vrijdag 28 juni 1988 Bevorderingen en getuigschriften Avondtekenschool, cursus 1967—1968 Noodzaak tot expansie DAF bovenaan DODELIJK VERKEERSONGEVAL NEDERLANDER IN ZUID-SLAVIE VEROORDEELD Onder zeer grote belangstel ling van ouders en het leraren korps reikte gistermiddag direc teur A. H. Spijker in de depen dance van de l.t.s. de getuig schriften uit. De heer Spijker wees in zijn toespraak op de structuurveran deringen van de hedendaagse maatschappij. Veranderingen, dié zich in zeer snel tempo voltrek ken. Het is hierdoor onmogelijk, dat de l.t.s. haar leerlingen voor een vak opleidt, hoogstens kan zij voorbereiden. Vroeger was het andersom, toen deed de af gestudeerde leerling van de am bachtschool zijn intrede in de maatschappij als theoretisch op geleide vakman. Tengevolge van de automatisering noemde de di recteur de mogelijkheid dat de school de leerlingen in de toe komst vertrouwd maakt met ro bots niet denkbeeldig. De na druk van het huidige technische onderwijs valt in deze tijd op het verschaffen van een brede basiskennis, want, aldus de heer Spijker, werken moet in de toe komst hoe langer hoe meer ge zien worden als denken. Men leidt niet meer op voor een taak doch voor een funktie waarbij het belang van een goede alge mene ontwikkeling enorm mee telt, met name de creativiteit van de leerling. Het onderwijs aan de l.t.s. is niet alleen tech nisch meer, doch wel degelijk gericht om de jongelui een bre dere" basisontwikkeling mee te geven. Over de plaatsingsmoge lijkheden van de afgestudeer den in dit gewest toonde de heer Spijker zich optimistisch, deze zullen volgens hem geen moei lijkheden opleveren. Na de heer Spijker sprak nog de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau de heer J. Hoe ven die dieper inging op de spe cialisering van het technisch on derwijs. Ook hij voorzag geen plaatsingsmoeilijkheden voor de afgestudeerden. Voorzitter R. R. Visser com plimenteerde de geslaagden en 'hun ouders en dankte directeur en leerkrachten voor hun arbeid. Er waren bij het begin van de cursus 1967/1968 471 leerlingen, thans bij het einde waren dit er nog 469. 129 van de 141 leerlingen kre gen een getuigschrift, dat is 90,1 vorig jaar was dat 82 Voor de leerlingen die de bes te resultaten hebben behaald waren er zoals gebruikelijk en kele prijzen. Het waren J. L. M. Heijne (schilderen), H. v. d. Bruele (timmeren) en P. P. Rot tier (metselen). Alle drie kre gen een boekenbom Voor de afdeling metselen werden extra-prijzen beschik baar gesteld door de Vereniging de Ned. Baksteen Industrie. Ze waren voor P. P. Rottier - met- selgereedschap, P. F. M. An- driessen - waterpas, en H. C. Overdulve - studieboekje. De nieuwe cursus zal starten met een aantal leerlingen dat boven de 500 ligt. Van de jon gens die de dagschool verlaten wordt een groot deel terugver wacht op de diverse cursussen die aan de school worden gege ven. Getuigschriften cursus 1967 1968. Afd. Brood/banketbakken: W. P. Doorns en J. Manhave, beiden te Terneuzen; J. A. de Blaeij en W. Klaassen, beiden te Hoek; R. J. L. de Block te Sluis kil; R. L. P. M. de Buck en F. L. van Esbroek, beiden te West- dorpe; B. P. Henry te Aarden burg; F. J. M. Maas te Stoppel dijk; W. A. Vercouteren te Axel en B. Verschuren te Klooster- zande. Afdeling Schilderen: W. G. A. Camphens, J. Kint, J. D. van de Velde en Th. F. I. de Vos, allen te Terneuzen; F. E. van den Abeele, H. J. V. M. de Guehteneire en Th. A. E. Jonfcheijm, allen te Westdorpe; K. P. M. de Bakker te Hengst dijk; G. R. E. Dhont en J. L. M. Heijne, beiden te Sas van Gent; J. H. M. G. Kuyks te Hulst; H. M. Rammeloo te Philippine; G. J. Roctus te Kloosterzande; A. M. E. Strobbe te Kuitaart en A. M. J. Wauters te Sluiskil. Aanvullend getuigschrift: F. D. van den Berg te Axel en A. S. A. de Krijger te Philippine. Afdeling Timmeren: S. K. Koster, J. C. van Lan- gevelde, J. A. Riemens, E. F. Schoof en P. Zegers, allen te Terneuzen; J. A. R. v. d. Adel, R. M. v. d. Akker, T. R. van Bambost, M. W. Broekhoven, A. R. M. de Brouwer en G. E. Heij ne, allen te Sas van Gent; H. van den Bruele te Aardenburg; B. C. J. Franse te Kwadendamme; E. A. Th. Audenaerd, R. I. J. He- melsoet en Th. C. M. Hemelsoet, allen te Westdorpe; A. J. Kaan en C. A. de Ruijsseher, beiden te Biervliet; J. Michielsen te Hoek; F. A. Bouchaut en H. E. de Smet, beiden te Sluiskil. Aanvullend getuigschrift: P. A. Poppe te Terneuzen. Afdeling Metselen: K. H. Boschitsch, P. F. An- driessen, A. G. de Doelder, J. Faas, W. van Houdt en P. van de Wege, allen te Terneuzen; G. J. Federmann, R. M. de Koeijer, B. M. de Waal, S. A. J. Duin- kerke en H. C. van Overdulve, allen te Sluiskil; Th. L. van Goethem te Stoppeldijk; J. L. Bareman te Axel; G. C. Bogaart te Kloosterzande; R. J. de Rijk te Hengstdijk; P. P. Rottier te Ossenisse en D. H. Koopman te Sas van Gent. Afdeling Metaalbewerken: C. P. Acke, P. C. M. Arens, J. Bareman, J. C. Lensen, P. M. J. M. v. d. Veeke, N. J. Leeuw, H. Loof, C. Martens, R. M. C. Pau- lusse, P. J. Ploegaert en J. de Waal, allen te Terneuzen; L. P. C. de Backer, L. J. van Dixhoorn en A. C. Hendrikse, allen te Hoek; J. E. Langerak, H. J. E. Triest, A. A. Sijs en J. C. Ver- hulst, allen te Axel; F. A. van Poecke te Westdorpe; M. de Put ter, A'. Stouthamer en J. Ver spoor, allen te Zaamslag; M. M. Schelfaut, G. P. M. Verbeke en P. M. Wauters, allen te Sas van Gent en O. van Zetten te Sluis kil. Afdeling Elektrotechniek: A. N. v. d. Bergen, J. P. Blan- kers, J. C. van Dalen, L. W. Ehrencron, J. J. Hangoor, A. F. d'Hont, R. B. Kay, E. Leunis, C. E. Scheele, M. R. Scheele, A. E. Verlinde en P. A. de Vos, allen te Terneuzen; J. F. Dieleman te Hoek; W. L. Dieleman, J. A. van Doeselaar en J. C. Kaas, allen te Sluiskil; W. K. van Dijk te Sas van Gent; A. J. Jansen te Water landkerkje; M. Lijbaert, J. J. Ploegaert en J. C. F. Veretrae- ten, allen te Philippine; A. J. de Meijer en C. H. de Regt, beiden te Biervliet en F. J. Steijaert te Hoofdplaat. Afdeling Autoherstellen: A. Dees en F. Rijnhout, beiden te Terneuzen; J. Bakker te Axel; J. P. de Bakker te Hengstdijk; H. B. L. M. de Bruijcker en H. van Poorten, beiden te Vogel waarde; C. P. A. van der Ha te Nieuw-Namen; J. van der Hoofd te Hoek; P. Klaassen te Sluiskil; E. E. M. Moorthamer te Honte- nisse; A. van der Poel te Hei kant en J. P. du Puy te Bier vliet. Afdeling Timmeren. Bevorderd: C. J. Aerens, P. C. van Iwaarden, L. J. Klaassen, A. A. van Wijck, allen te Terneu zen; W. M. de Kraker te Sluis kil; D. Schieman en J. F. van Waes, beiden te Philippine; C. J. Verplanke te Biervliet; J. P. de Vos te Zaamslag