PROVINCIAAL NIEUWS Voor de zondag P RI SM A DINGEMANSE Amerikaanse huis van afgevaardigden aanvaardt voorstel tot verhoging van de inkomstenbelasting Weekenddiensten KERKDIENSTEN Verbetering rijksgroepsregelingen werklozen en minder-validen Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 22 juni I9ö3 Terneuzen Axel Breskens Cadzand Sluis Waterlandkerkje Zaamslag Schiedamse wethouder gaat bedanken - AGENDA - Kerknieuws Algemene vergadering Chr. Volksonderwijs Onder voorzitterschap van de heer J. A. Verlinde hield de ver eniging voor chr. volksonderwijs te Terneuzen haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering in de hervormde school aan de Leeu wenlaan. Na gebed en bijbellezing door de voorzitter gaf deze een uit voerige uiteenzetting over de be langrijkste gebeurtenissen in 1967, met name de in gebruik neming van twee scholen aan resp. de Wagnerhof en de Tama rindestraat. Verder dankte de heer Verlinde al degenen die in het afgelopen jaar hun krachten aan het chr. volksonderwijs in Terneuzen hebben gegeven. De heren J. P. van Wel en F. A. Harms, die gedurende vele jaren als voorzitter en secretaris veel en belangrijk werk voor het chr. onderwijs in Terneuzen hebben verricht, traden als bestuurslid af, waarbij de voorzitter hen in het bijzonder dankte. De heren F. Veth en W. Zondervan werden als nieuwe bestuursleden geko zen. In zijn jaaroverzicht wijdde de secretaris, de heer P. Linden- bergh, veel aandacht aan de „uit bouw" van het werk van de ver eniging. De penningmeester, de heer P. J. Doetjes, sprak in zijn finan cieel jaaroverzicht met zorg over het voorbije jaar, wegens de ope ning van de scholen aan Wagner hof en Tamarindestraat. Door de reserves aan te spreken had men het „net nog kunnen halen". Voor de toekomst meende de heer Doetjes niet al te pessimistisch te moeten zijn. Als lid van de kascommissie was de heer K. de Koeyer aan de beurt van aftreden. In zijn plaats werd de heer K. Veldman ge kozen, die nu met de heer J. Pauw de kascommissie vormt. Tijdens de vergadering werd nog medegedeeld dat in 1967 een eerste kontakt werd gelegd met andere chr. schoolverenigingen in Terneuzen. Op deze wijze hoopt men in de toekomst tot een zeke re vorm van samenwerking te komen. Stichting speeltuin in nieuw-Terneuzen definitief In het chr. lyceum aan de Mo- zarthof vergaderden donderdag avond het voorlopige bestuur van de in het leven te roepen speel tuinstichting en een aantal be langstellenden om te trachten te komen tot de vorming van een definitief bestuur. Hierin is men geslaagd en dit bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter, resp. vice- voorzitter, de heren K. J. Loopik en E. Folkersma; 1ste secretaris de heer A. Moggré, en 2de secre taresse mevr. P. Spierenburg; le en 2de penningmeester de heren J. Sturm en J. Stoop. Verder heb ben in het bestuur zitting, de da mes M. Martensde Jong en A. Blomvan Weelde en de heren pastoor L. Heijnen, W. van Riet, J. van Heugten, J. Bijsterbos, F. Verstraeten, G. van Altena en J. Beumer. Er is nog geen nieuwe naam voor de speeltuin gevonden. Hiervoor zal een prijsvraag wor den uitgeschreven en het kind dat een toepasselijke naam vindt zal de officiële opening mogen verrichten.De contributie werd vastgesteld op 1,50 per gezin (ongeacht de grootte) per maand. Het ligt ook in de bedoeling een „speeltuinkrant" te laten ver schijnen. Het gemeentebestuur wil dit particuliere initiatief graag steu nen door een terrein beschikbaar te stellen, daar omheen een afras tering te maken en een geldelijke subsidie te geven. De plaats waar de speeltuin zal komen is nog niet definitief vastgesteld, maar men denkt aan een terrein in de naaste omgeving van de Alvarez- laan, dat het meest centraal is ge legen in 't rayon