BEURSOVERZICHT Geslaagd Veteranentoernooi te Axel Marktberichten Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Maandag 24/dinsdag 25 juni 1968 TWEE DODEN BIJ BOTSING Staking bij Franse omroep wordt voortgezet Overstromingen In Zuid-China ARGENTIJNSE MARINE BRENGT RUSSISCHE TREILER OP STUDENTENSTRIJD IN SANTO DOMINGO INTERNATIONALS LICHT VERDEELD GEMEENTE TERNEUZEN AUTO MET DRONKEN BESTUURDER OVER DE KOP Een bon van de kolenman? Ja. Want hij heeft een financieel voordeeltje voor u. Lage voorjaarsprijzen voor de kolen. Nu is de beste antraciet een stuk goed koper.Profiteer ervan. Bestel nu,meteen! Dan hebt u ze tenminste in huis, als in september de avonden weer killer worden, en de haard mag aan! Nvl kolen bestellen Politieke bijeenkomsten in kazernes Fronsen mogen maar 100 frank meenemen naar buitenland SEATTLE. Deze draagvleugelbo ten van de Amerikaanse marine scheren met een snelheid van meer dan 40 knopen over het wa ter. Vanwege hun snelheid, wend baarheid, en geschiktheid voor ruw water zijn vele marinelan- den geïnteresseerd. Op de voor grond de 110 tons patrouilleboot High Point", die operationeel werd in 1963. Op de achtergrond de 57-tons kanonneerboot „Tu- twncari", welke in 1968 in dienst werd gesteld. Bij Marknesse (N.O.P.) zijn vanmorgen omstreeks tien uur twee personenauto's uit Zwart sluis en Sneek frontaal op elkaar gebotst. De 37-jarige aannemer W. Westerhuis uit Zwartsluis en een nog onbekende vrouw uit de Sneker auto kwamen hierbij om het leven. Beide bestuurders van de auto's werden ernstig ge wond overgebracht naar het zie kenhuis in Emmeloord. De oor zaak van het ongeluk is tot nu toe onbekend. Om het leven kwamen de 30- jarige heer W. Westerhuis, ver tegenwoordiger van een zand en grindbedrijf uit Zwolle en de 49-jarlge mevrouw M. van Dijk- Oppenhuizen uit Lemmer. De bestuurder van de betrokken auto, de 55-jarige heer A. Wes terhuis en de 42-jarige heer H. Slob, vertegenwoordiger uit Sneek, werd ernstig gewond over gebracht naar het ziekenhuis in Emmeloord. De politie vermoedt dat het ongeluk is ontstaan doordat bei de auto's te veel links aanhiel den. Het personeel van de Franse radio en televisie een staats bedrijf heeft met grote meer derheid vrijdagavond besloten, zijn vijf weken geleden begonnen sta king voort te zetten. Ongeveer 12.000 van de 14.000 employe's staken, omdat zij een nieuw statuut voor de omroep wensen en garanties voor objec tiviteit In de berichtgeving. Zware overstromingen hebben in de Zuldchinese provincie Kwan- toeng ruim 100.000 mensen dak loos gemaakt, zo melden kranten in Hongkong op grond van mede delingen van reizigers uit China. De Chinese luchtmacht zou voed sel en andere voorraden boven 't getroffen gebiedi uitgooien. De Argentijnse marine heeft twee Russische treilers aangehou den, omdat zij binnen de Argen tijnse territoriale wateren zouden hebben gevist. De vissersboten werden opgebracht naar Mar del Plata, op 400 km ten zuiden van Buenos Aires. In Santo Domingo, de hoofdstad van de Dominicaanse republiek hebben gevechten tussen groepen studenten van verschillende poli tieke richtingen aan drie studen ten het leven gekost, terwijl er drie werden gewond. Beursplein 5 heeft maandag de nieuwe beursweek ingezet met 'n lioht verdeelde stemming bij de opening voor de internationale waarden. Kon. Olie onderscheid de zich hierbij met een vaste ten dentie op 172, tegen vrijdag