PROVINCIAAL NIEUWS ZIEKENHUISBED ZAL NOG WORDEN J. van Esbroek zestig jaar boogschutter V uu rtorentoernooi Jeugdtoernooi v.v. „Axel" Marktberichten Pagina 3 Moeders, vraagt de gezellige Terneuzen Breskens Goes Groede Retranchement Sas van Gent Viissingen Zaamslag Ds E. D. Spelberg direkteyr V„P.R„0., overleden Dode en vier gewonden bij verkeersongeluk Auto te water één dode Inbraak bij Haagse juwelier Kind dodelijk gewond door instortende gevel «lean Vilar contra De Gaulle (Verliezersronde) Maandag 10/dinsdag 11 juni 1968 V K II E ZEE UW tAVAO© o.a. van de Luxe - Vuelta - Veritable - Lovely en nog vele andere soorten Karei I sigaren. Eerste prijzen voor brandweerkorpsen Zaterdag werden te Hoek wed strijden gehouden voor vrijwil lige en bedrijfsbrandweren. De vrijwillige brandweer van Terneuzen behaalde hierbij de eerste prijs en veroverde voor de tweede maal de wisselbeker. De bevelvoerdersprijs was voor de heer J. Bruggeman. Bij de bedrijfsbrandweren kwam „Philips" Terneuzen als eerste uit de bus. Ook deze equipe behield voor de tweede keer de wisselbeker, door Dow Chemical (Nederland) beschikbaar gesteld. De bevelvoerdersprijs was voor de commandant van „Philips", de heer De Jonge. De uitslag voor de vrijwillige brandweerkorpsen luidde: 1. Terneuzen 527 pnt.; 2. Sluis kil 524 pnt.; 3. Zaamslag 491 pnt.; 4. Hoek 490 pnt.; 5. Westdorpe 476 pnt.; 6. Zuiddorpe 464 pnt.; 7. Oostburg 459 pnt.; 8. IJzen- dijke 442 pnt.; 9. Schoondijke 441 pnt.; 10. Hontenisse 436 pnt.; 11. Biervliet, 414 pnt. Uitslag bedrijfsbrandweren: 1. Philips Terneuzen 521 pnt.; 2. Cokesfabriek Sluiskil 507 pnt.: 3. Zuid-Chemie (Sas van Gent) 499 pnt.; 4. C.S.M. (Sas van Gent) 491 pnt.; 5. C.B.S. (Sas van Gent) 479 pnt.; 6, Vitrite (Middelburg) 431 pnt. De prijzen werden uitgereikt door de heer J. v. d. Peijl, waar nemend burgemeester der ge meente Hoek. Zaterdag 15 juni a.s. zullen te Zuidzande de overige Zeeuws- Vlaamse gemeenten tegen elkaar uitkomen. Op zaterdag 29 juni zullen de eerste- en tweede prijs winnaars uit alle Zeeuwse ge meenten elkaar te Breskens ba- kampen om het kampioenschap van Zeeland. Vechtpartij Vrijdagnacht ontstond in een café in de Nieuwstraat een fami- lieruzïé'jttiSsen vader en zo.on G. DeJtwisf wérd op straat voortge zet en ontaardde in een vecht partij, waarmee ook de moeder zich bemoeide, die in de verwik kelingen een paar klappen op liep. Hetzelfde overkwam een schipper die de zaak wilde „schikken". De politie moest het feestelijk samenzijn in verband met de opening van het nieuwe bureau even onderbreken om de rust in de Nieuwstraat te herstellen. De zoon die zich ook tegen de politie nogal recalcitrant gedroeg, werd meegenomen naar het bureau. De kantonrechter krijgt vermoede lijk het laatste woord. Ds. Praas nam afscheid Ds. W. F. Praas heeft zondag in de vrij-evangelische kerk te Breskens afscheid genomen in verband met zijn vertrek naar Gouda. Na de dienst op een tekst uit Lukas 11:2 werd ds. Praas die sedert 1946 in westlijk Zeeuws-Vlaanderen werkzaam is geweest, toegesproken door ouderling Basting, die een schets van de haven te Breskens aan bood. Namens de vrij-evangelische gemeenten in Zeeland sprak ds. Karelse uit Goes. Ds. Spaans voerde het woord uit naam van de kerken te Breskens. Verder werd nog gesproken door ds. Doornink uit Groede, door burgemeester Eekhout en kapelaan Geilliet. Ook ds. Brink uit Schoondijke en de heer P. Baaij namens „Vrederust" spra ken een afscheidswoord. Vergadering bestuur Z.L.M. te Goes Het dagelijks bestuur van de Z.L.M. kwam woensdag onder voorzitterschap van ir. J. Prins te Goes in vergadering bijeen. Voor de zuivelsector achtte de vergadering een positief punt, dat er een E.E.G.