DE JUWELENROOF Partij van de Arbeid stelde vragen over het cultureel centrum Voor de zondag KERKDIENSTEN Bejaarde lag een week dood in de gang van zijn woning Jeugdige Utrechtse iubrekersbeade na een klopjacht achterhaald Prinses Beatrix opende nieuw ziekenhuis in Heerlen C. H.-jongerenvoorzitter kritiseert het kabinet-De Jong Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Gemeenteraad van Sas van Gent Zes auto's bij garagebraaid vernield HELMA PIT Dode en twee gewonden bij frontale botsfng Zaterdag 15 juni 1968 Onder voorzitterschap van wet houder W. H. M. Colsen wegens ziekte van de' burgemeester kwam de gemeenteraad van Sas van Gent woensdag in vergade ring bijeen. De plaatselijke afdeling E.H. B. O. kreeg de goedkeuring om een lichtmast van ƒ600 aan te schaffen op kosten van de ge meente. Dat de rijkswaterstaat geen goedkeuring verleende aan het verzoek om een beveiligde voet- gangersoversteek over rijksweg 61 aan te brengen, viel niet in goede aarde bij de raadsleden. Men was van oordeel dat zowel ALS EEN REIZIGER „Waarom zoudt Gij zijn als' een reiziger, die slechts zijn intrek neemt om te .over nachten." Jeremia 14 8. De gastvrijheid in het Oosten was en is nog groot. Een vreem deling, die bij het vallen van de avond aanklopt, wordt niet weg gezonden. Misschien is het al donker en kan men bij de schaar se verlichting, zijri gezicht nau welijks onderscheiden. Mogelijk is er nog wat gesprek: wie zijt ge, vanwaar, waarheen? Mogelijk is er een begin van sympathie. Maar de pasbegonnen draad wordt af gebroken. De volgende morgen is de gast verdwenen. Zo niet, Heer, bidt Jeremia. „Al getuigen onze ongerechtigheden tegen ons, Here, doe het om Uws naams wil." Blijf bij ons, woon bij ons. help ons! Een pleiten op God tegen God. Zo bidden wij de profeet na. Een bekend theoloog, een .man Gods, heeft eens gezegd: „ik heb al in tijden niets van God ge merkt." Zo kan het zijn, vaak door eigen schuld, omdat wij in ons leven toelaten, wat scheiding moet maken tussen God en ons. Maar 't is niet altijd onze schuld. Soms trekt God zich terug om ons te beproeven, om ons verlangen groter te maken, leest er de psal men maar op na. Daar kunnen wij geen vrede mee hebben. Wij kun nen niet leven bij een vluchtige ontmoeting. Heer, wees voor ons niet een reiziger, maar een dage lijkse gast. Een gast die steeds meer Gastheer wordt. de A.N.W.B. als de K.N.A.C. en verenigingen voor voetgangers om advies gevraagd diende te worden. De heer L. de Meijer was ontstemd over het feit,' dat er naast het woonwagenkamp te Sas van Gent nu al wekenlang een vuilnishoop lag te branden. Voorzitter Colsen meende dat dit niet viel onder het gemeen tebestuur, maar dat dit aan de pojder ligt. De heer L. de Meijer meende dat er dan gauw con tact opgenomen moest worden om dit euvel te kunnen verhel pen, daar er anders op alle plaat sen in Sas van Gent vuilnisho pen zouden kunnen liggen. Enkele raadsleden meenden te moeten opmerken, dat ze geen bezwaar hadden tegen de aan vragen van diverse scholen voor aanschaffingen en verbeteringen, maar ze wilden dat dergelijke verzoeken van dezelfde strek king tegelijk door de scholen werden ingediend om de geval len samen te kunnen bekijken. Men wilde ook meer cijfermate riaal over kosten van aanschaf. HET CULTUREEL CENTRUM De volgende vragen werden gesteld door de fractie van de partij van de arbeid bij monde van de heer De Groff. Vraag 1. Betreft punt 6 van de raads vergadering op 7 mei 1968: „Voorstel tot het in principe medewerking te verlenen tot het garanderen van rente en aflossing van een geldlening groot 200.000 voor de ver bouw van het verenigingsge bouw in de Noordstraat door de stichting voor sociaal en cultureel werk".