PROVINCIAAL NIEUWS Z.L.M. viert 125-jarig bestaan Schip na aanvaring gezonken SCHIPPERSVROUW UIT SOES NIET TWEE KINDEREN VERDRONKEN Ook Vlissingen- Breske» krijgt dubbeldekker Feestweek van 17 tot 22 jnsi dagen tentoonstelling te Wilhelminadorp Kunst en cultuur in Terneuzen Rotterdam laat de haven doorlichten Zaterdag 1$ mei 1968 DE VRITE ZEFfcTW Pagina 8 Terneuzen Mr. Hilterman sprak over internationale politiek Zilveren jubileum bij Z.V.T.M. Rechtbank Middelburg Uitvoering Terneuzense muziekschool Agenda AANVARING IN HAVEN VAN MARSEILLE Aardenburg Bruinlsse Goes Lamswaarde Sas van Gent Sluis Vlissingen Schoondijke Lezers die schrijven De door radio, tv. en pers be kende commentator mr. G. B. J. Hilterman sprak donderdagavond in de kantine van de U.T.S. voor de leden van de Z.V.U. en de Dow-personeelsvereniging, Dit was de laatste avond in het sei zoen 1967/1968. Het hoofdthema dat door mr. Hilterman werd behandeld, was de internationale samenwerking, waarbij o.m. de eenheid van Europa, de Benelux en de ach tergronden buiten de parlemen taire activiteiten in verband met jeugdproblemen en rassenonlus- ten ter sprake kwamen. Na een kort inleidend woord door ir. D. J. Dorrepaal begon mr. Hilterman zijn betoog met erop te wijzen dat de internationale samenwerking nu meer dan ooit tevoren aan de wetten gehoor- taamt. Daarbij stelde hij dat de twee de wereldoorlog in feite de eer ste zou moeten worden genoemd, omdat veel meer dan na 1918 enorme verschuivingen plaats vinden tengevolge van sociale, culturele, economische maar vooral technologische verande ringen. Machtsposities die in eeuwen waren opgebouwd (Europa), zijn in een ogenblik verdwenen. Vroeger trachtte een mogendheid koloniën te winnen waaruit geld werd gehaald; nu zijn dat ont wikkelingsgebieden waarin geld moet worden gestopt. Dit is o.m. een gevolg, aldus mr. Hilterman, van de enorme technische ont wikkelingen, waarin twee groot machten, die vroeger heel wei nig naar buiten traden, Amerika, en Rusland, een zo grote rol spe len, dat men van twee blokken is gaan spreken. Zij beschikken over aaneengesloten afzetgebie den voor hun „middenklassepro- dukten". De heer Hilterman gaf zakelijk, puntig en dikwijls geestig com- tnentaar op de gebeurtenissen als de oorlog in Vietnam, de houding Franse politiek, de Benelux, Cuba, de presidentsverkiezingen in Amerika enz. Na de pauze wer den vragen gesteld en begonnen jongeren een discussie over de studentenbewegingen, waarvoor de heer Hilterman enerzijds wel enige waardering kon opbrengen, maar waarover hij anderzijds toch zijn afkeuring uitsprak, om dat hij er weinig positieve ele menten in kon vinden. Tenslotte sprak drs. R. Slot, voorzitter van de afdeling Ter- neuzen van de Z.V.U., zijn waar dering uit voor de wijze waarop mr. Hilterman zijn commentaren had gegeven. Voor de heer L. L. Dobbeleir te Terneuzen was het vrijdag 17 mei 25 jaar geleden, dat hij in dienst trad bij de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Maat schappij. Dit zilveren iuW eum ontging zijn kennissen en vrienden niet. De gehele dag door liep bezoek in van generaal De Gaulle in de leven, Bij een aanvaring nabij de noordelijke voorhaven tot de Volkeraksluizen zijn donderdag nacht een.vrouw en twee kinde ren om het leven gekomen. Zij waren opvarenden van het mo torschip „Luctor et Emergo" (520 ton), dat op ongeveer 100 meter Twaalf maanden geëist voor handel in marihuana Gisteren stond voor de Middel burgse rechtbank terecht G. de