PROVINCIAAL NIEUWS DE JUWELENROOF Vragen van Kamerleden over de industriewatervoorziening Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZENS POLITIEKORPS IN EEN NIEUW RUIM HUIS ■pips»» Gevreesde man werd kunstzinnig Benzine en andere olieprodukten goedkoper HELMA PIT Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Vrijdag 7 juni 1968 Herverkavelings commissie Zeeland ontbonden Terneuzen Hoek IJzendijke Zaamslag Antwoord van de minister Het vonnis tegen Van der Lubbe Melkveehouder mag geen melk aan consument verkopen Gebouwd op de groei Alarmering Wagenpark Metaalplastiek Zeeuws- Vlaanderen één cent extra Wegens beëindiging van werk zaamheden is de herverkave lingscommissie Zeeland ontbon den, na bijna 15 jaren van werk zaamheden op het gebied van het landbouwkundig herstel en de herstructurering van de door de stormvloedramp van 1953 het zwaarst getroffen gebieden. Bij het ontbindingsbesluit is gelijk tijdig eervol ontslag verleend aan de voorzitter, mr. A. J. van der Weel, en aan de leden en plaatsvervangers onder dankbe tuiging voor de vele en belang rijke diensten. Ettelijken van hen, onder wie de voorzitter, hebben van het begin af leiding aan de uitvoering gegeven, bij gestaan door vier agrarische subcommissies voor Schouwen- Duiveland, Tholen, de zak van Zuid-Beveland en de polder Waarde. Aan de 38.000 ha cul tuurgrond die daarmee gemoeid was, werd voor 218 miljoen gul den verbeterd. Dit was wettelijk mogelijk onder de herverkave- lingswet noodgebieden, waarmee de herverkavelingswet Walche ren 1947 op de vier gebieden van toepassing werd verklaard. Bij deze herverkaveling werd voor het eerst in de ruilverkaveling het begrip bedrijfsvergroting in gevoerd. Van de aanwezige land bouwbedrijven werden er 450 vergroot. Terwille van betere plaatsing op de bedrijven wer den ongeveer 300 deels bescha digde boerderijen nieuw ge bouwd. Aan wegen werd 800 km verbeterd of aangelegd. Koninklijke onderscheiding Bij koninklijk besluit is be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer A. van Toor, hoofdwaterbouwkundige van de rijkswaterstaat te Terneu zen. Deken Van Mechelen naar Sprundel De bisschop van Breda, mgr. H. Ernst, heeft deken J. van Meche len, momenteel pastoor te Ter- neuzen, benoemd tot pastoor te Sprundel. Als opvolger van deke'n Van Mechelen is voor de tijd van zes jaar benoemd tot pastoor-deken te Terneuzen de heer J. A. Segers, moderator te Bergen op Zoom. De nieuwe deken werd in 1919 te Bergen op Zoom geboren, waar hij vele jaren werkzaam is geweest als godsdienstleraar, als voorzitter van de oecumenische raad voor Bergen op Zoom, als rector en als moderator. Pastoor Segers werd in 1944 te Hoeven tot priester gewijd, waar na hij tot kapelaan werd be noemd te Liesbos. Geslaagd Aan de ehr. kweekschool voor kleuteronderwijs te Middelburg slaagde gisteren voor kleuter leidster onze stadgenote, mej. A. J. de Putter. Brugklas chr. lyceum Toegelaten tot de brugklas van het christelijk lyceum voor Zee land, dependance Terneuzen: Carla Buijze, Ria Buijze, Karin Döbbe, Rina van Driel, Annelien de Feyter, Rianne Folmer, Ineke Geelhoedt, Kees Goossen, Peter Goossen, Frans Hanny, Kees Kay- ser, Jan-Arnold van Nierop, An- ne-Marie de Ruyter en Henk Ver. straten, allen te Axel; Jaap Don- ze, Jannet van Hoeve en Peter "Kayser, allen te Driewegen; Krijn Hamelink, Anneke Leunis en Cobie Riemens, allen te Hoek; Jim van de Vreede te Sluiskil? Krijn de Blaey, Marianne de Blaey, Mark de Bokx, Leen de Braai, Cobie de Bruin, Douwe van Dijk, Henk Duerink, Jan Fraanje, Cor 't Gilde, Tonny Ha- merlinck, Lex Hogenhout, Dicky Hovestadt, Hans de Jonge, Chris Kemper, Mark van de Klooster, Martin Kosters, Meeuwi de Kra ker, Eugène Kruysse, Liesbeth Mielen, Kees van Minnen, Peter Moelker, Jos de Mul, Jaap Nien wedorp, Ans Poley, Carla Re- naud, Vera Renaud, Miep Simons, Nienke Smilde, Ingrid Snoek, Marjan v. d. Vies, Cees de