PROVINCIAAL NIEUWS Hollandse aardbeien voor moedertaal Terugkeer van Morgan de Magiër Lezers, die schrijven Beursoverzicht Reimerswaalplan Kritisch wantrouwen Chemisch centrum Vlag op het hoogste punt LYCEUM-SCHOUWBURG JAAR EERDER GEREED DAN WERD VERWACHT „Degussa" naar Antwerpen „Geen concurrentie tussen Zeeland en Rotterdam Kantoorschrijfmachines J. A. BIESBROECK Vergunning nodig voor vervoer van gevaarlijke stoffen Terneuzen Aardenburg Axel Breskens Goes Oost burg Retranchement Sluiskil IJzendijke Burgemeester 1 homassen: Drs. Roemersmeer bedrijven bij Terneuzen en in Sloeqebied Vlotte bouw Nu reeds uitbreiding GEMEENTE TERNEUZEN Reddingsactie voor ingesloten mijnwerkers I Woensdag 8 mei 1968 DE VRIfE ZEEUW Pagina 3 Twee auto's total-loss Dinsdagmiddag om half vijf had op het kruispunt van de Mr. F. J. Haarmanweg met 'de prov. weg naar Hoek St. Annapolder een aanrijding plaats, waardoor de bestuurders naar het Juliana- ziekenhuis moesten worden ge bracht en de auto's totaal wer den vernield. Het ongeluk gebeurde, toen de heer J. van D. uit Sluiskil, ko mende uit de richting Lange Blikstraat, bovengenoemd kruis punt opreed op het moment dat van rechts de auto naderde, be stuurd door mevr. T. C. R.H., eveneens uit Sluiskil. Dokter Van Haelst uit Sluiskil verleende de eerste hulp en liet de beide gewonden naar het zie kenhuis overbrengen. De auto's moesten door een kraanwagen van garage Visser worden weggesleept. Opening zwembad Het gemeentelijk zwembad zal op 11 mei weer voor het publiek toegankelijk worden gesteld. De in het sportcomplex aan de Hee- rendreef gelegen speeltuin en tennisbanen zijn reeds druk in gebruik. Twee aanrijdingen Maandagmiddag even vóór vijf uur reed N. B. uit Terneuzen met een personenauto met aanhang wagen door de Stationstraat. Door het natte wegdek begon de auto in de bocht te slippen en botste tegen een tegemoetkomen de personenauto, bestuurd door P. J. P., eveneens uit Terneuzen. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Een half uur later ontstond op de kruising Kanaaldijkle Ver korting een botsing tussen twee personenauto's. P. P. uit Hulst wilde van de Kanaaldijk links de le Verkorting inrijden. Toen P. dwars over de kruising reed, werd hij in de flank aangereden door een achteropkomende per sonenauto, bestuurd door J. de W. uit Sluiskil, die ondanks een inhaalverbod toch aan het in halen was. Ook hier werden beide auto's zwaar beschadigd. Keeper Verpoorte van v. v. „Axel" naar La Gantoise De Axelse doelman P. Ver poorte zal het volgende seizoen niet meer het Axelse doel ver dedigen, daar de nu 22-jarige doelman is opgenomen in de kernploeg van „La Gantoise" (Gent). Verpoorte, die als 15-jarige B-junior rechtstreeks naar het eerste elftal ging, heeft in die zeven jaar meer dan 150 wedstrij den voor Axel gespeeld. Veelbelovend cross-programma voor 15 juni Voor de motorcross die zater dag 15 juni a.s. te Axel wordt ge- HET VERKEER IN TERNEUZEN Nu de ellende van de bruggen voorbij is, kunnen de autoriteiten zich werpen op de verkeerspro blemen die er al jaren zijn. Het wordt nu tijd, dat men de belang rijkste verkeersaders in Terneu zen gaat aanpassen aan de eisen van het huidige wegverkeer. Dat men meestal achter de fei ten aanliep, is bekend en is toe gegeven. De enige weg die is aan gepast aan het huidige wegver keer is de oost-west verbinding, maar meldingspunten voor het snel alarmeren bij een ongeval of pech ontbreken in dit gedeelte. Aan de Axelsestraat ontbreekt elke voorziening voor een soepel en efficient lopend verkeer. Ver beteringen zouden kunnen zijn: 1. Het aanbrengen van doorge trokken of onderbroken witte strepen, stopstrepen bij kruis punten; 2. Opstelvakken voor overste kende wielrijders en brommers; 3. Het aanbrengen van gele trottoirbanden op alle straten die uitkomen op de Axelsestraat, zo