PROVINCIAAL NIEUWS Martijn wife era stuk kaas* uit het vuistje Daders overvallen op stations gearresteerd BDupli-kaairt NIEUWE C.A.0. VOOR DE ZEEUWS-VLAAMSE KANAALZONE VIER PROCENT MEER Vanaf 1 oktober aanstaande allen „maandgelders" Beursoverzicht Het kabinetsberaad over de lonen Marktberichten DE VRIJE ZEEUW Pagina f Terneuzen Axel Breskens Hoek Oostburg; Sluiskil Zaamslag In auto onwel geworden Dronken man te water geraakt Die slag is aan u, Mej. J.v.d. Hoven uit Helmond Agenda Terneuzen en Ries Hendrickx ontvingen IC-cup Bep Rowold overleden Hoofdagent wegens diefstal buiten functie gesteld Vals alarmbom op Amerikaans oorlogsschip Duivensport Maandag 13/dinsdag 14 mei 1968 Verkeersongeval Hedenmiddag te kwart voor twaalf had in de Axelsestraat lei- hoogte van de Oranjestraat een aanrijding plaats tussen een per sonenauto bestuurd door de heer W. C. van der H. uit Breskens, die in de richting van de Dokweg ■id, en de heer H. de N. uit Ter- izen, die op zijn rijwiel in de- -fde richting op het rijwielpad reed. Ter hoogte van de Oranjestraat veranderde de wielrijder plotse ling van richting en week uit naar links om de Axelsestraat over te steken en de Oranjestraat in te rijden met het gevolg dat hij door de auto werd gegrepen. Dokter Hoving, die de eerste hulp verleende, liet De N. per ambulance naar het Julianazie- kenhuis over brengen. Uitbreiding met 200 telefoonnummers Dinsdag 14 mei zal de telefoon centrale Axel met 200 nummers worden uitgebreid tot een capa citeit van HI00 nummers. Om deze uitbreiding en tevens vernieuwing van apparatuur tot stand te kunnen brengen, is de centrale enkele maanden buiten bedrijf geweest. Een mobiele tele fooncentrale (die naast het tele foongebouw was opgesteld), heeft gedurende die maanden de func tie van de centrale overgenomen. Op de adressen van ruim 100 gegadigden, die tijdelijk niet kon den worden aangesloten wegens het tekort aan telefoonnummers, zijn in de afgelopen maanden reeds toestellen geplaatst. De aanvragers kunnen hierdoor ter stond profiteren van deze centra le-uitbreiding. De capaciteit van de centrale is nu groot genoeg om de eerstkomende jaren in de vraag naar aansluiting te kunnen voorzien. Warmbloedfokkerij in Zeeuws-Vlaanderen Onder auspiciën van de vereni ging tot bevordering van land- bouwtuigpaardfokkerij in Neder land (V.L.N.), gevestigd in Bilt- hoven, is kort geleden in Zeeuws- Vlaanderen het initiatief geno men om tot de oprichting te ko men van een vereniging ter be vordering van de warmbloedfok kerij in Zeeuws-Vlaanderen. Het doel van de vereniging is de bevordering van en de belang stelling voor de warmbloedfok kerij in Zeeuws-Vlaanderen. Deze vereniging van warm- bloedpaarden zal voorlopig Axel als standplaats aanhouden. 'Hel bestuur wordt gevormd '•floor de heren: dr. Th. C. M. Mel- chers uit Koewacht (voorzitter); E. J. M. Frusch uit Axel (secre taris) A. E. Milliano uit Oostburg en P. J. den Hamer uit Axel (be stuursleden). Een vijfde be stuurslid zal nog nader worden toegevoegd. Thans staan bij de vereniging reeds 35 leden inge dreven. Overstekende eenden veroorzaakten verkeersongeval Tussen Breskens en Schoon- dijke is de V.W.-auto bestuurd door J. D. uit Terneuzen aange reden toen hij een eend met haar jongen wilde ontwijken, die de weg overstak. D. werd van achteren aangere den door een vrachtauto bestuurd door R. M. uit Aardenburg. De V.W.