PROVINCIAAL NIEUWS Openhare vergadering beheerschap „Braakman" Burgerlijke stand Patiënten op de „Alex van Waayenburg hadden prachtige dag Vandaag patiënten uit Hulst en wijde omgeving 6. S, beslissenHeen gesckotsheffing over ongebouwde eigendommen J. A.BIESBR0ECK Duits chemisch concern Degussa naar Antwerpen t)E VRIJE ZEEUW Pagina 3 ïncÊoisi electric Terneuzen Axel Oostburg Retranchement Sas van Gent Zaamslag Nieuwe kof fersch rijf mach ines Agenda Betoging in Mississippi Britse tanker op noorderpier Hoek van Holland Onderzoek naar anti-Indonesische beweging in West-I rian Vrijdag 3 mei 1968 VERLEGGING VAARWEG TUSSEN WESTERSCHELDE EN WESTSLUIS TE TERNEUZEN De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de di rectie Zeeland te Middelburg, maakt vanwege de minister v-.n verkeer en waterstaat bekend, onder intrekking van zijn be kendmaking dd. 10 oktober 1961, nr. 32, dat: 1. met ingang van maandag 20 mei 1968 om 15 uur 't scheep vaartverkeer tussen de Wes- terschelde en de westsluis te Terneuzen wordt geleid door de mond en het noordelijk deel van de in aanleg zijnde zeevaarthaven op circa 250 m. ten westen van de west buitenhaven; 2. a. de as van de havenmond bij dag en bij nacht wordt aangegeven door synchroon onderbroken witte geleide- lichten (iso 4 seconden) staande op de westelijke havendam en de hoek tus sen de lichtenlijn en het kaartnoorden 194° recht wijzend bedraagt; b. de bodembreedte van de havenmond voorlopig 70 m. ter weerszijden van de aslijn en de bodemdiepte N.A.P. 11 m. bedraagt; Haardroogkap met I verschillende standen 59,75 UW DEALER Televisie Electfa^gadiog^... TERNEUZEN-HUIST-SAS VAH GENT-SLUIS AXEL Huwelijks-aangiften: 8 apr. Lu- eiën A. Asselman, won. te Vlis- singen, 25 j. en Angelina R. M. Verbraeken, 24 j. 11 apr. Pieter A. J. Dieleman, won. te Middel burg, 20 j. en Cornelia C. de Regt, 19 j. 16 apr. Jan van der Weijde, won. te Kapelle, 22 j. en Janneke L. de Kraker, 22 j. 18 apr. Jan Schijf, won. te Eindho ven, 25 j. en Adriana W. Ver hulst. 24 j. 26 apr. Pieter de Feij- ter, 53 j. en Wilhelmina J. de Putter, 53 j. Huwelijksvoltrekkingen; 5 apr. Jacobus J. de Putter, 20 j. en Elisabeth C. F. de Bruijn, 21 j. 8 apr. Jan Meesen, 61 j. en Ca- tharina Wissel, 61 j.; Jan A. van de Velde, 20 j. en Petronella M. G. M. Steenbakker, won. te Ter- neuzen, 20 j. 16 apr. Alphonsuc J. van den Bergen, 21 j. en Cor- nalia W. M. Rampart, won. te Lieshout, 20 j. 19 apr. Theodorus C. M. Cleijman, won. te Hulst, 28 j. en Magdalena J. Verstra ten, 18 j. Geboren: 4 apr. Albert Gerrit, z. van Cornelis de Koeijer en Johanna M. Oostendorp, v. Gis- tellelaan 36. 8 apr. Ingeborg Ca- tharina, d. van Jan Bakker en Wilhelmina Ollebek, Wilhelmi- nastr. 32. 9 apr. Jolanda Catha- rina, d. van Abraham J. D. van der Welle en Catharina Hobbel, Joost de Moorstr. 11 13 apr. Al- dert, z. van Abraham Hamelink en Neeltje A. Vlaander, Steen ovens 15. 15 apr. Yvonne Petro nella, d. van Wilhelmus J. van Rijn en Maria H. L. van de Wa ter, Hulsterseweg 33. 17 apr. Pie ter Adriaan, z. van Jaspert M. Verplanke en Cornelia A. van de Ree, Hulsterseweg 53. 18 apr. Petra Jeannette, d. van Siebolt J. van Dijk en Jacobi Wieland, Noordstr. 40. 19 apr. Patrick Leonardus Cyrillus, z. van Geor ge L. C. Verscheuren en Marie- Louise G. de Moor, v. Middel- hovenstr. 29. 21 apr. Elisabeth, d. van Cornelis A. Provoost en Henderkien Lamein, Nieuwstr. 12; Cornelis Jacobus, z. van Abraham Naeije en Margaretha Bakker. Weststr. 51. 24 apr. Ro bert Paul, z. van Paulus A. M. van Adriehem en Maria M. F. de Vries, Handelstr. 43; Geertrui, d. van Arie Hoogstraate en Catha rina de Pooter, Sweelinckplein 6; Lonneke Cornelia Elisabeth, d. van Josephus P. A. Neve en Anthonette L. Sijs, Gen. Maczek str. 1; Angélique, d. van Johan nes J. Visser en Maria J. A. Ha> vermans, Chopinstr. 