- Bij de behandeling van dit on derwerp werd door onze fractie gevraagd, de raad volledig in te lichten, door inzage te verlenen van de voorwaarden die rijk en provincie stellen bij het verlenen van de subsidies. De voorzitter antwoordde hier op met: „En zou dat verhelde rend werken?" Dit is niet alleen een ontwij kend antwoord, maar wat veel ernstiger is, de raad wordt niet tot zelfstandig oordelen in staat geacht. Onze fractie beschouwt dit ant woord als een „beledigend" ant woord. ZATERDAG 15 JUNI 1968 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Biervliet: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19.15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrordkerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur Ne- derl. Hoogmis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H. Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. ZONDAG 16 JUNI 1968 NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. S. Vis en Ds. H. Faber. (Sluitings- dienst Zondagsschool.) Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. J. Verheul. Biervliet: 9.30 uur Ds. G. F. H. Kelling. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Viering H. Avondmaal); 6.30 uur Ds. L. Spaans (voortzet ting H.A. en dankzegging). Cadzand: 10.15 uur Ds. W. C. Luuring; 19.30 uur Ds. A. M. Middag, van Knokke. Groede: 11 uur Ds. G. F. H. Kei ling, van Biervliet. Hoek: 9 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen, bed. H. Doop. Hoofdplaat: 9.30 uur Eerw. Heer I. Verduin, van Breskens. Hontenisse: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hulst: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Doornink. Oostburg: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen. (Viering H.A.) Philippine: 9 ujir Eerw. Heer Le- compte, van 'Gent. Retranchement: 9 uur Ds. W. C. Luuring. Sas van Gent: 10.30 uur Eerw. Heer Le Compte, van Gent; 19.30 uur buurthuis „St. Al- bert", Ds. Gispen, welkomst- dienst. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Kruis: 9.00 uur Ds. H. Faber. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 10.15 uur Ds. H. J. Ruis. Zendingsdienst. Terneuzen Grote Kerk: 9 uur Ds. J. Scholten (voorber. H.A.); Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt (voorber. H.A.), 7 uur Ds. Kelling, van Bier vliet. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G. U. van Hoogstraten (bed. H.A.). Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. Zaamslag: 10.30 uur Ds. J. Schol ten, van Terneuzen; 14.30 uur jnej. Ds. H. B. de Neeling, van fiontenisse/Hulst. Zuidzande: 9.30 uur Dè. H. W. Doornink. GEREF. KERK Hoek: 10 en 2.30 uur Ds. M. Boot, van Oudewater. Sas van Gent: 11 uur Ds. W. H. Gispen in het Buurthuiscen trum (welkomstdienst). Terneuzen Noordstraat10 en 16.30 uur Ds. W. H. Gispen. Mozarthof: 9.30 uur Ds. L. Ber ger; 19 uur Ds. L.'Berger (wel komstdienst). GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Axel 10 en 3 uur Ds. A. Kuiper. Zaamslag: 9.30 en 14.30 uur Ds. A. C. Haitsma. Zoutespui' 10 en 14.30 uur J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur lees- dienst. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur Leesdienst. Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur leesdienst; 19 uur: Ds Schreuder, van Goes. Terneuzen: 10 uur Ds. Schreu der van Goes (openbare belij- dens); 15 uur Ds. Schreuder bed. H. Doop). OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILAPELFIA" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte M. Naujoks en Lte C. Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Hulst: 8, 10, 11.30 en 19 uur H. Mis Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H- Mis. Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrordkerk: 8 uur H. Mis; 10.30 uur Latijnse hoogmis. Triniteitskerk: 9 H. Mis, 11 uur Nederlandse hoogmis; 17 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H, Mis, Op onze vraag hebben wij geen antwoord gekregen. Wij verzoeken het college de raad schriftelijk bekend te ma ken met de voorwaarden, die rijk en provincie stellen bij de subsidieverlening. Vraag 2. De verbouw van de oude openbare school tot een ver enigingsgebouw/gemeen schapshuis en cultureel cen trum. In de raadsvergadering van 2 april 1968 deelt de voorzitter mede, dat het plan binnen 5 weken hestedingsklaar is en dat de financiering mogelijk is. In de raadsvergadering van 7 mei 1968 deelt de voorzitter me de, dat hem is toegezegd dat over 5 weken het plan heste dingsklaar is en dat de vereiste toestemming van Middelburg daarna nog enkele maanden kan duren. In dezelfde raadsvergadering gaat de raad er mede akkoord, dat een stichting zal worden ge formeerd voor de exploitatie van het te stichten gemeenschaps huis. De voorzitter benadrukt, dat dit met spoed kan gebeuren. Tevens wordt in deze vergade ring duidelijk, dat het realiseren van het plan niets te maken heeft met het formeren van de stichting. De gerrfeente bouwt het gemeenschapshuis en de stichting zal het exploiteren. Daar het plan reeds enkele jaren oud is en is goedgekeurd door de raad, is onze fractie be zorgd geworden over het op de lange baan schuiven van de rea lisering van het plan. Wij heb ben een onderzoek ingesteld. Zoals uit bijgaand fotocopie van een brief lijkt, is door het college in het geheel niets ge daan. Wij verzoeken het college aan de raad mede te delen, of onze inlichtingen op waarheid berusten. (De bedoelde brief is van de heer C. Hoek te Goes, districts bestuurder van het N.V.V., die in Middelburg op onderzoek is geweest. Red.). De heer Colsen meende hier op niet direct te kunnen ant woorden en beloofde in de vol gende raadsvergadering hierop terug te komen. Bij de rondvraag pleitte de heer J. de Rijk voor een betere nachtverlichting in de Zand straat' en het dempen van en kele onwelriekende grachten. Het stoffelijk overschot van een 88-jarige bewoner in de Hoge- woerddwarsstraat in Haarlem heeft een week in de gang van zijn woning gelegen. Het lichaam werd ontdekt door een buur vrouw, die toevallig door de brie venbus keek. De buren koester den geen argwaan, omdat op de deur een briefje was bevestigd, waarop stond dat de bejaarde be woner naar Maastricht was ge reisd. De doodsoorzaak is nog niet vastgesteld. BOUWVAKANTIE IN 1969 BEGINT OP 28 JULI Het bestuur van de stichting centraal orgaan voor de bouw nijverheid (C.O.B.) maakt be kend, dat voor 1969 als vakantie periode voor de bouwnijverheid is aangewezen de periode aan vangende op 28 juli en eindigende op 8 augustus 1969. HELMSTEDT: Een verkeers chaos in heide richtingen op de autobaan BerlijnKeulen als gevolg van de nieuwe Oostduitse maatregelen met betrekking tot het verkeer op West-Berlijn. Om de controlepost Helmstedt te kun nen passeren, moest men donder dag vier uren lang in de 8 km lange file staan. TERNEUZEN ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk def artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, Willem de Zwijgerlaan 17. tel. 2324. WIJKZUSTER: Weekeinödienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Vogelaar, van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. APOTHEEK: Apotheek geopend: A. J. Klaas- sen, Noordstraat 54, tel. 2090. TANDARTS: Op zaterdag van 1010.30 u. en 1818.30 u. en zondag van 12 12.30 uur wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts G. A. M. Vermeulen, He rengracht 13, tel: 011502004. SLUISKIL,. HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr Hoekert te Sas van Gent. tel. 01158—1987 (b.g.g. 