PROVINCIAAL NIEUWS GROTE BRAND IN STOPPELDIJK Meibro Caravan- bedrijf geheel uitgebrand Invaliden maken uitstapje ep Westerschelde en kanaal |llllllllllllllll| Die slag is aan u, Me}. W. Schreurs uit Nieuw-Vennep Terneuzen Axel Biervliet Breskens Kloosterzande Sluis Sluiskil Griekse oud-minister kreeg Huisarrest Vogelwaarde NIEUW VISCOUNT-ORGELS E 0 13 19 Donderdag 2 mei 1968 DE VRIJE ZEEUW PaginaS Prijswinnaar van f-100.- In het boeiende Shell Dupti* kaart spel. Speel mee, win mee op elk Shell-Station. Fusie van vervoersondernemingen Aug. de Meijer, scheepvaart- expeditie en agenturenmaat- schappij n.v., en de heer A. J. Verbrugge, transport en expedi tie beide te Terneuzen, hebben, aldus een communiqué, besloten tot bundeling van hun wegver- voersbelangen te komen onder de naam van Verbrugge en De Meijer internationale transporten n.v. In deze bundeling zijn begre pen het internationale transport en expeditiebedrijf A. J. Ver brugge te Terneuzen, de reeds onder de naam Meijer en Ver brugge internationale wegtrans porten n.v. te Terneuzen en Gent bestaande samenwerking, de containertransportonderne ming VerbruggeVi.v. te Terneu zen, alsmede het meerderheids belang in de n.v. Garages Ver brugge te Terneuzen. Beide partijen zullen voor ge lijke delen in de nieuwe opzet participeren. De directie zal in handen zijn van de heer A. J. Verbrugge. De partijen beogen voor deze bundeling de in de toe komst te verwachten expansie voor hun wederzijdse clienten- kring efficiënter en economischer te kunnen opvangen. Eigen elektriciteit voor DOW Blijkens mededelingen in het „Financieel Dagblad" is Dow Chemical N.V. voornemens voor een belangrijk deel in de eigen energiebehoeften te gaan voor zien. Het bedrijf heeft daartoe bij A.E.G. vier industriële gasturbi nes besteld, waarvan er nog dit jaar enige worden opgeleverd. Overigens ligt het in de be doeling dat de P.Z.E.M. een voor name leverancier blijft Er is bo vendien een overeenkomst tot stand gekomen, dat de P.Z.E.M. onmiddellijk kan worden inge schakeld, wanneer de eigen stroomvoorziening zou stagneren. Men verwacht dat in de loop van 1970 de turbines in gebruik kunnen worden genomen. De in stallatie zal een investering ver gen van ongeveer twintig mil joen gulden. De warmteketels, die te zijner tijd op de turbines worden aangesloten, zullen wor den geleverd door de machinefa briek Breda. Als brandstof zal aardgas worden gebruikt. Uitslagen kinderspelen Knieblokrace jongens 67 j.: 1. Adrie Overdulve; 2. Mario de Wil;.3. Eddie Kersbuik; 4. Peter Roelands; 5. Adwin Cortvriendt; 6. Cor Verschelling; 7. Willy de Brouwer; 8. Ko Bakker. Lagsteken meisjes 67 jaar: 1. Heidi Michaels; 2. Annemie- ke de Pooter; 3. Mariska Diele- man; 4. Astrid Roes; 5. Rosita Steel; 6. Carla Hamelink; 7. Ma rijke de Feijter; 8. Joke Boeije; 9. Diana Hamelink; 10. Ineke Deurwaarder. Zaklopen jongens 89 jaar: 1. Charles Hanny; 2. Jan van de Velde: 3. Cor Reminsen; 4. Kees van Alten; 5. Martijn Bakker; 6. Ronnie de Bruin; 7. Karei Le- sage; 8. Peter Deurwaarder; 9. Wim Oppeneer; 10. Jan Jansen. Touwblokken-race meisjes 8 9 jaar: 1. Corrie de Pooter; 2. Yvonne Brugge; 3. Marja van Aarts; 4. Anja Bakker; 5. Ineke Verschelling; 6. Patricia Wie- land; 7. Els Pleunis; 8. Anja de Kraker; 9. Mayella de Bart; 10. Ineke Deij. Fopbril-race jongens 10 jaar en ouder: 1. Jos Langerak; 2. Jan van Nierop; 3. Theo Hanny; 4. Frans Lensen; 5. Freddy van Britsom; 6. Huib Jansen; 7. Ro nald van Vliebergen; 8. Robbie de Dreu; 9. Wim van Cadsand; 10. Jopie Riemens. Ringsteken meisjes 10 jaar en ouder: 1. Ineke van de Berge; 2. Nelly Scheele; 3. Pleuny Aren- thals; 4. Ineke Geelboedt; 5. Ma rian Bolleman; 6. Emmy