PROVINCIAAL NIEUWS uniek!! stereo festival DE JUWELENROOF Weekenddiensten PRISMA Dingemanse Voor de zondag slechts 6.95 KERKDIENSTEN LEZERS, DIE SCHRIJVEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Terneuzen Biervliet Breskens Middelburg Oostburg Sluis St. Maartensdijk Aardsatelliet „Echo-1" te pletter gevallen Zaamslag w VALT HET ALTIJD TEGEN? am* JL Mm HELNIA PIT Zaterdag 25 mei 1968 Beroep aangenomen Het door de centrale kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk alhier uitgebracht beroep (4e predi kantsplaats) is door Ds. E, J. Rietveld te Harderwijk aangeno men. Nieuwe boetiek dames-modehuis Van der Meer Doordat het dames-modehuis Van der Meer (Noordstraat 27) beslag heeft weten te leggen op het nevenliggende pand, waarin vroeger de Amrobank was geves tigd, is de zakelijke sfeer van dorre cijfers en jaarbalansen ge heel doorbroken. In de plaats daarvan treft men nu een frivole sfeer aan. die kleding voor mo derne jongedames nu eenmaal schept. Ook al is het dan kleding voor de „rustige" jongedame in de leeftijd van 16 tot rond 30 jaar. In de eerste plaats trekt de zeer verzorgde etalage de aandacht. Het interieur overigens niet min der: een fleurige vloerbedekking, warme houten wandbetimmering, een opvallende verlichting en bij zonder aantrekkelijke moderne en toch decente kleding. Het dames-modehuis Van der Meer zou zijn naam geweld aan doen, indien er geen aandacht aan bont werd besteed. De heer Van der Meer jr.. vakbekwaam bontkenner en -bewerker, geeft de jongedames die daaraan be-, hoefte hebben de gelegenheid bontjasjes te maken (of te doen maken) naar eigen keuze. De aantrekkelijkheid van de zaak wordt nog verhoogd door het feit dat men rustig kan bin nengaan, kijken en keuren, zon der direct te moeten kopen. Uniek is de bontbewaarplaats, waarover het modehuis thans de beschikking heeft. Men heeft eenvoudig de bankkluis gelaten voor wat zij was en als bewaar plaats voor bontmantels e.d. in gericht. Twee stalen deuren ver zekeren de bezitsters van bont jassen, die hun kostbaar eigen dom daar in bewaring hebben ge geven. van de hoogst mogelijke veiligheid. Patroonsexamen Voor het handelstechnisch ge deelte van het patroonsexamen brood- en banketbakkerij slaag den dezer dagen de heren P. J. de Smet te Terneuzen; E. F. de Block te Philippine; A. C. de Guchteneire te Westdorpe; F. G. M. Vermandei te Koewacht; A. H. M. Wijffels te Aardenburg en W. J. van Gorsel te Oostburg. Al deze kandidaten hadden hun cursusopleiding genoten aan de l.t.s. te Terneuzen. Voorlichting L.O.M.-school Op vrijdag 31 mei a.s. vindt er In hotel „Rotterdam" een voor lichtingsbijeenkomst plaats, uit gaande van de stichting Samen werkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijk heden in de provincie Zeeland. Daar spreekt dr. A. W. Haenen, lid van het Haags paedagogisch centrum over: „Doe! en karakter van het onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijk heden. Gemeenteraad De raad van Biervliet gaat dins dagavond om half acht vergade ren. De bezoldiging van de wethou ders zal worden gebracht op f 1920. Voorgesteld wordt de ver goedingen voor het kleuteronder wijs per kleuter voor het jaar 1967 vast te stellen. Voor de chr. be waarschool is deze vergoeding 2550,20 en voor de r.k. kleuter school 3236. Aan de afdeling West Zeeuws-Vlaanderen van het Rode Kruis zal in de kosten van ziekenvervoer 0,50 