PROVINCIAAL NIEUWS JUWELENROOF Uitslagen van de atletiekwedstrijden Koninginnefeest te Terneuzen Kantoorschrijfmachines J. A. BIESBPOSCK Pagina 4 DE VRIJE ZEEUW Sluiskil Bemande Russische ruimtevlucht op komst Terneuzen Goes Hulst Retranchement Schoondijke Sluis Zaamslag HELMA PIT Gevonden voorwerpen Axel Woensdag 1 Mei 1968 Speeltuin „De Miertjes" geopend Reeds vroeg na de aanvang van de feestelijkheden te Sluiskil werd de speeltuin „De Miertjes" aan de Nieuwe Kerkstraat ge opend. Piet de Witte was de „mier" die de naam, welke zeer toepas selijk is op het gekroeil van de jeugd, had uitgedacht. Als „mier" verkleed viel hem dan ook de eer te beurt de tuin te openen. De bevolking van Sluiskil die het geld en de mankracht lever de om de tuin aan te leggen en in te richten heeft hier het be wijs geleverd dat nog steeds 't oude gezegde van de heer Colsen De nieuwe speeltuin. waarheid bevat: „Door eendracht tot stand gebracht". Sterfte onder duiven De duivenwereld in de kanaal zone van Zeeuws-Vlaanderen, met name in Sluiskil, is opge schrikt door een onverwacht en abnormaal hoog sterftecijfer onder de duiven, waarmede wekelijks wedstrijdvluchten op het buitenland worden gehouden. Bij het dagelijks opleren op korte vlucht in eigen omgeving is voor zover thans bekend een vijftigtal duiven dood neerge stort. Ook is een aantal duiven niet in het hok teruggekeerd. De politie en dierenartsen stellen 'n onderzoek in. Triumph. Olympia, v. a. 705,- electr. schrijfmachines v. a. 1095,- A1 onze kantoorbenodigdheden zijn van goede kwaliteit en niet duur KANTOORMACHINEHANDEL GENTSESTRAAT 23—25, HULST TEL. 01140—2080 hebben gedacht, dat hij tegenover Govert iets zou loslaten?" Helma verbaasde zich over de vraag van Pit en de man blijk baar ook. „Nou nog mooier, meneer. Jo- pie kon toch niks loslaten. Lelij ke Govert zou hèm wat vertel len." „Precies" onderstreepte Pit, „daar gaat het nou net om. Ze kunnen hem moeilijk hebben vermoord, omdat hij iets zou kunnen gaan horen, is 't niet. Als ze verraad vreesden van de zijde van Lelijke Govert hadden ze die beter kunnen doodschieten. Er is trouwens later ook nog die brand geweest. Dus van hun kant ging het blijkbaar wel degelijk om Jopie." „Tja, als u het zo bekijkt". De man dacht lang na. „Ze kunnen hebben gedacht, dat hij al iets wist. Da's eigenlijk mijn idee." „En het mijne" sloot Helma aan. „Maar dat idee kunnen ze niet van Lelijke Govert hebben" overwoog Pit, „anders had hij niet gebeld om hem iets te zul len gaan vertellen." „Nee" bevestigde de ander,- „maar alleen Lelijke Govert en ik wisten, dat hij om kwart voor negen in de Music-Bar zou ko men. En daar hebben ze hem dan toch maar doodgeschoten." „Je denkt dus, dat Lelijke Go vert d'r tussen zit" concludeerde Pit een beetje achteloos. „Hm, wie anders. Daarom heb ik je opgebeld, begrijp je". Het was voor het eerst tijdens het onderhoud dat Helma kon vaststellen, dat de man enige emotie vertoonde. „Wat denk je, dat ik er aan kan doen, vroeg Pit „Nou hè, dat zult u zelf weten", ontweek de aangesprokene, „maar in elk geval is Lelijke Go vert