Herman Heijer- mansstraat Bernhard Sweers- laan. Het ligt bovendien in de bedoe ling obligaties ad ƒ25,uit te geven. De stichting heeft het voornemen toe te treden tot de „N.U.S.O.". Hervormde vrouwengroep „Lydia" ging op reis Donderdag j.l. maakte de her vormde vrouwengroep „Lydia" haar jaarlijks uitstapje. Om half zes werd gestart en via Antwerpen ging het naar Breda, waar koffie werd gedronken. De reis ging verder naar Gouda, waar de zeer drukke markt en de kaas-waag werden bezocht en ook het stadhuis werd bezichtigd. In Lage Vuursohe werden panne koeken gegeten, waarna een be zoek werd gebracht aan 't prach tige Kasteel „De Haar" in Haar- zuilen. Nadat er in Utrecht nog ge legenheid was een paar uur te winkelen, werd de thuisreis aan vaard. Het was een geslaagde dag. Agenda gemeenteraad De gemeenteraad van Axel komt dinsdag 25 juni a.s. bijeen ter behandeling van o.m. de vol gende punten: Voorstel tot het vaststellen van de le wijziging van de „Verorde ning regelende het dansen"; idem tot het verlenen van me dewerking op grond van artikel 72 der lager onderwijswet 1920 tot uitbreiding van de christelijke school voor uitgebreid lager on derwijs te Axelt Het bestuur van de vereniging voor chr. nationaal schoolonder wijs te Axel heeft onder dagteke ning van 4 juni 1968 tot de raad het verzoek gericht om op grond van artikel 72 der lager onder wijswet 1920 medewerking te ver lenen tot uitbreiding van de van genoemde vereniging uitgaande 'school met een opgeknapt en ver warmd lokaal van het schoolge bouw aan de Nieuwstraat. idem, tot aankoop van een ge deelte voortuin van de heer F. E. Maes, Zuidsingel 26 te Axel ten behoeve van de reconstructie van de Zuidsingel; Voor de verbetering van de bochten in de Zuidsingel, welke begrepen is in de reconstructie van deze straat, waartoe de raad heeft besloten, is het noodzake lijk dat de gemeente de beschik king verkrijgt over de voortuin, behorende bij de woning Zuidsin gel 26, eigendom van de heer F. E. Maes te Axel. Met de eigenaar is overeenstemming bereikt in zake verkoop van de benodigde strook tuin aan de gemeente. idem tot verkoop van een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Van Middelhovenstraat, aan de heer W. C. Ruijtenburg te Axel; idem tot aankoop van het car- rosseriebedrijf c.a. aan de Koe straat en de Oosterstraat van de heer R. J. de Kraker te Axel; Voor de realisering van het sa neringsplan Oudewijk en omge ving is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking ver krijgt over het carrosseriebedrijf c.a. aan de Koestraat en de Oos terstraat, eigendom van de heer R. J. de Kraker, wonende te Axel. Met de eigenaar is over de aan koop van deze percelen overeen stemming bereikt. idem tot het vaststellen van de 5e wijziging van de gemeentebe groting voor het dienstjaar 1968; idem tot het aangaan van een kasgeldlening, groot 600.000, In de vergadering van 28 no vember 1967 werd besloten tot het aangaan van een kasgeldlening, maximaal groot 600.000 gulden. Deze lening is opgenomen in twee termijnen'van elk 300.000 gulden, die per 25 juni en per 1 juli 1968 moeten worden afgelost. Op grond van de liquiditeitspositie van de gemeente is het noodzake lijk deze kasgeldleningen te ver lengen. idem tot huur van een gedeelte van het terrein van de V.V.Z.F. Zoals bekend is. wordt een ge deelte van het terrein van de V.V.Z.F. voor verschillende open bare doeleinden gebruikt. In ver band met het vrij intensieve ge bruik achten B. en W. het bil lijk deze grond te huren tegen een huurprijs van 600 gulden per jaar voor de jaren 1967 en 1968. Het ligt in de bedoeling, dat de toe gangsweg naar de sportvelden via de Van Middelhovenstraat zo spoedig mogelijk gerealiseerd zal worden. MEDEDELINGEN. B. en W. delen in