-auto werd zwaar be schadigd en enkele jonge eendjes werden gedood. Weinig belangstelling voor industrieterreinen Tijdens een vergadering van 't Industrieschap Breskens, Groede, Schoondijke en Hoofdplaat heeft de voorzitter de heer J. Eekhout uit Breskens zijn teleurstelling uitgesproken dat er zo weinig be langstelling bestaat voor het ves tigen van industrieën op door het schap aangekochte terreinen. We zijn nog net zover als aan het be gin ondanks dat men lVh jaar bezig is met de aanleg van het terrein. De heer Eekhout zei persoon lijk al eens te zijn gaan praten met industrieën in de kanaal zone. Hij vroeg zich dan ook af of het niet wenselijker zou zijn eens wat meer reclame te ma ken. Deze gedachte ontlokte een dis cussie waaruit tenslotte een machtiging voor het dagelijks be stuur kwam om na te gaan op welke wijze het industrieterrein het best in de belangstelling kan worden gebracht. Voorlopig werd een bedrag van 2500 be schikbaar gesteld voor het voe ren van bepaalde acties. De voorzitter deelde nog me de dat door het waterschap het „Vrije van Sluis" de toegangsweg naar het industrieterrein zal wor den verbreed van 3 tot 5 meter. De meerkosten komen echter voor rekening van het industrie schap. Jan de Schipper zesde in Hamme Jan de Schipper uit Breskens wist in een criterium te Hamme een 6e plaats te veroveren. Dit criterium ging over een afstand van 100 km welke werd gewon nen door de Nederlander Haren. 75-jarig jubileum christelijke nationale school Zaterdag was het voor de chr. nationale school een feestdag: het 75-jarig bestaan van de in 1893 gestichte school werd gevierd met een herdenkingsbijeenkomst en hierop volgend een drukbe zochte receptie. Het bestuur kon zich verheu gen in het meeleven van vele ouders, personen uit de kringen van „de school met de bijbel" en geschenken. Met de toezegging dat voortaan de vrijwillige bij dragen verdubbeld zouden wor den, was het bestuur wel heel blij. Voorzitter J. de Putter ver tolkte de dank en blijdschap over de bereikte mijlpaal en memo reerde in een historisch over zicht de perikelen rond de op richting. De heer De Putter slaakte hierbij de vragende ver zuchting of het 100-jarig bestaan der school „bij een toenemende zucht naar nivellering en gelijk schakeling" nog wel gevierd zou kunnen worden. De herdenkingsbijeenkomst werd opgeluisterd door koorzang en de vertoning van dia's over het dorp Hoek zoals het er vroe ger uitzag door de heer Plat- teeuw. Felicitaties werden o.a. uitge sproken door de inspecteur van het lager onderwijs en vertegen woordigers van het gemeentebe stuur. Afscheid ds. H. M. Ohmann Voor een tot de laatste plaats bezet kerkgebouw nam ds. Oh mann zondagmiddag afscheid van de vrijgemaakte gereformeerde kerk te Hoek. De predikant had als uitgangspunt voor zijn preek gekozen een gedeelte uit de Brief aan de Efeziërs: de verzen 7 t/m 14: In welken wij hebben de ver lossing door zijn bloed, namelijk de vergeving der misdaden, naar de rijkdom zijner genade. De predikant, die sinds 1962 Hoek als standplaats had, werd beroepen te Dokkum, waar hij zondag zijn intrede doet. Er was voor deze dienst belangstelling zowel van kerkelijke zijde als van dé gemeentelijke overheid. Het echtpaar Ohmann werd na de dienst toegesproken door de waarnemend voorzitter van de kerkeraad en door een afgevaar digde van de classis. Over de kop geslagen Op rijksweg 58 te Oostburg na bij de technische school is de Bel gische personenauto bestuurd door A. P. D. uit Harelbeke