Buurs- ma; 7. Els van Gink; 8. Gerda Bakker; 9. Marlies Boeding; 10. Ans Schelleman. Tegen geparkeerde auto Dinsdagavond omstreeks 11 Uur reed C. H. L. uit Gent (B.) met zijn personenauto tegen de op de parkeerstrook aan de Wal- straat geparkeerd staande perso nenauto van R. de W. uit Ter neuzen. De auto van De W. werd hierbij beschadigd. Vergadering beheerschap Braakman De voorzitter van het recrea- tiebeheerschap Braakman, de heer A. F. Hanssens, burgemees ter van Hoek, heeft een openba re vergadering van het algemeen bestuur van het beheerschap uit geschreven tegen heden donder dag 2 mei, des namiddags om 14.30 uur in het gemeentehuis te Biervliet. In bespreking komen o.m. de volgende punten: Voorstel tot verhoging der sa larissen per 1 mei 1968; verpach ting kampwinkel voor het sei zoen 1968; verpachting kantine en toko voor seizoen 1968; over dracht van zomerwoningen; machtiging tot het voeren van een procedure; wijziging begro ting 1967; behandeling begroting 196Ë; wiiziging begroting 1968 (bouw kampwinkel en toiletge bouw j. Brand in garage In de garage van de heer Vroon brak brand uit in een auto van het waterschap „Het Vrije van Sluis". Gedurende de dag had men laswerkzaamheden uitge voerd aan de cabine. Vermoede lijk heeft het kussen vlam gevat. Toen het vuur de motor bereikte ontstond een geweldige rookont wikkeling waardoor het voor de ijlings gealarmeerde brandweer moeilijk was de vuurhaard te be reiken. Met schuimblussers heeft men tenslotte de brand weten te be dwingen. De schade was aanzien lijk. Aanvoer vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 21 april t/m 27 april aangevoerd: 1149 kg exportgarnalen, 67 kg bot, 989 kg schar, 2249 kg schol, 50.141 kg tong, 927 kg tarbot, 1011 kg griet, 7646 kg gul, 1179 kg wijting, 152 kg rog, 17 kg kommeraal, 69 kg tongschar, 44 kg poon, 89 kg haai, 129 kg on verkochte bot. 4421 kg onver kocht schol en 24 kg onverkoch te gul. Nieuwe veerhaven nadert voltooiing De nieuwe veerhaven te Perk- polder schiet hard op. Eerstdaags zal men een begin maken met de montage van de stalen opritten, dei straks toegang zullen moeten geven tot de dub beldekker. Deze opritten worden zodanig geconstrueerd dat ze op en neer gaan met het water en tevens de bewegingen van het schip opvan gen. Teneinde de ongemakken van ijzel, sneeuw en opvriezen weg te nemen, zullen ze in de wintermaanden worden ver warmd. In Kruiningen zijn de werk zaamheden wat langzamer ge vorderd. Niettemin hoopt men eind mei gereed te zijn, zodat dan de dubbeldekker in dienst kan worden gesteld. Aanbesteding bejaardenhuis In het bejaardenhuis „Rozen- oord" te Sluis werd in het open baar aanbesteed de nieuwbouw van een dependance van Rozen- oord voor Breskens, een en an der naar een ontwerp van het architectenbureau Rothuizen en Van 't Hooft te Goes. Deze aan besteding had het volgende ver loop Leenhouts aannemingsbedrij N.V. te Sluis f 1.629.000; fa. W. Christiaansen te Vlissingen f 1.392.900; Hoppenbrouwer N.V. te Bergen op Zoom 1.738.000; N.V. Bredase aannemings maatschappij 1.613.800; fa L. J. Krieckaert te Vogelwaarde 1.525.000; fa Zeebregs en Wouter te Bergen op Zoom 1.932.200 N v Peetere te Vlissingen f 2.035.680; N.V. gebrs. v. d. Straten te Eindhoven 1.527.500; fa J. van der Linde te Kloetinge f 1.588.600; N.V. Hillen en Roozen te Amsterdam 1.624.000; Kortewegs bouwmaatschappij N.V. te Breda 1.603.000; N.V. De Muijnck en Petri te Vlissingen 1.782.200; N.V. gebrs Van der Poel te Terneuzen 1.569.000; N.V. B.A.T.O. te Den Haag 1.629.000; fa. W. en B. Christiaansen te Oostburg 1.610.000; N.V. M.A.C.O. te Middelburg 1.850.000; fa. W. Moyaard Co. te Oude Tonge 1.690.000. De raming bedroeg 