er bij betrokken. En mis schien kunt u zo eens naar hem informeren. In elk geval weet u meer dan straks". „Zeker, zeker", zei Pit, die in middels overwoog, dat hun con clusies nogal dubieus waren. „Wie zaten er eigenlijk aan ta fel toen jullie, of eigenlijk Jopie, dat visje over die juwelenpoet uitgooide?" ,,'s Kijken. Dat was eergister avond. Toen hadden we schelvis, dan kooien d'r altijd meer. Nou Lange Henk, en Leendert en dan die twee broers uit Bussum ik bedoel dat ze d'r werken, ge woon voor geld weet u" Pit vertrok geen spier en knikte dat hij het begrip loondienst ken de ,,en dan de nachtportier", vervolgde de man, „en Sjaantje, die heeft er een kamer, u weet wel" en ook dat „wist" Pit, glimlachte Helma stil voor zich heen, „nou, en dan meneertje. Zo noemen ze hem". „Wie is meneertje", wilde Pit gepreciseerd hebben. „Ik geloof dat het een Belg is, Hij praat erg netjes en ziet er al tijd uit of hij naar de Schouw burg moet. Hij is een paar maan den geleden zo plotseling komen aanwaaien. Wat hij voor de kost doet weet eigenlijk geen mens". „Heeft daar nooit eens iemand naar gevraagd?" „Je moet bij ons niet te veel vragen. Dat zie je trouwens aan Jopie", besloot hij wijsgerig- „Is er verder nog over die poet gepraat? Een keertje, dat Jopie er niet bij was misschien. (Wordt vervolgd.) Op het bureau van de rijkspo litie te Axel zijn de volgende ge vonden voorwerpen aangegeven, welke zijn terug te bekomen aan de volgende adressen: Ierse setter, Wouterij 23a te Koewacht; zilveren armbandje met gravering, IJsebaert, Ka naalkade 72; bruine portemon nee met inhoud, A. de Putter, Axeisestr. 82 te Zaamslag; wol len sjaal, Van Luijk, Bernhard- str. 45; bankbiljet. A. y. Doorn, Singelweg 55; zakradio, mevr. Recourt, v. d. Moerenstr. 14d; etui met sleutels, J. Tieleman, Graafjansdijk 3; zwart lederen herenportemonnee met geringe inhoud, J. Versluis, Pironstr. 12; paar blauwe kinderwantjes en een paar lederen handschoenen (gevoerd, Postkantoor; 2 span ningzoekers en rood gestreepte sjaal, E. Breepoel, Nieuwendijk 36; wieldop van een Fiat-auto, J. Dingemanse, Singelweg 71; gebloemde hoofddoek, I. Hoek stra, Zuidsingel 44; wollen sjaal, P, Goossen, Bylocquestr. 45; huis sleutel, Lefeber, Pironstr. 42; regenjack met capuchon, M. Pij- pelink, Oudeweg 25b; kinder stoeltje, mevr. Overbeke, v. d. Moerenstr. 18a; rode honden halsband, I. v. d. Bos, De Ruij- terstr. 26; rood-groene wollen kinderwant en bruin lederen herenhandschoen, J. C. Folmer, Beatrixstr. 18; gouden ring met inscriptie, mevr. Schijven, Kin derdijk 21; klein bruin hondje, mevr. Pot, Pr. Hendrikstr. 58; rode wollen sjaal, Janse, Irene- str. 15; glacé herenhandschoen, Kanaalkade 34; kinderfietsje (driewielertje), F. v. d. Schoor, Kerkdreef 15; blauwe kinder want, J. Folmer, Beatrixstr. 18; kinderschepje, Verhoef, Crijns- senstr. 13; paar zwarte heren handschoenen, mevr. Van Loen- hout, Noordstr. 7; paar bruine handschoenen, A. Koole, Te Wa- terstr. 24; witte gans, H. Diele- man. Oude Zeedijk 33; paar groe ne kinderhandschoenen, R. van Driel, Bylocquestr. 