dat men verzekerd is van goed uitzicht; 4. Verkeerslichten op kruispun ten met zebra's; 5. Voorsorteringsvakken in de v. Steenbergenlaan, Dokweg, Al- varezlaan en Schuttershof: 6. Duidelijke aanwijzingen in het wegdek van bushaltes; 7. Op smalle stukken een par keerverbod. Onlangs merkte een kanton rechter op dat het rijden op de Axelsestraat een feest is. Het wa re beter geweest als er kritische opmerkingen waren geplaatst aan degenen die voor dit „feest" ver antwoordelijk zijn. Voor vreemdelingen ware het nuttig als men duidelijke interne route-aanduidingsborden plaat ste. De foto uit „De Vrije Zeeuw van 28 maart 1968 is een zielig voorbeeld van hoe het niet moet. Gemeenteraadsleden wagen zich blijkbaar ook liever niet aan vra gen omtrent het wegverkeer, bijv. over de Herengracht. Dankend voor de plaatsing, TT.rmrHZENAAR. organiseerd, zijn reeds verschei dene bekende sterke rijders ge contracteerd. Behalve met enkele Nederlandse motorrijders van naam zoals Sigmans, Lammers en Karsemakers hebben de orga nisatoren ook contracten afgeslo ten met de Engelse rijder Hors- field. Van Belgische zijde zullen o.m. de coureurs Slechten en Baeten van de partij zijn. In de zijspanklasse wordt veel verwacht van de Engelsman Trelaeven, die zijn sporen alom in Europa heeft verdiend. Ver der verschijnen aan de start de Nederlanders Snijder, Tijl, Van Goorberg en niet te vergeten Van Heugten. De liefhebbers van de motor sport kunnen op de 15e juni hun hart.ophalen in Axel. Zij krijgen een spannend en veelbelovend programma voorgezet. Dit jaar geen visserijfeesten De visserijfeesten in Breskens zullen dit jaar geen doorgang vinden. Gedurende 15 jaar was dit feest een hoogtepunt van het jaar voor Breskens. De stichting „Visserijdagen" heeft enige tijd geleden een circulaire huis-aan- huis bezorgd om de bewoners op te roepen deel te nemen aan het maken van praalwagens. Van de negen buurtverenginigen waren er slechts drie bereid om een praalwagen te maken. Voor de stichting is dit aanleiding ge weest dit jaar de feestelijkheden af te voeren. Men vindt de ver goeding die men krijgt voor het maken van een praalwagen te klein en bovendien begint het steeds meer een zaak van vak mensen te worden. Nederlandse visserij slachtoffer van afsluiting zeearmen Zaterdagmorgen heeft de ver eniging ter bevordering der Zeeuwse visserijbelangen „Ze- vibel" zich tijdens een vergade ring te Goes bezig gehouden met de gevolgen van de afsluiting van de zeearmen in het deltagebied voor de Nederlandse visserij. Drs. J. J. Zijlstra, hoofd van de afde ling zeevisserij van het rijksinsti tuut voor visserij onderzoek te IJmuiden, deelde mede, dat onderzoekingen er op wijzen dat behalve de visserij in de zee armen de gehele Nederlandse visserij schade zal leiden door de uitvoering van de deltawerken, omdat de „zeearmen voor vele omdat de zeearmen voor vele vis soorten momenteel als zoge naamde „kinderkamers", dit wil zeggen als opgroeiplaatsen die nen. Vooral de tong visser ij met een jaaropbrengst van 80 miljoen gulden het belangrijkste voor de Nederlandse vissers, zal hier vol gens drs. Zijlstra het slachtoffer van worden. De vissoorten die in de zeearmen opgroeien, behalve tong ook haring, schol en garnaal, trekken volgens de heer Zijlstra tegen het volwassen worden naar zee en blijven in het gebied voor deze zeearmen. Hieruit conclu deerde de spreker, dat de uitvoe ring van de deltawerken en een eventuele afsluiting van de Wad denzee niet de gehele visstand in de Noordzee zal aantasten, maar speciaal de visstand voor de Nederlandse kust en dat het dus speciaal de Nederlandse visserij zal zijn, die schade zal lijden. Volgens de heer Zijlstra zal de vermindering aan jonge vissen voor onze kust na de .afsluiting van de zeearmen tussen de 8 en 20 pet. kunnen liggen. De jonge vissen komen voor