en L. K. van der Woude te Sas van Gent. Getuigschriften: J. P. M. An- driessen, A. C. van Dixhoorn, J. M. Mechielsen, D. J. Nieuwe- link, P. F. Oppeneer en M. Ru ben, allen te Terneuzen; E. L. van den Abeele te Westdorpe; P. L. J. v. d. Bossche en H. G. van Steenberge, beiden te Philippi ne; J. F. C. de Bree te Hoek; S. C. den Deurwaarder, C. Klaas sen en J. P. Maas, allen te Zaam slag; E. la Heijne te Zuiddorpe; W. J. Jansen te Biervliet; E. J. Kersbulck, E. J. Kox en M. M. A. Vonck, allen te Sas van Gent. Afdeling Metselen. Bevorderd: J. J. Kroes en J. van der Molen, beiden te Ter neuzen; J. Bassie te Hoek; H. B. Begijn te Philippine; K. P. de Booy te Kuitaart; R. F. M. Dhont te Sas van Gent; P. J. van Dries- sche te Lamswaarde; W. E. M. d'Hondt te Hulst; J. C. den Ha mer en G. van de Vijver, beiden te Axel; A. C. Nieuwelink, J. L. Obrie en A. J. Valckx, allen te Sluiskil; G. L. Scheerders te Stoppeldijk; B E. Vink te Bosch- kapelle en F. E. I. van de Walle te Westdorpe. Getuigschriften: J. P. van Aalst, A. C. Deseijn en C. J. Ver- helst, allen te Terneuzen; E. P. Hamelink te Lamswaarde; G. Mahu te Kuitaart; H. Schieman te Philippine; C. W. van Taten- hove te Hoek; P. C. Witte te Axel en J. C. van de Velde te Zaamslag. Afdeling Schilderen. Bevorderd: G. J. de Block en J. W. Spruijtenburg, beiden te Terneuzen; B. F. Audenaerd, C. A. de Meijer en R. C. I. Roe- landt, allen te Westdorpe; P. R. van Gassen te Koewacht; J. E. van de Velde te Stoppeldijk; W. A. Provo te Axel en F. S. Ver- straeten te Hulst. Getuigschriften: I. J. de Roo te Terneuzen; J. L. de Feijterte Sluiskil; P. Goossen en R. A. Joos, beiden te Kloosterzande; I. de Groote te Axel; A. C. M. Kwisthout te Sas van Gent en B. J. M. van Voren te Hoofd plaat. Afdeling Metaalbewerken. Bevorderd: P. R. Crince, L. C. Mechielsen, J. Tazelaar en N. L. J. Sprenkels, allen te Terneuzen; A. F. Claeijs té Sas van Gent; J. Corstanje te Zaamslag; J. Koster te Hoek; G. A. Schilleman en M. P. de Regt, beiden te Bier vliet; J. A. Valckx, M. Nieuwen- huize en M. Elve, allen te Sluis kil; G. van Opdorp te Hoofd plaat; G. van Damme te Vogel waarde; A:-Ferket te Heikant; J. Sturms te St. Jansteen en L. Verstraaten te Hoek. Getuigschriften: M. Dieleman, M. C. Zegers,. J, Jonkman, J. Loof en A. A. Verstraten, allen te Terneuzen; Th. de Decker te Hoek; A. P. Sijnesael en P. Tanghe, beiden te Hoofdplaat; A. Walker te Axel; L. Kayser te Zaamslag; W. Maas te Hulst en M. Antheunis te Heikant. Afdeling Autoherstellen. Bevorderd: C. L. de Groot, A. van Haperen en A. A. Herrebout, allen te Terneuzen; J. P. van Bellen te Hengstdijk; P. Freij- ser te Terhole; M. P. Goossen en D. de Jonge', beiden te Hoek; G. J. Hamelink te Sluiskil; F. J. van Kerkhoven en R. de Letter, bei den te St. Jansteen; G. F. van Overdulve te Zaamslag en A. C. Wisse te Breskens. Getuigschriften: I. van Grol te Terneuzen; E. J. Cerpentier te Koewacht; K. Coenen te Nw- Namen; J. D. van Doorn te Vo gelwaarde; L. J. de Feijter te Sluiskil; G. Fieret te Axel; S. W. v. d. Kieft.te Sas van Gent; R. J. Smits te Clinge en J. B. Spin- newijn te Hoofdplaat. Afdeling Scheepsbouw. Bevorderd: J. van Dierendonck te Hoofdplaat; A. Sturms te St. Jansteen en M. B. de Visser te Sluiskil. Getuigschriften: J. de Pooter en M. G. G. van