J. uit Terneuzen ter zake van handel in marihuana. Mr. P. C. Adriaanse uit Middel burg, die als verdediger van De J. optrad, stelde de mogelijkheid dat verdachte door een rechercheur was geprovoceerd om marihuana de vervoeren, om zodoende de leverancier te kunnen grijpen. Mr. Adriaanse baseerde dit op het feit dat de politie de juiste tijd wist waarop verdachte mari huana in Amsterdam zou moeten afleveren, terwijl in de stukken stond dat de tipgever onbekend wenste te blijven. De officier van justitie mr. Th. Lebret eiste tegen De J. een on voorwaardelijke gevangenisstraf van 12 maanden met aftrek van voorarrest. Dez eis werd gesteld voor de hand- en spandiensten die De J. zou hebben geleverd. Uitspraak op 31 mei. Vrijdagmiddag is te Middelburg het contract getekend voor de bouw van een tweede dubbeldeks veerboot voor de veerdiensten over de Westerschelde door mr. J. van Aartsen, commissaris van de ko ningin in Zeeland, en de heer J. C. Schlomann, directeur van de N.V. Scheepswerf „De Merwede" te Hardinxveld/Giessendam. De bouw van deze dubbeldeksveerboot Is aan „De Merwede" gegund voor 20.200.000 gulden. „De Merwede" is ook de bou wer van Nederlands eerste dubbel deksveerboot, die in de loop van juni a.s. op de veerdienst Kruinin- gen—Perkpolder zal worden inge zet. De dubbeldeksveerboot waar voor gisteren het contract is ge tekend, zal waarschijnlijk in maart 1970 gereedkomen. Deze veerboot zal speciaal geschikt worden ge maakt voor de veerdienst Vlissin gen—Breskens. Er wordt naar ge streefd in 1971 in deze plaatsen nieuwe veerhavens voor dubbel- afstam mvtó t* hsfete» uit de oever van Willemstad in de zij werd gevaren door de zandbak „Dintel". Schipper J, C. Aarnoudse van de „Luctor et Emergo", die zich op het moment van de aanvaring in de stuurhut bevond, stelde de alarmbel in werking, waardoor zijn knecht wakker werd en aan dek kon ko men. Direct daarna werd de „Luctor et Emergo" aangevaren door de „Kurina" uit Antwerpen en zonk het schip. De vrouw van de schipper, de 34-jarige me vrouw M. AarnoudseGeluk en haar twee zoontjes, de vijfjarige Pieter en de tweejarige Antonie, die in het achterschip lagen te slapen, gingen met het schip ten onder. De „Luctor et Emergo", die Goes als thuishaven heeft, was van Dordrecht onderweg naar Goes. De „Dintel" die werd ge sleept door de „Adriaan", voer in tegenovergestelde richting en kwam uit de voorhaven bij de Volkeraksluizen, toen het onge luk gebeurde. De „Luctor et Emergo" zal waarschijnlijk van daag worden gelicht. In de loop van de ochtend is gisteren het lijkje van de vijf jarige Pieter Aarnoudse door kik vorsmannen geborgen. Onder grote belangstelling van de ouders vond gisteravond in het Concertgebouw de jaarlijk se diploma-uitreiking van de Terneuzense muziekschool plaats, waarna de leerlingen onder lei ding van de docenten een „proe ve van bekwaamheid" hebben afgelegd. Een kort openingswoord sprak de voorzitter van de schoot de heer P. A. Ocké, die zijn dank uitsprak aan het gemeentebe stuur, dat door de jaarlijkse sub sidie het voortbestaan en vooral de huidige bloei van de school mogelijk maakt. De heer Ocké sprak daarbij de wens uit dat de ouders en de leerlingen zich deze subsidie waardig zullen tonen door steeds dezelfde ijver en be langstelling aan de dag te leg gen, Vervolgens ging de directeur van de school, de heer A. van Prooyen, over tot het uitreiken van de diploma's, waarna de leerlingen voor het voetlicht tra- en uit en veel bloemen waren iif !ren