antwoord op de door de heer Oggel in de raadsvergadering van 28 mei 1968 gestelde vraag met betrekking tot de repercussies voor Sluiskil- Oost, voorvloeiend uit de nieuwe toestand, waardoor dit gedeelte praktisch van het dorp Sluiskil is afgesneden, het volgende mede: de ontwikkeling van de toestand te Sluiskil heeft, voor zoveel deze het gemeentebestuur van Axel regardeert, onze volle aandacht. Schoolsportdag Woensdag 19 juni j.l. werd te Axel de jaarlijkse schoolsport dag gehouden. Er waren 7 deel nemende scholen t.w. 1. de St. Anthoniusschool te Axel; 2. de Nat. school te Axel; 3. de Pr. Marijkeschool te Axel; 4. de Herv. school te Zaamslag; 5. de Chr. school te Zaamslag; 6. de Chr. school te Reuzenhoek en 7. de openbare lagere school te Kloosterzande. 's Morgens werden de diplo manummers afgewerkt t.w. hoog springen, hardlopen, balwerpen en behendigheidsoefeningen. De jongens van de openbare school uit Kloosterzande en de meisjes van de Chr. school uit Reuzen- hoek wisten beslag te leggen op de wisselbekers, uitgeloofd door de gemeente Axel. Bij de estafette voor jongens was de St. Anthoniusschool no. 1, gevolgd door de Pr. Marijke school. Bij de estafette voor meis jes was de Chr. nat. school uit Axel no. 1, gevolgd door de Chr. school uit Zaamslag, die 2e werd en de St. Anthoniusschool uit Axel, die de 3e plaats bezette. 's Middags werden de kastie- wedstrijden gespeeld. Er werd gespeeld in 4 groepen, n.l, groep jongens 1 en 2 en groep meisjes 1 en 2. Bij groep 1 jongens werd de Herv. school uit Zaamslag no. 1 en bij groep 2 jongens de St. Anthoniusschool uit Axel. Bij groep 1 meisjes wist de Chr. school uit Zaamslag de meeste punten te behalen en bij groep 2 meisjes de St. Anthoniusschool uit Axel. Inbraak In de nacht van donderdag op vrijdag is in het kantoor van de suikerwerkfabrieken N.V. Gebr. Verduijn ingebroken. Men heeft zich via het dak toegang ver schaft tot de gebouwen en ver volgens een raam van het kan toor ingeslagen. De inbreker (s) trachtte(n) de bureaus te for ceren, maar dit mislukte. Er wordt niets vermist. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Vergadering gemeenteraad Binnengekomen was een schrij ven van wethouder P. de Bruijne, waarin hij mededeelde te bedan ken als lid van de raad, dit met het oog op zijn gezondheidstoe stand. De geloofsbrieven van zijn opvolger, de heer L. Tack werden onderzocht en in orde bevonden. De raad had geen bezwaar tegen een voorstel van G. S. om de wethouderssalarissen op te trekken tot 1.992 per jaar. De prijs voor het plaatsen van een strandcabine werd verhoogd van ƒ15 tot ƒ20 per seizoen. Grond werd verkocht aan J. la Gasse voor het bouwen van een bungalow. Een krediet van dui zend gulden werd beschikbaar gesteld voor het verbeteren van de duinopgang nabij hotel „De Blanke Top". Het waterschap „Het Vrije van Sluis"'zal hierin 2.000 bijdragen en enige belang hebbende particulieren 1.000. Een bedrag van 2880 werd beschikbaar gesteld voor ver betering van het trottoir langs de Prinsestraat van de Vrij-Evan- gelische kerk tot de weg naar Zuidzande. Voor het centrale ziekenvervoer in de streek kreeg de afd. West Zeeuws-Vlaanderen van het Roode Kruis een bijdrage, die nu ƒ0,50 per inwoner gaat bedragen. Schoolreis De leerlingen van de christe lijke kleuterschool „De Bezige Bijtjes" maakten hun schoolreis je dit jaar naar Cadzand, waar op het strand en in de onmiddellijke omgeving daarvan werd gespeeld en waarbij de nodige traktaties natuurlijk niet ontbraken. Tot slot werden de kinderen in res taurant „Oud Sluis" op panne koeken getrakteerd. Macht over stuur verloren Vrijdagmiddag om 3 uur heeft op de provinciale weg in Water landkerkje de Belg K. L. uit Ant werpen de macht over zijn stuur verloren, waardoor hij