PROVINCIAAL NIEUWS MAN DOODT VROUW EN KIND FEL VUURGEVECHT TUSSEN ISRAËLISCHE EN EGYPTISCHE ARTILLERIE AAN HET SUEZKANAAL ZWARE VERLIEZEN VOOR DE ZDIDVIETNAMEZEN ROND SAIGON Twee ontsnapten weer ingerekend VERLOVINGS RINGEN pgprr Terneuzen - AGENDA Axel Goes Hulst Oostburg Vogelwaarde IJzendijke Zaamslag Maandag 24/dinsdag 25 juni 1968 DE V R IT E'ZE'EÜ VJ Eindexamen HTS-Vlissingen Aan de Vlissingse HTS slaagden /oor de afdeling weg- en water bouwkunde o.m. B. R. H. M. Al- oregts te Hulst; D. C. Bareman te Zaamslag; J. J. de Bruijne te Wa terlandkerkje en C. I. de Hulster te Oostburg. Voor de afdeling electrotechniek slaagden o.m. H. J. T. M. Albregts te Hulst; W. F. Buijze te Axel; J. A. Ducheine te Lamswaarde; E. J. J. Lambert te Oostburg; B. P. M. Pieters te Terneuzen, en W. R. Rozenkranz te Oostburg. Afdeling werktuigbouwkunde: M. Dieleman en A. de Kraker, gei den te Axel, en J. J. A. Verschel den te St. Jansteen. Kandidaatsexamen rechten Te Rotterdam slaagde voor het kandidaatsexamen rechten de heer T. V. M. de Meijer te Ter neuzen. He-opening bloemenzaak Zaterdagmorgen konden de klan ten en verdere belangstellenden van de firma Smallegange in de Axelsestraat 192 te Terneuzen hun bewonderende blikken wijden aan de gemoderniseerde zaak. De afdeling groenten is verdwe nen, nu ziet men in het gehele keurig ingerichte interieur allerlei prachtige bloemen, smaakvol bij een gebracht. De* firma Smallegange beeft de verkoop van bloemwerken, snij bloemen en potplanten aanmerke lijk uitgebreid en er ook fraaie potterie aan toegevoegd1. Visser-Koole opent boutique „It" Veel tieners toonden zaterdag namiddag hun belangstelling voor <Se opening van de boutique en „magies sentrum" „it" gelegen achter de zaak aan de Axelsestraat (de ingang is via de brandgang aan de achterzijde, via Schoollaan). Dit is de derde boutique speciaal voor jongeren, die in vrij korte tijd in Terneuzen wordt geopend. Voor ouderen zal de aankleding van het interieur een beetje on wennig aandoen. Zij verwachten in een textielzaak niet zo direct een ouderwetse buiskachel, ook geen closetpotten boven op de kast en zo nog meer van op het eerste ge zicht wat bizarre zaken. De aan kleding is wel origineel en het is begrijpelijk dat een dergelijke sfeer de jongeren zal aanspreken en voor deze categorie is „it" ten slotte bedoeld. Zij zullen er behalve deze eigen tijdse aankleding en dito muziek een grote keuze in allerlei kleding vinden en dit geldt zowel voor meisjes'hls- voor jongens. Tot de paskamers toe zijn in „stijl" gehouden. Succes voor Terneuzense duivenmelker Als de geschelpte doffer, met de toepasselijke bijnaam om z'n prestaties van „de stier" 71 m. meer had afgelegd op de natio nale wedstrijd van Moulins was Vanaf 29 MEI t/m einde JUNI Terneuzen: Bernhard Sweers- laan 31, modelwoning Woning inrichting „Eigen Haard". Da gelijks geopend van 29 uu: Middelburg: Zeeuws Museum, 10—12.30 en 14—17 uur: Ex positie Pieter de Bodt en Lies- beth Binkhorst (tot 28 juni, behalve 's zondags). MAANDAG 24 JUNI TerneuzenLuxor-heater, S uur: „Mini, mini.' Hip, hip". DINSDAG 25 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Mini, mini! Hip, hip". NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden is na een gedul dig gedragen lijden vre dig ontslapen mijn lieve Man en onze zo zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader LOUIS DE FOOTER, op de leeftijd van 74 jaar en 6 maanden. Zaamslag: j. J. de Pooter— van Langevelde 's-Gravenhage: Van Aerssenstraat 26b.: J. de Pooter W. M. de Footer— Wisse Hans en Tineke Jan Anneke Goodna (Australië): J, S. Yntema de Pooter R. Yntema Jenny Zaamslag, 24 juni 1968. Achterstraat 15. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op donderdag 27 juni a.s. des namiddags 2.30 utn' vanuit de consisto rie der Ned. Herv. Kerk. hij in het bezit gekomen van de eerste prijs n.l. 2 auto's. Nu moet hij „tevreden" zijn met de twee de waarvan nog niet bekend is wat het allemaal (t.v. - bromfiet sen e.d.) kan zijn. Uit het geringe verschil blijkt evenwel dat de duiven van de heer J. A. de Smidt van het goe de soort zijn. Hij bevindt zich met z'n gevleugelde vrienden steeds onder de eersten. Het ras komst van goede huizen. Het ras de „stal" KuypersHendriks te Stabroeck (B.) en René Moens te Astena (B.). De „stier" kwam de laatste maal uit de wedvlucht met voor z'n baas de 2e prijs nationaal en de 2e provinciaal. Dat de heer De Smidt niet al leen nationaal een woordje mee spreekt maar ook internationaal bekend is blijkt uit het bezoek van duivenmelkers van over de grens, die z'n duiven komen zien en kopen. De heer De Smidt heeft voor de naaste toekomst wel zorgen. Wanneer het nieuwe lyceum in gebruik wordt geno men en hij daarbij de conciërge woning zal moeten betrekken, is hij naar z'n mening wel een paar seizoenen uit „de slag" omdat het overkweken naar het nieuwe hod geen gemakkelijke opgave is en veel tijd neemt. Zonneschool op reis De Zonneschool heeft haar laat ste twee schoolreizen gemaakt on der leiding van het hoofd van de school, de heer P. A. Ocké, die per 1 augustus het onderwijs met pen sioen verlaat. De reis van de hoogste klassen der school ging naar Zuid-Lim burg. De leerlingen van de zesde klas hadden deze reis zelf uitge kozen en zullen er zeker geen spijt van hebben. De rondrit ging over Maastricht Sleenaken, Vaals, Gulpen, Valken burg. De bezienswaardigheden die wer den bezocht, waren o.m. Margra ten, het Drielandenpunt, de florel- lenkwekerij en een bezoek aan een steenkolenmijn. Een in alle opzichten geslaagde reis met kinderen, die tevreden en moe terugkwamen in Terneuzen. De reis van de laagste klassen ging naar Rotterdam. Via Antwer- pen_ reed men naar Rotterdam (Zuidplein) om daar plaats te ne men in de metro. Dit heeft op die kinderen diepe indruk gemaakt. De meeste kinderen vonden dit het mooiste deel van de reis. Daarna een bezoek aan de dierentuin „Blij- dorp" en de speeltuin in de Zoo. Blijde ouders wachtten 's avonds hun kinderen aan school op. Per soneel en helpsters kunnen terug zien op twee geslaagde schoolrei zen. Voor het hoofd van de school een prettige afronding van zijn taak. Danstest Zaterdag j.l. werd in de dans school van de heer Bilderbeek 'n danstest Latijns-Amerikaanse dansen gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond, ook van de zijde der ouders. De bronzen speld kon worden toegekend aan: De dames: J. v. Cadsand, J. van Dusteren, A. Pieters, A. Roelands, N. J. Vielevoye en M. de Waal, al len te Terneuzen; C. Koene te Hulst; J. Eggermpnt te Sluiskil, en J. Verstel]© te Philippine, de heren A. Calle, J. Crince, J. Grootjans, J. Lantsheer en A. Schoof, allen te Terneuzen; J. Sponselee te Walsoorden, en J. Hamelink te Axel, en de echt paren Van der Meer en Luteyn te Terneuzen. De jury werd ge vormd door de heer en mevrouw D© Bra te Roosendaal. Waterschap Axeler Ambacht vergadert Plet waterschap Axeler Am bacht komt donderdag 4 juli 1968, des namiddags 2.00 uur in ,,'t Trefpunt" te Axel bijeen ter be handeling van de volgende agen dapunten: Voorstel overdracht beheer en onderhoud weg. Voorstel salarismaatregelen watersc'hapspersoneel. Voorstel vaststelling overleg- verordening rechtspositie-rege lingen waterschapspersoneel. Aanbieding wijziging begroting 1966. Aanbieding rekening 1966. De op de agenda betrekking hebbende stukken liggen ter in zage in het waterschapshuis Burchtlaan 1, op werkdagen van 9.0012.00 uur. Na de vergadering van de Dijkraad Waterkering Ser-Lip- pens wordt per bus een excursie gemaakt naar de dijksverbetering Hellegatpolder en de wegsver- beteringen 1967, waarna koffie tafel in restaurant „Zomerlust" te Axel. Axelse avondvierdaagse geëindigd Onder auspiciën van de Neder landse wandelsportbond werd