Vos, Leunis van de Wege en Bert van Zielst, allen te Terneuzen. Forum beantwoordde vragen van inwoners van nieuw-T erneuzen In het gebouw van de christe lijk lyceum aan de Mozarthof heeft een forum onder voorzitter schap van ds. W. H. Gispen, ge reformeerd predikant te Terneu zen, dinsdagavond vragen beant woord van een groep Terneuze- naren. die in de nieuwe wijken wonen. Ds. Gispen had hen uitgeno digd om over het nummer van „De Goede Tijding", waarin hij gedachten over „de stad in de stad" uiteen zet, wat na te praten en om vragen te stellen schrif telijk of mondeling over wat zij missen in hun woonwijk, In het forum hadden zitting: burgemeester J. C. Aschoff, pater Heijnen, de heer W. Kes en de heer W. H. Blok, ambtenaar van de afdeling planologie. Er werd gesproken over de vele praktische voorzieningen, die no dig zijn in een nieuwe stadswijk, zoalg speelplaatsen, een busdienst winkels, café's en groenstroken. Een van de aanwezigen kwam met een initiatief tot het stichten van een speeltuin voor de nieuwe wijken van Terneuzen. Ds. Gispen wil over de onder werpen, die nu besproken wer den. een hearing houden, indien hiervoor belangstelling zal blij ken te bestaan. Bromfietser brak pols Gistermiddag om tien minuten voor half vijf had op de kruising van de Tramstraat en de Verleng de Van Steenbergenlaan een aan rijding plaats tussen de bromfiets berijder S. C, A. H. uit Terneuzen en de bestuurder van een bestel auto M. B. uit Kruiningen. Op bovengenoemde kruising wilde de bestelauto, die uit de rich ting van de Schuttershofweg kwam, de Verlengde Van Steen bergenlaan inrijden en sorteerde voor. Op het moment dat de be stelauto zich in beweging zette en naar links begon af te zwenken passeerde de bromfietser de auto aan de linkerzijde en kwam in aan raking met de buitenspiegel. H. maakte enkele buitelingen over de weg, waardoor hij zijn rechter pols brak en enkele schaafwonden in het gelaat opliep. Dokter K. J. Hoving verleende de eerste hulp. De schade aan de bestelauto en brommer was gering. Vergadering waterschap Braakmanpolders Op dinsdag 18 juni a.s. wordt om 13.30 u. in het waterschaps huis te Hoek een algemene ver gadering gehouden van 't water schap „De Verenigde Braakman polders". De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Wijziging bezoldigingsverorde ning 1966 per 1 januari 1966, 1 januari 1967, 1 juli 1967 en 1 januari 1968 (diplomatoelagen en bromfietstoelage) voorstel tot het van toepassing verklaren van de voor het over heidspersoneel getroffen salaris- maatregelér^ (uitkering ineens over januari t/m april 1968); wijziging bezoldigingsverorde ning per 1 mei 1968; aankoop van enkele percelen openbare weg van A. E. de Moor te Sluiskil; voorstel tot het aangaan van 'n ruiling met erven J. de Jonge en mevr, J. A. RiemensRiemens ten behoeve van de verbetering van afwatering van de voor malige Koudepolder; aanbieding van de rekening van het waterschap over 1966 en benoeming commissie van onder zoek; Voorstel verkoó'b perceel grond groot 5-30 ha, gelegen in de Nieuw Neuzenpolder. aan Dow Chemical (Nederland) N.V. voor een bedrag van f 236.250 3,75 per m2). Brommer reed op auto De leerling van de ambachts school A. G. uit IJzendijke reed donderdag op de kruising Min nepoortstraat-Markt tegen een van rechts komende personen auto. Met verwondingen aan ge- zieht en hoofd en een beschadig de brommer liep deze aanrijding nog goed af. Met vingers bekneld De heer A. K., eigenaar van hotel „De Vier Emmers", raakte met zijn vingers bekneld tussen twee biervaten. Drie van zijn vingers werden zo ernstig ver wond, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stel len. Derde sectie sportvereniging opgericht .Het actiecomité tot oprichting van de sportvereniging Zaamslag gaat met onvermoeide ijver voort om de verschillende secties, die onder deze vereniging zullen'res sorteren, in het leven te roepen. Na korfbal en