een afwisselend program zijn woning aanwezig. De direkteur, vergezeld van de chef technische exploitatie en de dienstleider Blaakman, betrad in de loop van de morgen zijn woning om hem geluk te wensen met zijn zilveren feest en sprak daarbij «ok voor de toekomst het beste voor de jubilaris en zijn ge zin uit. Het was voor de heer Dobbe leir een aangename verrassing, dat hü een enveloppe met inhoud in ontvangst mocht nemen, ter wijl aan zijn echtgenote een bloemstuk werd uitgereikt. De heer Dobbeleir dankte har telijk voor de hem gebrachte hulde en voor het blijk van waar dering. Later op de middag ontving de heer Dobbeleir o.a. nog bezoek van de commissie, die hem namens het personeel kwam ge lukwensen en hem een geschenk aanbood. Het was voor de familie Dob beleir 'n prachtige dag, die lange tijd in hun herinnering zal voort- HEDEN: Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „The Wild Angels". Othene, 7 uur: Prijskaarten. „De Sluis", 8 uur: De Haag se groep „To Run". ZONDAG 19 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 uur: „De wraak van Dr. Fu Manchu"; 5 en 8 uur: „The Wild Angels". MAANDAG 20 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De wraak van Dr. Fu Manchu". DINSDAG 21 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur: „De wraak van Dr. Fu Manchu". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatiesamenkomst., In de haven van Marseille is donderdagavond he Nederlandse vrachtschip „Anne Christina" (727 ton) van Van Nievelt Goudriaan en Co. in aanvaring gekomen met de 3829 ton me tende Panamees „Amelia". Beide schepen werden aan de bovenbouw beschadigd. De „Amelia", die onderweg was naar Barcelona, liep ook averij aan de voorsteven op en moest naar de haven terugkeren, ma. Getuigschriften ontvingen: Slagwerk le gr. Jos Harte (c.l.) Trp./trb. 2e gr. Hans Villerius, trompet (c.l.); lè gr. Chr. Bo- land, trombone (c.l.). Klarinet le gr. Erik de Bar- banson; le gr. Hans de Zeeuw (c.l.). Fluit: le gr. Olga Bouman; 2e gr. Kees Meijer; le gr. Jan Doorns (c.l.)2e gr. Carla Meijers (s.c.1.). Gitaar; Ria Nootebaart; Ita Veldman; Corine Brevoets (c.l.); Nelleke Koster; Marti Koster; Hanny Koster (c.l.); Jan Jurrij. Akkordeon: 3e gr. Ria de Quelery. Altviool: 2e gr. Mieke van Es. Viool: Marlies Renaud; Kees Abrahamse; Els Muller; Liesbeth de Jonge; Netty de Jonge; Man fred Berends; Max v. Pienbroek; Betty v. d. Hemel. Allen le gr. Piano: le gr. Maatje Geense; le gr. Titia Boland; 2e gr. Carla Renaud; 2e gr. Vera Renaud; Thea Renaud; Guus v. d. Neste; Volande Dieleman; Douwe van Dijk; Margreet van de Sande; Marian Boer; Jakop Dronkers; David J. van Meeuwen. Allen le graad. Toneelgroep „Komma" trad op in „Bachten Dieke" De jongeren-kontaktgroep „Kom ma", die is aangesloten bij de stichting club- en buurthuiswerk te Terneuzen, heeft vrijdagavond voor de bewoners en genodigden in Bachten Dieke een verdien stelijke opvoering gegeven van de klucht in twee bedrijven „De boksende kangeroe" van Peter van Molenbeke. Deze groep die onder leiding staat van Jan Dieleman en Hans de Klerk, beschikt over goede krachten. Het was te zien dat er met animo was gestudeerd. De regisseur, de heer J. Stoffels, had eer van zijn werk. Hij zal hier en daar nog wel enkele kleinigheden moeten bijvijlen, maar de manier waarop de klucht werd gebracht, sloeg dui delijk in. De kontaktgroep had werkelijk contact met het pu bliek en een geheel gevulde re creatiezaal heeft prettig genoten van wat er op het