per lid wor den bijgedragen. De plaatselijke muziekvereniging heeft verzocht de subsidie te ver hogen voor de drumband van 1500 tot 1750 per jaar. Verder komt op de agenda voor de verkoop van 5140 m2 grond aan de fa. Leenhouts te Sluis voor de bouw van premiewoningen. De grond kost f 20 per m2 en verkoop van grond aan M. Inghels, N.V. Zegam en J. de Kruijter te Bres- kens. Van de heer A. de Kraker zal worden aangekocht het woonhuis met schuurtje in de Beukelstraat voor f 5427. B. en W. stellen voor toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling voor de bestrijding van de luchtverontreiniging. Aanrijding Op rijksweg 58 tussen Bres- kens en Schoondiike ter hoogte van de Krabbendijk is in een file die van de provinciale boot kwam, een aanrijding ontstaan tussen twee personenauto's. Een auto, bestuurd door G. J. R. uit Westdorpe, was uit de file ge komen om enige auto's in te halen toen hij plotseling een tegenligger kreeg. Hierdoor moest hij weer in de file waar bij hij wel op de wagen achter hem lette, maar niet on die voor hem. Het gevolg was dat een aanrijding ontstond met de wa gen, bestuurd door de Belg W. J. D. uit Ertvelde. Deze werd zodanig beschadigd dat hij moest worden weggesleept. De rijkspolitie te Groede heeft de zaak in onderzoek. Explosieven Nog steeds wordt er oorlogs tuig gevonden zowel in het wa ter als op het land. De BR 40 met schipper Van Haneghem bracht een kop van een V-2 uit de oorlogstijd binnen, welke zeer explosief was. Een opkoper van oude metalen had reeds aan dit projectiel geknoeid. Later is de kop door de mijnopruimings- dienst onschadelijk gemaakt. Ook op het strand tussen de handels- en veerhaven is een mijn onschadelijk gemaakt. Voor al voor de vissers wordt er nog maals van bevoegde zijde op ge wezen, dat het binnenbrengen van explosieven niet is toege staan. Glazen showroom Architect Loonen heeft na mens de firma De Bliek verzocht op de hoek van de Nieuwstraat en de Weijkmanlaan een glazen showroom te mogen bouwen. Volgens het wederopbouwplan kan hier een bedrijf worden ge bouwd, maar het bouwen van de showroom betekent dat de rooilijn met 6 meter wordt over schreden. Tijdens de raadsvergadering van maandag a.s. zal de gemeen teraad zich over deze zaak uit spreken. Friese gedeputeerde staten in Zeeland op bezoek Het college van gedeputeerde staten van Friesland en de hoofd ingenieur-directeur van de pro vinciale waterstaat in Friesland zullen op maandag 27 en dins dag 28 mei een bezoek aan on ze provincie brengen. Het Friese gezelschap zal omstreeks kwart voor één maandagmiddag met de trein arriveren aan het station Kruiningen-Y erseke. Na het gebruik van de lunch in „De Uitkijk" te Kruiningen zal met de veerpont naar Perk- polder worden gevaren. In Zeeuws-Vlaanderen zal een rondrit worden gemaakt, waar bij de Zeeuwsvlaamse kanaal zone en het recreatiegebied de Braakman zullen worden be zocht. In de directiekeet van rijkswaterstaat in Terneuzen zal een toelichting worden gegeven op de werken aan het kanaal naar Gent. Tegen vijf uur zal te Bres- kens worden ingescheept op de dubbeldeksveerboot „Prinses Christina" voor een vaartocht, die ongeveer een uur later in Vlissingen zal eindigen. In Mid delburg wordt in de ambtswo ning van de commissaris der koningin een aperitief aangebo den, waarna in hotel „Britan nia" te Vlissingen zal worden ge dineerd. De tweede dag van het bezoek