72 mei T-J "Saterdag4 rneFl<feVRTfE ZEEUW <~VYloed&rdcicj ANNEER zondag 12 mei aanbreekt, zullen vele moederharten verwachtingsvol kloppen, ook al zullen de gezinsleden weinig aan haar merken. Want moeder zegt niets, maar toch ziet zij „moe derdag" met spanning tegemoet. Ze is veel te benieuwd, wat de kinderen zullen doen! NIET ALLEEN COMMERCIEEL Goed, we geven dadelijk toe dat „moederdag" een instel ling is die door de winkelstand is gecreëerd met commer ciële doeleinden. Maar dat neemt niet weg, dat we in prin cipe zo'n speciale feestdag voor de moeders toejuichen. Laten we niet vergeten, dat voor de moeders de huis vrouwen dus de werkdag eigenlijk al begint wanneer ze 's morgens uit het bed stappen, en dat die werkdag, vooral wanneer er een flink gezin is, voor moeder pas eindigt wan neer ze weer naar bed kan. Daardoor zijn de werkdagen voor de huisvrouw heel lang en bovendien is het elke dag weer het zelfde, ongeacht of het wasdag of strijkdag, zater dag of zondag is. Het huis moet schoon, er moet voor het eten worden gezorgd, kortom er is altijd veel te doen. En zo gaat het het hele jaar door. Zo'n speciale feestdag voor moeder is daarom zeker op zijn plaats. Een dag waarop de kinderen moeder eens ver troetelen, haar laten merken hoezeer zij haar werk en zorg op prijs stellen. EEN FEESTDAG Velen demonstreren dit, door moeder met een kleine atten tie te verblijden en zij is daar dankbaar voor. Maar na het in ontvangst nemen van die attentie gaat voor haar het ge wone leven door. Ook die dag. Zij gaat weer koffie malen, aardappels schillen, groenten schoonmaken, kinderen aan kleden, tafel dekken, alle kamers doen en eigenlijk is het voor haar man een halve ofhelemaal geen feest dag. Een werkelijke feestdag wordt het voor haar, wanneer ze nu echt eens een heel weekend vrijaf zou hebben. En dat kan, waarom niet? Vader of een van de oudere kinderen kan toch wel eens voor het baden van de kleuters zorgen en de tafel feeste lijk dekken? Allerlei huishoudelijke karweitjes als stof af nemen, stofzuigen, bedden opmaken, schoenen poetsen en de afwas doen zijn dingen, die voor een weekend gemak kelijk door de anderen gedaan kunnen worden. Het is wel zeker, dat moeder zich dan heerlijk zal voelen. Zij is dan misschien voor het eerst eens helemaal vrij, kan doen waar ze zelf zin in heeft en wordt die dag op haar wen ken bediend. Mocht vader niet in staat zijn te koken en een goed mid dagmaal op tafel te zetten, iets dat overigens helemaal geen schande is, laat hij dan zijn gezin voor die dag meenemen naar een restaurant of pannekoekenhuis. Door „buitens huis" te eten, bespaart hij moeder veel zorgen en zichzelf de vaat! EN DE SFEER Maarbij dit alles mag het niet blijven. Wij moeten er ook voor zorgen, dat er die dag een prettige sfeer heerst in huis. Nu eens geen gemopper over dit en over dat, geen onaangename opmerkingen en dergelijke. Het is moeders dag en ongetwijfeld zal het een extra verrassing voor haar zijn, als alle huisgenoten eendrachtig meewerken en bij dragen tot een aangename stemming. Wanneer zo'n dag geslaagd is, heeft moeder een geeste lijk opkikkertje gehad, dat stimulerend werkt op alle huis genoten. In het gewone, alledaagse leven leeft iedereen veelal voor zichzelf en is men weinig geneigd tot onge vraagde hulp. Dan missen we juist het prettige gevoel, dat we kunnen krijgen als we iemand een bijzonder genoegen doen. Als we op moederdag dit geluksgevoel wel ervaren, kunnen we er zeker van zijn niet alleen moeder verwend te hebben, maar ook zelf wijzer te zijn geworden. GEEF MOEDER OP 12 MEI EENS VRIJAF Z: .J.,g 12 mei a.s. is het weer zover: Moederdag Moeders dag van het jaar. Maak er voor moeder een oer-gezellige dag van. Laat het haar dag zijn. Verwen en verzorg haar eens goed, de kans dat ze zich dat laat doen is er alleen de 12de mei. In onze advertentiepagina's krijgt U al een voorproefje, van wat dè ijverige mid denstand speciaal voor moederdag naar voren brengt. U slaagt er vast I

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 9