-regeling tot stand gekomen is. Hoewel deze regeling niet in alle opzichten bevredigend kan worden genoemd, toonde de vergadering zich verheugd, dat nu een einde is gekomen aan de onzekerheid. die er sinds 1 april in de zuivelsector bestond. AARDAPPELEN De vergadering betreurde het, dat het produktschap aan 't einde van het aardappelseizoen geen gebruik heeft gemaakt van de gelden die bij het produktschap in kas zijn. om marktordenend op te treden, te meer, daar het bestuur van de Z.L.M. heeft gepleit voor een ingrijpen door het produkt schap aan het einde van het sei zoen. De vergadering is van oor deel, dat er voldoende mogelijk heden zijn om met het beschik bare bedrag van 1,5 miljoen gul den de individuele teler, die door :1e slechte situatie op de aard- appelmarkt in moeilijkheden is gekomen, enige verlichting te bieden. De vergadering merkte voorts op, dat de resultaten van de be waring van aardappelen in het afgelopen seizoen zeer uiteenlie pen Men achtte het gewenst, dat voor een volgend jaar op dit punt betere voorlichting wordt gege ven door de daartoe geëigende in stanties. GROENTE EN FRUIT In de groenteteeltsector is er een groot aanbod van tomaten en komkommers. Wat het eerste produkt betreft is het prijspeil onbevredigend. Het glasaard- beienseizoen is bijna afgelopen; de prijs varieerde van matig tot vrij goed. De restanten van de fruitoogst 1967 worden geruimd. Door een plotselinge vraag uit Frankrijk is de prijs aanzienlijk gestegen. De vooruitzichten voor de nieuwe oogst zijn gunstig voor peren, pruimen en zure morellen. Bij de appels is de situatie daarentegen ongunstig, waarbij speciaal de winterrassen matig tot slecht zijn gezet. De oogst van goudréinette en jonathan zal naar verwachting klein zijn. terwijl de cox orange een wisselvallig beeld te zien geeft. De golden delicious is over het algemeen niet gezet op het oude hout, maar op het éénjarige hout lijkt de zetting iets beter, zodat nog een matig tot goede oogst kan worden verwacht. Federatief muziekconcours Op het federatief muziekcon cours zaterdag te Goes behaalde in de vierde afdeling fanfare „Oefening en uitspanning" uit Neiuwerkerk een eerste prijs met 50 punten. In de eerste afdeling fanfare behaalde „Onda" uit Ritthem met 104 punten de eer ste prijs. In de afdeling uitmun tendheid fanfare behaalde „Ami- citia" uit Dirksland met 107 pun ten de eerste prijs. In de vaandelafdeling fanfare behaalden „Flora" uit Alsmeer met 113 punten en „Apollo" uit Goedereede met 117 de eerste prijs, beide met lof der jury. Auto uit de bocht Zaterdagnacht even over twaalf vloog op de kruising bij „Buiten- lust" in de gemeente Groede een auto met grote snelheid uit de bocht, waardoor de wagen op de andere rijbaan terechtkwam. De bestuurder A. V. uit Bres kens, werd ter plaatse behandeld door dokter Ossewaarde, die overbrenging naar 't ziekenhuis te Oostburg nodig oordeelde. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder V. liep inwendige kneuzingen op, terwijl de mede- inzittende M. met de schrik vrij kwam. Weer voor de schoolradio Voor de tweede keer zal men op woensdagmorgen 12 juni voor de Nederlandse schoolradio be kende klanken uit Retranche ment kunnen horen op de zender Hilversum I van 9.40 tot 10 uur. De volgende uitzendingen zijn op 19 en 26 juni op dezelfde zen der en dezelfde tijd. Schoolsport De lagere scholen van Nieuw- vliet, Zuidzande, Cadzand en Re tranchement hielden, begunstigd door goed weer hun jaarlijkse sportdag op het gemeentelijk sportterrein te Retranchement In de morgenuren waren er diverse atletiekoefeningen zoals hardlopen, vérspringen, hoog springen en balwerpen. Ook was er een behendigheidsoefening in gelast. Na de middag werden slagbal wedstrijden gehouden. Nieuw- vliet behaalde de overwinning. Bij de tweede twaalftallen be haalde Cadzand de zege. Burgemeester Leenhouts reik te de diploma's uit. Agenda gemeenteraad Woensdag 12 juni komt de ge meenteraad van Sas