008). AXEL Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K, Boor, 'Noordstraat 8 tel. 1666. TANDARTS: Weekeinddienst tandarts G. A. M. Vermeulen (zie onder Terneu zen). DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119a Sas van Gent, tel. 01158—1588. De Utrechtse recherche heeft donderdagnacht na een klop jacht in samenwerking met de districtsrecherche van de rijks politie drie jongelui aangehou den, die in de afgelopen maan den een reeks inbraken hebben gepleegd, onder meer uit militai re opslagplaatsen in de provin cie Utrecht. Bij een van de jongens thuis is voor een waarde van tiendui zend gulden aan gestolen goede ren in beslag genomen. Daaron der bevonden zich hand- en mortiergranaten, bazoeka's, mu nitie enz. Welke bedoelingen zij' met de wapens hadden, is niet bek'end. Ze hebben bekentenis sen afgelegd, De drie jongens, die kortgeleden de school heb ben verlaten, komen volgens de politie uit behoorlijke milieus. De politie was er van op de hoogte dat enkele jongeren be zig waren met inbraken. Don derdagavond vernam zij dat de knapen weer op pad waren ge gaan. Eerst werd omstreeks elf uur in de ouderlijke woning in Utrecht aangehouden de 21-ja- rige P. A. van D. Om half één werden in Houten in een ge huurde auto aangehouden de 19- jarige Th. F. B. uit Houten en de 20-jarige H. C. W. uit Bilt- hoven. In de woning van B. vond de politie een grote hoeveelheid ge stolen goederen, onder meer las- apparatuür, gereedschappen, twee bandrecorders, een verster ker, zuurstof- en acetyleencilin- ders e.d., goederen die in de nacht van 6 op 7 juni werden ge stolen uit het Thorbeckelyceum in Utrecht. De politie heeft nog geen in druk van het aantal kraken dat de jeugdbende heeft gepleegd. Vast staat dat zij ook goederen hebben gestolen uit militaire opslagplaatsen (onder meer werd dé stalen deur van een bunker met een snijbrander geforceerd), terwijl uit een opslagplaats werd gestolen. Ook werd ingebroken in werkketen van de rijkswater staat. De chef van de Utrechtse rê cherche, commissaris Trip, had de indruk dat de ouders niet op de hoogte waren van de nachte lijke praktijken van hun zoons. De politie heeft een avontuur lijke indruk van de jongens ge kregen. Zo werden kleurenfoto's gevonden, waarop de knapen de gestolen granaten en andere wa pens naast whiskeyflessen had den uitgestald. De foto's ontwik kelden zij zelf. Hoewel de gestolen goederen in de ouderlijke woningen lagen opgeslagen, hebben de ouders nimmer iets gemerkt. Donderdagnacht is door onbe kende oorzaak een werkplaats met garage van de heer J. Eg- ges aan de Hoofdweg te Belling- wolde door brand geheel ver nield. Omstreeks één uur ontdek ten buren het vuur en alarmeer den het gezin van de monteur G. Kemper, die wegens afwezigheid van de eigenaar twee dagen de zaak waarnam. De brandweer van Bellingwolde wist het woon huis dat ook reeds vlam had ge vat, te behouden. In de garage gingen zes auto's, tien nieuwe bromfietsen en een aantal nieuwe rijwielen door het vuur verlo ren. Prinses Beatrix heeft vrijdag middag in Heerlen het nieuwe Dewever ziekenhuis officieel in gebruik gesteld door de onthul ling van een in de hal aange brachte gedenkplaat. Hierna ont ving de prinses uit handen van de 12-jarige Yvonne Lindeboom, dochter van de geneesheer-di recteur, een miniatuur-model van het ziekenhius. Na de ope ning nam de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid dr. R. Kruisinga het woord. Hij zei het tijd te vinden eens eer te bewijzen aan de diverse kerkgenootschappen, die in het verleden onder veel moeilijker omstandigheden dan nu zich hebben ingezet voor de mede mens. Dr. Kruisinga was van mening dat ook nu de medemen selijkheid niet mag worden ver geten en dat deze vooral niet ten koste mag gaan van de he dendaagse