1.700.000. Nieuwe gemeentebode De heer R. de Clerck werd door het college van B. en W. benoemd tot gemeentebode. De heer De Clerck is de opvolger van de heer P. Boes die enige weken geleden de dienst verliet in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Feestelijke opening Sluiskilse speeltuin Voorafgaande aan de viering van de Koninginnedag werd in Sluiskil op feestelijke wijze de nieuwe speeltuin „De Miertjes", gelegen aan de Nieuwe Kerk straat, geopend. De voorzitter van de speeltuinvereniging, de heer A. Petstra, kon burgemees ter en wethouders van Terneu zen en alle Sluiskilse raads leden, alsmede inspecteur Hu- bregtsen, de schooljeugd van Sluiskil en tal van belangstel lenden verwelkomen. De voorzitter wees op de gro te waarde van een speeltuin voor de jeugd. Hij dankte in zijn toespraak het gemeentebestuur van Terneuzen voor de mede werking. Hij richtte zich in een apart dankwoord tot de vrijwil ligers, die de speelwerktuigen voor een groot deel in hun vrije tijd hebben gemaakt en het ge heel tot een mooie speeltuin heb ben kunnen maken. Ook de mid denstandsvereniging, die door een bliksemloterij hun finan ciële steentje hebben bijgedra gen, verdienden een aparte ver melding. Daarna mocht Piet de Witte, die de naam „JJp Mier De gehele fabriekshal was één vuurzee. Meijer (Meibro) te Axel, waarvan de fabriek te Stoppeldijk is geves tigd (de vroegere textielfabriek van Meyerink), geheel door brand verwoest. Van de 40 in dienst zijnde per soneelsleden waren er nog tien aan het werk toen zij plotseling een metershoge steekvlam uit een elektrische kabel zagen komen. In de kortst mogelijke tijd stond het gehele gebouw in lichte laaie. Het personeel had nog de tijd om de alarminstallatie in werking te stellen en uit het gebouw te vluch ten. Het gehele gebouw en een groot aantal caravans is verloren gegaan. De brandweer van Stoppeldijk was spoedig ter plaatse maar zag na korte tijd dat er geen redden aan was. De brandweren van Gisteravond was mej. R. Mul- laert, de welfare-leidster van de „Zonnebloem" in het St. Elisa- bethziekenhuis te Sluiskil, de laat ste voorbereidingen aan het tref fen op het vakantieschip voor zie ken, de „Alex van Wayenburg". De bedoeling: vandaag met 104 in validen in de leeftijd van 25 tot 92 jaar, die een geheel jaar aan huis zijn gebonden, omdat zij nooit eens op reis kunnen, een dag te bezorgen, waaraan zij (hopelijk) vee! jaren met genoegen zullen terugdenken. Vanmorgen tussen 8 uur en half negen worden de reizigers (en reizigsters) ingescheept. Zij komen van alle kanten uit Zeeuws-Vlaan- deren: Terneuzen. Sluiskil, Sas van Gent, Westdorpe, Biervliet en IJzendijke en nog vele andere ge meenten. 's Morgens gaat de tocht op de Westerschelde. 's Middags vaart de „Alex van Wayenburg" van Terneuzen het kanaal op tot Zei- zate. Dan kunnen de patiënten eens met eigen ogen kijken naar de enorme veranderingen, die er nlaats hebben ten gevolge van de kanaalwerken. Onderweg zullen zij nog heel wat verrassingen in ontvangst moeten nemen en ook het ontschepen zal niet ongemerkt voorbij gaan. Mej. Mullaert, die deze reis heeft georganiseerd, wordt bijgestaan door 35 helpsters, hoofdzakelijk dames van „het Rode Kruis" maar ook door enkele „Inas"-melsjes uit het St. Elisabethziekenhuis en door een klein aantal vrijwilligsters. De patiënten worden 's morgens door particulieren per auto naar Ter neuzen gebracht en 's avonds om ongeveer zeven uur weer afge haald. De Griekse oud-minister Geor ge Rallis, die dinsdag in een ver klaring kritiek had geleverd op het door de militairen gesteunde bewind en had aangedrongen op de terugkeer van koning Con- stantijn, is gisteren onder huis arrest