als slotprijs 170,10. Het publiek nam deze stukken, zij het mondjes maat, uit de markt. Dit was reeds voldoende voor de vrij forse koersverhoging. Het olie-aandeel werd goed gesteund door Wall- street, alwaar dit fonds vrijdag een dollar hoger sloot. Hierdoor steeg de koers vrijdagavond in Amsterdam tot 172. Philips en Unilever sloten op de Newyorkse beurs lager doch dit was van wei nig invloed op deze fondsen op het Damrak. Philips deed onver anderd 146,90, terwijl Unilever 'n paar dubbeltjes steeg tot 139,90. AKU daalde aanvankelijk een halve gulden als gevolg van (Vinstnemingen, doch kon zich later herstellen tot 85 (85,20). De handel in al deze fondsen was zeer kalm. Hoogovens werd goed prijshoudend geadviseerd op 117,50. De belastingverhoging in Ame rika is vrijdag niet van invloed geweest op het koersverloop in Wallstreet. De markt sloot er goed prijshoudend hetgeen als een tegenvaller werd beschouwd. Men had op een vaste tendentie gerekend na het bekend worden van genoemde belastingver hoging. De burgemeester van Terneu- zen brengt ter algemene kennis dat een openbare vergadering van de gemeenteraad van Ter- neuzen zal worden gehouden op donderdag 27 juni 1968 te 19.30 uur, in het gemeentehuis alhier. Terneuzen, 24 juni 1968. De burgemeester voornoemd, J. C. ASCHOFF. Van de scheepvaartwaarden was Van Nievelt aan de vaste kant met een koersverbetering van twee punten tot 129%, De overige fondsen gaven geen ver anderingen van betekenis te zien. Amsterdam Rubber herstelde zich van 48 tot 49 doch deze prijs was altijd nog 1% punt beneden de slotprijs van vrijdag, toen dit fonds zeven punten daalde als ge volg van het passeren van het dividend. De staatsfondsenmarkt was voor de 7 pet. leningen goed gedisponeerd met weinig zaken. Op 3 juli kan worden ingeschre ven op 30 min. 7 pet. obligaties Inter-American Development Bank, tegen 99 pet. Kon. Olie 'kon verder aantrek ken tot 172,90 ofwel de hoogste prijs van de dag. AKU verliet de markt op 85,10, Philips deed 146,60 en Unilever 139,50. Van de cultures gaf Amsterdam Rubber een krachtig koersherstel te zien tot 52- In Figee werd geen notering op gemaakt i.v.m. een te verwachten communiqué. Vandaag werden voor het eerst certificaten Getty Oil Corp. verhandeld en wei op 104% dir. De belangstelling was, gezien de algehele marktconstel- latie, redelijk. De belangstelling voor de aandelen- en winstobli gaties n.v. Beleggingsmaatschap pij IKA was groot en overtrof de verwachtingen. In de le periode gaf Geveke een koerswinst te zien van zeven punten, vijf punten hoger waren Kemo en Biihrmann. Maintz Handel steeg inclusief dividend, 15 punten. Hetzelfde deed Bols eveneens inclusief dividend met een stijging van 2,60. Heineken ging 24 punten omhoog. Ned. Huistelefoon was 10 punten hoger niet aan te komen op 810. Claims Bammens daalden een dubbeltje tot 2 gulden. Aan de verlieszijde noteerden wij: Metaverpa, Ko renschoof en Sanders Behang ieder met vijf punten en Ned. Ford met tien punten. In de 2e periode steeg Simon de Wit vijf punten. Deli Mij. ver beterde tot 69,10. Chem. Naarden gaf zes en Internatio 16 punten prijs. In aandelen IKA werd voor de eerste verhandeldag 192 ge daan, in de inkomstenobligaties IKA 110 pet. De 19-jarige H. Timmer uit Almelo is in de nacht van zon dag op maandag bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. Hij zat naast de bestuurder van een auto die in