van Gent om half acht 's avonds in vergadering bijeen. Aan de orde komt een hele rij ingekomen stukken, waaron der een verslag van de water leidingmaatschappij en een schrijven van de C.S.M. over het onderhoud van haar terreinen. Voorts is er een brief van de waterstaat over de aanleg van een zebrapad op de rijksweg in Sas van Gent. Op de agenda staan verder verschillende voorstellen tot aan koop van onroerend goed. De af deling van de E.H.B.O. heeft een verzoek ingediend om een subsi die van 600. Avondvierdaagse Vrijdagavond werd te Sas van Gent de eerste avondvierdaagse in deze gemeente afgesloten. De opkomst was matig hoewel het parcours van tien kilometer voor de junioren en vijftien kilometer voor de senioren per avond zeer aantrekkelijk was. Er waren geen uitvallers, zodat,er nog een aar dig groepje wandelaars de me daille in ontvangst konden ne men. Dit gebeurde in het buurt centrum van Sint Albert waar elke avond ook de start was. Personeelsleden op reis Zaterdag 22 juni 1968 organi seert de personeelsvereniging „Ona" van de glasfabriek en de Zuid-Chemie de eerste zomerreis naar Monschau en omgeving. De heenweg voert de reizigers via Kapellebrug over de Boudewijn- snelweg via Hasselt tot de stuw dam aan de Wesdre, waar een koffiepauze wordt ingelast. Er staat ook een boottocht op het programma. De terugreis gaat via Maastricht.. Bejaardenwoningen bijna gereed De zestien bejaardenwoningen aan de Canadalaan te Sas van Gent zijn bijna gereed. Naast de „Redoute" en de reeds eerder ge bouwde bejaardenflats bieden deze 16 woningen aanvulling voor de bejaarden van Sas van Gent en omgeving. Russisch fabriekskoelschip te water gelaten Zaterdag heeft mevrouw V. F. Lavrova, echtgenote van de am bassadeur van de U.S.S.R. in Nederland, om 12 uur het vis- fabriekschip „Tkvarcheli" te water gelaten. De plechtigheid vond plaats op de werfvan de maatschappij „De Schelde" te Vlisssingen. De .Tkvarcheli" is genoemd naar een plaats in de Kaukasus, een kleine 400 kilometer van de Zwarte Zee. De thuishaven zal Poti zijn. De „Tkvarcheli" is het zevende schip in een serie van tien zusterschepen, die de maat schappij „De Schelde" in op dracht van V.O. Sudoimport te Moskou bouwt. De „Rembrandt". „Van Dijk", „Frans Hals", „Van Gogh", „Zarechensk" en de „Zodiak" werden in de jaren 1965 en 1967 reeds opgeleverd. Ze zijn thans in gebruik voor de verre visserij in de noordelijke wateren. Daartoe zijn deze schepen ook van een ijsbrekerssteven voorzien. De proviandruimten en oliebunkers zijn zo groot, dat de schepen met hun ruim 100 bemanningsleden 60 dagen op zee kunnen blijven en bovendien bunkerolie aan bege leidende trawlers kunnen leve ren. Met de trawlwinoh kan een net van 25 ton vis worden ingehaald, Er wordt over de achtersteven gevist. Aan boord wordt de vangst onmiddellijk verwerkt en in de koelruimen geconserveerd. In de visfabriek wordt de vis ont- kopt. Van het afval wordt vismeel gemaakt, dat ter plaats in zakken wordt verpakt. De visiever ver werkt men tot visleverolie. Deze visfabriekschepen zijn uitgerust met twee Schelde- diepvriestunnels die Per etmaal 50 ton vis in blokken van 80 x 25 x 6 centimeter kunnen in vriezen. Dit type visfabriekschip van 2.650 t. dw. heeft een lengte over alles van ruim 100 meter; een Schelde-Sulzer dieselmotor van 3000 pk drijft een Schelde-Lips verstelbare schroef aan waarmee een snelheid van 14% knoop wordt bereikt. Voorlichtingsavond „Philadelphia" De landelijke chr. vereniging van ouders en vrienden van het afwijkende kind te Utrecht zal donderdag 13 juni a.s. des avonds half acht in „De Poort" te Zaam slag een voorlichtingsavond voor de afdeling „Zeeuws-Vlaande- ren" houden. De heer P. Rutgers, direkteur van landelijk „Philadelphia", zal spreken over de taak van de oudervereniging". Daarna zal worden gedraaid de