m w ww m m w In 1990 voedseltekort in ontwikkelingslanden 30 miljard dollar per jaar Altijd uw eigen vertrouwde BONT - MODEHUIS Cassias Clay wil op één avond tegen Ellis en Frazier uitkomen Hoogenboom sloeg bod op stichting Xerxes/DHC af Vrijdag 17 mei 1968 DE VRIJE ZEEUW S <Rfo Noordstraat 27-29-31 Terneuzen Telefoon 2152 Europese commissie beschuldigt Nederlandse en Duitse regering VERZENDING ZEEPOST De „{Mancunians" stormachtig in {Manchester verwelkomd Voetbalfan verloor weddenschap VERKEERSONGELUK IN INDIA Franse graanexport naar China kost de E. E. G. 130 miljoen VAN DER MEER illilllllllUllllilllillilllllllilllilllilll Als er geen enorme inspan ningen worden gedaan om het hongerprobleem in de wereld op te lossen, dan zal in 1990 het voedseltekort in de ontwikke lingslanden 30 miljard dollar per jaar zijn. Dat zei woensdag in Straatsburg dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de Europese commissie. Het Europees parle ment behandelde daar de voed- Mét de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Black Osprey" 21-5 Brazilië: m.s. „Black Osprey" 21-5 Canada: m.s. „Cleveland" 21-5 Chili: m.s. „Ares" 20-5 Indonesië: m.s. „Adrastus" 20-5 Kenya, Oeganda: m.s. „Asia" 21-5 m.s. „J. Okito" 24-5 Tanzanië: m.s. „Gange" 22-5 Ned. Antillen: m.s. „Mercurius" 20-5 Nieuw-Zeeland: m.s. „Port Launceston" 22-5 Suriname: m.s. „Socrates" 21-5 Verenigde Staten van Amerika: s.s. „Rotterdam" 20-5 s.s. American Ranger" 21-5 m.s. „Atlantic Span" 22-5 Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika; s.s. „Andijk" 21-5 Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. selhulpverplichting, die de E. E. G. in de Kennedyronde op zich heeft genomen en die neerkomt op 1.035.000 ton graan per jaar. Dr. Mansholt liet uitkomen dat voedselhulp verschaffen niet zo eenvoudig is als het er uitziet. „Graan verkopen gaat ons gemakkelijker af dan graan ge ven". Goede hulp mag n.l. de normale afzet niet verstoren en mag geen storende invloed hebben op de kwetsbare agrarische markten van de ontwikkelingslanden zelf. Anders komen die landen nooit zover, dat ze hun eigen voedsel kunnen produceren. GRAANFOOITJE De Europese commissaris liet duidelijk uitkomen, dat de Euro pese gemeenschap op de over eengekomen voedselhulp niet overdreven trots hoeft te zijn. „Het is een klein graanfooitje en de ontvangende landen weten best, dat het onze overschotten zijn, die we moeilijk kwijtra ken", zo zei hij. Dat ook anderzijds de E.E.G.- voedselhulp niet zonder strub belingen verloopt, maakte de socialist ir. H. Vredeling duide lijk. Deze Nederlander, die na mens de commissie voor exter ne economische betrekkingen van het parlement als rappor teur optrad, beschuldigde de Nederlandse en Westduitse re gering ervan dat zij meenden, dat de overeengekomen hulp niet communautair, maar soe verein en bilateraal kon worden geregeld. ONMOGELIJK Dat is onmogelijk, zo zei dr. Mansholt. Van 1 juli af is er al leen nog maar Europees graan en bestaat er geen nationaal graan meer in de gemeenschap. Dr. Mansholt vroeg zich af, of achter deze houding van beide regeringen soms de wil steekt nationale, administratieve in stanties aan het werk te houden of commerciële voordelen uit de gift te halen. De commissie zal zich met kracht verzetten tegen die houding, aldus dr. Mansholt. Het parlement sloot zich daar bij aan door. ia eenjre5<%tie. on der meer te verklaren, dat het communautaire karakter van de hulp ook in de uitvoeringsbepa lingen gehandhaafd moet wor den. De resolutie zegt voorts dat het noodzakelijk is dit met het oog op een goede coördina tie de voedsel- en landbouw organisatie van de Ver. Naties, die veel ervaring heeft, bij deze E.E.G.