techniek. Aan het slot van de bijeen komst bezocht prinses Beatrix nog enkele afdelingen van het nieuwe ziekenhuis, Naar de mening van de heer Jac. Huijsen, landelijk voorzitter van de christelijk-historisehe jon gerenorganisatie, toont het kabi net-De Jong gebrek aan elan en visie en „sleutelt" het slechts aan de problemen van het ongeluk. De jongerenvoorzitter deed deze aanval tijdens een vergade ring van de Ch. Jo-afdeling Al phen a/d Rijn, waar hij verder opmerkte dat de driehoek „finan ciën, sociale en economische za ken" rammelt en z.i. te sterk li beraal is gekruid. Een voorbeeld hiervan noemde hij de moeilijk heden rond de loonnota, met na me wat de gedachte van een ver vroegde belastingverlaging be- ww»i _u-um~i.ruru-o'-u-u-J-I door B. J. WITHUIS 43) Helma werd naar de telefoon post gereden en kreeg opnieuw Jackie aan de lijn. „Nou lief. kind, ga er maar bij zitten" zei hij. „Neem er de tijd maar voor. 't Liefst eerst je per soonlijke belevenissen. Vanaf dat je gisteravond Pit hebt verlaten. Daarna het hervinden van on ze onvolprezen detective en ik mag wel zeggen dat ik dit hardgrondig meen. En dan jouw mening, aparte bijzonderheden, enzovoort. Zo duidelijk?" „Als glas", zei Helma. Hij kreeg, in haar zakelijke, over zichtelijke stijl een overzicht, dat een half uur in beslag nam. De inspecteur had, zonder één maal in de rede te vallen, ge luisterd. „En dat is alles", ein digde Helma. „Tenminste als Pit, met behulp van de politie hier, niet tot nieuwe daden is over gegaan." „Ik moet zeggen", antwoord de Jackie, „dat zijn daden in het veroveren van de juwelenvloot inmiddels groot zijn. Maar hoe groot, dat staat nog te bezien. Dat ziekenhuis, dat hij daar in een halve minuut heeft gepro duceerd, dat kan een bron van informatie zijn, maar 't kan ook tegenvallen. Die dode zal niet veel meer zeggen. Rest de vraag wie die gemaskerde romanticus is. Zeg. Ze hoorde hem diep ademhalen en op hetbureau rommelen. „Heb'je wel eens een foto van die Belg gezien?" „Belg?" „Ja, die sinjeur die bij Jopie in dat huis heeft gewoond." „O, die. Nee, geen flauw be grip er van hoe hij er uitziet." „Luister", zei Jackie, „ik zal pogen een beschrijving van hem te geven." Helma luisterde zorgvuldig naar het signalement. „Stop jmaar",zei ze toen hij halver wege was. „Dat is hem beslist niet. Jammer hè?" „Nee, niet jammer"., antwoord de de inspecteur. „Ik verdenk hem namelijk van een andere wandeling door de Lage Landen dan naar Schoonhoven. Wat ga jü nu doen?" „Ik ga mijn baas zoeken", zei Helma. „Als ik hem niet vind, dan een baas. Dat' moet jij dan maar voor een paar dagen zijn". „Akkoord", zei Jackie, „tenmin ste voor zo ver het het tweede deel van je antwoord betreft. Je laat je maar regelrecht hierheen rijden, 'k Heb trouwens een auto voor je besproken. Ik heb je liever heel. Je getuigenis staat wel op de band, maar een mooi meisje doet het altijd best in de rechtszaal." „Hoor hem!" lachte Helma. „Zo teergevoelig. Maar goed, ik kom dus regelrecht naar het hoofdbureau." Ze hing de hoorn op en leun de even vermoeid tegen de muur. „Kindje"', zei een wat oudere vrouwenstem, „kindje, zou je niet eens even binnenkomen en lekker aan tafel een kopje kof fie drinken?" Nu pas zag Helma een dame van middelbare leeftijd achter in de gang staan. „M'n man heeft me zo'n beet je verteld wat je hebt meege maakt. Laat het nou maar even tjes aan de mannen over." Helma vergat te protesteren tegen het overschatten van de mannen. Ze dronk zacht genie tend haar koffie, stak een siga ret op en voelde haar evenwicht en krachten langzaam terug keren. „Wil je wat slapen, meisje?" vroeg haar gastvrouw. „Ik heb boven een kamertje klaar, waar je lekker een paar uur onder de wol kunt kruipen." „Nee, heel