begon te slingeren en tegen twee links van de weg staande bomen en via twee bermpaaltjes een afrit van de dijk afreed. Hij kwam in de sloot terecht, waarbij de auto total-loss was. De echtgenote J. L. V. werd ernstig aan het hoofd gewond en moest naar het zie kenhuis te Oostburg worden overgebracht. Later werd zij voor verdere behandeling naar het zie kenhuis te Knokke vervoerd. Nu sectie tennis opgericht Voor de oprichting van de sec tie tennis van de sportvereniging Zaamslag bestond goede belang stelling. De voorzitter van het aktie-comité, de heer F. Diele- man, kon in zijn openingswoord mededelen, dat momenteel zich een 35-tal dames en heren voor deze tak van sport had opge geven. Van de zijde van het ge meentebestuur is toegezegd, dat de aanleg van één of twee tennis banen in het sportcomplex zal worden betrokken. Het zal na tuurlijk van de behoefte hieraan en van de financiën afhangen hoever deze plannen gerealiseerd kunnen worden. Nadat statuten en huishoudelijk reglement waren voorgelegd en geaccepteerd, werd het sektiebe stuur als volgt gekozen: voorzit ter de heer E. G. Wildeboer secretaresse mevr. De Lange van Nieuwenhuize; penningmees ter ds. L. Zwaan. Op de voor dracht voor commissaris werden geplaatst de heren F. Dieleman en E. G. Wildeboer. Het sektiebestuur zal trachten aan de leden uitgebreider infor matie te verstrekken en bij een bestaande tennisclub in Zeeuws- Vlaanderen voorlopig wat te oefenen. Eén sektie moet nog volgen: judo. Hiervoor worden belang stellenden bijeengeroepen op woensdag 26 juni om 8 uur in De Poort. Het aktiecomité schrijft dan tegen donderdag 4 juli de laatste vergadering uit om de oprichting van de gehele sportvereniging te bewerkstelligen, waarin dit co mité van voorbereiding zijn werkzaamheden gaat beëindigen en een definitief bestuur zal wor den gekozen. De sektie tafeltennis heeft in middels een tijdelijk onderkomen gevonden in de oude pastorie, waar op donderdagavond wordt geoefend. KIND VERDRONKEN Gistermorgen is het anderhalf- jarig dochtertje Edith van de familie G. Jol uit Broek op Lan- gemdijk in een achter de woning lopende sloot verdronken. Het meisje is tijdens het spelen te water geraakt. ANDERS ZIJN „Ik zal heengaan en een leugengeest worden in de mond van al zijn profeten." 1 Koningen 22 22 Waarom wil Mioha deze ene keer niet wat soepeler worden? Ten overvloede kan hij uitreke nen, dat zijn woorden geen enkel effect zullen hebben. Maar dat kan hij niet, want hij is Gods profeet, geen hoveling van Achab. Hij spreekt de waar heid en tussen waarheid en leu gen, heiligheid en zond© is geen akkoord mogelijk Micha is an ders dan de vierhonderd. Van God zijn, christen zijn is anders zijn en anders zijn ver draagt de wereld niet. Micha ging naar het cachot, de grote Micha naar het kruis. En wij? Wij zijn bang voor het cachot heel begrijpelijk daarom zoe ken wij graag naar wat veilig heid, in 't groot en in 't klein. Zo op deze manier: ik ben wel een christen, dus „anders", dat valt echter heus nog al mee. Wij zijn alleen maar een klein beetje anders. Vooral op zondag. Vroe ger, ja, toen was het bij ons veel erger, veel strenger. Nu echt niet meer. In een Kerkbode werd, per advertentie, een christelijke dansclub aangekondigd. Dat is dan een pendant van de christe lijke geitenfokkersvereniging. Wij doen mee, alleen zetten wij er het woord „christelijk" voor. Dat maakt alles „anders". Be grijpt u wel? Bang voor het cachot, dat is menselijk. Maar ik weet iets dat nog erger is. Jezus heeft gezegd: „Indien het zout smakeloos wordt Dat kun nen wij niet verhelpen door er christelijk zout van te maken. (Uit: „Hij sprak en ik hoorde.") PRISMA berenborloge 1) Sterk waterdicht horloge met moderne sportband ea luxe étni - shockproof - onbreekbare veer edelcbroom met stalen bodem 69.