geïmprovi seerde toneel werd geboden. Het was 'n genoeglijke avond, waar mee we de spelers van „Kom ma" mogen complimenteren. Er zijn zonder twijfel nog meerdere successen voor hen weggelegd. Kleuters van „De Springplank" een dag op de „grote school" De kleuters van de openbare kleuterschool aan de Oranjestraat, die onlangs de weluidende naam „De Springplank" heeft gekregen, hebben gisteren voor het eerst de „grote school" bezocht. Om vast te wennen werden 21 kleuters toe vertrouwd aan mevrouw W. M. van der Laan, de onderwijzeres van de eerste klas van de (open bare) Zuidlandschool. Zij las voor en liet de nieuwelingen, die in augustus pas echt in de eerste klas zullen zitten, lezen en zingen. Daarbij konden zij een prijs win nen. Mevrouw Van der Laan heeft, om de eerste kennismaking nog wat te veraangenamen, met mario netten gespeeld en alle kleuters vervolgens in de gelegenheid ge steld de school te verkennen. In augustus zullen zij dus in een om geving komen die hun al 'n beetje vertrouwd is. Dat is trouwens het belangrijkste doel van deze school dag geweest. En mevr. Van der Laan is daar uitstekend in ge slaagd. Er zullen straks geen huilende kinderen de Zuidlandschool bin nenstappen. Gisteren kwam er wel één kleuter huilend naar buiten; ze wilde liever terug naar school dan mee met haar moeder Geslaagd Te Rotterdam slaagde de heer J. J. van Weele, wachtmeester bij de rijkspolitie te Aardenburg, voor het politie-diploma B. Goed nieuws van de mosselbanken Waren de mosselzaad vangsten op het Groninger wad begin mei al bevredigend, de thans aan de gang zijnde mosselzaadcampagne op 't Friese wad is bepaald over vloedig te noemen. Moest andere jaren worden geklaagd, dat wei nig nieuwe zaadbanken waren ontdekt, thans komen vele nieuwe uitgestrekte banken voor, zodat iedere mosse1 kweker de gelegenheid heeft zijn percelen in de Waddenzee volledig te be zaaien. Frambozen v.- Voor het eerst dit jaar zijn aan de veiling te Kapelle op Zuid- Beveland frambozen aangevoerd. De glastuinder G. Eversdjjk uit Kapelle kwam met zes doosjes, elk met 200 6r- frambozen, die werden gekocht door een hande laar uit Kapelle voor export naar België. Hij betaalde er f 4,50 per doosje voor. De heer Eversdijk teelt frambozen in een kas. Het vorig jaar kon hij de eerste op 19 mei aanvoeren. Boereschuur door brand verwoest Gistermorgen om half drie is de landbouwschuur van de gebr. Joossen, waarin zich een aantal landbouwmachines, een koelcel met aardappelen en een partij hooi en stro geheel door brand verwoest. De brandweer van Kloosterzande kon slechts met veel moeite een nabij gelegen hangar behouden. De oorzaak van de brand is tot op dit ogen blik onbekend. De schade bedraagt ruim f 100.000,Deze wordt gedeete- lijk door verzekering gedekt. Jeugdtoernooi Vandaag en morgen organi seert de vereniging Corn Boys haar jaarlijks internationaal jeugdvoetbaltoernooi. Aan dit toernooi nemen in totaal 29 elf tallen deel uit Zeeland, Brabant en België, samengesteld uit pupil len en a- en b-junioren. Zwembad geopend Sinds enkele dagen is 't zwem bad te Sas van Gent weer open.