gymnastiek was woensdagavond volleybal aan de beurt. Voorzitter F. Dieleman kon op deze matig bezochte bijeen komst ook de heren drs. G. Meijer uit Hulst en L. Provoost, uit Ter hole, resp. voorzitter en secreta ris van het afdelingsbestuur in Zeeuws-Vlaanderen, verwel komen. Deze heren verstrekten voorlichting over de Nevobo, de Ned. volleybalbond. en over de organisatorische opzet in distric ten en afdelingen. De afdeling Zeeuws-Vlaanderen telt momen teel 260 leden. Besloten werd een sectie volleybal te vormen. Tot leden van het bestuur werden ge kozen de heren J. J. Haak, G. Lensen en C. Oele. Op de voor dracht vóór commissaris zullen aan de algemene vergadering worden voorgesteld de heren C. Oele en W. van de Ree. Het sec- tiebestuur zal onderzoeken in hoeverre reeds met training kan worden begonnen op een geschikt terrein in afwachting van het ge reedkomen van de nieuwe gym nastiekzaal. Het actiecomité belegt op maandag 10 juni in „De Poort" 'n bijeenkomst voor belangstellen den in tafeltennis. Daarna staan tennis en judo nog op het pro gramma. Concert „De Volharding" De plaatselijke Vaandelaf deling-harmonie „De Volhar ding" zal a.s. zaterdag te 18.30 uur op de muziektent 'n concert ver zorgen ter gelegenheid van het behaalde succes op het Kon. Fed. concours dat op Hemelvaartsdag j.l. in Terneuzen heeft plaatsge vonden. Het orkest behaalde daar een le prijs met 104% punten waar door het vaandel reeds met 2 geel/rode en 2 witte wimpels ver sierd kon worden. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Hudson mars, M. Everaarts; 2. Simfonia Concertata, G. Doni zetti; 3. „The Student Prince", Operette-selectie, S. Romberg; 4. Es war im Zillertal, mars, G. Bauer; 5. „Die Lustige Witwe", Operette-selectie, Fr. Lehar; 6. Die alte Garde, mars, Th. Furter; 7. Walzerlust, wals. J. van Hol land; 8. Casteli Coch, mars, T. J. Powell. De harmonie zal verder op 12 juni a.s. het openingsconcert ver zorgen voor de braderiefeesten in Terneuzen en op 15 juni a.s. voor dezefda feesten rond het Robot plein te Gent optreden. De leden van de Tweede Kamer, de heren Westerhout (P.y.d.A.) en Oele (P.v.d.A.) heb ben onlangs aan de minister van economische zaken de volgende vragen gesteld betreffende de in dustriewatervoorziening Zeeuws- Vlaanderen. 1. Kan de bewindsman aan geven wat de budgettaire conse quenties voor economische zaken zullen zijn voor de medewerking van dit departement bij het dek ken van de tekorten? 2. Zijn er naast de toezegging van goedkoop aardgas aan de door de Verenigde Machine fabrieken te bouwen installatie voor de omzetting van zout water in zoet water nog andere concrete toezeggingeh gedaan die het rijk betrekken bij het dekken van de tekorten? 3. Is de minister bereid een grondig onderzoek in te stellen naar alle oorzaken van het on verantwoorde investeringsbeleid inclusief de klaarblijkelijk ontoereikende controle en de resultaten van dit onderzoek aan de Kamer ter kennisneming te doen toekomen? De minister van economische zaken heeft deze vragen op 4 juni 1968 als volgt beantwoord. 1. Zoals de ondergetekende reeds heeft medegedeeld in ant woord op vragen van de heer Oele, is over de financiële conse quenties van de ontwikkeling bij de industriewatervoorziening Zeeuws-Vlaanderen uitvoerig overleg gaande. Zolang dit over leg niet is afgesloten, kan nog niet worden gezegd of, en zo ja, welke budgettaire consequenties een en ander voor de begroting van economische zaken zal heb ben. De verandering achteraf van het doodvonnis tegen Marinus van der Lubbe in achtjarige ge vangenisstraf is thans rechtsgel dig-geworden. Van der Luhbe werd in decem ber 1933 in Leipzig wegens brand stichting en hoogverraad ter dood veroordeeld en in januari 1934 terechtgesteld. In april vorig jaar heeft een Berlijnse rechtbank dit vonnis herzien in bovengenoemde zin. Het Berlijnse hof van cassatie heeft thans de beslissing bekrach tigd en het verzoek van de stief broer van Van der Lubbe, J. van der Lubbe, om het nazivonnis nietig te verklaren, van de hand gewezen. 