- idem met kalender 79.- PR1SMA dameshorloge 2) sportlef model - ino&bloc shockproof - onbreekbare veer edeldoublé 69.. JUWELIER-HORLOGER - AXELSESTRAAT 46 - TERNEUZEN - TELEFOON 3373 NAGEKOMEN ADVERTENTIE Algemene kennisgeving Heden overleed na een geduldig gedragen lijden onze Vader en Opa, CORNELIS JOOS VAN LIERE, in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam L. M. VAN LIERE Terneuzen, 21 juni 1968 Emmalaan 1 De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. woens dag 26 juni des n.m. 2.45 uur, na voorafgaande rouwdienst in Schelde- oord, aanvang 2 uur. TERNEUZEN ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk dei- artsèn waargenomen door dokter K. J. Hoving, Oran jestraat 25, tel. 2445. WIJKZUSTER Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Schelling, Van Steenbergenlaan 66, telelf. 3360 (b.g.g. 008). APOTHEEK: Apotheek geopend: M B. M. Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 u, en zondag van 12 12.30 uur wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts J. v. d. Burgh, Oostkade 17 te Sas van Gent, tel. 01158 1317. SLUISKIL, HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis :zr. Vermeijlen, te Terneuzen, telefoon 011503829 g-g. 008). AXEL ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door 'dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 1777. TANDARTS: Weekeinddienst tandarts J. v. d. Burgh (zie verder onder Terneu zen). DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F_ de Haas, Axelsestraat 108 te Zaam slag, tel. 01153—366. Het Amerikaanse huis van af gevaardigden heeft donderdag avond zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel tot verhoging van de inkomstenbelasting met tien procent, gepaard gaande met een beperking van de staatsuit gaven met zes miljoen dollar. De belastingverhoging die in totaal tien miljard dollar moet opbrengen, betreft zowel de in komstenbelasting als de vennoot schapsbelasting. Voor de eerste categorie gaat zij met terugwer kende kracht per 1 april j.l. in, terwijl voor de tweede categorie de verhoging geldt vanaf 1 jan. j.l. De maatregel blijft van kracht tot 30 juni 1969, tenzij hij wordt verlengd. Het voorstel tot belastingver hoging, dat president Johnson in augustus j.l. had ingediend na er al eerder over te hebben gespro ken, is maandenlang opgehouden in de financiële commissie van De heer mr. P. van Bochoven, die gedurende 22 jaar wethouder, o.a. van financiën, van de ge meente Schiedam is, heeft in een brief aan de gemeenteraad mede gedeeld, dat hij de p.v.d.a, niet langer als wethouder kan ver tegenwoordigen op een wijze welke hem als juist voor komt. De heer Van Bochoven merkt in zijn toelichting onder meer op: „Bij herhaling was ik in bedoel de periode genoopt in de raad bij niet principiële stemmingen mijn stem anders uit te brengen dan de overgrote meerderheid van de fraktie. Dit vloeit mijns in ziens voort uit een verschil van inzicht omtrent de positie van een wethouder. Naar mijn mening heeft deze na zijn verkiezing door de raad zitting in het college van b. en w. namens de gehele raad; niet namens een fraktie. Uitgaan de van eigen beginselen behoort een wethouder ook oog te heb ben voor wat bij politiek anders denkenden leeft en waarnodig bereid te zijn tot een compromis. Onze fraktie ziet naar mijn stel lige indruk in een partijgenoot- wethouder ook iemand aan wie men beleidsaanwijzingen kan geven. Dit verschil van inzicht leidt tot een relatie, welke beter beëindigd kan Worden voordat deze zich in een interne of exter ne botsingen gaat manifesteren". Aan de heer Van Bochoven is hierop geantwoord, dat diens in druk van de opvattingen van de fraktie omtrent de positie van een wethouder niet juist