laatste „Philadelphia-film „Veel Zorg en Zegen". De oud-voorzitter van de spe cialistenvereniging, dr. H. van Gif fen, heeft er zaterdiag' in Utrecht tijdens de Wiardi Beckmanconfe- rentie over de gezondheidszorg voor gewaarschuwd.dat het spe cialisme zich niet mag isoleren van de rest van de gezondheidszorg. Als de meest geëigende plaats voor de samenkomst van spacialismen beschouwde dr. Van Giffen het ziekenhuis. Hét niveau van het medische werk in deze tijd eist dat het con tact tussen de specialisten niet al leen incidenteel, maar ook tijdens groepsbesprekingen en andere vormen van teamwork buiten het directe werk, zoals het wederzijds informeren van de stand der we tenschap, tot uitdrukking moet komen. „Essentieel voor het hand haven van een goede intermense lijke relatie tussen patiënt en de specialistische arts bestaat in Ne derland het algemeen ingeburger de systeem dat alle specialisten, ook degenen die in het ziekenhuis werkzaam zijn, poliklinische prak tijk mogen en kunnen doen. Wij hoeven maar naar enkele van onze E. E. G.-partners te kijken om te beseffen tot welke onmogelijke toestanden een scheiding tussen klinisch en poliklinisch werk aan leiding kan geven", aldus de spre ker. Dr. Van Giffen verklaarde dat de investering per ziekenhuisbed nog verder zal stijgen. „Om deze kostenstijging zoveel mogelijk te beperken moet de mogelijkheid van de bedrijfsdlfferentiatie binnen het ziekenhuis worden overwogen door de instelling van een afdeling daghospitaal, mogelijk ook van een afdeling nachthospitaal en een ambulatorium, terwijl getracht moet worden meer poliklinische arbeid te verrichten. De medische voordelen moeten altijd vóór de financiële gaan", aldus dr. Van Giffen. In Soest is zaterdag op 70-ja- rige leeftijd overleden dr. E. D. Soelberg, die van 1947 tot 1962 directeur van de V.P.R.O. is ge weest. Na in Amersfoort het gymna sium te hebben bezocht, ging hij studeren aan de landbouwhoge school te Wageningen, waar hij het kandidaatsexamen aflegde. Later groeide zijn belangstelling voor de theologie en nam hij het besluit van studierichting te ver anderen. In 1925 deed hij zijn proponentsexamen theologie te Groningen, waarna hij predikant werd in Egmond a/d Hoef, waar hij tot 1930 verbleef. In 1930 werd hij predikant in Nijmegen. Vier jaar hiervóór was hij reeds secretaris van de in dat jaar opgerichte V.P.R.O. gewor den. In 1935 verhuisde hij naar Hilversum om zijn werk bij de V.P.R.O. te beginnen. Op het proefschrift „Een radiogemeente" promoveerde ds. Spelberg in 1945 te Groningen tot doctor in de theologie. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau en offi cier in de kroonorde van België, De laatste jaren woonde ds. Spelberg in Epe. Op de Meerndijk in IJssel- stein is vannacht een perso nenauto tegen een vrachtauto gebotst, waarbij een persoon werd gedood en vier andere in zittenden van de personenauto werden gewond. Om kwart voor twee reed een personenauto met vijf inzitten den over de Meerndijk in de richting Montfoort. De bestuur der reed met hoge snelheid in een naar rechts lopende bocht. Hij kwam op het linkerwegge- deelte terecht en botste tegen een tegemoetkomende vracht auto met aanhangwagen uit Haastrecht. Na de botsing be landde de auto in de berm van de weg. De vijf inzittenden wer den eruit geslingerd. Op weg naar het ziekenhuis in Oude water overleed de 39-jarige G. van Ballegooien uit Montfoort aan zijn verwondingen. Zwaar gewond in het ziekenhuis wer den opgenomen de 26-jarige stoffeerder C. Rehorst, de 44- jarige Stamper G. Apeldoorn uit Willeskop en de 38-jarige grondwerker J. Ie Noble uit Benschop. De 32-jarige meubel maker A. G. Pouw kon na be handeling in het ziekenhuis naar huis terugkeren. Als jongeman begon de heer J. van Esbroek een zeer bekende Sluiskillenaar, al met de boog- schutterij. Nu