„Dr. ZJIVAGO" Maison Moderne Bierkenners vragen Bierkenners vragen Minister Klompé overhandigt schenkingen van «Stichting 150 jaar Raiffeisen» Grote brand in apslagplaats voor chemicaliën te Schiedam Prettige Pinksterdagen Pagina 6 DE VRIJE ZEETJE Zaterdag 1 juni 195? X 3 J r c x 0 3 Dieleman's - kantine-service een vrl. administratieve kracht twee nette dames AUTO'S met BOVAG-garantie en MANNAERT - SERVICE NSU-VERKOOP - MANNAERT De bettgelfles is en blijft de meest ideale bierfles, Moeiteloos open; moeiteloos weer perfect gesloten: bet tweede glas even sprankelend als het eerste. De bewgeffles is handig, maar het gaat uiteindelijk om het bier dat er in zit. Grolsch bier, met vakmanschap gebrouwen, op volkomen natuurlijke wijze. Grolsch bier, werkelijk vers bier, niet brouwvers, niet pompvers, niet vers omdat het zo snel de winkel uit gaat, maar vers omdat hete niet wordt gepasteuriseerd, waardoor alle goede eigenschappen van dit natuurbier - met zoveel toewijding ontwikkeld in een brouw- en rijpingsproces van ruim drie maanden - behouden blijven. Grolsch, het bier met dat eigen karakter, met die bijzondere smaak en frisheid. U behoeft het niet te geloven; U kunt het proeven. Hebt U een tijdlang geen Grolsch gedronken? Probeer het nu eens weer! In alk drie flessen hetzelfde verse Grolsch. Indonesische Convairs-900 A aan de grond Spastische en poliopatiënten Afrika en Indonesië GEMEENTE TERNEUZEN K O Tot en met woensdagavond a.s. de grootste en meest geprolongeerde film van Nederland: Het beroemde verhaal van: Een film die niemand mag missen en die U 2 maal zult willen zien. Zondag- en maandag middag X voorstelling te 2.30 uur. vraagt voor spoedige indiensttreding: voor kantine-werkzaamheden. Hoge lonen. Aanmelden: Terneuzen, Rem brandt taan 23, Telef. 01150-2330 of 8920 (toestel 223) NSU Prinz 2700 contant of 700 contant 110 p. nmd. NSU Sport Prinz 3200 contant of 900 contant 125 p. mnd. NSU 1000 Luxe (30.000 k'm) ƒ3950 contant of f1050 contant 145 p. nmd. NSU Prinz (28.000 km) ƒ3900 contant of ƒ1000 contant 145 p. mnd. AXELSESTRAAT 16-19 TERNEUZEN TELEFOON 01150—2220 Goedkope auto's zonder garantie: Citroen 2CV ƒ600,Renault Dauphine 600,—; Austin A-'40-'62 800,—. worden U toegewenst door DAMES-HERENKAPSALONS, PARFUMERIE Nieuwstraat 36 Terneuzen Telefoon 2070 m pt|p|es 30 cl. 42 ct. en desgewenst in de Eurofles 50 cl. 64 ct. in de originele beugelftes 45 ct 57 ct Tijdens een herdenking van de 150e geboortedag van Friederich Wilhelm Raiffeisen, donderdag middag in de Julianahal te Utrecht, heeft minister Klompé (c.r.m.) aan de landelijke fede ratie paardrijden gehandicapten een dotatie van 125.000,over handigd, die beschikbaar is ge steld door de „stichting 150 jaar Raiffeisen". Deze stichting is op gericht door de centrale Raiffei- senbank in Utrecht en de plaatse lijke banken van deze instelling. Ter gelegenheid van de 150e geboortedag van F. W. Raiffei sen heeft de stichting een miljoen gulden bijeengebracht, die in vijf jaar zal worden geschonken ter bevordering van de ontplooiing van maatschappelijke instellin gen in Nederland (als startsubsi die) en ter stimulering van het Vrijdagmorgen brak brand uit in een chemisch bedrijf aan de Korte Haven te Schiedam. De rookkolom was ver buiten de stad zichtbaar. Het gehele brand weerkorps van Schiedam rukte uit voor de bestrijding van de brand, die zich volgens de eerste gegevens van de politie uitbreid de. De brandweerkorpsen van Rotterdam en Vlaardingen ver leenden assistentie. Men slaagde er tegen twaalf uur in het vuur in de opslagplaats van chemicaliën en drogisterij artikelen te bedwingen. Op dat moment werd het sein „brand meester" gegeven. De resten van de muren van de opslagplaats heeft de brandweer verwijderd om instorten te voorkomen. Aanvankelijk bestond het ge vaar dat het vuur zich zou uit breiden tot een houtfabriek, die naast de opslagplaats ligt. Door voortdurend nathouden wist de brandweer dit te voorkomen. Wel werd ernstige brand- en water schade aangericht aan een naast liggende textiel- en ijzerwinkel. Tijdens deze brand in het oude centrum van Schiedam waren voortdurend explosietjes te ho ren, veroorzaakt door de stoffen die er waren opgeslagen. De glasschade aan woonhuizen