2. Naast de toezegging van goedkoop aardgas aan de P.Z.E.M. voor de waterfabriek heeft de toenmalige staatssecretaris van economische zakeq zich in juni 1966 in principe bereid verklaard een subsidie te verlenen in d,e kosten van de watervoorzienings- werken teneinde te komen tot een redelijke waterprijs voor de industrie. 3. Aangezien tijdens de voor jaarszitting van de staten van Zeeland door gedeputeerde sta ten bij monde van de heer A. J. Kaland volledige opening van zaken is gegeven, komt het de ondergetekende overbodig voor naar de oorzaken van de gang van zaken bij de industriewatervoor ziening Zeeuws-Vlaanderen nog eens een nader onderzoek in te stellen. De president van de rechtbank in Utrecht, prof. mr. V. J. A. van Dijk, heeft de melkveehouder J. de Vos uit Harmeien verboden melk rechtstreeks aan de consu ment te verkopen. De melkhan delaar A. van Wijngaarden uit Harmeien had dit verbod van de rechtbank gevraagd, aangezien de heer De Vos tegen aanzien lijk lagere prijzen niet-afgeroom- de melk aan de man en huisvrouw bracht. Dat beschouwde hij als een onrechtmatige daad en on eerlijke concurrentie. Dit is voor de eerste keer dat een president van de rechtbank in kort geding werd betrokken bij de „witte melk"-actie van een aantal melkveehouders, die het niet eens zijn met de zuivel- politiek van de Nederlandse regering en geen genoegen wen sen te nemen met de lagere prij zen. Op verschillende plaatsen in Nederland zijn melkveehou ders de melk zelf gaan verkopen. De president van de rechtbank acht dit in strijd met de vesti gingswet, die juist bedoeld is om de middenstand te beschermen tegen overbezetting en het toe brengen van nadeel. Met de in het kort geding eisende melk handelaar was de president van oordeel, dat tengevolge van de handelwijze van de melkvee houder de melkhandelaar zijn bedrijfsdebiet heeft zien ver minderen en bovendien was van de actie een verlaging van de omzet het resultaat. De dwangsom werd bepaald op 500,per dag per over treding en verder werd de melk veehouder veroordeeld tot de kosten van het geding. Binnenkort zullen er enkele functionarissen aan het politie korps van Terneuzen worden toe gevoegd en in de toekomst zal er misschien een hele verkeersgroep bijkomen. Er Is plaats genoeg In het nieuwe bureau aan de Rose- gracht. Vandaag wordt het offi cieel geopend. Voor de 28 leden van het korps moet het een ver ademing zijn na het verblijf in het meer dan 100 jaar oude schoolge bouw aan het Schoolplein. Ruimte om te werken, een rui me garage, een kantine met uit zicht op de Westerschelde, „kunst" aan de muren en veel nieuw ma teriaal... De Terneuzense agent heeft het sinds 1891, toen hij zijn verplaatsbare keetje van 365 be trok, niet meer zo goed gehad. De geschiedenis op het stuk van huisvesting van het politiekorps is niet roemrijk. Het houten keetje werd in 1903 geruild voor een oude school aan de Smidswal. Negen tien jaar later was het korps er uit gegroeid en werd de Arsenaal kazerne betrokken. In dit pand huisden ratten en water om die dieren in te verdrinken was er niet, zodat de politiemannen drie jaar later de wijk namen naar het Schoolplein. En nu, 7 juni 1968: een politie bureau, waarin je de meest ver wende vreemdeling kunt ontvan gen. De meest doortrapte spits boef trouwens ook, maar daarover straks. Het gebouw is op de groei gebouwd. Nu is er plaats voor twee wethouders en een post van de rijkspolitie te water en in de toekomst, als de gasten een eigen huis zullen hebben, zal er plaats zijn voor 40 mensen. Op die begane grond vindt men een ruime ont vangsthal, enkele dienstruimten, een garage en een aantal cellen, waaronder een kraakheldere dron. kemanscel. Een man, die daar on langs zijn roes had uitgeslapeh, kon 's morgens niët'getoveri "dat