Bio-tex maakt «assen bijna overbodig dooi^^M? LET OP HET OOG VAN SIVA HONDERDDUIZEND GULDEN IN TOTAAL (f 100.000,0 IN ELKE KOFFER EEN ECHTE GRAMMOFOONPLAAT ALS JURILEUMGESCHENK Delana Dedemsvaart ontslaat 107 man personeel ITALIAAN BASSO WON 15e ETAPPE VAN DE RONDE VAN ITALIË Donderdag 6 juni 1968 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 pil 1 J* •.- l «lil <*&ZU Het Bïo-tex jubileum interview-team trdktt©©!*!! Ja, u leest het goed. De beroemde Bio-tex poppen zijn nu ook platensterren. Met leuke verhaaltjes en vrolijke versjes voor de kinderen.Twee sprookjes per plaat. En er zijn drie verschillende plaatjes. Echte grammofoonplaten. Gestoken in fleurige hoezen met mopie kleurenfoto's van de Bio-tex vrouwtjes Loeki, Rieki en Wieki, beroemd van de televisie. Een traktatie van Bio-tex voor de kinderen. Een geschenk waar u veel plezier van zult hebben. In elke koffer met het oranje sluit- zegel zit een grammofoonplaatje. Aan het zegel kunt u zien welke. Want, er zijn drie ver schillende platen. Genummerd 12 en 3. U kunt de serie dus gemakkelijk compleet maken. U KUNT ER OOK VOOR SPAREN. met grammofoonplaat Hoogwaardig produki Overheidsdienst Bomen tegen luchtvervuiling In Merksem Franse heffing op varkens Super-ei in Italië Agenda Eerste Kamer nam wet op de kansspelen aan Scheepsramp in Oost-Pakistan Twee marine-officieren in Washington doodgeschoten Eddy Merckx niet naar de ronde van Frankrijk Dertig dagen gevangenisstraf voor Yvonne Paul 1 1 p iliil - 3; V: -. a liiilllla Het feestelijke Bio-tex intervlèw-team ontmoet overal enthousiaste huisvrouwen. Nog wekenlang blijft het team kriskras door het land rijden. Ze bellen mis schien wel bij aan. Kunt u een pak tonen dan zal een journaliste u een paar vragen stellen over Bio-tex. Het grootste pak dat u in huis hebt krijgt u dan honderd maal vergoed. In klinkende muntl Dus honderd maal 47 cent voor een standaardpak. En honderd maal 1 gulden voor het voordeelpak. Of honderd maal f2,65 voor een blauwpak. Maar als u een koffer in huis.hebt honderd maal f 8,40 of hon derd maal f 8,60. En als je 't narekent is een koffer nog een stuk voordeliger ook. Héél zo'n koffer. Er zit trouwens een verras sing In. Zie hiernaast Maar dat is nog niet alles: Wordt uw vraaggesprek - met uw foto - gepubli ceerd, dan brengt u dat nogmaals f 100,- op. Hat Bio-tex Interview-team bezocht reeds de volgende plaatsen: Moordrecht, Breda, Dokkum, Zlerikzee, Almelo, Arnhem, Etten Leur, Castrlcum, Bo degraven, Zutphen, Sneek, Lopik, Eindhoven, Gouda, Dordrecht, Geleen, Haarlem, Montfoort en nog vele anderen. En ze kunnen nog terugkomen ook. Standaardpak 100xf0,47«f 47,- Voordeelpak lÖOxf 1,-* «f 100,- Wilt u liever pakjes Bio-tex van 47 cent, f V of het blauwpak van f 2,65 gebruiken? Dat kan ook. 20 prijscirkels van 47 cent of 9 prijs- cirkels van ft,- of 4 prijscirkels van f2,65 zijn ook een plaatje waard. Haal daarvoor het „feestprogramma" gratis In de winkel. Blauwpak 100 x f 2,65 s f 265,- Voorraadkoffer 100x f8,40f840, Voordeelkoffer blauw I00xf8,60«fm- VOORRAADKOFFER 8.40 met grammofoonplaat VOORDEELKOFFER BLAUW LAAGSCHUIMEND 8.60 Delana N.V., fabriek van ge breide kinderkleding en badpak ken, heeft woensdagmorgen aan 82 mannelijke en 25 vrouwelijke ar beidskrachten ontslag aangezegd. Delana heeft bedrijfsafdelingen in Dedemsvaart, Roosendaal en Genemuiden. De ontslagen hebben betrekking op het bedrijf in Dedemsvaart. Voor 33 andere mannelijke en 141 vrouwelijke arbeidskrachten aldaar is geen ontslagvergunning aange vraagd. Een en ander blijkt uit een me dedeling van de bewindvoerder en de directie der N.V. Delana. aan welk bedriif in verband met finan ciële moeilijkheden surséance van betaling is verleend. Als enige directeur blijft over mr.' C. J. M. de Bekker, tot dusver commercieel directeur van Delana. De heer H. J. J. Minke zal als technisch bedrijfsleider