13. Overleden: 19 apr. Frederik J. Zegers, 65 j., echtg. van Irma Verstraeten. c. de havendammen als volgt worden gemarkeerd: op de kop van de westelij ke havendam een rond- schijnend vast groen licht (Vgn) en bij mist een naar de Westerschelde gerichte natriummistlamp op de kop van de oostelij ke havendam een rond- schijnend vast rood licht (Vr) en onder dit rode licht een tweede vast rood licht (Vr), dat zal worden getoond indien de haven gesloten is; 3. a. een vaargeul is gegraven tussen de nieuwe zeevaart haven en de westbuiten haven; b. de bodembreedte van deze vaargeul voorlopig 250 m. en de bodemdiepte N.A.P 11 m. bedraagt; c. deze vaargeul gemarkeerd wordt door een rode licht boei met onderbroken rood licht aan de noordzijde en een zwarte lichtboei met onderbroken wit licht aan de zuidzijde; 4. met ingang van genoemd tijd stip de mond van de west buitenhaven voor alle scheep vaart wordt gesloten en de havenlichten worden gedoofd; 5. a. meergelegenheid voor op doorschutting wachtende vaartuigen in de nieuwe zeevaarthaven nog niet aanwezig is en in de west buitenhaven beperkt is; b. gezien het onder 5. a. ge noemde het gestelde in zijn bekendmaking nr. 24 dd. 24 oktober 1967 onvermin- der van kracht bliift. Middelburg, 29 april 1968. De hoofdingenieur-directeur voornoemd, ir. J. ZUURDEEG. Kind tegen auto Donderdagmiddag om zes uur reed de zesjarige H. W. in de Oranjestraat met zijn step op het trottoir en verliet dit plotseling, waardoor het kind tegen de juist passerende auto van L. A. S. uit Terneuzen terechtkwam. Het liep een gescheurde bovenlip op en verloor een paar tanden. Dokter Hoving verleende de eerste hulp en liet het slachtoffertje naar het Julianaziekenhuis brengen ter verdere verzorging. Schooltentoonstelling Op woensdag 8 mei houdt de lanabouwhuishoudschool haar jaarlijkse tentoonstelling in de school „Het Molenkwartier". Er zal dan weer de gelegen heid zijn om het werk van de leerlingen te bezichtigen. Als attractie zal er weer een mode-show worden gegeven van zelf vervaardigde kleding. Ver der zal er een film worden ver toond en is er een boutiekje in gericht. De tentoonstelling is geopend van 14.0016.30 uur en van 19.00 21.00 uur. Kollekte De voorjaarszendingskollekte bij de hervormde gemeente te Axel bracht 455,92 op. Een kol lekte bestemd voor de zusterge- meente in Sas van Gent bracht ƒ162,42 op. Trainer Stehouwer verlaat A. Z. V. V. A.Z.V.V.V.'s trainer de heer H. Stehouwer uit Sas van Gent heeft het A.Z.V.V.-bestuur medege deeld dat hij zijn trainerskunktie opzegt. De heer Stehouwer zal waar schijnlijk het volgend seizoen de plaats innemen van de heer J. Meesters bij de v.v. Terneuzen. Slechts één seizoen is de oud- Papendrechtspeler aan het Axel- se A.Z.V.V. verbonden geweest. A.Z.V.V. heeft inmiddels con tact gezocht met de heer J. Fran ken uit Terneuzen. Vergadering van de gemeenteraad De gemeenteraad van Oostburg benoemde de heer W. M. J. Haars tot gemeentewerkman in vaste dienst. Medewerking zal worden verleend aan de besturen van de christelijke scholen voor ver nieuwing van sanitaire installa ties. Extra-gelden voor buiten schilderwerk konden niet be schikbaar worden gesteld, omdat dit valt onder het normale on derhoud. Eervol ontslag werd verleend met ingang van 1 augustus aan het onderwijzend personeel van de openbare school voor u.l.o. en de gemeen telijk gymnasiale afdeling van 't „Koningin Wilhelmina Lyceum" omdat deze scholen in rijksbe- heer overgaan. Op een vraag van de heer P. van Hee antwoordde wethouder D. Geuze dat geen financiële ge volgen zijn voor het personeel, dat in rijksedienst overgaat. In het bestemmingsplan Veer- hoekpolder komen