is. „Ik wil aannemen", zo vervolgt de heer Van Bochoven, „dat de bedoelingen van mijn fraktie an ders zijn geweest dan ik hierbo ven als mijn indruk heb weerge geven. Desondanks heb ik geen aanleiding kunnen vinden om terug te komen op mijn voor nemen, zodat ik binnenkort voor het lidmaatschap van de raad zal bedanken". het luiis onder de democraat Wil bur Mills, die vond dat een be lastingverhoging gepaard moest gaan met een sterke besnoeiing van de overheidsuitgaven. Na langdurig overleg verklaarde de regering zich bereid in de begro ting voor het op 1 juli beginnende belastingjaar voor zes miljard dollar te bezuinigen. Hierop ver klaarde Mills zich bereid tot medewerking. Men hoopt dat de gecombineer de maatregel, die in het huis van afgevaardigden met 268 tegen 150 stemmen werd aanvaard, ertoe zal leiden dat het voor het ko mende belastingjaar geraamde tekort van ruim 30 miljard dol lar tot minder dan 10 miljard dollar zal dalen. Afgevaardigde Mills waarschuwde het congres, dat zonder aanvaarding van het wetsontwerp het tekort op de be talingsbalans zou toenemen on dat het land dan zou worden be dreigd door eèn depressie, welke weer tot een recessie in de ge hele wereld zou kunnen leiden. SNEEUW IN BERNER- OBERLAND In het Berneroberland is vrij dagmorgen sneeuw gevallen. In Bern kwam de temperatuur om tien uur nog niet boven de tien graden. In meer dan 100 jaar is het zo kort voor het begin van de zomer niet zo koel geweest, zeggen de weerkundigen. Vanaf 29 MEI t/m einde JUNI Terneuzen: Bernhard Sweers- laan 31, modelwoning Woning inrichting „Eigen Haard".' Da gelijks geopend van 29 au: Middelburg: Zeeuws Museum, 1012.30 en 1417 uur: Ex positie Pieter de Bodt en Lies- beth Binkhorst (tot 28 juni, behalve 's zondags). ZATERDAG 22 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". GoesVeilinggebouw, Fruit - laan: Groot bal te geven door de P.J.G., Zeeland. ZONDAG 23 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8uur: „Mini, mini! Hip, hip"; 5 uur; „Daar komen de Russen, daar komen ze aan" MAANDAG 24 JUNI TerneuzenLuxor-heater, 8 uur: „Mini, mini! Hip, hip". DINSDAG 25 JUNI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „Mini, mini! Hip, hip". VERKEERSDODE Omstreeks het middaguur is vrijdag op de Nijverdalsestraat in Wierden de 55-jarige F. J. M. van Riel uit Almelo met zijn auto in een flauwe bocht geslipt en tegen een boom gebotst. Het slachtoffer overleed ter plaatse. De weg was glad als gevolg van hevige regenval. Staatssecretaris Van der Poel van C.R.M. heeft de gemeente besturen medegedeeld, dat hij n plan is de periodieke bij stand in de algemeen noodzake lijke, dagelijkse bestaanskosten ingevolge de rijksgroepsregelin gen voor minder-validen en voor werkloze werknemers per 1 juli 1968 te verhogen. De desbetreffende normen wor den in overleg met de minister van sociale zaken en volksge zondheid afgestemd op het mini mumloon, omdat dit gelet op de algemene sociaal-economi sche situatie een sociaal aan vaardbaar bestaan waarborgt van een werknemer en zijn gezin. Deze uitkeringen zullen daarom, rekening houdend met een rede lijke marge, het bestedingsniveau benaderen van het minimumloon. De gezinsledentoeslag zal over eenkomen met de wettelijke kinderbijslagen, vermeerderd met een bedrag ter grootte van de fiscale kinderaftrek. De staatssecretaris van C.R.M. heeft de gemeentebesturen in overweging gegeven bij herzie ning van de gemeentelijke richt lijnen voor periodieke bijstand op grond van de algemene bij standswet de spoedig te ver wachten wijzigingsbesluiten van de rijksgroepsregelingen te raad plegen. In de toelichting daarbij zal nader worden ingegaan op invloed en betekenis van de nieuwe rijksnormen voor de bij standsverlening door de gemeen ten