een bocht over de kop sloeg. De bestuurder, die onder invloed van sterke drank verkeerde en geen rijbewijs had, werd licht gewond, een derde in zittende liep ernstige evrwondin- gen op. De auto, die geheel ver nield werd, was gestolen. Op de velden van de v.v. Axel organiseerde de scheidsrechters- vereniging Oost Zeeuws-Vlaan- deren een geslaagd veteranen- tournooi. Uiteindelijk ging Terneuzen met de hoogste eer strijken, ter wijl Hoek een knappe prestatie leverde door als tweede te eindi gen. Het tournooi werd gespeeld in twee poules. Poule 1: AxelScheidsrechters- vereniging O. Z. VI. 00 HoekScheidsr.ver. N. en Z.-Beveland 20 AxelScheidsr.ver. N. en Zuid-Beveland 40 HoekScheidsr.ver. O.-Z.-Vl. 0—0 AxelHoek o1 Scheidsr.ver. O. Z.-Vl. Scheidsr.ver. N. en Z.-B. 30 Poule 2: TerneuzenScheidsr.ver. Walcheren 01 PhilipsHontenisse 11 TerneuzenHontenisse 31 PhilipsScheidsr.ver. Walcheren 00 TerneuzenPhilips 20 HontenisseScheidsr.ver. Walcheren 00 Finale: HoekTerneuzen 23 3. Scheidsr.ver. Oost Z.-Vl. 4. Scheidsr.ver. Walcheren 5. Hontenisse 6. Axel 7. Scheidsr.ver. N. en Z.-B. 8. Philips. De voorzitter de heer M. v. d. Linde reikte de prijzen uit en dankte allen die aan het slagen van dit tournooi hadden meege werkt. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de v.v. Axel, de terreinknecht, de heer Me- chielsen (E.H.B.O.). Hij wekte Axel op om ook een veteranen- elftal op te richten. De heer J. de Smidt, voorzitter van de veteranencommissie van „Terneuzen", sprak een dank woord namens de deelnemers aan het adres van de organisa toren de heren Roelands, Zuid- weg en v. d. Linde. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van heden werden aangevoerd 1131 slachtrunderen en 474 var kens. De noteringen waren als volgt Slachtrunderen: extra kwal. ƒ4,85ƒ5,20, le kwal. ƒ4,20 ƒ4,60, 2e kwal. ƒ3,75—ƒ4, 3e kwal. 3,603,70; varkens: le kwal. ƒ2,07—ƒ2,10, 2e kwal. 2,04^-/2,07, 3e kwal. ƒ1,99— 2,04; stieren ƒ4,104,60; worst koeien ƒ3,50—ƒ3,70; slachtzeu- gen 1,601,70; zware varkens 1,801,85. Alles per kg. Overzicht: Slachtrunderen: iets minder aanvoer en kalme han del, prijzen iets gedurkt; var kens: aanvoer ruimer, stroeve handel, prijzen iets lager, enkele prima's boven notering. Wat doet de kolenma: meteen bon in uw krant? De minister van defensie, W. den Toom, heeft vertegenwoordi gers van de stichting Nederland se politieke jongeren contact raad (n.p.j.c.r.) verzocht hun gedach ten over de manier waarop zij met hun streven naar politieke discussies in kazernes kunnen aansluiten op wat binnen de strijdkrachten aan vormingsbe leid wordt verricht, nader uit te werken. De minister zal hierbij alle medewerking verlenen. Wan neer de resultaten van het over leg met de n.p.j.c.r. bekend zijn zal minister Den Toom de ka mer in kennis stellen van zijn op vatting over politieke discussies in de strijdkrachten. Franse ingezetenen, die zich naar het buitenland begeven voor een verblijf aldaar van nog geen 24 uur, mogen niet meer dan eengemaakt DRIMMELENPrinses Beatrix, prins Claus en prins Willem- Alexander aan boord van „D« Groene Draeck" tijdens het Ad- miraalzeilen dat een der hoogte punten vormde van de officiële opening van de nieuwe jacht werf in Drimmelen. bedrag ter waarde van 100 frank meenemen, hetzij in Frans geld hetzij in deviezen. Dit is zaterdM in de Franse staatsoourant bekeedJ

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4