Haestregt, bei den te Axel en W. Nachtegaal te St. Jansteen. Afdeling Brood-Banketbakken. Bevorderd: F. M. van Bloois, P. C. den Engelsman, A. Moes en C. J. Oostdijk, allen te Tér- neuzen; F. J. Sarneel en M. M. Vereecken, beiden te Sas van Gent. Getuigschriften: J. W. Cevaal, M. D. Hamelink, J. J. Pietere en en P. C. de Roo, allen te Ter neuzen; G. de Feijter te Sluiskil; J. Kaijser en R. F. Moorthamer, beiden te Axel; J. H. Otterloo te Hoek; R. C. Vermeere te Hoofd plaat en F. A. Zohland te Sint Jansteen. Gistermorgen vond in „De Schakel" de traditionele eindles plaats van de landbouwhuishoud- school „De Leeuwtjes". De leer lingen waren er naar toe geko men in fleurige hippe jurkjes al dan niet in de achterhoede bege leid door hun moeders van wie er velen toch maar het ongewone en voor huisvrouwen moeilijke tijdstip 10 uur voor lief had den genomen om te delen in het bekend maken van de meer of mindere successen van hun ge slaagde dochters. De directrice van de school, mej. De Buck, deed dit met veel verve en reikte met een bij iedere leerlinge persoon lijk passend commentaar het zo zeer begeerde getuigschrift uit. Voor de uitblinksters de met lof geslaagden was er ook nog een bloementuil bij. Trouwens, bloemen en geschen ken werden er zoals gewoonlijk over en weer overhandigd aan directrice en scheidende leer krachten. Vier zullen er het ko mende cursusjaar niet meer aan de school verbonden zijn: de da mes D. van BovenWieringa, L. van Cadzand en de heren P. Klinckhamers en C. van Rijn. De heer J. J. de RegtDekker sprak als lid van de commissie van toezicht en als bestuurder van de Z.L.M. de meisjes toe met de eenvoudige wens „dat zij allen goede huisvrouwen zullen wor den". Felicitaties werden verder nog uitgesproken door mevr. Van Pa- gee, lid van de commissie van toezicht. Mej. A. v. d. Leeden, consulente bij het landbouwhuis- houdonderwijs der Z.L.M. die de plaats van de verhinderde mr. E. Wage van de Z.L.M. innam, zei- de te hopen dat de meisjes de vergaarde kennis met overboord gooien van de onvermijdelijke ballast die elke vorm van onder wijs meegeeft zouden mogen be houden en gebruiken. Als vertegenwoordigster der ouders sprak mevr. A. van Stra ten die zeide grote bewondering te hebben voor de prestaties der leerkrachten. Namens de leerlin gen dankte mej. Florrie Hage naar. De namen der geslaagden zijn: Ria Bakker, Fien van Cadsand, Toos van Doeselaar, Adrie Dre- ve, Dianne van Fraassen, Addie Goossen, Danielle Hamelink, Els Hamelink, Florien Hagenaar, Nelly Knibbe, Rian van der Plank, Ria Raas, Els van de Ree, Tetta Roosma, Mies Strijbos, Lia Traas, Jeanine Troch, Paulette Wisse en Mariette Vermeulen. Elly Bijl, Majory Cevaal, Ma rian Dees, Carolien Dieleman, Joke Faas, Lily van Grol, Anne- lies Haster, Ina de Jonge, Corrie Maas, Heieen van de Molen, Cor rie Riemens, Gerda Smallegang, Jolien Vasseur, Riet van de Vel de, Ineke Verduin, Cobi van de Weele, Mimi Wiersma, Marian IJsebaert en Paula van Weert. Hildegard de Back, Ina Bare man, Corrie de Blaey, Jo Beel- dens, Anita Bos, Ina Camphens, Betsy Dam, Ella Dekker, Marga Gort, Elly ten Hoeve, Cora Kaij ser, Polly de Krijger, Cobie Lu- teyn, Joke van der Meide, Rita Meyer, Adrie Pannekoek, Yvon ne Vaal. Anki Verdurmen, Joke van de Vrede, Jannie van Waes en Ina