het opgroeien naar de zeearmen, omdat hier door het hoge fosfaatgehalte veel en goed voedsel voor hen te vin den is. Momenteel wordt onder zocht, of het mogelijk is de af name van het aantal jonge vissen door het wegvallen van de zoge naamde kinderkamers op te van gen door het kweken van deze vissen. Wat de tong betreft is reeds gebleken, dat het op deze wijze op peil houden van deze visstand economisch aantrekke lijk is. Het kweken van één tong kost namelijk twee gulden. Kleuter aangereden De 3-jarige G. P. werd in de Brouwerijstraat door een pas serende auto aangereden toen hij plotseling de weg overstak. De kleuter werd tegen de grond ge smakt, maar liep geen ernstige verwondingen op. Aanrijding Op de hoek Eenhoornplant soenVolderstraat ontstond een aanrijding tussen een brommer en een auto. De bromfietser W. G. uit Cadzand, kwam zonder te stoppen de kruising opgereden. Hierbij botste hij op de auto van C. S. uit Oostburg, die de Volder straat uit kwam. Beide voertui gen liepen aanzienlijke materiële schade op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Bromfietser gewond Op de kruising Brouwerij straatEenhoornplantsoen kwam de bromfietser R. O. uit Oostburg in botsing met een personenauto, bestuurd door de 51-jarige A. H. uit Schoondjjke. H. die aanvan kelijk rechtdoor wilde rijden, maakte een rechts afslaande be weging, hetgeen tot gevolg had dat de brommer tegen de auto opbotste en tegen de grond werd gesmakt. Met enkele gebroken tanden, ontvellingen en verwon dingen aan het hoofd bracht men de gewonde naar dokter G. de Bruijckere, die hem voor ver dere behandeling naar het zie kenhuis liet ovërbrengen. Collecte De Emmabloem-kollekte heeft te Retranchement 35,45 opge bracht. Blikseminslag Maandagavond even over half elf is tijdens een korte onweers bui de bliksem ingeslagen in twee woningen in het villapark van de Ned. Stikstof Mij te Sluis kil. Bij de heer W. G. werd een honderdtal pannen van het dak geslagen. De t.v.-antenne en en kele elektrische geleidingen wer den vernield. In de aangrenzende woning zat de heer T. F. naar de t.v. te kijken toen de bliksem insloeg. Het toestel werd vernield en de wanden van de kamer werden op verschillende plaatsen ernstig beschadigd. Autorally op 11 mei Zaterdag 11 mei organiseert de regionale autoclub "Zevac,, sa men met de „WZA" 'n oriëntatie- rally die door geheel Zeeuws- Vlaanderen voert. Het is voor de eerste keer dat deze Zeeuws- vlaamse clubs samen een rally organiseren. Dit was in het ver leden niet mogelijk wegens de verschillende reglementen. Deze zijn nu gelijk. Het eerste gedeel te gaat van Terneuzen naar Ter neuzen en bevat naast de oriën tatie een eenvoudig kaartlees- gedeelte. Het tweede deel begint op de markt te Hoek en eindigt te IJzendijke en is uitsluitend oriëntatie. De gemiddelde snel heid is vastgesteld op 36 km per INTERNATIONALS VAST TOT ZEER VAST De beurs heeft gisteren de gun stige tendentie van maandag voor de meeste internationale waarden kunnen voortzetten.. De stem ming was vast tot zeer vast. Dit laatste gold speciaal voor Kon. Olie met een prijs van 173 bij de opening tegen maadag als gemid delde slotprijs van de laatste tape 168,80. Een koersverschil derhal ve van ruim 4 gulden ofwel ca 22 punten op de oude omrekenings basis. Ook Unilever lag vast in de markt op 138 (135,40). Deze bei de fondsen sloten in Wallstreet flink hoger. Later liep de prijs van Unilever op tot 138,60, waar door Unilever het Philipsaandeel in koers was voorbijgestreefd, want Philips werd verhandeld op 138,10. Voor al deze fondsen toonden het publiek en het bui tenland belangstelling. Deze vraag kwam in een vrijwel lege markt terecht, omdat er te weinig aanbod tegenover stond. Dit was mede oorzaak van de forse koers stijgingen. A.K.U, begon goed prijshoudend op 83,60 om daarna uit te lopen