enige nieuwe straten, die de naam zullen krij gen Veerhoeklaan, Schuttebocht- laan, Pastoor Van Genklaan en De Blikken. Aanvaard werd een voorstel om opdracht te geven aan de Ned. Heidemij. een plan op te stellen voor de bouw van een overdekt zwembad annex gymnastieklokaal in de Veer- hoekpolder. Het college gaf de voorkeur aan een totaal plan, dat eventueel in etappes kan worden uitge voerd, waarbij dan de gymnas tiekzaal prioriteit krijgt. De heer W. de Coene zag dit liever an dersom. Wij ook, aldus de voor zitter, maar dit is niet mogelijk omdat we gebonden zijn aan een urgentieverklaring voor de bouw van een gymnastiekzaal. Voor de herbestrating van enige straten werd 46.191 be schikbaar gesteld. Een voorstel om 12.000 beschikbaar te stel len voor de verlichting van het raadhuis werd met 5 tegen 4 stemmen verworpen. De tegen stemmers waren de mening toe gedaan dat er urgenter zaken aan de orde zijn. Ouderavond openb. school Voor de ouderavond van de openb. school bestond veel be langstelling. In de gemeentezaal werd de vergadering geopend door de voorzitter, de heer J. Risseeuw, die de leiding van de samenkomst daarna overdroeg aan het hoofd der school, de heer J. A, Henne- keij. Deze deelde een en ander om trent de aktiviteiten in school verband mee. Zo zullen dezer dagen weer plantjes worden ge kocht, die door de leerlingen zul len worden verzorgd teneinde in augustus een tentoonstelling te houden. De schoolreis met de lagere klassen gaat naar Walcheren. De hogere klassen hebben samen met de school van Waterland kerkje 'n tweedaagse reis. Over7 nacht zal worden in de jeugdher berg te Arnhem. In mei en juni geeft de school radio met betrekking tot de school en het dorpsleven in Re- tranchement een viertal uitzen dingen. Voor het eerst zal met school zwemmen worden begonnen. Voor de hogere klassen bestaat daartoe gelegenheid in het zwem bad te Breskens. De kas van de oudercommis sie is vrij goed gevuld. Overge gaan kan worden tot het aflos sen van de laatste renteloze voor schotten, dank zij de medewer king van de gemeente. Mevrouw M. v. d. WegeRa' trad af als lid van de oudercom missie. Als nieuw lid werd geko zen mevrouw S. Risseeuwle Clerq. Bij de rondvraag kwam de ver keerssituatie op de Markt ter sprake. Men achtte het nemen van enkele maatregelen om de veiligheid der kinderen te ver groten wel op zijn plaats. Tot slot sprak de heer A. W. Gossije, hoofd der openbare u.l.o. te Oostburg, over de mammoet wet, waarna hij vele vragen be antwoordde. Ongelukjes op Koninginnedag Een rukwind was er de oor zaak van, dat de tent waarin op Koninginnedag op het Keizer Karelplein oliebollen werden ge bakken in elkaar stortte, zodat een pan met kokend vet omviel en de directrice mej. Zonderland van de huishoudschool en een leerlinge mej. Van Vooren brand wonden opliepen. De ter plaatse aanwezige leden van de EHBO verleenden eerste hulp en kon den zodoende erger- voorkomen. Even later moesten zij weer in actie komen, omdat een skel ter tegen een dame was aange reden. De EHBO moest een open beenwond verzorgen. Opnieuw tienennis Zondag 5 mei a.s. zal om elf uur in de parochiekerk te Sas van Gent wederom een jonge- renmisviering worden gehouden. Ook aan deze sterk ritmisch be geleide en gezongen eucharistie viering zal medewerking wor den verleend door het orkest „The Blue Devils". Organist is Henri Vermast. Voorts werken mee 't Belgische jongenskoor uit Debboutshoek en het jongeren- kerkkoor uit Sas van Gent on der leiding van dirigent G. Hos te. De gehele leiding berust weer bij kapelaan Testers. Voor deze jongerenmisviering zal ongetwij feld weer grote belangstelling bestaan. Aanbesteding pastorie en verenigingsgebouw herv. gemeente Woensdagavond vond de aan besteding plaats