14; kinder- knipportemonnee met geringe in houd en knipportemonnee zon der inhoud, J. de Ridder, Nieuw- str. 34; nikkelen jongens-pols- horloge, Hielema, Bachstr. 9; lichtgrijze hoed, v. d. Berg, Bea trixstr. 1; bruine portemonnee met spiegeltje en foto, J. P. Adriaanse, Julianastr. 14; bruine potemonnee met inhoud, Post kantoor; rode portemonnee met inhoud, J. Geernaert, Bolwerk 38 te Sas van Gent; huissleutel, Wilhelminastr. 70 en honden- riem. P. Lefeber, Pironstr. 42. Aan het bureau der rijkspoli tie zijn terug te bekomen: rood nylon kinderwantje, zwarte da- meswant, paar schaatsbescher- mers, twee padvindersmessen in etui, blauwe kindersportbroek. bruine kinderportemonnee met sleutel, blauw nylon sjaaltje, groen petje, grijze dameshand schoen en een paar rolschaatsen. Een Russische volgstation va» ruimtevoertuigen is dinsdag mu ziek gaan uitzenden op een fre quentie die gewoonlijk wordt ge bruikt door bemande Russische satellieten. Volgens de directeur van het observatorium te Bo- chum in West-Duitsland is in eerdere gevallen het uitzenden van muziek op de frequentie voorafgegaan aan de lancering van een bemand ruimtevoertuig door de Russen. De directeur, Heinz Kaminski, zei vorige week dat het feit dat de Russen verscheidene satellie ten van het type „Kosmos" kort na elkaar hebben gelanceerd, er op zou kunnen duiden dat zij een spectaculaire ruimteproef voor bereiden die zou kunnen samen vallen met de 1-mei viering. Eerste clubwedstrijd „O.N.I." Van de Terneuzense henge laarsvereniging „Ontspanning na Inspanning namen 85 leden deel aan de eerste clubhengelwed- strijd, die in de Westerschelde werd gehouden. Er werd veel ondermaatse en weinig boven maatse vis gevangen. De laatste was doorslaggevend voor het winnen van een van de fraaie prijzen. De dames weerden zich: mevrouw Van der Muren uit Sluiskil zag kans niet minder dan 32 (helaas ondermaatse) exem plaren te vangen. De heer J. Harms uit Hoek ving er 33, waar van zes bovenmaatse, hetgeen hem de eerste prijs opleverde. De uitslag: 1. J. Harms 158 pnt.; 2. Ab. Hamelink, 114 pnt.; 3. R. van Waes, 104 pnt.; 4. J. Kiel, 94 pnt.; 5. J. J. Federmann, 84 pnt.; 6. F. van Tatenhove 81 pnt.; 7. F. Gaelens, 80 pnt.; 8. J. Hamelink, 75 pnt.; 9. P. v. d. Hooft, 74 pnt.; 10. K. Federmann, 74 pnt. De volgende clubwedstrijd heeft Plaats op 29 juni op de Otheense kreek. Jubileum-sterrit op 22 juni 1968 De plattelands-jongerenge- meenschap Zeeland organiseert op zaterdag 22 juni a.s. onder het motto „Zie Zeeland" ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij een sterrit. Deze rit voert langs een twintigtal plaat sen die Zeeland typeren als agra risch recreatie- en industrieland. Het eindpunt ligt op de land bouwtentoonstelling van de Z.L.M. Door het feestelijke karakter van deze rit is het de organisa toren mogelijk de deelnemers naast gratis deelname op elk der 20 controleplaatsen een gratis, typisch Zeeuwse attentie aan te bieden. Bij de finish wachten vele waardevolle prijzen op de winnaars. Verder nog prijzen voor de hoogstgeklasseerden van de zeven meest voorkomende automerken. De startplaatsen zijn Dronten (voor IJsselmeerpolder en om geving); Westmaas (Holland en Utrecht)'s-Hertogenbosch Zuid-Nederland)Belgisch Vlaanderen en verschillende punten in Zeeland. Voor uitgebreider inlichtingen en programmaboekjes kan men zich wenden tot het P.J.G.Z.