begint om 9 uur met een ont vangst op het provinciehuis. Daar zal de commissaris der koningin een exposé geven van de positie en de problematiek van Zeeland. Ook zal hier de nieuwe Zee landfilm worden vertoond. Daar na volgt een rondleiding door een deel van het Abdijcomplex, die zal eindigen in de provin ciale bibliotheek. Omstreeks 11 uur zal het ge zelschap vertrekken naar Vlis- singen-Oost voor een rit langs de nieuwe industrieën aldaar. De tocht gaat verder naar Middel burg en via Veere en de Veerse- gatdam over Noord-Beveland en de Zeelandbrug naar Zierikzee. Na de afscheidskoffie ten hui ze van de heer en mevrouw Van Geesbergen te Zierikzee gaan de gasten naar Goes, waar zij om streeks half vier met de trein zullen vertrekken. De trip van het Friese college is een tegenbezoek van de reis, die Zeelands gedeputeerde sta ten augustus vorig jaar naar Friesland maakten. V ogelbeschermings wacht Uit het laatste mededelingen blad van de vogelbeschermings- wacht in West Zeeuws-Vlaande ren blijkt, dat de secretaris, de heer H. Enkelaar, zijn activitei ten, die zeer groot waren, enigs zins moet beperken. Getracht zal worden een vaste kern van leden te vormen, die hem zal assiste ren. Voorts is er door het ver trek van de heer Hoogesteger een vacature als penningmeester. Aandacht is besteed aan de waardevolle diaverzameling van jachtopziener Riemslag uit Bier vliet die de flora en de fauna van het Braakmangebied omvat en daarvan een bijna volledige indruk geeft. In een gedocumenteerde bij drage geeft Rini Abrahamse de noodzaak aan het ringen van vogels te leren kennen om de trekgewoonten goed te bestude ren. De jaarlijkse excursie naar de broedgebieden van het land van Saeftinge vindt plaats op twee de Pinksterdag. Zusters naar Dongen De dependance van de zusters der Franciscanessen zal met ingang van 1 augustus Sluis verlaten en naar het zusterhuis in Dongen vertrekken. Voor Sluis heeft dit tot gevolg, dat er drie onderwijs- vacatures ontstaan bij het lager onderwijs en 1 bij het kleuteron derwijs. Oudheidkundig bodemonderzoek De rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek in Amersfoort meldt het volgende archeologisch nieuws uit St. Maartensdijk. De voorgaande campagnes heb ben van het „hof" der Borsseles de voorburcht en de stoeterij aan het licht gebracht. Tijdens de wintermaanden be richtte de eigenaar van het com plex, de heer Priem, dat de oude vruchtbomen op het em placement van de voormalige hoofd'burcht zouden worden ge rooid en dat er gelegenheid zou zijn om een onderzoek in te stellen. Daar is dan ook in het vroege voorjaar mee begonnen. Al spoedig bleek dat er ten minste twee grote bouwperio den zijn geweest. Tijdens de tweede is de nieuwe buitenmuur min of meer om de oude heen- gezet. Het front van de oudste periode, voorzien van een in gang tussen twee grote halfrond uitspringende torens, verdween geheel bij de bouw van de nieu we voorgevel, die uit de droog gemaakte gracht werd opgetrok ken. De oude buitenmuur was betrekkelijk ondiep gefundeerd. Een flauw hellend talud liep van deze muur naar de gracht. Van de binnenmuren schijnt niet veel te zijn overgebleven, nadat de sloop omstreeks 1700 gevolgd werd door het afgraven van de kasteelstede om ten dele de grachten op te vullen. Een van de grootste Ameri kaanse aardsatellieten, de Echo-1, is na bijna acht jaar om de aar de te hebben gecirkeld, te