verbonden Mi'ven aan bet "bedrijf in Roosen daal. Met de bedrijfsleider te Gene muiden, waar ca. 30 man personeel werkzaam is, worden onderhande lingen gevoerd to,t overname. Aan het personeel aldaar zal worden aangeboden in dienst van deze be drijfsleider te treden. Wat het bedrijf in Roosendaal aangaat wordt gezegd dat de be doeling is deze afdeling, die het beste is georganiseerd en een hoog waardig produkt fabriceert, voort te zetten. Daar zal geen personeel worden ontslagen. Het aantal personeels leden daar bedraagt ca. 100. De mogelijkheid bestaat dat ongeveer zes personeelsleden uit Dedems vaart in de gelegenheid worden ge steld naar Roosendaal óver te gaan Ten aanzien van het bedrijf in Dedemsvaart delen bewindvoerder en directie mede, dat het de be doeling is dat de confectie-afde- ling met haar circa 140 man per soneel de lopende orders uitvoert en dat deze afdeling daarna aan een ander bedrijf zal worden over gedragen. Met het ministerie van econo mische zaken zal contact worden opgenomen om te trachten voor het administratief personeel en het kantoorgebouw bestemming te vinden, bijv. door de vestiging van een overheidsdienst. De gemeenteraad van Merk sem, de noordelijke voorstad van Antwerpen, wil zich door mid del van hoge bomen beschermen tegen vervuilde lucht uit het Antwerpse havengebied. De raad heeft een motie aan de minister van volksgezondheid in Brussel gestuurd, waarin met spoed maatregelen tegen de steeds erger wordende veront reiniging door de petrochemische industrie worden gevraagd. De gemeenteraad suggereert in de motie, dat Merksen zou kunnen worden beschut door een aan plant van hoge bomen, die op een oppervlakte van 900 ha een scherm tussen de gemeente en het Antwerpse industriegebied zouden moeten vormen. De Europese commissie heeft de Franse regering toestemming verleend om met ingang van woensdag 5 juni een invoerbe- lasting te heffen op varkens en varkensvlees. De Franse autori teiten hadden hierom gevraagd. De machtiging is verleend, aan gezien door de gebeurtenissen in Frankrijk de afzet van de Franse produktie in deze sector en de goede werking van de in- tervenfieregeling onmogelijk zijn, terwijl de invoer voortduurt. De heffing beloopt 2 Franse francs per 100 kg voor geslachte var kens. Een kip in de Italiaanse plaats Varazze heeft volgens het pers bureau Agenzia Italia een ei van 17 centimeter lengte met vijf dooiers gelegd. Vanaf 29 MEI t/m einde JUNI Terneuzen: Bernhard Sweers- laan 31, modelwoning Woning inrichting „Eigen Haard". Da gelijks geopend van 29 uur. De Eerste Kamer is woensdag akkoord gegaan met de wijziging van de wet op de kansspelen. Door deze wijziging zullen de hoofdprijzen in sporttoto en staatsloterij tot maximaal een half miljoen gulden worden op getrokken. Tegen de wetswijziging stem den de fraktie van de boerenpar tij, de a.r.-senatoren Elfferich, Berghuis en Van Eeten, en de p.v.d.a.-afgevaardigden De Loor, De Niet, Visser en Querido. Het wetsontwerp werd met 33 tegen 9 stemmen aangenomen. Op de rivier Meghma in Oost- Pakistan is woensdagmorgen een passagiersschip in aanvaring ge komen met een vrachtschip en gekapseisd. Volgens de eerste berichten zouden 200 mensen zijn verdronken en ongeveer honderd opvarenden gered. Twee marine-officieren zijn woensdag doodgeschoten in de wijk Georgetown van Washing ton. Volgens de politie zijn drie mannen beschuldigd van moord. De namen van de vermoorde of ficieren werden nog niet bekend gemaakt, omdat de familieleden nog op de hoogte moesten wor den gesteld. De officieten werden met pistoolschoten vermoord. Om trent het motief is niets bekend. Bij de schietpartij werden een jonge vrouw en nog een marine officier gewond. De drie verdachten zouden de politie hebben gezegd uit Cali- fornië te zijn gekomen om mee te doen aan de „campagne voor de armen". Wereldkampioen Eddy Merckx heeft de