over de kop geslagen toen hij moest afremmen voor een voor hem rij dende auto die wilde afslaan. Vermoedelijk is de snelheid van D. te groot geweest, waardoor hij begon te slingeren en over de kop sloeg. De auto werd zwaar bescha digd, persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Sluiskil wil fanfare behouden In Sluiskil is en wordt in de komende weken getracht de fan fare „Sluiskil" nieuw leven in te blazen. Het bestuur heeft vrij dagavond haar spelende leden opgeroepen weer - aktief deel te nemen aan de repetities van de fanfare. Het muziekgezelschap bestaat sinds een jaar eigenlijk alleen nog in naam. Wel is er een ak- tieve drumband in Sluiskil, oor spronkelijk een onderafdeling van de fanfare. Het bestuur ge looft, dat nu de tijd rijp is om het koper weer te voorschijn te halen. De kanaalverbreding is bijna klaar, de verbetering van de sportvelden krijgt deze zo mer zijn beslag en het uitbrei dingsplan is vrijwel voltooid. In dit vernieuwde dorp is een fan fare meer dan ooit op zijn plaats, zo meende het bestuur vrijdag avond terecht. Men wil via een aktie onder de oud-leden-muzi- kanten weer tot een respectabele fanfare komen. Vrijdag hadden zich reeds drie leden aangemeld. Hoewel de vergadering maar ma tig bezocht werd, heeft men goe de hoop dat men binnenkort weer kan starten met een twintigtal leden. Bovendien denkt men aan uitbreiding van het bestuur. Beroep aangenomen Ds. A. T. Deinum te Coevorden heeft het beroep naar de her vormde gemeente te Zaamslag aangenomen. Flinke deelname wandeltochten Zaterdag organiseerde de wan delsportvereniging „Oranje Nas sau" te Zaamslag haar mei-wan deltochten in samenwerking met de Zeeuwse wandelsportbond. Het was voor de organisatoren ver heugend, dat vijftien groepen met in totaal 363 deelnemers/sters zich om ongeveer drie uur aan de start in de Sportlaan aan meldden. De tamboers van „Da Volhar ding" begeleiden de wandelaars op hun eerste traject door de kom van het dorp, waarna de routes op de 5, 10 en 15 km uiteenlie pen. Al dreigde af en toe een don kere lucht, het bleef gelukkig droog. In het Verenigingsgebouw maakte burgemeester J. de Free na afloop de prijzen bekend, waarbij hij de wisselbeker van het gemeentebestuur kon uitrei ken aan de W.S.V. „Beatrix" te Terhole, die daarmee definitief deze beker in bezit kreeg. De uitslagen waren: 5 km: 1. W.S.V. „Beatrix", Ter hole, 691 p.; 2. Openb. lagere school Oostburg, 657 p.; 3. W. S. V. „Oranje Nassau", Zaamslag, 652 p.; 4. W.S.V. Hontenisse te Kloosterzande, 648 p.; 5. W.S.V. „De Vogel", Hengstdijk, 630 p. 10 km: 1. „Beatrix", 701 p. (wisselbeker); 2. Hontenisse, 697 p.; 3. Jeugdgroep „De Zwaluw", Clinge, 695 p.; 4. K.S.V. „West- dorpse Tippelaars, Westdorpe, 681 p.; 5. OLS-A Oostburg, 679 p.; 6. „Oranje-Nassau", 672 p.; 7. OLS- B, Oostburg, 666 p.; 8. W.S.V. „Emma", Axel, 658 p. 15 km: 1. OLS, Oostburg, 691 p.; 2. „Oranje Nassau", 689 p. De algehele leiding was in han den van de heer P. Alewijnse en mej. Ma Meesen. De korfbalclub van start? Nu de korfballiefhebbers in Zaamslag enkele weken aan het trainen zijn onder leiding van de heren J. en D. Hamelink en K. de Koeijer, die vroeger lid waren van „Scampolo" dat in de vijf tiger jaren in het Zeeuwse korf balleven een flinke oartij mee speelde worden alle belang stellenden opgeroepen ter ver gadering op donderdag 16 mei '68 des avonds half negen in De Poort, waar getracht zal worden een voorlopig bestuur voor