aan de Korte Haven is aanzien lijk. O.m. zijn de ruiten gespron gen van de oud-katholieke kerk die tegenover de opslagplaats staat. Over de omvang van de schade kon men nog geen con crete mededelingen doen. De brand werd o.m. gade ge slagen door de officier van justi tie, hoofd van het arrondisse mentsparket in Rotterdam mr. S. J. van der Hoeven en de offi cier van justitie mr. J. D. de Jong. De Indonesische luchtvaart maatschappij Garoeda heeft be sloten haar twee resterende straalpassagiersvliegtuigen van 't type Convair 900 voorlopig niet te gebruiken in verband met het verongelukken van een Indone sische Convair 900-A bij Bombay. De Garoeda zegt nog geen rap port te hebben ontvangen van de Indonesische deskundigen, die 'n onderzoek instellen naar de toe dracht van het ongeluk, dat 29 mensen het leven kostte. Een nadere beslissing omtrent de Convairs zal worden genomen na ontvangst van een uitvoerig rapport over het ongeluk. De Garoeda beschikt nu nog slechts over één groot passa giersvliegtuig met straalaandrij ving, een Douglas DC-8, voor vluchten op Amsterdam en To kio. coöperatieve kredietwezen in ontwikkelingslanden. Minister Klompé, die de schen king voor de landelijke federatie paardrijden gehandicapten over handigde aan de voorzitter van de federatie, de heer W. F. K. Bischoff van Heemskerck, zei dat deze schenking de federatie „een versnelde ontplooiing zal geven van haar streven om gehandicap ten, zowel kinderen als volwas senen, zowel spastische als polio patiënten, in staat te stellen door paard- of ponyrijden levens vreugde te ontvangen, door hen aldus te betrekken bij 'n sport die ook therapeutisch gezien een ade- kwaat middel is bij velerlei han dicaps. Deze schenking is ook volledig in de geest van de man, wiens levenswerk het is geweest de maatschappelijke ontplooiing van de mens in de ruimste zin te dienen", aldus minister Klompé. Voorts overhandigde de minis ter aan de heer A. A. Bailey, di recteur van het „World Exten sion Departement" van de Cuna- International uit Madison (Wise) een dotatie, groot 45.000,be stemd voor het Credit Unions ontwikkelingsproject voor Afri ka dat door de Cuna-Internatio- nal wordt voorbereid. Met dit bedrag kunnen twee zogenaam de „fieldmen" worden bekostigd: die tot taak krijgen in Ghana en Uganda het coöperatieve krediet wezen naar het voorbeeld van Raiffeisen te stimuleren. Gelet op de belangstelling in Indonesië voor het coöperatieve bankwezen werd voorts een do tatie van ƒ50.000,beschikbaar gesteld om een aantal stagiaires uit Indonesië in staat te stellen in ons land het coöperatiewezen en in het bijzonder het coöpera tieve krediet te bestuderen. Mi nister Klompé overhandigde deze schenking aan de ambassadeur van Indonesië in ons land, de heer T. A. Taswin Natadiningrat. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Nederlandse .Gasunie, District West, Plesmanweg 4, 's-Graven- hage om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een gasdrukregel- en meetstation, met electromotoren tnet een gezamenlijk vermogen van pk en verwarmingsketels met 'n max. capaciteit van 150.000 kcal/H elk op het perceel plaat selijk bekend Mr. F. J. Haarman- weg, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie M, no. 1819. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekend making bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag' 18 juni 1968, des voormiddags 10.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden ge houden, waarbij mondeling be zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden in gebracht. Een ieder kan ter gemeente secretarie, afdeling algemene za ken, kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht wordt er op ge vestigd dat inwoners van de ge meente Terneuzen of van een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt ge daan, later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zii in per soon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting zijn ver schenen. Andere belanghebbenden kun nen wat dit betreft volstaan met het tijdig indienen van schrifte lijke bezwaren. Terneuzen, 31 mei 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. ASCHOFF. burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 6