geplaatst. Rallis was minister van open bare orde in het kabinet-Kanel- lopoelos dat door de militaire staatsgreep van 21 april vorig jaar omver werd geworpen. Van welingelichte zijde is ver nomen dat ook George Mavros, voormalig directeur van de Griekse staatsbank en een der leiders van de unie van het cen trum, onder huisarrest is ge plaatst. Voor zijn woning hebben twee politieagenten post gevat. Sinds 15 april bevinden de lei ders van de unie van het centrum George Papandreoe, en van de nationale radicale partij, Pana- potis Knellopjoelos, zich onder huisarrest tjes" had bedacht, zelf op ori ginele manier als mier verkleed, de speeltuin openen door een lint door te knippen. Burgemeester Aschoff felici teerde het bestuur van de ver eniging met deze fraaie speel tuin. Hij hoopte, dat de jeugd hem nog tal van jaren zou kun nen gebruiken. Daarna namen de kinderen van de kleuterscholen en de laagste klassen van de lagere scholen meteen bezit van de speeltuin. Het bestuur hield na afloop nog een korte receptie in café Dallinga. waar tal van mensen hun felicitaties kwamen aanbie den. Viering koninginnedag Ondanks de slechte weersom standigheden werd in Sluiskil enthousiast feest gevierd. De dag begon met een aubade, gezongen door de kinderen van de vier hoogste klassen van de lagere scholen. Hierbij waren aanwezig het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen, als mede alle Sluiskilse raadsleden en tal van belangstellenden. De voorzitter van het Oranjecomité, de heer J. van As, verwelkomde de aanwezigen en hoopte, dat de regen een niet al te grote spel breker zou zijn om deze dag tot een succes te maken. Burgemeester Aschoff dankte de kinderen voor de aubade en sprak de wens uit, dat het een prettige dag mocht worden. Tijdens de aubade had vooral het door een zestal leerlingen gespeelde lied „Daar was laatst een meisje loos" veel succes. Na de aubade kregen de kinderen een tractatie, waarna ze, regen en wind trotserend, aan 'n speur tocht begonnen door het dorp. In deze speurtocht waren tal van opdrachten verwerkt en moesten de kinderen een zestal spelen afwerken. Ook werden ze hierbij getrakteerd op een flesje limonade, dat in verband met de opening van de speeltuin gratis beschikbaar was gesteld door de heer Dallinga. In de tussentijd werden de kinderen van de kleu terscholen en de kinderen van de laagste klassen van de lagere scholen vergast op een poppen kastvoorstelling, verzorgd door 't theater „De Kriekeputte" uit Hulst. 's Middags werden er kastie- wedstrijden gespeeld op het veld je bij de v.g.l.o.. De uitslag van deze wedstrijden luidde: 1. O.l.s. „De Vrije Vlucht"; 2. St. Anthoniusschool; 3. C.N.S.- school. Na dit evenement speelde een ploeg van de Sluiskilse onderwij zers tegen een veteranenploeg 'n voetbalwedstrijd. De onderwij zers behaalden een 43 overwin ning. De wedstrijd werd geleid door de heer C. de Smit. Daarna reikte de heer F. M. Berbers als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur de hoofdprijzen uit. De „Zuster Maximiliana- zuil", de hoofdprijs voor de leer ling die tijdens de speurtocht en de spelen het hoogste aantal pun ten behaalde, was voor Paul van Kouteren, die in totaal 157 pun ten behaalde. De aanvoerster van de openbare school mocht de wisselbeker in ontvangst komen nemen. Wethouder F. M. Berbers dankte in een korte toespraak 't Oranjecomité en de medewerkers voor de vlot verlopen Koningin nedag. De uitslagen van de speurtocht zijn: '3e klassen: 1. Paul van Kouteren; 2. Con nie Rombout; 3. Robbie Jurriëns; 4. Guido Cortvriendt; 5. Bertie Visser; 6. Ronald Hollebos; 7. Re- neé Smollenaars; 8. Ada de Bruyne; 9. Bennie de Waal; 10. Stef van Harn; 11. Eddie Mertens; 12. Rosemarie van Hecke; 13. Francien Dooms; 14. Erik Gaal; 15. Paul van Gassen; 16. Carlo v. Avermate; 17. Robert Dolaege; 18. Werner Corvriendt; 19. Carlo van Branden; 20. Paul van de Calseijde. 