deze tak van sport te formeren. Onder de naam „Scampolo" is een twaalftal reeds voorlopig aangemeld voor de competitie, die in september begint. De heer M. Nieuwdorp te Terneuzen, die reeds vele jaren de korfbalsport in Zeeland heeft gestimuleerd, heeft zich bereid verklaard op deze avond aanwezig te zijn. Van de activiteiten van het vroegere „Scampolo", opgericht in juni 1944, zal de heer D. Houg een film vertonen. De trainirig is door de aanmel dingen reeds uitgebeid, op dins dagavond voor de kinderen, op woensdag- en vrijdagavond voor de groteren. De daders van de roofovervallen op de stations van Voorburg en Soest en op een benzinepompsta tion in Roosendaal, de 22-jarige M. van de E. uit Baarn en de 30- jarige A. A. van der B. uit Tilburg, zijn de afgelopen nacht in het Bel gische Doornik aangehouden. De beide overvallers waren betrokken bij een vechtpartij, waarna zij wer den gearresteerd. De officier van justitie in het arrondissement Bre da heeft de uitlevering van beide personen verzocht. De 55-jarige opticiën P. van As- peren is zaterdagavond omstreeks half negen, rijdend in de Drieber genstraat in Den Haag, onwel ge worden en met zijn auto tegen een muur gereden. Hij overleed kort daarna ter plaatse. Zijn vrouw, die naast hem zat, bleef ongedeerd. Zaterdagis in het Wilhelmina- gasthuis in Amsterdam over leden de 61-jarige Amsterdam mer N. Vos, die in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. in de Lauliersgracht terecht was ge komen. De onder invloed ver kerende man was omstreeks één uur 's nachts te water geraakt, doordat hij zijn evenwicht had verloren. Hij werd uit de gracht gered door de 23-jarige R. C. J. Blokzeil, die hem met behulp van twee politie-agenten bewus teloos aan wal wist te brengen. De man kwam even later bij, toen de politiefunctionarissen kunstmatige ademhaling op hem toepasten. Het heeft echter niet mogen baten. In de loop van za terdag overleed het slachtoffer. Prijswinnaar van f 500.» In het boeiende Shell DupK- kaart spel. Speel mee, win mee op -elk Shell-Station. Zaterdag hebben de hoofdbe stuursleden van de drie erkende vakcentrales de heren H. Pen- ninkhof (algemene bedrijfsgroe pen centrale), J. Janssen „St. Willibrordus") en H. Spoelstra (christelijke bedrijfsgroepen cen trale voor Nederland) in het „Gezellenhuls" te Axel, de uit slag bekend gemaakt van de on derhandelingen met de werkge vers in dp Zeeuws-Vlaamse ka naalzone, (de Nederlandse Stik stof Mij. en de Cokesfabriek te Sluiskil, de Stijfselfabriek, Zuid- Chemie en Walzenmolen te Sas van Gent) die hebben geleid tot het aangaan van een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst in gaande per 1 april j.l., indien „het loonbureau" er zijn goed keuring aan verleent. Met deze c.a.o. zijn in totaal ongeveer 2500 werknemers ge moeid. PER MAAND „Eén van de opmerkelijkste punten in deze nieuwe overeen komst is", aldus de districtsbe stuurder van „St. Willibrodus", de heer C. Schoof, in zijn inlei dend woord tot de morgenver gadering, „het feit dat, nadat de weekloners sedert enige tijd hun loon per maand ontvangen (de z.g. geconverteerde weekloners), dit vanaf 1 oktober a.s. ook het geval zal zijn met de werkne mers, die tot nu toe per uur be taald worden". Vervolgens gaf de heer Jans sen een uitvoerige uiteenzetting over de onderhandelingen van 27 maart j.l. die er toe leidden dat beide partijen opnieuw bijeen moesten komen. Deze laatste ver gadering werd