- secretariaat Landbouwhuis te Goes (tel. 01100—5010). Wielrijder verongelukt Op het kruispunt van de rijks weg Hulst-grens en Sint Jansteen is maandagavond omstreeks half acht de 70-jarige veehandelaar S. Schuurman uit Sint-Jansteen bij het oversteken van de weg met zijn fiets door een personenauto gegrepen en zwaar gewond. Hij werd naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. Fietser verongelukt Op de rijksweg grens Hulst na bij het kruispunt Hulst—Sint Jansteen had maandagavond om streeks kwart voor acht een ern stig ongeval plaats, waarbij de ruim 70-jarige veehandelaar C. Schuurman uit St. Jansteen werd gedood. S. stak op zijn fiets de weg over op het moment dat uit de richting grens een auto, bestuurd door T. T. uit Zwijndrecht (B.) kwam aangereden. T. kon S. niet meer ontwijken. S. werd in be wusteloze toestand naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Bejaardensoos gesloten Vorige week hield de bejaar densoos de laatste samenkomst in dit seizoen. De heer Van Nieuwenhuijzen uit Cadzand zorgde met vertel lingen en dia's voor een welko me afwisseling. De heren Zwier en Hennekeij kregen de ge legenheid te spreken over een te houden reisje, liefst per bus. De leidster, mevr. S. Risseeuw- Risseeuw, deelde mede dat de samenkomsten in december weer zullen beginnen. Er zullen dan ook gymnastieklessen worden gegeven. Een voldoend aantal deelnemers gaf zich reeds op. Namens de bejaarden dankte de heer H. den Hamer de leid sters voor de goede verzorging. Maoneblussersrit Te Schoondijke werd voor de vierde achtereenvolgende keer de „Maoneblussersrit" verreden onder auspiciën van de WZA. De netto-opbrengst was bestemd voor het zeehospitium „Zonne veld" te Oostkapelle. Daar deze rit werd verreden volgens het nieuwe reglement, bezorgde hij zelfs aan geroutineerde deel nemers heel wat zorgen. Na af loop gaf de heer H. van Geffen, een der- uitzetters, met behulp van dia's commentaar op de ge maakte fouten. De heer J. Fre- mouw reikte namens de Schoon- dijkse belangengemeenschap de prijzen uit. De uitslagen luiden: Bromfietsen: 1. P. de Greve, Biervliet 106 str. p.; 2. F. Haver- beke, IJzendijke 123 str. p.; 3. F. Sturm, Waterlandkerkje 125 str.; 4. G. Dhondt, Sint Kruis 126 str. Automobilisten 1. A. de Bart, Schoondijke 49 str.; 2. R. Heij- boer, Zuidzande 68 str.; 3. H. van de Vijver jr., IJzendijke 70 str.; 4. T. de Jonge, Schoondijke 73 str.; 5. C. Kolijn, Terneuzen 77 str.; 6. A. de Bruijne, Terneuzen 82 str.; 7. A. van Hijfte, Hoofd plaat 84 str.; 8. C. Culenaere, Hulst 96 str.; 9. C. Bron, Water landkerkje 106 str.; 10. H. Camaert, Hulst 107 str.; 11. I. Hazelager, Koewacht 109 str.; 12. L. Dierick, Schoondijke 109 str.; 13. B. van der Slikke, IJzendijke 110 str.; 14. A. van Engelenburg, Groede 110 str.; 15. A. van Tigge- len, Biervliet 