- Dagelijks kan men er van elf uur terecht. Op zondag is het zwem bad geopend tot half zeven. Het weer was deze week van dien aard dat men nog niet van een druk bezoek kan spreken. Onderscheiding De heer G. M. van Westen, restaurateur van „Oud Sluis", werd onderscheiden met 't certifi caat „Master of Microwave", een onderscheiding van de interna tionale organisatie van chef-koks. Hij kreeg de onderscheiding uit handen van de heer G. Floris, die er op wees, dat het moderne res taurantbedrijf sterk afhankelijk is van de technische ontwikke ling. De heer Van Westen is de tweede in den lande (de eerste was de heer Van Echteld uit Bad hoevedorp) die dit papier kreeg, voornamelijk doOr zijn demon straties met de magnetronische oven. Voor hen, die op een der gelijke apparatuur overschakelen, is de heer Van Westen tevens een goed adviseur. Burgemeester Van Hootegem bedankte namens het gemeente bestuur en wees erop dat Sluis als toeristisch centrum verplicht is zijn gasten zekere culinaire ge noegens te bieden. Na afloop demonstreerde de heer Van Westen voor de geno digden de magnetronische oven. Ontploffing aan boord van Zweeds schip Het Zweedse schip Svaneholm (8089 b.r.t.) is donderdag na een ontploffing aan boord op de rede van Vlissingen met machine- schade ten anker gegaan. Het schip, dat onderweg was van Antwerpen naar Rotterdam is vrijdagmorgen naar Rotterdam gesleept. De rederij is A/B Svenska Atlant Linien in Go thenburg. Borstbeeld onthuld van wijlen jhr. mr. De Casembroot In de naar wijlen jhr. mr. De Casembroot genoemde land- en tuinbouwschool te Schoondijke heeft mevr. De Casembroot baronesse Van der Feltz donder- middag een borstbeeld onthuld van de in Zeeland alom geziene commissaris der koningin, die jaar geleden is overleden. De onthulling van dit bronzen beeld van de kunstenaaf P. de Monchy te Amstelveen geschied de onder grote belangstelling en in tegenwoordigheid van diverse autoriteiten en mensen uit de landbouw. Mevr. De Casembroot wees er op dat haar man altijd interesse voor de landbouwbelangen heeft gehad en dat Zeeuws-Vlaanderen hem evenzeer als de andere de len der provincie ter harte ging. Zij dankte het gemeentebestuur en ook oud-burgemeester Hoft- ijzer. De gedeputeerde de heer J. van Dongen sprak namens commissa ris mr. J. van Aartsen. Hij was verheugd dat de keurig geoutil leerde school blijvend zal herin neren aan wijlen commissaris jhr. mr. De Casembroot. Verder werd het woord gevoerd door de heer P. de Rijk en directeur A. Klaeij- ser. Waarnemend burgemeester J. De Z. L. M. zal haar 125-jarig bestaan in juni op feestelijke wijze herdenken. Na een gede gen voorbereiding die vele maan den inspannende arbeid heeft ge kost, heeft het programma voor de feestweek een definitieve vorm gekregen. De officiële herdenking vindt plaats op maandag 17 juni in de grote kerk te Goes, waar de mi nister van landbouw, de heer ir. P. J. Lardinois, het woord zal voren. Dinsdag 18 juni en woensdag 19 juni wordt in „De Prins van Oranje" te Goes een tweedaags congres gehouden over de be steding en bestemming van lan delijke ruimte in Nederland. De eerste dag worden inleidingen gehouden door de oud-burge meester van Terneuzen mr. H. Rijpstra, thans te Almelo, over de bestuurlijke aspecten; door ir. J. W. Hupkes, president-di recteur van de maatschaopij „De Schelde" over industriële ont wikkeling en door prof. ir. F. M. Maas, hoogleraar te Delft, over recreatie en ruimtelijke or dening, waarna het kamerlid ir. S. A. Posthumus de rij van spre kers besluit met een inleiding over het verkeer en de ruimte- lüke ordening. Het gemeentebestuur van Goes zal het hoofdbestuur van de Z.L.M. en de genodigden offi cieel ontvangen. De tweede dag, op woensdag 19 juni, zal ir. M. A. Geuze, ere voorzitter .van de Z. L. M., het woord voeren over landbouw en de ruimtelijke ontwikkeling. Land- en Tuinbouw