gehouden j.l. don derdag 9 mei en leverde ten slotte een aantal voor de werk nemers gunstige resultaten op. waarover de heren Penninkhof en Spoelstra aan het einde van de vergadering hun tevredenheid en waardering uitspraken t.a.v. de werkgevers die, zoals de heer Penninkhof het uitdrukte, „daad werkelijk hebben getoond, be grip voor deze tijdsomstandighe den te hebben en tevens inzien dat Zeeuws-Vlaanderen niet meer als een „eiland dat voor een aparte behandeling in aanmer king komt", kan worden gezien. VIER PROCENT De heer Janssen deelde mede dat de werknemers, die onder de c.a.o. vallen, een loonsverhoging zullen krijgen van 4,25 procent, dat er met ingang van 1 januari 1969 een pensioenverhoging van 1,50 procent zal worden doorge voerd. De oorspronkelijke eis van de bonden was oer 1 janu ari 1967, maar ter compensatie zal de jaarlijkse gratificatie met 0,77 procent worden verhoogd. De ploegentoeslag voor de vol- continudienst zal met 0,46 pro cent per half jaar worden ver hoogd, per 1 oktober a.s. wordt een „inschakeling" van ongeveer 1 procent toegepast, terwijl ten gevolge van de door te voeren werktijdverkorting een verho ging van nog eens 1 procent zal worden verkregen. Na de rondvraag, waarvan een vrij druk gebruik werd gemaakt, en die door de heer Penninkhof werd behandeld, gaf de verga dering, als antwoord op de vraag van de heer Spoelstra, haar ak koord op het verder te voeren beleid. INTERNATIONALS TIJDENS BEURS LAGER Op de Amsterdamse effecten beurs hebben vandaag de inter nationale aandelen bij de opening van de markt een licht verdeelde stemming te zien gegeven. Gedu rende de beurs liepen de koersen terug. Bij de start van de handel gaf Philips een vooruitgang te zien. Mede door de winst die dit fonds vrijdag op de Amerikaanse beurs boekte is de notering wat opgelopen. De koersstijging is mogelijk een gevolg van de ver wachtingen wat betreft de resul taten over de eerste drie maanden die zoals bekend in de namiddag worden gepubliceerd. Algemeen wordt aangenomen dat in het eerste kwartaal hogere uitkom sten zijn geboekt. Philips opende vanochtend op 140,30, hetgeen ten opzichte van vrijdagmiddag een vooruitgang betekende van 70 cent. Unilever moest bij de hervat ting van de officiële markt enig terrein afstaan. Mede door winst nemingen zakte de prijs wat in. Op de voorbeurs gaf Unilever aanvankelijk nog een goed prijs houdende stemming te zien, maar beginbeurs liep de koers 80 cent terug tot 139,50. Kon. Olie was opnieuw iets lager; AKU en Hoogovens lagen prijshoudend in de markt KLM werd ƒ4 hoger geadviseerd op 198. De scheepvaartmarkt en de cultuurfondsen gaven naar beide zijden geringe koersfluctuaties te zien. Op de staatsfondsenmarkt kwam een aantal koersverbete- ringen voor. De handel was over het geheel genomen niet groot. Enig aanbod tijdens de markt had tot gevolg dat de noteringen vrij wel over de gehele linie iets af brokkelden. Claims Billiton gaven tijdens de tweede beursperiode een her stel te zien van 80 cent tot 11,30. De winst van Nederhorst werd teruggebracht tot 7 punten op 502. Internatio ging 8 punten om hoog tot 376. Pakhoed daalde 1,80 tot 97,50. KLM steeg uit eindelijk f 1,50 tot 195,50. De notering van de aandelen Am sterdam Rubber steeg bijna 3 punten tot 60. Philips verliet de markt ten slotte op 139,80 en boekte daar mee een winst van 20 cent. Uni lever ging 2,20 omlaag tot 138,10 en Kon. Olie was per saldo 1 in reactie op 