111 str. Koninklijke onderscheidingen uitgereikt In de raadszaal te Sluis reikte burgemeester Van Hootegem driemaal achtereen uit de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uit, n.l. aan J. P. J. Wage, R. Gra- hame en H. F. Bogaard, allen 40 jaar achtereen lid van het be stuur van de zwemvereniging „Het Vrije". Burgemeester Van Hootegem merkte op, dat het geen alledaags verschijnsel is dat drie mensen gedurende een lange periode op eenzelfde vlak met elkaar samenwerken. Bovendien moet deze medaille niet alleen worden gezien in het kader van de zwemsport, maar voor vele andere activiteiten in en buiten de gemeente. Zo is de heer Wage nestor van de gemeenteraad. Hij was vele jaren wethouder in de moeilijke naoorlogse periode van wederopbouw. De heer Grahame heeft als bankdirecteur vele be moeienissen in het financiële vlak en de heer Bogaard heeft grote bekendheid in brandweer- en B.B.-kringen in de gehele pro vincie. Namens de zwemvereni ging feliciteerde de heer G. J. van Oorschot en mevr. J. Smoo renburgde Boevere bood bloe men aan de dames aan. De heer P. E. de Broek feliciteerde namens de gemeenteraad. Speeltuin geopend Dezer dagen werd de speeltuin „Den Grooten'of" weer toegan kelijk gesteld. Reeds van het eerste uur af werd er door de jeugd van Sluis 'n druk gebruik van gemaakt. Het ligt in de be doeling dat binnen korte tijd speeltuin en kampeerterrein on der één beheer worden geno men. Ontvangst familiestichting Burgemeester P. F. van Hoo tegem ontving in de raadszaal een afvaardiging van de familie- stichting Duvekot. Hij vertelde daarbij een en ander over de ge schiedenis van Sluis en de be tekenis als toeristenoord. Na mens deze stichting bracht de heer J. van Dis uit Naarden dank voor de ontvangst. Vervol gens weTd Sluis bezocht. (Vervolg van pagina 3) De uitslagen van de diverse Wedstrijden luidden: Jongens 60 m. hardlopen 8 en 9 jaar: 1. P. v. d. Hooft, St. Wil librordsch., 10.4 sec.; 2. Tim v. Beest, De Wiekslag, 10.5 sec.; 3. Piet Rouw, Wagnerhofsch,, 10.6 S6C. 10 en 11 jaar 60 m. 1. F. Mag nus, H. Familiesch., 9.5 sec.; 2. P. Bareman, Zuidlandsch., 9.8 sec.; 3. Paul Faasse, Zonneseh., 9.9 sec. 60 m. meisjes 8 en 9 jaar: 1. J. de Jong, St. Willibrordsch., 10.5 sec.; 2. A. v. d. Laan, Zuid landsch., 10.7 sec.; 3. A. Veer man, Wagnerhofsch.. 10.8 sec. 60 m. meisjes 10 en 11 jaar: 1. J. v. Strien, Herv. sch., Leeu wenlaan, 9.5 sec.; 2. D. Eggebeen, Herv. sch.. Leeuwenlaan, 9.6 sec.; 3. L. Cosijns, H. Familiesch., 9.8 sec. 80 m. meisjes 12 jaar en ouder: 1. C. Renaud, Herv. sch., Leeu wenlaan, 12,5 sec.; 2. C. de Fouw, Zuidlandsch., 12.6 sec.; 3. C. Kos ter, Chr. sch., Leeuwenlaan, 13.1 sec. 80 m. jongens 12 jaar en ouder: 1. F. Cleemputte, St. Willibrord sch., 12.3 sec.; 2. M. Kosters, r.k. Zeemeeuwsch., 12.3 sec.; 3. J. Fraanje, Herv. sch., Leeuwenl., 12.4 sec. 80 m. meisjes t/m 15 jaar: 1. H. v. d. Molen, Huishoudsch., 11.7 sec.; 2. M. Bareman, Huishoud sch., 11.8 sec.; 3. A. van 't Hoff, Chr. Ulo, 12.9 sec. 100 m. jongens t/m 15 jaar: 1. K. Saman, Lyceum, 12.8 sec.; 2. J. Dieleman, Openb. Ulo, 12.8 sec.; 3. H. Moens, L.T.S., 13 sec. 100 m. meisjes 16 j. en ouder: I. P. Eggermont, UTS, 12.2 sec.; 2. M. v. d. Staal, UTS, 12.4 sec.; 3. P. Blok, Openb. Ulo, 12.4 sec. 100 m jongens 16 j. en ouder: 1. C. Hofman, Lyceum, 12,7 sec.; 2. Y. van Vught, openb. ulo, 15,- sec.; 3. D. Hamelink, huishoud sch. 16,1 sec. 1500 m. jongens t/m 15 jaar: 1. J. Dieleman, Openb. Ulo, 5.26.1 min.; 2. H. Moens, LTS, 5.27; 3. W. Maas, LTS, 5.37. 