4e klassen: 1. Matty Berbers; 2. Emmanu- ella Commandeur; 3. Alex Cop- pejans; 4. Theo Buying; 5. Joop Dieleman; 6. Leo Grim; 7. Marjo- lijn Feijen; 8. Adri Dieleman; 9. Kees Nieuwelink; 10. Carlo de Coninek; 11. Han Verhelst; 12. Maarten de Putter; 13. Kees de Rijke; 14. Marianne Fopma; 15. Hans de Brouwer; 16. Karei Wul- lems; 17. Linda de Block; 18. Ben nie Ivens; 19. Jeanette van Aver mate; 20. Robbie de Smet. 5e klassen: 1. Joop Strijdonk; 2. Herman Schelstraete; 3. Beppie Broersen; 4. Jacky Jurriëns; 5. Frank Ja cobs; 6. Astrid Raes; 7. Anneke de Waal; 8. Jaap Eekhout; 9. Jacky Vonk; 10. Ineke van de Velde; 11. Kees den Hamer; 12. Carla de Kraker; 13. Mattie Wil- lemsen; 14. Mark Jacobs; 15. Yvonne Smolenaars; 16. Anne- mieke Haak; 17. Lia van Nispen; Kloosterzande en later van Hulst werden ter assistentie geroepen. De schade aan het gebouw wordt geschat op één a anderhalf miljoen gulden. De schade aan de inboedel, die slechts gedeeltelijk verzekerd was, wordt op enkels honderdduizenden geschat. De kleinere fabriekshal, waarin zich een drankenindustrie aan het vestigen is, bleef gespaard. 18. Marie-Thérèse Cousin; 19. Marca Bax; 20. Ad Drabbe. 6e klassen; 1. Rosita de Witte; 2. Tonnie Willemsen; 3. Rudie Baard; 4. Andries Eleveld; 5. Lodewijk van de Calseyede; 6. Jozina Schelf hout; 7. Hans Wullems; 8. Marian Ploegaart; 9. Emmy de Brouwer; 10. Suzie Jansen; 11. André Ha melink; 12. Ella Willemse; 13. Alice Vermeersen; 14. Ina Corve- lijn; 15. Gilbert de Caluwé; 16. Dominique Commandeur; 17. Trees de Waal; 18. Tillie Bree- poel; 19. Jo van Hoeve; 20. Ma rian Dieleman. 's Avonds om half acht werd het programma voortgezet met de traditionele lampionoptocht. De drumband „Sluiskil" deed na afloop nog van zich spreken door een figurendemonstratie oi.v. tambour-maitre Gijsel. Het avondprogramma werd be sloten met een talentenjacht on der het motto „Durven en doen". De presentatie van dit evene ment lag in handen van de heer C. Luycks. De deelnemers wer den begeleid door „The Con cords". De jury. bestaande uit de dames V. Hughes en P. van Cadsand en de heren J. Benja-, minsz en L. Gijsel, kwam tot de volgende einduitslag: Dames: 1. Marijke de Waal; 2. Els de Caluwé; 3. Mary Giele; 4. Willy Giele; 5. Ria Buying. Heren: 1. Rudie Block; 2. Wil ly van Troost. De extra-prijs, een showpop, voor de beste algemene indruk ging naar Marijke de Waal. Sluiting bibliotheek De leesbibliotheek Vogelwaar de, die gevestigd is in het ver enigingsgebouw te Stoppeldijk, sluit op zondag 5 mei. Er zijn in fraaie noten ka9t, futMranaïstor, m. nagalm v.a. ƒ1.380,- J41, telefoon 7258 Gisteravond om kwart over acht is van het N.V. Caravanbedrijf Nog een foto van de enorme brand. het afgelopen winterseizoen meer dan duizend boeken uitgeleend. Het ligt in de bedoeling tijdens de zomervakantie de jeugdafde ling enkele weken te openen. Examen E.H.B.O. De vijftien cursisten, die heb ben deelngenomen aan de oplei ding in de E.H.B.O.-afdeling Vo gelwaarde, hebben met goed ge volg het examen afgelegd. Het zijn de dames A. Compiet-Meijs, M. LambertCompiet, J. de Maat, E. Lambert, R. Remorie, T. Vink, R. Maas, L. Polfliet en de heren P. van Damme, P. Due- rinck, G. van Goethem, A. Gel derland, P. Remorie, J. Nieuwen- huizen en R. Jonkheijm. De cursus stond onder leiding van dokter R. Buwalda, terwijl de heer W. Remorie als instruc teur op trad. Dokter J. Hermans nam het examen af.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 3