tot 84,50 (83,40). Hoogovens werd 1 hoger gead viseerd op 121, De markt in Amsterdam stond los van de stemming in Wall street. Daar vond een technische koersreactie plaats na de hogere koersen van de laatste 14 dagen. Aanvankelijk was de markt flauw. Op het bericht dat de be grotingscommissie in de Ver. Sta ten zich akkoord heeft verklaard met de door president Johnson voorgestelde belastingverhoging trad een koersherstel in, waar door de helft van het verlies kon worden ingelopen. De scheepvaartsector gaf even als de cultures weinig verande ring te zien. Merendeels was de stemming goed gedisponeerd. De staatsfondsenmarkt was prijshou dend tot eerder iets gemakkelij ker. De 6V2 pet lening van de Bank voor Nederlandse Gemeenten heeft de sombere verwachtingen verre overtroffen. Nu bleek dat het bedrag van deze lening is vastgesteld op 150 min in plaats van 100 min. Daarnaast moet er nog een reductie op de toewijzing worden toegepast. In Unilever bleef de handel aan de ruime kant Het aanbod was in de meerderheid als gevolg van winstnemingen, waardoor dit aandeel de markt verliet op 137,90. Op eenzelfde prijs werd Philips bij het slot verhandeld. A.K.U. deed 84,30 en Kon. Olie 173,30. Hoogovens boekte 1 winst op 121. K.L.M. moest f 3 prijsgeven op 199. Van de cultu res steeg H.V.A. tot 121. In de le periode ondergingen claims Billiton een koersreactie na de vaste stemming van maan dag. Gedaan werd 12,20 13,60). Vijf tot tien punten ho ger waren: Gist-Brocades. Neder- horst, Ned. Kabel en Geveke. Heineken was 5 punten hoger niet aan te komen, terwijl Else vier 2 hoger bieden was. Zes tien punten verbeterde Calvé, Dordtsche Petroleum ging ruim 17 punten omhoog en hetzelfde deed Simon de Wit. Albert Heijn steeg 6. Bijenkorf-Beheer daal de 3% punt. Utrechtse Asphalt was vast met een koerswinst van 20 punten. Van der Grinten ging 2,30 omhoog. Aan de verlies- zijdeston den: D.R.U. met 8 even als Kemo, Internatio 7. De Gruij- ter 8%, Hero 6. Metaverpa 10,» Bührmann 6 en Mahez 5 punten. Thomassen en Drijver gaf 1,60 prijs. De Rotterdamse burgemeester had de uitnodiging van de maat schappij voor nijverheid en han del om in Middelburg te komen spreken, duidelijk aangenomen met de bedoeling iets weg te nemen van de spanning, die er de laatste tijd is ontstaan binnen het overlegorgaan zeehavenontwik keling z.w.-Nederland, waarvan ook Rotterdam en de provincie Zeeland deel uitmaken. De span ningen binnen het orgaan en met name die tussen Rotterdam en de prov. Zeeland betreffën o.a. de plannen van de Maasstad voor havenuitbreiding op Voorne- Putten en ook de bemoeienissen bij Moerdijk, een plan dat vol gens Zeeland te zeer is gericht op de Rotterdamse belangen en con currerend is met het Reimers waalplan bij Bergen op Zoom. „Wij in Zeeland zijn bang dat door Rotterdam deze investerin gen in havenprojekten onrendabel worden. Voor deze provincie is het van het grootste belang dat er zich meer bedrijven vestigen in het Sloegebied en bij Terneuzen", aldus drs. Roemers, die meende dat een kritisch wantrouwen van Zeeland ten opzichte van Rotter dam een voorwaarde is voor een goede samenwerking. Tevoren had de commissaris van Zeeland en voorzitter van het overlegorgaan, mr. J. van Aartsen, onder applaus van de Zeeuwse aanwezigen laten weten, dat het Moerdijkplan, waaraan Rotterdam thans werkt, nimmer de funktie zou hebben als alter natief voor het Reimerswaalplan. „Op zichzelf is er geen bezwaar tegen het Moerdijkplan, maar als men de bedoeling heeft daar gro te zeeschepen te kunnen ontvan gen, dan zal Zeeland zich daar hevig tegen verzetten. Zeeland moet zich inzetten voor ontwik keling van het Sloegebied en het gebied om Terneuzen", aldus de heer Van Aartsen. „Eén ding is zeker: Voorne- Putten blijft in geen geval onge rept. Er is een stad gepland van 100.000 inwoners en