1500 m. 16 jaar en ouder: 1. P. Eggermont, 6.25.9 min.; 2. B. Plattschorre, 6.26.8; 3. J. Witte, 6.27.4. Allen UTS. 4 x 60 m. lagere sch. meisjes: 1. De Wiekslag, 39.7 sec.; 2. r.k. Zeemeeuw, 40.5 sec.; 3. Zuid landsch., 40.5 sec. 4 x 60 m. lagere school: 1. Herv. sch., Leeuwenlaan, 37 sec.; 2. St. Willibrordsch., 37.8 sec.; 3. Zuidlandsch., 38 sec. 4 x 80 m. meisjes t/m 15 jaar: 1. Huishoudsch., 47 sec.; 2. Ly ceum, 49.6 sec.; 3. r.k. Ulo, 50 sec. 4 x 100 m. jongens t/m 15 j.: 1. LTS, 53.7 sec.; 2. Chr. Ulo, 57.1 sec.; 3. Lyceum, 58 sec. 4 x 100 m. meisjes 16 jaar en ouder: 1. Huishoudsch., 1.05.3; 2. Openb. Ulo, 1.05.6. 4 x 100 m jongens 16" jaar en ouder; 1. UTS, 50,8 sec.; 2. LTS, 54.4 sec. Hoogspringen jongens 8 en 9j. 1. A. v. Klinken, Herv. Wagner hofsch., 1.00 m.; 2. J. Hamelink, school Driewegen, 0.95 m.; 3. C. v. d. Eynden, St. Willibrordsch., 0.95 m. Hoogspringen jongens 10 en 11 jaar 1. J. Begijn, St. Willibrord sch., 1.15 m.; 2. 't Gilde, Chr. sch. Leeuwenlaan, 1.15 m.; 3. L. Koch, Zuidlandsch.; 1.15 m. Hoogspringen jongens 12 jaar en ouder: 1. D. Cracau, Herv. sch. Leeuwenlaan, 1.35 m.; 2. M. v. d. Klooster, Herv. sch. Leeu wenlaan, 1.30 m.; 3. T. de Ruij- ter, Zonneschool, 1.25 m. Hoogspringen jongens t/m 15 jaar: 1. W. Kaijser, Chr. Ulo, 1.40 m.; 2. F. Dircken, LTS, 1.40 m.; 3. J. Dieleman, Openb. ULO, 1.40 m. Hoogspringen meisjes 16 j. en ouder: 1. C. Hofman, Lyceum, 1.30 m.; 2. D. Hamelink, Huis houdsch., 1.20 m.; 3. Van der Klooster, Lyceum, 1.15 m. Verspringen meisjes 8 en 9 j.: 1. J. Schotvanger, Herv. sch. Leeuwenlaan, 3.40 m.; 2. L. de Blécourt, Zonneseh., 3.10 m.; 3. J. Jansen, Wiekslag, 2.95 m. Verspringen meisjes 10 en 11 jaar: 1. M. van Pagee, Herv. sch. Leeuwenlaan, 3.90 m.; 2. T. Re naud, Herv. sch. Leeuwenlaan, 3.63 m.; 3. M. Faas, Tamarinde- school, 3.59 m. Verspringen meisjes 12 jaar en ouder: 1. C. v. d. Berge, Zonne seh., 3.67 m.; 2. B. v. Pienbroek, Herv. sch. Leeuwenlaan, 3.60 m.; 3. L. Renaud, Herv. sch. Leeu wenlaan, 3.56 m. Verspringen meisjes t/m 15 j.: 1. H. v. d. Molen, Huishoudsch., 4.75 m.; 2. H. Berwald, Lyceum, 4.45 m.; 3. T. v. Rijsbergen, Huis houdsch., 4.40 m. Balwerpen meisjes 8 en 9 j.: 1. A. Kolijn, Zuidlandsch., 19.15; N. de Smit, Tamarindesch., 18.35; 3. S. Schoof, Zuidlandsch., 17.89. Balwerpen meisjes 10 en 11 j. 1. D. Snoeck, r.k. sch. Zeemeeuw, 39.41; 2. A. Rijkse, Herv. sch Leeuwenlaan, 36.12; 3. A. Veer man, Wiekslag, 35.86. Balwerpen 12 jaar en ouder 1. C. Touw, Zuidlandsch., 49.96; 2, V. Renaud, Herv. sch. Leeu wenlaan, 40.79; 3. C. v. d. Berge, Zonneschool, 34.68. Balwerpen meisjes t/m 15 j.: 1. P. v. d. Voorde, r.k. Ulo, 41.11; 