organisatoren van de ronde van Frankrijk en het be stuur van de Belgische wieler bond laten weten, dat hij in geen geval zal meedoen aan de Tour de France van dit jaar. Merckx had dit besluit al eer der genomen, maar nu hij in de ronde van Italië op een eindover winning lijkt af te stevenen, stelden de Belgische wielerbond en de organisatie van de ronde van Frankrijk pogingen in het werk de 22-jarige Belg van ge dachten te laten veranderen. Deze vond het echter niet ver antwoord op zijn leeftijd in één seizoen twee zware etappewed strijden te rijden. „Ik wacht lie ver nog een jaartje", aldus Merckx. De Italiaan Mino Basso heeft dinsdag de 15de etappe van de ronde van Italië, een rit over 141 km van Ravenna naar Imola, ge wonnen. Hij legde de afstand af in 3 uur, 33 minuten en 38 secon den. Eddy Merckx behield de lei ding in het algemeen klassement. Vandaag kan de individuele tijdrit over 50 km wel eens be slissend zijn voor wat de eind overwinning betreft. De op het ogenblik sterk rijdende Merckx blijft voor velen de grote favo riet. De uitslag van de 15de etappe was: 1. Basso (It.) 3.38.36 2. Bitossi (It.) z.t. 3. Maurer (Zwits.) z.t. 4. Casalini (It.) 3.38.43 5. Swerts (B.) z.t. 6. Ritter (Den.) z.t. 7. Vicentini (It.) z.t. 8. Mariano Diaz (Sp.) z.t. 9. Errandonea (Sp.) z.t. 10. BoUegr (F*-) i t. 16) Zo snel zijn benen hem kun nen dragen spoedt Aram zich de trappen af. Broek, zijn trouwe dienaar, die juist op weg is naar zijn slaapvertrek, kijkt vreemd op, als hij zijn meester langs ziet snellen. „Roep de manschappen bij kaar!" schreeuwt Aram hem toe, „er zijn indringers op de binnen plaats!" Even later staan Aram en de zijnen oog in oog met de vreem de krijgers. „Wat heeft dit te beduidenl" segt de jonge ridder op scherpe toon. Eén der Oosterlingen, kenne lijk de aanvoerder van het groepje, treedt naar Voren. „Vergiffenis, grootmachtige, dat wij gewelddadig binnendringen in uw huis, wij geen kwade be doelingen hebben, wij hier ge komen om te zoeken oog van Siva, onze godheid. Dat gestolen is door boosaardig man, die zich waarschijnlijk bevinden binnen deze muren." De Haarlemse politierechter, mr. H. J. M. Cokart, heeft de 39- jarige secretaresse Yvonne Paul wegens lokaalvredebreuk ver oordeeld tot 30 dagen gevange nisstraf, waarvan 20 voorwaar delijk, met twee jaar proeftijd. Bovendien gelastte de politie rechter de onmiddellijke gevan genneming van mej. Paul. Op 1 juni had zij op de lucht haven Schiphol geweigerd gevolg te geven aan het verzoek van de direktie het gebouw te verlaten. Mej. Paul heeft herhaaldelijk geprobeerd naar de Verenigde Staten terug te keren, nadat zij daar was utigeweeen. Vorig jaar verbleef zij 87 dagen in de ver trekhal van Schiphol. Nadat zij bij de officier van justitie was voorgeleid, verbleef zij na een korte hongerstaking enige tijd in een psychiatrische inrichting te Santpoort. Later werd zij op vrije voeten gesteld en vertrok ze naar Parijs. De officier van justitie kon be grip opbrengen voor de beweeg redenen van mej. Paul. Niette min achtte hij het nodig, dat haar wordt duidelijk gemaakt, dat zij niet moet volharden en dat zij rekening moet houden met an dere sankties. Hij eiste een ge vangenisstraf van zes weken met aftrek, waarvan vier weken voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar, met als bijzon dere voorwaarde dat mej. Paul gedurende het eerste jaar niet op Schiphol mag verblijven, anders dan met de schriftelijke toestem ming van de direktie. De raadsman, mr. F. J. Theyse, achtte niet bewezen dat zijn cliënte huisvredebreuk heeft ge pleegd, Hij was van oordeel dat mej. Paul niet de toegang tot een gebouw van openbare dienst ge weigerd mocht worden. De raads man was van mening dat deze zaak was overtrokken en dat de mogelijke overtreding van zijn cliënte buiten alle proportie* vu gekomen.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5