IJsebaert. Addie de Bree, Rina de Bruyne, Paula van Cadsand, Heieen Die leman, Anneke Drabbe, Eva de Feyter, Ineke Goossen, Catrien Guiljam, Francien Hamelink, Jannie Muller, Beppie Openneer, Rina de Poorter, Nelly de Pooter, Riet de Putter, Catrien van de Ree, Ina de Ritter, Leneke Ruben, Sarie Scheele, Anja Wisse en Corrie Zegers. Hannie Beeldens, Saartje Die leman, Dini Donze, Angelina Everaert, An§ de Jong, Corrie de Jonge, Riet Meyer, Dientje Pan nekoek, Janske de Putter, Corrie Straub, Mien van de Ree, Paula de Ritter en Marleen Valke. Marijke Bareman, Nellie van de Berge, Joke Breur, Ria Cleem- putte, Adrie Dees, Anneke Diele man, Truus van Es, Anneke Haak, Fennie Haagsma, Frangoise Her rebout, Rina Klaassen, Sarie Klaassen, Maatje Neels, Feya Rottier, Joke Scheele, Marian van Straten, Lies van Sweden en Nel- leke Wissel. endoor zonnefilter beschermd tegenzonnebmnd JUWELIER-HORLOGER - AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN - TELEFOON 3373 Door een druk op de knop Heeft koningin Juliana gistermid dag de persen van de nieuwe D.A.F.-personenautofabriek in Bom in werking gesteld en daar mee de officiële opening verricht van dit bedrijf. De koningin die na haar aan komst (een half uur later dan in de bedoeling lag) met een elek trisch treintje naar de pershal was gereden waar voor de openings plechtigheid tribunes waren op gericht kreeg ten slotte van de president-commissaris dr. H. J. van Doorne, een stationwagen aangeboden; de eerste tijdens de rondgang van de koningin ge reedgekomen auto. De vorstin heeft de auto een sociale bestem ming gegeven. De kring Limburg van het rode kruis zal de auto gaan gebruiken. Voordat de koningin tot de in- bedrijfstelling was overgegaan hebben eerst vijf sprekers het woord gevoerd, omlijst door mu ziek uitgevoerd door het Lim burgse symfonieorkest onder lei ding van André Rieux. De president van de raad van bestuur, W. A. V. van Doorne, heeft de motieven uiteengezet die tot de oprichting van deze fa briek op deze plaats hebben ge leid: de noodzaak tot expansie en de situatie in de mijnstreek. Hij memoreerde dat er nu reeds bijna 500 man werken en dat reeds 32.000 auto's van de band zijn ge komen. Ook herinnerde hij aan de steun van de Europese gemeen schap voor kolen en staal en de staatsmijnen die voor 25 procent in 't DAF-concern zijn gaan deel nemen. Vervolgens voerden de minis ter van economische zaken mr. L. de Block het woord en de com missaris der koningin in de pro vincie Limburg, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy. Hij releveerde het werk van de achteenvolgende kabinetten die het probleem van de vervangende werkgelegenheid moesten oplossen. De president-directeur van de staatsmijnen dr. A. C. J. Rottier merkte o.m. op dat in tegenstel ling tot vroeger toen in de mijn streek eigenlijk slechts 5 on dernemingen met hun mijnzetels, cokesfabrieken, chemische be drijven bepalend waren voor de werkgelegenheid, er aanstonds een veel grotere gedifferentieerd heid zal zijn: de welvaart of dui delijker, de mensen zullen dan afhangen van vele tientallen on dernemingen. Ook dat is een facet van de herstructurering van Zuid-Lim burg dat naast voordelen ook na delen kan meebrengen. Het is n.l. duidelijk dat zowel de econo mische stabiliteit als de sociale tradities