-hulp in te schakelen. De spelers van Manchester United, die zich woensdag door een gelijkspel (33) tegen Real Madrid voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen plaatsten, zijn donderdag bij aankomst op het vliegveld Ringway te Man chester stormachtig verwelkomd door uitgelaten fans. Vele voet balliefhebbers hadden een mid dag vrij genomen en waren naar Ringway getogen om hun idolen te huldigen. De spelers moesten door een zijdeur worden ge smokkeld om hun een ongestoor de thuiskomst te garanderen. Als de eindstrijd tussen Man chester United en Benfica op 29 mei in het Wembleystadion in een gelijkspel (na verlenging) eindigt, volgt twee daeen later nog een wedstrijd op Highbury, eveneens in Londen. De Juventusaanhanger Luigi Carlo Cavallari uit Ferrara moest donderdag zijn jeugdige overmoed bekopen, toen hij door een verloren wedden schap de kop van een kip rauw opat. Cavallari had woensdag met 'n vriend gewed over de uitslag van de wedstrijd voor de hal ve finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen tussen Juventus en Benfica. Inzet was de kip- pekop, die de 17-jarige jongen de volgende dag ten aansehou- we van een menigte griezeleji- -4ê geiuieen aSSüMg' Cassius Clay heeft aangeboden de verwarrende situatie rond de wereldbokstitel in het zwaarge wicht op één avond op te lossen. Hij maakte donderdag in Chicago bekend, dat hij bereid is zijn landgenoten Jimmy Ellis en Joe Frazier na elkaar te ontmoeten met een pauze van slechts een kwartier. Zoals bekend wordt Ellis door de World Boxing Asso- ciaton als wereldkampioen er kend, terwijl de staat New York en drie andere staten Joe Frazier als wereldkampioen aanhouden. Op een spoorwegovergang op ruim 450 km ten noorden van Bombay is donderdag een snel trein op een bus gereden. 20 men sen kwamen hierbij om het leven liepea verwondingen op. „Als ik geen toestemming krijg om op één avond tegen mijn zo genaamde opvolgers uit te ko men, boks ik twee avonden ach ter elkaar", aldus Clay, die nog steeds door de wereldboksraad, waartoe ook de Europese boks- unie behoort, als wereldkampioen wordt beschouwd. Clay stelde voor de helft van de baten van zijn partijen tegen Ellis en Fra zier ter beschikking te stellen van liefdadigheidsinstellingen. Clay heeft al meer dan een jaar niet gebokst. Hij is veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar en een boete van 5.000 dollar wegens dienstweigering. Hij heeft bjj het opperste gerechtshof in de Verenigde Staten beroep tegen zijn vonnis aangetekend. Hij be roept zich op het feit dat het in strijd met zijn religie Clay is lid van de secte van de zwarte moslims is om in militaire dienst te gaan. Intussen wil Frazier zijn we reldtitel op 24 juni in de Madi son Square Garden te New York verdedigen tegen de Mexicaan Manuel Ramos. De Delftse zakenman A. Hoo genboom heeft woensdagavond even vóór de sluiting van de ter mijn van 24 uur de Rotterdam mer P. A. Hoogenboom, ex-finan cier van de stichting Xerxes/DHC een bod gedaan van 750.000 gul den, in ruil waarvoor hij de ge hele stichting, dus zonder ver koop van spelers, behouden wil de zien. De Rotterdammer wei gerde echter. Hij beriep zich op een met het voltallige stichtings bestuur op 30 april aangegane overeenkomst, waarbij hij de vrijheid kreeg om een aantal spe lers te verkopen. Zoals bekend is hij daarna in onderhandeling ge treden met Feijenoord over de verkoop van Treijtel en Van Ha- negem. De heer Hoogenboom was wel bereid voor het overeengekomen bedrag van drie ton de overblij vende spelers plus het eredivisie schap aan Delft te laten, maar daar zag de Delftenaar geen heil in. Donderdagmorgen heeft de heer Hoogenboom zijn weigering herhaald. MADRID: Beeld uit de tweede ontmoeting in de halve finale om de Europacup voor landskam pioenen tussen Real Madrid en Manchester United. Op de foto het tweede Engelse doelpunt ge maakt door Zocco in eigen doel. De Europese commissie heeft in antwoord op een parlemen taire vraag van de Nederlandse afgevaardigde Vredeling beves tigd, dat ze begin van dit jaar export van 600.000 ton Frans# tarwe naar China mogelijk heeft gemaakt door middel van een speciale restitutie. Deze subsidie zal het gemeen schappelijke landbouwfonds van de „zes" circa 130 miljoen gul den kosten. De commissie ver klaart, dat zij de restitutie heeft vastgesteld met inachtneming van de aanbodstiuatie op de Chi nese markt. Zij voegt hieraan toe, dat ze niet elke overeengekomen prijs behoeft te accepteren. Men gaat bij de beoordeling van de situatie uit van de marktsituatie in de E.E.G., de situatie op de wereld markt en andere offertes aan het land v§n bestemming.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 5