erg bedankt", weer de Helma af, „maar dat kan ik echt niet doen. Ik ben....", ze haalde even diep adem, „ik ben aan het werk, ziet u. Dat hoort zo'n beetje bij m'n vak." „Dat voor een meisje", zei de vrouw hoofdschuddend. „U moet maar gauw gaan trouwen." Helma kreeg een' kleur en glimlachte. „Als alles voorbij is kom ik nog eens even langs. Dan met Pit." „Wie is toch die meneer Pit?" „Ja", antwoordde Helma aar zelend. „Wie die meneer Pit is vraag ik me al vier jaar lang af. Maar of ik het weet Op weg naar de villa dacht ze nog even door op het gesprek. De vechtende Pit van een uur geleden had ze niet gekend. Mis schien had ze het vermoed. Maar het samengaan van z-veel mee dogenloosheid, hardheid, waak zaamheid, energie en plotselin ge tederheid voor haar persoon in enkele minuten hadden haar in verwarring gebracht. Langzaam, licht voorover ge bogen, de revolver in aanslag, met al z'n zenuwen gespannen en gespitst op elk geluid, bereikte Pit de rand van het ovale gazon. Het strekte zich over de breedte van ongeveer zestig meter voor de villa uit. De detectieve voelde zich ge dekt door enkele struiken. Hij achtte het, gezien de ervaringen met de bende, te gevaarlijk het gras over te steken. Soherp uitkijkend begon hij een omtrekkende beweging te maken. Aan de zijkant van de villa, op een afstand van onge veer dertig meter, af en toe ge dekt door heesters, had hij ge legenheid- de toestand ietwat minder gejaagd op te nemen. Er viel geen teken van leven te bespeuren. Helma zou wel gelijk hebben gehad vermoedde hij. Er zou wel niet meer dan één man zijn achtergebleven. Die gemas kerde leider. Maar waarom, was die kerel niet naar buiten ge komen? Als hij de afloop van het vuurgevecht had gezien en dat zou zeker het geval zijn geweest dan was er alle reden geweest om in te grijpen. Boven dien, die kerel kon toch op z'n vijf vingers uittellen, dat Helma direct alarm zou slaan, en. (Wordt vervolgd.) treft. Verbijsterend n)!ftnde de heer Huijsen de voor Nederland compromiterende uitspraken van minister Luns in Portugal. Naar zijn oordeel moet het ka binet meer op de inhoud van de stukken van de „achttien" letten, waaraan ook de drie christen-de mocratische fractieleiders zich verbonden weten en die na de uitspraken van de drie partijen nu ook in het parlementaire werk van de fracties dienen te functio neren. De Ch. Jo-voorzitter voorspal- de het kabinet, hoewel men zich natuurlijk aan onderlinge coalitie- afspraken moet houden een on veilige rit en tenslotte een voortij dig einde. Overigens acht hij de opmerking van drs Schmelzer van vorig jaar over vervanging van zwakke bewindslieden tijdens de rit nog zinvol en bruikbaar. Als gevolg van een frontale botsing op rijksweg 12 nabij Bun- nik is gisteren een man om het leven» gekomen en werden twee personen ernstig gewond. Op het weggedeelte bij Bunnik, waar het verkeer over één rijbaan wordt geleid, trachtte een personenauto een 12-tal voor hem in de rich ting Arnhem rijdende wagens te passeren. De enige tegenligger, een Duitse personenauto, merkte hij niet tijdig op. De Duitser zag de inhalende auto recht op zich afkomen en stuurde naar links. Daardoor botste hij frontaal op de voorste van het rijtje auto's, bestuurd door mevr. H. Versloot uit Rotterdam. Zij werd ernstig gewond. Haar echtgenoot, de 60- jarige T. Versloot, overleed ter plaatse. Van de twee liftsters achterin de Duitse wagen moest er een met een ernstige hoofd wond in het academisch zieken huis in Utrecht worden opgeno men. De bestuurder van de Duit se auto en die van de inhalende wagen bleven ongedeerd. Tegen de laatste, de heer A. S. uit Be verwijk (35), is door de rijkspo litie proces-verbaal opgemaakt.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2