er komen grote verkeerswegen. Voorne- Putten zal een belangrijk proces van veranderingen ondergaan", aldus reageerde Rotterdams bur gemeester Thomassen in Middel burg op de verklaring van zijn Vifssingse collega Roemers, die zei geschrokken te zijn van de Rotterdamse plannen om het eiland Voorne-Putten te betrek ken bij de uitbreiding van het Rot terdamse haven- en industriege bied. Burgemeester Thomassen sprak deze woorden tijdens een bijeen komst van de maatschappij voor nijverheid en handel in de Zeeuwse hoofdstad. Hij wilde de vele Zeeuwse tegenstanders van de Rotterdamse plannen betref fende Voorne-Putten wel toe geven, dat men op Voorne dient af te blijven van de duinen en de gebieden met natuurhistorische waarde moet handhaven. Triumph. Olympia, v. a. 705,- electr. schrijfmachines v. a. 1095,- A1 onze kantoorbenodigdheden zijn van goede kwaliteit en niet duur KANTOORMACHINEHANDEL GENTSESTRAAT 23—25, HULST TEL. 01140—2080 Burgemeester Aschoff hees maandagmorgen de nationale driekleur op het hoogste punt van de in aanbouw zijnde schouw burg annex lyceum aan de Zuid- landstraat, waar ook de Zeeuwse vlag en de vlag van de bouwer, Van Vliet en Van Dulst's bouw bedrijf, wapperden. De wethouders van Terneuzen, de inspekteur van 't middelbaar onderwijs, de heer J. P. Brandt; de culturele ambtenaar R. van Hulst, een vertegenwoordiger van de rijksgebouwendienst, een aantal werknemers van Van Vliet en Van Duist en de direktie van dit bedrijf woonden deze bijzon dere gebeurtenis bij. Dertien maanden geleden werd de eerste paal voor dit gebouw, dat de ge meente Terneuzen 1.322.000 zal kosten, geslagen. Het gebouw zal ongeveer een jaar eerder klaar zijn dan de rijksgebouwendienst oorspronke lijk bad gepland. Het openbaar lyceum zal het gebouw ln «ep- tember 1969 al kunnen betrek ken. Dat deelde de heer J. van Vliet, een van de direkteuren van het bouwbedrijf, mee voordat de burgemeester de vlag hees. De heer Van Vliet zei verder dat de bouw tot nu toe zonder noemens waardige ongelukken was ver lopen en dat de zachte winter een snelle vordering mogelijk had gemaakt. De burgemeester toonde zich verheugd met de mededeling, dat het gebouw eerder klaar zal zijn dan aanvankelijk werd verwacht. Hij sprak de hoop uit dat de schouwburgzaal eveneens gereed zal zijn, als het schoolgedeelte in gebruik wordt genomen. Men denkt reeds nu aan uit breiding van het gebouw, hoewel de plannen nog vaag zijn. In ieder geval is er een stuk bouwterrein voor een eventuele uitbreiding gereserveerd. Het ontwerp van de combina tie van lyceum en schouwburg (465 zitplaatsen) is gemaakt door ir. H. de Lussanet de la Sablo- nière, hoofdarchitekt bij de rijks gebouwendienst. Aan het com plex werken negen aannemers en zeven onderaannemers. Burgemeester Thomassen: „Het gaat erom dat alles gedaan wordt om de werkloosheid in Neder land te bestrijden. Het Reimers waalplan kan pas in een veel la ter stadium worden gerealiseerd dan het industriegebied bij de Moerdijk". Burgemeester Thomassen merkte nog op dat het voor Rotterdam noodzaak is te zoeken naar uit breidingsmogelijkheden in eigen omgeving. Het gaat met name om behoefte aan terrein voor in dustrieën, welke slechts tot stand kunnen komen in de na bijheid van een groot chemisch industrieel centrum. Dergelijke industrieën hebben volgens bur gemeester Thomassen slechts de keuze tussen Rotterdam en Ant werpen. „Er is geen concurrentie tussen Zeeland en de Waterweg, maar wel tussen België en Neder land", aldus de heer Thomassen. De Rotterdamse burgemeester sprak zijn teleurstelling uit over het feit, dat het Duitse chemische bedrijf Degussa heeft besloten niet het Rotterdamse havenge bied als plaats voor een nieuw bedrijf te kiezen, maar zich in het Antwerpse havengebied te vesti gen. De heer Thomassen verklaarde dat het Waterweggebied hier