2. E. Sierreveldt, P. H. Lceum, 39.85; 3. J. Polderman, Openb. Ulo, 38.93. Balwerpen meisjes 16 jaar en ouder 1. F, Hagenaar, Huishoud school, 32.68; 2. E. v. d. Peijl, Openb. Ulo, 28.38; 3. R. v. d. Planke, Huishoudsch., 2812. Balwerpen jongens 8 en 9 j.: 1. P. Rouw, Herv. sch., 35.78; 2. J. v. d. Sande, Zonneseh., 33.78; 3. A. v. Klinken, Wagnerhofsch., 32.35. Balwerpen jongens 10 tot 11 j. 1. K. Bolleman, Herv. sch. Leeu wenlaan, 45.14; 2. F. Overbeke, Tamarindesch., 44.34; 3. B. Cor- nelisse, Herv. sch. Leeuwenlaan, 42.76. Kogelstoten 12 jaar en ouder: 1. F. Cleemputte, St. Willibrord sch., 9.88; 2. C. v. d. Baande, St. Willibrordsch., 9.73; 3. T. de Ruij- ter, Zonneschool, 9,66. Ringrijden op de fiets. door B. J. WITHUIS 13) „Hoezo?" „Nou een telefoontje voor Jo pie was zoiets als een brief van de officier van justitie. Dan moest er wel iets aan de hand zijn. En dat kan, na al dat gepraat over die poet, eigenlijk alleen maar in die hoek zitten." Pit knikte. „Na 't eten gaf hij me een sein tje en zijn we naar m'n kamertje gegaan. Toen zei hij, dat hij ,een tip had gekregen van Lelijke Go vert, u weet wel, die lange Rooie". Pits hersens werkten plotseling op hoogspanning. De naam Lelij ke Govert was ook door Tim ge noemd; hij herinnerde zich, dat de journalist erop had gewezen, dat Govert destijds 8 maanden had gekregen in het zaakje waar Jopie was doorgerold. Een half jaar later was Jopie toen naar Leeuwarden gestuurd. Lelijke Govert had hem dus nu pas kun nen terugzien of terugvinden. Zou er een wraakmotief in het spel zijn? De blik, die Helma hem toewierp bewees hem, dat ook zij voorzichtig deze conclusie scheen te trekken. Maar erg overtuigd was Pit ondanks alles niet. „Nou dan" hernam de man, „wel, eh, Govert had gezegd, dat hij misschien wel een handje kon helpen. En toen hebben ze afgesproken dat Jopie 's avonds tegen kwart voor negen in de Music-Bar zou komen. „Je weet zeker dat hij kwart voor negen heeft gezegd?" legde Pit vast. „Ja, precies kwart voor negen. Hij is dus eigenlijk een paar mi nuten te laat gekomen, om het zo eens te zeggen." „Kan er nog iemand, behalve Lelijke Govert, van die afspraak op de hoogte zijn geweest?" „Jopie heeft me niks gezegd. Onder elkaar denk je natuurlijk, dat zoiets geheim is." „Ja, vanzelf" zei Pit, „maar ik bedoel eigenlijk, kan iemand bij jullie het gesprek hebben afge luisterd?" „O, toen ik met Jopie boven zat te praten. Nou, dat denk ik haast niet. 't Was wel niet zo ge- luiddioht als een cel" lachte hij een beetje wrang, „maar we heb ben op bed gezeten en natuurlijk zacht gepraat. En zover ik weet was er naast ons geen mens." „Maar waarom hebben ze hem dan eigenlijk doodgeschoten naar jouw mening" stelde Pit de be langrijkste vraag. „Kan iemand Hoek Te Hoek werd het Oranjefeest hoofdzakelijk gevierd op het nieuwe terrein van de Hoekse voetbalvereniging. Naast een ge- costumeerde voetbalwedstrijd werden er voor jong en oud volksspelen georganiseerd. Op de foto doen enkele dames hun best om op de autostep de finishlijn het eerst te bereiken.

de Vrije Zeeuw | 1968 | | pagina 4