vorige week in Axel de avond vierdaagse gehouden. Vrijdag avond legden 58 wandelaars, groot en klein, jong en oud, ver moeid, maar voldaan de laatste kilometers af van de 60 of 40 ki lometers, die zij van de afgelo pen dagen in de benen hadden. Aan dit jubileum-wandelfestijn, dat ditmaal voor de 25e maai werd georganiseerd, nam Axel voor de 13e maal deel. Uitvallers werden in deze avondvierdaagse, die in samenwerking met Zaam slag werd georganiseerd, niet ge noteerd, zodat vrijdagavond alle wandelaars in café Benelux uit handen van de heer J. Ocké hun onderscheiding in ontvangst mochten nemen. Roode Kruis afd. Axel hield buitenoefening Donderdagavond werd door de Axelse Roode Kruiskolonne en E.H.B.O. onder leiding van dokter Boor een geslaagde buitenoefe ning gehouden. Op deskundige wijze was door de heer Wisse op het opgespoten gebied achter de watertoren een rampgebied uitgezet. Onmiddel lijk na de melding dat hier een ramp had plaatsgevonden kreeg de R.K. kolonne bevel uit te trek ken naar het rampgebied waar de slachtoffers lagen verspreid. Via een kabelbaan werden de slacht offers in zeer korte tijd afgevoerd naar de verzamelplaats gewon den, van waaruit de gewonden naar het o.l.v. zr. Geleynse staan de noodziekenhuis ter verdere verpleging werden afgevoerd. Dokter Boor besprak na afloop deze leerzame oefening en drukte zijn tevredenheid uit over 't ver loop hiervan. Snel ziekentransport In samenwerking tussen de ver- keersgroepen van de rijkspolitie en de sectie bijzondere verkeerstaken in Driebergen is zondag in ander half uur tijd een ernstige patiënt overgebracht van een ziekenhuis in Goes naar het Wilhelminazie- kenhuis in Amsterdam. De ver- keersgroep Middelburg leidde de ambulance van Goes tot voorbij Bergen op Zoom, waar het escorte werd overgenomen door de groep Breda. Via Breda leidde een witte Porsche de ambulance via Vianen naar Amsterdam, waar de ge meentepolitie het escorte overnam tot aan het ziekenhuis. Tentoonstelling afgelast door vandalisme Dertien beeldhouwwerken van Antwerpse kunstenaars, die tot en met augustus in Hulst in de open lucht geëxposeerd zouden worden, zijn vandaag met de meeste spoed naar België terug gezonden. De enkele dagen, dat de beelden in Hulst hebben ge staan, is de Hulster jeugd der mate met en op de beeldhouw werken te keer gegaan, dat de organisatoren van de expositie het niet langer verantwoord von den om de beelden te laten staan. „We waren doodsbenauwd dat de beeldhouwwerken, die voor 70.000verzekerd waren, be schadigd zouden worden", zegt de heer J. H. Stolte voorzitter van de kunstkring „Van de vos Rei- naerde" uit Hulst. Ondanks speciale aandacht van de politie werden de beelden ge regeld omgegooid en werd er overheen geklommen. Zaterdag zou de expositie officieel geopend worden door de burgemeester van Hulst, maar gezien de reactie op de beeldhouwwerken van de Hulster jeugd werd aan alle ge nodigden voor de opening tele grafisch meegedeeld, dat het feest niet door ging. Nadat zondag een jongen kans had gezien een mar meren beeld van tweehonderd kilo van zijn sokkel te gooien, werd definitief besloten de ten toonstelling niet door te laten gaan. Vergadering gemeenteraad Dinsdagavond komt de ge meenteraad van Oostburg bijeen. Ontslag moet worden verleend aan de curatoren van de gemeen telijke gymnasiale afdeling van t Koningin Wilhelmina-lyceum, omdat deze school door het rijk is overgenomen. Dit is eveneens het geval met de leden van de raad van toezicht op het middelbaar onderwijs. In verband met het be stemmingsplan „Veerhoekpolder moeten enige percelen grond worden aangekocht. Voor de straatverlichting op het Ledel plein is een bedrag van 12000 nodig en voor verbetering van de Zuidzandsestraat een aanvullend crediet van ƒ22.500. Indertijd werd reeds een crediet van 67.500 verstrekt. Aan mevr. C. de BruijneRis- seeuw werd indertijd