hij de 80 is gepas seerd, neemt 'hij wel niet meer met evenveel bravour aan de wedstrij den deel als vroeger, maar hij is nog altijd actief lid van de „Her leving" te Sluiskil en van de „Wes- terschelde" te Terneuzen. Zondag was het voor hem een zeer bijzondere dag. Hij vierde na melijk zijn 60-jarig jubileum als schutter. De „Herleving" had in verband daarmee een jubileum- schieting georganiseerd, waarvoor grote belangstelling bestond. Vóór de aanvang (de jubilaris loste het eerste schot) werd hij door afgevaardigden van andere verenigingen toegesproken en ge lukgewenst. Het ontbrak daarbij niet aan geschenken in de vorm van vele rokertjes. Het waren er zoveel, dat zijn zoons er aan te pas moesten komen om de sigaren te bergen. Tot de velen die de heer Van Esbroek kwamen feliciteren, be hoorde ook de nestor en voorvech ter van Sluiskil, de heer H. J. Col- sen, dde in bloemrijke bewoordin gen hulde bracht aan de man die de „Herleving" deed herleven. Het werd een geslaagde jubi- leumschieting, die begunstigd werd door goed weer en een groot aan tal deelnemers. De heer Colsen huldigt jubilaris Van Esbroek. De 75-jarige S. Brouwer uit Menaldum is zaterdagmiddag in de stadsgracht aan de Nieuwestad te Leeuwarden verdronken, toen hij met de auto van zijn zoon 'té Water raakte en niet tijdig kon worden bevrijd. De heer Brou wer had met zijn zoon bood schappen gedaan in de stad. De zoon, de 24-jarige onderwijzer F. Brouwer uit Groningen, verkeer de in de veronderstelling dat zijn auto in z'n achteruit stond, deze stond echter in de eerste ver snelling. Toen de heer Brouwer wilde wegrijden, schoot de auto de gracht in. Een hoofdagent van politie en enkele voorbijgangers wisten de zoon uit de auto te halen. De oude man zat echter met een been bekneld onder de bank. Toen hij na veel moeite was bevrijd bleek hij reeds te zijn overleden. De zoon ligt met een shock in het ziekenhuis. Bij een inbraak in een juwe lierszaak aan de Torenstraat in Den Haag zijn het afgelopen weekend 160 dames- en heren horloges met een totale waarde van zestienduizend gulden gesto len. Door het forceren van een rolluik en het breken van een ruit kwamen de inbrekers aan de achterzijde binnen. Zij doorzoch ten winkel en werkplaats. Be halve de horloges namen zij vijf tien gulden uit de kassa mee. Het was de derde maal in enke le maanden dat bij de juwelier werd ingebroken. Zondagmiddag omstreeks half twee is de vierjarige Sandra Epharim uit Zaandijk om het leven gekomen doordat de houten gevel van twee ten dele reeds ge sloopte woningen in Zaandijk in stortte. Het gevaarte kwam neer op eeri groepje spelende kinde ren. De vierjarige Sandra werd zo ernstig gewond dat zi.i op weg naar een ziekenhuis in Zaandam is overleden. De andere kinderen liepen behalve een meisje dat haar been brak, slechts lichte verwondingen op. De politie stelt een onderzoek in. Burgemeester Waelput in Leende benoemd Bij koninklijk besluit van 6 juni 1968 is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot burgemeester van de gemeente Leende de heer R. O. M. Waelput, met toekening van ge lijktijdig eerval ontslag als burge meester van de gemeente 's-Hee- renhoek. De heer Waelput, die 44 jaar is, is sinds augustus '57 burgemees ter (tevens secretaris) van 's-Hee- renhoek. Hij is r. k. en lid van de K. V. P. De internationaal vermaarde Franse toneelleider Jean Vilar, die eerder dit jaar werd aange steld als hoofd van de Parijse opera en de „Opera Comique", heeft in een brief aan de Fran se minister van culttur, André Malraux, gezegd dat hij niet van plan is voor de huidige regering te werken. „Ik moet u meedelen dat ik onmogelijk van de rege ring waartoe u behoort, een of ficiële functie kan accepteren", zo verklaarde hij in de brief, die zaterdag door Parijse avond bladen werd gepubliceerd. Vilar