die de periode van die 5 mijnondernemingen kenmerk ten door een ruim aantal zich nieuw vestigende ondernemingen niet zonder meer op de zelfde wijze kunnen worden gediend. Op dit punt zijn zeker niet alle werkgelegenheidsprojecten ge lijkwaardig. Daarom stond toen wij destijds begonnen te zoeken naar nieuwe industriële vestigin gen, DAF bovenaan de lijst. Onder meer door de vrij grote perso neelsbehoefte en de gevestigde sociale traditie van dit bedrijf. Het nieuwe personeel zal wat dat betreft bij ebt bedrijf in een kli maat komen waaraan het gewend was, aldus dr. Rottier. President-commissaris dr. H. J. van Doorne sprak tenslotte een dankwoord daarbij o.m. opmer kend het met minister De Block eens te zijn dat door deze ves tiging de vraagstukken van Zuid- Limburg niet zijn opgelost. Het zal wel veel moeite kosten in deze tijd om voldoende en passende industrieën voor deze provincie te vinden. Limburg vooral is gediend met bedrijven die qua economische s'tabiliteit en traditie vergelijk baar zijn met de mijnindustrie. Tenslotte releveerde dr. Van Doorne het werkbezoek van ko ningin Juliana aan Limburg in september 1966 toen zij het bouw terrein bezocht en gezegd had het bedrijf graag eens te bezichtigen als het klaar was. door B, J. WITHUIS 52) De man gaf geen antwoord; de inspecteur had hem echter scherp in het oog gehouden. De mede deling, dat de zaak werd opgerold had hij onbewogen aangehoord. Slechts een beetje trekken van z'n mond bewees dat hij niet zo zeker van z'n zaak was als hij voorwendde. ,,Mag ik niet gaan zitten?" vroeg hij. „Als je je be hoorlijk gedraagt." „We moesten maar eens met je vriendje René van Suikeren be ginnen," zei de inspecteur. „Van morgen wilde je me wijsmaken, dat hij een soort pensiongast zou worden. Laat dat verhaaltje nu maar varen. We weten zo het een en ander van deze meneer en te veel om dat nog te slikken. Ik wil je wel vertellen, dat je, met twee moerden in deze affaire, er slecht voor kunt komen te staan. En maak het me niet moeilijker dan nodig is. We komen er namelijk ook zonder jou. Als het je interes seert, Henk van Balem is ook in verzekerde bewaring." De man keek verbaasd. Helma vroeg zich af wie Henk van Balem was. In de loop van de avond begreep ze, dat 't de naam van de Alkmaarse arrestant was. „Ik zou wel eerst eens willen weten wat je eergisteravond met René van Suikeren hebt bespro ken." „Nou, zoals ik vanmorgen al zei. Hij was uitgebrand en moest onderdak hebb.en. En hij kwam bij mij om een adres." „Een adres in Oost," vroeg de inspecteur langs de neus weg. „Hoe komt u daar zo bij?" „Ik stel hier de vragen. Jij niet. Oost, zei ik." De man knikte. „Waar precies?" „Nou, eigenlijk niet precies. Ik heb hem naar het huis van een man gestuurd, die wel eens als hulpkellner bij me werkt. Die vent heeft nogal een groot huis en misschien ook kennissen." „Naam en adres?" De verhoor de verstrekt de verlangde infor matie. Jackie nam de hoorn van de haak en gaf opdracht de betrok kene thuis te verhoren. „En als hij niet vlot praat, neem je hem maar mee." „En verder over de lotgevallen van René?" „Verder heb ik niets meer van hem gezien of gehoord." „Man," schreeuwde de inspec teur en sloeg met z'n vuist op het bureau. „Man, maak me niet wild. Je vertelt me wat je weet of ik smijt