een vergun ning geweigerd voor het bouwen op een perceel grond in de Hen- ricuspolder, omdat het bouwwerk in strijd zou zijn met het geldende bestemmingsplan. Mevr. De Bruijne heeft tegen dit raads besluit beroep aangetekend. Het college is van oordeel dat er geen voldoende reden aanwezig is tot wijziging van het ingenomen standpunt. Openbare raadsvergadering op donderdag 27 juni 1968 De raad der gemeente Vogel waarde komt donderdag 27 juni 1968, des namiddags te 7 uur, bij een ter behandeling van o.m. de volgende punten: Intrekking besluit vergoeding aan Picavet N.V. voor invoerkeu ring. Verordening keurlonen vee en vlees. Aankoop grond ter uitvoering van het bestemmingsplan „Hengst dijk-Zuid" (A. Krieckaert). Subsidie t.b.v. lagere tuinbouw school te Kapelle. Afrekening gemeentelijke bijdra gen voor sportgebouw. Overdracht van gymnastieklo. kaal te Hengstdijk. Aanvullend crediet gymnastiek lokaal te Hengstdijk. Begroting 1967, 44e wijziging (slotwijziging). Ruiling water De Vogel. Burge meester en wethouders zullen hier omtrent een voorstel doen in een besloten vergadering. Met duim bekneld Het 3-jarig zoontje van bakker J. van G. kwam op een onver wacht ogenblik bij de eierhande- laar met zijn duimpje tussen de sorteermachine terecht. Het duimpje werd zo ernstig bescha digd dat het knaapje in het zie kenhuis te Oostiburg moest w'or- den opgenomen. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer A. van Sorgen te IJzendijke slaagde te Amsterdam voor het examen radio-monteur V.E.V. Drumbandshow Zondag 30 juni zal de drum band van de Broeder Muller uit Breda een drumbandshow ver zorgen op de markt. Aanvang van deze show om 5 uur. Deze bekende drumband met 70 leden werd in 1966 Europees kampioen. Geslaagd Mej. M. C. M. van Tatenhove, werkzaam in het bejaardentehuis Rustoord te Zaamslag, slaagde dezer dagen voor het diploma be- j aardenhelpster. Schoolreis Vrijdag j.l. maakten de leerlin gen van de chr. school te Reuzen- hoek hun jaarlijkse uitstapje naar Walcheren. Het begin was zeker voor een schoolreis zeer bijzonder. Bij haar bezoek aan Zeeland bracht koningin Juliana ook een bliksembezoek aan „Sehelde- poort" in Vlissingen-Oost. De welwillende medewerking van de personeelschef van de Kon. Mij. „De Schelde" maakte het mogelijk, dat de kinderen zich konden opstellen bij de ingang. Toen de koningin even later arri veerde, kreeg zij een beslist niet geplande ovatie van de Zeeuws- vlaamse kinderen. Blijkbaar vond ook de koningin het leuk op deze plaats kinderen te ontmoeten, want toen zij voor de tweede maai passeerde, was het dak van haar auto neergelaten. Vervolgens brachten de kinde ren een bezoek aan miniatuur Walcheren, beklommen ze de Lange Jan en maakten ze een rondvaart over het Veerse Meer. Na een rondwandeling door Veer© en een tochtje naar het strand van Vrouwenpolder werd de terugreis aanvaard. De 28-jarige Nederlander P. B. die in Poppel in België woont en bij een bierbrouwerij in 's-Her- togenbosch werkt, heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag om half twee zijn 28-jarige vrouw Cornelia en zijn tweejarig zoontje René door wurging om het leven gebracht. Hij doodde ook de hond. De man had nadat hij de brou werij had verlaten café's bezocht en was dronken thuisgekomen. De politie veronderstelt dat zijn vrouw, die een tweede kind ver wachtte en acht maanden zwan ger was, hem zijn gedrag heeft verweten en dat B. hierdoor in woede is ontstoken. Nadat hij zijn vrouw en kind had gedood, is B. op zijn bromfiets naar de grens gereden, waar hij een douanebeambte vertelde, dat er brand was in de Partorijstraat in Poppel, in welke straat B. woont. De beambte is gaan kijken, maar zag niets ongewoons. Omstreeks vijf uur zaterdagmor gen heeft B. zich bij de politie van Oosterhout gemeld. Uit het verhoor door de politie in Oosterhout is komen vast te staan, dat de gang van