plet ter gevallen. Dit is meegedeeld door het Noordamerikaanse de fensiecommando. De 62 kilo gram wegende „Echo-1" had een doorsnede van 30 meter en was 's nachts onder gunstige weer omstandigheden met het blote oog te zien. Hij werd 12 augus tus 1960 gelanceerd van Kaap Kennedy, het toenmalige Kaap Canaveral. Sportvereniging Zaamslag Het actiecomité sportvereni ging Zaamslag werkt verder aan de totstandkoming van volgende secties. Nadat vorige week de sectie korfbal van start is ge gaan, volgt a.s. maandag 27 mei des avonds om 8 uur in „De Poort" de oprichtingsvergadering van de sectie gymnastiek. Uit de gehouden enquête bleek, dat vooral onder de dames en de jeugd hiervoor veel belang' stelling bestaat. In totaal waren 75 aanmeldingen binnen. ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter R. J- P. Bauwens, Jac. van Lennepstraat 87 3768 tel. WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. A. C. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68. tel, 3360 (b.g.g. 008). APOTHEEK: Apotheek geopend: M. B. M. Hamann, Noordstraat 54, tel. 2090. TANDARTS: Op zaterdagvan 1010.30 u. en 18—18.30 u. en zondag van 12— 12.30 u. wordt de praktijk der tandartsen waargenomen door tandarts J. C. A. Neve, Hemel- straat 12 te St. Jansteen, tel. 01140—2084. SLUISKIL HOEK EN PHILIPPINE WIJKZUSTER: Weekeinddienst Groene en Wit- Gele Kruis: zr. Hoekert te Sas van Gent, tel. 011581987 (b.g.g. 008). AXEL ARTS: Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter W. G. C, Kok. Oran jestraat 19, tel. 1555, TANDARTS: Weekeinddienst tandarts J. C. A. Neve (zie onder Terneuzen). DIERENARTS Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts C. J. Cijsouw, Westkade 119A te Sas van Gent, tej,. 011581588. PRISMA herenhorloge 1) klassiek model in moderne uitvoering - zeer exclusief edeldoublé 119.» V 2) gouden PRISMA herenhorloge 215.» in goud met stalen bodem 155.» v •■*<n ir-n i mm r»/rn JUWELIER HORLOGER AXELSESTRAAT 46-TERNEUZEN - TELEFOON 3373 „Toen de Here de gevange nen van Sion deed weder keren, waren wij als dege nen die dromen." Ps. 126 1. Wondermooie psalm, met die wisselende stemmingen, veran derlijk als een lentehemel. Eerst de onuitsprekelijke vreugde. „Wij waren als degenen die dromen." „De Here heeft grote dingen bij ons gedaan." Het is niet onwaarschijnlijk dat hier bedoeld is het plotselinge einde van de ballingschap. De zware deuren van de gevangenis, zeventig jaar gesloten, gingen open en daar was de vrijheid! Ieder die zich de avond herinnert toen het bericht kwam van de Duitse capitulatie, vindt, in de eerste verzen van deze psalm, zijn blijdschap van die avond terug. Maar plotseling, in het vierde vers. verandert de toon. „Here, wend ons lot als waterbeken in het Zuiderland." Dat land was zo dor, zo droog, alleen waterbeken konden het vruchtbaar maken. „De Here heeft grote dingen ge daan" „Here, wend ons lot." Hoe is dit mogelijk. Was het dan niet „als een droom", maar was dat hele feest alleen maar een mooie droom, gevolgd door een ontgoocheld ontwaken? Het leek wel erg mooi, maar het viel zo tegen. Was dat niet te verwach ten. Érge wereldwijze mensen zullen zeggen: men moet niet zulke hoge verwachtingen heb ben, want dan valt het altijd tegen. Omdat onze tijd zo rijk is aan wereldwijze mensen, daarom is er zo weinig hoge verwachting. Verlang niet. kijk niet in de toe komst, leef bij de dag, neem. wat je nemen kunt. Is het waar, dat het altijd tegenvalt? Op deze vraag geven de laatste verzen van de psalm een antwoord. Jss -afflSfc Wf jii .