zei diep gekwetst te zijn door De Gaulle's toespraak van 30 mei, waarin de president het „totalitaire communisme" ais de macht achter de crisis bestem pelde. Hij waarschuwde dat hij zo nodig geweld zou gebruiken. TERN. BOYS-STEEN 5-1 Voor een handjevol toeschou wers hebben de Boys en Steen zaterdagmiddag om de derde en vierde plaats gestreden in het vuurtorentoernooi. De Tern. Boys toonden zich duidelijk het sterkst. In de 14e minuut ontsnapte het doel van de thuisclub aan een doorboring, toen de paal keeper Hamelink te hulp kwam bij een hard schot van Van Dorselaar. Daarna zag ook Bauwens de bal juist langs de verkeerde kant van de paal gaan. In de 21e minuut viel het eer ste doelpunt. Frits Bakker maak te dankbaar gebruik van een slechte uitgooi van de Steense doelman (10). In de 29e minuut kregen de Boys een corner op links te ne men. D. de Kubber zette de bal scherp voor. De defensie van Steen werkte het leer maar half weg. De Kubber zette opnieuw voor en Jan Jonkman scoorde onhoudbaar (20). Het mooiste doelpunt kwam tot stand in de 40e minuut, Hamelink gooide de bal naar De Jonge, die een korte pass gaf naar Van Dixhoorn. Deze gaf op zijn beurt door naar Simons, die een fraaie solo af rondde met een derde goal voor de Boys (30). Na de rust was er weinig fraais te beleven, eerst behoedde Deurwaarder het doel van de Boys voor een doorboring, maar in de 32e minuut wist Steen de eer toch te redden, toen Van Dorselaar een voorzet gaf, waar uit Bauwens de bal via de paal inkopte (31). Kort daarop kreeg Roose via een Steen-verdediger het leer te pakken en hij schoot raak (41). In de laatste minuut loste Frits Bakker een hard schot. De jeug dige Steense keeper verkeek zich er op. Hij dook over de bal heen en het was 51. Zaterdag a.s. wordt de finale gespeeld tussen Terneuzen en Viissingen. Hopelijk zijn de weersomstandigheden dan beter en in dat geval mogen we op een druk bezoek rekenen. Zaterdag en zondag heeft de jeugdcommissie van de voetbal vereniging Axel een toernooi voor de jeugd georganiseerd. - Het begon zaterdag met de pu pillen. Door de regen bleef de belangstelling beneden de ver wachtingen. Bij de junioren waren er zon dag veel toeschouwers. Zij heb ben nu en dan van menig vlot gespeeld partijtje voetbal kun nen genieten. A- en B-junioren uit Willebroeck vormden tech nisch de beste ploegen. Hun af werking was niet productief waardoor de doelpunten schaars bleven. Einduitslag pupillen: 1. Axel (na strafschoppen); 2. Steen; 3. Willebroeck (B.); 4. AZVV; 5. HVV '24; 6. Koewacht; 7. Hulsterloo; 8. Corn Boys. Pupillen 2e elftallen 1. Axel; 2. AZVV; 3 HVV '24; 4. Steen; 5. Corn Boys; 6. Axel III. Junioren A: 1. Vogelwaarde; 2. HVV '24; 3. Willebroeck (B.)4. Axel; 5. Goes. Junioren B: 1. Willebroeck (B.); 2. Vogel waarde; 3. HW '24; 4. Axel; 5. Goes. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van heden werden aangevoerd 1061 slachtrunderen en 473 var kens De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. ƒ4,95—ƒ5,30, le kwal. ƒ4,35— ƒ4,75, 2e kwal. ƒ3,90—ƒ4,15, 3e kwal. ƒ3,70ƒ3,85; varkens: le kwal. 2,062,08, 2e kwal. ƒ2,02—ƒ2,06, 3e kwal. 1,98 2,02; stieren ƒ44,60; worst koeien 3,503,75; slachtzeu- gen 1,601,70; zware varkens 1,801,85. Alles per kg. Overzicht: Slachtrunderen; rui mer aanvoer met redelijke han del en ruim prijshoudend; var kens: aanvoer groter, redelijke handel en lagere prijzen. AARDAPPELBEURS ROT TERDAM. Klei-aardappelen voor het bin nenland Eigenheimers 40 mm opw. 6 ƒ8; Bintje 40 mm opw. ƒ6— 10; Furore 40 mm opw. 6,50 7,50. Klei-aardappelen voor de ex port; Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd 67Bintje 45 mm opw. 7. Voeraardappelen 1,752. Stemming binnenland kalm, export flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa- goy, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3