zelf. Uit een oogpunt van algemeen belang is het voor de gemeentebesturen van betekenis hun eigen richtlijnen voor de bijstandsverlening te toetsen aan het nieuwe systeem, waarin het minimumloon een duidelijk her kenbaar uitgangspunt is. ZATERDAG 22 JUNI 1968 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Clinge: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrordkerk: 19.15. uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur H. Mis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 23 JUNI 1968 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Fa- ber. Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Ver heul; 14.30 uur „De Vurssche"- kapeldienst. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling. (Viering H. Avondmaal). Breskens: 9.30 uur Ds. L. S. Spaans. Cadzand: 9 uur Ds. W. C. Luuring; 19.30 uur Ds. E. v. d. Bij, Ev. predikant te Cadzand. Groede: 11 uur Ds. H. W. Door- nink; 10 uur Zondagsschool. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hoofdplaat: 11 uur Ds. W. Berg- sma, van Waterlandkerkje. Hontenisse: 10.30 uur mej. Ds. H. B. de Neeb'ng. Hulst: 9 uur mej. Ds. H. B. de Nee- ling. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. H. W. Doornink, Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. (Bediening van H. Doop). Philippine: 9 uur Ds. Schafer, van Gent. Retranchement: 10.15 uur Ds. W. C. Luuring. (Bediening H. Doop). Sas van Gent: 9.30 uur jeugdkerk; 10.30 uur Ds. Schafer, van Gent; 19 uur Ds. Berger, van Terneu zen. Schoondijke: .11 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sluis: 9.30 uur Ds C. Balk. Sluiskil: 10.15 uur Drs. H. J. Ach terhuis, van Wemeldinge. Terneuzen: Grote Kerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. (Bediening Avondmaal). Goede Herderkerk: 10 uur Ds. J. Scholten. (Bed. Avondmaal); 7 uur Ds. J. Scholten. (Bediening Avondmaal). Scheldeoord: 5.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. (Bediening Avond maal). IJzendijke: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Waterlandikerkje: .930 uur Ds. W. B. Bergsma. Zaamslag: 10.30 uur Ds. Pennlngs, van Axel; 14.30 uur Eerw. Heer Jeddens uit Gent. Zuidzande: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. GEREF. KERK J~ d- Axel: 10 en 15 uur Ds. A. Kuiper. Hoek: 10 enn 14.30 uur de heer Noorloos te Geldermalsem. Sas van Gent: 19 uur Ds. Berger. Terneuzen: Noordstraat10 en 16.30 uur Ds. J. v. d. Ree, van Fijnaart. Mozarthof: 9.30 uur Ds. L. Ber ger. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. (Bediening H, Avond maal). Hoek: 10 uur Leesdienst; 16.30 uur: Ds. K. D. van Dijk, van Terneu zen. Zaamslag: 9.00 uur Ds. H. D. van Herksen, van Heemse; 14.30 u. Ds. H. D. van Herksen. Zoute Spui: 10.36 uur Ds. H. D. van Herksen, van Heemse; 14.30 uur Leesdienst. CHR. GEREF. KERK Zaamslag; 10 en 15 uur Ds. P. Sneep. GEREF. GEMEENTE Hoek: 2 uur leesdienst. Terneuzen: 9.30 en 6 uur Ds. Pan- nekoek; 2 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Terneuzen: 10 en 15 uur Lees dienst. Axel: 10 en 15 uur: Leesdienst. 19 uur: Ds. Schreuder, van Goes. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILAPELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte C. Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel; 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Hulst: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H. Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrordkerk: 10.30 uur Nederlandse Hoogmis. Triniteitskerk: II uur Latijnse Hoogmis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. GEREF. KERK (vrijgem.) Ds. A. Veefkind van Hoog- vliet-Spijkenisse heeft het beroep naar de Geref. Kerk (vrijge maakt) te Axel aangenomen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2