hij in het politiebureau was, omdat hij nu eenmaal de cel aan het Schoolplein gewend was. Op de eerste etage liggen de ka mers van inspecteur-korpschef E. Hubregtsen, van de adjudant, de recherche en de administratie. De politie te water, de donkere kamer en de kantine liggen op de tweede etage en de wapenkamer en de kamer met gevonden voorwerpen treft men onder de halve kubus, die het aardig doet in het Terneu zense stadsbeeld. De arrestantenverblijven liggen aan een goed geventileerde gang. Neemt men de sleutel van een cel van de hal, dan komen de micro foon in de cel en de luidspreker in het wachtlokaal in werking, zo dat eigen initiatieven van de arres tant snel elders in het gebouw be kend raken. Laat iemand een deur open staan, wat in de omgeving van de cellen niet gebruikelijk is, dan gaat er een lampje branden bij de wacht. Nee, de romantiek is er af... Uit een gebouw vol alarmknoppen door B. J. WITHUIS 37) „Natuurlijk moet het," beet Pit, „ja grijpt hem maar ergens en sleept hem maar voor de wagen." „Voor de wagen?" Ze begreep hem niet goed. „Ja, die andere vent ligt er al. Die kerel aan dat stuur doet voorlopig niet mee. Ga dan ach ter het stuur zitten en „En die man dan," bracht Hei- ma uit. „Een seconde," zei Pit, liep op de wagen toe en sorde dé chauf feur tegen het andere portier. Hij hield de gewonde op de weg, die zijn bewegingen zwijgend volgde scherp in het oog. Helma stond tegen de motor geleund. Pit her haalde zijn verzoek, de man van de achterbank uit de wagen te trekken niet meer. Hij deed het zelf. „Pit," zei Helma zacht, „Pit, wat bedoel je." „Alles en niets," zei hij ver beten, „maar geloof niet dat dit een picknick is van de reisver- eniging. Ga achter het stuur zit ten." Ze deed een stap. maar viel duizelend tegen hem aan. Van uit de verte hoorde ze z'n sussende stem. „Toe Helma, toe kindje. Nog even je tanden op elkaar. Toe ga maar zitten." Hij onder steunde haar en bracht haar naar het portier. Ze zag kans. hoe wist ze nauwelijks, op de plaats van de bestuurder te komen. Zacht klopte Pit haar op de rug. Haar gevoel registreerde z'n bezorgdheid en zijn gedeelte lijke afwezigheid. Ze glimlachte dapper. „Goed zo kind." Hij klopte haar op de schouder, onder haar een ogenblik aan te kijken. Z'n aan dacht was geconcentreerd op het bloedige beeld, dat de oprijlaan opleverde met de twee gewonden en de dode. „Pit," zei ze, „Pit, moeten we zo vechten? Is dit niet Hij luisterde opmerkzaam, maar sneed haar onmiddellijk af. „We moeten van hen," zei hij kortaf. „Let op, dit is maar even een voorzorg. Je start de wagen. Als je een schietpartij hoort geef je gas en jaagt rondom de villa. Anders zie ik op 't ogenblik geen oplossing. ZIJ vermoordden Jopie en Govert, ik niet!" „Ja Pit," bracht ze uit. Maar de detective hoorde haar al niet meer. Hij was onder dek king van het struikgewas op weg naar de villa. Helma keek hem, trillend achter het stuur zittend, na. Ze voelde het koude staal van de revolver. Ergens was het ge ruststellend. Ze werd er zich van bewust, dat deze nachtmerrie, sedert ze een stoel door de ruiten had geworpen, misschien vijf minuten had geduurd. En nu was Pit op weg naar de villa. „De jongens van, de patrouille zijn er," vertelde brigadier Zand- stra, nadat hij een telefoontje had beantwoord. „Laat direct boven komen," zei de inspecteur, „hoe eerder we door dit werk heen zijn des te liever is het me. Ik geloof dat we zo langzamerhand het hele korps wel aan deze affaire kunhen zet ten." Twee man traden groetend binnen. „Goede morgen," zei Jackie, „neem plaats. Om het kort te ma ken, die kwestie van die juwe- lendiefstal in Noord en deze twee moorden staan vrijwel zeker met elkaar in verband. Het Detective Bureau Pit is ook met de zaak bezig. Als we ons niet vergissen en helaas is dat niet zo is dat hele bureau ontvoerd. Dat wil zeggen Pit en diens secretaresse. Jullie hebben vannacht patrouille