168,70. Op de lokale markt was op nieuw veel animo voor de claims Billiton. In de eerste periode gine de koers 60 ct. omlaag tot 10,50 of 157 voor een nieuw aandeel. Vast in de markt lag Misset. Als gevolg van het bod van Elsevier op dit fonds steeg de koers 55 punten tot 322. Elsevier heeft zo als bekend 315 procent voor deze aandelen geboden en voorts wordt nog 12 procent dividend uitgekeerd. De aandelen Elsevier waren ruim 3 in reactie. Vast in de markt, lagen Neder horst en Koninklijke Zout-Orga- non. De aandelen chem. fabriek „Naarden" boekten op 579 een winst van 11 punten. Verlies van enige omvang kwam voor reke ning van Bols. Scholten-Honig en Bijenkorf Beheer. MAANDAG 13 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Lokkend havenkwartier". DINSDAG 14 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Lokkend havenkwartier". Het kabinet zal zich, zoals de minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, vrijdagavond j.l. in het gesprek met de stichting van de arbeid heeft meegedeeld, vandaag in het bijzonder beraden over het al of niet nemen van maatrege len op het gebied van de lonen. De minister van economische za ken, mr. L. de Block, zal wegens verblijf in Tsjecho-Slowakije, niet aan dit vanmiddag te houden beraad kunnen deelnemen. Zijn Maats zal daarbij nu worden in genomen door de staatssecretaris van economische zaken, drs. L. J. M> vaa Son, In het „Neerlands Koffiehuis" op de Markt te Etten-Leur wer den de trofeeën van de topsco rersklassementen in de tweede klasse B, welke beschikbaar ge steld waren door het Internos clubblad Internos Contact, uit gereikt. Zowel de voetbalvereni gingen Terneuzen als RKVVU gaven met het grootste gedeelte van hun eerste elftalkern acte de présence. In zijn openingswoord memo reerde Fr. van Aert van I.C. Frans van Deuren vorig jaar met 23 doelpunten winnaar werd, ter wijl nu Ries Hendrickx van RK VVU de beste'schutter was met 22 treffers. Laatstgenoemde zal de wisselbeker niet kunnen ver dedigen in verband met de pro motie van het Leurse team naar de eerste klasse. De eindstanden zien er als volgt uit: Individueel: 1. Ries Hendrickx, RKWU 22; 2. Frans de Jong, V CW en Jan Doorns, Terneuzen, beiden 18; 3. Frans van Deuren, Internos, 16 goals. Teams: 1. Terneuzen, 48; 2. RK WU en Axel, 46 punten. De trofeeën werden uitgereikt door hoofdredacteur C. van Ha peren jr.; als woordvoerder fun geerden: A. Frederiksen, aan voerder van Terneuzen, C. van Haperen sr., voorzitter van Inter nos, R. Raaymakers, secretaris van RKVVU en de eerste prijs winnaars Ries Hendrickx, die vorig jaar reeds als derde eindig de. voedzaam gemakkelijk lekker VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam van heden werden aangevoerd 1104 slachtrunderen en 377 var kens. De noteringen waren als volgt: Slachtrunderen: extra kwal. 5—5,30, le kwal. 4,40—4,80, 2e kwal. 44,20, 3e kwal. 3,854; varkens: 1ste kwal. 2,04—2,06, 2e kwal. 2—2,03, 3e kwal. 1,982; stieren 4,15 4,65; worstkoeien 3,55 ƒ3,80; slachtzeugen /l,60-fl,70; zware varkens 1,801,85. De aanvoer van slachtrunde ren was ruimer, de handel rede lijk en onveranderde prijzen, be halve stieren welke iets lager waren; varkens: iets korter aan voer met even hogere prijzen. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen voor het bin nenland: Eigenheimers 40 mm opw. ƒ6ƒ8; Bintje 3550 mm geen notering; Bintje 40 mm op waarts ƒ4ƒ5,25; Furore 40 mm opw. 57. Zandaardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts geen notering. Klei-aardappelen voor de ex port: Bintje 35 mm opw. in twee maten gesorteerd ƒ4,25ƒ5. Bintje 45 mm opw. ƒ4,75. Voeraardappelen 11,75. Stemming: binnenland en ex port rustig. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon* schip of auto. HEERENVEEN: „Van dit loon kan geen boer bestaan", vermeld de het spandoek in het ijsstadion, waar ongeveer 5.000 Friese boe ren bijeengekomen waren om de toestand te bespreken in de melk veehouderij. Tengevolge van een daling van de melkprijs zijn de afgelopen maanden aanzienlijke verliezen geleden. In Hilversum is zaterdag op 55-jarige leeftijd overleden de saxophonist Bep Rowold, leider van het dansorkest „The Skymas- ters" van de AVRO. Rowold, die ook op klassiek gebied een veelzijdig musicus was, nam de leiding van het or kest in 1951 over van Pi Schef- fer. Reeds vóór die tijd maakte hij deel uit van „The Skymas- ters". De heer Rowold is de laatste twee maanden verpleegd in het Diaconessenhtlis in Hilversum. De leiding van „The Skymas- ters" werd overgenomen door Sander Sprong, met Rowold een van de oudste leden van het or kest. De Rotterdamse politie heeft zaterdag proces-verbaal opge maakt tegen de 33-jarige hoofd agent D. M., die op heterdaad werd betrapt bij diefstal van een pakje shag uit een automaat in de kantine van het hoofdbureau. De hoofdagent kon hier worden aangehouden, omdat men een val had gezet. Er waren reeds eerder pakjes shag uit de automaat zoekgeraakt. De hoofdagent is buiten functie gesteld en zal wor den voorgedragen voor ontslag. In Rotterdam heeft de politie zondagmiddag in allerijl tal van bezoekers van de twee Ameri kaanse oorlogsschepen gehaald, die daar aan de Parkkade liggen gemeerd, omdat een anoniem te lefoontje was binnengekomen dat er een bom aan boord van een der schepen zou zijn geplaatst. Het telefoontje kwam binnen om vier uur 's middags, men kondig de aan dat de bom om vijf mi nuten over vijf zou ontploffen. Bemanning en marechaussee hebben de schepen doorzocht, maar geen projectiel gevonden. Bond van zaterdagvliegers WEDVLUCHT UIT CHIMAY E.M.M. - Terneuzen. Snelheid eerste duif 1468,3 m.; laatste prijswinnende duif 1402.1 m. 1, 5 en 6. Smallegange Zn; 2, 4 en 10. F. Verhelst; 3. C. Kos ter-Deij; 7. P. van der Peijl; 8. D. Deurwaarder; 9. W. de Vos. PRIJSVLUCHT UIT CHIMAY „De Voorwaarts" - Zaamslag. Snelheid eerste duif 1541.6 m.; laatste prijswinnende duif 963.9 m. 1, 4, 5 en 7. H. de Feijter; 2. P. J. Willemsen; 3. K. Hamelink; 6. Baremande Blaeij; 8. J. P. Hamelink; 9 en 10. Combinatie BakkerDees. PRIJSVLUCHT UIT DOORNIK „De Eendracht" - Terneuzen Snelheid eerste duif 1191 m.; laatste prijswinnende duif 1047,1 m. 1. J. A. de Smidt; 2 en 6. J. v. d. Graaf; 3. H. F. Koch en Zn; 5. J. Klaassen; 7 en 10. A. Faas; 8 en 9. F. Mollet. VLUCHT UIT ANGERVILLE Snelheid eerste duif 1159,4 m; laatste prijswinnende duif 1063 m. 1 en 9. J. A. d, Smidt; 2. A. Verlinde; 3. M. Soomers; 4. S. Prince; 5. F. Mollet; 6. O. Hof man; 7. F. de Schepper en Zn; 8. A. Vroegop; 10. J. v. d. Graaf. VLUCHT UIT CHIMAY „De Reisduif" - Breskens Door „De Reisduif" uit Bres kens is een vlucht gehouden uit Chimay met 45 duiven. Snelheid eerst aankomende duif 1286 m en laatste prijswinnende duif 1069 m. 1., 2., 4. en 5. C. Klaasse; 3. en 6. H. Deuninck; 7. J. Versprille; 9. F. Scheele; 8. 10. Mevr. Woit- tiez. i

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3