van een nieuwe pastorie annex verenigingsge bouw voor de hervormde ge meente. In schrijvers waren; gebr. De Bruijne te Terneuzen 142.743; aannemersbedrijf Lensen te Axel 164.500; fa. gebr. Simons te Ter neuzen 172.200; P. Houg te Zaamslag 178.840; L. W. Hame link te Zaamslag 182.768. Deze pastorie zal gebouwd worden onder het architecten bureau Rothuizen 't Hooft uit Goes. Rustige Koninginnedag Koninginnedag heeft dit jaar veel festiviteiten te zien gegeven. In de morgenuren waren er op het sportterrein kinderspelen voor de leerlingen der laagste klassen en ringrijden op de fiets voor de oudere kinderen. In het verenigingsgebouw wer den in wisselprogramma enkele films vertoond, ook voor de kleu terschool. Al deze aktiviteiten werden verzorgd door het onder wijzend personeel. In de voetbalcompetitie tussen de scholen wist dit jaar de school in de Polderstraat de wisselbeker te behalen. Tweede was de school Riemensstraat en nummer drie de combinatie Reuzenhoek/v. d. Nissestraat. Om half vier trad voor de eer ste maal een uit de harmonie voortgekomen „Boerenkapel" op. Een hele reeks populaire num mers vond grote waardering bij het publiek. Mogelijk, dat bij een volgend optreden enige confe rences en wat aangepaste kledij de aantrekkelijkheid nog kunnen vergroten. Voor het goed verzorgde con cert van „De Volharding" bestond des avonds, gezien de weersom standigheden, redelijke belang stelling. Hopelijk zal voor een volgen de Koninginnedag een wat uit gebreider programma worden samengesteld, opdat ook de oudere jeugd aan zijn trekken komt. mmmarn SKN^T BHIA, Donderdagmorgen om acht uur begon de inscheping op de „Alex van Waayenburg" van de 104 in validen, die de tocht op de Wes terschelde en het kanaal tot Zei- zate zouden meemaken. Wet houder Nieuwdorp was reeds aanwezig om de reizigers en rei zigsters een goede reis toe te wensen. Langs de Dow-fabrieken, voor bij het Sloe tot Vlissingen en na de middag op het kanaal gaf de heer Dieleman van de rederij Muller uit Terneuzen uitleg over alles wat zij zagen. ,s Morgens was er al heel gauw een feeststemming, die er werd ingebracht door het optreden van de goochlaar Ali Ben Lux. ,s Middags op hun tocht over het kanaal tot Zelzate werden zij in Sas van Gent welkom ge heten door burgemeester Den Boer, vergezeld van een aantal welpen, die fruit uitdeelden. Om kwart over zeven gister avond stond wethouder Nieuw dorp opnieuw zijn opwachting te maken, tezamen met de har monie, de drumband, de majo rettes en vele belangstellenden. Voordat de patiënten de „Alex van Waayenburg" verlieten wer den zij. verrast met een serena de en een optreden van de ma jorettes. „Het was een prachtige dag en de patiënten hebben enorm genoten", zo verklaarde mej. R. Mullaert, de welfare-leidster van ,,De Zonnebloem" in het St. Eli- sabethziekenhuis te Sluiskil, die de gehele organisatie op zich had genomen en tot een goed einde had gebracht. „Het was een feest voor alle deelnemers en ik wil Het beheerschap van het recrea- gebied „Braakman" zal de volle geschotsheffing 1966 over de on gebouwde eigendommen aan het waterschap „De Verenigde Braakmanpolders" niet hoeven te betalen. Gedeputeerde Staten hebben dit cp het beroepschrift dat het beheerschap tegen deze heffing instelde, heslist. Voor de 128 ha metende Braak mankreek zal de heffing tien procent van het volle geschot bedragen, voor de 22 ha recrea- tiebos vijftig procent en voor de 12 ha natuurreservaat zal geen geschot worden geheven. De heffing van het water schap gold de gehele oppervlak te van het recreatiegebied van 206 ha. Voor de 162 ha onge bouwd was dit een bedrag van 77 gulden per ha. Het beheerschap protesteerde hiertegen in eerste instantie bij het waterschap zelf, maar zon der