zaken in derdaad is geweest, zoals al werd verondersteld. De man is in woede ontstoken over de ontstemming van zijn vrouw, dat hij Iaat en dronken thuis kwam. Hij zal, hoe wel het delict in België is begaan, in Nederland bij de rechtbank in Breda terecht staan, omdat hij Nederlander is en in Neder land is aangehouden. AKKOORD IN BEGINSEL BIJ CITROEN De onderhandelingen tussen de vakbonden en de directie van de Franse Citroënfabrieken zijn vrij dag geëindigd in een akkoord in beginsel, aldus is van werk geverszijde bekendgemaakt. Za terdag moeten de werknemers over d'it akkoord stemmen. Wordt het goedgekeurd, dan zou het werk bij Citroen maandag door de 50.000 arbeiders van de fabriek hervat kunnen worden. Er is overeenstemming be reikt over een loonsverhoging van ongeveer 13 procent, uitbrei ding van de medezeggenschap van de vakbonden in het bedrijf en beperking van de arbeidstijd vóór het einde van het jaar. SCHIETING TE TERNEUZEN Ter ere van het 30-jarige „kei zerschap" van de heer J. van Es- broek organiseerde de handboog schuttersvereniging „De Wester- schelde" te Terneuzen een wed strijd waaraan 64 schutters deel namen. De eerste hoogvogel werd niet afgeschoten. De tweede hoogvogel was voor M. Pluijm te Westdorpe; de eerste zijvogel: Van voren uit Assende (B.)de tweede zijvogel werd niet afge schoten; de eerste kal werd door A. Roose uit Axel naar beneden gehaald en de tweede kal werd niet afgeschoten. Afgeschoten werden ook 39 kleine vogels. KeizerJ. van Esbroak uit Sluiskil. De Israëlische eri Egyptische artillerie hebben zondagavond 'n vuurgevecht-geleverd over een ruim 30 km lang front langs het Suezkanaal, zo heeft een Israë lische militaire woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. Volgens de woordvoerder was het vuurgevecht begonnen met een mortierbeschieting door de Egyptenaren van Israëlische een heden in het gebied van Ismailia. De Israëliërs hadden het vuur beantwoord, waarna de Egypte naren hun artillerie over een breed front hadden ingeschakeld. De Israëliërs waren toen ook hun artillerie gaan gebruiken. In Tel Aviv werd later bekend gemaakt dat het artillerieduel 85 minuten heeft geduurd. Twee Is raëlische soldaten hadden ver wondingen opgelopen. Volgens een Egyptische lezing zijn de Israëliërs met schieten begonnen. De Egyptenaren had den teruggeschoten waarop de Israëliërs het vuren hadden ge ïntensiveerd. De Egyptische ar tillerie had toen de Israëlische BROMFIETSER TEGEN TREIN Zondagmorgen om half elf is in FaH°merbroek (gem. Oldebroek) de 18-jarige jongen H. Hoogers om het leven gekomen toen hij op 'n niet-beveiligde overweg in de Ha- nesteedseweg met zijn bromfiets tegen een passerende trein reed. De trein (stoptrein Wezep-Zwol- le) had 27 minuten vertraging en de daaropvolgende sneltrein 19 minuten. kanonnen tot zwijgen gebracht. Eén Egyptische militaire woordvoerder, geciteerd door radio-Cairo, verklaarde dat de Egyptische artillerie bij het ge vecht zes Israëlische tanks, een munitieopslagplaats, een raket- lanceerinstallatie, vier anti- tankkanonnen en zes artillerie ën mortierbatterijen had ver nield. Zes Egyptische soldaten had den lichte verwondingen opgelo pen. Verscheidene huizen en het ziekenhuis van Ismalia waren in brand geraakt. De branden wa ren geblust. DADERS VAN 100 INBRAKEN GEPAKT De politie te Schiedam heeft twee jongemannen aangehouden die bekend hebben in een maand tijd ongeveer 100 inbraken in Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis en Rotterdam te hebben ge pleegd. Het tweetal, de 25-jarige H. H. uit Maassluis en de even eens 25-jarige C. L. uit Vlaardin gen, werd in de nacht van vrij dag op zaterdag door de politie te Schiedam betrapt toen zij be zig waren in te breken in een winkel aan de Liduinastraat te Schiedam. In het algemeen wa ren de resultaten van de inbra ken voor verdachten niet groot, doch hier en