door werkgelegenheid voor 100 mensen en een investering van 70 miljoen gulden aan de neus voor bijgaat. Volgens burgemeester Tho massen zou Degussa plannen hebben in het bedrijf, dat nu in Antwerpen wordt gevestigd, in de toekomst een bedrag van 600 miljoen gulden te investeren. De vestiging zou dan werk bieden aan 2.000 mensen. „Ik feliciteer Antwerpen met de komst van Degussa. Ik zou ook een negatie ve uitdrukking aan mijn eigen adres kunnen gebruiken, maar de concurrentiepositie van Antwer pen is nu eenmaal beter dan die van ons", aldus burgemeester Thomassen, die dacht dat de ves tiging van Degussa in Antwerpen ook op het ministerie van econo mische zaken in Den Haag met teleurstelling zal zijn ontvangen, „De minister zal zeker bij zich zelf hebben gezegd: dit zal mij geen tweede keer overkomen", aldus de heer Thomassen. Vlsakten Vanaf heden zijn visaktea voot het seizoen 1968-1969 verkrijg baar ter gemeente-secretarie, af deling bevolking (ingang Markt). Deze afdeling is voor publiek ge opend van 8.1512 en van 1314 uur. Terneuzen, 7 mei 1968. De burgemeester, J. C. ASCHOFF. 53. Aram en zijn manschappen zijn afgestegen en behoedzaam loopt de jonge ridder naar de poort van de kliptoren. De deur wijkt krakend onder de druk van zijn hand. „De ezels," snuift jonker Tobias minachtend, „ze hebben in hun angst vergeten de grendels dicht ta tchuiven!1' „Kom mee," zegt Aram grim mig. „we zullen Morghan eens een'gevoelig lesje lezen!" Het is doodstil op de binnen plaats. De jonker kijkt onrustig om zich heen „Hm. dit bevalt me niets," moppert hij, „als die oude schurk maar niet met zijn ont- ploffingspoeder gaat spelen want daar is zelfs een jonker van Plau- derstein niet tegen opgewassen!" „Doorzoek de benedenvertrek ken," gelast Aram zijn 'krijgers, „ik ga naar de torenkamers!" Als hij de smalle wenteltrap bestegen heeft en de deur van de torenkamer openduwt, staat hij opeens oog in oog met Morghan de Magiër „Geen stap verder," snauwt de oude man met trillende stem. „Waag het niet mij te naderen, of ik breng met deze fakkel de vaten met mijn toverpoeder tot ontploffing! En dan. mijn vriend, dan gaan we samen de dood in!!" Door ook voor de plaatselijke overheden de mogelijkheid van aanvullende regelingen open te houden, heeft staatssecretaris M. J. Keyzer een goed stuk werk af geleverd, dat de veiligheid van verkeer en burgerij zo goed mo gelijk behartigt. Het vervoer van gevaarlijke stoffen is eindelijk geregeld. Ter voorkoming van grote rampen, zoals het ontploffen van tankwa gens en munitieschepen, het uit stromen van giftige gassen of bij tende vloeistoffen over de weg, wordt het vervoer van dergelijke stoffen aan vergunningen onder worpen, zullen zo veilig moge lijke routes buiten de bebouwde kommen worden vastgesteld en dienen de vervoermiddelen perio diek te worden gekeurd. Ook de wijze van (over)laden en lossen en de etiketfering wordt voorge schreven. Die maatregelen zullen de on gelukken niet geheel uitsluiten, maar zij maken de kans daarop veel en veel kleiner. Het was toch te gek, dat dagelijks munitie schepen in het hart van een Utrechtse industriewijk werden geladen en dat er ongeteld veel tankwagens met brandbare, gif tige en ontplofbare stoffen rond rijden door talloze bebouwde kommen over de gevaarlijkste kruispunten en drukste routes. Reddingsploegen trachten zich een weg te banen naar 17 mijn werkers, die in een bruinkool mijn nabij Richmon in de staat West-Virginia opgesloten zitten. De mijnwerkers maakten deel uit van een groep van 27 die maandag 3 km diep in de in een heuvel gelegen mijnschacht door water werd verrast. Tien van hen zijn vermoedelijk om het leven gekomen. De overlevenden, verdeeld in groepen van 15 en van twee man, hebben telefo nisch kontakt met de buiten wereld.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3