resultaat. Hierna ging het beheerschap in beroep bij G. S. met boven vermeld resultaat, dat bekend werd gemaakt op de vergadering die het algemeen bestuur don derdag in het gemeentehuis te Biervliet hield. Het bestuurslid de heer L. J. Jansen kon het standpunt van G. S. niet delen. „De kreek heeft wel degelijk economische waar de voor het beheerschap", zei hij en verder: „Wat zou het re creatiegebied zijn zonder de kreek?" Zijn mening, die was gebaseerd op agrarisch stand punt, vond bij de andere leden geen gehoor en veranderde uiter aard niets aan de beslissing van G. S., die door de voorzitter, burgemeester A. F. Hanssens van Hoek, dan ook niet verder ter discussie werd gesteld. Elf „buitenlandse" bungalows De vergadering droeg zonder bezwaar twee bungalows over aan M. J. v. Leeuwen te Rotter dam en M. F. A. Malleto te Gent. Er zijn nu elf bungalows in het bezit van buitenlanders. Wel vormde dit agendapunt aanleiding voor de heer J. v. d. Peijl de vraag te stellen, of er nog grond beschikbaar is voor het bouwen van zomerwonin gen. Ongezouten kritiek spuide hij na het ontgennend antwoord van de voorzitter. Volgens de heer Van der Peijl worden er door aannemers bungalows in het recreatiegebied verkocht voor ƒ31.000, wat hij woekerwinsten noemde. Hij gaf het bestuur in overweging in dit gebied, dat met overheidsgelden tot stand kwam, geen gronden meer uit te geven aan aannemers, maar aan particulieren. Nu is er geen grond meer voor mensen, die een zomerwoning willen bou wen. Er zijn in het recreatiegebied 61 bungalows gepland. 25 hier van werden gebouwd door aan nemers, die dus in dit geval bouwondernemer werden. Aanvankelijk was er voor de bouw van zomerwoningen in het Braakmangebiedv van de zijde van particulieren weinig animo. Sommigen wilden wél bouwen, maar niet volgens de geregle menteerde verordeningen die voor zomerwoningen geldt. „Het park is van de grond gekomen, omdat enkele aannemers begon nen met de bouw van dit vol gens deskundigen mooiste bun galowpark van Zeeland", aldus secretaris M. Bombeleijn. De pachters Fel was de kritiek van de heer Van der Peijl. toen de verpach ting van de kampwinkel voor het seizoen '68 ter sprake kwam. Hem was al in maart bekend wie er in deze kampwinkel kwam. Waarom was dit punt niet op de agenda van de vorige ver gadering geplaatst? De heer Van der Peijl wilde niet in 'n dwang positie worden geplaatst. Er staat maar één kandidaat op de voordracht en hieraan kon spr. niet meewerken. Burgemeester Hanssens zei dat men aanvankelijk had gesukkeld met het vinden van een pachter, we waren blij, dat we vorig jaar iemand hadden die het voor meerdere jaren wilde doen. Op een vraag aan de heer Van der Peijl of hij een andere gega digde kon noemen, antwoordde deze ontkennend. Met de stemmen van de heren Van der Peijl, Jansen en Ram- meloo tegen werd de pacht ge gund aan mevr. C. Verschelling te Hoek. Pachter van de kantine en toko werd evenals vorig jaar de heer E. Hendriks te Biervliet. Be pacht van de kampwinkel bedroeg vorig jaar 4500 en zal dit jaar worden verhoogd tot 7500 wat neerkomst op 10 cent per overnachting. Voor de nieuw te bouwen kampwinkel zal de pachtprijs 12 cent per overnachting bedragen. De bouw van deze kampwin kel, waarvoor de eerder in deze vergadering goedgekeurde be groting voor 1968 werd gewij zigd, zal ƒ45.000 bedragen. Het toiletgebouw zal, nadat aanvan kelijk hiervoor een bedrag van 20.000 was geraamd, ongeveer ƒ17.000 kosten. het met alle plezier overdoen". Zij heeft aan deze dag veel werk gehad, maar ook van vele kan ten alle steun: van de helpsters, de mensen die hun auto beschik- Een beeld van de inscheping in de morgenuren. baar stelden om de patiënten naar Terneuzen en weer naar huis te brengen en vele