daar werd daarbij nog al wat schade aangericht. DRONKEN MAN VEROORZAAKTE AANRIJDING In Groningen heeft de 32-jarige timmerman G. B., kennelijk onder invloed, een aanrijding veroorzaakt waarbij twee inzittenden van de auto, die hij na het omslaan van een bocht ramde, werden gewond. Zijn eigen auto ging total loss. Na de aanrijding maakte B. zich uit de voeten. Aan de hand van het kenteken van zijn auto werd snel zijn identiteit vastgesteld, zodat hij een kwartier later, bij een kennis, kon worden aangehouden. B. is reeds drie maal veroordeeld wegens het autorijden onder In vloed. Op het ogenblik loopt tegen hem nog een ontzegging van de rij bevoegdheid. Nederlandse in Zwitserland verongelukt Bij een verkeersongeluk bij Frick in het Aargau in Zwitser land is de 24-jarige mejuffrouw A. M. Kleine uit Ede om het le- n "ekomen. Het ongeluk ge beurde zaterdagmiddag om streeks twee uur. Het slachtoffer zat in een personenauto die werd aangereden door een tegenlig ger die in een slip was geraakt. De bestuurder van de twee auto's werdén zwaar gewond. Stijlvol klassiek of fonkelend van enthousiasme. Grote keu ze en gezellig kiezen. Fraaie gravering is bij de kosten in begrepen. Prijzen vanaf 1120.- p.p. Dingemanse AXELSESTRAAT 46 TERNEUZEN Twee Zuidvietnamese batal jons hebben zaterdag in een ge vecht met Noordvietnamese een heden op ongeveer 80 kilometer ten noordoosten van Saigon „zware verliezen" geleden, aldus een Zuidvietnamese woordvoer der. De term „zwaar" wordt ge woonlijk gebruikt als meer dan de helft van de in de strijd be trokken eenheid buiten gevecht gesteld is. Volgens de woordvoerder was een bataljon bij Dinh Quoean in de provincie Long Khanh in een hinderlaag gevallen. Een tweede bataljon, dat het eerste moest ontzetten, onderging hezelfde lot. Inmiddels is een derde bataljon naar het strijdtoneel gezonden. Amerikaanse B-52 bommen werpers hebben zondag de bom bardementen op troepenconcen traties, opslagplaatsen, stellingen en infiltratieroutes van de viet- cong binnen een straal van 80 kilometer van Saigon voortgezet. De schokken, veroorzaakt dooi de ontploffende bommen, werden duidelijker en langduriger dan ooit tevoren in Saigon gevoeld. Een Amerikaanse militaire woordvoerder heeft in Dong Ha verklaard dat Amerikaanse ma riniers rond de basis Khe Sanh die vlak bij de Laotiaanse grens De Groninger politie heeft met inschakeling van alle beschikbare krachten zaterdagmiddag tussen 14.45 en 17.45 uur jacht gemaakt op twee jeugdige gevangenen, die na een vechtpartij tijdens het luchten kans hadden gezien te ontvluchten uit het buis van be waring aan de Hereweg te Gro ningen. De 22-jarige H. F. uit Winschoten en de 22-jarige J. W. uit Valthermond, beiden verdacht van inbraken, werden drie uur na hun ontsnapping door de politie ontdekt in het water van het Win- schoterdiep, waar zij zich verstopt hielden met alleen het hoofd boven water. De ontsnapping was het gevolg van een complot waarbij vijf ge vangenen betrokken zijn geweest. Tijdens het luchten overvielen zij op de „luchtplaats" de twee be wakers. Na een hevige vechtpartij gelukte het hun de bewakers vast te binden, waama twee van de vijf samenzweerders met behulp van een lang touw en een ladder over een schutting klommen, die als gevolg van een verbouwing de ommuring verving. De drie ande ren gaven om onljjr-kende redenen hun plan op en werden spoedig door toegesnelde bewakers over meesterd. De twee uitbrekers zijn overge bracht naar het hoofdbureau van politie en zullen, na te zijn ge hoord, naar het huis van bewa ring terugkeren. ligt, in vijf weken tjjds 2.010 Noordvietnamezen hebben ge dood. Aan Amerikaanse zijde sneuvelden 262 man en werden ruim 1.380 gewond. De woord voerder zei voorts dat in de afge lopen paar maanden steeds meer Noordvietnamezen naar het zui den zijn gekomen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3