tentoonstelling Op donderdag 20 juni wordt de driedaagse land- en tuin bouwtentoonstelling geopend te Wilhelminadorp. Dit zal officieel geschieden door ir. J. W. Wellen, directeur-generaal van de land bouw, om 10 uur 's morgens, 's Middags is er om 14.30 uur een werktuigendemonstratie. Vrijdag 21 juni vinden 's mor gens de voorkeuringen plaats van de levende have. Paarden, rundvee, schapen, varkens en geiten zullen in de keuringsba- nen verschijnen, 's Middags wor den de prijswinnaars voorge bracht, afgewisseld met een op treden van de landelijke ruiters, muziek, bokkenwagenrennen, demonstratie koolzaaddorsen in de oudheid, enz. In verband met het bezoek van koningin Juliana aan de tentoonstelling wordt dit pro gramma aan de omstandigheden aangepast. Ook deze middag is er een werktuigendemonstratie. Zaterdag 22 juni vinden 's mid dags ponydemonstraties plaats, treedt de muziekvereniging „Na lang streven" uit Klaaswaal voor het voetlicht en geeft de carrou- selgroep van de Belgische rijks wacht een show te zien. Op de tentoonstelling met 80.000 m2 open terrein en 10.000 m2 overdekte tentoonstellings ruimte zal naast het nieuwste op het gebied van de land- en tuin- bouwwerktuigen en alles wat daarmee verwant is, in een „ras- sentuin" een aantal landbouw gewassen worden getoond; niet alleen bestaande rassen, maar ook veelbelovende kweekpro- dukten, die op korte termijn in de handel worden gebracht. Voorts vermelden wij de Z. L.- M.-stand, waarin 'n beeld wordt gegeven door middel van kaar ten, foto's, historische documen ten enz. van vroeger en nu; ver der een expositie van 't Zeeuw se sieraad en een overzicht van archeologische vondsten in Zee land vóór 1843; een expositie van schilderijen, tekeningen en aquarellen van een drietal schil ders onder motto „Boer en land schap", en een drietal postzegel verzamelingen betrekking heb bende op de land- en tuinbouw. Landbouwwerktuigen ..Toen en nu" in een vijftal groepen geven een overzicht van de verande ringen die de landbouwwerktui gen de afgelopen 125 jaar onder gingen. Geachte redactie. Gaarne zag ik het onderstaande stukje in de rubriek „Lezers die schrijven" in uw blad geplaatst. „Ze doen het goed," zo schrijft een medewerker (ster) van uw blad over de plaatsing van een hoop geteerde planken op twee stukken groenstrook in Terneu zen. „Kunst," zo noemt hij (zij) het even verder. „Er kan veel In Terneuzen," is dan het slot van zijn (haar) re- ,aas. Over deze drie uitspraken wil ik gaarne het volgende zeggen: „Ze doen het goed." Dat slaat niet op het onderwerp dat van bij elkaar geraapte planken is ver vaardigd. Wèl slaat het °P bet feit dat het de heren „kunstema kers" weer gelukt is bij de heren van de gemeente Terneuzen en de plaatselijke pers medewerking te verkrijgen om hun kinderlijke kunnen openbaar e maken. Ja, kinderlijk, want nog niet zo lang geleden werden precies op dezelfde plaatsen door de kinde ren uit de buurt van houtafval hutjes gebouwd en werd er naar hartelust „cowboytje" gespeeld. Maar dat heeft niet lang geduurd, want de overheid van Terneuzen toonde voor die kunstuitingen geen medeleven. „Afbreken" was het bevel, met als argumenten: tè afzichtelijk; tè hinderlijken tè gevaarlijk! Eigenaardig toch, dat zo'n opvatting in korte tijd kan veranderen. „Kunst." Dit begrip blijkt tegenwoordig onbegrensd te zijn. Ze noemen alles kunst wat maar door een levend wezen is ge wrocht. Het is dus heus niet moei lijk om een „kunstemaker" te zijn. Dat zijn we per slot