je de cel weer in. Wees toch niet zo stom en verbeeld je niet, dat we je op allerlei losse gronden vasthouden. Waarom is onze Bel gische gast gisteravond weer bij je geweest? Je hebt met hem in het beruchte achterkamertje zit ten praten. Nou, vertel op." Helma zag dat zweetdruppels op 's mans voorhoofd parelden. De aanval van de inspecteur had hem kennelijk verrast. Jackie keek hem fel aan. „Ja, da's waar ook," kwam het aarzelend. „Hij is nog een kwar tiertje geweest en „Precies een kwartiertje," hoonde de inspecteur, „Probeer je nog een alibi voor hém te beden ken, of voor je zelf?" vervolgde hij nogal duister. „Maar zeg op. Moest hij nu het adres van het Leger des Heils hebben om rustig en goedkoop te kunnen slapen?" „Hij was bang geworden," er kende de kroegbaas zuchtend. „Bang? Waarvoor?" sprong de inspecteur direct op het afweer- pantser van z'n slachtoffer in. „Nou, waarvoor bang?" „Tja, natuurlijk eerst die moord op Jopie, en „Wat had hij daar mee te maken?" „Ja.' dat weet ik niet. Maar een moord op een goeie kennis van je in hetzelfde huis en „Och, schei uit," bulderde de inspecteur, „Jij met je goeie ken nis. Jopie is vermoord door die juwelehbende laten we er als jeblieft als grote kerels geen doekjes om winden en René zit er diep in. Ga door." „Nou, hij was er bang voor. En daarom wilde hij hier weg." „Maar hij was toch weg? Hij had toch in Oost gezeten?" „Ja, maar.De verlofhou der haalde z'n schouders op. „Wat ja maar. Hij wilde zeker weten hoe het nu verder moest gaan. Hij wilde zeker ook weten hoe het met Lelijke Govert stond, of. De inspecteur pauzeerde even. „Enfin, dat komt straks wel. Wilde hij soms de grote baas spre ken?" Het was een schot in duis ter, maar Helma zag dat het er gens doel trof. Als ik u wat vertel, kom ik er dan beter af?" vroeg de barhou- der plotseling. De inspecteur rea geerde lauwtjes. „Ik ga hier niet met je onderhandelen en je weet trouwens, dat dit een kwestie van de rechtbank is. Maar misschien kunnen we een goed woordje voor je doen. Dat hangt van je verhaal envan wat je pro beert te verzwijgen af. Denk niet, dat we ons zo gemakkelijk in de luren laten leggen." (Wordt vervolgd.) NEW YORK: Een politieman kijkt hier in de bagageruimte var\ een Franse wagen waarmee in drie jaar tijd 630 kg pure heroine van Frankrijk naar Amerika werd overgebracht. De havenpo litie van New York vond hei eigenaardig dat dezelfde grijze Citroen regelmatig per vracht schip arriveerde, altijd in het be zit van een andere eigenaar. Toen de wagen werd doorzocht vond men 112 kg heroine met een waarde van 150 miljoen gulden. Op de weg van Hengelo naar., Vorden in de gemeente Hengelo (Gld.) is gisteravond een perso nenauto in een flauwe bocht van de weg geraakt en tegen 'n boom gereden. De 52-jarige mevrouw. A. C. Lubbers uit Arnhem, die naast de bestuurder zat, kwam. daarbij om het leven, De Nederlander Cornelis v. d.: V. is woensdag in het Zuidslavi-, sche Novi Sad tot drie jas#" voor waardelijk veroordeeld. Hij, is schuldig bevonden aan het ver-:, oorzaken van een verkeersongér- luk, waarbij een Zuidslayische spoorwegarbeider het leven ver-' loor. V. d. V. moet de familie van de overledene 80.000 dinar (onge veer 23.000 gulden) schadever goeding betalen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2