««SS. Een stereo langspeelplaat waar op 14 beroemde, Internationale amusementsorkesten 14 beroem de werken spelen. Verkrijgbaar bij elke erkende grammofoon- platenhandelaar. Haast ui Dit is een tijdelijke aanbieding. De oplage is beperkt. I Commissi» Collectieve Grammofoonplaten Camjwgn# ARRESTATIES IN WASHINGTON 75 deelnemers aan de „campag ne der armen" in de V. S. zijn op Hemelvaartsdag in Washing ton gearresteerd. Zij maakten deel uit van een groep van 200 betogers, die naar het Kapitool waren getrokken om hun eisen aan leden van het Amerikaanse congres te overhandigen. Ongeveer 130 leden van de troep werden in het gebouw toe gelaten. De overigen begonnen vóór het Kapitool liederen van de burgerrechtsbeweging te zin gen. Na herhaalde sommaties van de politie het terrein te verlaten, ging de politie ertoe over de be togers in gereedstaande auto's weg te brengen. De demonstran ten lieten zich zonder verzet weg voeren. door B. J. WITHUIS 29) De telefoon op het nachtkastje ging over. Helma zuchtte. „Ja. hallo". „Met de portier. Juffrouw, ik heb een buitenlijntje voor u, ogenblikje". Enig geklik en dan een man nenstem: „Ja, met het hoofd bureau. Met juffrouw Van Kre velingen?" „Ja". „Inspecteur Van Dalen zendt 'n wagen voor u. Hij zou u gaarne even op het hoofdbureau spreken. De auto staat in enkele minuten voor". Helma aarzelde toen ze de hoorn had neergelegd, 't Was wel vreemd, peinsde ze, maar Ze veronderstelde echter, dat er geen risico aan zou zijn ver bonden als ze even naar beneden ging. Ze had nauwelijks een minuut gewacht toen de politie wagen voorreed. De hanenkuif met de verlichte letters POLITIE, die zo vinnig opvallend op het dak van de wagen stond, nam haar wantrouwen weg. Ze nam achterin plaats, naast een man in burger; de wagen startte direct en draaide om het Leidsebosje heen. Op dat ogen blik voelde Helma een stekende pijn in het bovenbeen. Ze slaakte een lichte kreet, „Kalm maar juffie" zei de man naast haar, „dat duurt maar even". Helma had nog net het besef een ezelin te zijn geweest, toen verloor ze het bewustzijn. „In orde maat" zei de man naast haar, „en vol gas. Want dat grapje met deze wagen kunnen we niet lang volhouden". Het was precies vijf uur toen Pit opschrok door het felle geluid van de telefoon op Helma's nacht kastje. Hij realiseerde zich on middellijk dat er iets mis moest zijn gegaan; geen mens wist dat hij zich op haar kamer bevond. Helma zou op dit uur niet wor den gebeld. Zelf had ze geen enkele reden, tenzij Hij pakte de hoorn op, hield hem tegen het oor. doch zei niets. Aan de andere kant hoorde hij „hallo".... Hij bromde iets terug, dat vrij wel geen aanknopingspunt zou kunnen bieden. „Meneer Pit" zei een autori taire mannenstem, „een ogen blikje alstublieft. Denkt voor al niet dat dit melo-dramatisch is, want zo zijn we niet. Maar u hebt de naam nogal koppig te zijn en daarom is een volledige informa tie misschien wel zo doeltref fend". Het bleef enkele seconden stil. Toen 'n andere stem: „Meneer Pit. Juffrouw Van Krevelingen is vannacht door ons bij 't A.M.V.J.