allemaaL Maar anders is het, als men het woord „kunstenaar" gebruikt. Dat kan je niet worden. Dat ben je! Daarom is het zo bedroevend dat de makers van deze hutjes, degene 'die het artikel geschre ven heeft en de gemeente Ter neuzen gemeend hebben met „kunst" te doen te hebben. Het is helemaal geen kunst om zulke dingen te fabriceren. Dat hebben die kinderen van 4 en 5 jaar wel bewezen. Een volwas sene moet bet beter kunnen en als hij dat niet ban, moet hij het laten en het publiek niet laten merken dat hij onkundig is. dat is juist „de kunst"! „Er kan veel in Terneuzen." In derdaad is dat zo! Heel veel zelfs blijkt nu! Kijk maar om u heen èn u ziet bedrijvigheid genoeg vanwege de kanaal- en haven werken, en de woningbouw niet te vergeten. Dat zijn dan ook in derdaad „kunstwerken", die er mogen zijn en die hun nut heb ben. Dat zijn onderwerpen waar het publiek dagelijks met genoe gen naar kijkt. Waarom nu plot seling die zogenaamde „Lewe- dorpse hutjes" hier tussen moeten verrijzen, is een groot vraag teken. Ze zijn het bekijken niet waard en daarom is het te hopen, dat deze hutjes zo gauw mogelijk verdwijnen en dat we voortaan gespaard blijven van zulke ge niale invallen van „culturele" zaken der gemeente Terneuzen. P.S. Een laatste suggestie. De twee ondingen kunnen voor één doel hun nut hebben: een brandweer oefening op een zomerse avond. Dank voor de plaatsing. Een Terneuzenaar HENGELO: De ingangen van drie flatgebouwen hier zijn dichtge spijkerd, omdat veertig ondeug delijke brandtrapelementen dringend vervangen moeten wor den. Vorige maand deed zich hier een ongeval voor, waarbij een persoon om het leven is geko men. de Feijter sprak een dankwoord, waarbij hij de toezegging deed dat het beeld de gunstigste plaats zou krijgen, dit in overleg met de vervaardiger. De leerlingen van de huishoud school hadden de bediening en de bereiding van de verschillende snacks voor hun rekening geno men. De directrice, mej. Kooy- man, mocht daarvoor van de waarnemende burgemeester een geschenk voor de school in ont vangst nemen. „Laten we ons maar even laten doorlichten", zo zeiden woord voerders in de Rotterdamse raad gisteren naar aanleiding van het voorstel van burgemeester en wethouders om twee Amerikaan se bureaus een onderzoek te la ten instellen naar de financiële, de organisatorische en de econo mische kant van het havenbe drijf. Dit onderzoek, dat vier maanden zal duren, gaat ruim 549.000 gulden kosten. Burgemeester Thomassen zei dat op deze wijze een betere ken nis van zaken zal ontstaan, die nodig is daar het havenbedrijf overbelast is. Het voorstel ver kreeg de instemming van alle raadsleden met uitzondering van de twee communistische. De bureaus, Frederic R. Harris (Holland) N.V. en Associated In dustrial Consultants Nederland N.V., zullen een studie verrichten betreffende havenontwikkeling en beheer met inbegrip van de industrialisatie en de bestuur lijke aspecten. Ook zullen zij Rot terdam een analyse moeten geven van het subsidiebeleid in nabu rige buitenlandse havens en van de technologische ontwikkelin gen die van invloed zullen zijn op de haven. Rotterdam zoekt ruimte en samenwerking, zo zei burgemees ter Thomassen tot de raad. Over Voorne-Putten, tot voor kort in Rotterdamse ogen mogelijk een gebied voor haven- en industrie ontwikkeling, zei burgemeester Thomassen: „Wij weten hoe de kaarten liggen. Wij weten waar wij de ruimte niet moeten soe- ken".

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3