anderen. Vandaag gaat de ..Alex van Waayenburg" op reis met pa tiënten uit Hulst en „wijde om geving". tegen de prijs van 2de hands SETTLER 149,— TRIUMPH 195,— REMINGTON 155,— OLYMPIA 225,— enz. KANTOORMACHINEHANDEL Gentsestraat 23-25 - HULST - Tel. 01140—2089 ZATERDAG 4 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 uur:, „De slag om Khartoum". ZONDAG 5 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 2.30 en 8 uur: „De slag om Khartoum"; 5 uur: „Invasie op Ambush Bay". MAANDAG 6 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Invasie op Ambush Bay". DINSDAG 7 MEI Terneuzen: Luxor-Theater, 8 u.: „Invasie op Ambush Bay". Het Duitse chemische concern Degussa heeft besloten een be drijf in het Antwerpse haven gebied te vestigen. In de fabriek zullen grondstoffen worden be werkt voor de industrie in Duitsland. Met de vestiging is een investering van circa 75 mil joen gulden gemoeid. In het Antwerpse havengebied bevinden zich reeds vestigingen van Bayern, Albatros en Badi- sche Anilin. Een woordvoerder van het Ant werpse gemeentebestuur sprak er donderdag zijn tevredenheid over uit, dat Degussa die ook de mogelijkheid om elders en met name in Nederland te gaan bouwen heeft besloten Ant werpen te kiezen. Tien negers zijn woensdagmid dag gearresteerd tijdens een be toging van ongeveer driehonderd studenten uit protest tegen het gevangen zetten van Willie Bol den, een der organisatoren van de „mars der armen" die op 7 mei uit deze plaats naar het noordwesten van Mississippi ver trekt. Bolden had leerlingen van een middelbare school opgewekt in het kader van de campagne voor de armen marsen te organi seren. Dominee Abernathy, de opvolger van Martin Luther King, zal in Marks de leiding van de mars naar Washington ip zich ne men. Vier sleepboten waren gister avond bezig om met vereende krachten te pogen de Britse Shell-anker „Alinda" (18.301 ton) van de Noorderpier te trek ken, waar het schip, dat uitgaand was, gisteravond om 19.20 uur is vastgelopen. Het Britse schip zit vast op on geveer 100 m van het uiteinde van de Noorderpier. De kansen dat het schip gister avond nog zou loskomen, werden niet hoog geschat, omdat het hoog water al bijna voorbij was. De kans bestond dat de sleepboten over een uur hun werk moesten stopzetten en vanochtend bij hoog water een nieuwe poging moeten wagen. Toch bleef men stug bezig, om te proberen pro fijt te trekken van de ebstroom. Het was niet bekend hoeveel mensen zich aan boord van de „Alinda" bevonden. De „Alinda" is in moeilijkhe den gekomen, doordat het schip moest uitwijken in verband met een aanvaring, die plaats vond tussen een nog onbekend schip en de zuiger „Geopotes VIII". Sinds hoogwater is het water peil in Hoek van Holland inmid dels al een halve meter gezakt. De reddingboot is niet uitgeva ren. De Indonesische procureur- generaal, generaal-majoor Segih Arto, heeft zich aangesloten bij de zes Indonesische ministers die voor een bezoek aan West-Irian zijn vertrokken, om een onder zoek in te stellen naar een anti- Indonesische beweging in het ge bied. Naar minister van buitenland se zaken Adam Malik meedeelde heeft Soegih Arto zich bij het ge zelschap aangesloten „in verband met de arrestatie van enige on ruststokers". Malik onthulde niet wanneer deze waren aangehou den. Minister Malik zei voorts dat de bevolking van West-Irian on tevreden was en dat „extreme elementen" in hun houding wa ren gesterkt door propaganda uit het buitenland. Hiermee worden geen regeringen van andere lan den bedoeld, zo heeft hij eerder verklaard. In Djakarta wordt beweerd dat ongeveer 1.200 inwoners van West-Irian zich hebben aange sloten bij de pro-Indonesischa be weging „Rood en wit".

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3