gehad daar in zuid en inmiddels die kamer doorzocht. Vertel het verhaal maar, zo grondig moge lijk. in volgorde van tijd." „Nou, zoals u zegt," begon de oudste, „we hebben daar van nacht een beetje rondgetoerd. Er was niets aan de hand. Pas tegen half twee gebeurde er iets. Er stond een taxi te wachten, hier heb ik hét nummer, en „Prachtig," onderbrak Jackie en schoof het papiertje meteen door naar Zandstra, die al aan de telefóonschijf draaide. „Ga maar door," zei hij. „Is er zo'n haast- bij," vroeg de andere politieman. „Gloeiende," zei Tim. „Om verder te gaan," hervatte de woordvoerder zijn verslag, „de rest van de nacht verliep aanvan kelijk rustig en zonder gebeurte nissen. Pas tegen vijf uur, het was al daglicht, is er weer een auto gekomen; hier is het nummer. Zandstra keek hem goedkeu rend aan. De inspecteur zei: „Knap werk. Hoe hebben jullie dat zo uitge kiend?" „Wel we hoorden gisteravond zo terloops, dat Pit die Lelijke Govert had gevonden en we dachten dat we wel eens een extra oogje in het zeil mochten houden. Daar in Zuid is trouwens nooit wat te beleven. We waren blij iets te doen te hebben." „Ga maar door." (Wordt vervolgd.) en microfoons valt niet te ontko men, als de gastheér dat niet wil. Het wagenpark heeft nu drie nieuwe voertuigen. Korte tijd ge leden is een nieuwe Daf-44 in ge bruik genomen en gisteren arri veerde een volkswagencombi. De recherche zal straks beschikken over een volkswagen, die niet als politiewagen herkenbaar is. De mobilofoon is netjes weggewerkt achter eën loos frontje van een autoradio. De mobilofooninstalia- tie is eveneens nieuw. Uit het bu reau kan men nu de hoorn en het zwaailicht van iedere politieauto in werking stellen om de bestuur der te waarschuwen. De communi catie is niet alleen hierdoor ver beterd, maar ook door de uitbrei ding van het aantal telefoonlijnen (alarmlijnen: 4444 en 4445 en ver der 4151 (6 lijnen). De Terneuzense politieman Is kunstzinnig, nijver en hij is dat waarschijnlijk liever dan de ge vreesde man die bonnen schrijft. „Als je hem vraagt: wat doe ie liever, verbaliseren of een kind uit het water halen, dan zal hij kiezèn voor het laatste", zegt inspecteur Hubregtsen, die hiermee maar wil illustreren dat er ook een stuk naastenliefde bij hun werk te pas komt. De metaalplastiek, die het korps vandaag zal aanbieden en die een plaats in de kantine heeft ge kregen, is een weerspiegeling van de keuze tussen geweld en zacht heid, waarmee de politieman steeds te maken heeft. Vijf leden van het korps hebben het ontwerp van Ubo Scheffer in metaal uitge voerd, vooral geholpen door de vakkennis van hoofdagent G. Kouwijzer. De wanden van de hal zijn met witte, grijze en zwarte tegels be zet volgens een ontwerp van de Arnhemse monumentalist Peter Struyken. Meer werk van deze kunstenaar is te zien in Galerie J 34, nu aan de Schoolweg nr 7. In het gebouw hangen verder Finse wandkleden en schilderijen van Dolf Jaspers uit IJzendijke en Geert Fastenhout uit Philippine. De benzineprijzen in Nederland zullen met ingang van heden 7 juni een cent per liter worden ver laagd. De olie-industrie heeft gis teravond meegedeeld hiertoe in overleg met het ministerie van economische zaken te hebben be sloten. Naast deze landelijke prijsver laging zullen, tengevolge van het terugbrengen van het aantal prijs- zones van 4 tot 3, in bepaalde de len van het land, voornamelijk Groningen, Friesland, Drente, Overijssel, zuid-Limburg en Zeeuws-Vlaanderen, de auto-ben zineprijzen met een cent per liter extra dalen. Hierdoor wordit dus het bestaan de prijsverschil tussen de verschil lende delen van het land verkleind. Voorts is besloten tot de volgen de prijsverlagingen: vloeibare gassen 0,3 cent per liter, vliegtuigbrandstoffen, licht- en tractorpetroleum, autogasolie, gas- olie, huisbrandolie 1 en 2 en dunne stookolie 0,5 cent per liter.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2