- hotel afgehaald. Haar is niets overkomen. We zullen 't op prijs stellen als u zich snel wilt aan kleden; we sturen over enkele minuten een wagen. Doet u ons het genoegen niet direct ergens heen te bellen, want werkelijk, we zijn niet sentimenteel genoeg om zo iets door de vingers te zien. En u begrijpt, dat we aan reacties van bepaalde zijde, politie of pers, het spoedig zouden vaststel len". Het gesprek werd afgebroken. Pit bleef enkele seconden dwaas met de hoorn in de hand zitten. De schok van Helma's ontvoering was hard aangekomen. Toen dacht hij bliksemsnel na. Eén telefoontje naar Jackie zou ge noeg zijn omMaar hij aar zelde. Die kerels zouden wel ge lijk hebben. De hele machinerie zou in werking komen en lang zou een dergelijke activiteit voor deze goed georganiseerde troep niet verborgen blijven. En ergens schenen deze boeven wanhopig te zijn. Het uithalen van dit soort Amerikaanse stunts was toch wel het laatste Pit viste een enveloppe uit z'n binnenzak, nam een velletje papier uit een politieboekje en liet een boodschap achter, ge adresseerd aan inspecteur Van Dalen. De inhoud was kort: Jackie. Geef me tot vanmiddag 12 uur tijd. Als je dan niets van me hebt gehoord, ga dan achter Slimme Sjaak aan en wring hem uit tot hij geen adem meer heeft. Pit. Hij zette de enveloppe op de schoorsteenmantel, goed in het oog vallend en liep merkwaardig veerkrachtig de trap af. Een auto stond zoemend voor de deur. Zonder aarzelen ging Pit er op af; het achterportier werd geopend. De man die deze handeling ver richtte zei overigens geen woord. Pit was evenmin in de stemming voor een ochtendpraatje. Behalve de man achterin en de chauffeur zat er nog een derde, naast de bestuurder. De kerel naast Pit hield de rechterhand in z'n jaszak. Hij zei na enkele minuten: „U begrijpt wel, dat we geen risico nemen hè; ik heb geen sigarettenkoker in m'n hand. En de jongens voorin weten ook hoe ze het ABC moe ten opzeggen". Pit gaf geen ant woord. Hij kende de stomme ar rogantie van misdadigers, die aan de winnende hand schijnen te zijn. te goed, om er op in te gaan. Bovendien kon het slechts voor delig zijn als ze vermoedden hem te kunnen intimideren. De wagen reed snel in zuidelijke richting, de weg naar Den Haag op. (Wordt vervolgd.) ZATERDAG 25 MEI 1968 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 19 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 19 uur H. Mis. Hulst: 19 uur H. Mis. Philippine: 19 uur H. Mis. Sas van Gent: 19 15 uur H. Mis. Sluiskil: 19 uur H. Mis. Terneuzen: H Willibrordkerk: 19.15 uur H. Mis. Triniteitskerk: 19.15 uur Latijnse hoogmis. Zandstraat: 19 uur H. Mis. Zuiddorpe: 19 uur H Mis. Westdorpe: 19 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Biervliet: 19 uur H. Mis. Oostburg: 19 uur H. Mis. ZONDAG 26 MEI 1968 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Axel: 8.45 en 10.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 9 en 10.45 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10.30 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Hulst: 9 uur Mej. Ds. H. B. de Neeling. Philippine: 9 uur Da. W. van Lyn- den, van Gent. Sas van Gent: 9.30 uur Jeugdkerk; 10.30 uur Da. W. van Lynden, van Gent. H. Doop; 19 uur Ds. L. Berger. Sluiskil: 9 en„ 10.30 uur Ds. H. J. Ruis. Terneuzen: Grote kerk: 10 uur Ds. J. Scholten. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. P. A. v. Vlugt; 19 uur Ds. J. A. Poelman. GEREF. KERK Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. M. Noorloos, van Aardenburg. Sas van Gent: 19 uur Ds. L. Ber ger. Terneuzen: Noordstraat: 10 uur Ds. L. Berger: 16.30 uur Ds. Akkerman, van Driebergen. Mozarthof: 9.30 uur Ds. Akker man, van Driebergen. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. H. Mostert, van Harderwijk. Hoek: 10 en 14.30 uur Ds. J. de Feiiter, van Hoogezand-Sappe- meer. Terneuzen: 10 en 15 uur Ds. K. D. van Dijk. Zoutesoui: 10 en 14.30 uur J. v. d. Wielen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 15 uur Ds. D. Slagboom, van Dordrecht. GEREF. GEMEENTE Hoek: 14 uur Leesdienst. Terneuzen: 9.30 en 18 uur Ds. J. Pannekoek; 14 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) Axel: 10 en 15 uur Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. VOLLE EVANGELIE GEMEENTE „FILAPELF1A" Terneuzen (Vlooswijkstraat 61): 10 uur Samenkomst; 20.30 uur Bid stond. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 en 19.30 uur Lte. M. Naujoks en Lt.e C. Jongejans. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 8.15, 9.30 en 11 uur H. Mis. Clinge: 7, 8.30 en 10 uur H. Mis. Hoek: H. Kruiskerk: 9.30 uur H. Mis. Hulst: 8,10, 11.30 en 19 uur H. Mis Philippine: 7.30 en 10 uur H. Mis; 14.30 uur Lof. Sas van Gent: 8, 9.30, 11 en 17 uur H. Mis. Sluiskil: 7.30, 9 en 10.45 uur H. Mis. Terneuzen: H. Willibrorduskerk: 8 en 10.30 uur H. Mis. Triniteitskerk: 9 H. Mis, 11 uur Nederl. hoogmis, 17 uur H. Mis. Zandstraat: 10 uur H. Mis. Zuiddorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. Westdorpe: 7.30 en 10 uur H. Mis. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur Ds. H. Faber. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma, van Waterlandkerkje. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring. Groede: 9.30 uur Ds. H. W. Door- nink. Hoofdplaat: 11 uur Ds. H. J. Begeer. Nieuwvliet: 11 uur Ds. H. W. Doornink. Oostburo: 9.30 uur Ds. T. A. C. van Drunen, m.m.v. Kerkkoor. Retranchement: 10.45 uur Ds. W- C. Luuring. Schoondiike: 9.30 uur Eerw. Heer J. A. de Vries, van Oostburg. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. H. Faber. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. G. F. H. Kellink, van Biervliet. IJzendijke: 9.30 uur Ds. J. G, U. van Hoogstraten. Zuidzande: 9.30 uur Ds. H. J. Begeer, van Hoofdplaat. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Biervliet: 7.30 en 10.30 uur H. Mis, Oostburg: 8.30, 10.30 en 17 uur H Mis. COLLECTE ROODE KRUIS Gedurende het tijdvak 27 mei tot en met 8 juni a.s. wordt de jaarlijkse collecte gehouden voor het Roode Kruis. Het behoeft nauwelijks betoog, dat het Roode Kruis een onmis bare hulporganisatie is, zowel op nationaal als internationaal ge bied. Welke Nederlander kent niet de bloedtransfusiedienst, de hulp dienst bij verkeersongevallen; de hulpverlening bij rampen en tal van andere uit onze samenleving niet meer weg te denken activi teiten. Hiervoor is echter geld nodig, veel geld. Ik moge daarom deze collecte van harte hij U aanbeve len, ook wanneer U reeds lid van het Roode Kruis mocht zijn, J De burgemeester van Terneuzen, J. C. ASCHOFF. WATERSKIER VERONGELUKT Donderdagmiddag is op het Alkmaardermeer de 27jarige F. Zander uit Krefeld (Duitsland) tijdens het waterskiën veronge lukt. Hij werd overvaren door de speedboot die hem had getrok ken, kwam met de schroef in aan raking en was op slag dood. Zijn zwager, die vermoedelijk onvol doende geroutineerd is, bestuur de de speedboot.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 2